Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra Tec EX 1200

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Tetra Tec EX 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 09:14 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: prisavnik
Asi to tak udělá, snad to půjde nějak snadno rozebrat a složit. A snad to pak nepoteče :-D
Taky je otázka zda se po rozebrání dostanu na to tlačítko.
Kdyžtak koupim novej, tan původní vyreklamuju a prodám.

Jinak mám tušení že to tlačítko se zaseklo, protože v hlavě byl nataženej z předchozího akva nějakej bordel - všiml jsem si jemného písku v přívodní hadici. Ale na druhou stranu by to na to mělo být stavené... Jeden stisk a už se nevrátilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 06:56 Muž Stenly [44] – Re: beowulfx
Prskáš pěkně, ale tohle vůbec nemusí být vada výrobku rozzureny Klidně to mohl způsobit špatnou manipulací, když mu v jiným akva fungoval. To tě asi nenapadlo.. lepší je rovnou prskat jakej je to šmejd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 00:42 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: ČichavecTom
Rozober hlavu. Ja osobne som hu este nemal rozobratu ale, viem, ze to uz tuna niekto rozoberal.
Tam v podstate nemas co pokazit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 00:33 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – TetraTec EX 1200 - zaseklé startovací tlačítko
Filt byl asi měsíc v provozu v malém akvárku, dnes jsem chtěl přehodit do nového bětšího akvária, bohužel se mi při spouštěcí proceduře zaseklo startovací (pumpovací tlačítko). Zůstalo zamačklé a nejde ven, zkoušel jsem ho vyrýpnout a ani to nezabralo. Dost mě to na...lo, protože řešit teď reklamaci filtru bude pakárna.
Máte někdo podobnou zkušenost a mlžete poradit zda existuje ještě jiná alternativa než reklamace?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 12:24 Michaell
Mame s kamaradem TetraTec 1200 už čtyři roky a pořád běží bez poruchy. Čištění jednou za pul roku, ventily drží, filtrační náplň 12L. Zaváděcí cena 2100kč, no nekup to ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 20:56 Muž Jirkatt [12] – Re: prisavnik
myslím si, že na kvalitu těchto filtrů už toho bylo popsáno dost i na jiných serverech. To, že je vyrobený v číně, je jenom třešnička na dortu ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 12:59 Chrostík – Re: Jirkatt
Chybama se člověk učí, příště zkusím jiného výrobce a dost možné i jiného prodejce (myslím tím prodejce a ne obyčejnýho překupníka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 12:57 Chrostík – Re: Bob66
To jo, ale platit by jí měl výrobce, dovozce a nebo prodejce, když nejsou schopni vyrobit, dovézt, nebo prodat něco, co bude fungovat bez problémů. Ale oni to vidí asi jinak, obchod je obchod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 12:53 Muž Jirkatt [12]
chrostík: tak to je mi Tě upřimně líto :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 12:49 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Chrostík
To chce dobrou pojistku na byt :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 12:47 Chrostík – Re: Jirkatt
To je možný, ale dělají to f. Tetra (německo) se svou technologií, za kterou také ručí (v rajchu dokonce 3 roky). V každém případě je to krám a s jeho nákupem jsem udělal obrovskou chybu. Uvidím, jak to dopadne ještě s reklamací. zatím prodejce dělá mrtvýho brouka. Jestli mi ho pouze opraví, tak nevím co s ním udělám, protože tomu už nevěřím, protože mi tem klump udělal poměrně velkou škodu (plovoučka, skříň po aq atd.) Ještě že bydlím v přízemí, jinak bych musem ještě malovat u sousedů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 12:38 Muž Jirkatt [12]
Tetru dělají v Číně, na sto péro. Já mám Eheim a spokojenost 100 %...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 11:47 Chrostík – Re: Yirka
Je to napsané na krabici. Nevím, jestli ten krám vyrábí přímo němci, ale Tetra je německá firma. A to ještě na na krabici napsali, že na ten humus dávají 3 roky záruku ... to ať se jdou vycpat fušeři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 08:31 Muž Yirka [9126] – Re: Chrostík
Tak nějak si nevzpomínám, že bych viděl někde psáno, že se tento filtr vyrábí v Německu. Mám dojem že ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 21:23 Otta
Když tak pročítám témata ohledně profi filtrů,více a více se utvrzuji v tom že jsem zvolil správnou cestu a to samovýrobu hrncového filtru ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 19:17 Chrostík – Re: zvirek
Ehm, tak to není ani to co jste mi ukazoval (ale i tak díky). Je to to velké těsnění, tím jsem si jist. Filtr jsem poslal k reklamaci, protože je ještě v záruce (moc dlouho mi nevydržel). Teď když se tak podívám po zdejších fórech, vím že jsem udělal chybu, že jsem vsadil na "německou preciznost".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 10:55 Muž zvirek [1] – Re: Jiřina
Ano, obecně tahle oblast je evidntně nejslabší místo filtru,kde poměrně malá těsnění jsou namáhána velkou převodní silou páky na otevírání a zavírání vody,ale výměna je snadná, jde koupit velmi podobná těsnění v instaltérské sadě ( jsou nepatrně silnější, ale jde to složit) a potom už to funguje bez obtíží. Jen je dobré o tom vědět a při čištění filtru cca 1X 1/2 roku ta těsnění zkontrolovat.
