Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby u hladiny

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Ryby u hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 09:20 Kersirk – Dýchání pavích oček při hladině
Dobrý den, chtěl bych se zeptat - pořídil sem si několik pavích oček... Ze začátku bylo všechno fajn a pak mi odešlo jedno po nějakém čase. Dnes sem si bohužel všiml, že tam mám další mrtvolku, tak jsem vzpomínal, jestli ty rybky neměly něco společného a ejhle - před tím, než zemřely, tak nějakou dobu měly tendenci nadechovat se při hladině. Problém je v tom, že teď už mi to vlastně dělají všechna ta paví očka (zbývají 4). Prosím poraďte. Mám tam ještě 4 bety a jednoho ancistruse, akvárko 50 l. Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 16:13 yenya Re: zanculik
Jak ti psal Silent a romant, to jsem tím myslel. Znám také akvaristy, kteří mají podobné dno, já obdobné také zkusil s půdním filtrem, ale vrátil jsem se k 2-4mm hrubosti, kytky v tom rostou (co pěstuji já) dle mého nejlépe. Z toho hrubšího kamínku (něco jako máš ty, ale říční) mám udělanou zhruba 15x20 cm plochu v nejnižším místě akvária (u filtru) bez kytek, kde se dá dobře odkalovat. Tím dnem jsem ti nechtěl nic vytýkat ano , hlavně ať ti to funguje a plave v pořádkupalec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 12:15 R Muž romant [27987] Re: zanculik
To dno je lehce hrubozrnnější z ostřejších kamínků a je možné, že obsahuje vápenec(ty bílé kamínky), nic proti němu, ale je třeba s ním už trošku umět pracovat. ;-) Podíval bych se třeba do tohoto vlákna a nasál nějakou tu vědomost stran vhodnějšího dna do akvária. rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria-…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.08.2012 12:14 R Muž Silent [5949] Re: zanculik
Tohle dno většinou obsahuje drcený mramor a tudíž může mírně zvedat pH. Také se v tomto dně příliš nedaří rostlinkám, respektive pokud se to umí tak rostliny prosperují i ve vápencovém dně, ale to se musí umět a já osobně bych si na to netroufl. Také je dost hrubé. Ideální dno je z betonářského nebo filtračního písku. Ten je chemicky naprosto inertní a má dobrou zrnitost. Na druhou stranu i s tímto dnem se dá udělat prosperující nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 12:07 zanculik Re: Silent
Děkuji a nevíte co myslel yenya s tím dnem nějak jsem to nepochopila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 12:02 R Muž Silent [5949] Re: romant
To je úplně nejjednoduší a nejlepší způsob jak zajistit kvalitní vodu v nádrži palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.08.2012 12:01 R Muž romant [27987] Re: zanculik
Já hlídám kvalitu vody, pravidelnou výměnou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 12:00 zanculik Re: Silent
Děkuji za radu a chtěla bych se ještě zeptat jak mám správně hlídat kvalitu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 11:36 R Muž Silent [5949] Re: zanculik
Ptal jsem se proto, že pokud by byla nádrž relativně čerstvá mohlo by se jednat o nedostatečně rozjetou biologickou filtraci. Vzhledem k tomu, že nádrž je stará osm měsíců to nebude tento případ. Přesto se připojím k těm co radí vyměnit umělotiny za živé rostliny a zvýšit, alespoň dočasně, frekvenci výměn vody. Pokud dochází k takto častým úhynům bývá v 90% případů na vině špatná kvalita vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 10:39 zanculik Re: Silent
Od ledna 2012 proč?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 10:38 zanculik Re: yenya
Co navrhujete udělat s tím dnem máme tam jenom ten štěrk a když jsme tam zasadili rostliny tak nám vždycky uhynuly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 10:33 R Muž romant [27987] Re: zanculik
Co udělat urgentně už víš, tak teď se začti třeba do některýho z těchto odkazů a bude se Ti to skládat, co a jak se má a nemá, aby to fungovalo.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.08.2012 09:44 yenya Re: zanculik
