Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké hejnové ryby?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaké hejnové ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 08:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Miruš
Pokud jich bude dostatečný počet a akvárium bude dost velké, tak to u většiny druhů půjde. Akorát co pak uděláš se samičkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 08:30 Žena Miruš [15] – Osádka
Ahoj, prosím vadí, pokud bych u hejnovych rybek chovala jen samečky? Jsou výraznější a nejde mi o množení.. Nebo jim to vyloženě nějak vadí? Děkuju..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2018 13:32 Maq Re: Marylin
Mzslím že hejnové ryby, i když v dospělosti jsou třeba větší, se prakticky vždy prodávají v mládežnickém věku, tzn. malé. A to je s akarami modrými dost nešikovné.
Možná ty akary nejsou ještě tak velké... jenže ony taky porostou, že? A nasviní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 23:53 Žena Marylin [1] - Amerika
Ahoj, poraďte. Mam 300l, a tam páreček akar modrých, 4 akary hnědé a jednoho bichirka.
Chtěla bych to ale ještě trochu oživit nějakým hejnem menších rybek a nevim, co vybrat, v těhle malých se nevyznám. Co urcite nechci, jsou parmičky čtyřpruhé, ty jsem mela jednou na zkousku a jsou to takove svině, že to už nechci vidět :-D
Ráda bych něco barevně výrazného - modrá, červená... a ne zas moc mrňavého, aby mi to nesežraly. (Aspoň 6-7 cm). Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2018 08:39 Muž visek [75] - Tetry
Ja mam 55 neonek cervenych a to je parada. Cerny pisek, cerne pozadi a dost kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 23:34 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kofejn
Živé krmení přímo v akváriu je k nezaplacení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2018 21:09 Muž kofejn [963] Re: romant
:) Něco by měly! Jestli se naštvu, koupím paví očka a bude to. Ty se nestydí plavat u skla, parády nadělají dost, pohnojí kytky a skaláry budou mít co žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 20:55 R Muž romant [27987] Re: kofejn
No, tetry potřebují nějaký prostor na plavání. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 20:50 Muž kofejn [963] Re: romant
Taky ji mají a ve variantě gold, kdy v podstatě červená není. Ale jsou pěkný. Jak drží při sobě v zarostlé nádrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 20:45 R Muž romant [27987] Re: kofejn
A co klasiku nejklasikovatější a trochu dnes opomíjenou. rybicky.net/atlasryb/tetra_cervena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 20:41 Muž kofejn [963] Re: Wanderer
Zase Václav má taky pěknou džungli. Dneska jsem šel pro červenoústé, ale neprodali mi je, neb jsou v karanténě. Ozdobné jsem okukoval, ale prý jsou to docela teroristi ne. I ty měděné se mi líbily, ale nakonec jsem nákup o týden odsunul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 20:04 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: kofejn
Já bych ty červenoústky naopak nedoporučoval. Dělaly "vláček", plavaly tam a zpět dokud bylo vidět zadní sklo. A jak akvárium zarostlo, zalezly do houští a byly vidět jen na krmení a někdy ani to ne. Tak jsem je vyměnil právě za ty vláknoploutvé.
Jinak ty ozdobné jsou pěkné, přesně jak píše PetrJ. Vždycky když plavou kolem sebe "vztyčí praporek". :-) Ale jsou trochu větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 17:05 R Muž ctibum [6926] Re: mochr
Razborky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 17:05 Muž Yirka [9126] Re: mochr
Určitě ano, dokonce si dovolím tvrdit, že pro malá akvária by to měla být preferovaná volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 16:47 mochr
Má smysl přemýšlet nad hejnovyma rybkama do 45l akvária? Představa je mít jen jeden druh rybek v akvárku. Zatím sbírám informace..
PS: zdravím modelare
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 12:02 Muž PetrJ [24] Re: kofejn
To máš Michale ještě dobrý, ty lítaš dětem, ale já už vnoučeti :-) Akvárko jsem si pořídil opět po letech, jen škoda, že jsem nenašel větší místo, taková aspoň dvoustovka by byla lepší sad
Po tetrách červených jsem taky ze začátku přemýšlel, ale když jsem je v akvaristice viděl vedle teter ozdobných, tak bylo rozhodnuto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 11:46 Muž kofejn [963] Re: PetrJ
Nazdár Petře, modelařina šla stranou, zase po jen roce zalítám dětem s čarojnicí. Ty ses dal taky na rybičky?
