Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké hejnové ryby?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké hejnové ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2023 21:43 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Veslonos
Aha (v reakci na příspěvek z 20:33). Nejprve sis v jiném vláknu spletl bichiry s "křížencem" lezce obojživelného a hada (dotaz na podmínky, aby ryby musely přelézat po suchu z jedné kaluže do druhé a krmil bys je myšmi, jimiž se reálně neživí...), nyní se ptáš jak stresovat hejnovky. Víš jistě, že jsi chovatel a jakákoli zvířata, snad i včetně násady červů, ti patří do rukou? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2023 21:30 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Veslonos
Nijak. Hejnovky se semknou do chumlu jen když se něčeho bojí, je to obranná reflexe.
Pokud se hejnové rybičky poflakují akváriem každá tak nějak sama za sebe a vůbec se nezatěžují přáním akvaristy, že chce koukat na kompaktní synchronizovaný celek, pak se prostě cítí v bezpečí. K jejich těsnému shlukování vede jen a pouze strach ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2023 20:33 Muž Veslonos [0] Re: vaclav
A jakého predatora z jižní Asie by ste doporučili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2023 20:29 Muž Lojza007 [1175] Re: Veslonos
Dalších 40 kusů a nebude potřeba řešit hejno, rozprostřou se po celým akva. Mám na délce 60cm 40ks hengelek a krásně se rozprostřou, že jich je tam plno. Případně můžou pomoct vyšší rostliny, který rozbijou volnou plochu a bude je to nutit být na menším prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2023 19:55 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Veslonos
Nevím jestli to zrovna na tyhle rybky bude fungovat, ale chce to nějakého predátora z kterého budou mít trochu strach. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2023 19:38 Muž Veslonos [0] – Jak vytvořit hejno
Dobrý den, mám v akváriu 150 l asi dvacet rasborek klínoskvrných, které jsou rozprostřené po celém akváriu. Jak prosím docílím toho aby utvořily jedno hejno?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 12:26 Žena Beastie [314] Re: RAP
Asi prostě skončím s bleherkama, lepší volbu jsem k sekernatkám nenašla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2022 12:16 Muž RAP [1546] Re: Beastie
Obávám se, že se jich tetry časem "přežerou" a bude populační exploze.
Teter je spoustu vhodných druhů a do 360 litrů se jich vejde hodně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2022 10:53 Žena Beastie [314] Re: Lojza007
Je mi to jasné. Kdybych nechtěla držet jižní ameriku, šla bych určitě do menších danií nebo nějakých razborek, ale nechce se mi to míchat.
Edit: Ještě taková teoretická, kdybych šla do nějaké menší živorodky, dá se předpokládat, že by sekernatky a tetry prakticky 100% redukovaly potěr, tudíž by se mi nemohly přemnožit? Nebo je to naivní představa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2022 10:47 Muž Lojza007 [1175] Re: Beastie
Neonky se taky rády schovávají.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2022 10:36 Žena Beastie [314]
Přemýšlím, že bych ráda doplnila akvárium Dveře do léta o nějakou rybu, co se drží ve střední části, je aktivnější než tetry ohnivé, co tam teď mám, je z jižní ameriky, nebude obtěžovat sekernatky a není červená.
Ohnivky jsou dost statické ryby, plus mají strašné sklony k přejídání, mám s nimi masivní problém, abych prokrmila pancéřníčky a nepřežírala tetry. Potravní konkurence by jim asi neuškodila. Teď jsem právě o pár přišla, všechno k puknutí přežrané samice. Ryb je tam tedy teď tak 40, ale pokud se nejedná o krmení, nejsou v akva pomalu ani vidět, plus se rádi schovávají v kytkách, aby si odpočinuli od toho přežírání. Už teď nechávám den pauzu mezi krmením a budu rapidně snižovat dávky.

