Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Razbora klínoskvrnná - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Razbora klínoskvrnná - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2022 16:41 Wooalla – Donutím espeho?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Myslíte že by byla šance je vtomhle vytřít? Zatím se mi nedaří je donutit ani ke tření a to jsem jim rval artemku týden v kuse někdy i 4x denně. Zkoušel jsem i čistě vodu z osmozy. Nebo "simulaci" deště kdy jsem jim nad raném zmekčil a zchladil vodu... Jinak vtom je 28°C.
Díky za tipy a rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2021 20:18 Muž BlodDragon [1] Re: vlka
Dobře díky tak snad příští tření bude už dobrý . Budu kupovat 9L akva a nějaký rošt a to použiju asi perlinku .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 20:10 Muž vlka [3453] Re: BlodDragon
To přesně nevím, ale určo při kvalitní stravě, hlavně živou to zvládnou po týdnu znovu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 19:04 Muž BlodDragon [1] Re: vlka
Tak už je po tření pár jiker zůstalo v akváriu . A chci se zeptat za jak dlouho se budou zase třít ? Mám je poprvé a právě vůbec nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 18:36 Muž vlka [3453] Re: BlodDragon
Pokud to nezbaští ty Razbory, tak Neonky černé určitě. Jsou to neuvěřitelní žrouti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 11:37 Muž BlodDragon [1]
Ahoj potřeboval bych poradit včera jsem si byl koupit 10 Razbora klínoskvrnná a dneska se třou mám ještě v akváriu pancéřníčky panda a nenonky černé a nevím co udělat chtěl bych zkusit odchovat aspoň pár jedinců razborek jenže jsem je nikdy před tím nechoval můžu je nechat v akváriu a nebo je někam přendat ? Dekuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2020 10:00 Žena Sysalka [277] – Uhynulé samičky
Fotka k příspěvku Zdravím.

Včera se mi ve společenské nádrži začaly tří razbory klínoskvrnné. Největší aktivitu jevily dvě samičky. Lepily celý den kde se dalo, ale za minimální asistence samečků. A další věc nejsem si ani jistá jestli z nich šly nějaké jíkry. Na listech jsem našla jednu jedinou a padat jsem je nepozorovala.
Dneska ráno jsem jednu samičku z těch dvou našla už mrtvou a druhá je hodně vyčerpaná a jenom leží mezi kořeny limnobia.
Stále jsou obě zaplněné jíkrami, mají skoro až hranatá bříška.

Stává se tohle u tření nebo jsem něco zanedbala v akváriu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2019 10:54 Žena Beastie [320]
Uz dva dny koukam, jak se mi ve spolecenske nadrzi vytiraji, ale rozhodne nemaji to chovani z videa. Nejsou u hladiny u kytek (mam kryptokoryny pres celou hladinu), ale jsou proste uprostred vodniho sloupce, uprostred hejna razborek, zadne otaceni brichem vzhuru nevidim, proste se tak nejak mrsknou, zacnou z ni padat asi jikry, ktere ale rozhodne nejsou bile a prijde mi, ze padne tak jedna, a protoze je to uprostred hejna, okamzite je to sezrano.

Takhle fakt sanci nemaji, i kdybych na to vodni parametry mela. Bud jsem si toho nikdy nevsimla predtim, nebo nevim, ale opravdu ted jedou uz druhy den vkuse. Je to vtipne ale brutalne kanibalisticke a spis takova feeding frenzy nez treni :)

Ale u samic je to opravdu poznat ty jikry, vypadala jako kdyz ceka aliena nebo snedla nejakou hranatou krabici...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 13:19 jamajcan Re: martin
Záleží na tom, jak jsi je na to tření připravil. Tzn. krmení, parametry vody,jestli samičky měly již zralé jikry,apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 11:54 martin – akvaristika
dobry den jak dloho se vytiraji razbory klinoskvrnite v knižce mam napsany že se razbory vytirají tri dny ,ja to skoušel ale nic se nestalo tak mi poradte jak dloho se razbory vytiraji a jak poznam ten vyter.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 20:22 Muž dracekvo [7]
Ahoj,

dokázal by mi někdo poradit s rozlišením samec samička? Mám temnej druh rasbor a když na ně koukám, tak mi připadaj všechny stejný a nemůžu se dopátrat žádných rozlišovacích znamení co jsou popsaný tady :(
rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna

