Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živé krmivo

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Živé krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 00:38 Muž brukiz [49] - RostlinyRe: Anna
Jako živé krmivo líhnu Artemie a to pro Neonky a Razborky, což jsou opravdu drobné rybky. Koupil jsem JBL set na jejich líhnutí. Chce to trochu trpělivosti a opatrnosti s líhnutím, ale jinak naprostá spokojenost. Rybky se vždy perou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 08:57 Muž MikiG [85] Re: Anna
Živorodky jsou nekontrolovatelně žravé a umí se doslova užrat k prasknutí.Živé krmivo opravdu v malém přiměřeném množství a větších časových rozestupech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.03.2019 19:14 R Muž Anthrax [2094] Re: Anna
K dostání je občas koretra. A samozřejmě, to co si nachytáš (komáří larvy, buchanky, perloočky atd.). Ale chce to dodržovat určitá pravidla, kvůli chorobám. Např. nechytat v místech kde je chov ryb. Taky si můžeš doma chovat grindal.
Nebo je tu možnost mraženého krmiva (artemie, koretra atd.). Ale to už je na jiné téma.
Živé nitěnky bych ze začátku nedoporučil, chce to trochu zkušenosti. Mražené nitěnky bych nedával vůbec.
Každopádně to chce střídmost a nepřehánět to.
Edit: více zde: www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 18:51 Anna – Živé krmivo
Dobrý den, mám platy skvrnité a chtěla bych je krmit ňiťenkami. O živém krmení vůbec nic nevím a tak bych chtěla získat pár informací. Popřípadě jaké živé krmivo je pro ryby nejlepší.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.02.2019 13:58 R Muž vaclav [9711] - Echinodory + stonkové rostliny

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 15:06 Žena Sára73 [40] Re: vlka
Mám to v lednici, v šuplíku na zeleninu...většinou ještě zabalené v bublinkové folii...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 14:52 Muž vlka [82] Re: NHKG
Moc díky. Asi bych to v příspěvcích někde našel. Poprvé jsme byl dnes na burze - AkvaTera v Kromclu - a koupil jsem dravé zvěři trochu toho živýho, ať se mají dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2019 12:10 Muž NHKG [3548] - Hadohlavci, zeměžrouti,a eLkaRe: vlka
Na pár dní stačí nechat ty sáčky v chladu. Já to dávám na chodbu nebo do sklepa (podle teploty). Kupuju větší balení v novinách, sáčky vyjdou hrozně draho, je tam žrádla jen minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 11:26 Muž vlka [82] – dnešní Kroměříž
Fotka k příspěvku Přeji hezké poledne. Prosím jak mám uchovat na pár dní koupenou živou potravu?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 20:22 Anub Re: Wanderer
Wanderer napsal: Měl bych laický dotaz, jak se desinfikuje živé krmení, resp. jak to dělají v akvaristikách? Je vůbec možné vyhnout se nemocem a řeší nějaká desinfekce vůbec něco?

Taky by mě to zajímalo, někde jsem četl ,že živé patentky a koretry dají do vody a přidají na chvilku pár zrnek manganistanu draselneho a pak nevím,zda je to pravda taky se prý da použít peroxid vodíku a to taky jen na chvilku.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 14:23 Muž JirkaŠčobák [2372] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: motýlek
Už tři týdny zkrmuju postupně dafnie, které mi věnoval Clarkii na konci poslední Exotiky Bratislava. Jsou na balkóně, v misce asi 2l, jen v mrazech jsem je dal dovnitř na parapet. Párkrát dolita voda. Už jich moc není, ale rozmnožily se, takže mám drobné žrádlo pro drobné ryby. A ani vzduchování nepotřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2018 09:49 Muž motýlek [273] Re: Wanderer
v zimě nechám nalovenou potravu do druhého dne na chodbě nebo na balkoně se vzduchováním ... není to na sto procent, ale riziko se zmenší ... v létě je to o hubu ;-) ... prostě se tomu nevyhneš :-( ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2018 08:09 Muž Kubaa [713] Re: Wanderer
Chovem vlastního čistého krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 07:33 Muž Wanderer [1416] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Měl bych laický dotaz, jak se desinfikuje živé krmení, resp. jak to dělají v akvaristikách? Je vůbec možné vyhnout se nemocem a řeší nějaká desinfekce vůbec něco?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2017 19:03 Muž LukšaNM [307] – Patentky Královéhradecký kraj
Ahoj, poradil by prosím někdo dobrý zdroj živého krmení (Patentky) v Královéhradeckém kraji, ideálně okres Náchod? Předem díky moc za odpovědi. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2017 18:53 Muž LiborSprysl [8812] Re: dudak
Vršovická - ing. Vařečka, Zoo Braník...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2017 15:48 Muž dudak [1558] Re: edrak
nakrmryby.cz
U pana Grygery, určitě lepší cena, ale je potřeba mu předem zavolat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2017 14:06 edrak – koretra
Ahoj, kde se da koupit v Praze zive krmivo pro rybicky? Vim ze se da sehnat na burze a v Braniku poradi nekdo jeste neco dalsiho?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 16:24 laKatos Re: krucyp
Brno neznám ale odhadují cenu ze bys je mohl sehnat od 30kč v te tve davce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 15:45 Žena Wendy2 [436] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: krucyp
myslím, že mívají živé v akvaristice na Novobranské, cenu netuším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 14:46 Muž krucyp [0] Re: laKatos
laKatos napsal: Běžná dávka?
Pro někoho je 100ccm málo a pro někoho zas je 0,1 L mnoho.
;-)

