Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Easylife - výrobky, sortiment

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Easylife - výrobky, sortiment
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 14:52 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Tedvidek
No já měl kdysi 250ml balení v bíle lahvi a to bylo peklo. To teklo všude kolem jen ne tam kam jsem chtěl. Nakonec jsem to nabíral jen stříkačkou s dlouhou jehlou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 11:13 Muž Tedvidek [5] Re: lhajek
U těch malých (100 ml) jo a u těch velkých (500 ml) to mají jako u PETek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 11:04 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: kuriertomas
A lahvičky mají pořád ty co se to z nich tak blbě nalévá? Bryndá se to po hrdle místo aby se i malý proud pěkně oddělil od lahve hned u ústí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 10:24 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, predvčerom som otvoril nové balenie EasyLife Profito. Po naliati hnojiva do odmerky som ostal prekvapený, pretože hnojivo malo úplne inú farbu a konzistenciu ako profito ktoré som mal predtým. Zisťoval som čo sa deje, tak zmenili stabilizátory v hnojive, čo spôsobilo iné sfarbenie aj konzistenciu, avšak zloženie ostalo zachované. :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 22:11 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Bobies
Pokud tam neleješ výrazně víc, tak se není čeho bát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 21:33 Muž Bobies [29] – Krevetky
Muze krevetkam vadit Easylife Profito? Ma nekdo nejake zkusenosti? Ci EasyCarbo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 08:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bugy
Jak to máš dělat ti asi nikdo soudný neřekne, musíš si to několikrát změřit aby jsi věděla kolik toho tvoje akvárium spotřebuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 02:19 Žena bugy [0]
Ahojte. Je dostacujuce hnojit s profitom+ferro+ easy carbo ? Ako som precitala vo vlakne profito obsahuje aj K. Treba dopnit ešte marko prvky, ci to zvladne tyzdenna vymena 50 % vody + detrit? Mám vzalohe este hnojivo tetra plantapro macro (NPK) . Odporucane davkovanie je 5ml/50l - čiže tyzdenne pridame N 5mg/l. P 0,2 mg/l. K 0,8mg/l. Mam to skombinovat s produktami easy life, alebo nie ? Čo mi odporucite ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2015 07:29 Muž RUDYX [0]
Zdravim nebude easycarbo vadit tercakum? Predem dekuji za odpoved popr. vzkaz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2015 15:09 Muž ludvik [1082] Re: Designer
Mě to fuk není. Jsem člověk zvídavý ... všichni tvrdí, že je to stejné. Ale smrdí to jinak. Tak to jenom chci vědět. Rozdílnou koncentrací to asi nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 11:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ludvik
A neni to fuk? Rostliny chteji CO2, tak bud udelam low-tech a staci jim co je, nebo jim ho dam, pripadne se na rostliny vybodnu.

Vecne nejake kompromisy a snahy prirodu "voje..t". Slona a zirafu taky doma nemam, kdyz pro ne nemuzu udelat podminky ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 18:35 Muž ludvik [1082] Re: Ciffik
Teď by ještě mohl někdo vysvětlit, proč Fluorish Excel smrdí výrazně jinak, než třeba Carbon od Invitalu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2015 17:15 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Míra
všechno je to jen naředěný glutaraldehyd, pokud máte zájem, tak mi napište - jsem schopen dodat velmi levně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 17:04 Míra Re: Designer
Mnó, já to zkoušel i jinak ale ruducha je prevít:-) a navíc po tom Flourishi vcelku rychle chcípla a už se nevrátila a kytičky si uhlík vychutnávaly a vesele rostly. Na druhou stranu chápu, že je to drahý a i já hledám levnější alternativy:-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2015 16:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Míra
My co nemame na vyhazovani, si poradime i bez takove chemie, a kdyz uz chemii provozujeme, radeji si treba namichame hnojivo dle svych potreb. No mam ja trapit sve milovane rostlinky nejakym algicidnim sajrajtem? Vzdyt tady zminujes samy jed, a nebo neco, co sebere rostlinam vyzivu.

Zkuste to bez dratu, mily Marconi ;-) . On se totiz da utratit majlat za to, ze v akvariu bude mesicni krajina, coz je presne pripad mnoha drahych lahvicek a malo jine snahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 16:11 Míra – ruducha
Ahoj, nevím jestli je to ještě aktuální ale Ruduchu a vláknitou řasu zaručeně zlikviduješ přípravkem "flourish excel" od americké firmy Seachem. V ČR ho má jediný e-shop ale je drahý. Mě se za to peníze už dávat nechce, tak se chci zeptat jestli "žabí vlas" zlikviduju AlgExitem? A ještě je "tekuté filtrační medium" to samé jako "sera aquatan a nitrivec"? Podle toho co se tu píše, mi to tak přijde.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 14:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Davik59
Vzdyt se podivej sam, jak roste na te osvetlene casti listu, ale ve stinu se ji nechce. Mas moc svetla ke vsemu ostatnimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 11:41 Muž Aforte [533] - Rostliny
A nemáš doma tekutý uhlík? Mohl bys to vzít do stříkačky a aplikovat na místo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 11:35 Muž Robo [45] Re: Davik59
Tu Ruduchu tímhle přípravkem nezničíš ani Protalonem 707
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.03.2015 21:34 RBSC Re: Davik59
Davik59 napsal: ...Jinak jak na ni, pridat CO2 a teplota mene?
rybicky.net/forum/5522-ruducha

