Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké hejnové ryby?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaké hejnové ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 10:02 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Místo neonek třeba rybicky.net/atlasryb/tetra_zhava… , těch možností je celá řada, osobně bych volil spíše rybky menší v počtu větším, což ve Tvém objemu více vynikne, prostě centrální hejno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 10:01 Muž dimmur [283] Re: Ondrasss
Myslel jsem samozrejme do stavajici nadrze. Na vetsi nemam prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 09:58 Muž Ondrasss [7] Re: dimmur
Ja. Muzu doporucit razbory nebo danio ale ty potrebuji vetsi nadrz :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 09:57 Muž dimmur [283] Re: romant
Dobre, tech neonek mam aktualne jen 6 ks, takze prikoupim do 20 ks a ty pandiky na dno take sezenu. Diky....
Pokud bych se ale rozhodl pro zmenu osazenstva, tak jake hejnove dalsi rybky doporucujete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 08:44 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Dva hejnový druhy už tam máš, tudíž bych posílil ty neonky a další hejno bych tam už necpal. :-)
Edit: 20 kousků a taktéž bych posílil ty pandy na 10 kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 08:41 Muž dimmur [283] – drobne hejnove rybky
Muzete mi nekdo doporucit hejnove rybky do meho akva. Je cca 95 l cistych. Doporucte jake a pocet do teto litraze.
Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 14:34 R Muž romant [27987] Re: Mikeš
Burzy v HK v Aldisu, výstava 9-17.2. tamtéž, ve Středních čechách ve Vivárku na Mělníce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 14:32 Mikeš Re: romant
romant napsal: rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1 A nevíš kde se dají sehnat? nejlépe v Středočeském nebo Královehradeckém kraji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 13:47 R Muž romant [27987] Re: Mikeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 13:38 Mikeš – hejnové rybky
Dobrý den, potřeboval bych poradit menší hejnové rybky, které jsou vhodné do menších nádržích (cca 40 -50 litrů). A jsou snadno k sehnání ve zverimexech.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 19:43 Muž cossie [10] Re: Cosmogagy
No, ještě uvidím, pořád se ale přikláním k těm kardinálkám chtělo by to najít někoho, kdo s nimi má zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 18:25 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: cossie
Źhavky tu nádrž zvládají parádně, nejsou to až tak živé rybky jako třeba červenoústky..
Nedrží doslova "hejno kam jedna tam druhá", ale drží se někdy v jedné skupině, někdy ve dvou, někdy ve třech, jak jim to zrovna pasuje. :-)
A kouká se na to opravdu hezky :-)
Na fotkách ty žhavky tak nevyniknou, ale v akva vypadají opravdu nádherně, obzvlášt když je voda zbarvená trochu do jantarova...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 18:13 Muž cossie [10] Re: Cosmogagy
Jak ti zvládají tu menší nádrž? Jedenác... na to už se dá i pěkně koukat, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 17:47 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: omnihash
Souhlasím s romantem, 15 kusů už je pěkné hejnečko a rybičky se budou mít fajn..

Já dal do své 54ky 6 teter žhavých, a bylo vidět že je to málo.. Rybky byly takové neklidné, lekavé, schovávaly se.. Po přidání dalších kusů (momentálně jich tam je 11) se rybky uklidnily, "rozplavaly", přestaly se tak schovávat, a je jim znatelně líp. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 16:34 R Muž romant [27987] Re: omnihash
Do Tvojí dvoustovky klidně po 15 od každýho druhu co tam máš a nebo se rozhodnout jenom pro jeden druh, ale to hejno náležitě posílit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 16:31 Muž omnihash [95] - Rostliny – tetry
Někde jsem tu četl, že šest kousků je na hejno málo. Kolik tedy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 20:52 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: cossie
Ancíci jsou prasáci a bordeláři, takže uškodit mohou. Určitě bych to s nimi nepřeháněl.

Taková běžná ryba je třeba danio pruhované, to je moc hezká rybka a sezeneš ji prakticky všude a za pár korun... Moc hezká je také razbora klínoskvrnná a nebo o něco menší r. Hengelova.. Další možnost je třeba axelrodie kolumbijská (nebo jiný druh, kolumbijská by z nich měla být největší).. Další možnost jsou různé druhy drobnoústek.. pak třeba kardinálka čínská.. červený a černý fantom.. různé druhy teter - amapanská, ohnivá, měděná, krvavá, žhavá atd...