Chce to víc kytek a ty "umělotiny" bych vyndal. Dno také není "akorát". Čím víc kytek, tím lepší prostředí pro ryby co tam máš, ty to přivítají ano . A ubral bych na teplotě!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 09:35 R Muž Silent [5949] Re: zanculik
Jak stará je ta nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 09:29 zanculik Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám 3 umělé rostliny, jednu živou, jednu mušli a čtyři kameny, jednoho umělého krokodýla. Přes filtr se taky vzduchuje. Teplota je cca 28-29°C, objem je 54 litrů, 5 pavích oček a 2 ancitrusy. Značka filtru je pacific p-f 301, osvětlení je P1-15/C 230 V.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 08:29 R Muž romant [27987] Re: Žaneta
O akváriu není nic známo a tak jako první opatření bych doporučil častější, klidně obdenní výměny 1/3 vody. Jako další doporučení bych dal, zaregistrovat se zde, utvořit jednoduchou prezentaci svého akvária a uvést tam co nejvíce informací, aby ten kdo poradit chce a umí měl snadnější pozici. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 08:25 Žaneta – hynou mi ryby
Dobrý den, jsem už zoufalá koupili jsme si rybičky na výstavě a přidali k těm ostatním všechny jsou v pohodě jen ty dvě nové 3 dny plavaly proti proudu vzduchování a dnes ráno jsme je našli mrtvé. Nevím co se jim stalo ostatní jsou v pohodě, jenom asi před týdnem nám umřely dvě rybičky zničeho nic, taky jsme nevěděli co jim bylo, protože plavaly normálně s ostatními. Děkuji :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 22:17 Muž Yirka [9126] Re: Katya
Světlejší dno je může mírně stresovat, ale jistě si na ně zvyknou. Zvláště maj-li k dispozici dekorační či rostlinné úkryty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 21:44 Katya Re: Yirka
vyzkouším, moc děkuji.....já myslela, že jich je tam třeba moc nebo něco podobného.....a nemůže jim třeba vadit světlé dno?? dávala jsem totiž nový štěrk je světlý, malinko do červena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2011 21:38 Muž Yirka [9126] Re: Katya
V pohodě, problém je určitě v tom co jsem již naznačil. Těch změn a to zásadních bylo příliš mnoho najednou a zcela se zničila rovnováha v nádrži. Je to skoro, jako by nádrž byla znova zakládána. Teď nezbyde nic jiného, než obden měnit 1/3 vody a čekat až se vše zase usadí. Chce to trpělivost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 21:35 Katya Re: Yirka
Já jsem jen nadšenec - nepolíbený akvaristikou....akvárko mám dlouho, 60 l, teď jsem měnila štěrk a vodu a dávala nové rostlinky, ale jaké, to Ti neřeknu a rybičky mám převážně tetroviné, neonky, mečovky, pancéřníčky, gupky.....pár jsem jich teď dokupovala........teplota 24 - 25 °C a filtr AquaEL na 60 l....nikdy mi to nedělali, až teď, poslední 2 dny...jezdí po hladině, jakoby tam něco hledali
mám jich tam 44
omlouvám se za tu neprofesionalitu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 21:09 Muž Yirka [9126] Re: Katya
Velké čištění s výměnou vody nemusí být to pravé ořechové. Ale na konkrétněší reakci nejsou potřebné informace (jak dlouho založeno, téchnika, velikost, rybky, rostliny, atd)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 20:56 Katya Re: Yirka
Teď jsem dávala úplně novou, čistila a všechno kolem. Nevím, co se děje. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 20:42 Muž Yirka [9126] Re: Katya
Mohla se zhoršit kvalita vody. Zkus část vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 20:40 Katya
Potřebovala bych poradit. Všimla jsem si, že mi poslední dobou jezdí rybičky v akvárku pořád u hladiny. Nevím čím to je!!! Poradíte????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 00:31 Žena Danila [4489] - SumciRe: myskjarc
JAká je vstupní voda a v jakém poměru mícháte vodu z reverzní osmózy?? To by mohlo být ono...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 23:25 Muž randa73 [3] - SumciRe: myskjarc
koukal jsem na tvoje aQa a všude je víc rybek než kytek,silné vzduchování kytkám moc neprospěje.máš tam tak trochu rybí polévku a moc umělé hmoty. no
k té vodě,píšeš že máš ze studny,upraveno RO tak by to mělo být v poho,pokud je voda ze studny nezávadná X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 20:56 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: myskjarc