Dejme tomu 50ml jako běžná dávka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 14:40 laKatos Re: krucyp
Běžná dávka?
Pro někoho je 100ccm málo a pro někoho zas je 0,1 L mnoho.
;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 14:33 Muž krucyp [0]
Poradí někdo, kde koupit v Brně živou potravu - nitěnky nebo patentky? Za kolik se pohybuje běžná dávka?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 15:53 JakubRůžička – Jakub Růžička
Mám krmit molly živým zradlem? Jakým? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 09:38 Muž quasimodo [46] Re: RadioactiWe
Je to sice uz docela davny dotaz, ale zkusil jsem se podivat na ebay a nasel: www.ebay.co.uk/…

Akorat si nejsem uplne jisty, jak dlouho to pujde postou a jak dlouho ty potvurky vydrzi nazivu...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2016 14:59 R Muž vaclav [9711] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sined
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2016 13:58 Sined - Echinodory + stonkové rostliny – nutričné hodnoty
Zdravím, vedeli by ste sem poslať odkaz na tabuľku s nutričnými hodnotami jednotlivých živých "krmív" (patentka, dafnia, drozofila...)? Dávnejšie som ju tu zahliadol, ale teraz ju nikde na nete nemôžem nájsť. Vďaka

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 16:19 Muž RadioactiWe [187] - Labyrintky – Hyalella azteca
Ahojte po dlhej dobe, vefdeli by ste mi, prosím, poradiť, kde by sa dala zohnať násada takýchto tvorov? Mohlo by sa, prípadne, dobre dariť aj krivákom nalovením v prírode?

www.youtube.com/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 12:57 Muž maxadraj [2] – jak uskladnit živou koretru
Prosím jak nejlépe uskladnit živou koretru a kdy ji zamrazit? Děkuji.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 16:28 Žena reina [17] – komáří larvy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nechce někdo z Prahy (ideálně někde Podolí, Braník, Modřany - na tramvaji) komáří larvičky?
Máme jich na zahradě 2 sudy, které vylévat nechci (nebylo by čím zalívat), a trávit ničím taky ne.
Dneska jsem chvilku lovila - jedna ze 4 várek vypadala takto (je to v litrové odměrce)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 08:53 Muž NHKG [3548] - Hadohlavci, zeměžrouti,a eLka – Ostrava
Dá se v Ostravě sehnat mimo burzu kvalitní živé krmení pro ryby? Ideálně Poruba nebo Jih. Napadá mě jenom Osmančík, ale je už daleko za Ostravou.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2014 10:44 atzservis - Hadohlavci, zeměžrouti,a eLkaRe: Těhňajs
Prakticky veškeré prodávané mražené krmivo (až na malé vyjímky), nehledě na přelepku firmy na něm, pochází ze stejného zdroje - dovoz z Polska stejně jako krmivo Aquamaster.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 09:09 Těhňajs - Hadohlavci, zeměžrouti,a eLka – It ichthyo tropic
Dobrý den, měl bych prosbičku. Do nedávna jsem kupoval krmivo It ichthyo tropic na stránkách aquamaster.cz . Ale nyní mají nějak ve výstavbě do 24.8. 2014 eshop kvůli stěhování, a nikdo na email neodpovídá. Chtěl bych se zeptat, zda nezná někdo někoho kdo také prodává It ichthyo tropic krmivo.

