Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby u hladiny

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Ryby u hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 18:15 Frenciss Re: NHKG
Ještě přidám jedno video. youtu.be/…

Vzduchovani jako takové nemám. Nechtěl jsem si z akvária vytahovat CO2. Ale podle checkeru je poměr ideální. CO2 jsem pro jistotu vypnul.

Edit: Měřil jsem to orientačně podle JBL easytest. Hodnoty NO2 jsou nulové. Ukazuje to jen lehce zvýšené NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2018 18:14 R Muž afc1886 [14695] Re: Frenciss
Máš to čerstvě založené akvárium a ještě zdaleka není zaběhlé. Spíše naopak je právě v tom nejhorším období a ty jsi tam vypustil celkem dost rybek najednou. Když už jsi toto provedl, chce to měnit mnohem více vody a hlavně o dost častěji.
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2018 18:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Frenciss
Že to dělá jen jeden druh není nic zvláštního. Každý druh je jinak citlivý na různé parametry vody.
EDIT: Snaž se tu prezentaci co nejvíce doplnit. Čím více tam bude informací, tím bude větší šance že si někdo všimne skutečného problému. Doplň hlavně informace o nádrži a do deníku dopiš výsledky měření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 18:06 Frenciss Re: NHKG
Vodu jsem dnes vyměnil. Ale jen cca 5cm vodního sloupce. Jdu jí tedy vyměnit víc. Ale co nechápu je, že to dělá jen jeden druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2018 18:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Frenciss
Začni výměnou vody, 30% ihned.
EDIT: Tohle vypadá na problém s vodou. Co jsi změřil a čím? Jak máš zajištěno vzduchování nádrže? U mě měly tyto parmičky problém, pokud jsem jen čeřil hladinu, musel jsem přidat vzduchování. Ale taky ta nádrž nemá ani měsíc, takže není vůbec zaběhlá. Dusikaté látky tam můžou různě kolísat aniž by to šlo poznat z měření, takže to kyslíkem být nemusí. Tu vodu měň 30% pár dní po sobě (i za cenu že to bude čistě vodovodní neodstátá voda), vůbec nekrm. Potom intervaly výměny postupně prodlužuj až se dostaneš na 30% týdně. Příští týden ryby vůbec nekrm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2018 18:00 Frenciss – Parmičky plavou u hladiny
Ahoj, koupil jsem si Parmicky, dva druhy. Čtyřpruhá a mechová. Prvni den bylo vše v pořádku, v noci z druhého na třetí den dvě ryby uhynuly (mechove). Další mechové plavou u hladiny, jako by hledali kyslík. Všechny hodnoty vody mám však v pořádku. Takto se chovají pouze Parmicky mechové. Nakrmené by měly být dost. Nevíte, co by mohl být problém? Děkuji

youtu.be/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 23:00 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Lenka
Taky to ještě může být vysokou teplotou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2017 22:19 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Lenka
Skalára tam nepatří, kolik je to "pár krunýřovců"? Dva nebo třeba pět. Jací to jsou? Ancíci, gibicepsi? Krunýřovci a živorodky produkují spoustu detritu. Jsou to prasátka, takže nejspíš hromada odpadu pomalu tráví tu skaláru. Jednak bych hned vyměnil hodně vody, odkalil akvárko, pak založil prezentaci a poslouchal, co mi tady zkušenější poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 21:59 Lenka – Skalára lape po dechu
Dobrý den, potřebuji pomoci. Máme akvárium (60 litrů), v něm 1 skaláru, 5 živorodek a pár krunýřovců. Dnes ráno se začala skalára držet při hladině, později až lapat po dechu a skoro to vypadalo (nevím, jestli to byl záměr), že se snaží vyhodit vodu z akvária. Také mi příjde zvláštní, že stejné příznaky neprojevují ostatní ryby. Nevíte, co pro ni můžu udělat, aby se jí udělalo lépe?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 19:22 R Muž romant [27987] Re: Jirka
Vyměň polovinu vody, zaregistruj se, zřiď si prezenatci předmětnýho akária.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 19:20 Jirka – Zivorodky
Plavou ted stále u hladiny.akvarium 56L fitlr aquael turbo 1000, 2 rostliny, teplota 23.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 21:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: stile
Tím pádem není třeba bát se o kyslík. Takže buď je voda na <> a nebo jen zbytečně plašíš a chovají se normálně. A s tím ti asi neporadíme. Zkus si otevřít flašku něčeho dobrého a chvíli ty ryby pozoruj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 21:11 R Muž romant [27987] Re: stile
Hmm, podle mě hledají něco k jídlu, ale samozřejmě že preventivní výměna vody nic nepokazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 21:09 stile Re: romant
Ano, obden na střídačku s granulemi, které mi ty potvory mlsné nechtějí moc žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 21:07 R Muž romant [27987] Re: stile
Krmíš vločkovým?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 21:03 stile Re: NHKG
Děkuji za odpověď... ancistrus pořád rejdí po dně, u hladiny jsem ho neviděl. I ostatní rybky jsou stále hodně čilé. Výstup z filtru je cca 0,5 cm nad hladinou a čeří vodu, bublinky jdou až ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 20:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: stile
To plavání k hladině může signalizovat i problémy s kvalitou vody. Pokud máš kvalitní vstupní vodu, můžeš radši zase vyměnit 30%...
Plave k hladině i Ancitrus? U čichavců je to normální, ti musí dýchat vzduch, jinak jim hrozí udušení. Jak je nasměrovaný výstup z filtru? Vlní se hladina nebo je nehybná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 20:46 stile – Skaláry lapají po dechu
Hezký večer, včera jsem do akvária přidal tři skaláry, dnes jsem si všiml, že čas od času vyplují k hladině a jakoby lapají po dechu. Ztěžka nedýchají, vypadá to spíš, jako by jen pily vodu. Ostatní rybky to nedělají tak často, ale také se občas plují nadechnout, což se před tím nestávalo, nebo jsem si toho jen nevšiml. 1/3 vody jsem měnil teď o víkendu, teplota vody je aktuálně 30 stupňů. Vím, že je to dost a že by to mohlo mít vliv, ale dokud budou venku ta horka, těžko půjde teplota dolů. Měl jsem (mám) problémy s růstem rostlin, tak jsem na radu zkušeného akvaristy začal o víkendu přidávat CO2 Vital, 3 ml na 170 l.

