Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bublinky na hladině

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Bublinky na hladině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 15:21 Muž ZCerny [0] Re: ZCerny
Fotka k příspěvku A včera a dnes hladina čistá, viz foto. Osvětlení lehce ubráno na 7/10, CO2 lehce přidáno na 1 bublinku za 2 sekundy, lehce přiškrcen vývod z filtru, hnojím stále stejně .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2020 21:12 Muž ZCerny [0] Re: Smetany
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ano, kyslíku mám v akva hodně, spodky listů rostlin jsou plné bublin kyslíku. Dnes večer bubliny na hladině skoro pryč, viz aktuální foto. Tři shluky bublin se točily v levém kruhu proudu a pravá byla celkem v pohodě. To bude asi nějaká magie v akva. Nic nesmrdí, naopak, voda krásně voní, žádné mastné fleky, nic. Jediná změna, která nastala , bylo přidání čtyř krevetek (včera) a druhý den hnojím poloviční dávku. Jinak vše dělám pořád stejně. Budu dále pozorovat, je to zajímavý úkaz. A díky za informace.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2020 17:13 Muž Smetany [1226] Re: ZCerny
Aby se bublinky dlouhodobě udržely na hladině potřebují na ní nějaký povlak (to že není vidět neznamená že tam není). Důvodů proč by ti měl bublat substrát moc není. Buď tam může něco hnít ale to by si cítil. Nebo tam rostliny pouští kyslík kořeny, není ale úplně běžné že by ho bylo tolik. Ještě mě napadá jestli ten substrát nemá vzduchové kapsy ze kterých se ten vzduch uvolňuje jak se pomalu rozpadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2020 14:17 Muž ZCerny [0] Re: Smetany
Hladina se mi hýbe, ucpou jí až ty bublinky . Z rozstřikovací rampy se mi tvoří dva "kruhy" proudu, jeden menší jde vlevo a zde se tvoří "zhluk" bublin nejdříve (ráno už tam je) a pak ten druhý, větší, jde vpravo. Večer přijdu, hladina plná bublin, ale stále se ty dvě kola proudu hýbou . A nejvíce bublin mi vychází ze substrátu. Bublinky různých velikostí neustále stoupají k hladině. Na rostlinkách pozoruji bublinky na spodní straně listů. No a večer tu hladinu kalíškem seberu a je opět čistá .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2020 13:55 Muž Smetany [1226] Re: ZCerny
Bublinky dělají pravděpodobně rostliny, a to že vydrží na hladině za to může slepá hladina. Máš tam dost živin což je na jednu stranu fajn proto bublají rostliny ale na druhou je jich tam dost na to že se tvoří slepá hladina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2020 11:49 Muž ZCerny [0] – povlak z bublinek na hladině
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Prosím o radu. Akva založené 5.1., třetí týden mi začalo akva po celé ploše dna bublat a na hladině se mi dělá povlak z bublinek. Hladina se hýbe, proud v akva dělá filtr celkem slušný (lehce škrtím vývod). Povlak nesmrdí a když ho ztáhnu tak šumí. Veškeré info mám v prezentaci Zdenda , fotky přiloženy. Předem děkuji za Vaše názory. Zdeněk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 20:37 Muž Lampal [6] Re: Rostislav
Vypada to jako slepa hladina, zkusit rozpohybovat hladinu nasmerovanim proudu a trochu casteji menit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 20:34 Rostislav – Bublinky na hladině
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den mám nové akvárium 20L, zatím bez živočichů 7 dní v záběhu. Poslední dva dny se mi na hladině začaly tvořit bublinky viz. foto. Filtr běží normálně, voda je čistá. Nevíte prosím někdo co s tím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 18:06 Jarda62 Re: dudl007
Rampa musí být určitě pod hladinou, dírky nasměrovat jemně nahoru, ale u každého zase jinak tak těžko radit a lepší zkoušet. Já používám rampy 2 jednu vzadu a druhou na boku, aby se voda pěkně posunovala a míchala, naproti skimmer a hladina čistá, bez skimmeru je čistá jen tam kde se čeří, jinde to jakoby slepou hladinu tlačí ke sklu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 17:24 Muž dudl007 [15] Re: jarda62
Tak jsem dal rampu zpátky pod hladinu a radši zapnul coralii. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2017 15:16 Jarda62 Re: dudl007
Dobrá věc na slepou hladinu je třeba eheim skim 350 a nebudeš posílat co2 pánu bohu do oken, čeřením se několikanásobně zbavuješ co2 z vody, ale trochu čeřit je dobrá věc, jen se to nesmí přehnat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 15:01 Muž dudl007 [15] Re: vaaclav
Dik, zvednul jsem teda rampu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 14:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dudl007
Je to slepá hladina a zabraňuje výměně plynů, takže bych se jí snažil odstranit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 11:17 Muž dudl007 [15] – bublinky na hladině
Fotka k příspěvku Mám taky jeden dotaz, při aplikaci CO2 a následné asimilaci rostlin mi zůstávají bublinky na hladině(celkem dost). Mám vnější atomizér vedený do rampy, tudíž nemůžu moc čeřit hladinu, zmizí až přestanou asimilovat rostliny(po vypnutí CO2). chci se zeptat, vadí to něčemu nebo jen mému oku. :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.11.2016 23:32 JoKa Re: Michaela
Máš pravdu, všichni ostatní Tě, zcela zbytečně, kritizují...
Já bych neměnil v podstatě nic, jenom bych doplnil osádku, zrovna je mají skladem: postovnezdarma.cz/…