Je toho na výběr kopec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 17:17 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: cossie
Dobrá volba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 17:05 Muž cossie [10] Re: katterinecka
Myslím, že když se mi podaří nakombinovat nějaké terty, idealně neonky (ostatní nejsou pěkné) a k tomu nějaké razborky, mohlo by to být dobré. Ancíci ničemu neuškodí a paví oka by to měly nějak dožít a beťák se samičkou to též dají. Podstatné je někumu darovat ty parmičky. Určitě se mi je nechce likvidovat. Takže všechno se bude odvíjet od toho, jak a kam se mi je podaří umístit.
Má tu pro mě jěště někdo nějaké další typy a rady na hejnové rybky do šedesátky? max. délka 5-6cm/kus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 14:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Nympheas
Velkost aq je pro galaxky ideální (nehodí se do uplných mini), ale jsou docela plaché a ty betty nebo parmičky by tomu nemusely moc pomoct.
Neonka modrá kterou zmínil romant by mohla být ideální, klidně 15 kousků
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 14:35 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: katterinecka
Jasně,vím že to není hejno,ale cossie chtěl hejnové ryby.Já mám v malém microrasbory.Určitě tam nějaké ryby chce mít.tak jaké bys doporučila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 14:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Nympheas
Proč cpát do malýho akvárka ryby, co si tam sotva zaplavou? Mimochodem 6 ryb není hejno, navíc u teter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 14:12 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: cossie
Ty galaxky jsou opravdu titěrné. Dala bych tam pár těch neonek, ty jsou aspoŇ vidět i ty zakrslí čichavci jsou krásně barevní. Nějakého toho ancistruse..třeba super red.Jednoho pěkného betáka se samicí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 14:09 R Muž romant [27987] Re: cossie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 14:05 Muž cossie [10] Re: Nympheas
Nad galaxy jsem taky přemyšlel, když bych tam měl tak kolem 15-20 ks, tak už by to taky šlo a k tomu něco podobně velkého, pro pestrost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 13:44 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: cossie
Mám 300 litrovou nádrž spolu s cichlidkami trpasličími,trpasličí čichavci,krunýřovci,ancistrusi,jeden beťák,pancéřníčci..různé druhy.Na 50L doporučují hejníčko červenoústek o 6 kusech..jsem četla.
V malých nádržích mám microrasbory galaxy,ale ty jsou dost drobné.Hodí se spíš do nano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 13:40 Muž cossie [10] Re: Nympheas
A velikost nádrže? Případně další ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 13:32 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: cossie
Mám větší hejno neonek červených spolu s červenoústkami,neonky mezi nimi září,na pohled se mi zdají jako atraktivnější rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 13:20 Muž cossie [10] Re: romant
No, a proto to chce něco menšího, vzhledem k velikosti nádrže. Aby tam nebylo moc "cm ryb". Myslím že velikost do těch 4-5 cm je maximální hranice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 13:18 Muž cossie [10] Re: Cosmogagy
Ta tetra červenoústá mě taky napadla. Parmička čtyřpruhá je asi klasika, kterou se nic nezkazí, ale nejsem si úplně jist jestli by se snesly s bettou... Ještě mě napadla parmička duhová, ale v popisu píšou, že max. v páru... je samozřejmě otázkou, zda jsou ty poučky relevantní a kdo to psal, jakou má zkušenost. Jsou tu lidi, kteří mají i víc jak 3-4 kusy, tedy alepoň co jsem se díval.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 13:12 R Muž romant [27987] Re: cossie
Co třeba rybicky.net/atlasryb/neonka_modra . Samozřejmě, že to bude chtít se zamyslet nad těma parmičkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 13:08 R Muž romant [27987] Re: Cosmogagy
S těma parmičkama naprostej souhlas. X-) ovšem s těma červenoústkama už souhlasit nemohu, to jsou plavci a v těch necelých 60 litrech by sice i držely hejno, ale nebylo by to o té správné pohodě, ty bych tam nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 13:02 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: cossie
Já myslím že ani jedna z těch parmiček do 60 litrového akvárka nepatří... viz zdejší atlas o červenoocasé - "Min.vel.n.: 150 litrů v jednodruhové nádrži, nebo 250 litrů a více ve společenské nádrži." a o červenoploutvé - "Min.vel.n.: 120 litrů."