Děkuji za odpověďi.

Pěknou neděli, Petr
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 15:22 Muž DrChila [243]
Aloha.. v akvariu se mi objevila asi vodní blecha.. no nic řešil sem to výměnama vody blecha stejně neustoupila protože údržbou jsem to nepřeháněl bylo zkouškové období.. takže byli jiný zájmy... no nic narodili se mi malé galaxy razborky z velkýho akvaria(140l kde mizeli) jsem je pochytal hodil do 91L kde jsou jen a jen krevetky. Galaxkám se tam líbí rostou a blechy tam už jsou v menším množství :)
Takže jsem vyřešil 2in1

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 12:05 Muž visek [46] - Tetry
je na mostecku zive krmeni?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 13:17 Muž Motýl [141] - CichlidyRe: Alahor
Vajíčka nezabiješ a jak si můžeš být jistý, že parazit je mrtvý, když živá potrava zůstala živá? Jisté je jen jedno. :-)
Já jen proplachuji vodou, vyjde to nastejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 12:27 Muž grunda [1771] - CichlidyRe: Alahor
minimalizuješ rizika, nebezpečí je vždy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 12:25 Alahor - Cichlidy
takže s timto přípravkem se pak nemám čeho bát a můžu jim dávat živé, jak je jim libo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 12:09 Muž grunda [1771] - CichlidyRe: radim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 08:56 Muž visek [46] - Tetry
ja to nejdrive namrazim a pak krmim.kolega ten lovi a dava tam par kapek preventinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 01:23 Alahor - Tetry – krmení
Nazdar čau ahoj, potřebuji radu, živého krmení si nachytám spousty a rybičky rychleji rostou, ale dřív nebo později si vyvraždim akvárko, proto už živé krmení nechytám, dá se nějak předejít chorobám s nějakým přípravkem aby nedostaly třeba krupičku ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 17:18 Muž cudla76 [14] - LabyrintkyRe: jamajcan
Kýble toho nemám, je toho akorát tak ten cedník a už jim pražim prdelky halogenem tak uvidíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 16:09 jamajcan - LabyrintkyRe: Ivoš
Ve velkém určitě správný postup,ale tazatel toho má trošku./teda tak jsem to pochopil/ a v tom případě to čištěni na misce stačí.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 15:56 Muž Ivoš [1060] - CichlidyRe: PaDa
Píšeš to správně, já to kdysi takhle praktikoval. Akorát jsem na ně měl síto na mouku. Do něj vrstvu 1-2 cm bahna aby se dotýkalo pod sítem vody a pražit ji žárovkou do prdelek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2014 15:48 Muž PaDa [4601] - mřenky a sumciRe: cudla76
Předpokládám, že toho nemáš kýble. Ne že bych to někdy použil, ale někde jsem viděl návod, nad nádobu s vodou dát síto nebo cedník, aby se to dotýkalo hladiny, rozprostřít bordel s nítěnkama a pražit do toho světlo z nějaké lampičky, prolezou do vody a bordel zůstane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 13:37 Muž cudla76 [14] - LabyrintkyRe: jamajcan
No zkusím to na té misce snad se zase stáhnou do chuchvalce (teď jsou prostě rozprášené)a pak bych je mohl vybrat :-) Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 13:25 jamajcan - LabyrintkyRe: cudla76
Rozprostřít na misku s čistou vodou,nechat nítenky pořádně vytrávit.Živí se v podstatě"bahnem",což je pro ryby nežádoucí.Vodu měnit minimálně jednou denně.Umístit v chladu/ne mrazu/.Teprve po vyprázdnění nítěnek zkrmovat!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 13:19 Muž cudla76 [14] - Labyrintky
Dnes jsem byl na živým krmení a zahlédl jsem tam i chuchvalce nitěnek tak jsem si něco nabral sebou, ale mám problém s tím jak vytřídit nitěnky od toho sajrajtu. Je to směs bahna a staré trávy. Nevíte někdo nějaký fígl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:08 Muž MichoCZ [889] - AmerikaRe: kofejn
Já mám regulerně v misce týden doma a taky žije :-D Ale nekrmím tím. Jen nejsou lidi, co by to zlikvidovali stydim
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 10

Zpět na obsah sekce Krmení Přidat příspěvek • Zobrazeno 15827x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2004-zive-krmivo