V akváriu je v současné době následující osazenstvo:

4x skalára, 4x parmička černopruhá, 5x čichavec, 2x pancéřník, 2 přísavka thajská, 1x ancistrus. Přikládám odkaz na fotku, je sice nekvalitní, ale je to asi maximum, co z telefonu vymáčknu: rybicky.net/nadrze/25047

Máte pro mne nějakou radu či doporučení? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 13:44 Muž Legioix [574] Re: MiKee
Měn dál. Klidně v tom pokračuj i týden. Nic tím nezkazíš.

Ten test je drahej, ale jako orientační dostačující.

Tady máš za lepší cenu to samé a je jich tam 2x tolik: www.aqua-obchod.cz/…

btw: To akvárium je pro neonky svými rozměry nevhodné (malé). Navíc ty dva puškvorce nejsou vhodné do akvária a neporostou tam. Je to vhodné do květináče:

rybicky.net/atlasrostlin/acorus_variegatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 11:46 R Muž afc1886 [14695] Re: MiKee
Pokračuj ve výměně vody,ale chce to lepší filtraci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 11:39 MiKee Re: Mislow
Díky moc všem za rady a za rychlé reakce! Tak snad jsem rybky zachránil: Ještě včera v noci jsem vyměnil asi 35% vody a od té doby rybičky vypadají, že je jim mnohem líp. Ještě abych mohl vodu dobře "změřit" - myslíte, že pro takové 50l akvárko stačí takovýhle komplexní test: www.superzoo.cz/… (pro domácí amatérské účely)? Líbí se mi, že s jedním testem lze otestovat v podstatě všechny zásadní hodnoty...
Jo a nechal jsem si "odstát" další vodu - mám ještě měnit nebo jim mám nechat klid, když budou vypadat v pohodě?
Díky moc předem za rady...
M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 00:17 Muž Mislow [304] Re: MiKee
0.5 mg/l NO2 daji jen hodne odlony ryby dlouhodobe, mozna Koi kapri apod. ... Vetsina ryb pri tehle koncentraci drive ci pozdeji uhyne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 00:07 Muž patamatix [408] Re: MiKee
Určitě vyměnit vodu jak zde padlo,po té tu prezentaci,jelikož z toho videa tam vidím filtr Aquael což je jen honič vody,s malým množstvím filtrační hmoty. No2 má být 0 a ne 0,5 (vím že u některých testů to tak píší) píšou tam blbosti. Vše nasvědčuje na nevhodné podmínky v akváriu a proto ta prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 23:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MiKee
Vyměnit okamžitě 40% vody!
Pak si založ prezentaci a co nejvíce vše popiš. Bez podrobnějších znalostí nádrže těžko radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 23:43 MiKee
Ahoj všichni, máme asi 3 týdny se ženou akvárium a dneska jedna neonka začala trávit (večer, při celodenním svícení) naprostou většinu času u hladiny, občas se přidá jedna dně další, většina se jich stále drží ve střední části akvária. Ostatní obyvatelé se zdají chovat normálně. Neporadíte prosím, co by to mohlo být? Dnes jsme dělali (i na základě obav) test NO2 a vyšlo to do 0,5mg/l - i v testu bylo napsáno, že to lze nechat ještě bez zásahů.
Přikládám odkaz na video, obraz asi řekne stokrát víc než popis:
www.youtube.com/… (není to přes stativ a ne moc kvalitním mobilem, za což se omlouvám)
Máme dost strach o život rybek, co máme prosím udělat? Testy na pH nebo CO2 nemáme, můžeme koupit (a udělat) nejdříve zítra ráno...
Díky moc předem za co nejrychlejší radu!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 18:25 R Muž romant [27987] Re: lubosturbak
Tu vodu než půjdeš spát vyměň ještě jednou a ráno taky. Narušil jsi biologickou rovnováhu, která podle dostupných fotek byla velmi, velmi křehká. Příště neodkaluj a nečisti filtr současně, ale až po týdnu, každou jednu operaci. Hlavně žádný krmení a to několik dní a hodně, hodně, hodně rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 18:22 lubosturbak Re: NHKG
Dnes som odkaloval acistil filter po 3 mesiacoch dichaju zrichlene ale ostatne ribi su v poho .:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 18:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: lubosturbak
Nečistil jsi filtr nebo nevrtal jsi se moc ve dně? Dýchají zrychleně? Ryby u hladiny většinou znamenají problémy s vodou...

