Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké hejnové ryby?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Jaké hejnové ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 11:34 Muž wayn [79] – Parmička perleťová
Fotka k příspěvku Parmička perleťová (Puntius oligolepis) se drží téměř neustále v hejnu. Mám minihejno v počtu 6 kusů a málokdy je některá jinde.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 19:07 Štěpán Re: romant
Tak ulovení neonky přece jenom vyžaduje určitou námahu, a když ty skaláry krmíš, tak nemusejí hnout ploutví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 19:06 Vrubouš Re: Roman
Budes se divit, ale uz asi 2 roky je porad Neonek 50 :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 18:59 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Vrubouš
To bylo tím, že je normálně skaláry loví k svačině. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 14:40 tonik666 Re: langosh
Ty bleherky/červenoústé jsou v hejnu téměř pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 14:32 Vrubouš Re: Roman
Taky mam jednu skusenost s tim,ze u taty v akvarku (170 litru) bylo samotnych 50 Neonek mesic po zalozeni.Akvarku uz docela solidne zarostle.Neonky vubec neplavali v hejnu,plavali si jak kde kazda chtela.Po urcite dobe se tam dal parek Skalaru a Neonky razem plavaly v hejnu.Drzeli se jen u sebe.Pravdepodobne to bylo zpusobeno tim,ze do akvarka pribily vetsi ryby.Urcite je to mozne i u jinych druhu Teter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 14:24 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Eff
ty dánia ve větším množství jsou trošku srandovněší.odtrhne se třeba 5ks z20 a začne lítat, jakmile někde udělají obrat, tak se přidají další.nejlepší jsou ty co se zapomenou.Chvilku sebou zblble cukají a potom rychle za ostatníma aby jim náhodou něco neuteklo.Ale je třeba na to dlouhou nádrž nad 120cm délky a hustě zarostlou.Rybky na sebe tolik nevidí a drží se pohromadě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 13:12 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Horác, PT
Horác: Na kongáče jsem si taky brousil zuby, ale počkám s nima do většího akvárka, snad jednou bude....

PT: To můžu potvrdit - po krupici jsem jen tak na zkoušku vypustil tři testovací dania a chovají se mi úplně stejně, pořád spolu blbnou, motají se dokola, nebo si hrajou na vláček. Zajímalo by mě, jestli třeba v počtu 20 kusů budou hejnovatější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 12:58 stavik Re: Eff
Snad by se zde daly zařadit parmičky oděské
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 12:55 Vrubouš Re: Eff
Ja mam dobre skusenosti z Tetrama kolumbijskyma a Tetrama paraguaiskyma.Oba druhy tvori hejno,coz je nadhera.Plavou mezi koreny,vsude mozne proplouvaji....:).Tetry mam v poctu 13 a 20 kusu.
Btw,i Skalary u me nevypadaji spatne kdyz jich plave 10...:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 12:41 Muž PT [89] Re: Eff
"Moje" ;-) dania nejsou hejnove ve smyslu, ze se hybou jako jeden muz, takze titul dokonala hejnova ryba asi nevyhraji. Zase ale mezi sebou stale nejak "interaguji" - dovadeji, prohaneji se. Oznacil bych je jako spise hodne spolecenske v ramci sveho druhu. Obvykle se prohani dvojice, trojice, ale obcas si i vytvori takovy vlacek, honi vsichni jedou za jednim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 12:36 Muž Horác [3942] Re. Eff
Já mám v tomto směru velmi dobré zkušenosti s tetrou konžskou (Phenacogrammus interruptus). Ta si pobyt v hejnu (a lítání z jedné strany nádrže na druhou) vysloveně užívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 12:07 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: Eff
Ja som mal spociatku 8 mreniek stvorpruhych (Parmička čtyřpruhá)a stale sa drzali v hufiku, ci uz pri krmeni, ci len tak pri plavani. Stale su proste spolu a aj spolu plavaju. Neskor som dokupil Parmička Machovu, tiez 8 kusov a to iste. vsetky si plavaju spolu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 11:59 langosh Re: Eff
Tetra červenohlavá/Bleherova (Hemigrammus rhodostomus/bleheri) - již od dvou kusů palec
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 11:54 Muž Eff [417] - Rostliny – Dokonalé hejno
Zajímalo by mě, která ryba má nejlepší "hejnové" vlastnosti a od jakého počtu ryb se tyto vlastnosti projeví. Tzn. ryby se drží co nejvíce v hejnu, které pluje ze stany na stranu. Neřešme velikost nádrže, předpokládejme nádrž vhodnou pro hejno. Některé ryby se chovají jako hejno když hledají potravu. Některé se smísí i s ostatními druhy a tvoří hejno spolu. Určitě budou mezi takové ryby patřit některé tetry, neonky, dania. Tak které tráví jako hejno nejvíce času? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 14:46 Muž pantany [7] Re: reaver
Napr. tetra neonova, neonka cierna, tetra medena? A pod. tetry su uplne v pohode. Parmicku zraloci nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 18:48 Muž reaver [16] - Rostliny
Ja riesim podobny problem: mam 98L a v priebehu mesiaca budem upgradovatna 300L (zvazoval som 220,300 a 360), teraz mam toto:

