Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup a cena rybiček

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Nákup a cena rybiček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 22:28 Speed – Cichlidky
Zdravím chcel by som sa spýtať či tu nemá niekto na predaj, prípadne nepozná niekoho alebo kde by sa dali zohnať tieto rybičky Mikrogeophagus altispinosus,Mikrogeophagus ramirezi,Mikrogeophagus ramirezi Electric blue ďakujem moc za info :-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 17:04 Muž Yirka [9126] Re: tara
Podívej co je jich druhů.... rybicky.net/atlasryb/cesky/h
a dál již ani nemá cenu pokračovat. Je třeba se zeptat na konkrétní rybku a někdo se určitě ozve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 16:35 tara – Halancici
Ahoj, chtela bych se zeptat kolik stoji Halancik ve zveracu . Dekuji za odpovedi . Ahoj :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 16:46 JoKa Re: Jiri
Za tolik, za kolik ti je vezmou a to se silně různí. Od 10 do 20 Kč, víc si myslím ti nikdo nedá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 10:29 Muž Jiri [0] – Cena Sp. super red
Nevíte náhodou za kolik je reálné prodat Ancistruse Sp. super red? Množí se mi v akváriu, zatím mají něco málo přes 2 cm, ale rostou jak z vody...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 08:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jakub
Kvalita zverimexů je přímo úměrná kupní síle. Když je v regionu více než desetiprocentní nezaměstnanost a průměrná měsíční mzda je mnohem nižší než třeba v Brně nebo Praze, nedá se čekat záplava dobře zásobených akvaristik. Najdou se i na ostravsku, ale je jich mnohem míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 07:42 Muž RadekH1 [129] Re: Jakub
Mam doma hrbohlavce africke. Jsou z konga.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 02:10 Muž Jakub [0] - Congo riverRe:
Díky pánové, mrknu se na vaše tipy. U nás na Ostravsku toho moc není, pár zvěráču které stojí za prd. Když už si tak hezky povídáme, nedělal někdo z vás biotop afriky, konkrétně řeka Congo? :-) Díky všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 20:28 Koště Re: Jakub
Ve sklorexu v Brně je mají pořád, ale jestli je to import nebo odchov to nevím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 19:25 Žena petulinakk [2016] Re: Jakub
Mivaji je v Praze v Braniku, ale to je od vas trochu z ruky :-)
Jsou to pekne zdrave kusy, odkud pochazeji nevim, ale neni nic jednodussiho nez jim pripadne zavolat a preptat se :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 17:06 Muž Jakub [0] - Congo riverRe: Pepan
Díky za info. Našel jsem v čr pár krámů kde by se dali sehnat, ovšem jak je to s nemocemi...Dovoz by eventuálně být mohl, karanténa je...V úvahu by možná přicházelo Vivarium. Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 13:45 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jakub
H. amandae nabízel Zoo Panda, ale ti se stěhovali z Globusu a nevím, jestli už mají novou prodejnu v provozu. Jinak jsem je asi dvakrát viděl na burze. Byly to ale ryby z dovozu, rozhodně ne místní odchovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 13:20 Muž Jakub [0] - Congo river – Hyphessobrycon amandae
Dobrý den, nemáte někdo tipy na nákup těchto rybek : "Hyphessobrycon amandae".
Jde mi o osvědčený odchov či další druh prodeje. Minimalizace náchylností nemocí..
Děkuji s pozdravem Jakub

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 00:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: rastrot
On to už bude brzo rok (ne-li že už to je, čas hrozně letí), co je zavřený, neb jej nejvyšší prodal firmě Petra Aqua...A tato firma sídlí na šestce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 00:13 radim Re: rastrot
placek.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 22:03 rastrot
nezna nekdo Velkoobchod PLACEK na Praze 10?je to velkoobchod s akva Rybami pry tam muze i bezny zakaznik dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 21:19 rastrot Re: Designer
je pravda ze nekdy levna vec je draha vec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.09.2014 13:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: rastrot