Nenáročné na údržbu a hlavně nevadí jim bublinky na hladině!!

Teď vážně, nutně potřebuješ číst ty odkazy, co Ti poslal Roman!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2016 22:34 R Muž ctibum [6920] Re: Michaela
Ještě jedna mimo pořadí, když je teda všechno v cajku a není potřeba nic měnit. Řekl bych, že rozstřikovací rampa se dává na filtr hlavně proto, aby voda proudila rovnoměrně celou nádrží a zajistila přísun živin rostlinám. Čeří se tím i hladina. Takže ty jí klidně můžeš sundat, jen zbytečně narušuje celkovou kompozici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   20.11.2016 21:42 Maq Re: Michaela
Michaela napsal: Nevidim na to nic zle podľa toho čo som si doteraz precitala mam všetko správne ale tie bublinky ako som sa docitala budú asi zlým CO2 vo vode
Milá Michaelo. Na světě je přece tolik krásných a zajímavých věcí! Každý nemusí a ani nemůže být akvaristou. Buďte tak hodná a pouvažujte, zdali byste se namísto akvaristiky nemohla zaměřit na nějaký jiný obor, pokud možno takový, který nezahrnuje péči o něco živého.
Odpusťte mi mou upřímnost. Vidím fotografii Vašeho "akvária". Vidím že jste přesvědčená, že je (až na bubliny) v pořádku. Všichni zde přítomní Vám dosvědčí, že k tomu netřeba nic dodávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.11.2016 21:33 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Michaela
Upřímně doufám, že své děti chováš v lepších podmnkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2016 21:26 R Muž ctibum [6920] Re: Michaela
Moje žena říká, že tam chybí k dokonalosti ještě lebka...

Hele, nech si poradit a nehádej se. Správně tam není skoro nic. Ti, co ti tu radí, nejsou blbci...

Docela by mě zajímalo, co jsi dotěraz čítala...

A jestli jsi z Prahy a okolí, tak bych zachránil život tý Lorikarii a vzal si ji od tebe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2016 21:16 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Michaela
Michaela napsal: Nevidim na to nic zle podľa toho čo som si doteraz precitala mam všetko správne ale tie bublinky ako som sa docitala budú asi zlým CO2 vo vode
Pokud máš v tom akvárku všechno správně, tak nevím, proč tady vznášíš dotazy? Budu asi další zlý muž, který Ti řekne, že v tom akvárku je skoro všechno špatně, ale pokud si myslíš, že lidé, kteří se Ti snaží poradit, jsou sbírka blbců, je zbytečné, aby s Tebou ztráceli čas.
P.S. CO2 je pouze jedno. Není ani dobré, ani špatné, dobrá či špatná je pouze jeho koncentrace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.11.2016 21:13 R Muž romant [27987] Re: Michaela
Tak potom slunce v duši. ahoj
Edit: Ono cesty poznání jsou mnohdy velmi klikatý, blátivý a hodně šptně sjízdný, leč ke svému cíly se každý tak či onak dostaneme. Už jsem tady zažil hodně podobných vzdorovitých jedinců, kteří když udtajnili svoje nádrže, dostalo se jim přesně podobných reakcí jako teď tobě a dopadlo to zhruba 50:50, tedy polovina sem už nepřišla a druhá šla tzv. do sebe, zamyslela se nad sebou a svým výtvorem a dala se do díla, pomocníků kteří ještě nalámou hůl je zde myslím si stále dost a dost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   20.11.2016 20:59 Michaela Re: Karnal
Nevidim na to nic zle podľa toho čo som si doteraz precitala mam všetko správne ale tie bublinky ako som sa docitala budú asi zlým CO2 vo vode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 20:42 Žena Karnal [196] Re: Michaela
Bublinky problém nebudou, ale důvod proč se tvoří problém bude. Výměna houbiček ve filtru nejspíš nakopala už tak moc nefungující biologickou rovnováhu - laicky se voda rybám začíná kazit a následkem toho se na hladině tvoří bublinky. Bublinky neškodí, zkažená voda ano.