Pomoho by video?
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 11:20 Muž Slaviak [19] Re: motýlek
Ok tak dakujem za rady. Idem teraz na dovolenku a az sa vratim tak to skusim znova v 5L akvariu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 15:32 Muž motýlek [275] Re: DavFM
OK - já jsem amatér a třel jsem razbory asi jen třikrát - na kryptokorynu .... a jednou z nouze jsem dal na hladinu ustřižené listy valisnerky americké (? no - té největší) a bylo to také v pohodě ... stejně polovina jiker spadne ... teplota stačila 24°C - ale jinak ideální podmínky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 14:56 Muž Slaviak [19] Re: DavFM
No v hlavnej nadrzi mam iba razbory,26stuonov,odlovim parik ktory laskuje a dam do vytieracky,zvysim na 28 stupnov. Noo slnko na to nesiaha,ale je to blizko pri okne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 14:35 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Slaviak
A topíš jim na kolik na to tření?
Zkus při tom přelovení vybrat pár, který před tím spolu laškoval.
Taky je dobre mít to akvárko na místě, kam svítí slunce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 13:45 Muž Slaviak [19] Re: DavFM
Praveze v hlavnej nadrzi im harasi jedna radost,akonahle ich prelovim ,tak to skonci. Nemaju sa k nicomu a nechapem preco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:25 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: motýlek,slaviak
Motylek:Místo kytky tam má ten kus plastu mezi těma přísavkama. To funguje dokonale, u kytek je blbé, že samička se vždycky začne otáčet břichem nahoru v místě, kde se za ní sameček nemůže dostat a řekl bych,že je to dost unavuje. Ten plastový "list" to eliminuje.