Akvarium nad 500l s vybavenim neco stoji, energie a voda taktez, takze mi pak do takoveho akvaria (a mensi vhodne rozhodne nebude) setrit na rybach prijde jako nepodstatna uspora. Kolik procent ta cena paru udela z toho akvaria plus ceny jeho provozu za zivot tech ryb? Neboj, nemluvi ze mne bohatstvi, jen kdyz do neceho davam penize, beru to jako celek, pac uspora par set v tom celku opravdu vyznam nema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 13:25 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: rastrot
No co s tim? zrušit to. A je to velkochovatel nebo velkopřekupník ? Z toho co jsi psal jsem měl pocit že se jedná o jeho odchovy a teď zase naopak. Asi bych zkusil podívat po jiných cichlidách a to středního vzrůstu, ony všechny velké cichlidy jsou více či méně agresivní, ale u těch středně velkých se s tím dá lépe pracovat a dají se i kombinovat. já osobně bych jako alternativu pokouknul třeba po Cryptoheros panamensis. Nádherný menší druh kančíka, který se snese i s jinými druhy. Ale to už je mimo téma a nejlépe poslouží založená prezentace nádrže a tam se dočkáš řady rad a tipů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 13:17 rastrot Re: Designer
tak to pro me je docela vysoka castka nemam na vyhazovani kor když nekde je muzu jak mi tady pisi sehnat levneji.A myslim ze dneska pocita vice lidi s kazdou korunou ne jenom ja
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 13:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: rastrot
Jestli se Ti ty ryby libi a mas je do ceho dat, tak je proste kup, pac pokud je to pro Tebe opravdu hodne, za co jim pak poskytnes co potrebuji? A ze i jen provoz dost velkeho akvaria prece jen neco stoji. Kdyz budes cely vikend misto hledani levnejsiho dodavatele delat neco smysluplneho, jeste Ti zbyde, a na ty ryby se budes divat roky, neni to neco co utratis bez hmatatelneho vysledku. Navic muzes mit dobry pocit, ze ty penize podporily nekoho, kdo je nema jen tak za nic, musi to umet a jiste ho to nemalo stalo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 13:13 rastrot Re: dudak
ja ani v celku nevim co to F1 jedna je mam to pro radost ale mas pravdu i když bude nastvany za tu cenu je nevezmu dekuju za radu a to mi nabizel 10cm par za 2000kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 13:07 Muž dudak [1885] Re: rastrot
někdy před 20 lety jsem je choval, měl jsem je do velikosti cca 12cm v 200 l akvárku 6 kusů, ale pak jsem je dal pryč, byly už moc velké a začaly být agresivní. Jestli ti nejde o F1, tak je hloupost za ně dávat tolik peněz, občas jsou vidět i v lepších akvaristikách, tuším sem je jednou viděl i v hornbachu, nebo někde na e-shopu, když je zrovna budou mít, cena ryb pak bude úplně jiná, třeba tady www.aquarium.cz/…

Jinak to jsou nádherně zbarvené cichlidy, jednou bych se k nim rád vrátil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 12:59 rastrot Re: Hansel
tak ted nevim co mam delat jelikož mi volal ze uz je mam i když nejdříve rikal ze budou as za tyden ale asi se na to vykašlu ta cena se mi zda opravdu moc vysoka i když on říká ze je normalne v tehle velikosti prodava za 1500 a nevis o nekom kdo ma podobne mirumilovne cichlidy?dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 12:56 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: rastrot
Pokud se nevyznáš a v podstatě nedokážeš "ocenit" to že jsou to F1 generace, tak by to byla šílenost to koupit. Nehledě na to že tahle párovací loterie může přinést taky spoustu problémů a na těch pár centimetrech se mi nezdá že by už samec hrbatěl, i když s nimi osobní zkušenost nemám. Něco přečíst, neunavně hledat a něco se najde. Bohužel si nevybavuji že bych je teď někde viděl. Hlavně taky zvážit zda jsou pro ně vhodné podmínky. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 11:55 rastrot Re: RAP
prý rozezná jelikož je to velkochovatel a ta cena je pry pro to ze je to první vrh paru z volneho odchytu a jsou to pry raritni ryby.Ja se v tom tolik nevyznam ale cena se mi zda taky trochu vysoka.Pár pry uz pozna jelikož se pry sameckovi uz dela hrb na hlave ale jak pisi ja sam se v tom nevyznam pro to se ptam nevite o nekom kdo je ma za mensi cenu?dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 11:32 RAP Re: rastrot
Při velikosti 8cm rozezná pohlaví? coze To bych chtěl vidět fotku. Ta cena by odpovídala vzrostlému páru nebo přímému importu. Vieja synspilus je chována v ČR a SR dlouho, chovají se tuším dvě formy bigcichlids.6f.sk/… a bigcichlids.6f.sk/… . Měly by být k dispozici ryby jak importované tak dlouhodobě odchovávané. Velký pozor na různé křížence!!!!
