Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Razbora klínoskvrnná - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Razbora klínoskvrnná - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 07:42 motýlek Re: Radek
jak jsi tedy dopadl s tím potěrem? ... já jsem teď neplánovaně vytřel tyhle rasbory, ale zatím netuším kolik jich tam je, protože je to normálně v nádrži s pískovým dnem ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 10:00 Žena Gabi [11] Re: Havel-st
Já bych raději nechtěla něco rozmnožovat, co bych s tím potom dělala? Jen že jsem si všimla zvláštního chování, že vždycky jen tak plavou a teď se o sebe otírají. Kdybych se pokoušela o mimi, tak by to byly bety, ale hned taky ne... Každopádně díky moc za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 08:53 Havel-st Re: Gabi
Potřebují nějaké listy pod hladinou, pak na ně kladou jikry zespodu, vzhůru bříškem a sameček je stejně tak oplodní - hezky se na to kouká.
Jinak se musí dát pár zvlášť a po tření odlovit, jinak jikry většinou sežerou sami. Taky jsou náročné na vodu (narozdíl od jiných kaprovitých) Potřebují měkkou, mírně kyselou vodu, aby z jiker něco bylo a nezplesnivěly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 22:52 Žena Gabi [11]
A ještě něco, Niku, ty máš také rasborky, jak vypadá jejich tření? Dneska jsem si všimla, že se hubenej a tlustá kolem sebe točí, předtím to nedělaly, to budou chtít mít malý? Nic z toho nebude, že ne? Bety to sežerou...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 13:30 Vlada Re: Behy
Neoplozené zbělí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2007 10:35 Behy
Mam jeste jednu otazku jak poznam ze jsou vajicka oplozeny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 22:08 Vlada Re: Behy
Do malé nádrže dej jeden den samce a večer přidej zapněnou samičku.Na dno bez písku dej kousek umělého mechu.pokud je pár připraven ke tření ráno se většinou vytře.pak oba odlov.
Když je samička zaplněná tak má tlusté bříško.Chce to trošku zkušeností a špatně se to vysvětluje úplnému lajkovi.Zkoušej a poznáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 17:17 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Behy
oplozený jikry? hmm ne rozhodně menši akva ,odlovit samici,samce a sledovat pokud pokud se vytřou:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 16:20 Behy – Razbora Klinoškvrnná
Mam dotaz potrebuji samostatne akvarium aby se my rozmnozily? A nebo je muzu nechat ve vetsim akvariu? A jak paznam ze bude trit? Predem diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 10:10 motýlek Re: Radek
ten počet může klamat - někde to tady píšu ... možná budeš ještě příjemně překvapen potlesk ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 17:05 oldkiwinka Re: Radek
no vidíte.možností je vždy dost.jako k vytření.tak ať jich přežije co nejvíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 16:53 Radek
Tak se mi včera opět vytřely. Hodně toho nejspíš požraly. Zbylo cca 40 jiker. Bohužel opět dnes tak 15 jiker zaplísněných. Hlavně ty které byly na dně, občas na topení. Odebral jsem je. Přikápnul ještě jednu kapku preventinu, vyndal rostlinku a kameny. Jinak po vykulení zatím mrtvá jen jedna. Leží na dně, při změně osvětlení se občas pohnou. Uvidím jaký bude další průběh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 13:37 motýlek Re: Radek
pardon - já už to psal obecně - u razbor to dej hned do rožku - přímo pod jikry asi ne, jen až se rozplavou tak trochu uber plyn ;-) (já jsem razbory nemnožil - ale kvalita vody je důležitá pro všechny druhy zhruba stejně) ... jen si ještě dej pozor, abys hned od začátku -odsával kal a vyměňoval tak čtvrtinu i více vody - a už dávej normální tvrdou - jen správně temperovanou ... snižovat teplotu bych zkusil až tak po deseti dnech - ale s razborami zkušenost nemám - vycházím z tetrazon - i když ty jsou míň choulostivé - já je po deseti dnech trápil na 21°C :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 09:09 Radek Re: motýlek
Pardon, ten Anonym jsem byl samozřejmě já.. Ano starý dobrý kamínek s jemnými bublinami mám. Mám ho dát do rohu hned po vytření nebo pod jikry? Doufám, že dnes přijdu domů a budou vytřené. Zatím se mi to podařilo jen jednou. Asi vědí, proč si tak dávají na čas.. Říkají si, že až budu vědět víc.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 09:00 motýlek Re: Anonym
bublinky co nejjemnější - ale já používám kamínek - váleček do starých filtrů - a až se rybky rozplavou, tak kamínek dám do předního rohu - úplně natěsno asi 5 cm od hladiny - jednak tím omezíš počet umlácených rybek (oni si totiž někdy s bublinkami začnou hrát) a také se tím dá docílit toho, že kal se z velké části soustředí právě pod tím kamínkem a snadno se odsává - já už nejsem nejmladší a oči na blízko už neslouží - tak si to usnadňuji jak se dá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 08:06 Anonym Re: motýlek
Moc děkuji za odpovědi. Jaké bubliny jsou pro tyto účely nejvhodnější? Velké nebo jemné?
