Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vallisneria - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Vallisneria - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 11:00 Usine – Re: Johns
Jedna rostlina ti ph určitě nesrazí (řekl bych že žádná) Tak se musíš podívat co ti to dělá. Předpokládám že akva je holé bez substrátu třecí kužel z vypálené hlíny. Jaký máš filtr a co je v něm? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 10:00 Muž Johns [30] - Cichlidy
vaclave no potěr se vylíhnou ale následně umřel protože rodiče v takto nízkém ph nevytvoří sekret včera sem to akva z půlky vypustil a zas napustil ph7 asi po hodině sem změřil ph a bylo 6.5 a nyní ráno tam je 6,5ph což sem spokojen ale předtím sem vyhodil valisnerii a v druhem akva sem to také tak udělal akorát sem v nom nechal valisnerii ph bylo 5,5-6 a dneska měřím a je 4.5

asi je rozdíl dyš mám v okrasném akva asi 60velkejch valisneríí ale k tomu echináče anubiasi hygrophylu a další rostliny než dyš v odchovnym byla jen valisnerie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 22:30 Usine – Re: Johns
Drobet nás tu lakuješ. Moc tomu tvému PH nevěřím. Co ryby i z potěrem tvoje laškování z PH přežili tak ten rozdíl asi nebude tak velkej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 22:28 Romiš – Re: Johns
jestly se vás můžu zeptat... dokáže Valisnerie gigantea snížit ph ze 7 na 4.5ph?? a popřidání louhu a vyhození z akvárka valisnerii opět spadnout na 4.5?
Valisnerie nedokáže snížit pH ze 7 na 4,5.
Jak myslíte to "po přidání louhu a vyhození valisnerií"?! To jako, že se pH sníží ze 7 na 4,5, i když v nádrži žádné valisnerie nejsou?! coze Nějak vám nerozumím... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 21:56 Muž Johns [30] - Cichlidy
koukám že se tu rozpoutalo velké téma z jednoho mini dotazu takže jestly se vás můžu zeptat a nějak to shrnout dokáže Valisnerie gigantea snížit ph ze 7 na 4.5ph?? a popřidání louhu a vyhození z akvárka valisnerii opět spadnout na 4.5?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 21:30 Muž filipsi [1295] – Re: DrBolíto
To je marne u mnoha akva (a nejen akva) mytu a polopravd. Kdo ma chut, muze se obcas snazit, ale moc to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 20:36 Usine – Re: DrBolíto
Zkus to. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 20:29 Muž Horác [3942] – Re: DrBolíto
Však to taky nebylo nic proti Vám :-) X-) ... Pan Rataj ml. má takovýchto nesmyslů na triku víc. Chystám o tom článek, ale není čas (chystám toho víc :o) ... Navíc pochybuju, že by se vůbec s někým z nás bavil. Už před lety to vyšlo v časopisu AT, takže smazat to na netu je celkem k ničemu. Co je psáno, to je dáno. :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2009 20:16 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Horác
Nic nenamítám. :-) Jen konstatuji, že vysvětlit si pokles pH rozkladem organické hmoty dokážu. Stejně, jako vysvětlit si vzrůst pH asimilací rostlin v některých případech i nad hodnotu pH 10. Proto mě tak "irituje" ;-) neustálé omílání ničím nepodložené domněnky, že rostliny mohou pH snižovat. (Omlouvám se, Johane. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 20:07 Muž Horác [3942] – Re: Sid
Samozřejmě. Každý amonný kationt zoxidovaný na dusičnan nám dává hned 4 protony (resp. oxoniové kationty). Takže pH při nitrifikaci jednoznačně klesá. Jenže jak by mohlo toto okyselení ovlivnit vtřebání/nevstřebání dusičnanu rostlinou? Nijak. Ať rostlina spotřebuje všechny dusičnany nebo žádné, s pH to ani nehne. Nositelem kyselosti je H3O+, nikoliv NO3-.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 19:55 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Horác
O.K., ale rozkladem organické hmoty k poklesu pH dochází, ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 19:45 Muž Horác [3942]
DrBolíto napsal:
Náhodou sem dneska narazil na tuto stránku, třeba to pomůže k objasnění. www.rataj-spk.cz/…


Tato stránka bohužel objasňuje pouze to, že by si pan Rataj ml. měl místo hlásání svých obskurních teorií zopakovat chemii pro základní školy.
