Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bucephalandra - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 7 Žádná další stránka   1  
Bucephalandra - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 22:22 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: novotňák
Kolik jsi bral variet? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2014 17:29 novotňák Re: novotňák
No jo a je to tam pánové. :-) Děkuju uživateli Rostliny za nafocení nabídky, teď už se jen budu kochat a krotit se ať neobjednám všechny.. www.akvarijnirostliny.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2014 22:34 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Aforte
Mám nafoceno cca 34 variet, (pozor Václave, s těmi druhy je to složitější!), ale jak jsem opakovaně psal, některé jsou mezi sebou jen velmi těžko rozlišitelné.
Až bude chvilka, mohu zkusit udělat nějakou fotku s "mišmašem", který mi vznikl tím, že jsem bucefalandrami osázel kořeny vinné révy. :)
EDIT: Koukám, že v kartě už je to s těmi druhy řešeno... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2014 22:32 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostliny
rybicky.net/atlasrostlin/bucephalandra_sp
Založil jsem kartu. Rozdělit to můžeme i později. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2014 18:10 Muž dudak [1885] Re: olivis
Kir royale je nejhezčí z těch co mi dnes došly, je zhruba stejně velkej jako red scorpio - patří spíš k těm menším, ale ne nejmenším, dark achilles je hodně velký - patří k největším buckám vůbec, fino mimosa aka biblis blue sky bude taky trochu větší, zařadil bych ji někam do středních, na požádání můžu zaslat fotku v porovnání s 5ml stříkačkou, pokud by se někdo zajímal o vzhled a velikost některé variety kterou mám v seznamu rostlin.

osobně se mi nejvíc začaly líbit ty nejmenší variety, zejména ty s úzkými listy "typ catherinae, velvet leaf apod" a tmavě nebo až do červena zbarvené, vypadá to že stonky se budou větvit dobře a vytvoří pěkný porost. Velvet leaf 4 mi za měsíc pustil ze stonku asi 6 odnoží, zatím jsou sice úplně miniaturní s 1-2 lístky, ale vypadá to slibně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 16:37 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: olivis
Tady je foto: www.aquaticplantcentral.com/…

Další foto najdeš u Dudaka v deníku:
rybicky.net/nadrz/18609/d109459.jpg
rybicky.net/nadrz/18609/d108069.jpg

Ten dark achilles je větší. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 16:35 Muž olivis [32] Re: Aforte
uvažoval jsem o:
Bucephalandra sp Royale
Bucephalandra sp Dark Achiles
Bucephalandra red scorpio
Bucephalandra fino mimosa
, ale nevím, jak jsou velikostně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 16:27 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: olivis
Já mám silver powder, catherinae, kedagang round leaves. Ty jsou tak střední. Žádní prcci a obři také ne. Nejvíce se mi líbí ta catherinae. Trošku širší listy má kedagang round leaves. Ještě širší a i delší listy má ten silver powder. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2014 16:23 Muž olivis [32] – varianty - střední vzrůst
Jaké varianty by jste doručili - střední vzrůst? Nechci ani miniatury ani né moc velké rostliny. Díky za info ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2014 15:31 Muž dudak [1885] Re: KarlosS
Většinou jsou náročností prirovnávány k anubiasům, takže spíš méně, rostou podobně pomalu, světla stačí i méně, ale nejsou pak tak pěkně barevné. pochází z rychleji tekoucích vod. Takže nějaké proudění je asi dobré. Starší listy mají tendenci porůstat řasou. Mám je v akva teprve měsíc, ale všechny začaly pěkně růst, nejdřív kořeny, pak listy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2014 15:15 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: KarlosS
Jak anubias, microsorium, bolbitis. Náročností nic moc. Samozřejmě přidáváním CO2 a hnojiva nic nezkazíš.