Vzhledem k tomu, že sekernatky jsou taky statické ryby a pancéřníčci se hýbou jen v případě žrádla nebo výměn vody, asi mi trošku chybí nějaká aktivnější rybka. Napadla mě třeba neonka černá, tetra žhavá nebo citrónová ale nemám s nimi zkušenosti, tak aby nebyly stejné jako ty ohnivky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2021 11:05 R Muž ctibum [6838] Re: Lukas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2021 23:46 Lukas – Razbora Kubotai
Zdravim,
Chtěl jsem se zeptat na tyto razborky Kubotai, jestli s nima má někdo zkušenost, popřípadě kde bych sehnal cca 20ks už odrostlé ?
A druhy dotaz včera jsem narazil na tyto tetry Trochilocharax ornatus viz link: www.aquariumglaser.de/…. Jestli někdo nezná tyto rybky jaké mají nároky a velikost ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2020 19:35 Brodys Re: vlka
Tak záleží na nádrži a na chovu. Skalár jsem se sám bál a nakonec jsem překvapen, jak jsou hodné. Asi hodně dělá, že jsou spolu od mládí, takže si zvykli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2020 19:25 Muž vlka [3426] Re: RAP
Jasně že ne dravec v pravém smyslu slova, ale dokážou pěkně ozobat rybičkám ploutve...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2020 19:04 Muž RAP [1546] Re: vlka
Mečovky a dravci? To čtu prvně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2020 13:53 Muž vlka [3426] Re: TheTrox
Jak mečovky, tak i skaláry jsou dravci a buď si na sebe zvyknou, nebo to bude dělat neplechu. Osobně bych je spolu nedával...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 19:18 Muž TheTrox [0] – Hejno
Fotka k příspěvku Zdravím všechny zde, rád bych se zeptal k tématu. Potřeboval bych poradit, jaké henovité ryby by byly nejvhodnější do mého akva 150l, dno na 30% křemičitý písek, 70% lávová drť osázená rostlinami. Dříve jsem zde měl 25 neonek, 5 teter modrých, 5 teter zlatých(měděných) a 5 teter nádherných. Bohužel jsem si nevšiml problému s včas a díky novým rostlinám jsem si do akva přitáhl menší kamarády bakterie, které napadly jen neonky a způsobily 90% úhyn za 2dny, voda vyměněna, léky zabraly a tak zbytek je zachráněn (i když si myslím, že zbytek neonek také do pár dní pojde - rozpad zadních ploutví) a nyní k mému dotaz, rád bych vzhledem k černému pozadí akva měl nějaké heno hezky barevných ryb (už ne neonky) napadlo mne dát buď 15 parmiček duhových nebo 15 mečovek mexických. Jaká varianta zde by byla asi nejlepší ? Který druh patří mezi nejméně náročné ? + dotaz na závěr, pokud to budou mečovky mohou se snést např. s 2 skaláry ? Děkuji moc za cené rady !.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2020 16:36 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: .verca.
a nebo jeden v ještě větších počtech. Čím je těch ryb víc a méně druhů, tím to akvárium vypadá lépe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2020 19:20 .verca.
Zdravím.
Plánuji někdy trochu do budoucna zakládat akvárium o cca 200l
Chtěla jsem tam parmičky mechové, rasborky hengelovy a tetry krvavé.
Bylo by nejlepší kdyby rybky tvořili hejna o 20ks. Nebude to do těch 200l moc?? A nebylo by lepší nechat jen ty dva první druhy o 30ks?
Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 15:18 Muž Roger [1873] Re: Dinecek
Espeho mám taktéž, a v pohodě. Jsou to krásné ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 14:39 Muž Jan Jonáš [1296] - Drobné rybkyRe: Roger
Já mám větší hejno Hengelek a k tomu pár "zachráněných" Espeho. A ty Espeho se drží Hengelek. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 14:09 Muž Roger [1873] Re: Jan Jonáš
Tak razborky drží hejno všeobecně, mám 3 druhy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 13:33 Žena Dinecek [205] Re: Roger
Ahoj, já jsem uvažovala - jestli se ten stav v mém akváriu vyřeší, že bych pořídila právě razborky espeho. Četla jsem, že jsou vhodné do měkké a kyselé vody. Máš s tím zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 12:05 Muž Jan Jonáš [1296] - Drobné rybkyRe: Apollo
Jak už tu padlo, rozhodně razbory Hengelovy. Drží krásně hejno a je radost na ně pohledět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.10.2019 09:15 Muž Roger [1873] Re: Apollo
Jestli vybíráš mezi neonky a daniemi tak doporučím danie, jsou živý, pořád se prohánějí a spí asi 4h denně, neonky jsou líný, nedrží formaci, chodí spát po 21h :) míval jsem neonky a skoro je neviděl, vždycky sem tam jednu, tak jsem k nim koupil danie pruhované a jak byli pak vidět smich . Jinak jestli chceš opravdu někoho kdo drží formaci a dělá parádu pak doporučím razborky, Espeho jsou krásně, viděl jsem 50x espeho v jedné nádrži a krása, razborky nejsou takový pošuci jamo danie, nejsou plaché jako neonky a pořád plavou ale za to klidně, drží tvar, ale je jich velké množství stačí vybrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.10.2019 08:25 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Apollo
Obecně jsou razbory pěkné hejnové rybky. Nejsou tak splašené jako dánia a většinou pěkně drží formaci. ;-)
rybicky.net/atlasryb/razbora_cernopruha
rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   04.10.2019 08:05 Žena drvi [2894] Re: Apollo
Razbory Espeho nebo Hengelovy jsou super hejnove rybky, ty zas doporučuju já
rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 21:06 Muž Apollo [3] Re: Jan Jonáš
A doporučil bys i jiné hejnové rybičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2019 15:24 Muž Jan Jonáš [1296] - Drobné rybkyRe: Apollo
Myslím si, že dánia jsou výborné rybky. Jsou živé, stále plavou. Pokud nějaké menší, tak bych doporučil dánia myanmarská. Ale i dánia pruhovaná jsou pěkná a k pancéřníčkům vhodná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2019 12:32 Muž Apollo [3] – Hejnová rybka
Ahoj,

mam 125 litrů akvárium viz profil. Parametry vody uvedené v profilu nesedí, pomáhám si reverzní osmozou takže mam vodu měkkou s PH 7. Zatím zde mam 6X panceřníček zelený. Teplota 24C.
Jsou pro mě vhodné neonky? Nebo raději dania? Nebo jakou hejnovou rybku byste poradili. Měla by být spíš menší - chci jich cca 15.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.03.2019 21:21 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: DenisLin
Obávám se, že i když dáš ty štikovce a živorodky pryč, i tak máš v podstatě plno. Asi bych to nedráždil.

Mělo by to být hejno, tj. hodně ryb a nějak se projevit. Na hodně ryb nemáš místo a projevit se nemají kde, na 40 cm si nic nezaplave. Navíc hejno není pár rybek...
Jestli chceš hejno, tak si pořiď větší akvárium, tohle co máš je tak akorát na krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2019 20:16 R Muž afc1886 [14632] Re: DenisLin
DenisLin napsal: Napadá vás něco?