Slaviak:pokud jim sexuálně neharaší už ve společenském akváriu, tak si myslím, že to všechno děláš celkem zbytečně a nevytřou se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 20:58 Muž Slaviak [19] Re: Maq
Ja taku kocku zo sietky doma mam tak aj to bu sa dalo pouzit kedze niekde som cital ze by sa mali vytierat v max 2-5 l nadrzkach... Moze byt no,nehovorim ze nie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 18:31 Maq Re: Slaviak
To vypadá použitelně. Jestlipak to za rozumný peníz prodává někdo v sudetsko-karpatské oblasti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 15:19 Muž Slaviak [19] Re: motýlek
Dakujem za rady,ja iz som si objednal 6L akvarium za lacny peniaz,pletivo uz mam pridam fotku,ked budem doma z prace. Vlasne pridam sem cely ten kompelt az ho urobim. Zatial dakujem za rady. Niekde som aj cital ze ich vytieraju v takych malinkych porodnickach,alebo v takej sietke ktora sa lepi prisavkami do akvaria ,na spodok sa daku machy,alebo nejake rastlinky a ze sa tam vytru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 12:15 Muž motýlek [275] Re: Slaviak
takhle to ani nepoznáš ... za prvé ta rostlinka je příliš malá - málo listů ... za druhé polovina jiker spadne na dno - ty neuvidíš - musíš mít čisté dno a nad ním tak ve výšce aspoň 5cm rošt-síťku z demižonu ... mezi listy a roštem maximálně deset cm - jinak ty padající jikry požerou dříve než propadnou roštem ...
já to dělal tak, že jsem v roštu uprostřed udělal dírku, provlekl rostlinku (kryptokorynu) a celé to dal do výšky těch 5cm ...
ty nalepené jikry na listech jsou špatně vidět, ale ty spadlé na dno jsou vidět dobře ...
ten rošt se dá koupit v UNI-HOBBY - někde v části pro grilování jako nějaká podložka - zrovna včera jsem to v UH viděl ... já mám ještě staré zásoby od pokládky elektriky do země ... dá se použít i "perlinka" od zedníků, ale to je nouzovka ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 10:45 Muž Slaviak [19] Nic
Tak druhy den su vo vytieracke,a zatial nic,tak,asi ich odlovi. A skusim to o5 za paru tyzdnov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 00:29 Muž Slaviak [19] Re: DavFM
No viem ze ,sa vytieraju nad ranom,aspom to som sa docital. Mam artemky,mikry. Po rozplavani hned prikrmovat,tako kazdy poter ?
EDIT-Ozaj eate k tomi rostu mozmemnto aj z niecoho vyrobit ? Napriklad z nejakej sietoviny ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 20:40 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Slaviak
Takhle jak to máš, pokud fakt hned po tření odlovíš dospěláky, tak ti možná něco taky přežije, ale moc toho nebude. Taky to pak budeš muset něčím krmit, ideálně artémkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 20:36 Muž Slaviak [19] Re: DavFM
Take malicke ? Len 5L ? Ja ani nemam sajnu kde tuna v uk zozeniem vytieraci rost,alebo cim to mozem nahradit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 20:13 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Slaviak
Může. Pokud chceš jenom vyzkoušet jestli se vytřou, tak to stačí. Pokud chceš i něco odchovat, tak by to chtělo akva max 5l a hlavně třecí rošt.Takhle budou ztráty velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 19:30 Muž Slaviak [19] – Ahoj
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vytru sa mi v tomto ? A aky plast tam dat hocico co je dlhe a uzke cca 5 cm ? Voda ma 26 ..ph6,2
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 17:47 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Honza11
Ja zvedám z 25 na 27-28.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 17:34 Honza11 Re: DavFM
jj, smaečka tam mam. Na kolik by si teplotu zvedl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 17:33 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Honza11
kdyz tam pridas samecka a ohrejes jim vodu, tak se kolem poledne(mi se espejky trou zasadne pres obed) treba vytrou. Jinak bych nic neocekaval
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 17:16 Honza11 – ?
Fotka k příspěvku Zdravím, ještě jsem nikdy razbory nemnožil, ale chtěl bych si to vyzkoušet. Dneska sem viděl tuto samičku s takovýmto břichem, ale nejsem odbornik, takže nevim jestli má jikry. Viděl sem ji a odlovil předtím než sem krmil, protože pak bych už ji nepoznal :-) Tady sou fotky ... Co myslíte? mám ráno něčo očekávat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2016 14:44 Muž motýlek [275] Re: Rado00000001
no - není podstatné, v jaké vodě se vytřou, ale jestli se vyvinou jikry ... si myslím ;-) ... i neonky se třou běžně v tvrdé vodě - ale nic se nevyvine ... tož tak ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 20:20 Rado00000001
Mne sa trú v 18C vode. Nijako neupravenej, na najtenšie lístky aké nájdu :-D hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:40 Muž motýlek [275] Re: Loosos
mám obavu, že se ti po zvednutí teploty vytřou ve společenské nádrži - což asi nechceš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:37 Muž Loosos [6] - AsieRe: LiborSprysl
Oni nepoznají živý kytky? smich Každopádně tu tvoji fintu vyzkouším, teď zvednu teplotu ve společenským na 27, začnu je ládovat komáříma larvama :-) . A příští týden to zkusím znovu.
Jinak ten anubias má listy docela velký, tak 2 cm na šířku, popravdě nic většího nepěstuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2016 09:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No jo teda, já teď už razbory nedělám :-) ... tak třeníchtiví bacha radím :-) ... nechte kytky kytkama, to je naprd. Protože si s nimi vlečete do vytíračky zbytečný a někdy i pro potěr nebezpečný život. Vemte tvrdší plastovou pásku cca pět cm širokou, ohněte ji od stěny ke stěně, aby vytvořila "most" .. no uvidíte ten frmol...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 09:03 Muž motýlek [275] Re: Loosos
no, jak už tady je psáno - ten anubias asi není ideální - já to s nimi prováděl na kryptokorynách a jednou z nouze jsem svázal široké listy valisnerie gigantea a také to zvládly ... rošt tam nech - ono stejně hodně jiker spadne a pokud dodržíš čistotu - vylíhnou se i z nich ... vydrž ještě dva dny a pak zkus jinou samičku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.02.2016 22:01 Muž rudolf [4681] Re: Loosos
No, já když si představím Anubias nana, tak nějak nevidím moc prostoru, kde by se mohly razbory třít - ony se třou většinou na spodní stranu listů, to je něco jiného než tření ve volné vodě nad nějakými rostlinami...
Inspirace viz třeba
www.youtube.com/…
nebo
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 20:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Loosos
No tak se holce nechtělo... asi není dost plná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 20:45 Muž Loosos [6] - AsieRe: LiborSprysl
Na vytření jsem jim tam hodil ten anubias a co popadá spadne pod rošt ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 20:33 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
A ty neporadíš a neporadíš. :) :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 20:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Loosos
No problém bude asi v tom, že tyhle razbory se moc na dno netřou...ten rošt bude nejspíš zbytečný... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 18:16 Muž Loosos [6] - AsieRe: motýlek
Takže včera večer jsem napustil 12L akvárko do asi 15cm. 5cm nad dno umístil rošt, dal topítko a anubias nana. Převařenou vodu jsem vytopil na 26°C, na večer tam hodil samce a samici ale nevytřeli se. :-( Pro jistotu jsem je tam nechal do odpoledne ale nic, tak co bylo špatně?

