Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bucephalandra - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Bucephalandra - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 18:19 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Atika
Ono je pár druhů, které jsou větší, např: Dark Achilles, Green Achilles(na ten se můžeš podívat u mě v prezentaci), ...
Pak jsou i menší druhy a taky úplně malé. Ono se ti postupně rozrostou aspoň trochu, ale u některých musíš počítat s tím, že to budou prcci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 17:57 Žena Atika [134]
Můžu se ještě zeptat jak asi jsou ty rostlinky velké když přijdou? Na těch fotkách to vypadá strašně malinkatý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 16:58 novotňák Re: Designer
Ahoj, nechci vstupovat do debaty o co2 ale jak jsi se ptal na ten hypermangan. Já mám v plánu po navratu z dovci zkusit savo 1:20. Kupoval jsem je asi pred mesicem a pul. Na starych listech po okrajich kolem dokola se mi objevila ruducha, asi nekde ve stinu vyckavala na novou korist. Nove listy jsou ok. Zkusim asi jen jeden kus abych nezrakvil vsechny a prvne 1:30. Jak maj novy druhy tak se tesim az pridaj fotky. Jsou asi jedini kdo ty fotky nijak neupravuje takze vim co mi prijde. Kam ja to dam, kdyz me nejaka zase zaujme. Sory pisu z mobilu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 16:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Marcel G
Jak pises. A ono staci videt, co udela dropchecker, kdyz se poradne zanese filtr. Ve filtru je kafe a dropchecker jde az ke zlute... Vetsina rostlin v tom ale roste hodne spatne, pri vyssich koncentracich takoveho odpadu se to proste uz nelibi ani rostlinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.07.2014 16:05 Marcel G Re: Pepan + petulinakk
Pokud vím, tak rostlinná sušina obsahuje 45% uhlíku, 45% kyslíku, 6% vodíku a asi 2.5% NPK. Takže bych řekl, že CO2 je pro rostliny naprosto nezbytným, nepostradatelným a ničím nenahraditelným základním stavebním kamenem. A když už někdo tvrdí, že bez umělého přidávání CO2 se rostliny obejdou, rozhodně to neznamená, že se obejdou bez CO2. Podle Johana může být koncentrace CO2 v "low-tech" akváriích (= bez umělého přidávání CO2) třeba i 15 mg/L! Hodně tedy záleží na tom, kolik toho CO2 mi bude v akváriu přirozenou cestou (= ryby, rozkladné procesy...) vznikat. Pak se můžeme dohadovat o tom, kolik CO2 bude různým rostlinám stačit. Pokud má někdo v akváriu hodně rostlin, skoro žádné živočichy a navíc používá silné osvětlení, tak si asi s přirozenou koncentrací CO2 ve svém akváriu nevystačí. Naopak, když má někdo v akváriu hodně ryb, nemění každý týden 50% vody, a v substrátu má celkem dost rozkládajících se organických látek, tak si asi bez umělého přidávání CO2 v pohodě vystačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 15:03 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: petulinakk
V přírodě nikdo kytkám CO2 pomocí bomby nedodává a přes to rostou. A já mám rád, když kytky vypadají přirozeně, pokud možno tak jak v přírodě. Je sice fajn, když někomu rostou a kvetou Bucefálky jako plevel, ale chci, když si kopím miniaturní kultivar této kytky, tak aby miniaturní zůstal. Dvoucentimetrová Bucefálka má pro mě mnohem větší cenu než rostlina zvíci menšího hlávkového salátu. A věř mi že vím o čem mluvím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 15:00 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Dezinfekce
BTW, zeptam se. Ja kazdou rostlinu dukladne dezinfikuji. Predpokladam, ze hypermangan snesou. Delali jste to nekdo s temito rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 14:37 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Designer
Díky za info. Zase mám, co prozkoumávat. Předtím tam bylo 55 variet. Teď 92. coze
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 14:33 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Uz je mam! :)
Tak www.akvarijnirostliny.eu funguje perfektne. Objednano v pondeli vecer, dnes dodano, rekneme tedy dva a pul dne od objednavky na stul. Mimo objednanych 2 druhu jsem obdrzel jeste jeden druh navic, vsechny zvlast v zip sacku, kazdy popsan.

