Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby u hladiny

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Ryby u hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 11:49 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: kraken192
No otázka jestli už nebyly nemocné z obchodu. Dalším faktem může být teplotní šok nebo že měly v akvaristice o hodně jinou vodu a byly na tu tvojí ne moc pomalu navyknuté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 22:36 kraken192 Re: katterinecka
Teď jsem to zkoušel znovu bez těch pauz na ustálení roztoku a už to vyšlo :) 10-20 mg/l NO3, co by mělo být v normě. Ale boreliho pořád visí těsně pod hladinou. Dva dny už nehnojím, nedávám CO2 a vzduchuju a bez výsledku. Teplota mezitím už taky byla na normálu 25*, dvě výměny části vody a nic. Ostatní ryby jsou v pohodě, žádné jiné zjevné příznaky taky nemá, nelape ani po dechu, jen visí pod hladinou. :-(
Co by to mohlo být, když ne NO2, NO3, moc CO2, málo vzduchu ani teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 21:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kraken192
některé tyhle testy od Rataje blbnou, už se to tu rozebíralo že nějaká šarže byla špatná, měli by ti ho vyměnit za jiný, pokud je opravdu vadný, ale to ti s rybkama nepomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 21:26 Muž kraken192 [6] - Rostliny – Cichlidky pod hladinou
Ahoj, asi před týdnem jsem si pořidil Cichlidku Boreliho a Agassizii a ta Boreliho se chová od té doby apaticky - visí těsně pod hladninou a moc nežere. Zkoušel jsem proto vzduchovat a vyměnit vodu a nepomohlo to. Ostatní ryby jsou v normálu. Až včera se pod hladinou začala viset a ta Agassiziiho a převracet se na bok. Dal jsem ji do čisté vody, ale nepomohlo to a umřela. Znova vyměna časti vody. Mám podezření na dusíkaté látky - v akvárku (120 l) hnojím PMDD cca 4 ml denně - kopil jsem Rataj testy na NO2 a NO3 a ty neukázaly nic (žádnou barvu). Tak co s tim? Věřit testu? Teplota v akvárku 27

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 17:08 Muž Kiwiaki [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
Jo, takhle jsem to řešil už předtím, když se to stalo a zdálo se, že to pomohlo. Udělal jsem to tentokrát zase.. však neprojevuje se to ani po 24h.. ale za to viním velikost nádrže. Ve 250 l se to nejspíš projeví až po 30 hodinách. Takže teda žádný další přivzdušňovací zařízení není třeba? Když počítám, že se hladina NO3 s časem sníží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 16:30 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: protein007
...Kiwiaki ma v prezentacii, ze tam ma vonkajsi filter, takze v tomto pripade pomoze skor dat vyvod z filtra nad hladinu, dokym sa situacia nestabilizuje...
Jj, pokud jde o vnější filtr, pak buďto přidáním průtoku nebo nasměrováním rozstřikovací rampy tak, aby se více hýbala hladina, se dá zjistit, jestli byl problém v nedostatku O2 nebo... (atd. ...) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 15:50 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Sid
V tejto suvislosti (hybanie hladinou) to ma zmysel, ak je to zavesny filter... Kiwiaki ma v prezentacii, ze tam ma vonkajsi filter, takze v tomto pripade pomoze skor dat vyvod z filtra nad hladinu, dokym sa situacia nestabilizuje. A dovtedy narvat akvarko rastlinami (pre redukciu NO3) a castejsie menit vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 14:56 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: protein007
...Ten filter by som nevytahoval, s obsahom kyslika vo vode nema co moc do cinenia... coze Pokud filtr povytáhne tak, aby účinněji hýbal hladinou, (a o to, domnívám se, Martinovi šlo), velmi rychle Kiwiaki zjistí, jestli je problém v nedostatku O2 nebo nadbytku N-látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 08:40 Muž Kiwiaki [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: protein007
takže rostliny přeci jen hrají podstatnou roli při produkci kyslíku v nádrži? A s povrchem vody to tvoří nějakých 90 proc. vzniku kyslíku v nádrži?
Přerybněno opravdu je, pomalu ale jistě se s tím snažíme vypořadávat, přibývá rostlin, ubývá ryb (+záměny za slabší producenty). Dusitanů skoro 0, však dusičnanů je až až.. svádím s nimi úkrutný boj.. už hlavně kvůli svým milovaným tetrazonám. rozzureny
Díky za odpověď ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2010 23:42 Muž Sewer [99] Re: Kiwiaki
Určitě přidej pár rostlin a každopádně vzduchuj ;-). Nejlevnější vzduchovací motorek stojí něco málo přes 100,- Kč a postačí ti ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   14.05.2010 23:08 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Martin
Ten filter by som nevytahoval, s obsahom kyslika vo vode nema co moc do cinenia... Skor by som to tipoval na prerybnene akvarko s minimom rastlin, a tym padom kopou odpadnych latok vo vode (ktorych koncentracia moze branit rybam v dychani). Alebo druha moznost, ze voda je sice "cista", ale tych zopar rastlin nestiha produkovat dost kyslika a zaroven cez hladinu nestiha prebiehat vymena kyslika dostatocnou rychlostou...

