Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr TetraTec Ex 700

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Filtr TetraTec Ex 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 12:48 Muž DrChila [243] Re: cezarmilan
Ve 100L 2600L/h to neurobí vířivku? :-D Nie... neurobí urobí to totiž lenom pračku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 12:15 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: amrtin
vírivku to neurobí a dá sa to točiť a ovládať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 22:54 amrtin Re: cezarmilan
No jo,ale já se obávám,že by to z akva udělalo vířivku nebo tobogán :-D A já hledám něco,co by šlo nasadit na rampu od filtru :-| Ale budu o tom ještě uvažovat pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 22:25 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: amrtin
Slúži to palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 22:06 amrtin Re: cezarmilan
To vypadá zajímavě,to vůbec neznám.Prostuduju to,díky pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 21:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: amrtin
A čo také niečo
zvierata.bazos.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 14:56 amrtin – jak zvýšit průtok?
Zdravim.Mám takový dotaz:chtěl bych zvýšit výkon podomácku dělané rampy.Nechci to řešit přes počet/průměr děr(to už mám seřízené),ale pomocí přídavného čerpadla.Tak se chci zeptat,které(o jakém výkonu,ale klidně přímo model) by bylo možno použít?A je to vůbec reálné a jak to zapojit(přes téčko na začátek rampy?).Akva(100l) je silně zarostlé a i když jede filtr naplno a bez rampy-filtr je po vyčištění,tak voda stříká jen pár cm a bez rampy jen tak ledabyle vytéká a tak není její proud takový,jako bych požadoval.Teď už vím,že jsem měl asi zvolit vyšší model.
rybicky.net/nadrze/18191
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 11:00 Muž sasula [274] Re: hanz
taky mam provozovany pres roka a pul bez nejmensiho problemu. jen se mi podarila sehnat sata prislusenstvi navic... tak proc toho nevyuzit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 10:08 hanz Re: sasula
Ahoj, mam tt 700 a naprosta spokojenost. Je vidět rozdil od stareho modelu. Po roce nepřetržitého provozu ani kapka. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:48 Muž sasula [274] Re: amrtin
mám rampu na TT700 lépe řečeno celou sadu příslušenství krom adaptéru a ventilů
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:27 R Muž romant [27987] Re: amrtin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:21 amrtin Re: davidek75
Jo,dobrej nápad,asi to tak udělám pivo Mě už to po těch vánocích nemyslí,asi mě zarost mozek salátem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:19 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: amrtin
elektrikářská trubka myslím 16mm , 3m za pár korun a udělej si rampu jakou chceš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:18 amrtin – rampa - poptávka
Neměl by někdo za rozumný peníz na prodej výstupní rampu?Já blbec zvětšil dírky aby se neucpávaly,ale zvětšil sem je moc a teď nemám proudění vody(ale dírky se už neucpávají hmm ) sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 00:28 - Re: cezarmilan
Tie korunky nikdy nerozoberám,veď aj načo.Odpájam celý adaptér pri čistení filtrácie.Ak súrne nedaj Bože potrebujem odmontovať hadice,tak na to je tam skôr matica ako tie korunky. ;-)
A vždy je jednoduchšie, ak sa poškodí kúpiť novú hadicu ako celý adaptér.
Povedal by som,že chyba bola v obsluhe.(bez urážky chalani)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 20:08 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: cezarmilan
Ano, pracuje spolehlivě. Psal jsem, že jsem ho zhruba před rokem čistil po pětiletém nepřetržitém provozu. :-)
Možná jsem ho přitom i oprášil... :)
Problém je "jen" ta korunka rozpadlá na tucet částí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 12:59 Bandit1250
Já mám TT EX700 2 roky a vše bez problémů a to ho rozebírám a čistím každý měsíc, takže pro mě spokojenost. Ty praskle prstence se dají za par kč koupit nové.