Doporučuji teď častěji měnit vodu a přečíst Romantem zaslané články, pak dokoupit rostliny a nádrž trochu překopat. S filtrem ale teď už nic nedělat, jen nechat běžet, ať se ty nové houbičky zaběhnou.

Edit: Jinak je to tedy trochu dost přerybněný rybí dům hrůzy, ale to se asi tak nějak samo časem vyřeší, když nedojde ke změně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2016 20:36 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Michaela
Pod tím teploměrem vidím nějakou lorikárii a pod tím fialovým hnusem, co imituje kytku, by měla být parmička čtyřpruhá.
P.S. Ten teploměr bych taky omilostnil, ale společně s filtrem jsou jediné dvě věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   20.11.2016 20:28 R Muž romant [27987] Re: Michaela
Nu fuj, to je zmršenina zprzněná. Jediný k čemu nemám výhrad je ten filtr, jinak všechno ostatní je hodně špatně. hmm
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 20:28 Michaela Re: afc1886
Betty tam nemam. Mam tak tetry,platy,gupky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 20:22 R Muž afc1886 [14685] Re: Michaela
Co tam jsou za rybičky?Je to tam vpravo nahoře ocas betty?
Edit-když už tam nemáš živé rostlinky,tak aspoň dolij vodu.
EDIT2-podívej se tady rybicky.net/forum/11858 Je to ono?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 20:20 Michaela Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Včera som menila vodu ale ako vidia po kraji sa už zacinaju zasa tvorit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 20:03 R Muž afc1886 [14685] Re: Michaela
Můžeš vložit aspoň fotku celého akvária a těch bublinek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2016 20:01 R Muž romant [27987] Re: Michaela
Když ty holka předpokládáš, že tady to jsou samý věštci a věštkyně, ale oni to jsou úplně normální lidi, který když jim neposkytneš patřičné penzum informací ze kterých by se dal učinit nějaký smysluplný závěr, tak holt dostaneš odpovědi jaký dostáváš. ;-) Registraci, prezenatci, co nejvíce pravdivých údajů a budeš koukat, jak se na tvůj problém lidi vrhnou. X-)
Edit: S největší pravděpodobností se bude jednat o nějaký produkt nedokonalého biologického rozkladu(ne zcela funkční filtrace), když se bude o trošku častěji měnit voda, mělo by se to ustát.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 19:58 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Michaela
a ta prezentace bude? jinak to je věštění z křišťálové koule ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 19:55 Michaela Re: Maq
Tie články som hladala no nenasla som nič co by mi pomohlo,preto som sa obratila na fórum dufajuc,ze sa tu najde niekto,kto by mi vysvetlim z čoho vznikajú,ci sú skodlive pre ryby a keď ano,tak ako sa ich môžem zbavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2016 18:32 Maq Re: Michaela
Na skle Vám nerostl mech, ale zřejmě zelená vláknitá řasa. Pravděpodobně nejpozitivnější projev života ve Vaší vodní nádrži. Odstranila jste ji "přípravkem". No budiž.
Obávám se, že "přípravek proti bublinám" žádný neexistuje. Zato na tomto fóru existuje řada výborných článků, které mohou začátečníkům pomoct pochopit základy akvaristiky. Zkuste si je přečíst, prosím, pro dobro Vašich ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 16:05 R Muž afc1886 [14685] Re: Michaela
Chce to prezentaci akvária,jinak těžko radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 16:02 Michaela Re: romant
Aj tie som tam mala a trhali sa a plavali na hladine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2016 15:43 R Muž romant [27987] Re: Michaela
Pořídil bych právě ty živý rostliny, aby se prostředí v akváriu více stabilizovalo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 15:40 Michaela – Bublinky na hladine
Ahojte,chcem sa opýtať...mala som voo filtri staré hubky a tak som ich vymennila a odvtedy mam na povrchu bublinky v skupinách. Začal sa mi aj tvoriť mach dokonca aj na stenach akvaria,na ten som si kúpila prípravok. V akvariu nemam zive rastliny takže nechapem z čoho mam tie bublinky. Ako sa ich mam zbaviť? Skodia rybkam?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 20:17 R Muž romant [27987] Re: tomik01
Na první dobrou měnit vodu 2-3x týdně a to klidně polovinu nádrže, tím bych začal a jako další bych tu přítomost závojnatek v tom objemu přehodnotil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 20:14 tomik01 Re: romant
Dobrý den, jsem Tom!k
bohužel až teď jsem se dostal k založení mého účtu.
mám tam informace o mé nádrži