Ta voda šla surová z vodovodu?
Máte v tom akva nějaké dřevo nebo nepoužíváte v něm rašelinové výluhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 20:04 Muž myskjarc [6] – Lapani po vzduchu
Dobry vecer potreboval bych radu od zkusenejsich. Vymenil jsem cca 30% vody a rybky se drzi u hladiny a lapou po vzduchu.Vymena byla odpoledne a nyni jsou parametry PH 7-7,2 dale KH 7-8 potom GH 12-14 jeste i NO2 0 a nakonec NO3 25. Teplota je cca 23 stupnu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 17:54 Muž MGK [2] - CichlidyRe: myskjarc
Každopádně vyměň 1/3 vody ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 16:59 Muž myskjarc [6] Re: Sid
Ten nemam cim zmerit bohuzel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 16:54 Muž MGK [2] - CichlidyRe: myskjarc
Ještě to může možná ten amoniak jak píše Sid. Každopádně bych vyměnil tak 1/3 vody a uvidíš ejstli se to zlëpší nebo ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2011 16:47 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: myskjarc
Co amoniak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2011 16:21 Muž myskjarc [6] Re: MGK
To jsem si myslel take ale NO2 je 0 mg/l a NO3 je 50 mg/l tak nevim cim by to mohlo byt jinym
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 16:14 Muž MGK [2] - CichlidyRe: myskjarc
Měl jsem podobný problém, nejdříve jsem myslel že to je nedostatkem vzduchu, ale nakonec jsem zjístil že je to zvýšeným NO2...Zkus přeměřit NO2 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 16:08 Muž myskjarc [6] – lapani po vzduchu
Dobry den. Rad bych se zeptal jestli nekdo neporadi? Asi pred cca 2 hodinama jsem vymenil v akvariu asi 30-40% vody,jako kazdy tyden. Jenze dnes jsou skoro vsechny rybky u hladiny a lapou po vzduchu a vyplavavaji se nadechnout i ty co ziji na dne.Tak nevim cim by to mohlo byt.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 12:54 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: romant
Tak už to má chudák za sebou. Dnes som ho našla uhynutého na dne akvária. Škoda ho. Ale ušetril mi ten nepríjemný pocit, lebo som ho mala v úmysle naozaj utratiť, keby sa dožil pondelka v takomto stave. Zostal mi ešte jeden, tak dúfam, že ten ešte chvíľu vydrží. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 15:36 R Muž romant [27987] Re: geminika
Osobně si myslím, že se jedná o nějaký onemocnění páteře, což bych tipoval na nějakou neurologickou vadu. Řěkl bych, že ta rybka se trápí a zamyslel bych se nad jejím šetrným utracením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 15:33 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak som toho ubožiaka odfotila, aby ste mi verili a hlavne, aby ste videli, ako "pláva" už skoro druhý týždeň. V takejto polohe sa voľne vznáša aj pol hodinu. Potom sa preberie, trochu si popláva a keď zastaví, tak skončí takto. Vie niekto prečo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2011 10:24 R Muž romant [27987] Re: geminika
Zkus se podívat tady.
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 09:34 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Designer
Ja som sa s týmto tiež ešte nestretla a to som akvaristka hádam už 25 rokov. Ten panciernik fakt pláva voľne na hladine ohnutý ako podkova. Pokúsim sa to odfotiť, lebo to asi znie neuveriteľne. Dnes ale vidím, že pri pokuse o návrat na dno sa krúti nekoordinovane okolo svojej osi. Pred tým sa vyrovnal a išiel ku dnu. Po chvílke sa ale zase vyniesol na hladinu.
Vodu som už vymenila asi 40% a odkalila dno. Zajtra možno urobím to isté. Ostatné rybky sú v úplnom poriadku. Teplota vody je 26°C. Ešte mi napadlo, či už nemôže byť príliš starý. ja ho mám 2,5 roka a kamarát, ktorý mi ho dal ho mal tiež asi dva roky. Neviem, koľko sa môže dožiť? Idem to tu vyhľadať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 16:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: geminika
No mozna to bude znit blbe, ale nepredpokladam, ze by to nikdo necetl, spis je to opravdu takove divne, sam nevim.