Kiwiaki: ked vymenis 30-50% vody, aj tak sa stale drzia pri hladine (cca. hodinu po vymene vody)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 22:36 Muž Martin [3] Re: Kiwiaki
Mají zřejmě málo kyslíku.Začni vzduchovat co nejdříve,nebo zkus povytáhnout zatím ten filtr,ale bacha at se nespáli,nesmíš ho vytáhnout moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 22:31 Muž Kiwiaki [1] - Raci, krabi, krevetky – Nadechování se na hladině
Zdravím do fora, poraďte, někdy přistihnu rybičky, jak se nadechují těsně u hladiny (90 procent osazenstva). Když vkročím do místnosti, tak se zase rozeběhnou, že chtějí krmit a jen někteří se tam zdržují i nadále. Používám Fluval 305 (1000 l/hod) a měním třetinu vody týdně s odkalením. Filtr je ponořen do vody a ačkoliv běží naplno, vodu proudí, ale nezpůsobuje narušení hladiny.
Je takové provzdušnění pro akvárko plně dostačující nebo musím přidat nějaké bublinky (neboli nakoupit kompresor a rozprašovací kamínek..), aby rybky měly dostatek kyslíku? Filtr v tomto zapojení totiž nedělá bublinky žádné, pouze mírně zvlňuje povrch vody (ačkoliv bězí naplno..). Předem díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 15:38 Žena Frissky [5] - AsieRe: protein007
Rybička bohužel umřela odlovila jsem jí že jí to vytáhnu, ale ani jsem jí nemohla chytit do ruky jsou opravdu prťave asi 1.5cm do večera jsem jí našla bříškem vzhůru. =(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 13:34 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Frissky
Tak zober pinzetu alebo pean (od nejakeho rybara) a vytiahni to odtial. Setrne, nie nasilu!! Alebo pri takych mrnavych rybkach sa da pouzit aj mensia ihla, na prestuchnutie v strede (a potom to bud rybka vypluje, ked uz bude vo vode, alebo to prehltne).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 22:38 Žena Frissky [5] - AsieRe: katterinecka
nepomohlo to..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 22:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Frissky
Jinak k tomu vzduchování, kdybys ho potřebovala tak většinou pomůže posunout filtr víc k hladině nebo zvětšit průtok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 22:09 Žena Frissky [5] - AsieRe: protein007
Problém je zřejmě vyřešen teĎ jsem nešťastně koukala do akva a rybička má něco v tlamičce ... vypadá to na stonek nějaké rostlinky u daria se prý někdy stane že se zadusí moc velkou potravou tak to je asi podobný případ.. ale stejně nevím co s tím a ty testy pro jistotu koupím pro strýčka příhodu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 22:02 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Frissky
Tipujem to na nejaku chorobu, pozri sem rybicky.net/nemoc/ na priznaky. Keby to bola otrava NO2, tak by ich pri hladine bolo viac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 21:55 Žena Frissky [5] - AsieRe: katterinecka
Razborek jsem koupila 8 vodu jsem měnila před přidání rybiček aby nebyli stresované hned po převozu a zároveň jsem i poprvé odkalila dno... ted nemám ještě odstátou vodu pro další výměnu akva mám na kolejích tak si vždy připravím vodu jen pro další týden ... a ted v té připravované vodě má kamarádka umístěné rostlinky a krevetky co jsem j dovezla z velkého akva... envím jestli bych tam spíš víc nezanesla...vzduchování jsem zkoušela ale jak na potvoru nefunguje... nevím proč při založení akva fungovalo když jsem ho nepotřebovala a ted nenasaje vzduch...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 21:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Frissky
