Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra Tec EX 1200

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Tetra Tec EX 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 21:36 Muž Smetany [1226] Re: miso64
A když do ní zkusíš drhnout třeba špejlí. Když je to v zásuvce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 21:35 - Re: miso64
A máš určite tento tip filtra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 21:32 miso64 Re: ctibum
po zapojeni do elektriky sa vrtulka netoci.
kryt vrtulky ide dole ale vrtulku nie anie vybrat
a na zaver, vrtulka sa volne otaca rukou,

takze neda sa skontrolovat ci neni zablokovana dakou spinou
ani nic sa vlastne neda robit,
zajtra budem mudrejsi, ide to do obchodu kde som to kupil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 21:17 R Muž ctibum [6926] Re: miso64
Trochu se v tom ztrácím... Vrtule se netočí? Nebo rukou otočit jde, ale po zapnutí se netočí? Nebo nejde sundat kryt statoru? Nebo jde sundat a nejde vyndat vrtule?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 20:49 miso64 Re: Prašan
fukal som do toho, skusal som, riesil som, pozeral vsetko dostupne na you tube,
fakt netusim,zabil som s tym cely den.
nie, zabieham prazdne akvarko, iba cista voda, vrtulka sa volne toci, a ked to zapnem do elektriky tak stator motora v hlave filtra vykazuje daku cinost, hlavne teda zvukovo,.
bol som toho nazoru ze v takto konstruovanom motore sa nema co pokazit,
no zajtra to cele ide do obchodu, snad,,,

