Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby biotop Asie

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ryby biotop Asie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2018 20:56 jepice Re: Wanderer
prezentaci jsem udělal níže. je to 160l a jsou tam momentálně 2 perleťáci, asi 30 razborek skvrnoocasých a možná nějaký zapomenutý/přeživší sekavec příčnopásý. otázkou je kolik dalších ryb si tam mohu dovolit. jestli přidat třeba 6 těch sumečků a k tomu 1-2 perleťáky? ale zas rybí polívku z toho nechci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2018 20:51 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: jepice
Osobně bych byl pro ty sumečky, mě se líbí moc, nemít jen Amazonku, tak je tam mám hned, ale to je jen můj osobní názor. Když je vidím v akvaristice, jak plavou na místě pěkně odstupňovaně, prostě paráda. Rozhodně bych se držel pravidla co nejmenšího počtu druhů, ve výsledku to vypadá lépe. Udělej prezentaci, třeba se tam hejnko průsvitných vejde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2018 20:23 jepice Re: Wanderer
S tím souhlasím, doplňovat hodlám minimálně kvůli těm vedrům až v září.
Nebyla však stále zodpovězena má otázka čím? Jestli rozšířit čichavčí flotilu, jestli skusit ty sumečky průsvitné, popř. tam zkusit nějaké parmičky duhové,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2018 20:14 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: jepice
Ryby tam máš, na co koukat je, tak bych to zatím nechal vycukat a žádné další nepřidával. Za měsíc to akvárium bude v mnohem lepší kondici a dá se doplňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2018 19:34 Muž UndeR [80] Re: jepice
Tak jinak. Prezentací bylo myšleno založit plnohodnotnou prezentaci tady na rybičkách. Klikni na odkaz "Nádrže" a tam na odkaz "Přidat prezentaci vlastního akvária". Vyplň vše potřebné, popřípadě přidej další fotografie a hotovo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2018 19:16 jepice Re: Anthrax
Vnitřní filtrace 600l/h s rozstřikovací rampou, světlo Chihiros LED A tuším 50w, svítím zhruba tak na poloviční výkon cca 12 hodin denně, založeno 1.7., takže údržba pořádně ještě neproběhla, rostlinky nenáročné na světlo (valisnerky, cryptocoryna, hygrophyla polysperma, limnophila), teplotu bych rád po těch vedrech udržoval na 25-26°C. Aktuální složení akvárka je pár čichavců perleťových a cca 30 razborek skvrnoocasých, krevetky red cherry. Zaběhl jsem to zrychleně díky kamarádovu vyždímanému filtru. Dno je říční štěrk frakce odhadem 2-6mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2018 07:12 R Muž Anthrax [4786] Re: jepice
Pěkné ale ta prezentace by napověděla víc. Z fotky například nepozná nikdo jak často a jak probíhá udržba, jaká je tam běžná teplota atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2018 06:49 jepice Re: Anthrax
Fotka k příspěvku No, asi takto... šutr na kořenu bude dokud se kořen nenacucá vodou. A PETka na hladině je samozřejmě k chlazení :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2018 23:04 R Muž Anthrax [4786] Re: jepice
Ahoj, těžko říct, když nikdo neví jak to akvárko vypadá. Proto bych ti doporučil založit si zde prezentaci nádrže ať se ví o čem se tu vlastně bavíme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2018 22:38 jepice – Rybky do 160l
Přátelé, díky horkům a mé nepřítomnosti u akvárka o víkendu vznikla menší genocida ve 160l akvárku, zaměření je obecně na Asii. Mám tam momentálně pár perleťových čichavců, asi 30 razborek skvrnoocasých a možná mi přežil i nějaký sekavec příčnopásý. Měli by jste prosím inspiraci čím popř. ještě doplnit akvárko? Napadlo mě přihodit ještě další pár perleťáků a k tomu třeba menší hejno sumečků sklovitých, ale říkám si, jestli pak už nebude přerybněno. Děkuji za tipy a rady.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 15:52 Jan Bísek – tření Parmička duhová
Nevíte, jak často se třou parmičky? Samec je jak pitomý tone , je úplně do ruda, soustavně pronásleduje ostatní ryby. Nejdřív samičku, pak samici Betty, která má podobnou barvu a velikost jako on. Po přehození do jiného akvária k neonkám a přidání 2 samiček teď už napadá úplně všechny a 2 samičky vypadají jako kousnuté do hřbetu. Jakmile se začnou při krmení neonky rychle hýbat, on vyletí a pronásleduje samice, tak se v klidu ani nenažerou. Koupili jsme je, že jsou to mírné rybičky......Samice jsou, klidně plavou a přehrabují dno.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 06:49 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Alvin
Ty čichavce asi fakt perleťáky. S těmi mřenkami nemám zkušenosti. Chce to se podívat do karty konkrétní ryby a do prezentací, kdo je chová a zeptat se konkrétního člověka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 00:47 Alvin Re: Pepan
Akva ma na vysku 50cm,takze čichavce asi radsi perletovy, co? Pri prohlizeni nadrzi me napadlo dat misto SAE nejakou mrenku, cervenoocasou nebo pakistanskou, aby luxovala dno. Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 19:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: HanysOV
