Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Easylife - výrobky, sortiment

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Easylife - výrobky, sortiment
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2022 21:46 Muž Lojza007 [1199] Re: Buldr
To jsou zajímavý zkušenosti, myslel jsem si, že JBL je na tom líp. Každopádně za chvíli to bude na článek s tabulkou, co čím měřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2022 13:49 Muž Jozef [311] Re: Lojza007
Ja ani nečakám "presne", ale aspoň nejakú orientačnú hodnotu. No problém je, keď je výsledok 5mg/l stále rovnaký pre hodnoty 5mg/l, 10mg/l, 25mg/l a u Brodysa aj pre 90mg/l - ako tak detekuje nulu (test destilky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2022 13:38 Muž Lojza007 [1199] Re: Buldr
Ono je to dáno i tím, že nic neprobíhá a ani nemůže probíhat na 100% přesně. Např. 10ml vody může být 9,8ml nebo 10,2ml a půjde to dost těžko rozeznat. I ta zkumavka může být trochu mimo. 10 kapek je taky těžký hausnumero, záleží na náklonu, kolik toho v té flaštičce je, první může být větší nebo menší, atd. No a pak to odečítání je taky zábava, záleží na typu světla a i když je denní, tak je pokaždé trochu jiný, skoky v barvách jsou taky docela velký, každý vnímá barvy trochu jinak.
Když se to sečte, tak ten test může v laboratorních podmínkách ukazovat relativně přesně, ale v reálu s lidskou chybou z toho může vypadnout úplně jiná hodnota.
Já ty testy mám spíš abych viděl, není tam nic, je tam něco, je tam toho moc a podle toho od oka upravím hnojení. Třeba teď jsem zjistil, že ve vstupní vodě máme hodně i fosforu, který se v rozborech nepíše. Takže první dva dny po výměně prostě nehnojím, aby se to trochu vyčerpalo. Ještě si musím zjistit draslík, aby ho tam nebylo třeba zbytečně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2022 12:53 Brodys Re: Jozef
Mně to stále ukazovalo NO3 5mg/l (JBL) a pak přišel rozbor vody,kde psali 90 smich Fosfor tak nějak seděl, aspoň je poznat, že je nebo je na nule, což zeda u NO3 fakt nelze.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2022 12:17 Muž Lojza007 [1199] Re: Brodys
Taky dobrý vědět, já si naštěstí NO3 koupil Seru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2022 11:48 Muž Jozef [311] Re: Brodys
U mňa to isé. JBL NO3 stále rovnaká hodnota 5/10mg/L (sladká/slaná) aj pri kalibračnom roztoku 25mg/L. Sera sa mi zafarbí presne.

PO4 JBL test (tiež som si spravil kalibračný roztok) som veľmi skeptický k presnosti. Farba skúšaného vzorku je jednoducho v inom odtieni ako kontrolná stupnica a potom tie odlesky na hladine - no neviem to odčítať... napadlo ma testovať s porovnávaním kalibračného roztoku, ale to už je drahé testovanie a nezahrnie sfarbenie vody v akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2022 11:10 Brodys Re: Lojza007
JBL a NO3 nesedí ani přibližně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2022 10:55 Muž Lojza007 [1199] Re: doda
To je známá pravda, jediný použitelný test je ten drahý od JBL. Možná ještě Sera se bude blížit. Hodnotě draslíku se přiblíží jenom ten od JBL. NO3 pak Sera nebo JBL.
Tak to bohužel je a JBL si toho je očividně vědomo a proto ty ceny. Navíc se mně líbí relativní jednoduchost provedení testu, doporučuju třeba srovnání postupu testu draslíku od JBL a EasyLife.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2022 10:27 Muž doda [134] – test easy PO4
Zdravím , asi před rokem jsem začal používal test (postupně celkem 2ks) easy PO4 a držel jsem PO4 na cca.1mg/l. Nedávno jsem koupil test jbl PO4 a ten mi ukázal že mám PO4 víc jak 3mg/l. Vždy jsem dodržoval návod pro daný výrobek. A tak sem udělal test testu který je přesnější. 2g KH2PO4 jsem nasypal do 1l destilované vody. Potom jsem odebral 1ml a ten zase kápnul do dalšího 1l dest. vody . Výsledek má být cca 1,4mg/l. Test easy ukázal něco mezi 0,2-0,5 a test jbl mezi 1,2-1,8 mg/l. Možná dělám něco špatně ale spíš ne. Tak už používám hlavně testy jbl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 12:57 Muž mt.masak [3] Re: vaclav
Mno tak vida, jsem se bal abych nelill moc a leju malo hop diky moc
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2021 21:23 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mt.masak
Podle mě je to celkový obsah vody ne té, co jsi vyměnil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 20:18 Muž mt.masak [3]
možná hloupej dotaz, ale dnes mě po několika měsících došlo, že na všech lahvičkách hnojiva se píše počet ml / l vody. Myslí se tím akvarijní voda měněná během výměny vody nebo celkový objem vody v akva? Já vždy počítal poměr vzhledem k měněné vodě, ale dnes mě napadlo, zdali to náhodou nemá být obráceně :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 19:02 Muž 4Sima [1894] Re: _Rob_
Však jo, každý si musí něco vyzkoušet jinak by to byla nuda ;-) Měl jsem od nich taky něco, jen bych to nekupoval asi do nějaké obrovské nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 17:39 Muž _Rob_ [80] Re: 4Sima
Já jsem s Easy-life spokojený. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 12:54 Muž 4Sima [1894] Re: Sid
Půllitrová pumpička za 30 Kč a neteče ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.03.2021 12:35 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: _Rob_
...Jinak 1000x lepší víčka a lahvičky než předražený seachem...
Když je řeč o ceně...
Tuším, že v takovém 500 ml balení Fosfo od Easy Life je 3,6 g KH2PO4 za nějakých 0,60 Kč... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 11:34 R Muž ctibum [6907] Re: mt.masak
Tak cestovatelská klasika, kus igeliťáku přes hrdlo a závit a pak našroubovat víčko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 09:52 Muž mt.masak [3] Re: _Rob_
chehce, já až po rozmočení... a teče to? Mě přijde, že drobet ano, ale zase to nikam nepřevážím, tak je to vlastně fuk :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 06:30 Muž _Rob_ [80] Re: mt.masak
Ten "papírový bazmek" vždy po otevření odstraním. smich