Ohledně hlavy filtru dobrý nápad, ale špatná realizace ( nebo čínští zaměstnanci němcké Tetry šetří a šidí na materiálu ? ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 21:11 Muž JirkaNy [2]
Také jsem asi půl roku řešil problém, kde to teče a u mě to teklo u dvou kroužků co jsou na tom kulovím uzávěru.(v redukci hlavy) Nešlo o to těsnění na trubkách ani o hlavní velké(ani ty maličké dole na obrázku) ale právě o ta která nejsou vidět. Mají průměr cca 2 cm a sílu asi 4mm ( to je jen odhad neměřil jsem) Stačilo rozdělat namazat a dostatečně, ale opatrně dotáhnout šroubky)Zatím cca 14 dní a v pohodě. Je ale jen otázkou času, kdy to začne zlobit znovu. Těsnění je namáháno hlavně při rozdělávání redukce hlavy (natáčení páčkou) a natáčení přívodních vstupů s uzávěry. Je jasné, že jde o špatnou konstrukci jinak dobrého filtru. Pomalu dumám nad tím, kde seženu náhradní těsnění. Jde totiž o nestandartní rozměr.Zničený stolek od vody mne donutil k dodatečné instalaci misky s alarmem.( to pro jistotu )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2009 19:36 Muž zvirek [1] – Re: Chrostík
Fotka k příspěvku Ehm, mám dojem že jste na ten obrázek ode mě ani nepodíval. Nikdo nemluvil o 2 těsněních na trubkách pod hlavou ( ta která jsou dodávána jako náhradní ), ale o těch dvou malých těsněních, která jsou na osičce páky, kterou se otevírá / uzavírá proud vody ( a taky se umožní vyjmutí redukce z hlavy filtru ).
Je potřeba odšroubovat ty 4 šroubky, rozebrat redukci ( vyjmout oba černé ventily i středovou páku ) a teprve potom je tam vidět ta dvě malá těsnění, která v mém případě byla naprasklá.
Koukněte se prosím znovu na ten obrázek, myslím že to z toho jde dobře pochopit, kde byl problém.
TAM KAM UKAZUJE ŠROUBOVÁK
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 19:00 Chrostík
Tak jsem se šel podívat na výsledek a není nějak překvapivý ... zase plavu. Chyba není v dvou malých těsněních pod hlavou. Můj filtr má v hajzlu to velký (hlavní)těsnění. Abych Vám řekl pravdu, tak se nereaguje a dělá mrvýho brouka.... fůůj!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 17:53 Muž deathfoe [58] – Re: bluedream
To je sice pěkné, že to je o tom na jaký kus kdo narazí, ale podle ohlasů to vypadá, že je těch špatných kusů u TetraTec EX několikanásobně více než třeba u jiných renomovaných značek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 17:21 Chrostík
Dnes jsem těsnění na vrcholu hlavy (dvě malá) vyměnil, tak jsem zvědav. V každé případě si už nikdy tento filtr nekoupím, protože se tomu nedá věřit. Já ani nechci pomyslet na to, co by se stalo, kdybych byl někde týden na dovolené. Díky debilnímu těsnění za pár korum mít vytopený kvartýr (půl kubíkem H2O), vychcípaný terčáky, štěrbáky atd., to za ty prach doopravdy stojí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 14:14 Muž zvirek [1] – Re: Chrostík
Na 90% nebude problém s halvním těsněním, ale s redukcí na vrcholu hlavy. Taky jsem na to přišel až po dlouhém zkoumání, naštěstí oprava je na 5 miut za 18 korun :-)

viz zde ( je to ten příspěvek s fotkou): rybicky.net/forum/3884…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 22:51 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: bluedream
V tom máš naprostou pravdu.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 22:49 Žena bluedream [245]
Já ho mám také a zatím žádný problém. Je to asi opravdu o tom, na jaký kus člověk narazí. Ale to je u spousty věcí a nejen v akvaristice ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 22:43 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Chrostík
No zrovna jsem o něm přemýšlel,když jsem laboroval s tím nechat v akváriu dva menší nebo pořídit jeden větší..Ted už vím,že tento typ asi by to nebyl.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2009 19:35 Chrostík
