Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vallisneria - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Vallisneria - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 23:30 Muž Sanka [10] – Re: Hando88
Mě hlavně jen překvapuje ten rozdíl,podmínky jsou stejné,ale rostě hůře.. :( Navíc se mi rapidně zvětšila filtrační hmota,tak by to mělo být jen dobře..Snad ty ryby tomu dodají šťávu.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2010 11:29 Hando88 – Valisneria
Ahoj mam valisnerii kdyz vytvori nove odnoze hnedka uhniji a odpadnou.Nevite cim by to mohlo byt? Dekuji za odpovedi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 20:47 Muž filipsi [1295] – Re: vaclav
ano take si to myslim.
Kdo umi se silnym, klobouk dolu, ale kdo chce aby akva fungovalo i nekolik tydnu bez zastrihovani, hnojeni, a dalsi pece, urcite by se mel vydat cestou rozumneho osvetleni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 20:43 Usine – Re: Tudy
Já bych řekl že CO2 a slabší osvětlení je docela dobrá varianta. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 20:27 Muž Sanka [10] – Re: Tudy
Světlo je sice slabé,ale rostlinky pěkně bublají a řekl by jsem,že některé i viditelně rostou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 19:13 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Sanka
Dal bych tomu ještě čas, akvárko je čerstvě založené. Hnojit pomocí CO2 při tak slabém osvětlení je dle mého názoru zbytečné (třeba mě někdo opraví). Až přidáte rybky, tak ty dodají další hnojivo a rostliny se rozjedou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 16:38 Muž Sanka [10] – Valisnerka stagnuje
Ahoj,prosím o radu,mám valisnerky,které jsem měl už dříve v akváriu,jsou nasázené u sebe po několika kusech,osvětlení mám bohužel jen 15W a hnojím co2,rostlinky mají stejné podmínky jako předtím,ale bouhžel vůbec nechtějí růst,nevíte jak jim pomoci?Nádrž se teprve zajíždí,po 14 dnech jsem vypustil krevetky,ale ryby chci dát ještě déle..Roslinky jsou v podstatě nové z předchozích rostlin vypěstované,protože se valisnerce opravdu dařilo..Děkuji za rady..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 14:40 Muž Lada2 [11]
striham ji tak centak pod hladinou a zene porad jak diva.
Jinak s tim echinodorem to neni pravda nemuze ji vadit protoze alespon teda u mne mam dva echynace az na hladinu a mezi nima vesele roste valiserka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 11:48 R Muž romant [27987] – Re: ancistrus
Já ty listy trhám co nejníž u kořenů. Prostě tam nechávám jenom takový několikacentimetrový kousky. Možná ta moje má radši kratší sestřih. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 11:48 Usine – Re: ancistrus
Ve starší literatuře se uváděl trik jak donutit tenhle typ rostlin k odnožování. Prostě a jednoduše z nimi trochu trhnout nebo trochu je povytáhnout. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 11:42 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: romant
Jj, taky souhlasim s Vaclavem. Mam ji v 650 l akvarku a uvazuju ze se ji asi zbavim. Nebavi me stale zkracovat listy na hladine. Ale nevim cim to je, ale skoro vubec mi neodnozuje. Po vysazeni do akvarka odnozovala dost, ale ted uz jen roste jak blazen, ale bez odnozi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 11:28 R Muž romant [27987] – Re: Calvin
Já jí mám ve 250 litrech, výška vodního sloupce 60 cm a naprosto souhlasím s Václavem. U mě se jí daří, takže týdně protrhávám hrst listů. Kdybych jí nechal bez dozoru, tak za měsíc je po celý hladině a velmi se sníží množství světla v akva. To protrhávání má za následek stálé odnožování nových a nových rostlin, takže pravidelně rozdávám. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2010 11:04 Usine – Re: Calvin
Bacha je to rostlina do opravdu velkých a vysokých nádrží. Pokud nemáš akvárium 500 litrů nebo lépe ještě více, tak bych si jí ani nepořizoval. Jakmile začne růst je akvárium její hlavně hladina což je pro ostatní rostliny problém. Je tak dobrá pro akvárium kde jsou velké cichlidy.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 08:48 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: Calvin
Ona teorie a praxe se nekdy muze dost lisit. Jestli mas na giganteu dost mista, tak ji prospe kup a uvidis. Neni to narocna rostlina a kdyz proste nepujde tak holt pujde z domu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 01:07 Muž Calvin [9]
Ahoj,
chtěl bych se zeptat spíš dopředu, abych případným problémům předešel. Informace o tom, jaké jsou pro tuto rostlinu ideální podmínky, se dost liší, ač jsem ji měl vyhlédnutou, tak teď nevím, zda bych jí ve svém plánovaném akváriu spíše nezabíjel. Voda, kterou použiju, bude mít pH < 7, dKH cca 4, dGH 7 (spíše možná ještě nižší působením hnojiv atd.), teplotu 26°C. Ač lze na internetu nalézt doporučení, podle kterých by mělo být v takovém prostředí pěstování ještě v pořádku, zde (např.) jsou vypsány požadavky již dost mimo "moje spektrum". Nerad bych pořizoval rostliny jen aby u mě uhnívaly, snažím se k tomu přistupovat v rámci možností co nejzodpovědněji. Takže předem díky za postřehy všech, co konkrétně s touto rostlinou mají nějaké zkušenosti! ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 14:56 Muž Lada2 [11] – Re: geminika
no mne ta prvni sla tak nejak jako popisujes tak jsem ji vyndal mela i divny koreny a koupil novou a behem chvilky jsem nevedel co s ni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 09:29 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Lada2
To by sa mi páčilo. Valisneriu by som veľmi chcela takú hustú, ale tú, čo som kúpila naposledy mi skosili prísavníky a Parmičky, tak len prežíva do výšky asi 10cm. Rada by som, keby sa už začala rozrastať, ale nejde jej to. Dávam teraz aj CO2,ale zmenu nevidím. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 20:55 Aleš – rostilna
a když se mi valí na hladině tak 3cm listu od Vallisneria Asiatica (zákruticha asijská, mohu ho odtšihnout těsně pod hladinu nebo celej list pryč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 11:04 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: ancistrus
ono valeni po hladine se tyka asi jen nizsich akvarek, u tebe to nehrozi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 23:17 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Me se asiatica drzi pod hladinou, vubec se listy nevali na hladine. A odnozuje krasne rozrusta se pomerne rychle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 17:23 Muž Lada2 [11] – Re: FranzFritz
pomalu??? ja bych ji u sebe povazoval za plevel:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 17:08 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Aha díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 17:05 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: 720Martin720
Při dobrých podmínkách se množí sama odnožemi. Jde to pomalu, ale jistě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 16:58 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Aha já nevím jak jirozmnožit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 16:55 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: 720Martin720
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 16:53 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Když je utrhnu a zasadím zakoření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 16:43 Muž Lada2 [11] – Re: Aleš
ustrihavam normalne co lezi na hladine jednou za cas a roste bez problemu dal ac dost lidi tu psalo ze ji to vadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 08:47 R Muž romant [27987] – Re: Aleš
Klidně můžeš listy trhat, nebo stříhat. Ideální bude někde ve spodní části jak píšeš. Já čím víc protrhávám, tím víc mě Valisnerky odnožují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 08:34 Aleš – rostlina - trhání listů
ahoj, mám akva rostlinu Vallisneria Asiatica (zákruticha asijská) a zajímalo by mě, zda mohu odtrhávat ty její dlouhé listy které rostou až na hladinu, abych je trochu zkrátil jelikož na jednom místě se mi 2 listy stočily zpět do akvárka a rostou jakoby zpátky směrem dolů.....