petdiscont.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 11:21 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Sid
Fotka k příspěvku Podľa toho ako je zaprášený, tak buď není v prevádzke, alebo ide nepretržite dosť dlho.
Takže ak ide, tak ide spoľahlivo. Jasné, že sa môžem mýliť.
Mne sa tiež podarilo ulomiť jeden kúsok z toho prstenca, či korunky, netesnil som to žiadným silikńom, ale takto a šlape ďalej
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 23:25 Muž Robo [45] Re: Sid
Tak jak říkáš i já mám obavy něco na tom adaptéru povolovat nebo utahovat. je to opravdu takové vetché ten plast, ale pokud člověk není do..... tak musí vidět že se k tomu musí chovat s citem. Tím samozřejmě nenarážím na to, že jsi se k tomu choval jako do..... to chraň bůh a nijak se tě nechci dotknout. Jasný případ je jak se k tomu chovali viz. post nad tebou. Já tady můžu zítra napsat, že mi prasklo to a to a jen jsem uzavřel kohout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 23:06 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: sasula
Ten filtr jsem naposledy otevřel tak před rokem, a to po 5 letech nepřetržitého provozu. Počítám, že mi ještě nějakou dobu sloužit bude. :) Ale jak napsal Optimas, dál už používám jen Atmany CF. A pokud mě nějak "negativně nepřekvapí", už u nich i zůstanu.
BTW: S těmi "ozuby" u mého TTC se to má tak, že jsou tak chatrné, že se u nich bojím i zakašlat. Rukama to skutečně není...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:48 Muž sasula [274] Re: Sid
tohle je to nejmensi. ten jeden jedinej s rozbitym prislusenstvim co mam(koupil jsem ho tak za 500,- TT1200) jelikoz ti lide od kterych jsem to kupoval to nechavaly opecovavat 10 leteho kluka. a kdyz to mel naposledy kycistit tak vyrval adapter z hlavy bez povoleni. Na tom filtru co slo (co se hybalo) bylo rozlamany. Ale i tak mi ten filtr ted jede 1,5roku bez problemu ve skoro 3m dlouhem akvarku.

ale jo beru to ze ten plast muze povolit proto i v navodu popisujou jemnou manipulaci a pokud to bylo utazene a ty sis spletl strany nebo jen vic zabral tak to proste rupnout mohlo. Ja ty rozlamane adaptery odstranil a pripojil hadice primo na adapter. ten jsem rozebral a musel slepit. a cely adapter prilepil k hlave filtru. a do ted jede bez problemu.

myslim ze tu debatu zda TT ano ci ne muzeme ukoncit. proste u tebe ztratil duveru kdyz se ti ho podarilo pochroumat. ostatni mu duverujou a funguje jim bezvadne. Ale kdyz srovnam fluval a TT tak ted uz beru jen TT. ten objem medii je luxusni...

ale pokud se toho tveho TT chces zbavit tak ho od tebe klidne odkoupim... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2013 22:19 Muž Robo [45] Re: Sid
Tak samozřejmě pokud se člověku tohle stane a nedej bože i kvůli tomu vyteče akva, tak určitě si to člověk taky nekoupí znova, protože k tomu ztratil důvěru. Já když jsem si vybíral filtr tak jsem vybíral z JBL a TT. Eheim jsem zavrhnul kvůli vysoké ceně. Samozřejmě, že jsem šáhnul po TT jelikož mě vyšel na 1800kč a JBL e901 vycházel skoro na 2700kč. Jenže pak jsem našel nějaký eshop kde měli JBL e901 za 2200kč což mě naštvalo, ale to už jsem měl ten TT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:08 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: sasula
Fotka k příspěvku Nová verze TTC mohou být dobré filtry, já po zkušenosti s tou starší - děkuji, už nechci. Ztratil jsem důvěru.
Připomínám, že k mému "maléru" došlo, protože jsem potřeboval odpojit hadice. Výsledek - vizte foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 20:34 Muž Srpenec [43] Re: patamatix
Ano i já ho používám a vše je OK. Teď jsem našel fakturu a kupoval jsem ho 25.6.2008 a stále šlape jako hodiny palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 20:30 Muž patamatix [408]
Taktéž používám tento filtr a nemohu nic vytknout. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 18:32 Muž sasula [274] Re: Sid
Každému nechávám co jeho jest. Jen nemám rád když někdo zatracuje nějaké značky jen proto, že má raději jinou. Taky mi jedna TT 1200 jede rok a půl aniž bych na ni sáhl a asi další rok na něj sahat nebudu.

