Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup a cena rybiček

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Nákup a cena rybiček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 07:28 Muž Yirka [9118] Re: Aforte
No jo, ale to jsi neuvedl. Je rozdíl, mezi cenou nákupní a výkupní...... Z mých zkušeností cca 50%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 21:42 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Ičin
Uvidíme. E-mail už jsem napsal. Maximálně jim ho dám zdarma nebo se zeptám lidí v okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 21:35 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Aforte
akvaristika nebude kvůli jedné rybce nulové hodnoty riskovat případné zavlečení nemoci(í)
Rád bych se mýlil, ale nevsadil bych na to ani fň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 21:16 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Ičin
Chtěl bych ho prodat do akvaristiky. Nabídl jsem to paní a uvidíme. Řekl jsem buď za symbolickou cenu nebo na výměnu s doplacením zbytku za rybičku, rostlinku, krevetky. Uvidíme. Pokud ne, tak to zkusím zdarma. Chci se ho zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 20:08 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Aforte
cena bude relativně zanedbatelná (cca 50-90,-) a hlavně pohlaví je zatím nerozlišitelné, je to mladý jedinec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 20:07 Muž Yirka [9118] Re: Aforte
To nelze jednoznačně říci. Na burze ho třeba dostaneš za dvacku a v obchodě může být až 4x dražší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 19:54 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,

mám dotaz. Jakou cenu může mít 5-6cm nejspíš samice(je bez vousků) ancistruse sp.(normálního) gold(zlatého). Nevím od kdy lze rozeznat samečka od samičky, ale tato rybka nemá vousky, proto usuzuji, že to bude samička. Je zdravá, vitální.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.12.2012 21:58 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: harpunar
Ano, samečci se občas "kočkujou", taky jsem to zaregistrovala. Buď se proženou nebo se kolem sebe točí dokola :-)
Dokonce mám jednu samičku, která tu a tam prohání všechny ostatní.
Za sebe si myslím, že po krevetkách nijak zvlášť nejdou. Pro sličenky je dobrý mít dobře zarostlou nádrž, tak i krevetky mají spoustu skrýší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.12.2012 18:03 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: michaelchuck
Jojo a máte je ve 100 litrech tone Oni už taky dlouho žít nebudou, tak si je užijte :-/
Ta ryba vůbec nepatří do akvárií a když už, tak do výstavních akvárií třeba v ZOO. Tak 5000 litrů a výš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 17:57 Muž michaelchuck [0] - Parmičky – ¨Hornbach
V Hornbachu jsem si koupil sumecky žraločí a mam je už rok a sou veliký, zdraví, aktivní a i čilí. Maj tam veliký výběr všeho!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.12.2012 17:52 harpunar Re: Ivaha, 0
Há mám elegansky ve dvou nádržích samostatně a v jedné ze super red sakurama a nepozoruji že by s těma krevetama byl nějaký úbytek ryb,jak krevet.Ale zato pozoruji že mezi eleganskama už ve velikosti 4-5mm dochází k soubojům a hlavně samečkové si tvrdě budují hierarchii.Tak hezký zbytek posledního dne v roce a v tom příštím hodně štěstí a ať vám všeem plavou!!!!!! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.12.2012 15:01 0 Re: sikula
Má zkušenost je, že i malý potěr ž. sličné, čerstvě vylíhlé krevetky vyloví, když mají příležitost.

Za kolik v té Ostravě byly neoheterandrie eleg., již přesně nevím, ale dá se na to zeptat na stránkách ostravské aquaburzy v on-line debatě.