EDIT: Chtělo by to presentaci, ale pokud je to akvárium na fotce o dně, tak asi bude dost přerybněno. Takže měnit vodu, ale jinak nevrtat do akvária (hlavně nesahat na dno a nečistit filtr pokud to není nezbytně nutné).
A sháněj větší akvárium a lepší filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 18:08 lubosturbak
Co moze bit neonkam dnes som vimenil polku vodi v akva a odkalil
Cely den vzduchujem a teras som si svimole ze vsetkych 9 neoniek je u hladyny a akobi lapali vzduch maju zrichlene dichanie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 15:54 R Muž romant [27987] Re: aa
Lapáni po vzduchu co je nad hladinou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 13:58 Žena aa [2] Re: romant
A co se mysli vylozenym lapanim po dechu? Tím se mysli plavání u hladiny, stani na jednom místě a zrychlene dýchání? Zrychleneho dýchání jsem si nevšimla protože už bylo v akváriu zhasnuto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 06:23 R Muž romant [27987] Re: aa
Vodu vyměnit můžeš, tím nic nezkazíš. Podle popisu se ti včera zhoupla voda, ale pokud ryby vyloženě nelapaly po dechu, nebylo to nic zásadního.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 06:20 Žena aa [2] Re: zervan
Jeste jsem zapomněla zmínit podstatnou informaci - odkalování. Ryby teď plavou už celkem normálně v střední a spodní části akvária. Ale včera se skoro ani nehly z místa. Co by tedy bylo nejlepší udělat? Mam vyměnit vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.06.2015 00:19 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: aa
Nemyslím, že by teplota 24°C bola tak nízka a 3-hodinový výpadok filtrácie by tiež nemal vadiť. Skôr si myslím, že problém bude niekde inde - ťažko veštiť. Pokiaľ bol v akváriu amoniak a po výmene sa zvýšilo pH, tak to zvýšilo jeho jedovatosť (pri nízkom pH nie je amoniak toxický) a možno preto sú pod hladinou? (len neviem, či sa problém s amoniakom prejavuje práve takto, ešte som sa s tým nestretol)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2015 23:41 Žena aa [2]
Dobrý večer, mam problém zavineny vlastní blbosti. Dnes jsem měnila vodu v karantene se zivorodkama (54 l, 6ryb, rostliny, vzduchovani, filtr, 27 stupňů) a během celého dne (studenejsi voda, led) se teplota snížila na 24 stupňů. A aby toho nebylo málo, tak jsem zapomněla zapojit filtr i topitko a vzpomněla jsem si na to až za tři hodiny. Pak jsem zjistila, ze vsechny plavou stále u hladiny. Je to podchlazenim a Nlatkama zároveň? Co je nejlepší v této situaci udělat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 17:19 Žena aa [2]
Snad mate pravdu :-) asi prehanim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 16:56 Muž Čorka [0] Re: aa
Me plavaly zivorodky u hladiny normalne,maj porad hlad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 16:34 R Muž romant [27987] Re: aa
Hledají něco k snědku, třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 16:27 Žena aa [2]
Potřebovala bych poradit. V patek jsem si koupila 6 zivorodek a dala je do karanteny (54 l , filtr, rostliny, osvětlení, vzduchovani, 24 stupňů, prisoleno) Dnes jsem měnila vodu, opět prisolila a ryby plavou u hladiny. Nevíte někdo proč?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 18:03 Muž CurvyTriangle [0] Re: Jarka
Ahoj, podle mě plave u hladiny díky nedostatku kyslíku ve vodě, ale jsem jen laik, takže..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 17:52 R Žena Jarka [172] – speciálně pro Romana :-)
Josef Orsava
20. leden 16:31
Dobrý den, mám závojnatku ve skleněné kouli, dole je písek, jinak nic. Jak často se musí (a kolik) měnit voda? Poslední dobou stále plave u horní hladiny vody a dělá pusou nahoře k hladině pohyby jak kdyby chtěla jíst (krmím pravidelně...) nevíte co tato gesta znamenají?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 19:07 R Muž romant [27987] Re: gloom