Ještě by mě zajímala výška, protože ti trpaslíci se cítí líp v nižších nádržích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 19:08 Muž HanysOV [54] Re: Pepan
Píše 300 litrů ;) Do takového objemu mě napadá jen jediný druh čichavce, který by se nevlezl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.06.2017 11:56 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Alvin
Mám v akvárku kombinaci pětipruhých s purpurovými a je to v pohodě. Byly tam i tetrazony a ty jsou fakt divočejší. Samci dospělých purpurek jsou naprosto úchvatní. Pokud by tam byla tahle kombinace, vynechal bych rasbory. A ty čichavce bych možná zvolil větší, protože malé druhy čichavců mají rády klid. Záleží ale na velikosti akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 08:40 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Banung
Ta pětipruhá, co vím, tak není tak divoká, jako ostatní parmičky. Ale čím víc tím líp. Raději jedno pořádné hejno, než dvě menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2017 22:25 Muž Banung [28] Re: Alvin
těch parmiček pětipruhých hodně (12 a víc) aby neokusovaly čichavcům ploutve. obecně čichavci a parmičky nejsou úplně nejlepší kombinace. Se SAE je to v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2017 21:43 Alvin – Vhodná kombinace
Ahoj, můžete mi poradit jestli se k sobě hodí tyhle ryby? Parmička pětipruhá, razbora klínoskvrná, SAE a čichavec zakrslý. Akva má 300 litrů. Kolik od kteryho druhu bych měl dát? Nebo máte jinej návrh?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 22:01 Muž erik [10] – atypicke akvarium aie biotop
Zdravím, po dlhšom čase si plánujem založit akvarium, chcel by som asijské rybky, hlavne čichavce perleťové.
Akvarium je atypických rozmeru, 54 x 47 x 70, čo znamená 60 cm hladina. Vím, že čichavcum se odporúča nižšia hladina, 30 - 40 cm. I když je akvarium je pomerne veľké, nemá dlhú stranu ako väčšina typických akvárii.

Chci se zeptat, či je akvarium vhodné i na chov čichavcu, má predstava je 6x čichavec perleťový, 8x sumeček sklovitý, 4x bojovnica pestrá a možná nejaké hejno parmiček, nebo nejakých menších rybek.

Plánujem huste akvárium osadiť rastlinami.

Ďakujem, za každú radu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 19:51 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: RudeRat
kuhli loach (panglio kuhlii) nebo podobny (hadi) druh. Jak se to jmenuje cesky netusim, ale google ano ;)
kup jich aspon 5; maji radi spolecnost.
Nebo Ambastaia sidthimunki, ale ty se obecne dost blbe shanej a jsou drahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 16:27 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: RudeRat
Balitora johorská ? to mi jako jediné vyplivl zdejší atlas, asi máš opravdu moc velké nároky ;) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 14:43 Muž Legioix [574] Re: RudeRat
Ryba podle tvých požadavků a velikosti akvária neexistuje. (moc malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 14:31 Žena RudeRat [9] Re: vaaclav
dík za tip ;) nevěděla jsem, že tady taky máme tohleto vyhledávání

BTW fakt je, že spousta lidí používá fórum proto, že jsou líný používat google a něco si přečíst, vidim to tady hodně často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2016 13:26 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: RudeRat
Existuje tu v atlasu ryb vyhledávání rybicky.net/atlasryb/hledat/ zadej potřebné parametry a dostaneš seznam. Potom se můžeš zeptat už na konkrétní ryby a ne čekat že to někdo udělá za tebe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2016 12:17 Žena RudeRat [9]
Ahoj, mam 50l nádrž, dobře osázenou. A přemýšlím, jestli chci dodržet biotop Asie, jaké ryby na dno. Nějaké malé čističe. Prosím, poraďte...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 12:48 Muž Zrhius [2] Re: Legioix
Do parmiček bych se moc nepouštěl ... už ti sumečci nejsou zrovna drobečci. Další větší kusy už bych nepřidával. To raději hejno menších rybek. Ono už těch cca 16 Kardinálek a 6 sumců bude myslím fullhouse ( pokud se nemýlím - pokud to přepočítám na cm/l) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 12:08 R Muž romant [27987] Re: Legioix
Njn, jenomže ono to akvo, do kterýho ty 4 kousky doporučuješ, je o 40cm kratší, než tvojí manželky a zde bych hledal onoho pověstného psa a klonil se k názoru, že to co doporučuješ není dobrá rada. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2016 12:05 Muž Legioix [574] Re: NHKG
Mřenky na řasu totálně prdí :-) a navíc to jsou docela náročné druhy na kvalitu vody a celkové prostředí (mám jich několik druhů ve 3 akváriích. Naopak Parmičky černopruhé má manželka zde: rybicky.net/nadrze/19860 ve velikosti kolem 12cm a řasu žerou statečně. Samozřejmě nepřekrmuje. Má tam ted 4ks. Nádrž není aktualizovaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2016 11:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Legioix
Nevím jak u tebe, ale mi přijde že tyto Parmičky stejně jak Ancitrusi žerou řasu jen v mládí a při velkém hladu. Jinak jsou první u krmení a naperou se tak, že do dalšího krmení o řasu ani nezavadí.