PS: rybicky.net/nadrze/811
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 09:30 R Muž Silent [5949] Re: rastrot
Kančík je velmi široký pojem, ale i tak platí o to více můj předešlý příspěvek, protože v tak malém prostoru by se ty ryby umlátili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 09:23 rastrot Re: Silent
mam tam dva kanciky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 09:14 R Muž Silent [5949] Re: rastrot
Cenu určuje trh a tohle není nijak rozšířená ryba. Ovšem ve svých předešlých příspěvcích popisuješ, že vlastníš nádrž objemu 350 litrů a předpokládám, že bez ryb není. Pro kančíky které bys chtěl je tato nádrž nevhodná. V takovém případě bych šel výhradně nad 500 litrů a pokud společně s dalšími rybami tak ještě výrazně objemnější a co se případných společníků týče museli by být shodné velikosti což v dospělosti je cca 30cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 08:45 rastrot
mám dotaz je cena 1200kc od chovatele za par velikost 8 a 7cm Cichlasoma Synspilum přijatelná?není příliš vysoká nevi někdo zda by se tyto ryby nedali někde sehnat levnějc?dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 14:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Issa
Usuzujete správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 13:51 Issa
Jdu s dalším dotazem. Jak je to s "výhodností" nákupu menších tzn. mladších ryb za nižší cenu? Teď koukám do zdejší inzerce a např.:
Pancéřníček panda ( corydoras panda )
2,5 cm 15,00 Kč/kus
2,5-3 cm 18,00 Kč/kus
3-3.5 cm 20,00 Kč/kus

Samozřejmě je ten rozdíl ceny pro nás, co kupujeme pár kousků jedno. Jen mě zajímá, jestli koupě mladších/starších ryb nese nějaké riziko (např. že mladší/starší ryba bude mít problém s adaptací, nebo naopak, popř. že koupí většíco kusu si můžu do akva pořídit starce nad hrobem :-D atp.)
Děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2014 10:43 harpunar Re: Issa
Čeští chovatelé již dávno nejsou shopni konkurovat hlavně azijským farmářům,ti totiž nemají téměř žádné náklady na pracovní sílu, teplo,světlo a na el. energii minimální.Nehledě k tomu že cena výkupu se např. u neonky za posledních řekněme třicet let nezměnila skoro vůbec,ale energie za tu dobu zdražily o sta procent.Pár chovatelů(nikoliv překupníků)tady ještě je,ale obávám se že za deset,patnáct let budou vymřeni.Bohužel :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 05:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Issa
V těch, které nejdou sekat jako dřeváky u Bati, o dopravě jsem již zmínil... ;-) ...což samozřejmě u Marku u kapra neplatí, ten k nám z Dálného východu přijel "v neckách"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2014 00:40 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Issa
Kapr rybka smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 23:47 Issa Re: LiborSprysl
:) Aha. A dá se tedy alespoň říct, u kterých ryb jsou čeští chovatelé schopni cenově konkurovat Vietnamu, Izraeli a spol.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 23:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Issa
smich Dovézt se dá dneska skoro všechno, vždy je třeba uvažovat, kolik se toho vejde do bedny, aby byly co nejnižší přepravní náklady...Z toho vychází, že nejhůř se mačkají k sobě třeba skaláry. Ty tedy bývají české... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:31 Issa
Pročítala jsem teď vlákno o závojnatkách (probírá se tam, zda jsou z místní produkce či dovozu). A tak mě napadlo, jestli se dá nějak (byť pochopitelně zhruba) říct, které druhy ryb prodávané v našich akvaristikách jsou/nejsou s velkou pravděpodobností z dovozu? Alespoň u těch nejběžnějších.
Když jsem naposledy kupovala rybičky, tak pán v akvaristice tvrdil, že neví.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 00:06 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Priest
Díky za tip, zkusím něco vygooglit. ;-) Máte nějaké osobní zkušenosti, co můžete doporučit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 00:02 Muž Priest [325] - CichlidyRe: MarekP
Nevím jestli je zverimex to pravé místo,zkusil bych nějaké sádky,popř. rybářství a nakoupil nějaké plevelné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 23:42 Muž MarekP [812] - Malawi – Zverimex
Ahoj,
můžete mi doporučit nějaký zverimex v Brně, kde mají relativně levné ryby? Je mi jedno, co to bude za druh (budou pouze jako krmení pro vodní želvy), záleží akorát na velikosti tak do 5 cm, což jsou ve zverimexech prakticky všechny. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 11:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Tacudek
Na burze v Brně celkem bývají. Zkus se zeptat pana Gebauera a pana Hřivňáka. Ale určitě zajdi na burzu, viděl jsem je tam skoro vždy - buď espeho, nebo hengelovy tam má vždycky někdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 06:43 R Muž romant [27987] Re: Tacudek
Určitě bych testnul Sklorex.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 23:11 Muž Tacudek [16] - Rostliny
zdravím :) dá se sehnat rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho
kolik stojí a zda se dá sehnat v Brně
Děkuji :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 20:27 Muž Yirka [9126] Re: LiborSprysl
Máš pravdu, blbě jsem to napsal. Výkup za 10,- prodej za 20,-= 100%. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 17:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
U nás většinou 100% a venku i 500%... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 14:13 lelizi – Louny
Louny 15,- Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 11:18 radim Re: Ičin
tak toho se chytnu, to je pravda, ikdyž to myslíš asi trochu jinak...už několikrá jsem zažil "akvaristu", kterému bylo zatěžko si přijet i pro ryby darem a otravoval ať je přivezu já. Nebyla to ani žádná dálka... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 10:59 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Aforte
pro akvaristiku je zadarmo drahá ;) To riziko zavlečení nemoci je stejné, když ti za něj dají 10 Kč nebo ho dáš zdarma.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10082x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2039-nakup-a-cena-rybicek?od=51