Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra Tec EX 1200

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Tetra Tec EX 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 18:37 Muž sasula [274]
Jinak krom promazani tesneni pod hlavou, tak pokud stale protyka, muze to byt i ty dalsi tesneni v adaptéru a v hlave.staci komplet rozdelat, odstranit vodni kamen vse promazat a smontovat potom to uz netece.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 18:01 Muž matlala [798] - RostlinyRe: PaDa
jj, tam rampu mám, jen seženu silikon a zalepím ten konec a na místě zvětším případně díry.

Pro jistotu jsem objednal nové těsnění pod hlavu filtru a vše ostatní promažu vazelínou.

Díky lidičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 15:12 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: matlala
jj, kousek tý původní hadičky co mám já by byl asi akorát, narazit na konec kolínka, přidá to 3mm po obvodu, takže jseš na těch potřebných 20ti mm abys napasoval trubku od rampy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 14:46 Muž matlala [798] - RostlinyRe: PaDa
dík, takže tam musím něco namotat, mam trubku 20mm a píšeš že vnějškem to má 14mm, takže asi kus hadice abych to napasoval na původní kolínko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 13:11 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: matlala
Fotka k příspěvku A ta rampa má průměr kolik?
Tam jsou rozměry dva, ten nalevo je 14 mm vnější, 11 vnitřní, ten napravo 17 mm vnější a 15 mm vnitřní.
Vpravo je koncovka na poslední trubku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 13:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Tommate
taky jsme o tom uvažoval, ale nejsou skladem a týden čekat nemožu, v pátek to mám jít dělat. Vemu elektrikářskou trubku a černou smršťovací bužírku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 12:10 Muž Tommate [1] - RostlinyRe: matlala
Fotka k příspěvku původní rampu už nemám, vyráběl jsem si rampu s těchto součástek viz. odkazy, pasuje to do origo kolínka TT, teď mám jednoduchou pípu viz. fotka

www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 11:55 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Tommate
jo, dík, já mám ve svém JBL e900 koše nacpané až moc a taky mi nechce horní koš dosedat na předposlední. Takže kontrolu dělám stejně a musím na koše rukama pořádně zatlačit aby sedlo a občas zatřepat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 11:41 Muž Tommate [1] - RostlinyRe: matlala
nic spešl, je to 16/22, alespoň všechny výrobky označené připojitelností 16/22 na tu hadici sednou jako ulité

ještě se ptáš "na co si dát bacha?" - na naskládání košů! aspoň v tom mém se nechce druhému koši "zacvaknout" do prvního, vzpříčí se a všechno je pak nakřivo, na oko to není moc vidět, hlava pak nepřipnutá sponami vyskakuje, pro kontrolu: musí zůstat dosednutá i bez zapnutých spon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 10:55 Muž matlala [798] - RostlinyRe: PaDa
aha, to je něco spešl. A ta rampa má průměr kolik? Že bych zkusil vymyslet neco jen na prodloužení
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 10:50 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: matlala
Vnitřní průměr 14 mm, vnější průměr 20 mm, měřeno teď na kusu originální hadičky, co tu mám bokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 09:08 Muž Burik [727] - AquascapingRe: matlala
nevím jak se to měří..ale v manuálu je opravdu uveden údaj vnitřního průměru hadice 15,2 u EX1200 takže asi to bude 16/22

EX 400-700 mají 11,3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 01:19 Muž matlala [798] - RostlinyRe: petrbuk
ta 1200 má teda doufám hadice 16/22mm?
usuzuju podle kolegova příspěvku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 18:05 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Burik
jo tákhle jednoduše, já to mam na JBLku trochu jinak a na rampě od eheimu co tam mam je to ještě maličko jinak
pokud by trubky byli stejné jaký je vnitřní a vnější průměr toto U přes hranu ze strany rampy a jaký je vnější průměr rampy? Pokud to někdo chystá čistit, budu rád za míry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 17:21 Muž Burik [727] - AquascapingRe: matlala
Fotka k příspěvku je to klasika..nastrčíš hadici a dotáhneš maticí.kdybys chtěl více foto,tak řekni..je to sice ze 400,ale asi to bude stejné
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 17:10 Muž matlala [798] - Rostliny
Neměl by někdo detailnější foto připojení rozstřikovací rampy a hadice? Mám předělávat akvárko ve škole a bohužel to nemám před sebou a potřeboval bych vymyslet nějakou spojku s čerpadlem.

