Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké hejnové ryby?

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Hodí se tyto rybky k sobě ? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké hejnové ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 22:09 Muž @ Magic [266] Re: Magic
S potešením môžem prehlásiť, že to už môžem povedať i o tých červených. Z poslednej várky 50ks za dva týždne neodišla ani jedna. palec

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2017 08:17 Muž @ Magic [266] Re: romant
Potvrdzujem, modré neónky od Kudrny sú prvá liga, po dvoch týždňoch z tridsiatich nechýba ani jedna.
Škoda, že to nemôžem povedať i o červených... :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.08.2017 16:54 R Muž @ romant [25387] Re: drvi
Jsme na tom nemlich stejně, ale současná aktuální várka od Kudrny zřejmě slušnej oddíl. Ze 100 kusů po třech týdnech v mojí karanténě jsem vylovil 96 kousků, což po minulých zkušenostech považuji za 100% úspěšnost. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 13:04 Muž @ Jifi [602] Re: FishWoman
Dania perlová jsou hezké rybky. Do toho akvárka v prezentaci bych pořídil cca 30-40 těchto danií, ale napřed by to chtělo nechat akvárko trochu zarůst, aby v něm bylo více úkrytů. Zatím je na fotce moc holé, není tam pořádná houšť rostlin. Zároveň potřebují i nějaké volné místo pro plavání.
Sice je to malá rybka, ale zato jsou čilé a když samečci prohání samičky, tak je potřeba mít tam možnost, kam se trochu schovat. A taky umí překvapit tím, jak bleskově někdy doslova vystřelí dopředu. Proto tvrdím, že 80 cm na délku vůbec není zbytečně moc. Měl jsem tahle dania v akvárku s přesně stejnými rozměry. Jen nerad jsem se s němi loučil.
Edit: Mně osobně ta dania nijak náročná nepřipadají. Jen to nechce jim dávat např. lávový kámen - o ten se mně hned nějaká rybka zranila, tak šel fofrem pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.08.2017 13:03 Žena @ drvi [1392] - RostlinyRe: FishWoman
Mám zkušenosti s neonkou modrou - vesměs špatné. Z 35 kusů mi po třech měsících zbylo 6, zatímco ostatní ryby byly v pohodě. Navíc se nedají skoro sehnat ty jen opravdu modré, na trhu jsou geneticky ne úplně čisté "modré", které vypadají jako zmenšenina neonky obecné - tj. mají červený proužek. Ryby jsem kupovala od více (renomovaných ) zdrojů, chovala ve standardně dobrých podmínkách a stejně odcházely. Už bych je nechtěla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 12:56 Žena @ FishWoman [7] - Tetry
Rozmýšlím se mezi Neonkou modrou, Razborkou klínoskvrnou a těmi Danii perlovými. Nejvíc se mi líbí ty neonky ale překvapilo mě že ikdyž jsou často chované tak jsou náročnější. Které bych měla vybrat, jestli máte někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 17:04 Muž @ Jifi [602] Re: Pepan
Potvrzuji; měl jsem hejno přes 30 jedinců dania perlového a nádhera, jsou to krásně zbarvené rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 16:58 Muž @ Pepan [4276] - RostlinyRe: FishWoman
Hejno padesáti galaxek vypadá úžasně (vlastní zkušenost), akorát bude to "kapánek" dražší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 16:57 R Muž @ afc1886 [2025] Re: FishWoman
Pěkné jsou i tetry ohnivé. rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 16:52 R Muž @ romant [25387] Re: FishWoman
Bude platit to samé, co jsem napsal u těch neonek. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 16:45 Žena @ FishWoman [7] - Tetry
