Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bucephalandra - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Bucephalandra - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 15:59 Maq Re: UndeR
Vysoká teplota = snížený obsah kyslíku.
Rostliny dopované CO2 = více kyslíku ve dne, ale tím méně kyslíku v noci.
Nižší obsah kyslíku = vyšší obsah minerálních i organických toxinů ve vodě, vyšší riziko kolapsu dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 15:38 Muž Planorbella [643] Re: UndeR
Nemáš moc rostlin a ty které máš to sycení CO2 moc nepotřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 15:24 Muž UndeR [80] Re: Maq
Hloupý dotaz, ale proč myslíš? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 15:02 Maq Re: UndeR
Ve Tvém akváriu by mnohem užitečnější než céóčko bylo vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 10:57 Muž Smetany [1226] Re: UndeR
Nedávno jsem byl svědkem jak v ČB po výměně vody odešla do druhého dne většina kryptokoryn. Takže myslím že to možné je. Jakou snášejí Bucephalandry teplotu netuším snažím se jí držet pod 26 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 10:46 Muž UndeR [80] Re: Smetany
To mě nenapadlo. Mohlo by se jednat o tak razantní změnu, že by se to takto projevilo? Napadla mě i teplota vody. Mám 31°C, ale už dlouhodobě, tak že by se to projevilo až teď s takovým zpožděním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 10:38 Muž Smetany [1226] Re: UndeR
A nemohlo se něco změnit ve vstupní vodě? Takhle na jaře se to stává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 10:23 Muž UndeR [80]
Přibližně před dvěma týdny mi začaly z Bucephalandry opadávat listy. Listy vypadají podobně jako u Cryptocorynové nemoci, teda částečně. Napadá někoho, čím by to mohlo být? Nenapadá mě, že bych v poslední době měnil něco co se týče údržby nebo chemismu vody...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2019 19:24 Maq Re: Smetany
Trochu jsem se snažil prokousat tou marketingovou latinou okolo Platinum Soil. Myslím že to, co zpočátku uvolňuje, nejsou ani tak živiny, jako organické látky. "Živiny" zákazníkům tak nějak líp znějí...
A pokud jde o adsorpci živin, asi ano. Jistě je to plné jílů. S kationtovou výměnnou kapacitou. Něco za něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 16:49 Muž Smetany [1226] Re: Lada
To může být částečně pravda ale rozhodně platinum soil neadsorbuje všechny živiny a rozpad kořenů bych tipoval spíš na nerovnováhu směrem k přebytku než že by docházelo k rozpadu z důvodu nedostatku prvků. Bylo by dobré zjistit co ti ve vodě přebývá případně chybí. Na obalu platinum soil píší že v prvních týdnech uvolňuje do vody živiny a není proto třeba hnojit ničím krom draslíku. Jestli je to pravda nevím ale nehnojím a kořeny se nerozpadají mám navíc ve filtru dost aktivního uhlí a žádný problém nepozoruji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 16:41 Muž Lada [0] Re: romant
Mozna jsem to vyresil! Potvrdim pozdeji, jestli je to na 100%. Pry Platinum soil absorbuje ziviny. Tak jsem zacal hnojit denně! Od te doby to vypada, že kořeny uz nehniji a rostou nove listy.
Asi ziviny po par dnech zmizi z vodniho sloupce do substratu.
vsem děkuji za pomoc. Vypada to ted nadejne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 20:45 Muž jarovo [1695] Re: Maq
Ďíky za reakciu - Echinodorus je už von tri týždne a zasiahlo to len dve bucky zo štyroch. Určite tam nejaká zmena musela nastať keď takto reagujú. No uvidím, snáď to zvládnu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 20:31 Maq Re: jarovo
Jestli změnou světla, to nevím, ale pokud jsi vytahoval echinodorus, určitě jsi rozvrtal dno a poměry v akváriu se náhle změnily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 20:28 Muž jarovo [1695] Re: romant
ahoj Takže je možné že mi bucky pustili pár listov, tým že E.krapčatnyj šiel von a zmenilo sa v tom mieste svetlo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2019 20:21 R Muž romant [27982] Re: Lada
Bucky jsou něco jako hnědovky, ale daleko rychlejší. ;-) Tedy jakákoliv změna a to i přesun v akváriu kde již nějaký čas rostou a to o pár cm, znamená klidně možnou reakci jako nově příchozí do prostředí, tedy klidně to co popisuješ. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 20:13 Maq Re: Lada
Zaměřil bych se na to, co jsi udělal nebo co se stalo v rozhodném okamžiku. I kdyby to mělo vypadat jako nesmysl bez souvislosti. Co se stalo, co se změnilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 19:55 Muž vlka [3443] Re: Smetany
Mě jen napadlo Platinum Soil versus akvarijní chemie Easy life, kterou Lada používá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 19:34 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Angus68
A teď babi rád :) Jaké máš druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 19:00 Angus68 Re: Kata Eš
Ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 18:58 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Angus68
To ano :-) já mám bucky také a vím jak pěstovat. Jenže ty koreny co má nad substrátem, které bucka pouští mu uhnivaji to substrátem nebude ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2019 18:55 Angus68 Re: Smetany
Ke kořeni se dají navázat. Kořínky vyrostou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 18:54 Muž Smetany [1226] Re: Angus68
To on má taky a přesto problém řeší. Ale chápu že tě zmátlo to že se to svádí na substrát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.04.2019 18:52 Angus68 Re: Lada
Mám je přirostlý ke kořeni a nevidím problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2019 18:48 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Lada
Ahoj pokud to dělá substrát (doufám, že jsem to správně pochopila, pokud ne oprav mě),ktery upravuje hodnoty vody a po nějaké době to odezní, tak bych asi bucky přendala na nějakou dobu do nádrže, která už má hodnoty ustálené. Byla by škoda, aby přišly úplně pryč ;-)
Každopádně pro srovnání pH vody se mi pohybuje kolem 8 a tvrdost vody je 6.vcera jsem zrovna bucku rozstrihavala na 3 kusy.
A ostatní rostliny prosperuji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 18:43 Muž Smetany [1226] Re: vlka
Mám Bucephalandry v nádrži s platinum soil a zatím nepozoruji problém nádrž je 18 dní od založení tak to nemůžu říct s jistotou ale hledal bych problém jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 12:19 Muž vlka [3443] Re: Lada
Přijde mi to na „projev vlastností“ substrátu Platinum Soil s „okolím“.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 12:08 Muž Lada [0] Re: Lada
Tak uz jsem myslel, ze to bude ok. ale zase po 10ti dnech vsechny korinky co narostly, tak behem okamziku zase uhnivaji. vcera vse ok a dnes uhnile