Kolik vody, v jak velkým akváriu a jak často měníš? Jak dlouho to lapání po dechu trvá a projevuje se to u všech? Nedělají to třeba jenom živorodky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 13:57 Muž Mislow [304] Re: gloom
Ahoj. Bez prezentace se tezko usuzuje, pokud mas mensi prerybnene akvarko, kde pouzivas vzduchovani, ktere behem vymeny vypnes, pricina by mohla byt tam, ale to jsou jen dohady, .... Zkus si zalozit prezentaci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 13:32 gloom – výměna vody
Zdravím, mám takový problém, když měním vodu v akvárku, začnou mi ryby plavat u hladiny a lapat po dechu. Podotýkám, že novou vodu vlévám do akvária pomalu, abych nerozvířil dno.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 12:28 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Ičin
Jasně, záleží na okolnostech a taky na tom, co se komu líbí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 11:56 Cayro Re: MarekP
Máš krásné akvárko. Mně to vzduchování nevadí, nějak jsem už na něj zvyklá. Mám i filtr, kterým se dá regulovat, kolik vody a kolik vzduchu, ale nějak to nenastavuji. Navíc u mne sloupec bublin není nijak moc vidět, mám vzduchování dané až u dna a tak jsou bublinky jen na hladině. To vzduchování u dna je hlavně kvůli velkému pancéřníčkovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 11:51 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: MarekP
Ono to vzduchování má taky svůj význam. Zaprvé čeří hladinu, ale hlavně míchá vodu. Vytahuje "neokysličenou" vodu ode dna k hladině a tím točí sloupec vody. Není to nutnost, ale svůj význam to má
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 11:25 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Cayro
Chybami se člověk učí. Já jsem míval dlouhou dobu v akváriu vzduchování pomocí kompresoru, ale po nějaké době jsem ho zrušil, protože akvárium vypadá lépe, když tam žádný soustavný sloupec bublin není. Okysličovat voda se dá totiž efektivně tím, že se filtr umístí tak, aby čeřil hladinu. Voda se tak okysličuje dostatečně, i když nejsou vidět bublinky vzduchu. Nebo místo filtru se může k hladině umístit třeba přivzdušňovací hlava. Já mám malé akvárium (60 l) a řeším to pomocí vnitřního filtru umístěného blízko hladiny, aby ji čeřil. Navíc mám k němu připojenou hadičku, kterou můžu v případě potřeby regulovat přivzdušňování vody podobně jako kompresorem. Viz rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 11:01 Cayro Re: romant
Dnes ráno se mi stalo bohužel totéž. Přišla jsem o dvě nové tetřičky vlastní blbostí. Po včerejším důkladném vyčištění akvárka a přidání rostlinek jsem přesunula vzduchování ne blbé místo a zřejmě zvýšené N a snížený přísun kyslíku způsobil, že se rybičky začaly dusit - všechny plavaly u hladiny. Rychlá výměna cca 1/10 vody, přesunutí vzduchování a puštění naplno a otevření akvárka a ochlazení vzduchu naštěstí pomohly, už je vše v pořádku, ale dvě větší tetřičky to bohužel odnesly sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 09:26 R Muž romant [27987] Re: Kersirk
Jako obecnou první pomoc udělej výměnu(klidně poloviny) vody a sleduj reakci ryb a pokud se jejich chování upraví do normálu tak máš rozhoupanou vodu a to s největší pravděpodobností zvýšenou koncentraci N látek, což nastává v momentě kdy ne zcela funguje nitrifikace, akvárium je čerstvě založeno a zarybněno příliš brzy, po nějakým brutálnějším zásahu při souběhu čištění filtru a odkalování dna, při nadměrným krmení, jenž se nestíhá efektivně rozkládat a jistě by se našlo spousty dalších možností. Bylo by vhodné si založit prezentaci, aby ten kdo bude chtít a umět poradit měl více informací.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 7041x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2471-ryby-u-hladiny-?od=51