Mimochodem kdo uz na jejich webu byl, prave jsem si vsiml, ze tam pribyly nove variety.

Urcite jsem spokojen, i stav rostlin mi prijde slusny, za sebe doporucuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.07.2014 09:39 Žena petulinakk [2016] Re: Atika
CO2 opravdu nepotrebujes pro sve ucely a dane rostlinky :-)
V nekterych pripadech ma CO2 urcite sve opodstatneni, ale prijde mi, ze je ted hlavne proste moderni, a nekteri lide maji pocit, ze je pro akvarko stejne nutne jako voda, nebo ze kdyz nebudou mit CO2 tak jako by snad ani nemeli poradne akvarko...
Kdo ma pro akvaristiku cit, bude se jeho akvarku darit i bez neho, a kdo si naopak mysli, ze kdyz si poridi vsechny nejmodernejsi technickevynalezy, ze mu pak uz akva pobezi samo, muze byt nemile prekvapen :-)
Takze at se dari! :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 08:31 Žena Atika [134] Re: ivaha
Dík tak zkusím něco vybrat a snad mi to moc nevyroste a bude se tomu dařit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.07.2014 22:40 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Atika
Jani, nějakou tu bucefálku si tam klidně dej, pro Tvoje potřeby ohledně vzrůstu ideální (pokud si tedy nevybereš Achilles nebo třeba Skeleton King, ty jsou velký).
Jinak snad tak Anubias (Bonsai, Petite).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 20:35 Žena Atika [134] Re: Aforte
CO2 se mi dávat nechce, je to maličký a bojím se o krevetky - jde o nádržku Krevetčí. Nehnojím, ale je tam kromě krevetek pár kousků mladých sličenek, světlo je 9 W a docela se mi tam rozrůstá Micranthemum callitrichoides 'Cuba' i glossa u kterých se píše, že potřebují CO2. Na tom kořenu mám zatím hnědovku undulata, ale začíná vyrůstat z akva, tak bych ji ráda nahradila něčím hezkým, co zůstane do výšky max 10 cm, spíš míň. Neporadil by mi tady někdo z vás co tyhle rostlinky mají, které z nich by byly vhodné do těchhle podmínek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 17:41 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Aforte
Fotka k příspěvku Báj voko :-D
Edit: A nepsal jsem růst X-)
Btw: Řek že N.Tangir jde do květu. Tipuju takový 2 dny a vykvete.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2014 17:26 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Kubasix
Dobrý poradit někomu něco, co je vlastně JED. CO2 vital je gluteraldehyd. Můžeš si ho sám namíchat, ale to už musíš mít brýle apod. Není to tak jednoduché. Koupením nic nezkazíš. Další možnost, jak dodávat CO2. Samozřejmě oproti třeba bombě je to nic. Rostlinám to určitě pomůže. Nejlepší je denní dávkování, protože se po 10ti hodinách rozpadá. Některé mechorosty ho nemají rády - riccia fluitans, fissidens fontanus.. Tzn. dávka, kterou dáš na místo s mechem, kterému to nevoní dokáže zlikvidovat celý mech. Pomáhá proti řase. Stačí dát do injekční stříkačky gluteraldehyd a pouze aplikovat na řasu. Samozřejmě úměrná dávka! :-) Před zakoupením určitě o tom něco přečíst. ano
Jak jsi přišel na to, že se zlepšil růst rostlin o 150%? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 17:22 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Atika
Tak si kup CO2 Vital, moc toho nevím o jeho složení, atd. (to je další věcí mého zájmu, až přijdu domů, tak vyměním vodu a jdu studovat a zjišťovat), ale po jeho přidávání, mi rostliny jdou lépe tak o 150%.
Edit: Samozřejmě to nemá na klasické CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 15:50 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Atika
Je to podobné anubiasům. Jdou i bez CO2. Přidáváním CO2, hnojiv a světla nic nezkazíš. Ba naopak se mnohdy i lépe vybarví a lépe kvetou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 15:25 Žena Atika [134]
Potřebují tyhle kyti hnojení CO2? Líbily by se mi na kořen do krevetárka, ale CO2 neplánuji. Když se časem rozrostou, tak se dělí jako anubias?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 00:49 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Designer
Neboj, nebudeš litovat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 17:50 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Provokateri!