Ještě mě napadá Danio perlové, ale ty neonky jsou fakt pěkný stydim Ještě mám čas do pátku, kdy jedu do Plzně na burzu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 16:36 Žena @ FishWoman [7] - Tetry
Když já mám v AQ silnější proud a když ho snížím tak se mi dělá slepá hladina sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2017 16:34 Muž @ Pepan [4276] - RostlinyRe: FishWoman
FishWoman napsala: No vím že by byla blbost koupit hejnové ryby pod 10 ks, taky jsem napsala že bych jich pořídila tak 30 ks. A ta zastíněna hladina je nutná?
Ryba se pod plovoučkami cítí v bezpečí. Je chráněna před útoky shora. I když v akváriu jí obvykle tento druh útoku nehrozí, ty ryby to neví, ale mají v genech že je lépe se zdržovat pod zakrytou hladinou. V přírodě to tak funguje tisíce generací a za pár generací v akvárku to nezměníme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 16:30 R Muž @ romant [25387] Re: FishWoman
Přištínění hladiny a dostatečný počet bude přispívat k jejich pohodě, tedy tak to mám odsledovaný já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 16:24 Žena @ FishWoman [7] - Tetry
No vím že by byla blbost koupit hejnové ryby pod 10 ks, taky jsem napsala že bych jich pořídila tak 30 ks. A ta zastíněna hladina je nutná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 16:18 Muž @ Jifi [602] Re: FishWoman
Pořídit si 10 anebo méně kusů hejnové ryby je naprostá pitomost. A nic na tom nezmění fakt, že to někteří dělají.
Hejnové ryby se dobře cítí v hejnu, což není 10 (a méně) ryb. Čím méně jich je v nádrži, tím méně jsou ty ryby v pohodě. Pokud jich je dost, jsou v pohodě a taky takové hejno v akvárku líp vypadá než sem tam rybka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.08.2017 16:14 R Muž @ romant [25387] Re: FishWoman
To se musíš zeptat těch co je takto mají. Já jsem napsal, jak to vidím podle svých zkušeností s tímto druhem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 16:11 Žena @ FishWoman [7] - Tetry
Tak jestli je 50 minimum tak proč je tady mají i v 50 l nádržích jen po 10 ks a méně a ještě bez plovoucích rostlin? Myslím že 30 ks je dostatečné množství :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2017 15:34 R Muž @ romant [25387] Re: FishWoman
Je potřeba rozbít hladinu, třeba plovoucími, bez toho na modrý neonky zapomeň a potom 50 je minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 15:27 Žena @ FishWoman [7] - Tetry
Ahoj, chci do 112 AQ větší hejno malých rybek, nejdřív jsem chtěla Razborku klínoskvrnou, ale myslím že nakonec koupím Neonky modré. Píšou, že z neonek nejlépe drží hejno, lepší je když jich je tak 50 :-D ale tolik jich mít nemůžu, tak jsem myslela mezi 20 a 30, mám tam ještě 5 pancíků, myslíte že jich tam nebude moc? Nechtěla bych abych je koupila v plánu že budou v hejnu a nakonec si plavaly jak chtějí ne Taky jsem četla že ikdyž jsou v menším počtu tak když se bojí nějaké větší ryby tak hejno drží hop Ale já tam žádnou mít nebudu.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 09:55 Muž @ NHKG [2410] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: OSkovajsa
Oni malé ryby nežerou. Nemají na to uzpůsobenou tlamku. Pozřou jen hodně malá sousta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 09:45 Muž @ OSkovajsa [0] – Re: NHKG
díky za odpovědi.. taky už jsem viděl nějaké videa .. a vypadalo to velmi v pohodě.