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 18:21 Muž Lada [0] Re: Mirek64
Fotka k příspěvku Ano pravda...Ph drzi krasne na 6,3-6,5, ale po pridavani CO2 ph rychle klesa. cca za pul roku max 1 rok ten substrat tyto vlastnosti ztrati a ph pujde k 7..Mam ho v dalsich 2 akval 60L kde mam ciste krevetky tak uz mam zkusenosti.
Mam tam i 2 Bucephalandry. Vse ok jen rostou strasne pomalu ani skoro nepoustej zadny koreny, ale nic nehnije. Nehnojim tam a svetlo taky neni silny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 18:12 Muž Lada [0] Re: Smetany
Prave jsem chtel zkusit mineralni sul pro Neocaridiny GH+/KH+ a zvednout to na KH 2 a pak zbytek na cca TDS 120 tou pro krystalky co je jen GH+. Za pul roku prestane platinum soil bejt aktivni a budu resit opacny problemy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 17:58 Muž Mirek64 [68] Re: Lada
Zdravím. V prezentaci uvádíš, že máš substrát Platinum Soil, který snižuje pH a KH. Tedy i když přidáš nějaký uhličitan pro zvýšení alkality,tak to bude tlačit alkalitu stále k 0-1 dKH.Ten substrát by měl zajistit, že i při přidávání CO2 by se mělo pH stabilizovat kolem 6.5.Nemám ale osobní zkušenost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 16:40 Muž Smetany [1226] Re: Lada
Oni ty krevetky moc vyšší kh než 1 nechtějí tou solí to podle mě dost zvedneš buď skus dohledat jakým prvkem je ideální ( jedlá soda to asi nebude) zvedat samotné kH nebo použij vodovod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 15:45 Muž Lada [0] Re: Smetany
Tak asi muzu, ale musel bych prave hodne ředit. To nevim, jestli by se krevetkam libilo.

Zkusim mineralni sul co zvedne GH/KH v pomeru 1/0,5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 15:15 Muž Smetany [1226] Re: Lada
Proč nemůžeš ředit? Já mám kH vodovodní taky 4 ředím 2:1 RO s vodovodní a kH mám cca někde mezi 1-2 a zda se mi to jako optimum (ale v téhle nádrži nedávám CO2. Teď v nové mám 2° a CO2 pH mám 6,4 a mám pocit že je to OK. Otázka je jak moc se mění chemizmus vody takhle v začátcích akvária třeba právě tyhle změny můžou za to že nové kořeny hnijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 15:02 Muž Lada [0] Re: Smetany
Myslim, že je už 1,5 mesice mam urcite. Taky jsem cetl, ze Bucephalandry pri zmene chemismu vody vymeni listy a uhniji i koreny. Ale oni mi uhniji nove koreny co vyrostou.

Už mam zmereno.

