Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby u hladiny

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Ryby u hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 14:21 Muž misaHcore [0] - Cichlidy – Tlamou u hladiny
Fotka k příspěvku Ahojda, máme menší problém....
Čas od času se nám nějaká rybka pověsí hubou k hladině a cca po 3 dnech lekne. Zkoušíme léčbu na Hlístníkovce ale nejsme si 100% jisti že je to právě náš problém.
Měl by jste někdo nápad na diferenciální diagnózu?
Mockrát děkujem :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 20:52 Žena Delfinka26 [0] Re: Yirka
Este som tu krupicku nedoliecila. A CO2 nepouzivam, teplota je 26. Dakujem za rady vymenim polovicu vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 20:03 Muž Yirka [9126] Re: Delfinka26
Jak jsi tu krupičku léčila? Pokud zvýšenou teplotou, nezapomělas ji dát zpátky na normál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 20:00 R Muž Silent [5949] Re: .:Hunter:.
Já bych to viděl, stejně jako Barney, na zvýšenou hladinu dusitanů. Takže měnit vodu dokud se nevrátí vše do normálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 19:36 Muž . : Hunter : . [17] Re: Delfinka26
filter zapni naplno vo vode je malo kyslika a rybky dychaju na hladine ,alebo je vysoka teplota cim vetsia tym je menej kyslika vo vode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 19:32 Žena Elffka [9] Re: Delfinka26
Nepřidáváš CO2? Rybky by se ti mohly dusit.Doporučovala bych vypnout CO2 pokud ho máš a silně vzduchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 18:59 Muž Barney [61] Re: Delfinka26
Vyměň polovinu vody v akva, hned, máš zvýšené NO2. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 18:56 Žena Delfinka26 [0] – Rychle dychanie..prosim pomoc
dnes som si vsimla ze moje rybky(vsetky) hrozne rychlo dychaju a do siroka otvaraju papulu a zdrziavaju sa pri hlaldine..jedna neonka mi uz zomzela :-( sad ..uz som bola na konci liecenia kropicky a teraz toto..tak neviem ci mam dat rybky do karanteny..lebo lednu neonku som do karanteny dala a hned sa jej spomalilo dychanie :-) ale je taka dezorientovana :-( ..tak prosim pomoc.poradte ci ich mam dat do karanteny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 12:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Nedory
Ty NO2 si hlídejte a jakmile by měly tendenci narůstat, měňte část vody. Klidně i větší množství, než jen 10-20%! Jde o ryby!
Vodu si dejte raději předem odstát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 11:52 Muž Nedory [15] - SumciRe: PentuR
Tak jsem změřil NO2 a mám 0,1 mg/l. Před 14ti hodinami jsem měnil 100 litrů vody..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 11:51 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: boruberry
Po týdnu je to rada nad zlato! rozzurenyTakto se to mělo udělat hned,a souběh filtrů nejméně tři neděle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 11:48 Muž Nedory [15] - SumciRe: boruberry
jenze to nejde. Je to ten obrovsky Juwellacký, vyrval jsem ho z akvaria, je fakt obrovský a kvůli místo a všeho by vývod od venkovního filtru mířil přesně proti hlavě starého Juwel filtru, čímž by vznikal protiproud...

Možná kdybych vyrobil rozstřikovací rampu, tak bych tam mohl dát starý filtra nebyl by tam protiproud...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 11:47 Muž PentueR [256] Re: Nedory
NO3 je něco jiného než NO2 a 50mg/l NO3 je celkem v pořádku.. Tedy alespoň krátkodobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 11:42 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Nedory
Souhlas se Silentem. Takze jestli mas stale stary filtr, tak ho dej zpet do akva a nech ten novy zabehnout. Az pote vyndej stary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 11:41 Muž Nedory [15] - SumciRe: Silent
To jsem si myslel původně, měnil jsem každé dva dny 50 litrů... NO3 mám podle testu více jak 50mg...
Ach, jo já jsem vůl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 11:32 R Muž Silent [5949] Re: Nedory
Pokud došlo k výměně filtrů natvrdo( starý pryč a nasazen nový) tak nový tutově není zaběhlý a tudíž se bude jednat o otravu dusitany. Pokud máte k dispozici test na NO2 tak to změřte. V každém případě je třeba měnit vodu třeba každý den 10-20% až doodstranění příznaků otravy a zaběhnutí filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 11:19 Muž Nedory [15] - Sumci – Náhlá dyšnost u ryb prosím pomoc!