Já je jako svůj přebytek nabízel po 40kč za kus. Do obchodní sítě se takovéto ryby nevyplatí dodávat, ani to nedoporučuji nikomu zkoušet, jen by se tím ty rybky ´pokazily´. Jsem na jiném PC, tak foto nepřidám. 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 09:44 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: ivaha
Taktéž mi fungují s krevetkami (CRS) dohromady a množí se i krevetky i živorodky sličné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   31.12.2012 02:49 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Jetta
Ony sličenky chtějí jednodruhový akvárko. Mám je od dr. Slabocha a sám mi říkal, ať je mám samotný. Mám je teda s krevetkama, množí se mi obojí. Pan doktor mě od toho možná malinko zrazoval, že prý jemu se pohromadě moc nemnožily ani sličenky ani krevetky. Musím to zaklepat na zuby, u mě to běží. Sice možná rybek není tolik, kolik by mohlo, ale přibývají, no poslední dobou vcelku utěšeně. Dost je pozoruju a nevšimla jsem si, že by s krevetkama nějak nevycházely.
Ve Viváriu jsem je ještě před nedávnem viděla za 70,-, tak tam teda zřejmě podražili. Ovšem i 50,- na tom Aukru se mi zdá celkem dost ;-) Každopádně, když jsem viděla cenu uvedenou ve zdejším atlasu (když jsem o nich začala uvažovat), tak i přesto jsem je chtěla. Pak jsem nakonec byla mile překvapená :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 23:55 Muž Jetta [11] - ŽivorodkyRe: PR0V0CATEUR
Mně hodně zajímá cena hlavně z takové burzy.
Já mám elegansky od Libora Sprysla. tedy od chovatele za tu lepší cenu.
Mám z jeho chovu už víc divokých živorodek.
Ze začátku jsem dělal chybu a choval je i z jiným druhem v jednom AQ
strašná chyba mladé jsou doopravdy strašně malinkatý.
Teď mám asi čtyřicet větších ryb v jednodruhovém AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 23:38 PR0V0CATEUR Re: Jetta
Na aukru byly před týdnem za 80kč a teď už jsou za 50kč, ale od chovatelů se údajně dají sehnat ještě levněji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 23:33 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
Zdravím ,zajímala by mne cena živorodky sličný,na níže zmiňované burze v Ostravě
Jaká je cca cena takové živorodky. V kameném obchodě jsem ji naposled viděl
ve vivarku a tam byla za 90kč.
Jo a koukal jsem že v kartě elegansky jsou dvě nabídky této živorodky
ze susic a z ostravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.12.2012 19:53 Muž matlala [798] - RostlinyRe: PR0V0CATEUR
jo bude, taky jsem si tak několikrát objednával ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 19:50 PR0V0CATEUR Re: xenotoca
Ty sličky prozatím nějak neřeším, už mám tady na fóru domluvené, že si je zkusím v lednu nechat poslat vlakem, sice pojedou přes celou republiku, ale snad to bude v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 19:33 Muž xenotoca [34] - ŽivorodkyRe: matlala
živorodky sličné úspěšně množí Ondra Ludvík z Orle u Pardubic, nevím však zda má v současné době přebytky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 19:09 panda Re: 123
Tedy moc zkušeností s prodejem nemám (pandy, ancistrusi, black molly), ale rybičky šly ode mě do obchodů (na zlínsku) za polovinu ceny za kterou se pak prodávaly..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: 123
hodně z těch rybiček se ani nedožije toho aby je někdo koupil, zvlášť v normálních pet shopech kde se v akvaristice moc nevyznají, tak musí být cena vyšší aby se jim to vyplatilo + cena za vodu a energii, a ještě nějaký ten zisk. Ani oni na prodeji ryb nějak extra nezbohatnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: matlala
na burze v Brně je Ivoš neměl (no možná má ale nevozí), kupovala jsem je od prodejce co měl stůl naproti, jen nevím jak se jmenoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:41 123 Re: Deathbull
1/5 tržnej ceny coze ...sa divím tým chovateľom, ja by som pod 1/3 nešiel :-D...takže predávať bežné druhy rybiek do akvaristík neoplatí :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2012 17:44 Muž matlala [798] - RostlinyRe: 0
co zkusit pana Ivo Žídka z Ostravy-Hrabůvky, u nás na trzích bývá pravidelně a říkal, že bude jezdívat. V brně myslím bývá taky a v Ostravě určitě.
elegansky by měl mít, pokud se dobře pamatuji
telefon na něj je 603 520 944
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 17:31 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: 123
Já teda prodávám vyjímečně, spíše rozdávám ale vždy jsem dostal cca 1/5 tržní ceny. Ještě že mě to baví, ale neživí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 17:30 Muž rriki [818] - CichlidyRe: 123
3,5kč max 4kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 16:24 123 – Cena
Hmm, zaujímalo by ma za koľko predávajú chovatelia rybky do akvaristík (v% vzhľadom na cenu ponúkanú akvaristikou)...myslím to takto, napr.: neónka môže stáť v akvaristike napr.:0,75€ a chovateľ ju akvaristike predá za 0,35€, čo je cca 46,67% z ceny za ktorú ju predáva akvaristika...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 19:38 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: PR0V0CATEUR
Fotka k příspěvku Když jsem letos v podzimu navštívil ostravské fauna trhy, tak tam bylo pěkně vybarvených neoheterandrií nabízeno docela dost, takže jsou pro zájemce dostupné.