Štikovce pryč, je to na ně moc malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 19:26 Muž DenisLin [7]
Zdravím, poradili by jste mi prosím jaké hejnové rybky do mého akvária. Až najdu živorodkám domov, tak nevím co místo nich. Jelikož mám v akváriu štikovce, tak potřebuji něco většího a bez závojových ploutví. Napadá vás něco? Díky za rady palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 15:10 Žena Miruš [15] Re: drvi
Planuji též rostlinné akva a vím že je občas požírají, proto zatím vítězi gavůnek, ale myslím, že to dám i s kongotetrama.. Časem uvidím co jim chutná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2019 14:02 Žena drvi [2894] Re: Miruš
Kongotetry jsou nádherný, sama jsem o nich uvažovala, ale žerou rády rostliny, takže nic pro mě :) . Jak to plánuješ s rostlinama ty? Na to taky záleží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 13:03 Žena Miruš [15] Re: Angus68
Tak uvidíme.. Akvárium se teprve vyrábí a staví se stolek.. Takže mám dost času.. Zjišťují informace a tak si pořád přemýšlím.. Ve finále budu milovat i samičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2019 12:24 Angus68 Re: Miruš
U konga se ti to možná povede, protože je vidět rozdíl pohlaví ;-) Pokud tedy koupíš u někoho, komu nejde jen o peníze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 12:16 Žena Miruš [15] Re: Angus68
Ano to vím, dotaz zněl, zda mohu pořídit více samců popřípadě pouze samce.. Pokud mi je ovšem někdo prodá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 11:40 Angus68 Re: Miruš
Když konga, tak samotný a větší hejno, vynikne jejich duhová paráda. Je to Afrika ;-)
S gavůnama máš víc možností ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 11:30 Žena Miruš [15] Re: Angus68
Nemám modré akary a ani je neplánují.. Chci jedno druhové akva 300l buď gavunky tripruhe nebo tetry konžské. Tady se asi smíchalo více komentářů smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 11:07 Angus68 Re: Miruš
Já bych do toho prostě s akaram modrýma nešel. Ale Gavúnci jsou moc pěkný rybky. Jsem zvědav co vymyslíš. Rady nebyly nic moc.
Konga nejraději dlouhou, nižší nádrž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 10:54 Žena Miruš [15] Re: afc1886
Jedna se o gavunky tripruhe popřípadě tetry konzske.. O těch uvažuji do akvária, ale zajímalo mě to tak obecně.. Třeba i u pavich oček je samička hodně nevýrazná.. Prostě mě zajímá jak to pak v dospělosti hejno kluků zvládá.. Tak mě to napadlo, jak teď pořád přemýšlím o rybičkach. A pokud si u gavůnků pořídím menší počet samiček budou trpět? Uvažuji tak o 20ti kusech do 300l
Zaznělo v odpovědích, že mi nikdo jen samce neprodá. Tak to je pro mě zajímavé, to mě nenapadlo.. Nejsem chovatel..
Děkuji za postřehy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 09:46 R Muž afc1886 [14632] Re: Miruš
Možná by bylo dobré uvést o jaké hejnovky se jedná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 09:32 Angus68 Re: Hanumana
Hokejky jsou přirozeného tvaru těla i barvy ;-) A pak, Parmičky jsou Asie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 09:13 Žena Hanumana [71] Re: Angus68
Já v tomhle nejsem moc vybíravá a nemám ráda žádné barevné extrémy a ryby vyšlechtěné tvarem těla do nepřirozených křivek, ale vím jak tohle řeší můj táta. Třeba parmičky čtyřpruhý chtěl s co největší převahou samců. Každý to hold má jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 09:04 Angus68 Re: Hanumana
Rozdíl tam je evidentní, ale myslím, že jsou malé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2019 09:03 Angus68 Re: Marylin
Asi bych k modrým akarám nic nepřidával ;-) Vybíral bych z j.Ameriky.
Pokud by ti nešlo moc o zbarvení ryb, podíval bych se na tyhle:
rybicky.net/atlasryb/tetra_krivopruha ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2019 08:54 Žena Hanumana [71] Re: Anthrax, NHKG
Předpokládám, že si chtěla koupit jen samce, ale pochybuji že jich jí někdo prodá třeba 50, protože co by dělal pak se samotnými samicemi.
Myslím že třeba u měděných teter ten rozdíl je docela výrazný, tak mi ta myšlenka nepřijde úplně lichá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2019 08:35 R Muž Anthrax [4730] Re: Miruš
Myslím, že u hejnových ryb jako jsou tetry rozdíl v barvě mezi samcem a samicí moc není. Takže podle mě nemá cenu pohlaví nijak řešit. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8956x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3224-jake-hejnove-ryby