1 x prisavnik
8/9 x tetra neonova
4 x tetra zhava
1 x parmicka cervenoplutva
1 x crosocheilus siamensis
5 x panciernik panda
10-20 x red cherry
1 x ampularia

V karantene su aj 3x panciernik skvrnity. Plavaju mi tam(98L) aj male platy , ale uz maju dohodnuty novy domov takze do 300L sa nedostanu. Nezrovnalosti v poctoch vznikli silnym zarastenim akva.

Tu na rybycky.net mi "Optimální počet ryb" vyhodil toto pre planovane rozmery:
- Čistý objem akvária: 288 litrů.
- Můžete chovat maximálně: 96 malých ryb (do 4 cm) nebo 58 velkých ryb (od 4 cm do 10 cm).

Uprimne si neviem predstavit ze by mi tam plavalo 80 tetier neonovych , ved by to bola polievka.

Takze kolko? A co vsetko pripada do uvahy? Rozmyslal som nad neonkou ciernou, drobnoustkou beckfordovou, tetrou paraguajskou, konzskou a medenou. Ale najviac 2 nove druhy. Navyse by som tam rad mal 4 parmicky zralocie. Ale nevie ci by to neskoncilo velmi zle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 17:38 Muž Miky [14] Re: Novis
Ahoj co Razbora klínoskvrnná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 17:22 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: Novis
Mrenka je po slovensky, parmicka po cesky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 12:34 Novis Re: Michal J.
Děkuji za radu. Ale mne se kančík líbí, kvůli tomu, že je to prostě ryba s určitou povahou a působí na mne tak trochu dominantně. Čili bych je docela chtěl, vim že jsou to bojovníci a že rejou a nebo nějakou rybu jim podobnou. Zaujal mne vrubozubec paví ale ten rychle roste a pak by mi všechno snědl.:-( Takže nevim, mřenky jsou fajn. Ale vim že hejnovou rybu tam chci parmičku. Ale co k nim?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 11:31 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: Novis
Tak kancik ma 5cm iba ked je to mladatko.. V dospelosti mava do 15cm.

A je to trosku bojovna rybka, cize sa tam absolutne enhodi. Co som ich ja raz mal, z pekneho akvarka spravili za jednu noc bagrovisko. ;-)

