Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vallisneria - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Vallisneria - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 14:45 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: geminika
Ono je to zaujimave. Mne, kym som nemal CO2 a podobne Valisnerie rastli ako maju. Teda ako plevel. To bolo mozno 2 roky nazad. Odkedy aplikujem CO2 a drzim ho okolo 30mg/l, svietim 144W do 250L akvaria, hnojim ich rast sa spomalil. Ak ti teda nejde klasicka odroda Gigantea, su aj ine, ktorym podmienky v akva mozu vyhovovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 14:26 Žena geminika [39] - Živorodky
Ja som mala tiež problém s Vallisneriou. Časom mi začali tiež presvitať a odhnívať listy až celkom odhnila a je z nej už len torzo. Začalo to asi tým, že som dokúpila viac Egerie densa, ktorej sa darí výborne, a vallis. pomaly ale iste skončí. Neviem, či sa tie dve rastlinky veľmi nemusia, no ani hnojivko ju neprebralo k rastu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:40 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: ola
držím palce..nech sa darí.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:38 Žena ola [31] Re: deCORF.OBRAEN
Zatím jsou skleněné a neodehnívají. Tak budu doufat, že to je jen dočasné a stav se zlepší. Díky tobě i katterinecce za radu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:29 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: mirlun
ak sa nemýlim tak by tato rastlina mala zniest aj teplotu cca 27-28 stupnov..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:27 Muž mirlun [48] - Rostliny – jaká teplota je možná?
jaké jsou vaše zkušenosti s teplotou vody pro udržení vallisnerie asiatica?(rozpětí). platí maximálně 25°C?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:26 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: ola
to iste som mal aj ja po nasadení ..ale časom to zmizlo.. listy su len sklenené alebo aj odhnivajú?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 20:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ola
takový jakoby popraskaný jsou normálně, i já je takový mám a to už jsem na ně dlouho nesáhla. Jestli jsou trochu do průhledna tak se asi trochu rozpadají po přesazení, jestli má dobrý podmínky tak brzo vyrostou nový litsty a ty už budou v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 20:45 Žena ola [31] Re: deCORF.OBRAEN
Fotka k příspěvku Nevím, jestli to bude dobře vidět. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 20:35 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: ola
nejaká fotka by nebola?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 20:29 Žena ola [31] – Skleněné listy
Chci se zeptat, mám u poměrně čerstvě zasazené Vallisnerky v poměrně čerstvém akva :) divné listy... jak to napsat... jako když do zrcadla majznete kladívkem, jakoby popraskané a sklovaté. Nevím, jak to říct. Je to tím, že je čerstvě zasazená, zlepší se to? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.12.2011 20:32 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Filip980
V atlase může být kde co, nic to nemění na tom, že kryptokorynám se listy nestříhají.
Jak se chcete nůžkami dostat do mohutného letitého trsu kryptokoryn, abyste ustřihl celý list?! :) Pohmatem se k paždí dostanete vždy. ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 19:46 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Sid
A ještě chci přidat, že termín stříhání listů u kryptokoryn je také v atlase rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_wendtii_tropica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:08 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Sid
Já to myslel tak, že se ustřihne celý, termín zastříhávání jsem nepoužil, napsal jsem střihání bez předpony za. A to je rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 22:23 R Muž romant [27987] Re: Sid
Já jsem tímto způsobem na začátku podzimu provedl dost brutální zásah na Kryptokoryně kalatkolistý, otrhal jsem 80% listů a s rostlinou to neudělalo vůbec nic, jenom jsem jí tím donutil(domnívám se podle reakce) k ještě většímu odnožování, takže už zase rozdávám. :) Takže pro ty méně znalé opakuji(toho není nikdy dost) nestříhat, ale trhat popsaným způsobem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   29.12.2011 22:18 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Filip980
Vy opravdu znáte někoho, kdo by zastřihával odumírající listy kryptokoryn?! coze
Tak pro jistotu, (kdyby někdo nezkušený tuto debatu četl, ať nepřemýšlí nad blbostmi) - odumírající listy kryptokoryn se odstraňují odtrháváním v paždí listu - tedy celé! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 21:42 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Sid
ne ale kdo stříhá odumírající staré listy, což pak vadí celé rostlině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 21:40 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Filip980