A kolik si tam těch razborek dala? Pokud tak plave jen jedna tak to tím ani být nemusí. Určitě je dobré vyměnit část vody a přidat vzduchování, projistotu, než zjistíš víc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 21:31 R Muž Silent [5949] Re: Frissky
První pomoc v těchto případech je výměna části vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 21:29 Žena Frissky [5] - AsieRe: Silent
To mám hned zítra v plánu...ted už nic neseženu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 21:19 R Muž Silent [5949] Re: Frissky
Není nic jednoduššího než tuto variantu buď potvrdit nebo vyvrátit jednoduchým měřením. Testy jsou běžně dostupné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 21:17 Žena Frissky [5] - Asie – Razborka trpasličí u hladiny ... Otrava dusíkatými látkami?
Dobrý den
Mám akva založené asi 2 měsíce ted jsem konečně sehnala rybičky (Razborky trpasličí) a po dni se jedna rybička drží u hladiny a nevšímá si potravy. Ostatní jsou čilé a šejdí po akvarku. Tady na foru jsem četla že by to mohla být z přebytku NO2 a NO3 zatím sem tyto hodnoty neměřila měla jsem to v plánu až před pořízením krevetek. Může to mít ještě jinou příčinu? Nemám rybku raději přelovit do jiné nádrže? Vodu měním 1/4 týdně a v akvariu je Nepukalka a rozrůstá se.Zítra zajdu koupit testy na vodu sice pozdě ale.. uzkostně sleduji akva jestli se i dalaší rybky nezačnou ´´věšet´´ na hladinu...Pro dusíkaté látky hovoří i fakt že mi rotala walichiana začala zakrňovat což prý může způsobit přebitek živin...Mužu ted ještě něco udělat nebo už jen čekat...Take jsem četla o přidávání nějakého druhu pokojových rostlin které rychle vysají z akva všechny živiny ... pomohlo by to? Poraďte prosím co jiného by to mohlo být nebo co dělat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 16:11 radEg Re: obok
Rybicky po pridani vzduchu sú už v pohode, iba ten čaj sa mi nepáči. Ako dlho sa bude voda kaliť ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 16:07 obok Re: radEg
převař dřevo a přidej vzduch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 13:05 Muž DavidDizzer [26]
Mě ryby také pořád čumíé na hladině kamsi do blba :). Nevím co to je, ale už se to děje přes rok :). hodnoty dusitanů zvýšené nejsou, to by LAPALY PO DECHU, ale oni jsou jen u hladiny a čumí kamsi nahoru. není to normální, moje ryby jsou docela i plaché. A mají tam přerostlé akvárko, takže úkrytů mají dost. Musím s tým něco udělat, už celé měsíce se na to dívat, není hezké :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 12:50 Muž karelpavel [18] Re: radEg
Takže dřevo tam maximálně kalí vodu - nic jinýho ano klidně ho tam nech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 12:48 Muž Yirka [9126] Re: radEg
Já si myslím, že redukce rostlin (i když podle tebe nevelká) porušila rovnováhu v nádrži. Prostě ten kyslík, které tam předtím rostliny vyrobily už není.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 12:45 radEg Re: karelpavel
Drevo je určené do akvária. Kúpil som v podstate tri. Dve menšie boli v akva už nejaký mesiac a teraz som jedno vybral a pridal tretie najväčšie. Vodu viditeľne zafarbilo ale to som očakával.

