Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra Tec EX 1200

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Tetra Tec EX 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 06:59 Muž sasula [274] Re: vlk9
Fotka k příspěvku tohle co je na fotce musis rozebrat... jinak cely ten filtr nech vycistit od vodniho kamene a spiny. treba jemna kyselina to rozpusti(ocet, kys. citronova, atd) nebo i kuchynske na vodni kamen...

ale jak jsou na fotce znazorneny tri casti co se musi rozebrat. tak ta prostredni cervena tak to musis vyndat(dole jsou sroubky) musí se to vyndat jako jezek z klece. a potom v mistech co jsou male cervene "kolecka" tak tam mas o krouzky ktery ti zajistuji moznost nataceni adapteru do stran a tam jsou i ty kulove klouby a tam to taky tece
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 06:00 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: cezarmilan
rozložnej a složenej jsem ho měl několikrát, těsnění pod hlavu jsem koupil nový, filtr teče už při nasátí vody k zaplnění filtru, bez zapojení do sítě, kdybych čekal půl hodky tak mám tak 150l na podlaze :-( a adapter je taky nový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 22:11 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vlk9
Skús ho opätovne poskladať. Tesnenie namaž vazelínou. Potom ho podlož cca 10-15cm vyššie. Natiahni do neho vodu a nechaj ho zaplniť. Počkaj cca 30min a zapni. Môžeš adaptér vyskúšať i samostatne. Ponoríš komplet hlavu do vedra s vodou a spusti ho. Ak nasáva a vyháňa vodu von bez toho, aby tieklo okolo ventilov, tak vieš, že hlava je komplet v poriadku a potrebuje nové tesnenie hlavy, alebo aspoň vazelínu. Tieto filtre som vazelínou nemazal a užívam ich už roky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 17:29 Muž Strojek [141] Re: vlk9
z pod tech prezek ti potece i kdyby to bylo v tom adapteru ..ty komory se postupne naplni vodou a tece to pak pres a vyteka to i tak z pod tech prezek ..no uz si obednal novy uvidis ze budes spokojenej s volbou JBL. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 17:26 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Strojek
tenhle teče přímo pod hlavou, kolem těch přezek a posléze všude, je z druhý ruky, takže reklamace je bezpředmětná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 17:01 Muž Strojek [141] Re: vlk9
ano myslim tohle .... me ten jeden prosakoval presne tam ale ten druhy. ten novy tekl primo pod celou hlavou ..co tek primo strikal ..fungoval jen do prvniho otevreni a cisteni ..sel na reklamaci a byla uznana .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 16:56 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Strojek
myslíš tohle? www.akvarista.cz/…
jestli jo, tak to je fungl nový, protože mi původní majitel řekl, že přes to teče a že když to vyměním, tak to bude ok, takže tady chyba taky nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 16:25 Muž Strojek [141] Re: vlk9
ten adapter co jsou na nem nasazeny hadice (nemyslim celou hlavu),by mel jit rozebrat ..zespodu by mely byt 4 sroubky a pak to lze rozebrat, vymenit a namazat gumove krouzky ..ale jak jsem psal, me to nepomohlo a stale to rosilo a pri vypadku el. to trochu teklo ..radeji jsem take koupil filtr JBL,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 16:20 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: cezarmilan, sasula
stojan má asi 60cm a akvo 50, filtr je na zemi a akvo je plné takže asi tak.
tam už to vís rozebrat nešlo, tam je to zalitý v plastu, jedině, že bych to rožštípal.
Každopádně už jsem objednal novej od JBLka a budu mít snad klid, až zapojím novej a trochu vychladnu, tak ho třeba za nějaký pivko nebo něco takovýho dám někomu na hraní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 06:58 Muž sasula [274] Re: vlk9
Dle fotky jsi jeste nerozdelal uplne ten adapter. a tam je ten kamen urazu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 21:08 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vlk9
kde a ako ho máš umiestnený? Koľko (v cm) je pod hladinou vody v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 16:03 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: PaDa
No ono to k tmu směřuje, jen mám problém s financema, musím ted vrazit něco do auta :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 15:26 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: vlk9
Zahoď to, stejně tomu už nebudeš věřit :-O
Ten můj stál nakonec v hlubokým škopku a pořád jsem ho kontroloval, až jsem koupil jinej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 15:14 Muž j0hny [86] Re: vlk9
Keby som akurat dnes nekupil eheim tak by som ho od teba kupil a skusil dat dohromady hmm mozno by to bola len blbost a poslal ti ho opraveny s5 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 14:31 Muž Strojek [141] Re: vlk9
jeste se podivej jestli mas nasazene dobre kose ..je tam na nich sipka a nadobe take ..ale jak to tu ctu tak me to take teklo kolen cele hlavy a reklamaci me uznali u toho noveho..ten stary me tekl jak pise johny v tom adapteru na zavirani vody ..gumicky jsem tam vymenil a poradne namazal vyzelinkou , neteklo to ale stejne to rosilo ..radeji jsem to vzdal a koupil novy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 14:25 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: j0hny
tak jsem to složil, teče to pořád, jako z pod těch přezek, tam se to začíná hrnout první
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 14:14 Muž j0hny [86] Re: vlk9
zas tak velky tlak tam ale neni zeby si to neudrzal rukou. Nic ine ma nenapada.