ale přeci jen mi v hlavě šrotuje .. jestli ty malé rybky nepožerou :)

no, nejspíš budu muset vyzkoušet :-D

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 14:21 R Muž @ romant [25387] Re: OSkovajsa
Červenohlavo-ústý, to je 100% hejnová ryba. Už jsem je stejně jako kolega v obdobných kombinacích viděl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 14:17 Muž @ NHKG [2410] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: OSkovajsa
Samozřejmě je to možné. Naprosto běžně se kombinují s terami. Já to odzkoušené nemám, ale nejčastěji jsem je viděl v kombinaci s neonkami nebo s tetrou červenohlavou (červenoústou, ...).

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 14:15 Muž @ OSkovajsa [0] – geophagus a hejnové ryby
Zdravím, chci se zeptat .. má někdo zkušenost s rybami rodu geophagus a k nim nějaké hejnové menší rybky ?

jen jsem chtěl vědět zda je to možné a popřípadě jaký druh hejnových rybek k ním dát.

Díky za odpovědi. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 17:55 Muž @ Tomson [0]
Mam hejno Par,nadhernych a je to fakt pekna podivana hejno jednoho druhu,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2015 21:10 Muž @ bull [18] Re: romant
Mas pravdu, zamerim se radeji na jeden druh. Hejno rozsirim az akva jeste trochu zaroste (kvuli krevetkam) a pak deset kousku pridam. Diky!!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2015 21:06 R Muž @ romant [25387] Re: bull
Podobné jsou, jsou o kapku menší, ale taky o kapku jinak vypadají a i tak bude vypadat ono případné společné hejno. Já prostě to hejno rád sleduju z druhu jednoho, podle mě to prostě vypadá líp. ;-) Klidně 10. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 20:57 Muž @ bull [18] Re: romant
Takze doporucujes pridat dalsi neonky cervene? V jakem poctu? Mel jsem za to, ze jde o "podobne" rybky (neonky modre), ze by spolecne hejno treba mohly vytvorit. Sorry, jsem zacatecnik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 20:51 R Muž @ romant [25387] Re: bull
Držel bych se spíše jednoho pořádnýho hejna, než tříštění v hejnech více, takže když přidávat, tak posilovat stávající osádku.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 20:48 Muž @ bull [18] – Modre a cervene neonky spolecne ve 128 litrech?
Ahoj,
myslite, ze moje akva viz prezentace pojme jeste 10-15 neonek modrych? Je mozne spolecne hejno s neonkami cervenymi, ktere uz tam mam? Premyslel jsem jeste nad Tetrou Amapanskou v podobnem poctu. Diky za Vase nazory, doufam, ze jsem nezvolil nevhodne vlakno.PB.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 21:36 Muž @ cezarmilan [560] - RostlinyRe: MMK
Neviem, či je to tá správna cesta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 22:30 Muž @ MMK [2] – díky za radu
díky , ale zapoměl jsem dopsat že za týden půjde do 260l akva ke 2 papouškum děkuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2014 22:20 R Žena @ Turbínka [2534] Re: MMK
Vše co popisuješ sežere, je to dravec. Doporučuji si o něm něco přečíst rybicky.net/atlasryb/vrubozubec_pavi a obstarat mu vhodnější bydlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 22:16 Muž @ MMK [2] – prosím poradte :D
dobrý sen chtel bych se zeptat mam 100l akva a v nem 1x vrubozubce paviho.je velky asi 10cm je přátelský a hodný ,ale hodne dravý uz mi snedl parmičky čtyřpruhé a chtel bych se zeptat jestli k nemu muzu dat nejake male hejno treba cichlidu ramirezovou , nebo maleho tlamovce , živorodku zkrátka cokoli hejnového a malého co nesežere! dík za radu nashledanou dekuji MMK :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 21:34 Žena @ regeditka [0] - MiniakváriaRe: romant
pravidelnou výměnu máme natrénovanou z low tech nana :-) děkuju za tipy a doporučení..no není to žádná legrace, jeden s prvním problémem rychle vystřízliví, ale stojí to za to..u ramek se maličko bojím nemocí, ale s tím se holt musí počítat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 20:05 R Muž @ romant [25387] Re: regeditka
Nebudou, Ramirézy nejsou zabijáci, jenom dokáží projevit svůj přirozený instinkt. ;-) Rozhodně doporučím dávat ramky až do řádně jetýho akva, takže ne dříve než za 3 měsíce po založení a nepodceňovat kvalitu vody, takže měnit s železnou pravidelností alepoň obvyklou jednotýdenní 1/3 objemu akva. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 20:00 Žena @ regeditka [0] - MiniakváriaRe: romant
děkuji za tip, no měli jsme vzít větší akva, ale při výběru a v porovnání s našim nano-triem mi přišlo obrovské :-D no co už..hlavně po napuštění hodně zkresluje..s ramirézkama mít díky velikosti problém nebudou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 19:39 R Muž @ romant [25387] Re: regeditka
Min. metrovou rozplavbu, čím delší akvo tím lepší. Ty ryby jsou neskutečně akční a půldruhýho metru dokáží tam a zpět udělat velmi, velmi rychle. ;-)
Edit: Co třeba partu 20 rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 19:28 Žena @ regeditka [0] - MiniakváriaRe: romant
tak to mě docela mrzí, jsou nádherné..jak velkou nádrž byste pro ně doporučoval? v atlase se píše min 50l, ale to samozřejmě nebude optimum ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 17:52 R Muž @ romant [25387] Re: Koště
Je to na ně malý, to jsou plavci jako hrom. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 17:49 Muž @ Koště [111]
A co třeba Tetra červenoústá? Do těch 5 cm v dospělosti se vleze a hejno drží skvěle :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 15:45 Žena @ regeditka [0] - MiniakváriaRe: dimmur
... ale vzhledem k velikosti akvárka bych byla fakt raději, kdyby se držely v hejnu, než aby byly rozplavaný všude :-( ale neonky jsou parádní rybky, to né že né :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 14:44 Muž @ dimmur [244] Re: regeditka
ja bych se tech neonek nebal, jsou to cistotne ryby a klidne bych tam hejno 20 ks dal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 13:19 Žena @ regeditka [0] - Miniakvária
Dobrý den, máme nově založené akvárium JUWEL RIO 125 l (81x36x50 ) a přemýšlíme nad vhodnou hejnovkou k páru "ramirézek" a skupince "otíků". Původní plán byl pořídit hejno neonky červené / modré, ale po pročtení diskuze bude nutno hledat dál. Je to menší akvárium, takže limit max 5 cm v dospělosti. Co třeba razborka bornejka (Boraras brigittae), nemá někdo zkušenost s "houfováním"? Trošku mě ale děsí fotky koukajícího ocásku z pusiny ramirézek, není pro ně zase až moc maličká? Předem moc děkuji za odpověď palec