Dále předpokládám hadice 16/22m, rampu budu dělat asi z 22mm trubek od hobby nebo 16mm elektroizolační trubky potažené elektrikářskou samosmršťovací bužírkou. Akvárko je docela dlouhé, užší, klasicky vysoké a rampa na boku asi není to pravé, taky to tak doma nepoužívám.
TAkže na místě budu zkoušet průměr děr zvětšovat a kdyžtak přidávat.

Jinak kolik je u něj reálný průtok, hmoty tam jsou asi originální. Jen tomu namažu těsnění, tak kdyžtak na co a kde si dát bacha.

Předem dík za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 10:16 meleri Re: Toník
dekuji, rozmyslela jsem si to, libi se mi vic eheim classic....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 09:45 Muž Toník [396] Re: meleri
Na 120 l akvárium tento filtr nestačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 09:07 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: meleri
Je to libovolně regulovatelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 06:28 meleri
ahoj,libi se mi jeste tento filtr, pisou ze je do akvarii do 120l, jmenuje se tetra ex400. ale neni to moc ze prefiltruje 400l za hodinu? je tam nejaka regulace ktera by to snizila o polovinu?
dik..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 16:12 Bart 24 – Dotaz
Mám jeden dotaz k Filtru Tetra Tec ex 1200. Před rokem mi po čištění začal protíkat. Koupil jsem nové hlavní těsnění a celý ten díl jak jsou připojené hadice a filtr fungoval normálně. Až do minulého týdne. Při čištění jsem ho vypnul z elektriky aby mi nevířil hladinu a začal téct. Filtr jsem vyčistil, zapojil a byl bez problémů. Dnes při výpadku elektriky začal zase téct. Vyteklo asi 30 L na plovoucí podlahu. Nenapadá někoho čím by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 10:10 petrbuk Re: trodat
Tetratec ex 1200 má vnitřní průměr hadice 15,2 mm.
To tečení může být vymačkaným těsněním pod hlavou, váha hadic může hlavu mírně nadzvedávavat.
Já jsem měl stálé problémy s Eheimem (stále něco odcházelo), po dvou letech jsem ho odstavil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 12:37 Muž trodat [11] Re: Haimdol
díky za informaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.05.2012 09:30 R Muž Silent [5949] Re: trodat
Tahle Tetra má tuším hadice průměru 16/22mm. Takže když porovnám velikost a výkon filtru aby byli co neblíže Tvému tak mi vyjde Eheim professionel III 2075 nebo JBL CristalProfi e 1500 nebo 1501. Tyto filtry jsou velmi kvalitní a mají stejný průměr hadic. Tentýž průměr hadic má ještě Atman CF 1200.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 09:15 Muž trodat [11] – eheim
tak i mě po více jak 3 letech bezproblémového provozu začal téct,rozdělal jsem ho a na nic konkrétního jsem nepřišel těsnění vpořádku,tak jsem ho složil v koupelně a netekl potom jsem ho zapojil do aq a začal nejdříve kapat potom doslova crčel.Chtěl bych se zeptat ,který model eheimu(popř jiného filtru) má stejný průměr hadic jako tetra 1200 nechci odtahovat celé aq.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 12:12 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Haimdol
Já jsem rozhodnutý jít do eheimu, protože prostě chci mít klid.Mám tetra tec 1200 a po dvou letech začal zlobit a teď jsou jenom problémy.Někde mi přisává vzduch,myslím že to bude přes pumpu a nejsem schopen ho odvzdušnit.Chvilku jde normálně a po pár minutách se nadělají bubliny a vždycka mám v oběhu nějaký ten meziplyn a dost to ruší.Možná že je po třech letech slabší ta vrtulka nevím a přemýšlím jestli to má cenu se v něm hrabat.Který eheim bys mi doporučil pro 450 litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 23:11 R Muž Silent [5949] Re: davidus
Záleží spíše kolik chceš investovat. Eheim je naprostá jednička mezi výrobci filtrů. Filtry JBL bych spolu s Fluvalem řadil hned na druhé místo. Takže záleží na výši vstupní investice. Chybu neuděláš ani jednou značkou. Já osobně preferuji Eheim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 23:06 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Haimdol
Který je kvalitnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 22:01 R Muž Silent [5949] Re: davidus
Pokud přemýšlíš o novém externím filtru tak kromě Eheimu vezmi v potaz i JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 20:27 Muž davidus [41] - Cichlidy
Nevím zda by nebylo rozumnější pořídit si nějaký od eheimu.Po třech letech mu přestávám věřit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 07:42 Muž davidus [41] - Cichlidy – výměny těsnění
Mám ten filtr asi tři roky a rád bych se zeptal jak je to s výměnou vrtulky a těsnění u pumpy.Zdá se mi že u pumpy mi začíná filtr přisávat vzduch a vrtulka už by možná chtěla také vyměnit. Když filtr poslouchám zdá se mi jako by v něm mírně drhla. Tak nevím jestli jí nevyměnit protože vizuelně je vpořádku. Nevíte jestli v poděbradech dělají případné opravy hlavy filtru? Díky za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 09:34 R Muž Silent [5949] Re: davidus
Nech ho běžet. K poškození filtru by teoreticky mohlo dojít pokud by běžel úplně nasucho což se při běžném provozu nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 09:31 Muž davidus [41] - Cichlidy – vzduch v hadici
Mám v hadicích ve filtru Tetra tec 1200 nějaký vzduch občas mi ti zachrčí.Mohu tak nechat filtr běžet dva dny bez toho abych se bál že se třeba zadře?Dostanu se k odvzdušnění až v úterý večer. Můžu to nechat běžet a nebo raději vypnout?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 08:00 Muž davidus [41] - CichlidyRe: ČichavecTom
Nemám problém s nasátím a zasekáváním,(jen jednou jsem přisál vzduch a nechtěl jsem vyndavat a profukovat hadice,stejně jsem potom musel) mám problém že to u pumpy prosakuje a tak se chci zeptat jestli je tam někde nějaké těsnění a nebo jestli se to dá vyřešit namazáním indulonou a nebo to je vlastními silami neopravitelné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 07:48 Muž davidus [41] - CichlidyRe: ČichavecTom
Umístění filtru a vzdálenosti hadice filtr, akvárko jsou vpořádku.Mam problém s tou pumpou.Jakmile dostanu vodu do hadic a filtru a když ji ještě zmáčknu okolo tlačítka pumpy stříkne.Dříve jsem otřel filtr a byl klid.Teď ale mi z toho po kapkách odkapává voda.Sice to vypadá že se to třeba za den uklidní ale koho by to bavilo čekat co bude dál?Proto se chci zeptat já hlavu nikdy nerozebíral, co tam je okolo té pumpy že to může prosakovat?A kde by mi případně tu hlavu zkontrolovali nebo vyměnili?Díky za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 16:31 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: ČichavecTom
jinak ta stříkající voda z tlačítka samozřejmě není normál, ale závada...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 16:30 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: davidus
V první řadě si zkontroluj jaký je výškový rozdíl mezi hlavou filtru a horním okrajem akvária - najdeš to i v návodu.
Co se týče vody stříkající z pumpovacího tlačítka tak to lze považovat za normální - dělá mi to také a již jsem jednou reklamoval kvůli něčemu jinému - po výměně hlavy jsem dostal tuto závadu a už nemám sílu to řešit. Dělá to jen při pumpování, jinak mi neteče.