Až přijdeš na zaručený recept, dej mi vědět. Založíme firmu. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 21:30 Muž Davik59 [0] Re: Sid
Jej to se omlouvám, nevšiml jsem si odpovědi. Díky :) Jinak jak na ni, pridat CO2 a teplota mene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 20:24 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Davik59
Už včera jsem vám psal, že máte tu čest s ruduchou. S Easy-Life AlgExit zkušenosti nemám, s řasami dělám utrum jinými metodami. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 17:52 Muž Davik59 [0]
Fotka k příspěvku Zdravim, mate zkusenosti s timhle pripravkem Easy-Life AlgExit.? Jde mi o to, aby znicil tyhle rasy, dlouha vlaknita a nejaka nevim coo to je :-D je na foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 15:26 Kulisek Re: Xarra
Tak to máte možná jiné balení. Jak už jsem psal, na 100ml balení je psané dávkování 1ml na 50l denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 15:09 Žena Xarra [3] Re: Kulisek
Je to 1,5% roztok glutaraldehydu a davkovanie je uvedene nasledovne:

"Hnojivo dávkujeme ľahko pomocou pumpičky . Jej pootočením sa uzáver uvoľní a jedným stačením dodáme 1ml hnojiva . Dávkujte denne dve stlačenia pumpičky na 50 litrov akvarijnej vody."

To znamena 2ml na 50l vody, co je 0,04ml na liter vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 14:32 Žena Xlienka [276] - Amerika
S tým se shodneme 1ml na 50l u hodně zarostlých akvárií (což zmiňované akvárium dle fotek není) je možné zvýšit až na 2ml na 50l, takže taky mi to dávkování nějak nesedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 14:22 Kulisek Re: Xarra
Sice si teď nejsem úplně jistý, ale není psána dávka 1ml na 50l vody denně? Aspoň to tak bylo psané na 100ml balení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 13:56 Žena Xarra [3]
Pripajam sa so svojimi skusenostami s tekutym uhlikom. Pridavam ho do 84l akva kazde rano pred rozsvietenim v mnozstve 2,6ml, co je odporucana davka do 65l akvarijnej vody. Kym sa drzim tohoto davkovania tak je vsetko v pohode, javsky mach rastie krasne, egeria bez problemov ako aj ostatne rastliny. Skusala som vsak zvysit davkovanie na 3ml denne do 65l vody a do tyzdna mi takmer odisiel mach aj egeria. Ked som sa vratila k povodnemu davkovaniu vratilo sa vsetko do normalu. Mach zacal pustat nove vyhonky atd. V akva mam viac druhov krevetiek a rasborky, vyssia davka glutaraldehydu osadenstvu neublizila. Takze teraz sa drzim povodneho davkovania a sice 0,04ml "tekuteho uhliku" na 1l akvarijnej vody. S kazdodennym pridavanim nemam vobec problem, robim to rada, je to taky ranny ritual, utriet krycie sklo od skondenzovanej vody, povyberat vyplavane casti rastlin, skontrolovat ci je vsetko vporiadku, pridat carbon, nakrmit X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.07.2014 18:18 Muž Robo [45]
Já taky dávkuji každý den ráno než jdu do práce a jako opruz mi to vůbec nepřipadá. Horší to bylo když jsem měl dávkovat 3x týdně nebo jednou týdně. To jsem vždycky zapomínal. Takhle ráno vstanu umyju se naleju to do akva a vzhůru do háku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.07.2014 16:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dome
To prece nemuze prestat bavit, to je ten ritual po ranu, ktery dava celemu dni tu spodni cast ramu, tu nutnost neco udelat, a tu radost, ze to clovek vubec delat muze a nekam to vede. Stejne jako za normalni povazuji uz zminene nakrmeni ryb, za stejne samozrejme povazuji nakrmeni rostlin, ale take prohlidku ryb ohledne zdravotniho stavu a zda se v akvariu nedeje neco spatneho v jakemkoli smyslu.

Clovek, ktery nema ve svem zivote zadny rad, je jedno zda necim stanoveny, ci stanoveny sam sebou, se poradne propada. A propada se tam, kde uz pro nej nic nema cenu ani vyznam, nic ho uz nebavi, sam je nakonec jen pritezi ostatnim, a da sakra praci z takoveho stavu nekoho dostat, a jeste hur sebe. Nakonec proc Ti nejbohatsi, kteri se o to sami zaslouzili, jedou podle predem daneho (alespon hrubeho) planu, aby dosahli sveho cile?

