Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Easylife - výrobky, sortiment

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Easylife - výrobky, sortiment
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 19:37 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Jackalino
BlueExit mi taky vůbec nezabral,byly to vyhozený prachy..ale rostlinám to neuškodilo..

Na tu sinici mi zabralo jen zatemnit akva na 3 dny..akva bylo krásně čisté a sinice se už nevrátila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 19:21 Muž Jackalino [54] - MañanaRe: prasan
Jo asi trochu jo, ale maličko smich , Easy Life jsem tam ještě nelil.Jen jsem navázal na ty český/slovenský překlady, že jsou tam chyby a už se nebavím o tom že bez lupy se nechytám.
Asi tu dávku (Carbo) dávám na hraně, ale nepozoruju nějaké škody na kytkách. Jo to BlueExit to je jiná ten jim dal zahulit, příště bych chemii proti řasám nechal až na úplnej konec, ale to říkám teď. Co vám udělal EasyCarbo s kytkama a v jakejch souvislostech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 18:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: prasan
Nekdo kouri cely zivot a ani to s nim nehne. A nekdo chodi mestem plnym smogu a staci mu to k rakovine. Takze ano, kazde akvarko je jine. A davka? Zkousel jsem jak doporucovanou, tak vyrazne nizsi... 2 katastrofy stacily, pro ma akvaria holt umele zamoreni jedy nejspis neni vhodne ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 18:41 - Re: Designer
No hádam ak je spokojný,tak to také zlé nebude.Záleží na konkrétnom akva.Niekde ani denné pridávanie škodiť nemusí.Ak to nepreháňaš s dávkou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 18:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: prasan
Od veci to nebylo, navazovalo to:
Jackalino napsal: ...Jinak EasyCarbo dávám denně a jsem spokojen.

Jinak jsme snad ve spravnem tematu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.08.2013 18:33 -
Akosi ste to pretočili.Posledne sa bavíme o tomto
www.akvariumonline.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 18:28 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Designer
čoveče dost podobné zkušenosti...ruduchu i staghorn to odrovná, ale hned v závěsu byly i kytky ... lahvička téměř plná k dispozici v Ostravě smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.08.2013 18:16 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Jeste neco pridam...
www.prirodni-akvarium.cz/…

Kdyz se podivate na tu toxicitu dole... no ja chapu, ze to dospelym rybam treba nemusi nic delat, ale kdyz budete zit ve smradlavem smogu a urednik Vam rekne, ze se neprokazala skodlivost one koncentrace pro dospele, jak se budete tvarit? Budete radi, ze je tam taky mimo jine vyssi koncentrace CO2 a kolem rostou nadherne stromy, nejspis z toho duvodu?

A ano, co obsahuje EasyCarbo se vlastne nevi, ale o to mensi duveru to ve mne budi...

Jinak pisu zcela otevrene co si myslim a klidne prijmu argumenty ze nemam pravdu, nemusim ji mit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 17:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jackalino
No ja uvazuju co s tou lahvickou, je skoro plna. Bud s tim zkusim aspon doma hubit mravence, nebo to nekomu dam, at muze taky nadavat :) .

EDIT: Az to vysadis, opatrne s naradim vkladanym do akvaria, pac to uz Ti jedine vykvete sitka na ryby a hadici budes zkracovat po kazdem odkalovani :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 17:43 Muž Jackalino [54] - MañanaRe: Designer
No to je možný, já bez něho nejel od doby sinic, až dojde tak ho vysadím a uvidím.
Přece ho nenechám jen tak ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.08.2013 16:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jackalino
Kdyz se divam do Tve prezentace, mech zadny v akvariu nemas, takze to Tvou spokojenost s EasyCarbo vysvetluje. A mozna ze by Ti to rostlo vsechno jeste lepe, kdybys ho vyhodil a nebyl s nim spokojeny, protoze kdyz to roste i s timhle, nedokazu si predstavit, jak nadherne by Ti to rostlo, kdybys to akvarko netravil timhle :-D .