Preventivní údržbu dělám kvůli odstranění usazenin, ty se ti zachytávají všude kudy proudí voda.

Tomu Eheimu - kdo chce ať si to koupí. Pro mě je to silně předražené. A k Atmanu - osobně mu nevěřím tolik co TT(hlavně mi připadá že kopíruje Eheim staré filtry)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 17:42 Muž Robo [45] Re: prasan
Co vím tak Sid používá venkovní Atmany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 13:16 - Re: Sid
No len daj značku.Veď to nebude reklama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2013 12:09 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Dobre sa to tu rozprúdilo ano Kto pochopí princíp uzatvárania a otvárania hlavy s poistkou, tak tomu filter tiecť nikdy nebude. Používam ich momentálne 5 kusov a nebojím sa odísť z domu aj na dva, či tri týždne.Dokonca im nerobí problém externý reaktor CO2, čo napríklad u Eheimov sa povedať nedá.Hold každý má inú skúsenosť a prípadná chyba na hociktorej značke sa zrejme vyskytne preto, lebo už ich vyrábajú kade tade po svete.Veľká škoda pre Deutchland
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 11:12 amrtin Re: Bella
Tak jasně,každé akva je jiné a vyžaduje něco jiného,u tebe je dobře,žes to takhle vyřešil,u mě by to byl zase problém ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 11:11 amrtin Re: optimas
Přesně tak,já nasadil jako třetí díl kus hadice s dírkama a voda proudí po celé délce akva palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 10:56 Muž Robo [45] Re: Sid
já mám TT a zatím naprostá spokojenost. Doufám, že to tak bude i nadále. Když jsem ho kupoval měl jsem obavy z jeho koupě jelikož jsem si tady četl ty recenze na něj a byly děsivé. Pak jsem se dostal k tomu, že vyšla nová verze a s tou už nejsou problémy, tak jsem si ho koupil a funguje. Sice jsem už většinu origo filtračních hmot vyházel a nahradil Siporaxem a substrátem PRO od EHEIMu a jemnějším molitanem a filtr neteče a funguje a to je důležité
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 10:38 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: amrtin
"Ten špunt tam oba vraťte (špuntové ),jinak rampa a i celý filtr ztrácí smysl"