U dna by mohly být nějaké mřenky, ale nemám s nimi moc zkušeností a netuším které menší druhy jdou sehnat.
Třeba: rybicky.net/atlasryb/mrenka_annamska
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 11:49 Muž Legioix [574] Re: afc1886
Já myslím, že by se sem 4 vešli: rybicky.net/nadrze/24260
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2016 11:47 R Muž afc1886 [14695] Re: Legioix
Do 100 litrů bych ji moc nedával,jsou rády aspoň v malém héjnu a rády se prohánějí po nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 11:42 Muž Legioix [574] Re: Zrhius
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 11:29 Muž Zrhius [2] Re: rudolf
Vidíte, proto se pouštím do diskuse.
Vycházím z toho, že jak Kardináka, tak Sumeček mají téměř shodné nároky na teplotu, tvrdost i zásaditost vody. Z toho jsem vyvodil své závěry. O sumečcích vím, snad mi je majitel podrží, než se nádrž zaběhne. Toho sumce jsem dohledal jako příklad. Je spousta jiných, podobných, ale nechce se mi míchat Asii třeba s Amazonií. Je tedy lepší pořídit na likvidaci řas třeba šneka ? Vím, že to není samospasitelné řešení a tvorba řas a její likvidace není primárně řešitelná nějakým býložravcem. Jen chci osadit nějakým vhodným druhem dno nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2016 02:23 Muž rudolf [4681] Re: ludvik
Vzhledem k tomu, že pokud tazatel sklovité sumečky sežene, budou to Kryptopterus vitreolus, dorůstající kolem 6 cm (viz zde: www.aquatab.net/… ), je jejich velikost v případě 100litrové nádrže to poslední, co by mě trápilo. Problém vidím v tom, že tazatel, který se domnívá, že "stejná lokalita" je "Asie", takže všechny asijské ryby budou vyžadovat stejné podmínky, a který si jako "řasožrouta" vybere běžně nesehnatelného gastromyzona, je evidentně naprostý začátečník - a pro toho sklovití sumci rozhodně nejsou vhodní, o gastromyzonech nemluvě... ne
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 01:36 Muž ludvik [1082] Re: Zrhius
Toho sumečka sice osobně neznám ... ale všiml sis jeho velikosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2016 00:39 Muž Legioix [574] Re: Zrhius
Ten přísavník zas tak moc ty řasy neožírá a také pochybuji, že ho seženeš. Navíc vyžaduje dobře okysličenou vodu, takže vyžaduje vzduchování stejně jako ostatní asijské "přísavky".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 00:04 Muž Zrhius [2] – osádka akvária
Ahoj lidi,
procházím docela intenzivně zdejší forum a nabyl jsem dojmu, že se mi tu dostane docela fundované odpovědi na mé dotazy. Toho si navýsost cením.
Zakládám akvárko a moje představa osazenstva je následující. Objem 100 L.
"účastníci zájezdu":
6x www.rybicky.net/…
15x www.rybicky.net/… ( případně rybicky.net/atlasryb/danio_perlove )
Nemyslím, že bych do nádrže tohoto objemu dával víc ryb. Už tak myslím, že to bude na hraně.
Navíc bych chtěl ještě nějakou "sekačku na řasy" opět nejlépe z Asie ... třeba www.rybicky.net/….
Rád si přečtu vaše názory, podněty, nebo připomínky. Myslím, že by ryby měly pocházet cca ze stejné lokality ( budou tedy vyžadovat obdobné podmínky ). Konkrétně jde v tomto případě o Asii.