Tyto ryby se ve vhodných podmínkách snadno množí, ale nutno je pravidelně včas nakrmit, jinak mnoho potomstva nezůstane.

Z dalších drobných a zajímavých i málo plachých živorodek doporučuji pro jejich větší rozšíření, též chov X. pygmaeus, které mám společně s drobnými razborkami a divokými pavími očky.

Přidaný snímek je z mé nádrže potok a zachycuje druh X. pygmaeus, plus divoká paví očka, ale od divokých pavích oček pro jejich barvy se světlo odráží tak silně, že jsou vidět jen jejich nejasné obrysy. Foceno dnes 29.12.2012.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 18:30 PR0V0CATEUR Re: Ičin
Právě proto bych rád dneska využil toho, že mám možnost odvozu zdarma z Prahy autem až domů...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 18:24 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: PR0V0CATEUR
No podstatně lepší než 400km. Pro jednou se to dá přežít, pokud není jiná varianta (např. vlak). Stejně nejrozumnější bude optat se v nějaké místní akvaristice jestli by je neobjednali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 18:21 PR0V0CATEUR Re: Ičin
Do Brna je to "jen" 86 km, ale i tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 18:05 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: PR0V0CATEUR
To není nikde blíž nějaká akvaristika? Nebo třeba burza?Do Brna je to přece jen trochu blíž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 16:28 PR0V0CATEUR
Hoy hoy, potřeboval bych takovou docela nemožnou věc. Bylo by možné ještě dneska během večera od někoho v Praze koupit Novoheterandrie sličné a modré krevetky? Kamoš pojede dnes večer z Prahy a tak by mi to přivezl, jinak tady v okolí to je nesehnatelné a jezdit jen tak 400 km nic moc...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 17:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: rriki
Ceny výkupů neznám. Ale když se obecně koukám na ceny rybek dnes, tak je to strašně levné.... Vždyť většina těch běžných druhů ryb je dnes ještě levnější, než byla před rokem 1989. Nechápu, jak se dnes někdo může uživit chovem ryb. A já pokud mohu, tak v obchodech ryby vůbec nenakupuju. Raději je za stejnou cenu koupím od chovatele. Tam mám jistotu, že nejsou dovezeny někde z Asie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.11.2012 16:41 Muž rriki [818] - CichlidyRe: malyLibor
Nešpekujuj já tam ryby ještě nedávno dával a jsem tam pořád registrovaný.A pokud chovatel chce peníze hned,stejně tak jak je chtějí oni po kupujícím ,musím dát 10%slevu .Takže je to i více nežli 300%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 16:36 Muž malyLibor [5371] - Asie
No, já nevím, nikdy jsem u Petra Aqua nic nekupoval, ale když se dívám na ceny ryb, které jsem nedávno kupoval já, tak jsou na stejné úrovni, tedy zhruba na třetině až polovině běžných cen v kameném obchodě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 06:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: petulinakk
Mnohem žravější a po živém toužící A.lineatus či P.playfairii jsem takto řadu let odchovával ve velkém. Také nemám živé pořád...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 15:08 Žena petulinakk [2016] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Dají se občas ošulit lyofilizovanou artémií či patentkou (prodává to Pepík Koblasa) a zbytek dorazíte tím občasným živým ano
No já bych je právě nerada dorazila úplně chudáky :-D
Dnes je naštěstí neměli, takže dilema odsouvám na později smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 06:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bob66
Mnoho druhů jsem jich nechoval, tak to těžko mohu hodnotit relevantně. Ale s ohledem na výkupní velikost si sice jistý nejsem, ale je to opravdu již déle, co jsem je dělal. Ale apiny jsou také cichlidy a u těch je to opravdu složitější, je celkem jedno, kam je řadíte.
Malými rybami ovšem byly míněny především tetry,parmičky a živorodky, se zcela jinými schopnostmi růstu než mají malé či velké cichlidy.
A koneckonců i ty halani, které nepřímo tazatelka hledala, jak jsem našel v jejím příspěvku.