Jinak 1000x lepší víčka a lahvičky než předražený seachem potlesk

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2021 21:26 Muž mt.masak [3]
také se vám u této značky děje, že ten papírový bazmek, co má bránit protečení skrze víčko (patrně) se během pár týdnů rozmočí a začne se rozpadat do lahvičky? V 21.století mě to trošku překvapuje, přece jen není úplně raketová věda vymyslet nesavé těsnění víčka hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 22:10 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mikesun
Nemíchal bych fosfor a stopové prvky jinak je to jedno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 21:47 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: mikesun
Pokud neznáte přesné složení jednotlivých hnojiv, těžko říct, jak se bude směs chovat.
Nic vám ale nebrání to v malém zkusit. (Jinak mísitelnost hnojiv se dá dohledat, jen musíte vědět, co hledat.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 21:31 mikesun
Zdravím, mám dotaz, používám hnojiva od Easy life a aplikuji denně. Profito, nitro, kalium potassium a fosfor. Jde mi o pohodlnější dávkování, tak se ptám jestli můžu namíchat hnojiva dohromady do lahviček na každý den a pak jen nalít každé ráno do akva. Jestli to nějak hnojiva neovlivní. Díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2020 10:55 Muž Shimi [683] Re: Guppy
EasyLife používám dlouhodobě a nikdy jsem neměl žádný problém. Fosfo mám ve variantě: Dávka 10ml na 500L akvarijní vody zvýší koncentraci PO4 o 0,1 mg/l. Popravdě jsem se ani s jinou variantou nikdy nesetkal. Dávám 10 ml do akva, kde je reálně +/- 100 litrů vody a všechno je cajk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2020 10:04 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy – Easylife Fosfo
Existují na trhu dvě různé koncentrace hnojiva Fosfo, nebo je to nějaký šotek?

www.rostlinna-akvaria.cz/…
Bílá lahev
Dávkování: Dávka 10ml na 500L akvarijní vody zvýší koncetraci PO4 o 0,1 mg/l.

www.macenauer.eu/…
Černá lahev
Použití: 10 ml na 500 litrů vody zvýší koncentraci fosforečnanů (PO4) o 0,1 ppm.

www.akvaristik.eu/…=
Černá lahev
Dávkování: Dávka 10ml na 500L akvarijní vody zvýší koncetraci PO4 o 0,5 ppm(mg/l).

Mám doma druhou variantu - černá lahev a v návodu 10ml/500l = 0,1 ppm. Množství, které bych měl do akvária nalít mi připadá obrovské. (pro koncentraci 0,5 mg/l dát na každých 100 l vody 10 ml Fosfo? coze
Včera jsem aplikoval čtvrtinovou dávku a po chvíli se vytvořil slabý mléčný zákal.