Vy znáte někoho, kdo zastřihává kryptokoryny?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 19:54 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: nula
To odumírání při stříhání se spíše víc děje u kryptokoryn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 23:04 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: nula
Stříháním to nebude, spíš podmínky ;-) Stříhal jsem je o víc jak polovinu (občas) a s tímto problémem jsem se nesetkal ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 20:35 nula Re: jossu
toto se mi stalo, když jsem asi při odkalování nějak tu kytku víc zahrábla. A někdy se to prý děje, když je lidi stříhají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 18:58 jossu
cau. prosim Vas o radu, ci neviete nahodou co moze sposobovat uhnivanie valisnerie uplne listy z hnednu a niektore hniju iba od vrchu pomali

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 10:46 Muž Rounce [30]
tak ty plevunky tám dávat nebudu přidám jenom další tři zákrutichy do zadní části nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 22:42 Muž Rounce [30]
tak prezentačka je menuje se Domácí kousek přírody :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 16:23 Muž Rounce [30]
no mě se už asi chytla jo a ty cibule nebo jak se to menuje mám tak akorát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.07.2011 16:00 Voloduson
U Vallisnerii je to jednoduchy, nejdou pouze ze dvou duvodu, extra nizka tvrdost (coz je spis vyjimecne) anebo je prilis hruby substrat (mel by byt do 5mm, lepe klasika do 2,5mm). Temer vsechny Vallisnerie jednoho dne zacnou rust... Je celkem jedno jestli je zasadis i se srdickem, nebo si das praci a zasadis jen korinky (coz je casto hodne obtizne, rostliny se prodavaji s extra kratkym korenovym systemem a s extra dlouhym listem)... Rozdil bude jen v tom, ze pokud zasadis hloubs, budes dyl cekat (a nekdy to fakt trva) nez zacne hazet slahouny a hlavni rostlina nakonec nejspis uhnije. Doporucuju trpelivost, u Vall. Nana (coz je nejspis nejnarocnejsi forma) cekam bezne i tri mesice nez se rozroste (a to casto vypada opravdu na chcipnuti, schazuje listy, hnedne, nekdy zbude jen jeden dva listky), ovsem pak je to teda fofr a vysledek je paradni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 13:29 Muž Rounce [30]
tak je vyměním jenom 2 rostlinky takže to moc nebude tak jinačím rostlinám se daří. Prezentacu mám ale nemám čím to vyfotit :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 12:23 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Rounce
No nevím. Nemáš prezentaci takže těžko něco radit, ale časté zásahy do akvária natož nějaké přestavby neprospívají ani rybám ani rostlinám. Větší zásah do nádrže bývá často prvotním impulzem pro rozjezd různých potíží. Akvaristika je o trpělivosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 11:56 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Rounce
tuto rostlinu radím objednat z aqua-daho jsem s ní naprosto spokojen. Taky bych se třeba zaměřil na dno - jestli není nevhodné (dělá se to tím šumícím testem s octem). Ale pokud ti ostatní rostliny jdou, tak problém bude u konkrétního druhu nebo jen u rostliny ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 11:31 Muž Rounce [30]
přeméšlám že akva přestavím dám nový rostlinky místo těch rychlo rostoucích tam dám nějaký pomalý
nejspíš tuhle: rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_cv_roseafolia
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 11:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Rounce
mě se zas nikdy nedařilo tomuhle vlnitýmu druhu, ale obyčejné spiralis nebo i míň obvyklé nana se daří. Tahle mi přišla hodně křehká, asi ani nepřišla v moc dobrým stavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 11:02 Muž Rounce [30]
no počkám do pátku jestli se to zvětší a když ne tak ju skusím trochu povytáhnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.07.2011 10:56 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Rounce
Zkus povytáhnout jak ti radí ostatní, ale záruka úspěchu to není. Ne všem rostlinám se v konkrétním akváriu daří. Např. mě jsou stonkovky, echinodory, anubiasy, saggitarie atd. ale např kryptokoryny se pouze drží a rostou jen pomalu a valisnerie mi zkrátka nejdou. Kolegovi taky stagnovaly a když přišla krize a všechny ostatní kytky začaly chřadnout vallisnerie se rozjely. Zkrátka se něco změnilo v nádrži v jejich prospěch. Takže i když ti teď nejdou za nějaký čas se jim může klidně dařit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 22:30 Muž dvorak [94] - Rostliny
No vydíš jakej je to fofr! :-D během 45 minut ti začla růst :-D
Ne teď vážně. Řekl bych, že to bude zrovna tím, jak psal romant. Určitě to bude "utopením" srdíčka rostliny (místo kde končí růst kořeny a začínají listy)v substrátu. Tato potíž bývá u mnoha rostlin. Nevím, jestli by to mohlo být i u Valisnerií, ale Anubias barteri var. barteri mi třeba při dlouhodobější teplotě pod 20°C přestal růst a postupně zakrněl. Ale spíše to bude tím "utopením" ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2011 22:26 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Sakra, to je pokrok, za pár minut zlepšení. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 22:24 Muž Rounce [30]