Copak se to dalo vydrzet, uz jsem taky objednal :) . Ovsem ja se znam, chci vsechno a pak obcas ani nevim co je co, jako u Echinodoru, stejne jako to neni uz kam sazet. Takze jsem to (po tezkem domlouvani sam sobe) zuzil na:
www.akvarijnirostliny.eu/…
www.akvarijnirostliny.eu/…
protoze jsem si dal slusnou praci si prohlednout co je na webu ke ktere variete za obrazky a tyhle dve mi prisly nejzajimavejsi z nabidky (coz je jiste dost subjektivni vec). Ted uz se jen tresu, aby byly k mani a rostliny brzy dorazily...

Mimochodem, tomuhle fakt odolat nejde, je to divne, zvlastni, nadherne, a tady jsou ty, kterym jsem neodolal a jsou uvedeny nahore, treba to nekomu usnadni vyber:
bucephalandra.com/…
www.aquaforum.ua/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 18:18 Muž Aforte [533] - Rostliny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.06.2014 22:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Aforte
Pravdou je, že nepozoruji rozdíl v růstu mezi rostlinami na kamenech a na kořenech. :-O Možná je to tím, že jsem toho moc o bucefalandrách nenačetl. Ani od Vasteqa... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 19:36 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: MartinH
Mám je na dekoracích. Sám velký bucephalandrář Vasteq říkal, že je dává jen na dekorace. Dokonce psal, že mají radši tvrdší dekorace(kámen, lávový kámen). Prý na kořenu nerostou tak dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 19:21 Muž MartinH [142] - L144 závoj
Já na výstavě koupil v sobotu poslední velvet leaf za 125 Kč. Velikostně je o trošku menší než Anubias bonsai. Měl je pak položené v pytlíčkách na horním lemu přepravek.
Chci se zeptat, pěstujete je někdo zasazené v substrátu? Rostou tak dobře? Neuhnívají? Nebo je máte všichni na dekoracích?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 21:31 Muž souky [592] - RostlinyRe: vaaclav
tak uvidíme, třeba na mě něco vyzbyde, asi to tam zvládnu až v sobotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 20:21 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: souky
Tak na to jsem se neptal. Nikdy ale neměl drahé kytky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 19:41 Muž souky [592] - RostlinyRe: vaaclav
a víte za kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2014 19:24 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostliny
Kdyby někdo z Prahy a okolí chtěl tyhle rostliny, tak pan Sýkora www.fytosel.cz je prodává na výstavě v Botanické zahradě. Má asi deset druhů. Musíte si o ně říci, má je schované protože se mu nevejdou už na stůl.
rybicky.net/akce/1438
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 15:13 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: Jackalino,,novotňák
Fotka k příspěvku To se ti stejně nepovede, protože když máš třeba kousků který sou si na fotkách podobný co pak? A je rozdíl jestli si nafotíš sub nebo emerz ,navíc bucess maj pod vodou jiný barvy než na suchu :-D Já to mám takhle,teda zatím. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 01:19 Muž Jackalino [54] - MañanaRe: novotňák
Co vyfotit a popsat si fotku? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 22:04 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: charli27
Jsou to základní věci - načti si to tady:
rybicky.net/atlasrostlin/bucephalandra_sp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 21:54 Muž charli27 [9] Re: Aforte
A potřebují nějaké extra podmínky k pěstování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 21:53 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: charli27
Pomalu až středně rychle rostoucí jsou všechny bucephalandry. Velký růst od nich nečekej. Je to raritní druh, který se k nám dostal před nedávnem.