Jinak z hejnovek ti doporučuju tetry červenoústé.. Mám doma momentálně tetry žhavé, neonové a právě ty červenoústky. A musím říct že červenoústé jsou jediné které drží opravdu hejno. :-)

A nebo pokud se chceš držet parmiček, tak perfektně vypadá hejnečko Parmiček čtyřpruhých, pokud jich je aspoň, 10 tak je to paráda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 12:51 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: cossie
Já měl jednou ve stovce samotnou červenoocasou a jako jo. Sama byla asi dva měsíce, možná i dýl a jak jsem donesl nové ryby, tak je dobré dva týdny řádně proháněla po celém akvárku aby si bránila své území. Popravdě řečeno, rád bych se k ní vrátil, jak červenoocasé, tak i červenoploutvé, jsou to vskutku nádherné ryby, ale to bych si představoval aspoň 150 litrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 12:41 Muž cossie [10] Re: Zoidik
Asi tak nějak. Z těch parmiček bych si asi ponechal jen jeden druh, a to červenoocasé, jelikož červenoploutva je pěkny šikaner a myslim si, že by to nedělalo dobrotu, ostatně už teď pěkně sere. Sem si blbec nechal poradit, když jsem ji kupoval... Je to krásna rybka, ale už teď vím, že do akva pod 100l se naprosto nehodi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 12:35 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: cossie
Betty a parmičky ti zůstanou? Z menších hejnových bych osobně volil neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 11:28 Muž cossie [10] – Jaké vybrat hejnové rybky?
Ahoj, potřeboval bych poradi s výběrem malých hejnových rybek do mého akvária. Mám 60ku a přemýšlím o možné inovaci "rybího parku". Přemýšlel jsem o rybkách okolo deseti až patnácti kusech. Něco jako Kardinálká čínská. Nějaké další typy, zkušenosti, rady a případně i možnosti kombinace jednotlivých druhů. Nějaké stávající rybky bych i ponechal. Nemusí to být pouze jednodruhová záležitost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 17:52 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Tak nějaká tabulka na to neexistuje. Vždycky to bude o nárocích té dané větší ryby, jak se ona staví ke svým spoluobyvatelům a kdy je už začne považovat za kořist. Z toho co vybíráš mě žádná z těch cichlidek nepříjde vyloženě rybožroutská a ani ten rozdíl 8cm oproti 2cm bych neviděl jako problém. Ono u těch teter platí, že v jednotě je síla a tím, že tam budou ty cichlidky, tak se budou mít snahu alespoň pěkně držet v hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 17:41 Žena Beastie [320] Re: romant
Mimochodem, co je tak nejmenší vhodná velikost těch ryb k té cichlidě? předpokládejme, že si pořídím od všech mladé najednou. Například jsou ty axelrodie ( 2-4cm) moc malé vůči rybě co může dorůst až 8cm, což je dvojnásobek? Jak se to počítá, třeba 2/3 velikosti veliké ryby v dospělosti je nejmenší možná velikost?

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 17:06 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Tak to jo, pokud to chceš vyloženě biotopně jihoamericky, to by tam ty Thomasky nepatřily. :) Co se týká počtu těch teter tak bych to viděl na těch 20 kousků. Ono je to taky o tom, jak hodně ty rybky zněčišťují vodu a to se u teter bát nemusíš, na rozdíl třeba od těch živorodek a proto si jich můžeš tzv. dovolit nadlimit, ale ničemu tím neublížíš, ba právě naopak, čím větší hejno tím líp, to vynikne daleko více než více druhů. Jinak z těch cichlidek by se dalo ještě uvažovat o Akarkách zelených nebo Boreliho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 16:59 Žena Beastie [320] Re: romant
Myslela jsem to v pravdě teda 1xsamec + 3x samice, cichlidka thomasova je afrika, nikoliv jižní amerika a kakadu je zase hezčí než cichlidka ramirezova ( což je ta další s nižšími nároky na Ph)
ta tetra paraguyaská je snad ještě větší než ta cichlida :) ta tetra ozdobná je taktéž dost veliká, ale docela sympatická, i nároky na teplotu a ph srovnatelné s cichlidou.
Jen si nedokážu představit, kolik kusů 5ti cm ryb můžu mít ve 150, pokud už tam budou 4 další větší ryby + veliká dnová ryba...nějaké maximum, třeba 20,25?

