Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bucephalandra - pěstování

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Bucephalandra - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2021 09:00 Muž kus [150] - Rostliny
No jo. My ve vyvýšených záhonech pěstujeme vokurky a rajčata, voni to pobijou igelitem, zalejou vodou a dají tam bucephalandry. Na facebooku je skupina bucephalandra group a je tam dost vidět místní podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2021 08:30 R Muž vaclav [12956] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Motas
Jenže oni to tam mají většinou v emerzu a pod vodou to pak vypadá trochu jinak. Kdysi jsem chtěl napsat kartu pro každou pojmenovanou rostlinu, ale brzo mě to přešlo, protože to prostě nejde, tak to skončilo u zelené a červené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2021 07:45 Muž Motas [38] Re: Motas
Diky za tipy zkusim a uvidim, v tom videu (typek z indonesie) vybali plnou igelitku, kdybych to mnozstvi prepocital na koncovy ceny ČR, tak to byla idegiltka tak za 20 tisic a on to tam flaka po hrstech, evidentne jim to tam roste zadarmo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2021 06:54 Muž kus [150] - RostlinyRe: Motas
A kdyby jsi nevěděl tak ještě dalších pár obrázků je tady.
www.akvarijnirostliny.eu/…
Ale mám zato, že kdyby jim v krámě přeházel nějaký vtipálek cedulky u buček, tak už to nedá zpátky ani slavnej koprfild. Dvě, tři možná správně a ty ostatní tak leda podle odhadu dle green, red..... ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2021 22:39 R Muž vaclav [12956] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Motas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2021 22:09 Muž 4Sima [1049] Re: Motas
www.profiplants.cz/…

Zkus pohledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 21:33 Muž Motas [38] – Poznate nekdo druh bucephalandry?
Od chvile co jsem zalozil akvarium se mi libi styl podvodniho stromu, resim jakou rostlinu pouzivat jako imitaci listu, mech nechci spatne se udrzuje, anubias nana mini mam ted a neni spatnej ale moc by se mi libila bucephalandra z jednoho videa, popisujou ji tam jako bucephalandra mini netusite nekdo jestli se tady prodava?
Edit: Čas 12:00 youtu.be/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2021 22:05 Muž jab63 [570] - BorneoRozpad a hniloba
Po hledání příčin neúspěchu pěstování (rozpad a hniloba) jsem se dopracoval k informaci, že je způsobeno nestabilními podmínkami v nádrži. Nic bližšího.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.01.2021 14:41 R Muž vaclav [12956] - Echinodory + stonkové rostliny
Ze začátku jsem uvažoval že bude na každý druh samostatná karta ale pak se vyrojilo tolik názvů že to nebylo možné, proto jsem je rozdělil jen na zelené a ty ostatní. Sám jsem měl asi 7 druhů a byly mezi nimi dost velké rozdíly, něco rostlo a kvetlo některé nekvetly ale rostli dobře a samozřejmě jsem narazil i na u mně nerostoucí potvoru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2021 11:53 Muž jab63 [570] - BorneoRe: Passenger77
Děkuji, to už jsem četl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2021 11:46 Muž Passenger77 [213] - RostlinyRe: jab63
Co třeba zkusit modrý rámeček nad diskusí? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2021 11:44 Muž jab63 [570] - BorneoRe: smik
Jsou někde podrobnější informace o pěstování Bucek? Většinou narazím jen na informace, že je to snadné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2021 12:36 Muž Martincz [9] Re: smik
Jsem si toho vědom, díky. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2021 11:23 Muž smik [70] Re: Martincz
Bucky negativně reagují na náhlou změnu parametrů vody. Takže klidně ta ADA vodička k tomu může přispět. Nebo došlo k nějaké jiné skokové změně parametrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2021 21:26 Muž Martincz [9] Re: Sid
no moc ne , trochu jsem teď cestoval tak jsem tam střiknul cca předepsanou davku(3 zmáčknutí) po výměně vody kterou dělám každý pátek pravidelně cca 50% vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2021 21:16 Muž Sid [6239] - RostlinyRe: Martincz
Aha, takže něco jako "pH (a KH) mínus"...
Sledoval jste, jak se měnily parametry vody po aplikaci toho "změkčovadla"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2021 20:51 Muž Martincz [9] Re: Sid
pardon já to napsal po mém, Je to aqua conditioner soft water
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2021 20:42 Muž Sid [6239] - RostlinyRe: Martincz
Co je to změkčovadlo od ADA?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2021 16:02 Muž Martincz [9] – rozpad
Ahoj všem, taky se mi začaly rozpadat bucky, mám je v akva od založení, prý se mohou zastřihnout kdyz hodně rostou do výšky tak jsem to udělal a začal jsem přidávat do vody změkčovadlo od ADA tak teď nevím čím jsem to podělal ale koukám že ten rozpad řeší spousta lidí a nikdo přesně neví co je příčinou :-( sad