To vzduchování je nutný, ne? Ancistrusy jsem už odchoval, ani nevím jak. Prostě se sami vystřelí do kokosu :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 13:30 Muž motýlek [275] Re: Loosos
filtr tam nedávej, ten až v rozplavávací nádrži - stejně musíš denně vyměnit tak půlku vody, až se to narodí a rozplave ... jo, acryflavin je proti zaplísnění ... někdo tady doporučuje i esha*** - já zase až tak moc tohle neznám - podívej se i na jiná témata (ancistrus) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 13:27 Muž Loosos [6] - AsieRe: motýlek
Zkusím to s touhle a když nepůjde, tak ji vyměním za jinou. Filtr tam taky musí být? Dneska jdu kolem Rataje, takže bych mohl koupit nějakej bublifuk. Acryflavin, to je něco proti plísním? Taky koupím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 13:15 Muž motýlek [275] Re: Loosos
ono to nemusí být tak markantní - spíš aby nebyla "vyzáblá" ... ale tahle by snad mohla tření zvládnout - hlavně čistota - a po vytření odlovit, spustit vzduchování a tak za půl hodiny přidat nějaký acryflavin nebo něco na ten způsob - ale jen kapku nebo dvě, ať se jikry nezastaví ve fázi, kdy přes tvrdý obal nemůže embryo ven ... i to se mi už stalo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 13:09 Muž Loosos [6] - AsieRe: motýlek
Fotka k příspěvku Aha .. Takže když už má jikry v břiše, měla by se vytřít. Pošlu ti fotku, ale asi to bude nic moc neříkající. Jinou bych zkusit mohl, ale myslím že jinou s jikrama v břiše nemám :-D. Jinak ty tvoje jsou pěkný palec .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 11:57 Muž motýlek [275] Re: Loosos
Fotka k příspěvku hmmm .. tak to možná bude problém ... shodou okolností se mi to teď stalo s tetrou krvavou - bohužel jsem ji "nerozchodil" - ona to nějak dožije, ale pro reprodukci už je ztracená a rozhodně jí to na radosti z žití nepřidá ... tak uvidíš ...
možná zkus nějakou méně tlustou samičku - ona ta tloušťka sama o sobě nemusí znamenat více jiker ...
tady foto, někdy před pár lety jsem je množil ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 11:48 Muž Loosos [6] - AsieRe: motýlek
Super, díky za reakci. Pokusím se všechno udělat, jak píšeš a ráno uvidíme. Ještě jsem tady něco četl o zatvrdlých jikrách, když je má dlouho, co je na tom pravdy? Ta moje razbora má to břicho tak velký aspoň 2 měsíce, tak jestli není "zatvrdlá" :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2016 11:25 Muž motýlek [275] Re: Loosos
najdi si nejdelšího samečka z hejna ... ale musíš mít nějakou kryptokorynu nebo něco jiného se širokými listy - to dej doprostřed vytíračky (přivaž k roštu), rošt dej asi dva cm nad dno, měkkou vodu (můžeš zkusit jen převařit vodovodní) ... jen mám obavu, že v 15-ti litrech se ti pak potěr ztratí a nebude schopen se nakrmit - raději zkus něco tak do 5-ti litrů ... teplotu nezvyšuj zbytečně - stačí 26°C ...
a nezapomeň dezinfikovat rošt a nádrž - nejlépe SAVO nebo aspoň hodně slaná voda po dobu půl hodiny ...
dej je tam oba večer ...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8327x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2915