To jsou informace z netu, ale pravdivé. I sám mistr Vasteq to psal. ano Já jen mám bohužel jeden den, tak nemohu posoudit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 15:12 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – náročnost
Jak jsou to náročný kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 07:09 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: Sid
při jedné návštěvě u Vás Side :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2014 05:46 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: novotňák
Nejvěrohodnější fotky rozjíždí Vasteq stydim :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 00:08 novotňák Re: Rostliny
To že je k mání taková nabídka bucephalander je pecka potlesk
Můžete ji prosím doplnit o fotografie? Moc by mi to pomohlo při výběru těch správných variant.
To že je v názvu písmenko jinak neřeším ale bylo by dobré vědět jak vypadá rostlina
kterou si objednám.
Zatím nejvěrohodnější fotografie rozjíždí bahno 71 palec
tak už se těším až budou fotky Vaší nabídky kompletní
teď jen kdo je bude mít dřív :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2014 12:50 Muž dudak [1885] Re: Rostliny
Byl bych nerad, kdyby jste si můj příspěvek vykládal špatně, ty názvy nebyly na vás, ale obecně. Už jsem nějaké bucephalandry s názvy na sáčcích taky dostal a kdybych neměl seznam jmen v mailu, tak bych je asi ani nerozluštil. Co se týká shodnosti variet skeleton king/ kishu/achilles tak mi potvrdili v jedné indonézské pěstírně, že jde o stejnou varietu, která se ovšem může nacházet v různých barvách a velikostech, takže vaše rostliny s různými názvy klidně jiné být mohou.
O nějakém podvodu řeč nebyla vůbec, naopak jsem váš obchod propagoval i ve své prezentaci a sám si od vás objednal. Doufám, že se ke mně brzo dostanou a těším se na ně, už mi oznámili, že je budou dnes doručovat, ale telefonem jsem zjistil, že ten balíček je pořád na odesílací poště, snad dojdou zítra. Michalovi došly už dnes (bahno71)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2014 12:27 Rostliny AkvarijniRostliny.eu
Vážení, zásadně se nezůčastnuji diskuze, ale pro upřesnění názvu bucephalander které uvádím při prodeji. Chci uvést, Bucephalandry udávám pod názvek pod kterým mi jsou dodávany z Asie. Názvy jsou přepisovány z ručně psaných názvech na sáččích. Občas je opravdu problém přeluštit i základ. Vždy se snažím název ověři i na internetu, ale i tam jsou uvedeny různě. Záruku přesně napsaného názvu nemám. Chci uvést že všecny nabízené druhy které nabízím jsou vzajemně odlišné. Je to jiné než jsem dovážel v předchozích dodávkách, kdy jsem dostal třeba 12 druhů Bucep, ktré se dali opticky zařadit do 3 druhů, ty v nabídce vůbec nemám.
Závěrem by jsem chtěl napsat pokud si někdo myslí že ho chci podvést, až se obrátí najiného dodavatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2014 16:55 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: bahno71
Ále! A kdepak? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 14:49 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Aforte
bucephalandra.com/…
Ano je to tak.
kedagang=kedagang round leaves
Za odkazy děkuji Dudaku potlesk potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 23:50 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: dudak
sákryš o té sp. fino mimosa (biblis blue sky) sem uvažoval,no vzal sem si nakonec sp 'biblis' Red hmm ,no co už snad se mi poštěstí ji časem s někým směnit hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.06.2014 23:38 Muž dudak [1885] Re: Aforte, KarlosS
na těch stránkách jsou v názvech sem tam nepřesnosti/překlepy třeba ten kedagang, nebo pampando (Pampandoi Ulu Kapuas), royal (Kir royal), circuli sherry (Sherry alias Circuli Purpurascentibus) ....taky tam jsou některé variety uváděné pod různými jmény achilles = skeleton king = Kishu, fino sherry = Io, fino mimosa = biblis blue sky......

Co se týká druhů, tak jich určitě nebude tolik co uvádíš, jde pouze o variety - obchodní názvy, které v překladu označují většinou barvu nebo lokalitu, ale o rostlině jinak nic neříkají. V současné době se pěstují asi jen 3 druhy, ale je pravděpodobné, že nějaké ještě přibudou. Názvy variet vznikají spontánně, často si každý malajský/indonéský obchodník vytváří své názvy a proto jich je tolik, některé varity jsou od sebe k nerozeznání. Co se týká modré barvy - u rostlin co mám v akváriu je to spíš taková modrozelená, ale je hezká