Martino - protože nejste prodkuční chovatelka, tak si s tím živým zase tolik hlavu lámat, v případě vámi zvoleného druhu, nemusíte.
Dají se občas ošulit lyofilizovanou artémií či patentkou (prodává to Pepík Koblasa) a zbytek dorazíte tím občasným živým ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 21:32 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: LiborSprysl
Záleží hlavně na druhu, jak je správně napsáno v první větě. Např. některé druhy apistogramm, které bych řadil mezi malé druhy, rostou pomaleji než velké cichlidy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 11:57 Žena petulinakk [2016] Re: LiborSprysl
Díky :-)

jde mi o malé rybky které mám - drobnoústky a sekavce, podle zdejšího atlasu mají žít cca 5-6 let, takže těch několik málo měsíců asi nebude podstatných...
Moc bych chtěla epiplatys annulatus (váhám jen kvůli potřebě živého krmení, to mám špatně dostupné), a je mi jasné že u nich a podobných ryb už v tom věku mají ukrojený větší díl z života...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 11:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: petulinakk
Podle futrování, od tří měsíců...
Teda slušelo by se dodat ...a druhu. Nejrychleji rostou samozřejmě malé ryby, nejpomaleji velké cichlidy stydim ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 09:28 Žena petulinakk [2016] – Věk ryb v akvaristikách
V jakém zhruba věku jdou rybky z odchoven do akvaristik?
Je mi jasné že na to má vliv spousta okolností, a můžou se objevit i starší kusy vyřazené z chovu, ale pokud jde o očividně mladé rybky (po zakoupení ještě trochu vyrostou), kolik jim tak může být?
Nikdy jsem neodchovávala, proto nemám vůbec představu jak rychle rostou stydim
a snažím se ted odhadnout zhruba stáří svých rybek :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 16:21 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: honzaprouza77
jj,našel jsem si ho,zavolal mu,nelže,narovinu řekl,že je to Peru Altum:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 16:13 Muž honzaprouza77 [18] Re: tercovec5
Je to akvaristika v Mariánských lázních, mělo by ti vyjet jméno majitele(toho pána c lže) na zlatejch stránkách z googlu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 16:11 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: honzaprouza77
Jen čistě pro zajímavost,do Německa jsem je vozil také,prodával jsem tam 4cm za 15 euro a prodejní cena na akvaristice byla 89euro.To jen pro orientaci,že dotyčný trošičku neví,o čem mluví:-).Mimochodem,jak že se jmenuje ten dotyčný,co je nabízí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2011 15:53 Muž rriki [818] - CichlidyRe: honzaprouza77
Závojový altum a z Neměcka ,kdej sou ryby i 5krát dražší než u nás smich ale jo je 14 časem se vtom budeš orientovat i ty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 15:52 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Filip980
Jak píše rriki :) Mám ještě mladé kusy kterým není ani rok a na výšku mají cca 20cm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2011 15:51 Muž honzaprouza77 [18] Re: Bob66
tak sorry Neříkám že jsem odborník, to nikdy ani nebudu, ale vypadalo to dost věrohodně a určitě byli zdraví.
Asi to nebyli oni když to říkáte, já to jenom viděl napsany u nádrže a řekl mi to majitel nic moc no...
o těch závojovích sem to taky moc nepochopil(asi myslel obyč skalári) ale prý prodává alty za 100Kč, říkám co jsem viděl nenadávbejte mě, ale prodejci jedte se tam podívat. Odchovnu má v krásném stavu a ryby také. Kam se hrabou všeljaké akvaristiky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10081x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2039-nakup-a-cena-rybicek?od=101