Zvelicuju, ja mam proste s EasyCarbo jen ty nejhorsi zkusenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 15:11 Muž Jackalino [54] - MañanaRe: prasan
Já mám 250ml flašku a plný uzávěr je 10ml. Ale myslím že když mají u každé flašky odměrku není to problém. Na české překlady je ale třeba dávat pozor, na Tetra aqua Easybalance je česky 2,5ml na 10l vody denně a něměcky 1x za týden (německy je to správně)a to je dost rozdíl tone . Jinak EasyCarbo dávám denně a jsem spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 12:47 -
Teraz pozerám,na etikete je udávané 10ml na 30L.Hneď pod označením je údaj,že 10ml je obsah zátky fľaše.Nie je to pravda.Uzáver má len 5ml a niečo.Takže sa treba podľa toho zariadiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 11:34 Muž Burik [727] - AquascapingRe: prasan
používám už delší dobu a jsem spokojen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 11:23 -
Mám doma toto www.akvariumonline.sk/… ,na skúšku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 17:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bago
Jednou tydne tretinu vody a nebo kdyz neni neco jak ma byt, pak klidne i kazdy den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 17:22 Muž bago [6] - Amerika
Zdravim,pri dennom hnojeni ako casto menite vodu ??(do tyzdna) dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 09:22 Muž Pasr [8] Re: Miso
děkuji za odpověd. No vyzkouším to zatím tak jak to dělám a uvidím jaký bude výsledek, kdyžtak to zkusím denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 22:48 Muž Miso [470] Re: Pasr
dost zalezi aj od velkosti akva, cim mensie tym castejsie, ale nemyslim ze denna davka je nutna (vseobecne, nielen pre profito)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 21:12 R Muž romant [27987] Re: Pasr
Jednomu to funguje tak a druhýmu zase onak, to se musí v praxi odladit a odsledovat. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 21:09 Muž Pasr [8]
pročetl jsem si celou diskuzi a chci se i tak optat... Používám Profito a dávám 7ml jednou za týden, když odkaluju tak do vody co nalévám do akva rozmíchám hnojivo nebo je lepší dávat 1ml denně?? a ten 1ml je lepší rozmíchat zase v nějakém množství vody že...?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2013 09:44 Muž Miso [470] Re: toni
easy carbo zacni na 1ml na 50l na den, profito podla navodu tj cca 1ml na 50l denne (tyzdenne prida cca 0,2-0,25mg/l Fe)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 09:37 Muž dimmur [283] Re: toni
propoctej jednoduse na svuj objem, ja pridavam jeste ferox, draslik, fosfor a NO3 do akva + to carbo. Toto se mi osvedcilo. Doporucuji zacit na mensich davkach a postupne pridavat dle potreby. Ja zadne testy nemam a davky davam podle sledovani rustu rostlin a obyvatel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 09:31 Žena toni [68] Re: dimmur
v navodu toho stoji hodne...mne jde o zkusenosti jinych co se tyce profita a carba...navic ty mas vetsi akvarium a vice zarostle....:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 09:19 Muž dimmur [283] Re: toni
obcas by to chtelo si to po sobe precist, vypada to jak kdyz to vyhodil prekladac na googlu ;-)