Ne, nevratim, protoze od te doby co se mi diky tomu zmenilo proudeni rasy dostaly na budku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 10:36 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: prasan
Asi riskuji hodně, ale provádět preventivní udržbu filtrů se nepřinutím. Potřebuji, aby šel filtr rozdělat a po vyčištění smontovat, a aby se při této manipulaci nic nerozpadlo, (jako tomu bylo v případě TTC), a aby filtr po smontování netekl.
BTW: Filtry, které jsem zmínil, že upřednostňuji, jsou levnější, než TTC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 10:30 Muž Robo [45] Re: amrtin
Taky tu rampu používám a pořád s ní vymýšlím nějaké psí kusy jak ji líp umístit. Vždy jsem používal jen 2 trubky na rampu a pak jsem si koupil druhou sadu a přidal 3 trubku a výkon rapidně klesl. Tak jsem dírky objednu zalepil izolepou a je to lepší. Přidal jsem 3 rampu, protože se mi zdá, že jen trubky na 80cm akva je celkem málo a v rozích ta voda nějak moc nekoluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.12.2013 10:08 - Re: Sid
Preventívne treba kontrolovať všetky filtre a je jedno o akú značku ide.Ak nie je človek nemehlo, tak ani na Tetratecu sa nemá čo pokaziť.Pretože ide o značne lacnejšiu alternatívu ako tebou pravdepodobne myslený a používaný,tak si ho kupuje viac nie moc skúsených akvaristov a z toho pramenia tie nezdary i časté nie moc kladné recenzie.Na tento filter nemôžem povedať jediného krivého slova.To,že sa niekde objaví vadná sériová várka sa stáva i lepším firmám.(napríklad Mercedes A) Počiatočné problémy s netesnosťou sú odstránené,takže nevidím problém v používaní tejto značky.
Používam i filtre Eheim a čo do údržby je to to samé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 09:57 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: sasula
Jj, kdo chce, ať si pořídí Tetra Tec Ex a baví se pravidelnou údržbou. Já už delší dobu dávám přednost jiné značce, u které nemusím nad nějakou preventivní údržbou přemýšlet. A když potřebuji jakkoli s filtrem manipulovat, vím, že se nic nepodělá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 00:19 Muž sasula [274] Re: Sid
Tak to ja si tu preventivni udrzbu radeji udelam, vsechny akvarka jsou na mistech kde by se hodne spatne menila podlaha a hlavne jsou budto na plovouckach ci parketach. Dnes jsem rozdelaval rano adapter od tt1200 a nejveci problem delaj gumovy krouzky nad kulovyma uzaverama v adapteru... hrozne dy se pohnou a pad nemusej tesnit... ted je cely filtr jak novy a v hlave se vyplati vycistit a promazat ppumpa auto startu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 22:32 amrtin Re: Burik
Stačí když tam vleze jeden a naklade vajíčka.Já už jednou filtr otevřel a na dně bylo snad milion kružníků a asi 5 krevetek.A to mám předfiltr :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 22:31 amrtin Re: optimas
Jo,týden :-| ano :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 22:30 amrtin Re: optimas
To bych já nemoh,sem na rampě závislej :-D ,ale vážně:bez ní si nedovedu představit,jak by se dostávaly živiny dopředu a taky jak by se čeřila hladina,mám akva věčně pootevřené,protože mi pořád leze nějaká kytka ven a pak je na hladině povlak od prachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 22:28 amrtin Re: Sid
To asi zkusim,dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 21:39 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: optimas
Asi jak kde. Těžko říct, chce to zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 21:07 Muž patamatix [408]
Já rampu nepoužívám,vytéká my to ven a vodu to čeří taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 21:07 Muž Robo [45] Re: Sid
A jak dlouho ta rampa to takovém vyčištění vydrží být čistá? Bych tipnul tak týden a je to zas tam jak předtím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 21:05 Muž Robo [45] Re: amrtin
U hodně lidí jsem viděl, že mají tu rampu pryč a mají jenom to kolínko a nijak neřeší nějakou rampu a akva jim funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 20:56 Muž Burik [727] - Aquascaping
Dírky v rampě mi ucpávají jedině šneci,ale vůbec nevím,kudy tam lezou..jedině asi rovnou z filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2013 20:45 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: amrtin
Zkuste místo párátek rampu ponořit do koncentrovaného Sava. Za pár minut máte trubky i s otvory jako nové. (Pak je, samozřejmě, dokonale propláchněte čistou vodou!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 20:41 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: sasula
...Muzu se zeptat z jakeho duvodu to odpojujete od adapteru? Ani kvuli cisteni to neni zapotrebi. Jen kdyz delam preventivni udrzbu adapteru tak to odsroubuju...
Preventivní údržbu neprovozuji, a to je i možná příčina onoho problému. Odpojil jsem to jej jednou, abych mohl na hadici nainstalovat atomizér CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 17:44 - Re: amrtin
Rampu v podstate v račom údolí nepotrebujem.Výtok mi smeruje momentálne kolmo dole na skalu v rohu akvárka.Rakom to nevadí a prísoše si tam v prúde vychutnávajú pokojnú atmosféru Vianočných sviatkov. smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3884?od=226