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.12.2020 06:44 Muž RAP [1046] Re: jab63
Pokud máš na mysli alelopatii, tak třeba e-akvarium.cz/… .
Já měl spíš na mysli situace, kdy nekoriguješ růst např. Valisnérie a ona zaroste celé akva a vytvoří monokulturu. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 23:16 Muž jab63 [570] - BorneoRe: RAP
Je ale těžké se dopátrat nějakých informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2020 22:20 Muž RAP [1046] Re: jab63
Bujný růst jednoho druhu může utlačit okolní druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 21:43 Muž jab63 [570] - BorneoRe: tramtra
Bucky jsou prý nenáročné. Všechno ostatní rostlo bez problémů. Hodně mi tam přerostlo Microsorum. Moc zkušeností se vzájemným ovlivňováním rostlin nemám a moc mu nevěřím ale nemohu najít důvod tak přemýšlím o všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 21:13 Žena tramtra [2709] Re: jab63
Hm, taky bych ráda věděla, čím to bylo, ale to už nezjistím (leda by se začaly rozpadat ty, co tam mám teď :-D) Testy na hořčík nemám a ve vstupní vodě by mělo být 6,1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2020 13:30 Muž jab63 [570] - BorneoRe: tramtra
U mě to bylo taky tak rychlé a při tom do té doby rostly půl roku velice dobře. Změny v parametrech vody byly minimální. Mám podezření na zvýšení hladiny hořčíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2020 13:32 Muž jab63 [570] - BorneoRe: Lada
Ca mám 25 mg/l a rozpadají se taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2020 21:27 Žena tramtra [2709] Re: Lada
V mém třicetilitrovém akváriu se kompletně všechny bucephalandry rozpadly na kaši během pár týdnů. Ostatní kytky, i kryptokoryny, rostly bez újmy. Nepřišla jsem na to, co přesně to způsobilo...ale mám hodně měkkou vodu z Kružberku (naměřila jsem v akváriu ještě nižší hodnoty než má vstupní voda) a změřila jsem nulové NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 19:49 Muž Lada [0]
Tak Bucephalandry uhnivaji stale,...vypada to, ze se to deje po vymenene vody. Redim vodu z vodovodu RO vodou, aby PPM bylo cca 100 v akvariu byva TDS pred vymenou cca 200PPM...takze po vymenene klesne na cca PPM 170. Asi budu muset dat pryc krevetky Caridina a davat tam vodu primo z vodovodu co ma PPM 156.

Nemuze to byt nedostatek vapniku? pripada mi, ze se snizi vymenou vody, a pak zase trva par dni nez se trohu doplni komplexnim hnojivem...jestli vubec je tam vapnik obsazen tedy..... ani snekum se moc nedari...okruzakum se po case delaj diry v ulitach

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.10.2020 00:58 Muž Tojsouvěci [2764] - Kytky s čudlama – Vasteg: Polsko
www.flickr.com/… Pod odkazem listuj na další stránky.