a jeden list je už světle hnědý takže ten mám odthnout celý od kořene nebo jak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 17:39 Muž paja66 [11] – Re: arnošt
No jo no, CO2 versus nic, hnojeni pmdd každý den versus nic, osvětlení 100W vs. 20W holt někde znát být musí...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 23:22 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: paja66
tak to já mě tak 10 rostlinek za měsíc - není to na zbohatnutí, ale aspoň krmení si za to člověk pořídil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 23:17 Muž ApacheBa [0]
ja mam NANA a SPIRALIS, a obe normalne stiham pod hladinou, ziadne zahnivanie som nemal, rastu ako dive, a dokonca som si dnes vsimol, ze v jaskyni s kamenov, co som postavil tiez rastie valisneria, v uplnej tme, takze aj tezy o tom ze treba dostatok svetla moc neobstoji, rastu aj v tme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 22:36 Muž paja66 [11] – Re: Lola
Pokud se podíváš na moje akva rybicky.net/nadrze/8544, tak uvidíš, že jsem to taky střihnul pod hladinou a taky to vypadá dost děsně. Mám v akvárku tři ampulárie a tři ancistrusy, ale nějak je to nebere, asi je to pro ně moc vyskoko. :-)
Souhlasím, že giganteu, která dorůstá v pohodě dost přes 2 metry, dávat do akvárka menšího než nějakých 300-400 litrů, bude asi vždy problematické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 22:28 Muž paja66 [11] – Re: arnošt
Za rok mi to vyžene tak 3-4 nové rostlinky, to bych na tom moc nevydělal. ;-) Nicméně já mám akvárko jen jako koníčka a snad i ozdůbku v obyváku, abych vydělával, to bych se tomu musel věnovat úplně jinak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 22:22 Muž paja66 [11] – Re: protein007
Díky za link na hezký článek. Bohužel tam stříhání listů vallisnerie moc nedoporučují... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 22:10 Žena Lola [28] – Re: paja66
Já giganteu také stříhám. Zahnívají pak pomalu jen konce ustřižených listů, ale není to žádná katastrofa. O zbytky se vždy decentně postaraly dvě ampulárie, které mám ve 100 litrech. Snažím se stříhat tak max 1cm "nad hladinou", aby nebyly vidět ustřižené konce listů. Jednou se mi podařilo ostříhat listy pár cm pod hladinou a vypadalo to dost otřesně hmm
Ale do nového akvárka bych je už nedávala. Kořeny mi prorostly a zaplnily téměř celé dno. Je to nezmar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 10:42 Muž arnošt [37] - Rostliny
taky jsem stříhal - naopak mi přijde, že to hezky omlazuje rostlinu - staré zasřižené postupně odhnily a vyrazily listy nové a i nové rostlinky, které zhusťovaly prostor - časem je můžeš i prodávat když bude zájem - já se jich naprodával než jsem je zrušil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 10:38 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Giganteu zastrihuju bezne, prave aby tolik nestinila. Mam zkusenost, ze kdyz list zastrihnu pod hladinou, tak uz dal neroste a casem list uhnije a kdyz ho necham delsi z casti na hladine, tak roste hned dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 06:30 DeStRoY3R
ja to delam take tak.kytkam to nevadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 03:45 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: paja66
Pozri si casopis Akvarium, 10. cislo. Na 19. strane sa hovori o zastrihavani vallisnerii ;-)