Edit: Pro úplnost nutno dodat - aplikoval jsem zároveň i Profito (poloviční dávku oproti návodu) a Ferro (čtvrtinovou dávku).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2020 15:42 Muž daktari [147] Re: Bartex
Ledničkou rozhodně nic nezkazíš. Taky jsem to skladoval v lednici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2020 08:45 Muž Bartex [159] – Easylife - Easy Start
Zdarec,zbylo mi spoustu přípravdu Easy start, na obalu je napsáno, že se má po otevření skladovat v temnu a chladu. Je lednička příliš? Kde skladujete vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2020 23:49 Žena Jaňoula [3] – Předávkování Easycarbo
Fotka k příspěvku Ahoj, napíšu sem svou zkušenost, hloupou chybu. Ale třeba se to někomu bude v panice hodit.
Když to zkrátím, z nějakého důvodu jsem se přehlédla a dala jsem do 240l akvária omylem 10x víc easycarbo než se má. Bylo staršího data. Dala jsem tam 10ml/50l místo 1-2ml.
Chybu jsem si vůbec neuvědomila. Po cca 4 hodinách mě šokovalo, že některé řasy na filtru, kamenech atp. zčervenaly. Viz foto Přišlo mi brutálně zajímavé! Prohledala jsem literaturu, co to může být za řasy, nikde nic nenašla a šla spát. Pak mi ve tmě začalo docházet, že něco nehraje a uvědomila jsem si svou chybu.
Dle informací na zahraničních webech je to pro ryby bezpečné. Pro řasy nikoli, kytky jsem nevěděla.
Vyměnila jsem 50% objemu akvária hned. Po cca dalších 10 hodinách znovu. To jsme na 2,5 násobku. Vyprala jsem v akváriu filtr z jiného a přidala trochu Profito.
Po týdnu jsem slavila, že kytky spíš vypadají, že obrazily.
A vyhodila jsem dvě mrtvé neritiny (ale vypadaly divně už předtím, nelezly moc). A rozjela se krupička (ale nemyslím, že by to bylo jen tímhle, jen to možná nalomilo systém trochu rychleji).