Rastlín som až tak moc neubral a doteraz akvarko išlo bez problémov.

Uvidím, nechám im pustené vzduchovanie a prípadne vymením časť vody ale drevo tam chcem :o).

Foto dám len z mobilu, foták ma ako vždy vybité baterky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 12:35 Muž karelpavel [18] – Re: radEg
Podle toho co to bylo za kořen, jestli to byl určený do akva - tak by jedině barvil.
Prostě je tam málo vzduchu, rostlinky se zatím nerozjely ano
V tom profilu u akva musíš dát nějakou hlavní fotku - jinak se ti nádrž nezobrazí a tudíž nic nevidíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 12:27 Muž roper [10] - CichlidyRe: radEg
Zrovna někeré tetry a parmičky vyžadují více kyslíku. Já mám třeba parm. mechové a těm se bez bublinek moc nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 12:20 radEg Re: karelpavel
Tak som niečo pridal do popisu akva v profile.
Už som takto prestrihal "trávu" (neviem aký to je druh) a nevšimol som si že by odumierali listy.

Po pridaní vzduchovania sa rybičky ukludnili a už plávajú a aj normálnejšie dýchajú. Aj tak ma však zaujíma či to bolo spôsobené tým drevom. Čo sa z neho mohlo uvoľňovať ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 11:31 Muž karelpavel [18] Re: radEg
I tak zřejmě málo. To ostříhání (asi Valisnérie ) " trávy" si provedl z vrchu ? - to zřejmě postupně každej list odumře. Hodilo by se udělat prezentaci celé nádrže - takhle je to jak z křišťálové koule ano Vzduchováním by se to mělo za chvilu zlepšit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 11:23 radEg Re: karelpavel
Fotka k příspěvku Rastlín tam je habadej len som sa bál či sa nemohlo niečo uvoľňovať z tých odstrihnutých koncov.
Zatiaľ som dal vzduchovanie a sledujem stav.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 11:17 Muž karelpavel [18] Re: radEg
Pakli že tam máš málo rostlinek ( málo vzduchu ) tak přidej pro začátek nějaké rychle rostoucí, jen pro ZATÍM vzduchuj ! Pro jistotu bych častěji kontroloval No2 a co 2 dny aspoň 1/3 odstáté vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 10:31 JagerMaister Re: radEg
Určite vyvar to drevo. A vymen polovicu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 10:30 fuky Re: radEg
podle mě ma stím něco společného to dřevo...dřevo se musí pořádně vyvařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2010 10:30 Muž Miras [111] Re: radEg
přidej jim vzduchování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 10:28 radEg – Ryby na hladine
Fotka k příspěvku Ahojte. Chcem Vás poprosiť o radu. Mám novo založené akvarko cca 3 mesiac. Objem 150 l, chovám v ňom prísavníkov, tetry a labeo. Do včera bolo všetko v poriadku. Včera večer som do akvária vkladal nové drevo (kúpene v ZOO dome) bolo dosť veľké preto som potreboval pretrhať, presadiť rastliny. Drevo som len osprchoval, osprchoval horúcou vodou nechal vychladnúť. Niektoré dlhé rastliny som ostrihal zvlášť trávy. Vymenil som asi 1/3 vody. Nenechal som ju odstať a bola priamo z vodovodu + zohriata voda. Vždy to tak robím.

