Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup a cena rybiček

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Nákup a cena rybiček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 15:50 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Filip980
hop neblázni ,dožívací kusy asi 15cm hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.12.2011 15:48 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: honzaprouza77
Nechci ti brát iluze, ale závojové altumy neexistují X-) Alespoň zatím ne a doufám že ani existovat nebudou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 15:45 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: rriki
No, ale je možné, že to jsou vlmi staré dožívající kusy a tak aby z nich měli nějaký výdělek tak je prodávají tak lacino.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 15:45 Muž honzaprouza77 [18] Re: rriki
byly to skaláry ALTY závojová forma z Německa za 99Kč a pan chovate říkal že musí přepsdat název. na skaláry ALTA závojová, tak jsem se ptal, že tomu nechci věřit, že prodává jen za 99Kč i norm. alty a on říkal že jo, že zas musí přivézt z Německa, kde jsou levný, prý tady neví co by si za to řekli. Byli to už odrostlejší jedincy byli vysoký cca 15cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 15:44 Muž rriki [818] - CichlidyRe: honzaprouza77
Kluci nechci snižovat odbornost 14 kluka,ale pěkný Manacaparu mají v určitém momentu postavení tvar i čumák zalomený,které asi klučina nepoznal hodně zajímavě vypadají mladé Nanaye,ale i 99kč na akvaristiku je málo pro oba druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 15:38 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: honzaprouza77
Absolutní blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 15:37 Muž rriki [818] - CichlidyRe: honzaprouza77
Můžu Tě milý kolego ujistit ,že 99 % jsi neviděl pter.Altum,ale třeba Rio Manacaparu já český názvy nepoužívám ,protože se to snadno zamotá.V letošním roce se odchov těchto ryb Alt podařil dvěma chovatelům oba je prodávali za 300 kč a jsou již několik týdnů beznadějně vyprodaní.Teď se objevili na Slovensku a jsou za 12 eček.Vojto předběhl si mě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 15:36 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: honzaprouza77
Tomu nevěřím.Měl jsi je nafotit.Já alty prodával hodně levně,po 300kč,a že by je nyní udělal někdo další,otom jsem neslyšel,a i kdyby,určitě je nedá za 30kč,aby je v akvaristice s rabatem mohli prodávat za 99kč:-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 15:30 R Muž romant [27987] Re: honzaprouza77
Opravdu se jednalo o rybicky.net/atlasryb/skalara_vysoka
bývá často zaměňována(ten název v akvaristikách) za P. Scalare "Peru-Altum".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   29.12.2011 15:26 Muž honzaprouza77 [18]
Pozor!Pozor!

Chci doporučit krásnou kavaristiku v Mariánských lázních, kterou jsem dnes navštívil. Určitě každý zná královnu akvárií Skaláru amazonskou a její větší sestru skaláru vysokou!