Neonky už taky nechci, ty držely hejno jen když jsem měl deset skalár, jich bylo kolem dvaceti a akvárko míň zarostlý. V akvaristice mě zaujaly t. červené a červenoústé se mi líbí už z minula.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2018 11:27 Muž PetrJ [24] Re: kofejn
Za mě tetru ozdobnou. Mám sice podstatně menší akvárko než ty a tím pádem i menší počet ryb, ale i v tom počtu je zajímavější pozorovat tetry ozdobné než neonky. Neonky jen plavou a sem tam občas nějaká jinou prožene, ale tetry ozdobné kolem sebe různě obeplouvají, roztahují přitom ploutve, prostě se na ně fakt líp kouká :-) . Navíc mi přijde, že mají výraznější (sytější) zbarvení než tetra červená a hlavně "zajímavější" tvar těla od profláknutých neonek či teter červenohlavých.
Ale výběr je na tobě :-)
Jinak tě zdravím též jako kolegu modeláře :-) (já jeremi na MH) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 10:59 Muž kofejn [963] Re: afc1886
OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 10:40 R Muž afc1886 [14703] Re: kofejn
V deníku píšeš, že jsi napočítal 9 neonek, tak bych se nebál 20 kousků a až budou neonky úplně pryč, tak dalších 10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 10:37 Muž kofejn [963] Re: KIV
Ok, takže spíš 20. S chovatelem mám podobnou zkušenost, chtěl jsem 20 neonek, doporučil mi aspoň 40 a dalších 10 přihodil navíc. Měl pravdu :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2018 10:24 Muž KIV [7] Re: kofejn
Toť otázka, já jich chtěl 15, ale chovatel usoudil, že je to málo :-). Tak jich mám 19 a je to už pěkné hejno, které se baví plaváním u skla z jedné strany nádrže na druhou.

Foto (jen pro představu jak vypadá ten počet, foto z mobilu..) mám případně v seznamu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 09:03 Muž kofejn [963] Re: afc1886
Fajn, kolik bych jich mel vzít? 15,20?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2018 14:53 R Muž afc1886 [14703] Re: kofejn
Mám stejnou zkušenost jako Václav. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2018 14:00 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kofejn
Mám už je přes rok a stále fungují nejvíce u předního skla. Kam se hrabou neonky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 13:58 Muž kofejn [963] Re: vaaclav
Ty se mi taky líbí, jen se právě bojím, aby se nechovaly stejně jako bleherky. Když už jsou si tak podobné vizáží :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2018 13:56 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kofejn
Za mě tetra červenoústá mám je a i v 9 kusech drží hejno i když už nemám skaláry ale jen akary hnědé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 13:43 Muž kofejn [963] – Tetry ke skalárám
Potřeboval bych poradit s výběrem hejnových rybek (teter) ke skalárám do mé nádrže (rybicky.net/nadrze/15921-kofejnovo).
Zbývá mi posledních devět neonek obecných a rád bych nějaké ryby, které drží hejno a nejsou pořád zalezlé v kytkách. Dostal jsem tip na tetru vláknoploutvou, ale tu zde v akvaristice nemají.
Na výběr mám v akvaristice v KH:
rybicky.net/atlasryb/tetra_kralovska
rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenousta
rybicky.net/atlasryb/tetra_medena
rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna
rybicky.net/atlasryb/tetra_cervena
Vyřadil jsem tetru černou, protože se mi zdá už dost velká do mého akvárka.
V prodejně mi přišlo, že nejvíc u sebe byly tetry červené (varianta gold). Měl jsem bleherky a ty sice jezdily "ve vláčku", ale moc se neukazovaly.
Tak které a kolik vzít? Ještě bych mohl jet na burzu do HK, ale mám strach z přepravy a z kvality ryb. Preferuju kamený obchod či přímo chovatele v okrese KH či KO.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 22:09 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Magic
S potešením môžem prehlásiť, že to už môžem povedať i o tých červených. Z poslednej várky 50ks za dva týždne neodišla ani jedna. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2017 08:17 Muž Magic [879] - RostlinyRe: romant
Potvrdzujem, modré neónky od Kudrny sú prvá liga, po dvoch týždňoch z tridsiatich nechýba ani jedna.
Škoda, že to nemôžem povedať i o červených... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.08.2017 16:54 R Muž romant [27987] Re: drvi
Jsme na tom nemlich stejně, ale současná aktuální várka od Kudrny zřejmě slušnej oddíl. Ze 100 kusů po třech týdnech v mojí karanténě jsem vylovil 96 kousků, což po minulých zkušenostech považuji za 100% úspěšnost. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 13:04 Muž Jifi [675] Re: FishWoman
Dania perlová jsou hezké rybky. Do toho akvárka v prezentaci bych pořídil cca 30-40 těchto danií, ale napřed by to chtělo nechat akvárko trochu zarůst, aby v něm bylo více úkrytů. Zatím je na fotce moc holé, není tam pořádná houšť rostlin. Zároveň potřebují i nějaké volné místo pro plavání.