KH 1
GH 6

ale vodovodni voda ma jen KH 4, takže to s ni redit nemuzu. Asi tedy koupim jinou mineralni sul co zvysuje i KH.

Nemohu bohuze moc poustet Co2, protože ph pada moc rapidne dolu aniz by byla voda dostatecne nasycena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.04.2019 08:57 Muž Smetany [1226] Re: Lada
Můžu se zeptat jak dlouho ty rostliny máš? Dočetl jsem se včera zajímavou věc. (je to pouze informace z webu který se věnuje těmto rostlinám) Bucephalandra prý reaguje na změnu prostředí výměnou kořenů podobně jako jiné rostliny mění listy. Nejčastěji se tak při přechodu z emerzní formy ale našel sem i zkušenosti kde se toto dělo při přechodu z low-tech akvária do akvária s vysokým obsahem CO2.
barrreport.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 15:26 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: vaclav
Porostou, ale lépe se jim daří spíše nad, více pak kvetou a pouští :) Tod ale můj poznatek :-) Prostě je nezahrabavat moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 15:24 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lada
Pár bucek jsem měl, všechny rostly až na jednu. Porostou ti i v substrátu, pěstování je podobné jak anubias. Máš ve filtru Seachem Matrix který odstraňuje i dusičnany tak bych ho asi vyndal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 15:16 Muž Lada [0] Re: vaclav
Jak zvysim ciste jen KH bez vlivu na celkovou tvrdost a PH? Asi budu muset pouzit jinou mineralni sul co zvysi i KH nebo jak psal Smetany pridam vodovodni na 1KH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 12:21 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lada
Trochu si musíš pohlídat ten substrát co ti všechno pohltí a co ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 12:20 Maq Re: Lada
Při tak nízkém pH, a nota bene v novém akváriu, se různé potíže mohou odvíjet i od toho, že se tam nedaří bakteriální mikroflóře (na rozdíl od některých hub). Přitom Amazonia obsahuje hodně organických látek, které by bylo potřeba mineralizovat.
Odumírání kořenů bucephalander je dost neobvyklá věc, a asi to souvisí s Tvým neobvyklým zahájením.
(Mimochodem, zabrowsil jsem na stránky SaltyShrimp a opět jednou jsem užasl, jak se dají napráskat peníze...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 11:35 Muž Lada [0] Re: Smetany
Tak už jsem přidal prezentaci nádrže 240l.. Ph 6,3 po přidavání CO2 klesne až na PH 5,6

Ze začatku jsem měl NO3 na 0 a rostliny vyloženě trpěli. Nikdy se mi nestalo mit NO3 na 0 zjistil jsem to asi až po měsíci.. ted je vše ok až na Bucephalandry.

+ jednou Bucephalandrou jsem si zanesl do akvaria řasu Staghorn.:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 19:38 Muž Smetany [1226] Re: Lada
Nízké kh za to nemůže ale mohlo by způsobovat velké rozdíly v pH a to už vadit může.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2019 18:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lada
S nízkým KH se stává voda nestabilní a zvláště pokud používáš CO2. To by jsi ale měl vědět protože jen začít bublat a myslet si že to stačí ke krásným rostlinám může být dost velký omyl. :-) Prezentaci nemáš aktualizovanou a dozvědět se něco víc než co napíšeš by pomohlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 17:14 Maq Re: Lada
Lada napsal: sklovateni uhnivani korenu bucephalander je tedy moc nizkou KH?
Určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 16:31 Muž Lada [0] Re: Smetany
Ok dekuji vsem za odpovedi....koupim testy a zmerim KH.....sklovateni uhnivani korenu bucephalander je tedy moc nizkou KH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2019 12:29 Muž Smetany [1226] Re: Lada
Teoreticky máš pravdu co se týče krevet. Jestli existují rostlinky které kh přímo vyžadují nevím. Ale z vlastní zkušenosti můžu říct že kh 0 jsem zkoušel a bylo to trošku trápení. Momentálně mám vyzkoušeno že optimum je držet kh mezi 1-2. Krevetky jsou spokojené a kytky v rámci možností taky. Míchám vodu z RO s vodovodní cca na 1kh a pak domineralizuji solí pro krevetky na cca 150ppm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 12:20 Muž Lada [0] Re: vaclav
Voda z RO po uprave ma TDS cca 120ppm a KH 0.....v akvariu po přidani hnojim nemam ted cim zmeřit. Jaka KH ma byt??? cim min tim lip ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 20:08 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lada
Změř si KH alkalitu nebo jak se říká uhličitanovou tvrdost. maniakva.sweb.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 20:04 Muž Lada [0] Re: vaclav
Diky, ale co přesně je spatne? Ja tam mineraly zpet dodavam mam bee shrimp salt a ma to byt dobre i pro rostliny. TDS 120
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 15:24 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lada

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 14904x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19464-bucephalandra-pestovani?od=51