Osobne mam 8x mrenky machove a su to skvele rybky. cule, stale plavaju, daco podnikaju a robia neplechu. Nahanaju sa, skumaju atd. Cize na ozivenie akvarka odporucam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 11:00 Novis – Dotaz
Ahojky, lidičky, budu si pořizovat akva 80/40/40 cm a chci se zaptat kolik je tak ideální počet ryb, chci ryby menší takže tak kolem 5 cm.Samozřejmě už vím, že tam bude min jeden Ancistrus(úklidář) chtěl bych co se barev týče živé akva a tak sem myslel, že bych si pořídil parmičky čtyřpruhá(tak kolem 7 ks) a pak pár kančíků příčnopruhých. takže celkem 10 rybiček. pak bych chtěl aby byl v akvu bílý písek a a sem tam černý kamínky. samozřejmě kameny, kvůli úkrytům. Ale bude tam méně rostlinek, myslíte, že to parmičky zvládnou?protože ancistrusům je to fuk a kančík tolik kytek nechce, stejně by je vytrhal. Ale jde mi o ty parmičky aby i ony měli podmínky který potřebujou.Díky zy rady, Novis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 14:39 Žena Dorianna [2] Re: Popelucha
Tak, vsjo vyřešeno...manžel dnes aktivně koupil tetry krvavé. Až zemřou spolu s parmičkami stářím, zauvažuji nad těmi kardinálkami. I když, ty bych mohla koupit jenom až umřou i skaláři...teď jsou malincí, takže každé menší rybky (ne potěr) jsou pro ně soupeřem, ale až budou velcí...uvidíme. Třeba si mezitím pořídíme ještě jedno akvárko.
Přeji krásný den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 10:44 Žena popelucha [12] Re: Dorianna
Pokud chcete kontrast tmavé-světlé a máte světlé, tak kardinálky připadají v úvahu, jsou totiž tmavé. Jen bych ráda zopakovala, co jsem naznačila v prvním příspěvku, že *nevím*, jestli si skaláry nebudou myslet, že mají novou svačinku. Kardinálky jsou podle mých zkušeností sice docela čilé, ale velká trdla. Taky se snažím mít akvárko pěkné, přiměřeně pestré, ale mnohem podstatnější je, aby si ryby neublížily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2007 06:31 motýlek Re: Dorianna
Samozřejmě chápu, že moje rada přichází pozdě. Ale je lepší si zařídit nádrž (pokud má být na ozdobu a relaxaci majitelky) :-) jen jedním nebo dvěma druhy ryb a zkusit si spíše věkové rozvrstvení - čímž docílíš fiktivního efektu přírodního akvária. Potom bys zjistila, že i z barevně nevýrazných druhů lze spáchat nádhernou podívanou. Snad příště. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 18:49 Muž tau [14] Re: Dorianna
Primlouvam se za kardinalky.. Kdyz se maji dobre tak se cele jejich ploutve zbarvi do syte rude (pri namluvach ktere probihaji kazde rano je zvedaji a vypada to opravdu impozantne) a maji krasny medeny pruh na strane. Taky jsou to absolutne nenarocny ryby.. Prezijou snad vse..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 18:44 Žena Dorianna [2] Re: oldkiwinka
Co říkáte na tetry krvavé? Jsou fakt tak moc zamilovaní do ožírání ploutev jiných ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 18:32 Muž wayn [79] Re: oldkiwinka
Červené nebo růžové, obě jsou GMO www.cizp.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 17:31 oldkiwinka Re: Dorianna
Když má danio červené břicho, je to GMO ryba. Ale kdyz je růžové, tak to asi GMO ryba neni. Je to danio červené. Jako je na přiložené vebové stránce. Taková sem měla. Byly dobré, ale zemřely na následky krupičky. www.jandovblog.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 16:44 Žena Dorianna [2] Re: oldkiwinka
Právě těm červeným daniím se bráním, ale možná změním názor a nějak rozumně si ho vysvětlím :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 13:28 oldkiwinka Re: Dorianna
U nas v Litovli prodavali dania cervene, v atlase nejsou. Ovsem zemrely pri krupicce. Ale byli ruzovi, celi, krasa. Ted si budu taky porizovat dania, ale tak za 1-2 tydny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 13:19 Žena Dorianna [2] Re: oldkiwinka
Atlas jsem zběžně projížděla, ale když už nějaká rybka byla pěkná, těžko se dala sehnat (popř. i chovat).
Rybičky, znovu opakuji, mám normálně vybarvené, ale samozřejmě nemůžu od světlého skalára čekat, aby bylmodrý. Prostě mám rybičky světlé, proto mají světlou barvu. Kdybych měla rybičky černé, budou černé (kdyby nebyly, byl by problém).
Asi zůstanu u danií nebo se zhluboka zamyslím nad neonkama.

Děkuji všem radícím za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 12:43 oldkiwinka Re: Dorianna
Světlé, nevybarvené ryby sou od světlého dna. Nevím, jaké máš(te). Ale jinak ňáký tetry, co jsou klidnější, aby nebyly pro skalárky depresivní. Zkuste se podívat do atlasu rybek. Třeba se vám nějaké zalíbí. Holt hledat, hledat... Hodně zdaru. Mimochodem, taky sem tohle řešila... Ale ryby byl barevné, ale ne výrazně-nevýrazný druh... Třeba platy, paví očka. Malé, ale barevné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 12:20 Žena Dorianna [2] Re: Popelucha
Oni nemají vyblitou barvu, to ne, jenom máme rybičky v akvárku spíš světlejší, točící se stále kolem jednoho odstínu barvy a chtělo by to něčím oživit, tak jsem se ptala na nějaké barevné, abych si nekoupila dania a neměla akvárko opět světlé. Snad kdyžtak budou ty jejich modré pruhy dost oživující...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 12:19 Žena popelucha [12] Re: Dorianna
Teda moje kardinálky jsou šedé, nebo spíš šedozelené, ale mají červené ploutve (nejen ocásek) a takový měděný, tmavě ohraničený pruh přes celé tělo. Na říční ryby mi to přijde dost barev. Když chci vidět cirkus, jdu se dívat na mořská akvária. Ony i ty původně zmiňovaný dánia nejsou nudných barev - tmavě modré pruhy nepovažuju za "světle nevýrazné"... Jestli mají vaše rybičky "vyblitý" barvy, nemůžou mít nějakej problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 11:55 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Štěpán
Myslím, že ryb maximum nemám. Akvárium mám hustě zarostlé rostlinami. Prezentacemi zde se rozhodně neřídím. Tak nevim proč se na něco ptáš. Prostě to přerybní a basta. :-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 11:39 Štěpán Re: Dorianna
Aha, a podle čeho teda soudíš, že tam máš málo ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 11:35 Žena Dorianna [2] Re: Popelucha, Štěpán
Popelucha - díky za tipy. Ty kardinálky nejsou špatné, bohužel jsou opět šedé a barevný mají jenom ocásek. Z Razbor se mi líbí Hangelova...ale nevím, jak moc bude výrazná v akvárku. Ono by to chtělo nějaké čistotné tetry, co jsou barevné asi jako mečovky :-)
Štěpáne - myslím, že ryb maximum nemám. Akvárium mám hustě zarostlé rostlinami. Prezentacemi zde se rozhodně neřídím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 11:22 Žena popelucha [12] Re: Dorianna
Doporučila bych třeba kardinálky nebo razbory. Jenže nevím, jestli by jim ty skaláry nebo parmičky nedaly na zadek. Dánia jsou rychlé rybky a dokážou si v tomhle (snad) poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 11:21 Štěpán Re: Dorianna
Tohle NENÍ málo. To je tak maximum, co se do takovéhleho akvária dá dát!