Pro milovníky těchto rostlin připojím pár užitečných odkazů
bucephalandra.com
shrimpscape.com.au/…
www.aquaticquotient.com/…
www.youtube.com/…
www.facebook.com/…
www.facebook.com/…
www.facebook.com/…

to by asi mohlo pro začátek stačit :-D :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.06.2014 23:15 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: Aforte
namodralé listy bucess sem viděl na vlastní oči ;-) :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 22:14 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: KarlosS
Podle mě je to ta obyč. kedagang. :-)
EDIT: mám na mysli tu, na kterou jsem posílal odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 22:11 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Aforte
aha, tak to je každá jiná a má obě:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 22:08 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: KarlosS
A není to tady tohle?
akvarijnirostliny.eu/… palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 22:06 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Aforte
zrovna jsem si chtěl objednat Kedagang a prodejce ji má jako Kedayang:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2014 21:01 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: KarlosS
Podívej sem:
www.aquaticplantcentral.com/…

Toto je překlad googlu - omlouvám se za chyby - není to mojí vinou a překládat to nechci.
:-D
Barvy stonky jsou většinou růžové nebo červené, ale listy mohou být více barvy. V závislosti na druhu, některé listy mohou mít téměř všechny barvy duhy. Existuje mnoho odrůd, kde se zdá, že "modrý lesk" na ​​listech. Tato vlastnost je zajímavé, protože lesk je viditelný pouze, když se na to podíváte v určitých úhlech. V některých odrůd, můžeme také vidět další barvy podobné jasně zelené lesklé, nebo barvu mědi nebo načervenalé odstíny. Existuje poměrně málo odrůd, které jsou obvykle zelená (např. Shine Green, poklad, 2011), a nejatraktivnější jsou různé tmavé námořnické modré listy (např. Brownie Brown, Kedagang, Black Stonožka, Black Leaf, střední Kali).

Edit: Ještě dodám, že jsem rád, když se našel někdo další kdo propadl kouzlu bucephalander. To zbarvení je úžasné. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2014 20:55 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Aforte
nejde o přibarvení, stačí blbě nabílit foťák a je to hned ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 20:53 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: KarlosS
Pokud si dobře pamatuji, tak mají i modrou. Navíc co jsem vyčetl, tak Vasteq se snaží fotit rostliny tak, aby vypadaly jako v reálu. Tzn. žádné přibarvování. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 20:51 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Aforte
zajímalo by mě, jestli opravdu maj některý druhy tak krásně namodralou barvu jako na fotkách. Nebo je to jen špatně nastavenou bílou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2014 10:50 Muž Aforte [533] - Rostliny – Bucephalandra - pěstování
Propadl jsem kouzlu těchto nových rostlin. No spíše kvůli dostupnosti, pro většinu akvaristů v České republice, "nových rostlin". Proto jsem se rozhodl založit téma. Je to strašně zajímavá rostlina podobná kryptokorynám a anubiasům. Nejlepší je na ní to, že můžete mít klidně 200 druhů a stejně najdete další a další druhy, o kterých jste ani nikdy neslyšeli. Navíc každá je úplně jiná. palec

Jaké druhy jsou pro vás TOP(nejhezčí)?
Jaké druhy jsou asi nejrychleji rostoucí? Co jsem se tak mohl dočíst, tak Semadang, Kedagang, Kualakuayan2, Copper, Copper Leaf, Silver Powder, Fake Catherinae, Narcissuses jsou docela rychle rostoucí druhy.

Určitě by bylo fajn shromáždit několik lidí v ČR, kteří pěstují bucephalandry a mohli by se podělit o své rady, tipy, triky atd. Já se momentálně do bucephalander dostávám. Pročítám různé weby a co nevidět budu mít nějaké druhy doma. Taky by nebylo od věci udělat nějakou komunitu, ve které bychom si mohli jednotlivé druhy mezi sebou vyměňovat.

Tomasz Wastowski www.flickr.com/…
nebo-li Vasteq tu má hodně fotek různých druhů bucephalander. Doporučuji se podívat. palec

www.aquaticplantcentral.com/…
Tady krásně popisuje různé druhy bucephalander. Také v textu vystihuje potřeby těchto rostlin. Také doporučuji přečíst. Pokud nejste v akvaristice tak zdatní je možné si to googlem nechat přeložit. Není to zorvna 100%, ale prokousat se tím dá. K hlavním informacím se dostanete.

bucephalandraplants.blogspot.cz
napravo, když proklikáte luty/marzec/maj, tak se dostanete na jednotlivé druhy bucephalander. Je to i lehce popsáno, ale hlavně ty fotky jsou neskutečné. palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [7]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 14906x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19464-bucephalandra-pestovani?od=301