plus to akvárko chci mít hlavně tak 45cm široké spíše než cm do délky. škoda že u těhle ryb nepíšou minimální nároky na délku - některé ryby jako třeba ty rasborky mi přijdou vyloženě že se drží v jednom pásu, nevstupují do zarostlých prostor ani zaboha, a čistě mají svůj flek ( což u nich skoro nikde nepíšou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 16:41 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Ale vůbec ne, měl jsem ny mysli ty tetry červenoústý, ale ta dýlka mě na ně příjde krátká, jsou to plavci a chtělo by to pořádný hejno, což by se do tohoto rozměru moc nevešlo. Mrkni se na tetry Paraguayský, nebo Ozdobný. Neonky tam můžeš dát vždycky. Jinak co se týká toho množství cichlidek tk s těma Kakadu opatrně, na dva páry mě to příjde tak akorát na hraně, oni jsou samci pěkný raubíři a dokážou se vzájmu obhájení teritoria klidně zabít. Spíš než dva páry bych tam dal jednoho samečka a dvě samičky, ať má výběr. :) Určitě se budou dát vybrat i jiný cichlidky, co třeba Thomasovi. To jsou velký pohodáři, revír si obhájí, ale po krku si vyloženě nejdou, těch bych se tam dva páry nebál dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 16:24 Žena Beastie [320] Re: romant
80, max 85cm na délku. Copak, přestřelila jsem s cichlidkama nebo počtem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 16:15 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Bude mít to akvárko alespoň metr na dýlku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 16:11 Žena Beastie [320] – hejno do 150
Přidám se se svou otázkou jaké hejno :)
Mám v plánu bitopo amazonii, cichlidky kakadu ( Apistogramma cacatuoides) 4ks do plánované cca 150tky. K nim nějaké dnové, pravděpodobně Lorikárie kopinatá - pokud se nedočtu že je moc plachá a cichlidky by jí ubíjely - 2ks a jedno hejnovo.

Nejdříve jsem uvažovala nad živorodkami, ať mám konečně něco co se množí - například endlerky (2-4cm), ale píšou "nedávat k velkým rybám!". Nevím jestli je cichlidka (4-8cm) velká ryba, ovšem dokážu si představit, že mladé budou asi mlska pro každou rybu.
Pak mě napadly tetry, podle předchozí diskuze např. tetra krvavá, ale ta už je docela veliká (4-5cm) oproti cichlidě, asi by to nevyniklo jako hejno a rozhodně víc jak 10 bych jich tam dát nemohla. Tmhle jsou odsouzeny vlastně i ostatní tetry - červenoústé, černé,...

U fantomů červených (3,5-4,5cm) píšou "Nehodí se do nádrží s velkými, agresivními rybami.", což cichlidy by default jsou.
V článku o cichlidách byly zmíněny drobnoústky Nannostomus marginatus, (2,5-3,5cm), ovšem u článku o drobnoústkách byly zmínění vhodní společníci další hejna menších ryb, žádné agresivní ryby a nic co by je obtěžovalo při krmení, čímž se asi taky vyřazují.

Pak jsou tedy na pořadu dne neonky zlaté (3-4cm), které vypadají citivější na PH a tvrdost, nebo například Axelrodie kolumbijská (2-4cm), citlivá na tvrdou vodu. Všechno ryby co se asi hůře shání.

Přehlédla jsem nějakou možnost? Děkuji
Rozhodně bych chtěla nějaké pěkné hejno, asi to bdue lepší než 5 rozprsklých kousků ( to už budou obstarávat ty cichlidy), na barvě mi nesejde a nechci razborky ( již je mám ve 2 akva, jsou skvělé, ale změna)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 18:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Ondrejadam
Různé razborky, razbora skrvrnoocasá, neonka modrá, tetra ohnivá, pancéřníček malý..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 17:43 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Ondrejadam
rybicky.net/atlasryb/hledat/
v záložce Velikost si zadej centimetry a pak si už můžeš vybírat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 17:38 Ondrejadam – malé rybky
Dobrý den,
scháním nějaké malé hejnové rybky něco jako kardinálka vietnamská. Tu bohužel nemohu nikde sehnat. Prosím Vás o radu, jaké byste mi doporučili a popřípadě kde sehnat nějaké malé rybky do cca. max. 2,5cm. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 21:49 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Nikdy mi nic neplavalo pohromadě. Jediné co se tak nějak většinou drží pohromadě jsou šmejdilové SAE a pancíci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   23.07.2010 21:30 hanyking Re: Jacob
Neonky ani tetry žhavé vůbec hejnové ryby nejsou! Hejno tvoří i kapři nebo okouni. Aby byla ryba označená za hejnovou musí i tření probíhat houfně v hejnu. Jako třeba huňáček severní. Neonka se v přírodě při tření rozdělí do páru a samec dokonce může i hlídat teritorium. Neonka v žádném případě není hejnová ryba v pravém smyslu slova. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3224-jake-hejnove-ryby?od=151