Raději se moc nedívej do akvárií prezentovaných tady, protože většina z nich je přerybněných a rybičky dělí od smrti jen pravidelné výměny vody! Stačí zhoršení podmínek, vyšší teplota v létě, jednou nevyměněná voda, trochu překrmit atd. a nastává katastrofa! Většina akvárií tady se potácí na hraně života a smrti a je ŠTĚSTÍ, že fungují!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   20.05.2007 11:02 Žena Dorianna [2] Re: Štěpán, Wayn
Mám nedávno založené akva, takže rybiček mám málo. Proto jsem chtěla přikoupit další, původně ty dania, teď si už nejsem jistá. Akva má 140 litrů, jsou tam čtyři čichavci, dva skaláři a šest parmiček. Opravdu myslíš, že byl takový problém mi odpovědět na moji ptázku? Nechtěla jsem radu ohledně nepřerybnění, ale ohledně nějakého barevného druhu hejnových rybek.
Wayn - Parmičky mám dvě větší, očividně samičky, čtyři malé, z nichž dvě se začínají vybarvovat. Nemyslím si tedy, že by měli špatné podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 10:52 Muž wayn [79] Re: Dorianna
Parmičky nádherné samci jsou krásně červeno-oranžoví a jestli je maš nevýrazné, tak nemají dobré podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 10:10 Štěpán Re: Dorianna
Pomohlo by, kdybysme znali velikost akvária a kolik kterých ryb tam už je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 10:08 Žena Dorianna [2] – Barevné hejnové rybky
Zjistili jsme, že máme akvárko lehce monotónní co se týče skladby ryb - světlí skaláři, našedlé parmičky nádherné a čichavci šedí. Chtěli jsme si pořídit dania, ale jak teď koukám do té vody, chtělo by to něco, co není žluté, šedé nebo jinak světle nevýrazné. Nenapadá vás nějaký hejnový barevný druh, který není náročný, dá se sehnat a není to neonka ani živorodka?
Děkuju za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2007 22:05 Linux – hejno
Nu tak ja jich mam v akva 8, coz je myslim takova minimalni mez... Mam je spolu s neonkami obecnymi a to je podle me krasna kombinace:-) jsou fajn... Je pravda, zatimco neonky se rozplavavaji, ty rasbory drzi v hejnu vic...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 21:06 langosh Re: anonym
jasně že rhodostomy - mám jen tři, ale jsou to hotový akvabely :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 20:38 Muž [] to Langosh
Jestli myslíš Rhodostomy tak to je fakt.Měl jsem je před lety.Musej mít zakryté aqa.V noci vyskakují ven.Bratr to měl v pokoji a za noc ho 2xbudilo pleskání a dával je zpět.Ráno říkal že tak vymaštěný rybky neviděl.Ale je fakt že hejno drží do roztrhání těla i duše. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 19:54 langosh Re: Kate
Ano neonky červené mají k hejnu o něco blíže než obecné, ale garantuji vám, že např. 4 v 80l AQ vám hejno neudrží :) Naproti tomu tetry červnoústé ano.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 17:35 Žena Kate [10] Re: langosh
Moje neonky červený se držej v hejnu pořád. Někdy se celý hejno rozdělí na dvě poloviny, ale to už rybky vždycky nervózně hledaj ty ostatní :-) A koukni na videa z přírody. Prý, nepravý. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2006 21:14 Muž [] Re: Langosh
Obecný-tedy pravý.Pak je ještě jeden menší druh hrouzka,ale ten už skoro vymizel :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3224-jake-hejnove-ryby?od=301