V noci mi těsnění odešlo úúúplně do hajzlu. 15-ti litrový kýbl, v kterém jsem měl filtr umístěný se mi naplnil až po okraj. O tom kusu, na který člověk trefí to je pravda, jako s každým zbožím. Ovšem, pokud ti špatnej kus zničí plovoucí podlahu a poškodí aq skříńku, na které máš 560 litrové akvárko, tak je to dost chabá útěcha ... špatnej kus. Já jsem dal za zboří 100% ceny a tak bych také očekával 100% kvalitu, což dá docela rozum. Když jsem si aq zařizoval, tak mi bylo jedno, jaký filtr koupím a jak hlupák jsem dal na info od prodejce (a výrobce). Dnes už můžu říci, že jsem udělal chybu s koupí Tetra Tec EX 1200. Z mojí zkušenosti mohu veřejně prohlásit, že je to KRÁM a už bych ho nechtěl ani zadarmo! Samozřejmě, je to jen můj názor vyplývající z mojí zkušenosti. Chce-li si ho někdo pořídit, rozmlouvat mu to určitě nebudu. Ch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 08:27 Tomas4343
Taky s ním mám jen samé dobré zkušenosti - mám ho již třetím rokem, je stále tichý a hlavně neteče. Lezu do něj maximálně tak jednou za 10 měsíců při čištění. Taky se mi sice stalo, že trošku to těsnění prosakovalo, ale vyřešilo to pomáznutí silikonovým olejem a vše je jak má být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 07:04 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: vladislav
Myslím,že od této firmy záleží na jaký kus filtru člověk trefí..
Presne tak. Mali by na tom trosku popracovat, lebo filtre su celkom dobre az na toto.
Ja mam EX 600 a EX 400, nikdy som snimi nemal problem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 01:03 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Myslím,že od této firmy záleží na jaký kus filtru člověk trefí.. :-( Měl jsem možnost vyzkoušet dva úplně nové filtry sice to byl menší Tec 700 a oba dva tekly..Ted mám starší z druhé ruky a ten jde super bez problémů.. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 21:50 Chrostík
Hodnocení jsem tam už dal, snad si z mé zkušenosti veznou jiní ponaučení. Ještě jsem zvědav, jak se k mé situaci (dost nemilé) postaví prodejce, z kterým mám velice dobré zkušenusti a kterého (zatím) můžu všem doporučit ... f. MIGA. O všem tu budu informovat, protože bez informovanosti to dopadá tak jak to dopadá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 20:54 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Chrostík
Jinak na hodnocení konkrétních výrobků je tady sekce v nabídce rybicky.net/vyrobky/p2 ;-) X-) Škoda, že tam není hodnocení od více uživatlů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 20:53 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Chrostík
Žeby někdo další zklamaný ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 20:45 Chrostík – Krám EX 1200
Krám, který prodejci prodávají pod názvem Tetra Tec EX 1200 jsem koupil více jak před rokem. O víkendu jsem si všiml, že mám pod skříńkou u svého akvárka louži. K mému zděšení jsem zjistil, že mi teče víše jmenovaný kšunt. Protéká u hlavního těsnění, které je ve spoji mezi motorem a hlavní nádobou. Prosak jsem změřil a je to asi 0,5 litru za dva dni. Vzhledem k tomu, že mám pod akvárkem (560 litrů) plovoucí podlahu a že akvárko stojí na skříňce z dřevotřísky (komplet od f. FARAO), je to situace vcelku nepříjemné. Další problém je ten, co mi bude čistit AQ, než-li mi uzná f. od které jsem fitr kupoval reklamaci. Proto jestli Vám můžu radit, NEKUPUJTE si filtry od víše jmenovaného výrobce, tedy pokud nechcete mít pod filtrem lavor, nebo kýbl, který budete muset pravidekně vylévat. Co jsem měl tu možnost číst v různých diskusích, nejsem jedinej s podobnými zkušenostmi, proto by se měli zamyslet dovozci a prodejci nad tím, co to vlastně nabízejí za křápy!!! Ch.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 20:31 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Mrakoplash
Jen reaguji na mnohé diskuze tady na foru, kdy akvaristi řešili problém s prosakováním, nejednou jsem tento filtr viděl u nich v lavoru atd. :-D Ale samozřejmě bylo i hodně pozitivních ohlasu, ale ne tolik jako u Edeim nebo Fluval, ikdyž třeba Fluval má své mouchy, ale myslím, že prosakování může být docela nepřijemný problém X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 19:25 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: beowulfx