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 19:08 R Muž romant [27987] Re: Tom!k
Bez znalostí o jak velký a jak vybavený akvo se jedná budu radit častěji měnit vodu a jako další se zaregistrovat, zřídit prezentaci předmětnýho aakvária, uvést co nejvíce relevantních údajů a jistě se nějakého řešení dobereme. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 19:03 Tom!k – Vytvářejí bublinky
Mám dvě závojnatky, které se jakoby nadechnout vzduchu, potopí se a vytvářejí bublinky, ty pak zůstanou na hladině a rybky na ně doráží. Mají málo kyslíku? Nebo je v tom něco jiného? Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 12:35 R Muž Silent [5949] Re: bugy
Teoreticky ano. Hlavně je třeba si ohlídat dusitany. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 12:18 Žena bugy [0] Re: Heimdall
Ďakujem, moc si mi pomohol. ja som si to aj trocha myslela že tým filtrom som urobila akoby nový štart, ale potom som si povedala, že filter ktorý som tam mala predtým bol čisto len na mechanickú filtráciu a prúd v akva a väčšina nitrifikačných baktérií bude v dne, takže to može byť s novým filtrom, ktorý má troj fázovú filtráciu len lepšie a nejaký nový "zábeh" nebude treba. Mýlila som sa, takže týžden budem každý den meniť časť vody, co2 budem dodávať stále a znížim asi osvetlenie trocha. Momentálne svietim (15w T8 + 24W T5) 11:00-14:00, 18:00- 23:59. ( akva má 54 litrov, a svetla tam mám tolko pretože mám náročné rastliny). Čas nechám rovnaký, ale nechám iba 24w. Po týždni každodennej výmeny vody začnem s malými dávkami hnojiť a po dvoch týždnoch pridám aj tých 15w. Môže to takto byť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2015 11:43 R Muž Silent [5949] Re: bugy
Vynechal bych přidávání jakékoli chemie. Snad jen nějaký přípravek pro podporu nitrifikace (sera nitrivec a pod.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 11:42 Žena bugy [0]
Ďakujem, a ešte jedna vec, môžem aspon Aplikovať striekačkou Easy carbo na tú riasu počas toho zábehu? či vypustiť úplne aj easy carbo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2015 11:40 R Muž Silent [5949] Re: bugy
Teď bych po dobu záběhu filtru nepřihnojoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 11:39 Žena bugy [0] Re: Heimdall
áno, bolo to kus za kus. Tak budem meniť vodu teda častejšie. A oplatí sa teraz prihnojovať pri tých častých výmenách alebo nie? alebo až neskor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 11:23 R Muž Silent [5949] Re: bugy
Pokud došlo k výměně filtru kus za kus byla výrazně narušena nitrifikace, tudíž než se nový filtr zaběhne je třeba hodně přitlačit na výměny vody. Vzhledem k popisu situace první týden minimálně třicet procent objemu denně a další týden podle potřeby (měření NO2). Možná bych i nasadil sera bionitrivec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 11:17 Žena bugy [0]
ahojte, tak akvárko mám vyše roka a ešte nikdy som nemala v akvárku: spenenú hladinu, velmi mierne taký mliečny zákal, a zelenú vlasovú riasu. Do akva som nerobila žiadne zásahy okrem: cca pred týždnom výmena filtra, začatie hnojenia profito, ferro asi pred týždnom. Prosím Vás neviete čo by to mohlo spôsobiť? Nie je to nič hrozné, len by som rada vedela čo to spôsobuje, či nemá s tým niekto skúsenosti a či to prejde samo, alebo nie, či sa náhodou len ten nový filter nezabiehava a pod. Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 17:28 Muž volvik [21] Re: vaaclav
To jo to je moznost :)

Zatim diky ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 5481x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2258-bublinky-na-hladine