www.facebook.com/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 10:09 RAP
Toto je sice jiné téma než terčovci, ale taky přidám OT.
Terčům nevadí vyšší pH ani větší obsah solí, problémem jsou mnohonásobně vyšší počty bakterií. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 09:44 R Muž vaclav [12956] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Jak dlouho ti ty parametry vody v normálním akváriu se dnem a rostlinami vydrží. Ty ryby jsou na takovou teploty zvyklé proto se v ní chovají a dusit se v ní nebudou. Teplota nad 30 stupňů se většinou udržuje tam kde se krmí srdcem aby ryby lépe rostly což je podle mě větší problém než hrátky z vodou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2019 09:26 Maq
Řekl bych, že s céóčkem je to jako s tou nedávno diskutovanou nízkou alkalitou. Samy o sobě nejsou problémem. Problémy nastanou, když se s nimi nešikovně zachází.
=
Ale začali jsme u terčovců. Nikdy jsem je nechoval. Ale pokud vím, tak kromě vysoké teploty dávají přednost málo mineralizované, kyselé vodě, s minimem organických nečistot a amoniaku, a snad s nějakými těmi huminovými látkami.
Přípravou vody z reverzní osmózy a vzduchováním můžu pořešit tyhle věci líp (a levněji), než sycením CO2. Hlavně to vzduchování bych při takové teplotě pokládal za nezbytnost. Vzduchoval bych i čichavcům. Zdaleka přece nejde jen o to, aby se ryby vyloženě nedusily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2019 09:19 Muž DavFM [1307] - Corydoras&ApistogrammaRe: Smetany
Největší problém není jehlový ventil, ani pH sonda nebo kontrolér. Pokud se o toto staráš, tak to je prakticky bezporuchové, v případě velkých obav o poruchu se to dá zdvojit. Problém ale je, když začne docházet láhev, to pak regulační ventil (budík) začne pouštět větší tlak a právě v případě, že máš kontrolér, tak ten to v pohodě uhlídá. Naopak pokud máš jen jehlový ventil, tak je problém na světě, při zvýšeném tlaku tam toho foukne fakt hodně a je hotovo.

Co se týče RO-tak ta je základ a pak právě v takto upravené vodě třeba nastavíš různé výkyvy pH, které prostě kyselinou, výluhama docílíš jen těžce nebo pracně.

Pro normálního akvaristu je to asi zbytečné, ale pokud se pokoušíš o něco složitějšího, je to dobrý pomocník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 09:06 Muž Smetany [1225] Re: vaclav
Ono je rozdíl když pouštíš CO2 nonstop a jediné co se může po je jehlový ventil. Pokud chce někdo používat CO2 na udržení pH většinou si pořizuje pH sondu a el.mag. ventil. Tam už je spousta možností co se může po.... aniž by za to mohla lidská blbost.
Pokud je jediným důvodem pořízení CO2 je snižování pH asi bych volil RO. Cenově to bude podobné a můžeš ovlivňovat větší škálu parametrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2019 07:26 Muž DavFM [1307] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
Pokud chceš odchovat nějaké vzácnější druhy ryb, může toto být jedna z variant, jak relativně jednoduše a pohodlně kontrolovat a měnit pH. Ano, není to bez rizika, ale jak píše václav, nemůže za to co2, ale neznalost těch lidí, co ty ryby zabili.
Jednou z dalších možností je okyselování kyselinou-i tady je pár lidí, co si tím oddělali ryby.