Skalára vysoká obvykle stojí 500Kč-3500Kč V této akvaristice byli výstavní kusi za 99Kč, takže kdo by je chtěl, tak se vyplatí dojed si tam až z Prahy.
K dostání by měli být téměř pořád.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 14:18 Muž fido16 [631] Re: elko
Fotka k příspěvku Cauky no ja mam L213 koupil jsem jednoho za 130,- na burze od jednoho chovatele myslim ze chodi i sem ale nevim jaky je nick. Jinak byli malincí a teď už mají kolem 5 cm. Jinak vypadají stejně jako L-018. Ale L213 se mi libí víc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 13:36 Muž elko [30] - SumciRe: Blahys
L200 ani L018 za tyhle peníze neseženeš,ty ceny jsou hloupost.Ještě tak běžnější druhy ancistrusů,Chaetostomy taky nebývají drahé,myslím že i L213 často nabízené by se do stovky daly ted v létě sehnat.Když se mi podaří L205 tak jsou taky kolem stovky ale většina atraktivnějších elek se prodává v řádech stokorun. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 11:05 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Blahys
No tak možná je kupovali u někoho, kdo měl nějaký 1 - 2 cm prcky a potřeboval se toho zbavit, takových lidí je teď dost, jen je najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 10:24 Blahys Re: Filip980
Jasný to vim ,ale když rozklikneš zakoupeno tak je tam 49 a 80 Kč tak mě zajímá jestli se za tu cenu dají sehnat nebo jestli si jen někdo dělá srandu.Viděl jsem to u několika krunýřovců ,ale nejvíc mě zajímá L-200 a L-018
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 19:40 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Blahys
No tady na rybicky.net je napsaná cena u L-018 cena 500 - 600 Kč :-| .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 19:08 Blahys – Kolik stojí krunýřovci
Chtěl jsem se zeptat kolik vlastně stojí krunýřovci.Zajímají mě hlavně druhy jako L-200 nebo L-018.Sám jsem je na netu našel tak od 500 kč více ,ale ale zde v atlasu jsou ceny těchto druhů uváděny i od 40 až 80 Kč.Chci se zeptat jestli je vůbec reálné tyto ryby sehnat do 200 Kč.Klidně napiště i kontakty na chovatele dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 20:44 mcgury – Re: sharon
ja som si z hornbachu priniesol na pol slepu bettu no co uz bola to moja prva rybka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 10:54 tomas120 Re: JJaanca
Aj to je jedna s možností, kupovanie cez online inzerciu... Tiež to má pár háčikov, v prípade odberu zbožia spôsobom dobierky, nie vždy musí prísť čo si objednáš. Na slovenských fórach je o tom popísané až až.Jasné , je to iné keď si to osobne vyzdvihneš...Neviem ako je to u vás v ČR, ale asi tie tlačenice sú príznačné pre všetky veľké mestá nielen v Prahe.
Aspoň vidíš, že o akvaristiku je stále veľký záujem :) :) , čo mňa osobne veľmi teší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 09:59 Žena JJaanca [67] Re: tomas120
Já na ty burzy nějak zanevřela. Já mám obavu že takovýchto akvaristů je tam pomálu. Prodávají tam také akvaristiky. Setkávám se tam s tím, že prodavač neví co prodává a ten co to ví tak vnucuje "kouzelné vodičky". A už vůbec nemluvím to té brutální tlačenici. Měřím 158cm a nemám šanci se k některým akvárkům vůbec probojovat. Tak to vypadá v Praze, možná v jiných městech je to jinak.

Mě se úplně nejvíc osvědčilo kupovat ryby od chovatele přes inzerát. Ramirezi electric blue za 80,-, Apistogramma cacatuoides 20,- potlesk Zdravé krásné!

Jo a příště chci objednávat tady:http://www.akvarijni-ryby.prodejce.cz/ ceny jsou nižší než v akvaristice (teda kromě elecric blue) a budu to mít s osobním odběrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 09:50 tomas120 Re: JJaanca
No aj vo veľkoobchode to je asi drahšie...Velkoobchodné siete, alebo veľkododávatelia- toto sú všetko obchodníci a ich prvoradý záujem je zarobiť. Kdežto na burzách predávajú radoví akvaristi, ako Vy, alebo ja, ktorí nemajú záujem na tom zarábať. Čiže, logicky sa to musí premietnúť do ceny. Vidíte, ja som práve opačného názoru, na niektorých burzách sa dá práveže stretnúť aj so skutočnými raritkami, ono nezáleží či hľadáte štandardne dostupné zbožie, alebo niečo špeciálneho. Niektorým akvaristom sa jednoducho niektoré ryby neoplatí predať do akvaristík za zlomkovú cenu a tak chodievajú na burzy. Ja osobne radšej kúpim rybu od nadšeného akvaristu, než od obchodníka, čo ani len nevie ako sa jeho ryby volajú...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2010 09:28 Žena JJaanca [67] Re: tomas120
Já myslím že na kompletní osazení akvária je nejlepší kupovat ve velkoobchodu. Ceny nízké a seženete tam i ryby které na burze nejsou. Já mám právě s burzou v tomhle špatné zkušenosti. Kolikrát jsem jela pro konkrétní ryby a oni je prostě neměli. (Apistogrammy, ramirezy, halančíky).