no co chces na tom fotit?? ako poslem co povies
rozzureny vsetko vyzera normalne, vsetko prechodne a funkcne :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 20:34 - Re: miso64
Ale ved ten rotor aj keby sa zasekol,tak to rozobrať a vybrať musí ísť.Nemáš fotku? Nesekla sa ti v rotore len dáka vežovka? Ono sa to otvára dosť ťažko,treba poriadne stočiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 20:11 miso64 Re: Prašan
urcite je vsetko ako ma byt, dva tyzdne to islo na plne obratky nonstop,,
podotykam akvarko je v zabehu, takze vsetko je ciste bez nanosov a inych problemov,
ani to nejde vybrat ta vrtulka ako je to na videu.
zajtra to ide predajcovy, uvidime co bude s tym,
mam neskutocne stastie na kupovanie vyrobkov v kamennych obchodoch,.
som magnet na kazove kusy, zato ked kupim daco v cinskom eshope tak vsetko sluzi smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 20:07 - Re: miso64
Mám 1200ku a vyberá sa to rovnako ako na videu.Nezložil si to zle? Sú tam také dve gumové čiapočky a v nich je tá keramická oska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 18:19 miso64 Re: Xif
veru ze nie, ma inu farbu a par detailov je inych,
ale hlavne mne sa neda vybrat vrtulka spolu aj s krytom ako v tom videu,
zajtra to ide do akvaristiky kde som to kupil, uvidi sa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 17:19 Muž Xif [336] Re: miso64
A co takhle, to nejde?
na tomto videu 6,50 min.
www.youtube.com/…
Já mám ve skříní Tetra Tec EX 800 Plus a je to skoro to samé
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 15:23 miso64 Re: vlka
urcite pomoze,, vidim to skor na reklamaciu, sak preto zabieham prazdne akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 15:08 Muž vlka [3456] Re: miso64
Na konci dole se můžeš zeptat. Určo ti odpoví. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 14:46 miso64 – Tetra ex 1200 plus v zabehu
kdo poradi ako vybrat vrtulku s hlavy tohto filtra?
mam ho druhy tyzden v zabehu a odrazu sa vrtulka nechce hybat, potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 18:33 R Muž ctibum [6926] Re: michal
Asi by imho pomohla prezentace nádrže, nebo alespoň celková fotka (aby bylo vidět, kolik bordelu je ve vodě) a info o složení a pořadí náplní ve filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 18:08 Muž rafi [45] Re: michal
Jako u všech filtrů: zkontrolovat sací koš a trubku, výpustní rampu, hadice, ventily. Když ok, potom rotor a pro jistotu filtrační koše. Není tam nic, co by nefungovalo, všechny tyto vnější filtry jsou jednoduchá zařízení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 16:04 Muž nekdo [355] Re: michal
Zkontrolovat ventily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 15:08 michal – slaby prutok
dobry den koupil sem filtr tetra ex 1200 plus,par dni z trubice voda pekne tryskala ale asi po tydnu uz voda netryska ale jen lehce vyteka,zkousel sem filtr vycistit ale nepomohlo to.muze prosim nekdo poradit co udelat proto aby voda znuvu tryskala?dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2018 20:14 - Re: hatik
Nič.Filter sa časom zanesie a pôjde s cca o polovicu menším prietokom.Tiež ho mám naplno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2018 19:44 hatik
Tak Ex1200 běží v akva. Včera odpoledne jsem ho nainstaloval a běží OK. Ale chtěl jsem přiškrtit průtok, protože se mi zdá silny. Když to však udělám, filtrace začne vydávat pazvuky a je hlučnější. Tak jsem to dal zase na plno. Nevíte co s tim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 22:33 Muž Otonic [54] Re: hatik
Mám nádrž 360l a již hodně dlouho používám Tetra Tec 1200 a bohatě to stačí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 20:42 Muž petr1 [0] Re: hatik
Mam take 240l. Dal jsem 800 ale sneslo by to klidne 1200. A dobre by byla vymena nektetych naplni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 16:36 hatik Re: romant
Ano tomu rozumím, že u všech značek. Proto tu Tetra 1200stovku, ktera je teoteticky na 500litru. Jen se rozhodnout jestli jit do levnější Tetry nebo si připlatit za Eheim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 15:46 R Muž romant [27987] Re: hatik
Nesmysl, takto musíš postupovat u všech značek, tedy papírovej výkom dělit dvěma a teprve tento považovat za tvůj pracovní, tedy ve tvém případě je to 500 litrů hodinových špinavých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 15:43 hatik Re: romant
O značce Eheim jsem uvažoval jako první, ale pak podle zkušenosti akvaristů, že je třeba naddimenzovat výkon filtrace podle litrů, jsem se už dostal do vyšších cen. Proto jsem volil kompromis cena/výkon a hledal mezi Tetra filtry. Bohuzel stále nejsem rozhodnut :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 14:37 R Muž romant [27987] Re: hatik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 14:35 hatik Re: romant
Tak tohle jsem nechtěl slyšet :). Filtr už vybírám týden dle recenzi a myslel jsem, že mám konečně vybráno. Které filtry teda doporučujete pro mé akva? Ocenil bych konkrétní typy. Děkuji za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 14:23 R Muž romant [27987] Re: hatik
Když už, tak určitě tu 1200. ;-) Zkus se ještě zamyslet na jinou značkou jako je třeba JBL a nebo z mého pohledu ideální Eheim, ale nikoho do ničeho nenutím, dovedu pracovat se vším. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2018 14:18 hatik
Zdravim. Jakou variantu filtru Tetra ex zvolit do Juwel Rio 240? Mám vzít 800stovku nebo raději 1200stovku? Momentálně jedu na vnitřní filtr. Akvárko je docela dost zarostlé. Chystám se na rekonstrukci a zároveň bych rád přešel na externí filtr.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2018 10:19 Muž montydvory [6] Re: honcka
Zkus vyměnit O kroužek v pumpě,
může ještě přisávat okolo napojení
hadice na kohout adaptéru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 22:18 Muž honcka [39] – Zavzdušňování
Začal mi Ex 1200 se zavzdušňovat, kde by to mohlo být? Těsnění pod hlavou mám nové, navíc jsem namazal teflonovou instalatérskou pastou kolem hlavy a kolem těsnění adaptéru s hadicema ve vstupní hadici žádné bubliny nemám
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2017 14:14 R Muž Silent [5949] Re: Nicky
Místo plastových kuliček bych dal EHEIM bioMECH, do ostatních košů kvalitní biokeramiku jako je Eheim substratPro, Sera siporax, Seachem Matrix nebo JBL MicroMec. Jsou sice dražší, ale při dobré údržbě jsou napořád. A jako poslední médium bych dal filtrační vatu pro zachycení nejjemnějších částeček. Tu při údržbě neprat, ale rovnou vyhodit a vyměnit za novou, ale při její ceně to není žádná darda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 10:04 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Zdravím, prosím, mám po měsíci další drobný problémek s filtrem. To, že začal místo pískání trochu víc hučet, to bych zvládla. Ale nefiltruje mi drobné nečistoty. Složila jsem ho podle návodu, náplně jak byly, uhlí jsem po 3 týdnech vyndala. Neporadil by prosím někdo, co za náplně tam dát? A k čemu jsou dobré ty plastové kouličky? Docela bych je vyměnila za něco rozumného. Předem děkuji.