A co se týče nebezpečné koncentrace co2, pokud jde o odchov ryb z kyselé vody, většinou je nutná téměř nulová uhličitanová tvrdost. A při takové stačí opravdu jen málo co2 aby pH šlo dolů. Takže k nebezpečné koncentraci se nepřiblížíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.04.2019 00:29 R Muž vaclav [12956] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: NHKG
Tak ty ryby chcípli na lidskou blbost a ne na CO2. Já ho mám 20 let a ryby jsem si nikdy neotrávil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 23:17 Muž NHKG [3878] - HadohlavciRe: Maq
OT: JJ, používat co2 na úpravu pH pro ryby je super nápad. tone Znám jen pár lidí co to tak dělali a dva z nich při problémech s CO2 přišli o ryby (v jenom případě všechny).
Ono jedna věc je přijít o krevetky a hejno malých ryb, které bývají v rostlinných akváriích a jiná přijít o velké cichlidy, které si roky pipláš. Třeba ty zmiňované terče. Nehledě na to, že ty vyšší koncentrace CO2 jsou zdraví škodlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 23:01 Maq
Dobrá. Když říkáte, že se to dělá, tož se to asi dělá. Nečekal bych to, připadá mi to nepraktické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 20:39 R Muž vaclav [12956] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Je to nejednodušší úprava pH hlavně v měkké vodě a tak stačí poměrně malé množství. Pořizování kyselých výluhů a nebo používání nějaké jiných kyseliny je podstatně pracnější. Když už má někdo peníze na pěkné terče CO2 za 3 tisíce už skousne a nemusí na to hodně dlouho sáhnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 20:31 Muž DavFM [1307] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Opravdu se to celkem často používá k udržování pH, ev. k řízeným výkyvům, např. za účelem vyvolání tření. Terčovci,alty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 20:23 Maq Re: vaclav
vaclav napsal: Nepředpokládáš možnost že CO2 lze použít i na snížení pH pro ryby tohohle ražení.
To fakt nepředpokládám. Pořizovat si vercajk za pár tisíc, který vyžaduje trvalou pozornost, údržbu, doplňování láhví... jenom kvůli snížení pH... to fakt u rozumného člověka nepředpokládám. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2019 20:20 Maq Re: jamajcan
To co píše Smetany je fyzikálně správně. Trošku se teď v rozpustnosti plynů vzdělávám a vrtám, čtu vzorce, které berou v potaz opravdu kde co... ale nikdy nikde žádná závislost mezi dvěma různými plyny (pokud nereagují mezi sebou, nebo tak něco). Ve vzorci na rozpouštění kyslíku nikdy nefiguruje množství CO2, ani ve vodě, ani ve vzduchu, a naopak - abych byl zcela jasný.
Ale pokud jsi praxí, určitě bohatou, zaznamenal něco jiného, já Ti to uvěřím. Ale bude v tom prostě něco jiného, nějaký jiný řetězec příčin a následků, nějaký háček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 18:31 jamajcan Re: Smetany
Jak myslíš. Časem na to přijdeš ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2019 18:23 Muž Smetany [1225] Re: jamajcan
100%ně se pleteš CO2 kyslík z vody nevyhání ani kyslík nevyhání CO2. Oba tyto plyny se snaží dostat do rovnovážného stavu přes plochu hladiny. Pokud vzduchujeme vyháníme CO2 (ve dne v zarostlém akváriu i kyslík) z vody tím že zvedáme plochu hladiny. Ale pokud je těchto plynů v akváriu vlivem spotřeby pod rovnovážný stav zvětšením plochy hladiny(vzduchováním) budeme koncentraci těchto plynů zvedat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 18:18 R Muž vaclav [12956] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Nepředpokládáš možnost že CO2 lze použít i na snížení pH pro ryby tohohle ražení. Není to vždycky jen kvůli rostlinám. Jeho velké kolísání díky vzduchování může být pro terče dost nebezpečná záležitost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 17:50 jamajcan Re: Maq
Přebral jsem si to na svoje akvária. Ale hlavně, že debata nestojí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 17:48 jamajcan Re: Smetany
V low-tech akvárkách taky vzduchuju 24h denně.
Ale 100 %ně se nepletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 17:45 Maq Re: jamajcan
jamajcan napsal: Proč budu vzduchovat, když stačí vypnout Co2?
Poměr mezi respirací a asimilací je u zdravých rostlin asi 1:2. Pokud se asimilace zvýší - například díky sycení CO2 a lepšímu světlu - zákonitě musí poměrně k tomu vzrůst i respirace. Proto u sycených a bohatě zarostlých akvárií jsou denní výkyvy výraznější; odpoledne bohatá supersaturace, nad ránem silný deficit.
Navíc při tak vysoké teplotě (1) je normální obsah kyslíku trochu nižší, (2) aktivita mikrobů, a tedy jejich respirace výrazně vyšší, (3) nároky ryb na kyslík rovněž výrazně vyšší.
=
Předpokládám, že v daném akváriu jsou středem pozornosti terčovci, a ne rostliny. Bez toho jich tam má pár, a velmi nenáročných. Ty porostou i bez céóčka, ale kyslík, při takové teplotě, je velmi potřebný.

jamajcan napsal: Co2 vytlačuje O2 z vody.
Nevytlačuje.
(A jsem zcela střízlivý.) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 17:36 Muž Smetany [1225] Re: jamajcan
Pleteš se ty ale nechci se hádat(taky sem něco popil) a už vůbec tě nechci školit nádrže máš krásné a evidentně fungující. Já na noc vzduchuji i v nádržích bez CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 17:31 jamajcan Re: Smetany
Školit mě nemusíš. Nedělám to měsíc. A kyslík a Co2 na sobě závislé jsou. Takže se pleteš. Co2 vytlačuje O2 z vody.

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 13508x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/19464-bucephalandra-pestovani