Ve svém 240 litrovém akva jsem vyměnil vnitřní filtr Juwell za Fluval 305 (je to týden). Ryby začali polehávat ve středním sloupci vody, některé lapaly po vzduchu u hladiny a jiné začaly být agresivní. Po pokousání jsem objevil růžovou ranku s bílým okrajem nasadil sjem ACRIFLAVIN na 24 hodin s vypnutým filtrem. Ryby se zdály vpořádku, dokonce i jedna bílá tečka zmizela. Vrátil jsem teplotu na 25 stupnu, zapnul filtr, vymenil polovinu vody v akva a druhý den to samé. Prudké dýchání, polovina ryb u hladiny atd... Je to nedostatečným zaběhnutím filtru nebo se jedná o nějakou nemoc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 21:32 pansuu Re: Myška
Těch rostlin tam je opravdu zoufale málo, teplota dost vysoká, stačí 22-23 stupňů, ten vzduchotrysk dej pryč, jen vyhání zbývající kyslík z vody. Podle popisu chování ryb bych tipoval dusitany(NO2).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 21:02 Štěpán Re: Myška
Rostlin tam málo je. To není o druzích, ale o množství. Na první pohled tam nejsou skoro žádné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 20:48 Myška Re: RAP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku nebude to jen plíseň zbylé rybky jsme dali do náhradního akvárka a dnes jsem v tom starém objevil nějaké červy vyfotit se nedají jsou asi 0,5cm dlouhý a nítěnky jsou proti nim tlusťoši. Poraďte mi co by to mohlo být za havěť a jakou léčbu mám nasadit. fotka je už po výlovu filtr mám vnější ten první filtr jsem měl jen chvilku při založení.

Rostlinky jsou tam čtyři druhy jinak celkem sedm, tak zas málo jich není teda aspoň myslím. Přetopeno nemám udržuji teplotu na 26 stupních. Na fotce je samíčka Ancitrusa, která to nepřežila a takhle vypadala po napadení.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 12:14 RAP Re: Myška
Asi takhle: málo rostlin, postupné zhroucení biolog. rovnováhy. Sebelepší filtr nezmůže zázraky. Na obrázku máte klasický bublifuk, ale píšete vnější filtr. Pokud by byla aktuální fotka, bylo by to lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 23:59 Anuk Re: Myška
To nevím, proč by jim mělo vadit, je to normální složka filtrů, zachytává to chemikálie. Jestli lapaj po vzduchu - nemáš přetopeno, málo kyslíku, moc dusíku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 22:15 Myška Re: Usine
Změna omlouvám se špatný název.
uhlíková vložka k vnějšímu filtru Tetra Tec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 22:06 Usine Re: Myška
jakej uhlík? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 22:02 Myška Re: filipsi
Fotka k příspěvku Má kolem 170l je tam asi 15 rybek různých druhů (Skaláry,neonky,krunýřovci,Black Molly,Mečovky,Pancéřníci,Cichlidka ramirezova) akvárko bylo založeno asi před třemi měsíci.