Sice je to malá rybka, ale zato jsou čilé a když samečci prohání samičky, tak je potřeba mít tam možnost, kam se trochu schovat. A taky umí překvapit tím, jak bleskově někdy doslova vystřelí dopředu. Proto tvrdím, že 80 cm na délku vůbec není zbytečně moc. Měl jsem tahle dania v akvárku s přesně stejnými rozměry. Jen nerad jsem se s němi loučil.
Edit: Mně osobně ta dania nijak náročná nepřipadají. Jen to nechce jim dávat např. lávový kámen - o ten se mně hned nějaká rybka zranila, tak šel fofrem pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.08.2017 13:03 Žena drvi [2894] Re: FishWoman
Mám zkušenosti s neonkou modrou - vesměs špatné. Z 35 kusů mi po třech měsících zbylo 6, zatímco ostatní ryby byly v pohodě. Navíc se nedají skoro sehnat ty jen opravdu modré, na trhu jsou geneticky ne úplně čisté "modré", které vypadají jako zmenšenina neonky obecné - tj. mají červený proužek. Ryby jsem kupovala od více (renomovaných ) zdrojů, chovala ve standardně dobrých podmínkách a stejně odcházely. Už bych je nechtěla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 12:56 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: Jifi
Rozmýšlím se mezi neonkou modrou, razborkou klínoskvrnou a těmi danii perlovými. Nejvíc se mi líbí ty neonky ale překvapilo mě že ikdyž jsou často chované tak jsou náročnější. Které bych měla vybrat, jestli máte někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 17:04 Muž Jifi [675] Re: Pepan
Potvrzuji; měl jsem hejno přes 30 jedinců dania perlového a nádhera, jsou to krásně zbarvené rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 16:58 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: FishWoman
Hejno padesáti galaxek vypadá úžasně (vlastní zkušenost), akorát bude to "kapánek" dražší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 16:57 R Muž afc1886 [14703] Re: FishWoman
Pěkné jsou i tetry ohnivé. rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 16:52 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Bude platit to samé, co jsem napsal u těch neonek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 16:36 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: Pepan
Když já mám v AQ silnější proud a když ho snížím tak se mi dělá slepá hladina. sad
Ještě mě napadá danio perlové, ale ty neonky jsou fakt pěkný. stydim Ještě mám čas do pátku, kdy jedu do Plzně na burzu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2017 16:34 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: FishWoman
Ryba se pod plovoučkami cítí v bezpečí. Je chráněna před útoky shora. I když v akváriu jí obvykle tento druh útoku nehrozí, ty ryby to neví, ale mají v genech že je lépe se zdržovat pod zakrytou hladinou. V přírodě to tak funguje tisíce generací a za pár generací v akvárku to nezměníme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 16:30 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Přištínění hladiny a dostatečný počet bude přispívat k jejich pohodě, tedy tak to mám odsledovaný já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 16:24 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: Jifi
No vím že by byla blbost koupit hejnové ryby pod 10 ks, taky jsem napsala že bych jich pořídila tak 30 ks. A ta zastíněna hladina je nutná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 16:18 Muž Jifi [675] Re: FishWoman
Pořídit si 10 anebo méně kusů hejnové ryby je naprostá pitomost. A nic na tom nezmění fakt, že to někteří dělají.
Hejnové ryby se dobře cítí v hejnu, což není 10 (a méně) ryb. Čím méně jich je v nádrži, tím méně jsou ty ryby v pohodě. Pokud jich je dost, jsou v pohodě a taky takové hejno v akvárku líp vypadá než sem tam rybka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.08.2017 16:14 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
To se musíš zeptat těch co je takto mají. Já jsem napsal, jak to vidím podle svých zkušeností s tímto druhem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 16:11 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: romant
Tak jestli je 50 minimum tak proč je tady mají i v 50 l nádržích jen po 10 ks a méně a ještě bez plovoucích rostlin? Myslím že 30 ks je dostatečné množství :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2017 15:34 R Muž romant [27987] Re: FishWoman
Je potřeba rozbít hladinu, třeba plovoucími, bez toho na modrý neonky zapomeň a potom 50 je minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 15:27 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, chci do 112 AQ větší hejno malých rybek, nejdřív jsem chtěla razborku klínoskvrnou, ale myslím že nakonec koupím neonky modré. Píšou, že z neonek nejlépe drží hejno, lepší je když jich je tak 50 :-D ale tolik jich mít nemůžu, tak jsem myslela mezi 20 a 30, mám tam ještě 5 pancíků, myslíte že jich tam nebude moc? Nechtěla bych abych je koupila v plánu že budou v hejnu a nakonec si plavaly jak chtějí ne Taky jsem četla že ikdyž jsou v menším počtu tak když se bojí nějaké větší ryby tak hejno drží hop Ale já tam žádnou mít nebudu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 09:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: OSkovajsa
Oni malé ryby nežerou. Nemají na to uzpůsobenou tlamku. Pozřou jen hodně malá sousta.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3224-jake-hejnove-ryby?od=51