Dnes ráno som našiel väčšinu rýb na hladine ako lapajú po vzduchu, jedná sa hlavne o tetry citrónové a čirnopruhé.

Neviete poradiť čím som to mohol spôsobiť a ako to napraviť ?

PS: Fotky sú z mobilu na rýchlo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 23:26 Žena ustavprochore [567] Re: misaHcore
Určitě by stálo za to ty hodnoty zjistit. :-) Rybky na zvýšené hodnoty reagují různě, druh od druhu i kus od kusu. Pokud je budete chovat ve vodě bez NO2 a s nízkými NO3, nemusí u nich spousta latentních nákaz vůbec propuknout. Čili jinak, hledejte příčinu současného stavu. ;-)
S léčbou chloraminem nemám osobní zkušenosti, ale chce to opravdu dodržet návod (pH, alkalita, výměny, ...). A zkoušíte vlastně léčit co, žábrohlísty? ("Hlístníkovce" neexistují.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 16:05 R Muž Silent [5949] Re: misaHcore
No tak samozřejmě netvrdím, že je to ta správná příčina. Jen je to jedna z možných. A pokud se vyvrátí nebo potvrdí dá se něco dělat dál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 16:02 Muž misaHcore [0] - CichlidyRe: Silent
No opravdu si nejsem jistý těmy dusičnany a dusitany. právě teď když léčím chloraminem tak měním 1/3 vodu ob 3 dny takže by k nakupení těchto látek nemělo docházet.
Ale v týdnu koupím nějaký test abych věděl jak jseme natom.
Děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 15:49 R Muž Silent [5949] Re: misaHcore
Některé ryby na dusíkaté látky reagují citlivěji. To je případ právě třeba cichlidek. Napřed bych změřil NO2 ten je mnohem toxičtější než NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 15:41 Muž misaHcore [0] - CichlidyRe: ustavprochore
No to mne nenapadlo. Přijde mi že kdyby to byl plošný problém ve vodě budou tímto neduhem trpět všechny ryby najednou. Hodnoty NO2 a NO3 neznám. Asi by stálo zato tyhle hodnoty zjistit.
Díky za Radu.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2010 15:19 Žena ustavprochore [567] Re: misaHcore
No na vašem místě se zaměřím v první řadě na obsah dusíkatých látek a na údržbu, takhle hrubé dno bývá zdrojem potíží velmi často, obě nádrže jsou ještě velmi čerstvé, zato dle fotek spousta ryb v nich... NO2, NO3, jak jste na tom?
Zkoušet nějaké léky naslepo není dobrý nápad. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 14:55 Muž Lada2 [11] Re: misaHcore
myslim ze takle se ta ryba trapi taky dost takze to taky moc humanisticke neni:-((Ale chapu obibena ryba se tezko obreci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 14:45 Muž misaHcore [0] - CichlidyRe: leontin
Jsme asi přílišní humanisti nato abychom posílali oblíbenou rybu na smrt. Uvidíme jak to dopadne s tou naší Cihlidkou která je teď nemocná a kdyby léčba na hlístníkovce nezabrala tak zkusíme vaši radu. Děkujeme palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 14:36 Muž leontin [46] - CichlidyRe: misaHcore
Zjistit si u veterináře hodinu a den svozu na bakteriologické rozbory a postiženou rybu dopravit k veterináři.Živou a tak aby se dožila konce cesty k rozboru. + pitva.To v případě pokud nemá jednoznačné příznaky některého onemocnění před smrtí a to asi ne,když se ptáte.Nebo vyzkoušet postupně všechny léky řady Sera med profesional ... ,to je,ale mnohem dražší cesta, pracnější,dlouhá,nejistá a s tím,že problém bude pořád v akváriu,ale potlačen.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5 6

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 7041x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2471-ryby-u-hladiny-?od=151