Tak děkuji za pozornost. Pobavte se na můj účet. A komu se povede podobné fiasko, nechť zachová klid. Nějak to dopadne. ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.04.2018 16:17 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amazonka
Easy life Profito a bioflor je jedno a to samé takže za mě jedno nebo druhé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 16:11 Žena Amazonka [33]
Dobrý den, potřebovala bych se zeptat.
Můžu zároveň hnojit Easy life Profitem, bioflorem od Rataje a KH2PO4 (fosforem)?
Děkuji ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 19:31 Muž hadravam [11]
Taky me to napadlo ale ma to i trochu jinou barvu nez to zelezo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 17:50 - Re: hadravam
Mal som oba balenia a vždy to profito bolo ako to tvoje na pravo.Prečo je to v ľavo skôr žlté netuším.Ja by som tipoval pomiešanie roztoku u výrobcu - nie je tam náhodou tiež železo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 16:30 Muž Kubaa [718] Re: rybovlaz
Dávkování je stejné? Není jedno koncentrát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 16:27 Muž rybovlaz [0]
Taky by mě zajímalo, proč velké balení mají odlišné zbarvení jako malé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 15:45 Muž hadravam [11]
Fotka k příspěvku Zdravím.Nevím kam to napsat tak to zkusím tady.Hnojím hnojivy Easy life profito.Přikládám foto výrobků které používám.Je mi divné že malé a velké balení mají rozdílné barvy.Má to tak být nebo je něco špatně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 19:05 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: rybovlaz
akvarijni-hnojivo.cz/… Tady si zjisti co je potřeba za hnojivo do akvária a co potřebuješ pro to tvoje a pak si přečti z čeho se skládá to z toho tvého odkazu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 18:20 Muž rybovlaz [0]
Zdravím vás chlapci, Chci se zeptat, Jaký máte názor na hnojivo easy life profito ? pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2017 08:18 Muž Kubaa [718] Re: Magic
Jeden možný důvod proti je ten, že v tom naředěném hnojivu by mohlo začít něco růst, třeba nějaká plíseň. Ale to je jen teorie, pochybuju že by v praxi stačilo ředění 1:1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2017 06:10 Muž Magic [879] - RostlinyRe: teakmon55
Nenapadá mi žiaden dôvod proti. Aj tak je to rozpustené vo vode holt to bude rozpustené vo väčšom množstve (a na konci v akváriu v ešte väčšom :-)).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2017 21:19 Muž teakmon55 [6]
Zdravim,mozem tekute hnojivo easylife pripedne Seachen flourisch zmiesat s destilovanou vodou?Mam automaticky davkovac a ten dava 20ml.Asi na 10 dni.
Neznehodnoti sa hnojivo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 20:13 Maq Re: Loki.
Pravděpodobně nejde o zákal v běžně chápaném smyslu. Easy Life, pokud vím, neudává složení svých hnojiv. Je možné, že některá ze složek reaguje, tipnul bych s rozpuštěným vápníkem, a vytváří s ním sraženinu. Ta vypadá jako "zákal", než se usadí. Mělo by to trvat necelý den.
Je pravděpodobné, že se Ti tak malinko změkčuje voda, což Ti asi vyhovuje. Rybám ani rostlinám by to nemělo vadit.
Jak to ovlivňuje účinnost hnojení, tedy dodání železa rostlinám, si pro nedostatek informací netroufám odhadnout.
Pokud uděláš jinou zkušenost, podej zprávu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 17:29 Muž Jirri [71] Re: Loki.
Ahoj, mě se dříve při používání uvedeného hnojiva stávalo to samé. Do druhého dne zákal zmizel. Fero jsem přidával vždy po výměně vody každý týden.
Jestli si dobře pamatuju tak mi to dělalo jen než jsem zdělal tu lahvičku, s novým Ferem už je dál vše OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 09:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Loki.
Nevím o takové reakci jestli to nemá spíše souvislost s nálevníkem. rybicky.net/forum/15747… rybicky.net/forum/17162… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 09:11 Loki. – Zákal
Dobrý den, po přidání přípravku easy life ferro se mi objevil šedivý zákal. Doma máme velmi tvrdou vodu, má to nějakou spojitost? Jak to může ovlivnit funkčnost hnojení a účinek samotného hnojiva? Kdy to zmizí a jak tomu předcházet?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 18:40 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Caute, pouyiva niekto test na draslik od easy life? V akvariu meram stale podobne hodnoty 15 az 20mg/L a nedodavam ho. Sem tam jedine s KNO3 ale to by boli zanedbatelne davky. Vodu z kohutika som zmeral a vyslo mi slabsich 20mg/L co sa mi zda byt asi vela. Alebo je tu niekto z vychodneho slovenska? Pre istotu som uz objednal novy od JBL, tak som zvedavy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 20:08 Muž konrad [45] – Blue exit
Je niekto komu nefungoval blue exit?
Všade som čítal, že bezproblémov sinica zmizla. U mňa po 6dňovom zatemnení, následnej výmene vody a dávkovaní 10ml denne/5dní a potom raz týždenne 10ml sinica nie len že nemizne ale povedal by som že sa šíri na ďalšie miesta.
Samozrejme je to už viac ako 14 dní od poslednej dávky tak ako píše návod

Samozrejme som nazačiatku odstránil príčinu: stlmenie svetla a zvýšenie no3 na cca 15ppm

Prípravok je nový, spotreba do 8/2017
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 22:27 Muž obrna [0] Re: obrna
okej dik, dnes jsem teda dal akorat 20 min odstatou, ale ten kondicioner si asi neodpustim...zda se mi ta voda proste lepsi s nim + barva rybicky, ikdyz to je mozna mandlovnikem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2016 08:45 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: obrna
obrna napsal: .....Melo by to tedy jeste odstranovat chlor a jine chemikalie, cili by mohlo odpadnout skladovani kyblu s odstatou vodou na vymenu....ale zatim si na to teda netroufam...
Čti článek od strany 20: e-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2016 08:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: obrna
Liju vodu do akvária přímo z vodovodu hadicí. Pokud máš dobrou vodovodní vodu, můžeš se vykašlat na kýble i bez vodiček.
Chloru je ve vodovodní vodě minimum a z teplé vody rychle vyprchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 07:55 Muž obrna [0] – Easy Life Fluid Filter Medium
Mate nekdo zkusenost s Easy Life Fluid Filter Medium? Vyhral jsem to v tombole, zatim jsem pouzil 2x a subjektivni pocit je dobry z pruzracnosti vody. Ma to ale i nejaky jiny efekt? Melo by to tedy jeste odstranovat chlor a jine chemikalie, cili by mohlo odpadnout skladovani kyblu s odstatou vodou na vymenu....ale zatim si na to teda netroufam, akva mam mesic,tak ho chci prva jakztakz ustalit

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 8054x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18043-easylife-vyrobky-sortiment