Jedine prisrubovat len pumpu, zlozit to, otvorit ventily, nasat pumpou, zavriet ventily, a skontrolovat.
Ak to je suche tak zase zlozit, otvorit ventily, nachvilku spustit cerpadlo, zavriet ventily a zase skontrolovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 14:01 Muž j0hny [86] Re: vlk9
Tie klapky zapadnu kolickami do draziek na spodnej casti tej hlavy, a ten adapter s ventilmi sa tiez zaistuje do jazyckov ktore su na tej spodnej casti.
EDIT: jaj, uz to vidim, oni tam su tie klapky 4 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 13:54 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: j0hny
to je blbost, na tom krytu jsou ty klapky, který ti to přicvaknu k tělu, bez toho to tam nebude držet a bude to chcát všude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 13:50 Muž j0hny [86] Re: vlk9
Tak to teda skus bez krytu :) To musi byt vidiet kde to tecie...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 13:45 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: j0hny
to celý je teď mokrý jak jsem to myl a čistil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 13:16 Muž j0hny [86] Re: vlk9
moc to nieje vidno, ale zda sa mi ze to tecie okolo pumpicky...
EDIT: ak to je podtlakova pumpicka, co asi je kedze vidim len 1 kanalik, tak by to mohlo byt ono. Okolo nasavania a vytoku z filtru to vidim ako suche, takisto motor je suchy ? Skusil by som to nejak zlozit bez krytu a sledovat co sa deje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 13:11 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: sasula
Fotka k příspěvku mám to takhle rozebraný, měl jsem venku i tu pružinu na pod tlačítkem na nasátí vody. Tak lékařskou vazelínu doma nemám, tak bych to máznul tím olejem a v týdnu ji koupil a přemáznul, to už není takový problém
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 13:08 Muž j0hny [86] Re: sasula
ze svini vodu som nevedel, bezne mazem kartuse v pakovych bateriach raciolom a vydrzi to aj pol roka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2015 13:02 Muž sasula [274] Re: vlk9
domaci olej nedavvej... idealni je ta lekarska vazelina. nezavadna a dlouhodobe mazajici. olej ti zasvini vodu a za chvilku je pryc a zasekne se to...

www.lekarna.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 13:01 Muž sasula [274] Re: vlk9
dej sem foto jak moc si to už rozebral. jsem schopen te po telefonu navadet. ten adapter musis rozdělat komplet. dulezite jsou ty O tlusty krouzky kolem kulového ventilu. ty protejkaj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 12:58 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Legioix
to mě taky mohlo napadnout :) zkusím jen tak máznout tím domácím olejem.
j0hny: tam je jeden jedinej O kroužek, kolem celý hlavy. Pokud to teď složím a situace bude stejná, tak to letí z baráku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 12:43 Muž j0hny [86] Re: vlk9
mozes pouzit kuchynsky olej, zas tolko tam toho nejde, max par kvapiek... Myslel asi "O" kruzky, gumene
EDIT: zase by pomohlo foto :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 12:40 Muž Legioix [574] – Re: vlk9
vlk9 napsal:promáznout tou vazelínou (snad bych měl doma někde něco najít)
To nemůže být obyčejna vazelina, ale bud přímo od Eheimu a nebo lékařská: www.srovnanicen.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 12:18 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: j0hny
Tak jsem to odvrtal a rozebral (zbytek šroubu jsem vytáh). Momentálně to čistím a drhnu, jen nevím jaký kroužky měl sasula na mysli, víc už to snad rozebrat nejde. Zkusím to dočistit a promáznout tou vazelínou (snad bych měl doma někde něco najít) a pak se uvidí, ale moc tomu nevěřím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 11:54 Muž j0hny [86] Re: vlk9
Urcite nevyhadzuj, je to skoda. Nebit postovne tak drahe tak ti to za flasku dam dokopy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 11:48 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: j0hny
na fotce toho moc neuvidíš, klasickej vošmatlanej šroub. jsou tam čtyři šrouby ze spodu a dva z vrchu. Možná, jak říkáš, by pak šel zbytek vytáhnout těma kombinačkama. Jdu to asi zkusit. Maximálně ho vyhodím, a budu si muset poradit jinak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 11:44 Muž j0hny [86] Re: vlk9
Vies sem dat nejake foto ? Dost ma to zaujima :-) Ta srubka to musi stiahnut, silikon ti asi nepomoze. Ale mohlo by to ist tak ze hlavicku odvrtas a po rozobrati to snad pojde vysrubovat kombinackami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 11:42 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: j0hny