Nejlevněji ji seženeš na akvarijnirostliny.eu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 21:51 Muž charli27 [9]
Hodně se mi tato rostlina líbí,tak se chci zeptat,zdali je běžně dostupná a nebo se objednává přes internet? A chtěl by sem nějakou pomalu až středně rychle rostoucí jakou by jste mi doporučili. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 21:23 novotňák – Značky na Bucephalandry
Zdravím, máte prosím někdo nápad jak označit rostliny v akvárku? Zkusím připevnit na kamen a ten označit zespoda ale nevím jak coze plastový štítek a tam vyrýt zkratku
nebo nějaká barva co vydrží pod vodou?
Mimochodem v pátek objednáno dnes dorazily, a jako by jich nebylo málo tak jsem dostal ještě 2 gratis :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 09:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: vaaclav
Taky mají u těch bucefalander překlepy. :) A echinodorů taky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 08:06 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bahno71
Nejde o to jak to píšete sem ale v atlase by už to mělo mít nějakou fazonu. Třeba takhle. www.tao.url.tw/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 04:48 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: vaaclav
a správně to je jak? ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 22:43 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe:
Nelíbí se mě jak píšete názvy těchto rostlin. www.darwiniana.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.06.2014 21:11 Muž bahno71 [287] - RostlinyRe: Burik
Fotka k příspěvku Tady třeba Macua vs.Japonika pro srovnání :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.06.2014 19:19 Muž dudak [1885] Re: Burik
Fotka k příspěvku Jak psal Aforte, + bych přidal velvet leaf, pampando, brownie helena - aspoň z těch co aktálně mají.

Kedagang round leaf ve srovnání s fisidensem a HC, mini catherinae je ještě menší, helena o kousek větší, o další kousek víc budou velvet leaf, catherinae, kir royal, pampando, ale pořád pěkně malý.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 18:01 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Burik
Jaký druh listů se ti líbí?
Pygmaea, kedagang round leaves, catherine, mini catherine, royal.. Je jich hodně. :) palec
EDIT: Tady to porovnej. Fotky jsou stejné nebo maximálně podobné. Velikost rozeznáš: akvarijnirostliny.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 17:57 Muž Burik [727] - Aquascaping
poradíte mi nějakou varietu,která je menšího vzrůstu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 11:29 Muž dudak [1885] Re: Kubasix
objednával jsem v pátek večer, odesláno úterý doručeno ve čtvrtek - zrovna byly ty největší vedra a přišlo to v dobré kondici, dobře zabalené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 00:26 novotňák Re: dudak
Díky, zkusím to asi na nějaké bidýlko jako máš v kořenech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2014 00:17 novotňák Re: Kubasix
Myslím že doručení ještě ani nezačalo měly by odesílat pondělí až středa, tak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 23:14 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: novotňák
Chtěl bych se zeptat, jak dlouho trvalo doručení?? Objednal jsem si nakonec po odpoledni a večeru uvažování 6 variet(bonti, kedagang round leaves, nanga taman, red scorpio, sp carherine, sp Dark Green). K tomu ještě pár jiných rostlinek. Chtěl jsem varietu Dark Achilles, ale dávat za to skoro dvojnásobnou cenu, se mi nechtělo. Tak uvidíme jak se jim povede, ale doufám, že dobře, protože jsem za ně dal 660Kč hmm
Ale musím uznat, že mě fakt bucky chytily :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2014 23:05 Muž dudak [1885] Re: novotňák
Přirůstá docela rychle a pevně, některé držely už za 14 dní, jiné až za měsíc, asi podle stavu rostlinky, všechno na dřevo. Na kameny jsem dával až z druhé várky, tak zatím nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 22:05 novotňák – Přichycení k dekoracím
Jakou máte zkušenost s přirůstáním Bucephalandry ke kořenům, kamenům? Myslím hlavně rychlost a sílu. Všechny přirůstající upevňuju bavlněnou nití a stihnou se přichytit ještě než se niť rozloží. Můžu tak připevnit i buciny? Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 23:53 novotňák Re: Aforte
No lehce jsem podlehnul, ty do zelena jsem nějak nevnímal, šel jsem po těch tmavších nebo co se nějak odlišovaly tvarem listů nebo odstínem. 19 variet a jako 20 m. matogrossense.
Úplně dole mají kolonku naposledy prodané tak tam teď ještě jsou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 14906x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19464-bucephalandra-pestovani?od=251