Předem díky za rady a názory.
hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 22:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Johnik
Napadá mě Parmička duhová. Gavůnci jsou taky pěkně barevní. Je to sice taky Asie, ale je už to jiný biotop a nevím jak by se snášeli s Čichavci.
rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 20:29 R Muž romant [27987] Re: Johnik
Já bych tomu dal čas, postupně začal zarybňovat, nechal ty čichouny se projevit, oni to jistě samy o sobě barevně načnou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 20:18 Johnik Re: romant
Dobrá, a kdybych tam mervomocí chtěl nějakou hezky barevnější rybku? nevím jestli nějakého samotáře nebo třeba malé hejno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 18:15 R Muž romant [27987] Re: Johnik
Razbory, jakožto zástupci hejnových ryb, vyniknou právě v tom solidním hejnu. Já bych se toho počtu nebál, nejsou to žádný rozmetadla hnoje a tudíž si jich můžeš dovolit i tolik. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 18:11 Johnik Re: romant
25 razbor? a co takhle zredukovat jejich počet a přidat nějakou jinou rybku která by to AQ trošku barevně rozzářila, ale aby nebyla nějaka moc divoka a snesla se s čichavcema? nějaké nápady? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 17:48 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Johnik
Vybrala bych si jednu barevnou varietu z těch tří (šedý/modrý/zlatý) a dala bych tam skupinu 1 samec a 2 samice. K nim pak stejnou skupinu perleťáků. Perleťáci jsou klidnější a drží se spíš spolu, kdežto modráci jsou samotáři a moc spolu neplavou, spíš se navzájem prohánějí. Mezidruhově se ale čichavci většinou snášejí dobře. Se štikovci nemám zkušenost, ale sekavce můžu doporučit, jsou úžasně zábavní a tak moc se zase neschovávají. Ti mí pořád někde šmejdí a hledají něco k snědku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 14:21 R Muž romant [27987] Re: NHKG
Ale určitě že je možný to sestavit i jinak, tedy dovolit si více samců, ovšem moje zkušenost je taková, že spíš budu radit tu spodní možnou hranici. Oba dobře víme že je to o podmínkách a hlavně o vodě, sem tam se flákne údržba, překrmí a můžou se dít věci. ;-) Nicméně nikomu neberu jeho názor a zvláště, je-li podložen osobní zkušeností. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 13:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romant
Romante, měl jsi někdy Čichavce šedé? Ve 200 litrech nebude problém ani 5 samců, pokud bude dostatečně zarostlé.
Čichavec zlatý, šedý a modrý - to vše je jeden druh! Č. perleťový je druhý druh. Perleťoví jsou klidnější, ale choulostivější. Kombinuj jak chceš, akorát u těch šedých (cosby, modrých, zlatých) by to chtělo buď 1 nebo aspoň 3 samce, u perleťových není vnitrodruhová agresivita vůbec problém. Ale jsou i další druhy čichavců, třeba:
rybicky.net/atlasryb/cichavec_pyskaty
rybicky.net/atlasryb/cichavec_pruhovany
Štikovce pruhovaného jsem nikdy neměl, ale nesežere ti ty rasbory?
Na dno si vyber nějakou mřenku (sekavku - rod Botia a podobné). Bývají méně zalezlé než sekavci příčnopásí. Třeba sekavka pákistánská. rybicky.net/atlasryb/sekavka_pakistanska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 13:14 R Muž romant [27987] Re: Johnik
200 litrů je tak max. na dva samce a k nim převahu samic, akvo se solidní možností se schovat, ideál v houštinách rostlin. Razbory na pohodu v počtu 25 kousků a 4 sekavce na dno, proč ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 12:49 Johnik – Čichavci
Dobrý den, mám 3 týdny založené 200l AQ, poměrně bohatě osázené a nyní rozmýšlím nad osazenstvem. Určitě chci aby prim hráli čichavci. Je možné chovat hejno namíchané z více druhů? třeba tak 10ks a v tom mix zlatý, perleťový, šedý, modrý? Popřípadě jak ho složit. Potom bych tam dal asi nějakou razboru, nejspíše klínoskvrnnou, a také štikovce pruhovaného. A co na dno? sekavec příčnopásý? Děkuji za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 15:43 Muž Puma [0]
Mě třeba vyskočili jak SAE, tak i třeba titteya... Byl jsem nucen pořídit krycí skla a je vše v pořádku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2014 15:25 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: LukeS
A namícháš perfektní rybí polévku. Rájovce s čichavceme nemíchej. Dvě hejna jsou moc na takové akva. Vyber si jen jedno a to dej klidně 30-50 ryb. Tak jak to máš namíchané, tak to bude jako když ti spadne vejce na zem.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7443x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2748-ryby-biotop-asie