První asi 2 týdny filtroval drobné nečistoty hezky....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2017 22:09 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Ahoj, díky. Přiškrtila jsem výtok a aby to přestalo pí€kat, musela jsem škrtit víc, než bych chtěla. CO2 nemám, nasávání mám nade dnem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2017 12:35 Muž Jackalino [54] - MañanaRe: Nicky
Všechny pazvuky jsou většinou vzduch, zkus ještě klechtat smich . Nemáš u sání zdroj bublinek? CO2 třeba? Přiškrtit jestli je to nutné by mělo jít na výtokovém ventilu co se používá při odpojení hlavy. Nikdy jsen to teda nezkoušel .... ale škrtit na výtoku(z filtru). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2017 21:43 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: rybka1
Trochu po dlouhé době, ale.... koupila jsem Tetra Tec EX 1200 a od druhého večera po zapojení píská. Nechrčí, je to takový skoro nadzvuk, bzučení. Slabé, ale leze to na nervy. Přišel prosím někdo na to, co s tím? Už jsem s ním párkrát zaklechtala, vyšly bublinky a na chvilku to pomohlo, teď už toho ale moc nevychází a nic nepomáhá. Jak se tenhle filtr zaškrcuje? Mám ho ve 200l akva a docela by to chtělo, i když mám už trochu zanesený předfiltr. Nějak moc rozebírat filtr bych se bála... Děkuji stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 17:39 Oskarovamamča Re: powery
Děkuji, to vypadá rozumně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 20:49 Muž powery [250] Re: Oskarovamamča
Osobně mám 5 cm pod hladinou s dírkama nasměrovanýma mírně nahoru, aby proud lehce čeřil hladinu. Podobně jako www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 19:00 Oskarovamamča – Umístění vypouštěcí konzole
Zdravím, ráda bych se zeptala na správné umístění vypouštěcí konzole filtru Tetra Tec 1200 ex (myšlena trubička s dírkami pro vypouštění přefiltrované vody zpět do akvária :-) ). Výrobce uvádí těsně pod hladinu, aby se voda okysličovala. Takto mám i umístěno ve 450l akváriu, trysky mírně k hladině. Dostal se mi do ruky leták od spol.Rataj a syn, kde uvádí, že při přílišném okysličování vody dochází ke zvýšení PH na hodnoty přes 7,2, a tím ke stagnaci růstu rostlin a tvorbě řas.Umístění filtrace doporučují 5- 10 cm pod hladinu. Co doporučujete vy?

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 14:26 -
Dnes som vymenil tesnenie pod hlavou u EX1200-ky.(pretekal mi po čistení filter.
Nové tesnenia od výrobcu sú buď biele okrúhle - hrubšie silikónové alebo čierne nie okrúhle ale také ploché široké.Dal som jedno to ploché a filter fachčí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 17:06 Muž honcka [39] Re: honcka
jediný, co jsem zjistil, že se to trochu zavzdušňuje, takže je to hlučné, příští týden se snad dostanu do speciální prodejny na průmyslové těsnění a seženu stejně dlouhe, akorát tlustší a už to nebude ani zavzdušňovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 12:46 Muž honcka [39] Re: vlk9
napakoval jsem tu rejhu, kam se dava to tesneni pod hlavou teflonem a ani kapka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 23:03 -
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 16:46 tom – pumpička
Formou pokus omil jsem na to po 25.rozkladu přišel. Jak už jsem psal někdo předemnou to popřehazoval.
Dvířka musí být spravně vloženy.
Celkova těsnost pumpičky, těsnění pohyblivého knoflíku promazat a těsnění pod tou druhou části, kterou ja nemám a domníval sem se že tam být musí, tak taky promazat, nebo jinak utěsnit.
A třetí věc, problem proč se tlačítko nevrací a nepumpuje, je ta obdelniková membrána s otvorem. na foto niže otočeno správně
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 16:36 tom – pumpička
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku takhle 3 duležité veci aby "fungovalo"
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 14:24 - Re: tom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 03:47 tom – pumpička rozklad
ahojte, mam koupenpu starši tt ex 1200 a nepumuje pumpička. Byla zasekla tak v ramci čistěni jsem cele rozebral a zjistil že už se v tom někdo hrabal. Pumpičku jsem promazal a složil, jenže nenasaje nic. Mam dojem že tam chybí jedno těsněni. Uvytal bych kyby někdo poslal jak to vypada komplet pumpička demont.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 18:23 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: j0hny
možná je zaměnitelný tetratec 1200 a 1200plus, ale jistě to nevím, každopádně mám určitě správnej. Přikláněl bych se k tvojí variantě, že tam bude nějaká závada, která možná odstranit půjde, ale za jakou cenu a na jak dlouho. Před chvílí jsem zapojil ten od JBL a mám po starostech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 16:48 Muž j0hny [86] Re: sasula
On uz cely tento ritual niekolkokrat absolvoval bez uspechu, takze je mozne ze tam ma mikrotrhlinu, kludne okolo celeho motora alebo okolo tych vodovodnych trubiek na hlave...
Ten adapter neni pre kazdu hlavu rovnaky ?
EDIT: ak nie, tak pochybujem zeby bol zamenitelny za iny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 14:26 Muž sasula [274] Re: vlk9
pokud to je funglovka, tak to potom nemusí. a kupoval jsi spravnou. pokud by to teklo spojenim adapter hlava, tak tam staci adapter natrit vrstvou vazeliny a zasunout. a na te mastnote to zatesni. takto na dalku se to spatne urcuje. muze to tect i tou pumpou(taky rozebrat a namazat)
skoda ze nejsi z prahy ci okoli, klidne bych se ti na to podival.

uz jsem zpravil i jeden ze ktereho jeden umelec vyrval adapter bez odemceni a vyrval to z hlavy... vcetne zamku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2015 14:09 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: sasula
Ale to je funglnágl nová součást, kterou jsem kupoval já, chceš mi říct, že nová nepoužitá součástka způsobí takový masivní tečení? Jinak od vodního kamene jsem to samozřejmě očistil

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8606x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/294-tetra-tec-ex-1200?od=51