Nejvíc asi záleží co kdo chce za ryby. Pokud bude do akva dávat neonky, skaláry, ancistruse, paví očka apod. tak hurá na burzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 09:19 tomas120
Na kompletné osadenie akvária, sú najlepšie akvaburzy. Dajú sa tam zohnať rybky niekedy až za tretinové ceny, čo si ja osobne myslím, že je pekná zľava... Ono záleží na koho natrafíte a koľko toho kúpite. Je jasné , že kvôli jednej rybe sa neoplatí štartovať auto a jazdiť X km, ale ak sa jedná o kompletné osadenie,alebo zariadenie akva, určite by som sa vybral na burzu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2010 00:55 hanyking
Já jsem několikrát kupoval v Hornbachu a celkem bez problémů. Sice Čichavci šedí do 24 měsíců pokapali ale pžed tím se i třeli tak to nepřikládám ne vrub obchodu. Naposledy jsem koupil 6 sekavců thajských v Horn. Olomouc a celkem dobré. Sice taky něco zařvalo ale třeba až za 6 měsíců. Za 2 roky křápli ale asi všechny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 14:46 Muž roper [10] - CichlidyRe: invalida
A v brně zase galaxy za 75,- :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 13:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: ghulek
No jestli to byli nějací trofíci, tak to bylo docela levné:-) ono koupit tanganické tlamovce za 75 kaček obecně, to je dobrá láce smich potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 22:40 S Muž invalida [3881] Re: ghulek
V Rakovníku měli vloni krevetu red cherry za 134 hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 20:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ghulek
co je na tom k smíchu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 20:42 Muž ghulek [0] - malawi – malawi
Tak lidi, tohle mi nebudete věři.. dneska jsem viděl ve zveráči v globusu
asi 4cm velký tlamovce vše kolem 75kč/ ks.. :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 19:36 Kamekh – Nevim...
Budu trochu mimo téma, ale já bych se za co nejlevnějšíma rybkama hehnal. Takový tlak zákazníků nutí prodejce reagovat a vede jen k další degradaci rybek na spotřební zboží. Naopak raději dám za neonku pade místo 15kč a budu spokojen, když o ně bude už od narození lépe pečováno. Včera jsem viděl neonky za 10 kč ! To je až absurdně nízká cena....porovnejte se psy (6 a 12 tisíc BEZ papírů).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 10:55 Vítek
Osobně mám dobrou zkušenost s živých věcí v Hornbachu v Praze na Černém mostě a Hornbach na Zličíně. Když mají rybky delší dobu po dovezení v pohodě, tak se na to dá spolehnout. I rostlinky od nich jsou OK. Super prodejna rybiček je v Mělníce. Dokonce tam mají 2 pobočky - Vivarium. Fakt super.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 22:48 Aneta JiHri
V Ostrave?Prave jsem se tam chystala,az bude trocha casu.No,a maji to tam aspon pekne? Krom toho ze jsou nemocne rybicky... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 17:19 JiHři
Hornbach nebrat, v Ostravě jsou všechny ryby taky nemocné,hrůza.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2007 15:52 Muž Sprachys [48] Re: PeS
v super zoo sem byl ted o vikendu a nebyl sem teda nadsenej... ty zensky si nas vubec nevsimali.... jinak rybky pekny a kytky takovy zmateny ale nakonec sem se v tom pak vyznal :-) ale ten pristup prodavajicich... sem se jedny prodavacky na neco zeptal ona mi odpovedela a nez sem se zeptal na druhou vec tak sla pryc... nemela tam zadny zakazniky jen tam zametala... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 15:43 PeS Re: Sprachys
Koukám, že je nás tu dost hradečáků. Kromě Hornbachu, Gayerek a Siriusu (Interspar, S.K.Neumanna) je možná dobé podívat se v Super ZOO u Hyper Tesca.
Jinak, když jsem sháněl čtverzubce, tak jsem byl na ČM, a bylo rozporuplné. A prý teď HK vypadá, jako když odešel někdo kdo se o to fakt zajímal a je to hrůza. Uvidím, snad se tam brzo dostanu sám podívat, jak pokračují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 06:37 Hajná Re: Paul Ramon
Jestli chceš nakoupit dobré ryby , jeď se podívat v neděli na burzu do Kobylis, Čumpelíkova ul. Mají tam plno ryb, v perfektním stavu. Z Čelákovic to máš kousek, skoro stejně jako do Hornbachu. Já jsem z Káraného. Jinak k Horbachu - mám odtamtud akvárko a původně všechny ryby. Měla jsem krupičku, ale tu jsem si tam zavlekla z akvaristiky Pet Centrum na Černém mostě. Z Hornbachu byly všechny ryby zdravé. Jediné co mi tam vadilo byla neochota prodavačů, měla jsem pocit, že je obtěžuji tím, že chci něco koupit a to jsem tam nechala 8.000,-Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 06:24 Muž Paul Ramon [17] Re: viki
