Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živé krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Živé krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 17:28 Muž uchoLV [7] – Re: beowulfx
Ja tie ryby už mám. 2 kusy nožovca škvrnitého (chitala lopis) .Zatiaľ ich kŕmim patentkami ,majú len 15cm ,ale to asi dlho nevydrží. Tak uvažujem ,že zriadim nejakú odchovňu pre nejaký malý rýchlo a ľahko sa množiaci druh... práve s tým potrebujem poradiť..akú rybu vybrať ,aké akvárium ,ako ho zariadiť aby čo najviac rýb prežilo výter...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 16:59 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: uchoLV
No tak v tomto případě můžeš prakticky krmit jakoukoliv jinou rybou třeba i akvarijní co by sis doma vychoval. Jinak na tom není nic morbidního je to zákon přírody, silnější a větší prostě požírá ty menší. Otázkou je však co by bylo pro tebe nejvhodnější z hlediska financí, jelikož samotné ryby jako krmiho zrovna moc nejlevnější nebude, to už by bylo lepší a levnější koupit přímo nějaké maso u řezníka, např. v akci nejaká ta srdce, či cokoliv měkčího, otázkou je jaké ryby to vlastně budeš mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 16:41 Muž uchoLV [7] – Kŕmenie rybami
Má niekto skúsenosti s chovom veľkých dravých rýb? Kedy asi začať s kŕmením živou potravou, aké ryby(krevety,slimáky,niečo?) sú vhodné? Prosím neberte ma ako nejakého morbídneho akvaristického kacíra, chovám rybu ktorá má dorásť cez meter takže z kŕmenia mám vcelku des...patentky mi asi stačiť nebudú :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 17:17 dadza
Nevíte, kde by se daly v Brne sehnat patentky, koretry nebo grindal jako zive krmivo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 22:43 Muž chicko [124] – Re: Haimdol
Tak když to daji ty parmičky, tak moje vyžraný paví očka taky :-D, dík za radu. Tohle krmivo sem už dlouho živé neviděl, až včera na burze, tak příště vyzkoušim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 22:39 R Muž Silent [5949] – Re: chicko
Parmičky v pohodě. Taky to dělám. S pavími očky ti neporadím nechovám je, ale myslím, že by si s nimi poradili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 22:37 Muž chicko [124] – živá koretra pro parmičky mechové
Myslíte, že je dobrý nápad krmit parmičky mechové a paví očka koretrami (živé), není to pro ně moc velké sousto? Dík za reakce :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 01:13 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Chalybda
Vím, co je tropical sextet, tak se na kvartet dostaneš vylučovací metodou;-)
Nuže sextet představují: patentky,koretry, černý komár, dafnia, mysis, artemia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 23:59 Žena Chalybda [55] – mraženky
Na jedné burze jsem koupila mražené krmivo Tropical quartet (Fa Huml), některé dobroty rybám opravdu jedou a jiné zas moc nemusí... Ráda bych v tom měla jasno, ale na obalu však není žádný popis, co která políčka vlastně obsahují. Obrátila jsem se s dotazem přímo na výrobce, ale neobtěžoval se s odpovědí. Kromě bílých komářích larev nejsem schopná ostatní přesně identifikovat, červené snad nitěnky nebo také komáří larvy, ale drobné bílé či béžové nic - ? Poradíte? hmm
Není tu někde kompletní seznam běžně užívaných krmiv jak s českými, tak s latinskými názvy, aby se to "před nákupem" nemuselo v atlasu hledat extra? Děkujůůů! stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 17:25 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: host
Ne byl jsem u chlapa v pěstírně a nebýt člověká ,který je v Německu mezi chovateli známý tak jsme měli smůlu.A ten nám vysvětlil,že hobbystům neprodávaj.Bylo to sice už v roce 2006 a je někde i o tom reportáž.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 15:34 JuraS – Re: TomasOxx
blbost..normálně mražený v akvaristice..neseď u kompu a běž se podívat do libovolný akvaristiky do jejich mrazáku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 15:18 Muž O.Tom [439] – Re: JuraS
Ty larvy, tj nas klasicky komar a asi jinak nez odchytem je neziskam co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 14:36 JuraS – Re: TomasOxx
larvy komára - černé a klasika posledních let..artemie....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 14:34 Muž O.Tom [439]
Ahoj, jake byste doporucili krmeni pro rybicky.net/atlasryb/rajovec_deissneruv
Nitenky nechci a patentky mi na pripadaji moc velke. S jinym krmenim nemam zkusenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 18:47 host – Re: rriki
...bez živnosťáku ani ťuk