A kdyz obdivujeme krasna akvaria, krasne ryby, krasne rostliny, ono to neni o tom, ze na to nekdo kasle a jde to samo, ale ze kdyz uz nic jineho, udela kazdy den neopomenutelne ukony, vi kam a jak to tlaci, ale hlavne, CHCE A PROTO MUZE! ;-)

Snad jsem motivoval natolik, ze by par lidem mohlo stat za to, delat kazdy den totez do zblbnuti a jeste z toho mit radost :) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 15:42 Muž dome [6] - RostlinyRe: volhpe1
volhpe1 napsal: Zajímalo by mě kdo se stará každý den o dávkování věcí do akvária to přestae za měsíc bavit X-) Mimo krmení to je nutnost :-D

;-) je to oprus

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 09:14 amrtin Re: Legioix
A ještě levnější varianta je v tom samém obchodě koncentrát GA ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 09:08 Muž Legioix [574] Re: Amras
Na co utrácet ahoj akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 00:06 Muž Tommate [1] - RostlinyRe: Amras
všechno je jedno a to samé, vyber podle cenové výhodnosti... pokud jsi svou zmínkou o zdraví ryb myslel ve smyslu kontrolovanějšího dávkování, tak to beru, ale jestli je něco opravdu jed, tak je to právě tekutý uhlík, ale nebezpečí hrozí jen při velkém předávkování, čili držet se návodu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 23:23 Muž Amras [34] – Tekutý uhlík
Myslíte si, že je do akva vhodnější přidávat EL EasyCarbo www.rostlinna-akvaria.cz/… ,Invital Carbon www.rostlinna-akvaria.cz/… nebo Seachem Flourish Excel www.rostlinna-akvaria.cz/… ? Přidávání plynného CO2 se bráním, kvůli zdraví ryb ( ja se znám, tak bych je otrávil ).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 17:02 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: prasan
Pokoj, pokoj, nieje to zase boh vie čo. Funguje dobre na udržiavanie rastlinstva, na rozbeh už tak nie.
Marketing je výborne zvládnutý a značka si získala pomerne veľkú skupinu fanúšikov, čiže má aj dobrú reklamu. Vyrovná sa mu viac značiek. Prosím ostatných, berte to iba ako moju skúsenosť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 16:53 - Re: grunda
Tak to som ja ale tupec. :-D
Kúpil som to a na zloženie som nepozrel.Tak to som v tom miničku urobil šokovú terapiu.Takže musím doplniť makro.Nečítal som poriadne a bol som na tom,že je to také to ospevované univerzálne. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 16:10 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: volhpe1
zkus trošku číst, já používám Profito + Kalium 3x týdně. To denně patří ke Easycarbo a to já nepoužívám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 16:04 Muž Bubi200 [19] Re: volhpe1
nie, nezvykol som hnojit,len raz za cas, a ked sem tam vynecham den asi sa nic nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 16:02 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: grunda
To jako 365 dní v roce každý den dávkuješ?? To máš ale výdrž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 16:01 Muž Bubi200 [19] Re: volhpe1
ani nie, kym sa rozmrazi potrava, rano pred rozsvietenim to tam davam. :-D ked ma to prestane bavit, tak to budem asi robit tyzdenne. uvidime. v kazdom pripade diky za tipy!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 16:01 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Bubi200
carbo určitě denně, profito 3x týdně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 15:58 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Bubi200
Zajímalo by mě kdo se stará každý den o dávkování věcí do akvária to přestae za měsíc bavit X-) Mimo krmení to je nutnost :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 15:57 Muž Bubi200 [19] Re: grunda
pri profite? a easy carbo asi denne, ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 15:54 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Bubi200
ideální je dávkování rozdělit, třeba 3x týdně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 15:53 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: grunda
jinak ano, používám je: Profito + Kalium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2014 15:52 Muž Bubi200 [19] Re: volhpe1
grenda to pisal tusim prasanovi :-D
ale k tomu davkovaniu:
cital som ze je efektivnejsie pridavat denne dane mnozstvo jak raz do tyzdna. skor ma zaujimalo ci ma niekto skusenost s oboma variantami, ale asi to budem musiet odskusat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 15:52 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: volhpe1
ne, ale znám složení :-P Profito: při dávkování 10ml/100litrů dodám 0,2 mg Fe, 0,5 mg K a mikro prvky ;-)
Bioflor má podstatně víc K
PMDD - záleží na dávkovaní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 15:49 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: grunda
četl jsi návody u přípravků Easylife a používáš je? že se v tom tak vyznáš? ;-) Viděl jsi propagační videa a podobně tam je to popsáno důkladně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 15:37 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: prasan
třeba to bude tím, že mícháš jablka s hruškama. Profito je jen mikro, PMDD je mikro+makro a Bioflor je mikro+K ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 8056x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18043-easylife-vyrobky-sortiment?od=51