(Viz blábol o kyselém nitrátovém iontu.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 19:38 Romiš – Re: johan
Samozřejmě. Protože kdyby bylo světla dotatek, pH by naopak vzrůstalo, že? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 19:29 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: DrBolíto
No, toto je v akváriích, kde je těchto rostlin hodně, je tam hodně organického materiálu, který se může rozkládat a slabé světlo. Jako např. v akvišku u mě na stole (45l, 5W úsporka a hladina zrostlá rostlinami atd.) rybicky.net/k/osobni/6110.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 19:29 Romiš – Re: DrBolíto
Děkuji! :-)
To je přesně to "dementi", o kterém jsem se tu zmínil ve své odpovědi Samisovi:
Vezměte, Samisi, červenou fixku a odpověď na otázku č. 225 škrtněne - obsahuje zásadní nesmysly... Tuším, že na toto téma se časem objevilo "dementi", podobně jako třeba na tvrzení, že příliš jemné dno je důvodem uhnívání kořenů rostlin.
Nevím to zcela jistě, ale domnívám se, že autorem oněch nesmyslných tvrzení byl K.R. starší, zatím co jejich dementi vydával nejspíš K.R. mladší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 19:14 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Náhodou sem dneska narazil na tuto stránku, třeba to pomůže k objasnění.
www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 16:33 Muž filipsi [1295] – Re: Roman
Ja je mam v extra mekke a kysele vode, a dari se jim vyborne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 14:20 Romiš – Re: Roman
Vallisnerkám sedí alkalická voda... Z toho vyplívá, že umí asi lépe absorbovat vápenaté či jinak zásadité prvky. Tím bych si uměl vysvětlit snížení pH, i když tohle by spíš sedlo na mechy, kapradiny či kryptokoryny. Moje zkušenost je taková, že pokud jsem měl monokulturu vallisnerii, tak to pH opravdu klesalo...
Které například vápenaté či jinak zásadité prvky by (asi) mohly valisnerie odčerpávat z vody a tím snižovat pH?
Co a jak by spíš sedlo na mechy, kapradiny či kryptokoryny? To absorbování vápenatých či jinak zásaditých prvků?
Máte zkušenost, že v monokultuře valisnerií pH klesalo... :-O Hořím nedočkavostí dozvědět se, co toho bylo příčinou! :-)
Předem vřelé díky za vysvětlení tohoto neustále se v akvarijních diskusích omílaného, leč věrohodně neobjasněného jevu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 12:49 Muž Roman [100] - Cichlidy
Vallisnerkám sedí alkalická voda, a vesměs se ji potom daří.Z toho vylívá, že umí asi lépe absorbovat vápenaté či jinak zásadité prvky.Tím bych si uměl vysvětlit snížení ph, i když tohle by spíš sedlo na mechy,kapradiny či kryptokoriny.moje zkušenost je taková, že pokud jsem měl monokulturu vallisnerii, tak to ph opravdu klesalo,ale jednalo se o ty klasické malé druhy než zmíněná gigantea.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 00:16 Žena ustavprochore [567] – Re: Johns
jen tak pro info, kolik má ta vaše voda alkalitu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 23:55 Romiš – Re: Johns
To nebude vzduchovač, ale dávkovač kyseliny! :)
Jinak řečeno - vzduchovač to být nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 23:52 Muž Johns [30] - Cichlidy
tak taková sranda to zas nejni dneska měřím ph a hádejte kolik opět 4.5 ale už sem asi na to přišel myslím si že to dělá novej vzduchovač před týdnem sem ho zapojil a tydle problémy normálně za den to ze 7ph dokáže srazit na 4.5 nic jiného to být nemůže co vy na to?

nebo co to může dělat opravdu už nevím todle je hroziví za den o tolik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 22:14 Muž Johns [30] - Cichlidy
Flipsi zdrovna maj terči mladý takže chytat ty malý a pár měnit vodu to sme tam dal louh a je to už v klidu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 21:56 Muž filipsi [1295] – Re: Johns
A co misto uprav vody louhem proste nekolikrat vymenit polovinu vody za cerstvou? Nezda se ti to jako rozumnejsi a bezpecnejsi?
Barvam roztoku neverim, a ani trochu bych si netroufl podle toho pocitat nebo snad dokonce zkouset potrebne mnozstvi louhu (jakeho?)
Teorii o vlivu valisnerii take neverim, mam ji plne akva a Ph je spokojene tam, kde ma, spis by rado nahoru, ale to mu nedovolim, drzim ho zkratka ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 21:46 Muž Johns [30] - Cichlidy
no u testu chyba nebude jelikož sem byl překvapen tou barvou žlutou tak sem si vzal čistou zkumavku kterou používaj normálně doktoři a objevila se stejná barva prostě něco srazilo obrovsky ph nevím zda to mohl udělat ten vypranej filtr mimochodem sem změřil i vodivost a při tom ph 4,5 byla 560mikrosiemens a při 7ph je 430mikrosiemens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 21:11 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Johns
Ghostik má pravdu... palec Pokud se týká testu na měření PH ...tak bych věřil nejvíce elektronickým PH metrům ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 20:33 Romiš – Re: samis
Pokrok nezastavíš! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 20:18 Muž samis [5] – Re: Romiš
Fakt jo ? No hádat se nebudu, ta kniha obsahuje nejmodernější poznatky z akvaristiky.....v roce 1983 :-D Zatím neškrtám ale dávám velký otazník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 20:12 Romiš – Re: samis
Vezměte, Samisi, červenou fixku a odpověď na otázku č. 225 škrtněne - obsahuje zásadní nesmysly. (A to píšu s vědomím, že jejich autorem je sám veliký Ing.K.R.CSc. :)
Tuším, že na toto téma se časem objevilo "dementi", podobně jako třeba na tvrzení, že příliš jemné dno je důvodem uhnívání kořenů rostlin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 19:47 Muž ghostik [81] – Re: Johns
Typuji ze jsi zkusil zmerit stejnym merenim destylku a nebo vodu z vodovodu.