No vypadá to že už roste vidím tam nějak kolem 4 novéch výhonků takže už se asi chytla s poloviny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 22:19 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Zkus jí povytáhnout a nebo jí klidně úplně vytáhni a znovu zasaď a při tý příležitosti skoukni kořeny a když budou černý, tak se jí u Tebe opravdu nedaří, ale když budou normálka, tak je to jen otázka času, kdy se rozjede. To přesazení by jí mohlo pomoct. Valisnerky mívají rády tvrdší vodu, ale to nemusí být pravidlem. Až jí budeš sázet, tak dbej na to, aby to srdíčko co z něj vyrůstají nový listy bylo určitě nad substrátem a ta kytka nebyla jakoby utopená v substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 21:46 Muž Rounce [30] – Zákruticha asijská problém
Zdravím mám problém s touhle rostlinkou
rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_americana_var_biwaensis mám ji tám už nějak měsíc a půl a vůbec nechce růst spíš se mě zdá že už zdechá

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 17:24 Muž kortezhugo [983] Re: potapac
...jedna z moznosti je aj ubrat svetlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.05.2011 17:17 Žena potapac [2] Re: RadioactiWe
s tym som zacala asi pred tyzdnom....cize tym by mal byt problem vyrieseny :) ....dufajme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 16:49 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: potapac
Napríklad pridávať CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 15:50 Žena potapac [2] Re: RadioactiWe
a co s tym robit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2011 14:32 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: potapac
Biogénne odvápnenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 14:21 Žena potapac [2]
Fotka k příspěvku maaaaaam probleeeeem .... s mojimi velsnerkami nieco je :( su na nich take biele bodky ( malicke ale velmi husto pri sebe) a su take tvrde, väčšinou su po krajoch a postupne sa rozsiruju do stredu rastlinky...nestretli ste sa s tym niekto???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 16:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: leontin
To tedy byla soda, fakt ze v NaHCO3 nikde Ca neni, diky ze nas nenechas oblbovat ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.03.2011 15:28 Muž leontin [46] - CichlidyRe: Voloduson
Jedlou sodou nepřidáš Ca,ta rada je ...Já po odkalení přihodím půl školní křídy.Já si všiml,že po založení akvária rostlo všechno a dobře.Ale po čase některé rostliny začly dominovat.Echinodory mi pouštěly 80 cm listy a Vallisnerie živořily.Tak jsem 2 obrovské Echiny vyhodil.Villisnerie začly skvělednes je budu dávat kolegovi,protože listy jsou 130 cm dlouhé a v akvariu tma a 80% Echinů vyhynulo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 14:57 Muž filipsi [1295] Re: radusho
Zvlastni predstava o nechemicke a chemicke ceste :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 14:37 Muž radusho [41] Re: Voloduson
Nechemickou cestou by sa to dalo riesit vhodenim nejake musle do akvarka chemickou pridanim jedlej sody do vody

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 23:18 Voloduson
Jeste sem se nekde docetl, ze to muze byt nedostatkem Ca... Bohuzel nevim jak ho do vody dostat (krom chemickeho postupu), a ani popravde nechci, jelikoz je me divne, ze se to projevuje pouze na te Vallisnerii a nemam tak absolutne jistotu, ze je to tim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 23:16 Voloduson – Vallisneria Spiralis - sklovateni prostredku listu
Zdravim, mam problem s rostlinou Vallisneria Spiralis, doposud se ji velice dobre darilo (viz ma prezentace GARDEN III, v pravem zadnim rohu nadrze u vypuste filtru a u topneho telesa), nyni jsem si vsiml zajimaveho problemu, temer na vsech listech se priblizne ve stredu jejich delky zacla rozpadat jejich hmota (uhnivat, sklovatet) a nasledne se list odtrhne... Postihlo to temer vsechny listy, ruzne delky... Stalo se to pri leceni krupicky (vyssi teplota a leciva), ovsem nevim jestli je to tim, ostatni rostliny zcela bez problemu... Rostlina snad nijak nestagnuje, pousti dalsi nove listy, jen proste prisla temer o vsechny stare od pulky dale (coz by mohl byt trochu problem)... Zajimalo by me cim to muze byt... Parametry jsou nyni tyto: teplota 26 stupnu, pri leceni krupice asi na ctyri dny 29, hnojeni PMDD s KNO3, jednou za 14 dni tablety zeleza, plus Dennerle V30 v malych davkach dle potreby. NO3 nizke, NO2 vubec. Nemam bohuzel test Fe, coz by mohl byt problem, ale nevim. Nenapada nekoho neco? Diky moc...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 8809x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2248-vallisneria-problem?od=101