Předtím jsem měl podobný problém. Pumpoval jsem jak blázen a nechtěl se nacucnout. Nakonec se mi zaseklo pumpovaycí tlačítko a šlo to na výměnu...

Aby se filtr natáhnul tak se musí voda dostat přes okraj akvária - přes to kolínko v nejvyšším místě. Pak už to jede samospádem a filtr se napustí a začne tahnbout. Dokud se nedostane voda přes kolínko a do filtru tak musíš pumpovat jako o život. Jiné nřešení není. Pak jedině reklamace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 13:53 Muž davidus [41] - CichlidyRe: ČichavecTom
Mě ale když pumpuju začne trochu unikat voda okolo pumpy, je to jen čůrek který po čase ustane.Dělalo ti to také nebo to tam má těsnit?Takže jestli tomu rozumím dobře tak mám ještě za chodu dále pumpovat a snažit se vypumpovat všechno z hadice?Já právě zkoušel třást filtrm, zapínat vypínat a po dvou hodinách filtrování jsem tam pořád měl vzduch v hadici sací a filtr chrčel při filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 12:50 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: davidus
Nevím zda chápu co přesně myslíš. Pokud máš vzduch v přívodní hadici, musíš pořádně pumpovat aby se voda dostala přes kolínko v nejvyšší poloze :o)
Pokud máš vzduch ve výstupní hadici tak jak se chytne čerpadlo tak to vytlačí do akvárka, mocně to zabublá a je hotovo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 09:24 Muž davidus [41] - CichlidyRe: ČichavecTom
Nevíš náhodou jestli jde u toho filtru odvzdušnit hadice bez toho abys je vytahoval z akvária? Zatřesení filtrem a opětovné zapínání a vypínání nepomáhá.Opětovné pumpování také ne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 10:07 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny
Dříve jsem tu řešil zaseklé pumpovací tlačítko u 1200 EX. Toto si zaslouží malý update po tom půl roce co uplynul :o)