Filtr mám Tetra Tec EX 700 vnější.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 21:28 Muž filipsi [1295] Re: Myška
jak velke mas akvarko, kolik je tam ryb a jak dloho to je, co jsi ho zalozil? Fotka a vytvoreni prezentace by pomohly k posouzeni ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 21:15 Myška – Pomóc napadené akvárium
Lidičky potřebuji radu asi před čtyřmi dny po čištění akvárka mě pár rybek napadla nějaká plíseň nasadil jsem léčiva na plísně. Dneska jsem vyhodil další rybku, ale plísně jsem si na ni nevši jen byla bledá a trochu ji nakousali. Zdá se mi, že rybky se chovaj trochu divně. Dal jsem tam uhlík abych ho pořádně vyčistil a rybky se mínili zbláznit skoro všechny jsou u hladiny a lapaj po vzduchu. Zdá se mi, že je i pařez na kterým m rostou rostlinky je nějakej flekatej a viz foto něco divnéhona dně a skle. Poraďte nejsme moc zkušení

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 17:09 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Jana
Doporučuju ti oslovit nějakého akvaristu ve tvém okolí ať ti dá ze svého pokud možno zdravého akvárka "zajetou vodu",nejlépe celých 44 litrů.To by ve tvém případě mělo na snížení Dusitanů pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 16:50 pansuu Re: Jana
Postup je snad v pořádku, ale jenom ty ryby v kýblu! 10 dní, nevím :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 16:42 Jana Re: Usine
Az jsem se snazila sebevic,rybicky zacaly chcipat, tak jsem je prendala do kyblu (nic lepsiho nemam), kde jsou snad relativne v poradku. Vodu jsem z akvaria vylila, vyprala jsem pisek, akvarium jsem znovu naplnila vodou... problem je, ze akvarium porad smrdi. Co s tim? Dal chci nechat do patku akvarium jen s filtrem a topenim, v patek zasadit kytky a tak za dalsi tyden 10 dni pridat ryby. Je tenhle postup v poradku? Predem dekuju za odpovedi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 22:58 Usine Re: jana
www.akvarista.cz/…= :-) Problém není kyslík. Problém otrava dusíkatými látkami. Prostě moc ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 21:05 ježek Re: jana
Jano,když už je tam tolik ryb-asi bych koupil větší akvárko.Ale jde asi i o prostor,ne?A líp by se udržovalo a nepotřebuje tolik údržby.Taková frekvence -to se tam voda ani neohřeje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 21:01 pansuu Re: jana
Nejspíš by to opravdu chtělo nejdřív trochu zredukovat počet ryb, neonky bych asi ponechal všechny, ale ty ostatní...Pancíci stačej 2-3, platy max.2(hodně znečišťujou). Rostlin by mělo byt dost. A potom těch 26 stupňů je moc, tak 22-23 by mělo stačit. A samozřejmě měnit vodu a odkalovat, radši vynechat tu chemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 20:43 jana Re: katunka
Literatury jsem precetla mozna az moc, neb informace v jednotlivych knihach a na ruznych netovych strankach se dost lisi (misty si i odporuji) a pak nevim cemu mam verit. Jestli mi poradite, jak udrzovat akvarium bez chemie budu vdecna (leze to dost do penez). Ale neodbihejme od tematu. Co (krome vymeny vody) mohu udelat, aby rybam bylo dobre a aby se problem s dusenim v budoucnu neopakovat. Predem dekuji za odpovedi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 20:23 Žena katunka [158] Re: jana
Je skutečně zarážející co všechno ryby dokáží přežít. Jano, co takhle si přečíst něco o zakládání akvária? A o koloběhu dusíku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 20:16 pansuu Re: jana
Tech ryb je tam opravdu hodně, ale spíš mě překvapila ta vysoká teplota a ten výčet chemie coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 20:03 jana Re: Majkl
akvarium mam 44 l, topim na 26C, filtr funmini plus od Aquael, rybycky 10 neonek, 4 parmicky zeleny, 6 pancernicku skvrnitejch, 5 plat (platy a pancernicci pry maji jist rasy, proto jsem jich tam dodatecne dokoupila tolik, puvodne tam nebyly). Vim, ze je to moc, prosim nekamenujte me... Kytky: 2 anubians, 3 šípatec, cca 8 snad bacopa australis, 4 kryptokoryna, 8 necoho co vypada jako salat (snad jsem to urcila dobre). ph vody 7, kH 4, Problemy s dusikem zacaly nekdy koncem unora (driv se to obcas zvysilo, ale vylepsila to vymeny vody, tu menim nim. 2x tydne). Kdyz se tyto problemy stavaly cim dal horsi, chtela jsem tomu pomoct tak, ze jsem komplet vyndala vodu z akvaria, vymyla pisek napustila vodou, pridala chemikalie na upravu vody (Sera aquatam a nitrinec) nechala pres noc odstat a pak pridala ryby. Timto opatrenim se situace nejen nezlepsila, ale zhorsila. Zkousela jsem i denne menit vodu, to nic nezlepsilo, mozna bych rekla, ze to situaci i trochu zhorsila. Zacala jsem tam sypat oxypur a lit toxivec, to vzdy tak na hodinu na dve zabralo. Tedka jak jsem tam dala dva filtry se vzduchovanim na plno, ryby normalne plavou a vypadaji spokojene (rozhodne nelapaji po dechu). Kde je problem? Diky moc za odpovedi a rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 18:16 Muž Majkl [9] Re: jana