Jinak s tou plísní je zajímavé, že se dělá i v 54l akváriu na poklopu se zářivkou...
A kdy můžu tedy upravit teplotu vody?
Také gratuluju k Vašim úspěchům palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 06:35 motýlek Re: Radek
určitě byla chyba ve vypnutí vzduchování - proudění vody znesnadňuje život plísním a podobným potfůrkám - a do rozplavání to můžeš pustit dost silně - lepší přijít o deset rybiček než o celou snášku ... mě se nedávno stalo něco podobného (ale ne s plísní) s tetrami černými - asi za tři či čtyři dny po rozplavání se přes noc většina "zadusila" - i když jelo vzduchování - problém byl v tom, že bylo hodně neoplodněných jiker, ty začaly plesnivět a "kazily vodu" ... no a protože tetry černé "sedí na dně", tak se ze začátku špatně odsávají nečistoty sad ... skoro se mi to stalo ještě jednou, ale už jsem byl připraven a vyměnil jsem dvakrát během jednoho dne vodu a všech asi 300 tetřiček jsem zachránil a dnes už mají asi 12-15 mm a jsou úplně O.K. :-) ... a ještě drobnost - ale asi je dobré (já to tak dělám) po odlovení rodičů obarvit vodu preventinem (nebo acryflavinem) - dávám do 10-ti litrů 4-5 kapek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 22:35 slade14 Re: Radek
zrejme si si odpovedal sam ,ze ti poter chytila plesen. vzduchovanie ti spomaly vyvoj plesene ,alebo taktiez mozes pouzit nejaky pripravok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 17:19 oldkiwinka Re: Radek
já si myslím, že vzduchovat aby měli vzduch. květiny přes noc ubírají kyslík a přes den ho ta, zase dávají. ale to je mlj názor. nechť poradí zkušení akvaristi.mě se zatim narodili jenom platy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 17:14 Radek – Rasbora heteromorpha - po vykulení z jiker umírají
Ahoj,prosím o radu. Nevím co dělám špatně :-(
Když se mi konečně vytřeli, po vykulení z jiker byly živé jen chvíli. Zkusím popsat co jsem udělal.
Voda cca 5l. pH upraveno na cca 6,2. Tvrdost 4°N dGH. Teplota nastavena na 27,5°C. Nevzduchuje se, nesvítí se, nefiltruje. V nádržce je trs Anubias Barteri a myslím že nějaká Cryptocoryna.
Během dne se Razbory vytřely. Jakmile jsem mohl, odlovil jsem je a zatemnil nádržku. Druhý den ráno již v akváriu plavali cca 4 mladé rybky a zbytek čekalo na vykulení. Nic jsem neměnil. 3 den již byly téměř všechny vykulené a leželi mrtvé na dně(už nebyli pruhledné, ale bílé, místama plíseň). Měl jsem začít vzduchovat nebo vypnout topení nebo vyndat rostlinky(pH se změnilo na cca 6,8)? Nebo něco jiného?
Předem děkuji.
Pokud někdo chce, zde je moje ICQ: 155870023
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 23:08 Havel-st Re: sps
Až bude samička prázdná (je to na ní poznat) a na listech zespodu budou jikry, nějaké i na dně.
Když se to dobře vystihne, tak to zvládnou za 1 - 2 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 21:38 sps – Razbora klínoskvrnná
Mám dotaz poradíte mi jak dlouho trvá tření razbor? za jak dlouho je mám odlovit? ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8327x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2915-razbora-klinoskvrnna-rozmnozovani-odchov?od=151