Ja jen ze jsem takto kdyzi meril testem od Rataje fosfor a furt mi ukazoval nic a tak jsem ho pridaval s PMDD nakonec po zakoupeni jineho testu jsem zjistil ze uz mam fosfor 4mg !!!!
Tak bacha s tim louhem jestli si nejsi jisty ze ti to meri dobre !!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 18:48 Muž samis [5] – Re: Johns
Fotka k příspěvku O Vallisnerce sice nic ale pro informaci X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 18:32 Muž Johns [30] - Cichlidy
Jediné co sme dělal že sem vypral filtry nikdy s emi to nestalo už jako vždycky sem počítal že se mi ve zkumavce ukáže lehce zelená barvička a ona žlutá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 18:31 Muž Johns [30] - Cichlidy
Jako kolik kusů?? dvě měly asi 80cm listy ale bylo to v 90litrů akvárkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 18:29 Muž isamik [180] – Re: Johns
Jen tak pro zabavu, kolik ty vallisnerky si vyhodil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 18:27 Muž Johns [30] - Cichlidy
mno měřil sem to asi 5krát potom sme tam dal louh na zvednutí tak to ted mám na 7ph a valisneri sem vyhodil rašelinu ani chemii sem nepoužil.Ale je mi divné že i v druhym akva kde je Valisnerka to je takhle dole nemůže to být třeba že sem vzal ten molitanovej filtr a výždímal a vypral ho? to jediné sme dělal v obouch akvárkách ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 18:23 V – Re: KORY
O velmi mírném snižování pH jsem četl u Kryptokoryny červené, Hnědovky křídlaté a "Jávského mechu". Ale žádná rostlinka nezvládne skok z pH 7 (neutrál) na pH 4.5 (dost silná kyselost). Na to j potřeba opravdu pořádná dávka rašeliny, chemie, nebo chyba měření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 17:46 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: KORY
Jestli si něco četl, tak to, že ho zvyšují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 17:43 Muž ghostik [81] – Re: KORY
Snizuji snad ale neumeji z neutralni vody udelat kyselinu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 17:41 KORY – cusik
ale kdesik sem slišel nebo čet že valisnerky ph opravdu snižuji !!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 17:03 Vip – Johns
S Vallisnerií už není co řešit! Je to něčím jiným ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 16:57 Muž isamik [180] – Re: Johns
pH o takovy skok. Si rikam, jestli ti rodice nedovolili na sivestra pit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 16:51 Muž Johns [30] - Cichlidy
prismvás ale rašelinu řeště jinde já se ptal na tu Valisnerii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 16:11 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: vhisky
Fotka k příspěvku Ano vypadá to moc pěkně.... taky mi malinko ztmavla voda..akvárium je nádherně čisté,ale to díky Fluvalu 205
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 15:50 Muž vhisky [45]
děkujem za rady, zítra se optáme ve sklorexu a nějakou si vybereme, máme totiž vysoké ph, může za to studniční voda. I to zbarvení vody od rašeliny vypadá hezky :-), je to takový přírodní :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 15:17 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: vhisky
www.exo-eko.cz/…

Je to tato rašelina...viděl jsem i krásně zbarvené akvárium u pana Daháka.. rybicky.net/nadrze/2416 a pokud se nemýlím ten tam má taky nějakou rašelinu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 15:05 Muž deathfoe [58] – Re: vhisky
Rašelinu pro rostliny bych neriskoval, může obsahovat ruzná hnojiva a jiné chemické látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 13:24 Muž Johns [30] - Cichlidy
vhisky sera vyrábí rašelinu do filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 13:23 Muž vhisky [45] – dotaz na rašelinu
zdravím, jak se ta rašelina upravuje a jedná se o obyčejnou rašelinu pro rostliny? předem dík za odpověď :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 13:23 Muž Johns [30] - Cichlidy
a Čím to teda je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 13:23 V
To nebude Vallisnerií...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 8809x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2248-vallisneria-problem?od=201