Ano, to máte pravdu, jenže si pletete chovatele a velkoobchod, tedy export-import.
Např. dr. Jandera a jeho Global u Berlína, či Glaser z těch nejznámějších. A tam neupěje ani ten organisovaný, pokud náhodou chov ryb není job a ten živnosťák nevlastní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 17:26 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: host
Já tam byl a bez živnosťáku ani ťuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 17:03 R Muž romant [27982] – Re: Zénais
Vybavit se nějakou síťkou na tyči a vyrazit k nějakýmu rybníku(ideální je tzv. kačák)a tam se jistě dají nachytat třeba dafnie, ty jsou celoročně, i pod ledem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 16:41 Žena Zénais [4] - Labyrintky
Ahoj všichni akvaristi:-)
Nemáte nějaký nápad, jakou živou potravu bych mohla teď v zimě dávat svým neonkám? Vím, že se dají pěstovat neuplie žábronožek, ale nevím, jestli bych to zvládla a kde bych je sehnala. V obchodech se většinou nic jiného než nitěnky neprodává a ty se bojím zkrmovat, po tom, co jsem si tu přečetla..
A co mražená potrava? Má vůbec nějakou hodnotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 15:18 host – Re: rriki
...V Německu neexistuje aby neorganizovaný akvarista koupil u chovatele rybu.

A to Vám řekl kdo?
Stejně jako u nás, jen s malým rozdílem. Evidují a i z prodeje doma či na burze poctivě zaplatí daň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 14:08 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: JuraS
Já jsem skeptik,češi jsou vynalézaví a držgrešle ty prostě co můžou doma tak na krámu nekupují.Podívej na ryby.Nejlépe od chovatele.V Německu neexistuje aby neorganizovaný akvarista koupil u chovatele rybu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 11:52 JuraS – Re: rriki
no právě...kdyby tak v nějaký akvaristice měli řadu petek s artemií a když by někdo přišel tak by mu čerstvé nauplie cmrndli do sklínky tak by to byl dobrej trhák..a můžou s ní taky krmit rybičky...a zároveň to brát jako propagaci těch výrobků...já bych nakoupil z ebay ty líhně na artemii a 3x dráž to prodával tady se solí a vajíčky a krásným návodem..a ještě by to zákazník viděl v provozu a mohl si rovnou i koupit ty nauplie živé....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2010 10:39 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: JuraS
Já to viděl ve čtvrtek v Polsku na burze od nálevníka přes buchanku až po roupice.Krmení IT tam bylo kvanta.Dneska se nikomu nic dělat nechce každý by rád vydělel 300% jen přendat saček z bedny do akva.A když to krmení bude někdo dělat tak je mu jedno kde to naloví dá tomu nálepku z ekologických zdrojů to dnes frčí a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 08:50 JuraS – Re: rriki
no tuhle jsem tady dával nápad aby se v prodejnách objevovali "stáčení stanice" třeba na nauplie artemie, dospělou atremii ať slanou nebo sladkou a třeba larvy komárů nebo pakomárů, nebo buchanky..ne každý akvarista má možnosti si se síťkou jít zalovit do neznečištěného rybníka a nebo si doma bublat artemii....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 22:41 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: JuraS
A o jaké krmení Ti konkrétně jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:03 JuraS – Re: milda7
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 12:04 Muž milda7 [1] - Cichlidy – Re: JuraS
zkus zajet v neděli na burzu na Pankrác. Tento týden tam něco podobného měli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 12:03 Mrakoplash
Osobně bych se zkusil poptat v ZOO Braník :-)
Pokud od nich berou mraženky, tak by snad neměl být problém vzít po domluvě i živé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 11:36 JuraS – Živé krmení Aquamaster
Fotka k příspěvku otázka...na eschopu Aquamaster www.aquamaster.cz/…
jsou sáčky s živým krmením...víte někdo o nějaké kamenné prodejně nejlépe v Praze která tohle nabízí k prodeji a nebo musím kvůli sáčku s cenou 19,- kč zaplatit 250,- kč za po+ba a ještě trůnit třeba ve 2 v noci u vlaku a čekat na kurýra ???? (2 v noci byla moje osobní zkušenost když jsem si něco nechal takhle poslat...)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 20:02 Muž kortezhugo [983] – Re: Linduš
jj komarov je tento rok "pozehnane" :)
akurat to bolo v spravach - niekde ich uz musia striekat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 19:32 Žena Linduš [166] – Re: kortezhugo
viděla jsem jen tři a jednoho jsem asi zavraždila při pokusu o focení stydim
za to obyč. komáry nestíhám zkrmovat, jsou všude, i v miskách pod kytkama hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 19:26 Muž kortezhugo [983] – Re: Linduš
...no v tom vlakne sa pise ze samica kladie az 1500 vajec - ak ich uz teda mas tak si ich trochu "vykrm" X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 16:13 Žena Linduš [166] – Re: kortezhugo
na mou obranu, to jsem si opravdu moc neprohlížela nějaké detaily brrrr
ale je to tak ano máte pravdu
ti kyblíkoví jsou prcci, tak akorát do piditlamky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:59 Muž kortezhugo [983] – Re: Linduš
rybicky.net/forum/9950…
...vyborne krmivo X-)