Takže tlačítko jsem uvolnil po rozebrání hlavy. Naneštěstí se stejná věc opakovala prakticky pokaždé když jsem byl nucen filtr odstavit a pak znova napumpovat. Takže jsem pokaždé musel rozdělat hlavu a tlačítko uvplnit. Naučil jsem se s tím žít a dokonce jsem s tím i vždy počítal :o) Prakticky bych mohl provádět servis této značky pokud by za to dobře platili :-D
Překvapuje mě, že i po tolika rozebráních jsem nezaznamenal žádný únik vody. Vskutuku divné, že? :o)
No a chcete vědět jak to nakonec dopadlo? Čtěte dále...
Předevčírem se opakoval klasický postup, bohužel tlačítko už šlo tak z tuha, že prostě i po uvolnění zůstalo zaseklé. Takže jsem se rozhodl celou záležitost řešit reklamací. Protože jsem filtr kupoval přes net, tušil jsem celkem pakárnu. Rozhodle jsem se kontaktovat přímo dovozce a reklamovat u něj. Byl jsem mile překvapen když jsxme se nakonec domluvili že hlavu dovezu do Poděbrad kde mi ji celou vymění. A jak řekli tak se stalo. Čili chválím firmu Plaček za tento přístup, to už se v dnešní době jentak nevidí.

Teď už jen doufám, že mě nečeká nějaká potopa :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 00:55 chrostik1 – Re: beowulfx
Přesně tak, i v Číně se dají vyrobit kvalitní výrobky, ale pouze za předpokladu, že tam byla výroba přesunuta kvůli úsporám za pracovní sílu (s dodržením předepsaného technologického postupu a kvality použitého materiálu). Toto není bohužel příklad f.Tetra tec. Tato firma prostě zaplavuje trh EU křápama a kašle na kvalitu. Je jen otázka času, kdy se tato (kdysi) vyhlášená značka podělá natolik, že ji nekoupí vůbec nikdo. Já osobně nejsem vůbec naštvaný na nějakého anonymního mongoloida, který se hrbí u výrobního pásu, ale na "Tetra GmbH D-49304 Melle Germany" kteří na tom profitují a kteří mohou za to, že mám již podruhé totálně vytopený obývák. Jak už jsem tu psal, ať se jdou soudruzi z DDR vys.at s takovou (ne)kvalitou. V každém případě jim svou zkušenost (zkušenosti) popíši v dopise, který přiložím k filtru jenž budu tomuto výrobci (šmelináři) posílat. Dostanu-li od výrobce těchto krámů nějakou odpověď, určitě jí uveřejním na rybicky.net
Ch1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 18:53 Muž Sid [6630] - Rostliny – Re: Haimdol
Myslím, že už ne všechny typy... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 18:47 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Sid
Jen se bojím toho, že kdyby se tu ty auta dostaly, tak za těch 70 tis. co stojí by i sklidilí v současné době v naší zemi úspěch hmm Jinak ono v té číně není zas až tak problém, je spousta kvalitních výrobků, které se v číně vyrábí, jde o to jak kvalitní materiály si nechá výrobce použít při vzniku samotného výrobku a další věc, jak kvalitně promyslí technickou stránku daného výrobku. Ovšem toto neplatí pro ryze čínské výrobky, které v komunistické číně i vznikají po záštitou samotných číňanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 18:45 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
To už je bohužel čínská značka sad zatím ale snad dělají auta ve Švédsku, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 18:24 Muž Sid [6630] - Rostliny – Re: Haimdol
...Já to myslel tak, že VW nebo BMW si nenechávají dělat auta v Číně...
A co třeba takové Volvo? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 17:48 chrostik1
Tak jsem se rozhodl, že ten krám do Německa pošlu a k tomu jim připíšu, co si o jejich německo-asijské kvalitě myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 17:45 R Muž Silent [5949] – Re: chrostik1
Tetra holt s technikou trochu šlápla vedle, protože kvůli co nejnižší výrobní ceně šla do Číny. Ostatní výrobky jako krmiva a chemie jsou stále mezi špičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 17:40 chrostik1 – Re: Haimdol
Tak to mě doopravdy moc neuklidnilo, protože cena je napasovaná na EU. To jestli je cílem soudruhů z DDR zničit poměrně známou značku, tak to dělají velice dobře - já osobně si od nich už nekoupím ani ň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 17:25 R Muž Silent [5949] – Re: beowulfx
Já to myslel tak, že VW nebo BMW si nenechávají dělat auta v Číně tak jako si tam nechává filtry dělat Tetra a Sera. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8606x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/294-tetra-tec-ex-1200?od=201