Proč ? Běží mi tuším třetím rokem, bez jediného problému (TTe700).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 16:30 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
A nebo by taky stačilo koupit si jiný filtr ve stejné cenové co tu regulaci již má doporučuji Fluval nebo Eheim, Tetra nedoporučuji a proč?, kukni po foru a odpověď najdeš rychle ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 11:43 Muž pard [5] - Labyrintky – Regulace otáček
Nevíte někdo jak u TetraTec EX regulovat otáčky? Teoreticky by to mělo jít regulátorem motorů, možná i stmívačem, jen nevím co by to dělalo. Každopádně by se snížila spotřeba, kdyby to fungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 22:44 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: marnoff
Zatřepat, poklepat, nemíchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 19:17 Muž marnoff [2]
a jak se toho vzduchu zbavim??nejak me to nejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 18:37 Muž poltergeist [3] – Re: marnoff
máš tam vzduch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 18:27 Muž marnoff [2] – moc prosim o radu
mam tetra tec 1200 a zniceho nic pri znovu zapnuti mi zacal po minute vzdy vrcet a ze spetne trubky vychazeji male bublinky cim to muze byt diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 19:04 karbi02 – Re: PaDa
Díky za reakci. Dneska jsem musel filtr přendat na jiné místo a už zase slzí, ani jsem ho neměl otevřenej. Jde na reklamaci, já už na to nemám nějak sílu. Uvidím jak pochodím. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 18:18 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – re Karbi02
karbi02 napsal: Ahoj, když už se v tom vrtáte, můžete mi někdo změřit rozměr koše?
Tetra Tec 1200 má vnitřní průměr jednotlivého koše cca 20 cm, výška na 5 cm molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 16:08 Toony – Re: DrBolíto
no vyzkousim to s tim magnetem.uvidime.zatim to porad jede dost nahlas.ne, ze by to byl extremni zvuk, ale uz neni tak tichejjak byl.a to ho mam ve stolku, kterej je oblozenej drevem.takze bez toho dreva bych byl v pasti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 14:44 Muž Michal1987 [21] – Re: marsz
Presne o tú "neviditeľnosť" mi ide, je aj kompaktný , aspoň na obrázku, tak by mohol byť. Ak je aj spoľahlivý a tichý, tak nie je čo riešiť. Ďakujem za reakciu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 13:50 Muž kchrz [24] – Re: jerryk
Přesně to se stalo mně. Hroznej rámus. No a za pár dní akvarium plný bublinek. Dlouho mi trvalo, než jsem zjistil, kde si to přisává vzduch.
Několikrát jsem totiž sundaval a nandaval dřevěný kryt akvaria, je docela těžký, a tím jsem asi přirazil ten plastový přechod mezi hadicemi, kde přepadá přes hranu skla. Nebylo na tom nic vidět, ale v tom sváru to bylo prasklý. Bylo to poznat jen, když jsem do toho fouknul a na druhý straně ucpal, jinak to nebylo vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 12:52 marsz – Re: Michal1987
Mi připadá ten Tetratec In 400 tak akorát. Jde tam nacpat i jemnější molitan a snížit tak trošku průtok. Je pěkně černý a v tmavším akvárku nejde ani vidět. Rychle se vyčistí. Po půlroce zatím neslyšitelný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 09:47 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Toony
Ano keramická tyčinka je statický člen a tvoří tak kluzné ložisko. Ještě mě napadlo, kdysi jsem měl problém s hlukem ale u malého vnitřního filtru. Vyjmul jsem vrtulku a jádro jsem několikrát přejel neodymovým magnetem a bylo po hluku, pozor! jádro má polaritu + a - stejně jako magnet, přejíždět vždy stejnou polaritou (obě strany jsou přitahovány).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 08:13 langosh
Toony napsal:Jinak ta vrtulka s tim magnetem se ma na te osičce protáčet nebo se to má celé spolu otáčet(tyčinka a vrtulka s magnetem?)

a) je správně

Roman X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8606x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/294-tetra-tec-ex-1200?od=301