a inac som rad ze tam "ozaj" nebol Samo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:54 Žena Linduš [166] – Re: kortezhugo
zrovna jsem chtěla napsat, že už to mám :-D
http://www.osel.cz/popisek.php?popisek=5987&img=1184800510.jpg
netušila jsem, že tu máme pakomáry hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:52 Muž kortezhugo [983]
Masarowitch-darka...

...pise ze to ma 2mm - nech uz je to hoci co - hociaka rybka to bez problemov zhltne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:46 Muž kortezhugo [983] – Re: Linduš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:44 Žena darka [520] – Re: Linduš
Koukni, jestli to není šídélko ;-) , to bych si do akvárka nebo ke krevetkám rozhodně nedávala ne
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:44 Muž Masarowitch [24] - Rostliny – Sam
Jestli je to od stýčka Sama tak to honem rychle zlikviduj. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:42 Muž kortezhugo [983] – Re: Linduš
no od Sama sa cervikov nedockas :-D
nie je to pakomar?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:31 Žena Linduš [166] – Re: kortezhugo
nevím, jestli se mi chce čekat na červíka v kýblu od sama :-D
vyfotit to opravdu nejde, ale má to tmavší hlavičku, u hlavičky snad nějakou nožičku, konec ocásku zdvojený (jakoby do klepítka) a u toho konce zas pár nožiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:24 Muž kortezhugo [983] – Re: Linduš
"muselo se to tam zanést samo" - jedneho Sama poznam a ten to urcite nebol :) X-) ...
ved trochu pockaj co z toho vyrastie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:13 Žena Linduš [166] – Re: kortezhugo
to mi foťák nedá, pardon stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:11 Muž kortezhugo [983] – Re: Linduš
nemas foto??? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 15:08 Žena Linduš [166] – dotaz
v kýblu na dvoře se mimo obyčejných komářích larev objevili něco jako červení červíčci asi dva mm dlouzí. pohybuje se to "osmičkováním" ve vodě. neviděla jsem, že by se to zahrábavalo do dna. muselo se to tam zanést samo.
nevíte, co to je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 22:23 Žena ustavprochore [567] – Re: FreeDale
Úplně v pohodě, dospělci i larvy, rybkám jsem to nikdy nekrájela. Samozřejmě jen jako občasné zpestření. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 18:12 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: provokater
Já bez nich vydržím pořád. Já je dávám rybám. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 17:42 kreten – Re: Pepan
No já bez žížal vydržel do okamžiku, než jsem dostal P.polleni, oni je milují:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 17:08 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: provokater
Mám doma několik bichirků kalabarských a žížaly jsou pro ně pochoutka. Ještě že je tak vlhké jaro a léto. Stačí vyjít po dešti na chodník a po deseti minutách mám dost krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 16:57 Muž metal [96] - Cichlidy
super krmenie je cierny komar,larvi komara sa liahnu v dazdovej vode v sude na zahrade.je to bezpecne krmenie,mala pravdepodobnost v nutor.parazitou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 16:36 kreten – Re: FreeDale
Po třiceti letech jsem začal krmit žížalami:-) i na housenky si člověk zvykne:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] 12 13

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 20958x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2004-zive-krmivo?od=451