prvně by jsi měla napsat jaké máš akvárium...myslím kolik litrů. A potom jaký tam máš filtr. Každý filtr má udanou hodnotu kolik litru za hodinu přetočí. Pak by jsi měla dopsat kolik tam máš ryb, a jak to máš s rostlinama. Odkud máš vodu, a jak je tam dlouho. Atd atd atd. Může to být vodou. Někdy i když se voda napustí, vzhledem k tomu že ji ohřejeme a prosvítíme dodáme bakteriím žijícím ve vodě ideální podmínky pro rozvoj a pak se začnou dít věci. Voda smrdí, zhnědne, a rybky maj problém.A my taky :). Takže určitě urychleně vyměn vodu...alespon polovinu, teplota by měla být kolem 25 až 27. A filtrace? Voda se okysličí pouhým pohybem hladiny. TZN, že nemusí filtr hnát bublinky aby se voda okysličila. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 18:13 Žena katunka [158] Re: jana
Jano poslechni Václava...druhý filtr nic neřeší...ale pokud ti během půl hodiny přestala voda smrdět tak to bude super zázračnej filtr :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 18:08 jana Re: katunka
Kyslik jsem testovala testem od sery, totez NO2, to je podle testu v poradku. Kdyz jsem si do akva pujcila jeste jeden filtr, tak se situace zlepsila... Dekuji za odpovedi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 18:00 Usine Re: jana
Co nejrychleji vyměň část vody není to kyslíkem ale obsahem odpadních látek ve vodě NO2,NO3 atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 17:37 Žena katunka [158] Re: jana
Jaký test ukázal, že je ve vodě nedostatek kyslíku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 17:21 jana – nedostatek kyslíku
Dobry den,
prosim o radu. Ryby mi plavou pod hladinou a lapaji po dechu. Test ukazal, ze je to nedostatkem kysliku. Filtr a vzduchovani bezi jako obvykle, navic jsem do vody pridala Sera Oxypur a stale nic. Voda zacala soucasne s nedostatkem kysliku divne smrdet. Prosim poradte mi, jak dostat kyslik do akvaria. Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2006 09:57 Sid Re: sarka01
Že by začala překrmovat "poslední dobou", (jak uvádí)? Není pravděpodobnější nedostatek O2 nebo nadbytek N-látek? - 23.7. - teplota vzduchu 32-34 st. C, 6.8. - 17-21 st. C. :-)
Jak to vypadá teď, Šárko - ještě lapají po dechu?
Co to "překrmování" a množství N-látek? (Na teplotu se ptát je zbytečné, že?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 23:02 Usine Re: sarka01
Další možností je že ryby překrmuješ to se potom chovají podobně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2006 09:03 neo Re: sarka01
Je to zaručeně apsence kyslíku, příčiny jak řekl Sid horkem.Zkus vodu pravidelně chladit, ale může to být také přerybnením.
Další příčina je zvýšené množství co3 tedy dusíku, amoniaku popř amonium které není tak škodlivé.
Kup si test na NO3 a jestli zistíš přítomnost amoniaku a amoniumu, jsou životy tvojich svěřenců v ohrožení, ikdyž je zijštěno jen malé množství. Obrat se tedy na svého prodejce nebo vyměn část vody, po pár výměnách by měl vymyzet. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 07:32 Muž [] Re: sarka01
když mi jdou ryby k hladině tak čistím filtr nebo pokud voda není měněná víc jak týden a má skoro 30 stupnů tak měním třetinu vody jinak ti zdechne nějaká méně odolná ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2006 20:59 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: sarka01
jak píše miro - vyměň vodu v nádrži klidně půlku a můžeš napustit studenější, výsledná teplota může být klidně jen 22°C, rybám to prospěje, a to žes ji měnila minulý týden vůbec nevadí, pokud máš víc ryb můžeš měnit vodu i častěji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2006 20:18 Sid Re: sarka01
Čím vyšší teplota vody, tím menší obsah O2 v ní. Co tak zkusit tu druhou možnost z příspěvku Miro.m - přidat kyslíku?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2006 19:53 sarka01 Re: Miro.M
já sem ju měnila minulý týden....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 7040x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2471-ryby-u-hladiny-?od=201