a k otazkam: kolik ceho je jasne uvedene v navodu, ja davam kazdy den 2 ml carba a je to ok, pozoruji lepsi rust, takze to nejspis pomaha :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 09:11 Žena toni [68] – easy
Fotka k příspěvku Ahoj....vidim ze je toho tady o ruznych vyrobkach dost :-)...
ja bych se chtela zeptat,akvarko jede rok,mam tam kulicky od jbl,nektere rok ted a asi tri z nich jsou tam teprve 2 mesice,vsude ctu easy life carbo a profito,svagrova to pouziva obcas a ma naaadherne akvarko!260l ovsem...ja mam sedesatku takze ca54 a moje otazka je-kdyz uz se jedna o rocni akvarko,kolik ceho?vsude se pise neco jineho..chtela bych tedy denne protoze si mysim ze pomalu ale jiste je lepsi nez tam toho spustu nalit jednou za tyden....muze mi tady nekdo poradit?a jeste-je me akvarko normalne zarostle nebo mene?..aaaaach kdo se v tom ma vyznat?:-)Nemam ted bohuzel k dispozici lepsi fotak tak alespon tak :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 21:34 Muž ČaJan [44] - AmerikaRe: dvorak002
jojo, teď je teda týden po střihu, tak je to chudší a teď se mi zdá(nezdá)že Táborská voda je divná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 20:58 Muž Karel z Tábora [21] Re: ČaJan
Paráda...Už se opravdu musim stavit na kukačku.To máš v Čajovně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 20:22 Muž ČaJan [44] - AmerikaRe: dimmur
5krát týdně 3-4 ml carbo, 5ml profito při výměně vody cca po 10-14 dnech. tak to neberte jako ideál, řasy jsou tam také...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 12:22 Muž dimmur [283] Re: ČaJan
opravdu hnojite jen timto? vypada to uzasne....jake mate denni davky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 10:06 Muž ČaJan [44] - AmerikaRe: dvorak002
Fotka k příspěvku Ahoj, takhle vypadá akva které je jen na Carbu a občas Profitu, tak se stav kouknout... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 19:23 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: dvorak002
Jasné no, zkusit si to musí každý, já jsem taky zkoušel easy carbo, pak jsem ho vysadil na měsíc a teď ho zas dávkuji, opravdu to s ním roste lépe, ale s normálním CO2 se to nedá srovnávat. Dávkuj to teda každý den, 1-2 týdny počkej a pak tam vypusť ryby, hodně zdaru ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 18:02 Muž Karel z Tábora [21] Re: danosh
Chci to právě zkusit bez CO2 setu jen s Carbem,právě jsem si myslel že bych to dávkoval každý den.Zatím to mám bez ryb ale půjdou tam až se akvárko zaběhne.Možná tam po týdnu dám 2 nebo 3 paví oka aby začali hnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 17:52 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: dvorak002
Easy carbo bych dávkoval každý den tak 1-1,5ml na 50l vody, zrovna u tekutého uhlíku je důležité dodržovat každodenní dávkování, dodáváš tím uhlík a není moc dobré když se rostliny musí přizpůsobovat pokaždé na jiné množství uhlíku ve vodě, takže pokud hnojit tekutým uhlíkem, tak každý den, jinak nehnojit vůbec nebo si pořídit CO2 set. Easy life bych dávkoval dle doporučení 10ml na 100L týdně, nejlepší by bylo to dávkovat každý den spolu s Easy Carbem, tzn. 1,5ml Easylife každý den. Máš nějaké ryby v akváriu? Jestli ne tak budeš muset sem tam přihnojit i NO3 a PO4. Hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 17:36 Muž Karel z Tábora [21] Re: danosh
Je to ta 112l v mé prezentaci ... Středně zarostlé,zatím bez ryb.A dávkoval by jsi to každý den?Nebo dávat 1xtýdně?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 16:14 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: dvorak002
Easy carbo můžeš valit hned od založení a to samé profito, je v něm Fe a draslík, ten ve vodovodní vodě nenajdeš a ryby ti ho též nevytvoří, přidávej doporučené dávky ;-) O jaké akvárium se jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 16:06 Muž Karel z Tábora [21]
Odpoví mi někdo prosím???Dávat Easy Life Carbo do akvárka hned od založení?Nebo posečkat?A co Profito?Kdy začít hnojit???Dávkovat deně?Nebo po týdnu???Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 12:37 DURKY
oplati sa davat do vody tekute hnojivo? v akvaristike mi povedali ze mam pouzivat iba tabletove ale nwm sa rozhodnut pretoze na hygrophile augustifolii mi stale rastu krasne listy ale len co narastu nove listy hned stare odhniju
mal by som zacat pridavat tekute hnojivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 11:40 Muž Karel z Tábora [21] – Easy Life Carbo a Profito
Zdravím včera jsem založil nové akva a chci se zeptat kdy by jste začali dávkovat Carbo a kdy profito?Carbo jsem přidal hned včera a dnes také dávám 1ml na 100l denně beru to že je to místo CO2 a Profito mám v plánu začít dávkovat až tak po týdnu nebo po čtrnácti dnech až uvidím že se kytky chytli.Poraďte jak by jste to dávkovali vy?Nebo jaké máte zkušenosti.Moc díky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 18:53 Muž Marthyx [0] Re: romant
Přesně menší dávky častějc = větší uspěch.

Pokud se nechcete zabívat nějakým mícháním PMDD odvažováním a dalším laborováním je easy life idealní pokud člověk věří nápisům na balení :). PMDD stačí zamíchat špinavou špejlí.... a hned se dějou věci divoké (plísen) a ta trvanlivost furt to míchat dokola??

FOSFO mě zklamalo , protože bohužel zřejmě obsahuje mín fosforu než výrobce uvádí.
Na svejch 80 l čistý vody jsem dnes (a již dřív) nalil 160ml , což by mělo bejt už předávkovaný hrozně a okamžitě by se měla objevit zelená řasa .... ale nic ono hle PO4 je pouze 1.5mg/l. Ve výsledku vám FOSFO zvedne koncetraci PO1 1ml v 1l o 0,5mg/l.
Používám ho dost často protože pražská voda je furt pěkně nasycená dusičnanama.

Carbo je moc dobrý když se překročí koncentrace uvedená na obalu ,dá se stím pparádně zlikvidovat ruducha, a ryby ani krevety jsou ok , samozřejmě za předpokladu že měníte často vodu.

Z profitem zkušenost nemám microprvky by se měli řešit až tehdy jsou li na rostlinách viditšlné nějaké známky poruch , např. rozadání pletiva stráta barvy atd...
Sám používám raději ADu je spolehlivější a když člověk přidává v doporučenym dávkování , všechno pěkně rosrte tak jak má. Myslím(Step 1-3)

Pokud máte nedostatek NO3 je dobrý přidat NITRO to mám vyzkoušený a stačí fakt málo a za ty peníze je rozumný.