Jak si mame predstavit tu ohnutou rybu? Vlastne si ani moc neumim predstavit zivou rybu, alespon ne delsi dobu zivou, ktera je ohnuta do podkovy a necha se volne unaset proudem.

Ma nejake dalsi projevy na tele a nebo jinak vypada uplne zdrave?

Kdyz nevim co to je, zkousim aspon menit vodu, abych vyloucil ruzne otravy, ne vsechny ryby reaguji na stejne mnozstvi ruznych latek, dokonce nekdy i kus od kusu stejneho druhu podle kondice, takze jak prvni vypada divne, meni se voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 14:01 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: geminka
Tak ako? Nikto mi nepomôže, alebo je to také ojedinelé, že to nikto z vás nevie? Už mi začal visieť ohnutý na hladine aj druhý panciernik. Žiadne fyzické zmeny na nich nevidím. Ryby, ktoré majú plávať po dne sa zrazu vznášajú na hladine. Mám im dať nejaké liečivo alebo čo? Tak už mi niekto poraďte, som dosť zúfalá, lebo nerada by som o nich došla, ale neviem čo im je a ako im pomôcť. Nikdy som sa s takýmto niečim nestretla, aby takto "plával" panciernik. HALÓÓÓ KDE STE?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 09:18 Žena geminika [39] - Živorodky
Fotka k příspěvku Zdravím Vás. Pred včerom som si všimla, že jeden môj panciernik (neviem presne aký druh, ale prikladám foto) občas oddychuje vo vykrivenej polohe v tvare podkovy. Druhý, taký istý nie. A dnes vidím, že ten jeden pláva ohnutý v prúde vody na hladine. Tak som sa zmierila s tým, že je po ňom a išla som ho vybrať. Keď som sa ho dotkla, zrazu vyštartoval a išiel ku dnu. Ale keď zastavil, tak ho to ohnutého vynášalo na hladinu. Čo sa to s ním deje, ako mu pomôcť? Napadlo mi, či mu neublížilo zasolenie vody, lebo sa mi zdala jedna mečovka, že má pleseň na chvoste. Mečovka je už v poriadku a tento sa vykrivuje.
V druhom akváriu mi takto pláva bojovnica už niekoľko mesiacov.Ďakujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 19:24 Muž 2lizard [7] Re: Moucha
CO2 jsem snížil z 20 na 10bublinek za min. NO2 jsem kontroloval asi třikráte a pořád "0".
Jak se dá navýšit ta uhlicita tvrdost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 19:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: 2lizard
sniz davkovani co2 a mas dost nizkou uhlicitanovou tvrdost

pak bych zkusil nejak prekontrolovat test no2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 18:58 Muž 2lizard [7]
Aloha, mám problém - ryby neustále plavou u hladiny a jako by lapali po vzduchu.
Jedná se o Dania Malabarské, Gavůnky Nádherné a Dánia Tečkované.

Akva má 300l, teplota 27°C, Ph 6,8, KN 2°dKH, NO2 0.

Okysličování přes difuzor Eheim. Dno odkaleno před 3mi dny a taktéž vyměněna 1/3 vody.

Běžně to dělávali vždy jen po ránu, ale poslední dva dny takto "plují" i přes den.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 16:15 Muž kraken192 [6] - RostlinyRe: romant
No zkoušel jsem to ochladit o půl stupně a samec chvíli plaval, ale stav samičky se zhoršil. Jinak všechny 3 boreliho mají nepřirozeně otevřenou tlamku a mírně propadlé bříško, dýchaj klidně, celý jsou klidný až apatický.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 13:34 R Muž romant [27987] Re: kraken192
Řekl bych, že se jedná o kombinaci té teploty vody a samotných parametrů vody. Třeba je v té akvaristice neměli v nic moc vodě a u tebe je voda o.k. a nemůže si na tu lepší kvalitu zvyknout. Píšeš, že když jsi jednu rybku dal do čistý vody tak uhynula. Asi nezbývá, než čekat, jestli se dokáže aklimatizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 12:17 Muž kraken192 [6] - RostlinyRe: Farrael
No nemocná asi není - dělají to občas i jeho samice. Ze stejné nádrže jsme přivezli z akvaristiky i ty Agassiziiho cichlidky a ty byly v pořádku. Zkusim ještě vyměnit část vody, ale nevím jestli to pomůže. Pak bych skusil srazit teplotu na těch 25* nebo aspoň 26* , jestli to pomůže. Jinak už fakt nevím. Napadá vás něco?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5 6

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 7040x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2471-ryby-u-hladiny-?od=101