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.06.2014 01:26 R Žena @ Turbínka [2534] Re: miky17
Ta osádka se mi vůbec nelíbí. Máš v plánu partu bordelářů (platy, molly) a k tomu ryby preferujíci čistou vodu (všichni ostatní) navíc otíci chtějí zarostlejší prostředí. Co takhle zauvažovat nad jinou osádkou? Buď si vybrat ty živorodky a počítat s tím, že budeš muset řešit kam s potomky nebo i zvolit akvárium čistotnějších rybek, které se sice tak snadno množit nebudou, ale údržba akvária bude mnohem snazší. Osobně bych byla pro druhou variantu 15 danií, 8 pandiček, otíky až hooodně časem jen co vylepšíš rostliny a třeba pár menších čichavců (medový, zakrslý) jako dominantu? A té hnědovce v substrátu uhnijí kořínky a růst nebude.
Ale každopádně na osádku máš ještě 3 týdny čas, během té doby pořeš rostlinky a přidej, nech si to projít hlavou a než vyrazíš na vytoužené nákupy rybek zkus to zkonzultovat s ostatními na fóru třeba tady rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l- :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 01:11 Muž @ miky17 [0] Re: Turbínka
samec a dvě samice od blacky molly a platy korálový,6 pandiček,4-6 otíků a ty danio :)
Jinak ta hnědovka v tom substratu růst vůbec nebude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 00:37 R Žena @ Turbínka [2534] Re: miky17
Zatím ještě o rybách jen přemýšlej. V prezentaci máš datum založení 3.6. a dle fotek bys měl ještě hodně přitlačit na rostlinách a ty hnědovky co tam máš vyndat a navázat na dekoraci, není pro ně vhodné zasazení v substrátu ;-) Jinak dania jsou veselé, rychlé, čilé rybky vhodné i pro začátečníky. Přemýšlel si už o kompletní osádce, pak se bude radit co do počtu snáz. Většinou se s ostatními snášejí dobře, jen k nim není moc vhodné dávat pomalé oploutvené koráby jako třeba betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 00:25 Muž @ miky17 [0] – dotaz
Ahoj, mam 112l- 80x40x35
Přemyšlel jsem o 10 danio pruhovaných..jaké s nima máte zkušenosti? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 22:32 radim Re: Jirkaass
když cítí trochu hrozbu (např. z větších spolubydlících) , pak jsou neonky krásně v hejnu, jinak jak píšeš se rozlezou po celém akva. Pokud tam budeš mít cichlidy hájící si svůj kousek nádrže, tak hejno budou držet ano
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 5348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/3224-jake-hejnove-ryby