Jak jsem psal, nakupoval jsem na Černým mostě a všechny ryby se drží! Ale je pravda, že jsem tam byl, když měli skoro všechno vyprodáno, čili někdy než přivezli nový ryby. Chtěl jsem i neonky, ale když jsem viděl, kolik jich plavalo břichem nahoru, tak jsem se vyděsil hmm Těžko srovnávat, každej se na ten obchod tváří jinak! Já už tam pro ryby nepůjdu (i když mám všechny v pořádku), podruhé už by to tak dopadnout nemuselo.... no Chci vyzkoušet Vinohradské rybičky.....prý je to bezva akce - jen kdyby nebyla v neděli od 8:00 smich Vstávat v neděli takhle krutě brzy je vražda přátelé.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2007 00:03 Muž j_j [18] Re: Sprachys
Ale HK neni Čerńák ;-) tam je to špatný...měj se ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 23:03 Muž Sprachys [48] Re: viki
jak sem psal vys z hornbachu nemam ani 1 uhyn (HK) nechapu to.... asi to holt umim no smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 21:07 Viky
Ja bych do hornabachu uz nevkrocila, koupila jsem si tam asi 10 skalar a do mesice bylo po nich, prezila mi pouze 1 vytrvalkyne..a nemyslim ze bych se o ne spatne starala..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2007 11:20 Honza – re: cena rybiček
Ahoj, všem akvaristům vřele doporučuju prodejnu akvaristiky v Praze Strašnicích, zst. tram Na Hroudě. Mají tam všeho hodně, rybi krásný, zdraví, levný... kytky taky pěkný. a ze všeho je výběr. Bylo mi taky doporučeno a teď jezdíme jedině tam!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 20:14 Muž j_j [18] Re: Lucik
V Hornbachu nejsou ryby nic moc,ale raky maj znamenitý :-D (můžu doporučit) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 19:54 Lucík Re: Sprachys
To teda nevim ja mela z hornbachu 4 pandiky a uz mam jen jednoho no a ted jsem dostala 2 skalary a zatim se drzej z gajerek mam skoro vsechny ostatni ryby a jsou nejzdravejsi a spar je prumer (jsem taky z HK)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 16:33 Žena Voloďka [59] - TetryRe: Bizon
U nás v Náchodě je za 39Kč. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 14:19 MILAN Re: Bizon
U nás v Č. Budějovících stojí panda 55 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 01:11 Muž ivan [15] Re: sharon
Chovatel má ryby zaručeně zdraví,protože mu jde o úspěšný-zdravý chov.V obchodě je jim to jedno,jestli mají ryby obalené od krupice,prostě kšeft je kšeft a když si zákazník koupí další den i léčivo,tak je to super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2007 20:28 Žena sharon [126] Re: Nemeo
Nikdy není 100% jistota, že ryba je zdravá, ani od chovatele, v Hornbachu opravdu stačí dva tři dny po dodávce počkat, až uhynou ryby v důsledku stresu z převozu. Krupici každý vyléčí. samozřejmě u nějakých drahých ryb typu rejnoka nebo vzácnějších sumců bych to neriskovala, ale běžné rybky přežívají v pohodě. Nejhorší onemocnění jsem si přinesla z oblíbené malé akvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 19:15 memeo Re: cichliďák
Ryby je nejlepší kupovat přímo od chovatelů,když je ta možnost,nebo v akvarikách,kde mají i vlastní pěstírna.Tam víte,že ryby jsou zdravé........ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 19:12 Muž Sprachys [48]
nevim co ma kazdej proti hornbachu...vsechny rybicky odtamtud sou v pohode (jsem z HK) ani jedna zatim neumrela a mam je aspon pul roku... zato z gajerek uz mi vychcipaly pavi oka (4) cichavci sou ok a ancitrusy taky, z intersparu uz nic nechci... neochotny, neporadej, umrely mi uz 4 dania z 6 a krunyrovec jednopruhy, ancitrus albin je nejakej divnej... porad zalezlej...., z namesti mam neonky a zatim jsou po smrti jen 2 z 15 jednu sem utratil pac byla vybledla a nezrala a byla divna a druha umrela sama nevim na co... jediny z hornbachu co sem si prines s mrenkama nadhernejma krupicku ale za 5 dnu v karantene sem je vylecil... dokonce tam i nektery prodavaci dokazou poradit.... 2 chlapy tam sou nemozny a neochotny ale je tam takova silnejsi slecna a ta je uplne supr... z hornbachu mam 5 pancernicku zelenejch, 4 tetry cerny, 2 parmicky cernopruhy, prisavku thajskou, cely akva, pisek koreny, casovaci hodiny, vetsinu kytek koreny a vubec vsechnu techniku a vse je ok a doufam ze tak to i zustane... to je moje zkusenost.... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 18:52 cichliďák Re: Martina
V Hornbachu stačí jen 3dny po dovozu ryb počkat a pak nakupovat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 17:39 Ála Re: Bizon
Nákupní centrum Hostivař....59Kč

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10082x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2039-nakup-a-cena-rybicek?od=151