Výpočet koncetrací v jednotlivých komerčních hnojivech se dá spočítat tu: calc.petalphile.com
Nadruhou stranu nevím jak se tomu dá věřit , jsou zde koncetrace alespon od easylifu co jsou na obalu ale těm se jak sem se přesvědčil moc věřit nedá... :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 16:11 Muž milosak [66] - RostlinyRe: milosak
Zapomněl jsem dodat, že dávkování bylo každý den a docela vysoké.

5 ml na 72 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 14:16 Muž Miso [470] Re: fousac
no neviem, ja som spravil pokus, do jedneho pohara som dal vodu z RO a do druheho vodovodnu 12dkH, do kazdeho kvapol Ferro a voda z vodovodu sa zakalila pricom voda z RO zostala cira.
Tiez som zistil ze ak som do akva vecer nalial Ferro + Profito zmeral a v akva bolo 0,3mg/l Fe co sedelo, ale rano pred zapnutim svetla (po cca 8hod) som zmeral znovu a bolo 0,1mg/l Fe co je znacny pokles. s Tensom ani s Plantexom tento problem nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 09:59 Muž fousac [39] Re: Laduschka
U mě bylo Profito v pohodě bez zákalu, jen u toho Ferra je to nepříjemný, protože i po 12 hodinách je tam stále slabý zákal. Později vyzkouším denní dávkování, snad ten zákal nebude tak výrazný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 09:54 Žena Laduschka [120]
Mě profito kalí i měkkou vodu, ale jen na pár hodin, tak 2-3, pak je to v pohodě ... a kytky po tom rostou fajn, navíc hnojení jednou za tejden, to si myslim se dá přežít ... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 06:30 Muž milosak [66] - Rostliny
Někde jme to probírali.

To mléčné zakalení nám způsobovalo přidávání EL profita, které zmizelo cca
po 10 hodinách.

Samozřejmě na nějaké negativa to nemělo vliv, ale na estetiku ano.

Dnes používám jednotlivé složky a mám klid.
Reakci Profita s tvrdou vodou vylučuji, protože stejný problém jsem měl
i v AK s měkou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 00:44 Muž Miso [470] Re: fousac
ja si myslim ze hnojiva od Easylife su dobre, len proste u mna to nefungovalo. neiem ti poradit nieco konkretne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 00:00 Muž fousac [39] Re: Miso
A zkušenost s jinými hnojivy? Zda je u nich stejný problém (Ferropol apod.) Trochu mám obavy, aby nedošlo k nějaké reakci a nevznikla sloučenina, která bude rostlinám k ničemu. Ještě mě trochu mate to, že jsem po aplikace dělal test na obsah železa a stále mi vychází 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 23:48 Muž Miso [470] Re: fousac
nemozem najst ci som to tu pisal, ale zakalilo mi vodu tiez. Potom som to testoval a zistil som ze vodu z RO to nezakalilo pricom vodu z vodovodu hej, bavil som sa potom este s par ludmi a vychadza mi to ze problem je pri tvrdej vode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 22:33 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: fousac
no hele poprvi se mi to taky lehce zakalilo, a mam za to ze jsem to i nekde cetl, ale zaboha to ted nemuzu nikde dohledat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 22:30 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Tak před několika měsíci jsem si pořídil ProFito abych ho vyzkoušel. Cenově vychází ve srovnání s třeba Ratajovým Bioflorem lépe. Po několika měsících používání, ale ve srovnání s akváriem kde hnojím vlastním namíchaným hnojivem z Tenso coctailu nevidím pražádný rozdíl.

Takže podle mě pokud se nebojíte trocha experimentování, namíchat si doma hnojivo a najít si vlastní nejlepší dávkování, tak nemá ani tento komerční přípravek význam. Navíc na několika webech nebo na aukru se dají pořídit jednotlivé složky za zlomek ceny komerčního přípravku i s návodem do začátku jak namíchat a jak dávkovat.

ProFito a jemu podobné lze opravdu doporučit pouze absolutnímu začátečníkovi a nebo někomu kdo má na to dost peněz.

Ve výsledku jsem ale dospěl k tomu co tu v diskuzi už stejně zaznělo. Abych nezapmněl tak ta komerční hnojiva mají ještě jednu nevýhodu - u většiny z nich se nedozvíte jejich skutečné složení a jste odkázáni pouze na doporučení výrobce jak dávkovat a to nemusí být vždy to pravé pro vaše akva. To co si doma namíchám, tak vím co v tom mám a snáz se pak upravuje i dávkování....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 8054x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18043-easylife-vyrobky-sortiment?od=151