ta díra je poměrně hluboká a úzká jen na ten šroub a moje dílnička je dost omezená. Spíš přemýšlím, jestli ho neodvrtám a pak tu jednu díru nevyleju silikonem. jenže mám obavy, že ani to co radil sasula, nepomůže a stejně to bude k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 10:53 Muž j0hny [86] Re: vlk9
Navrtat dierku a vysrubovat vytahovakom... alebo do diery naklepnut torx nastavec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 10:45 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: sasula
tak jsem stejně v .... protože ten jeden ze šroubů z vrchu hlavy nevyndám. Hlava toho šroubu už byla očochtaná a jak jsem to vzal šroubovákem, tak jsem ji dočochtal úplně a nejsem schopnej ho vyšroubovat. Já prostě nemůžu mít nic tak nějak v pohodě a bez problémů :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 08:42 Muž sasula [274] Re: vlk9
rozdelej hlavu vcetne pumpicky a vycisti. Ale hlavne adapter. V nem jsou uvnitr krouzky ktery zpusobuji to teceni... rozdelat namazat vazelinou a hotovo. Pokud bysi ho nechtel, ja si ho od tebe vezmu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 17:05 Muž Strojek [141] Re: vlk9
ja jsem take zkousel vsechno poradne vycistit znova namazat vazelinkou a stale strikal ..proste jsem s tim nic nedokazal ..ten prvni tekl kolem tech krouzku co se nasazuje adapter na hadice ..tam jsem vymenil gumicky a bylo to lepsi ..ale mam akva 500l a bal jsem se pak jit do prace tak jsem koupil radeji jiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 17:00 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Strojek
jenže tři a půl litru za novej filtr je teď pro mě dost peněz :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 16:53 Muž Strojek [141] Re: vlk9
Ten uz nechci ani videt ... ja jsem jeden take dostal a prosakoval ...koupil jsem si novy ten samej a ze budu mit nahradni dily ..uz byl dokonce ten novy model ..ale po prvnim vycisteni neprosakoval ale take primo strikal ..sel na reklamaci a byla uznana a vratily penize ...koupil jsem si novy filtr JBL CristalProfi e1501 greenline a jsem nadmiru spokojenej ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 16:37 Muž vlk9 [296] - Halančíci – tetratec 1200
Zdravím vespolek
Potřebuji radu ohledně vnějšího filtru Tetratec. V podstatě jsem ho dostal za pár korun ke svému novému akva, takže je použitý a proto je to tento filtr (a ne jiný lepší za větší peníz)
Problém je ten, že teče pod hlavou a to doslova proudem, ne jen nějaký prosakování či pár kapek. Těsnění jsem koupil nový a žádná změna. Přitom vše mám v pořádku poskládané a hlava dosedne tak jak má a přezky jdou v pohodě zaklapnout.
Takže kde by mohl být problém? Nějaká "větší" deformace a tudíž hledej prťko novej filtr nebo byste někdo věděl co s tím?
Díkec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 23:47 kulis Re: sasula
Dík skusím to.Měl jsem to rozdělané,a je trochu vymačkané.Přisává to vzduch a střílí do vody. Když pumpuju tak z pumpy stříká voda. Snad to pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 09:45 Muž sasula [274] Re: kulis
Pokud neni roztrzene, tak jen rozebrat ocistit a namazat a mas to v klidu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 22:40 kulis
Dobrý den. Pokouším se sehnat těsnění pod pumpičku na TT 1200. Může někdo poradit,dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 22:35 Muž rybka1 [178] Re: prasan
Zajtra vecer sa nato pozriem este raz.teraz ked je troska ubraty ine perfektne:-) to bude len nejaka prkotina. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 22:26 - Re: rybka1
Bude asi zle osadený rotor,alebo stále zavzdušnený filter.Ale skôr zle rotor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 22:18 Muž rybka1 [178] Re: prasan
Mal som ho rozobraty aj hadice som podotlacal a podotahoval tie srubenia.ked trocha uberem na pritoku alebo odtoku vrtulka prestane hrkat. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 22:06 - Re: rybka1
Mám rovnaký,niekde zle sedí vrtuľka alebo dáka netesnosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 20:55 Muž rybka1 [178] Re: cezarmilan
To som skontroloval vsetko tesni,vrtulka chrapci aj po rozobrati.neviem co s tym moze byt sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 18:19 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: rybka1
Ak bol pri spustení O.K., tak jedine je niekde netesnosť. Nič sa mu nestane ak ho vypneš, zapneš, znova vypneš a znova zapneš. V takých krátkých intervaloch a uvidíš ako ďalej. Ak nejdú z neho bublinky, tak by som povedal, že niekde hadica v smere "IN" bude netesná

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8606x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/294-tetra-tec-ex-1200?od=101