e-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 23:50 Muž paja66 [11] – Zastřihávání vallisnerie
Vloni (2009) se mi vallisnerie gigantea ve 160 l akváriu rozrostly do opravdu gigantických rozměrů, největší rostlinky byly obtočené kolem celé nádrže a měřily přes 2 metry. Samozřejmě to značně stínilo (navíc mám osvětlení jen 20W), takže dole jakž takž rostla akorát kryptokoryna. Když už jsem nevěděl co s tím, tak jsem vzal nůžky a normálně jsem je všechny pod hladinou ostříhal (byl toho plný kýbl) a akvárko se krásně prosvětlilo. Znáte někdo nějaký lepší způsob, jak této rostlině zabránit, aby dorůstala takových rozměrů. Budou mi zastřižené listy zahnívat? Díky za odpovědi!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 19:32 Muž filipsi [1295] – Re: vaclav
Ale jo, souhlas, jen jsem reagoval na to, ze se Ph nekam "vraci" casem samo, kvuli pufraci, alkalite .... To je hloupost, casto opakovana. Pravda je, ze vlivu, co mohou vest k vzrustu ci poklesu ph v akva je mnoho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 18:40 Usine – Re: filipsi
Žádný vodárny. To co píšeš je teorie možná pravdivá (nemám na to vzdělání abych tvrdil opak) ale v praxi nepoužitelná. Vždycky bude v akváriu mít něco na vodu vliv, a v tu chvíli to co píšeš neplatí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 18:31 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Já to vzdávám, už z toho mám pěknej guláš. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2009 17:47 Muž filipsi [1295]
DrBolíto napsal:...Voda s vysokou alkalitou bude mít vždy tendenci vracet se k původnímu vyššímu pH, i když přidáme větší množství „okyselovačů“...

Tohle je prave jeden z akva mytu, vychazejici krom jineho z jinak vynikajicich Raviolcinych clanku. Pravdepodobne to takhle nemyslela, ale je to pouze tak vesmes chapano. Mozna to chtelo jinou formulaci.
Pufr je "tlumic" pohybu ph, dokaze nejakou dobu Ph drzet. Ale jakmile pridanim kyseliny ci louhu Ph nekam "premistime", neprichazi v uvahu bez jinych, dalsich vlivu, aby se samo behem nekolika dnu ci hodin nebo tydnu samo vratilo tam, kde bylo.
Vaclav - Clanek pravdepodobne byl o vodach z vodaren, ne? Tam bych to vysvetlil zmenou tlaku a obsahu plynu ve vode. Neni to bez priciny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 16:14 Usine – Re: filipsi
Teď mám v ruce poslední vydání AT a tam je článek "O pH našich vod." Je sice z roku 1961 ale píše se tam o že i sebelepší upravená voda změní svoje pH do 24 hodin o 0,2 směrem nahoru. Postupný proces alkalizace trvá několik dní a výsledkem je celkové zvýšení o 0,3 až 0,6 pH směrem na horu. Tolik z článku. Ty ale říkáš že se nic takového bez příčiny neděje. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 15:57 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: DrBolíto
dešťová voda řekněme s PH5 No nevím, ale pochybuju, že někde "unás" padá takováto dešťovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 15:18 Muž filipsi [1295]
DrBolíto napsal:...
P.S. Doufám že nedopadnu s odkazem jako u Rataje. hmm...


Asi jo ;-) , nic takoveho jako "vraceni" k puvodni kyselosti nebo zasaditosti se dit samo bez priciny nemuze.

(kdyz pominu specialni pripady, co s akvarkem nic spolecneho nemaji, a i ty pricinu maji)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 12:12 Usine – Re: Johns
Jak měkkou vodu máš dkh. Pokud je skoro nulová tak to by se teoreticky mohlo stát že se PH propadne, ale to musí někdo ze zdejších chemiků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 11:56 Muž Johns [30] - Cichlidy – Re: vaclav
ano mám tam molitanové filtry ale nidky to nedělalo až ted co sme tam dal ty kytky je to 100litrů akvárka a v košíku valisnerie a v tom jednom akvárku mám malé terče tam kužel není
ale je mi divné že po vyhození té rostliny s eph zatím drží

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 8809x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2248-vallisneria-problem?od=151