Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Patentky

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Patentky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 14:01 Muž Snofrev [54] Re: Landvir
lehký zápach je dokud z toho teče červeně zbarvená voda
po propláchnutí, pokud nedám čumák až k sítku, tak nic necítím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 14:00 Muž Landvir [57] Re: langosh
A jak poznám že to není hniloba?? Já nevím jak mají smrdět :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:54 langosh Re: Landvir
No vonět po fialkách nikdy nebudou :) . Pokud to není hniloba, tak to neřešte...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:22 Muž Landvir [57] Re: Snofrev
a jak je to s tím zápachem pořádně jsem je ptopral a furt mají trochu takovej divnej čuch :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:18 Muž Snofrev [54] Re: Landvir
jemné čajové sítko je ideální, já ho používám
zřejmě se bavíme o mražených patentkách, tak ty já nejdřív projedu teplou vodou aby rychleji roztály a lehce je spařím, pak pustím vlažnou vedu a jen krátce ochladím a v akvárku to házím do proudu, případně občas krmím pinzetou
ryby si nestěžují a zatím vše v pořádku, zdroj nevím, ale jestli si dobře vzpomínám, tak je na nich oranžovo červená nálepka a myslím, že je to od jakéhosi pana Karase (jménem si ale nejsem jist)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 13:12 Muž Landvir [57] Re: chicko
Ješte se chci zeptat jestli je to normalni ze porad zapáchají i když už jsou propraný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 12:41 Muž chicko [124] Re: Landvir
Kup si jemnější sítko, normální studenou vodou, stačí opláchnout, nemusíš je uplně propírat :-) (tady záleží jak hodně věříš svému zdroji)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 12:40 Muž Landvir [57] – Patentky
Zdravím všechny akvaristy, chci se zeptat jak mám správně proprat patentky?? Dnes sem je koupil a když jsem se do toho pustil tak me jich hodne uteklo i pres jemné sítko. A taky se chci zeptat jestli teplou nebo studenou vodou a jak poznám že jsou patentky už dostatečně čisté. díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 05:37 tercovec5 Re: Jan Jakeš
Nevím,zda jezdí i vaším směrem,ale zkuste zavolat panu Koblasovi,krmení rozváží až k chovatelům,tel.724243234
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 20:49 Jan Jakeš Re: Jammes
Net jsem zkoušel procházet, ale nenarazil jsem na kontakt nikoho kdo to vozí třeba přímo akvaristům a vím, že do okolí to vozí k několika lidem a prodejny.
Kdyby někdo měl nějake informace a nechtěl to psát sem tak prosím na mail janjkes@seznam.cz . Budu vdecny za kazdou informaci Dekuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 20:16 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: JanJakeš
Zkus zapátrat na netu, třeba ifauna, občas tam někdo nabízí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 19:45 JanJakeš – Dodavatel patentek
Dobrý den. Shaním kontakt na nějakého dodavatele živých patentek. Vím, že je k nám na Vysočinu někdo vozí , ale nikde mi nedají kontakt a chtějí, abych to bral přes ně což se mi vůbec nevyplatí.:-) Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 12:44 Muž kiwik22 [9]

nachytal som zive patentky...ako dlho ich mam net precistit??nenataham s nimi do akva nejaku nemoc? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 13:04 pšouk Re: GAGAL
dva týdny?! systémem novin a chladničky když je po týdnu nechám ve vodě rozplavat a mrtvé oddělím, tak je dříve zkrmíš než by pochcípali!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 18:16 Muž mahy [0] - CichlidyRe: hanz
Když je venku zima,tak je mám maximálně týden v novinách v lednici,pak je spláchnu z novin do kýble a dám z vodou na balkon.Takto mi vydržely živé přes 3 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 17:06 vašek Re: GAGAL
pání tAk to sem nějak blbě přečetl omluva na me straně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 16:02 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: vašek
Vašku patentky nebo nitěnky?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 15:53 vašek Re: hanz
ja je uskladňuji v misce s trošičkou vody a kouskem bramboru palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 15:35 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: hanz
V novinách v chladničce (jen ve vlhku) rozložené na co největší ploše vrstva patentek do 0,5cm. Pokud jsou čerstvé tak se pohybují a vydrží max 2 týdny. No a pokud už s nimi překupníci projezdili půlku Evropy tak víc jak 5 dní života od nich nečekej. Jinak k uskladnění patentek patří i jejich výrazné aroma. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 13:29 Muž hanz [27] – Jak nejlépe uskladnit živé patentky?
Chtěl bych se zeptat, jak uskladňujete živé patentky (po případě i jiné druhy)?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 13:57 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: xena
naber to bahno do sitky a někam zavěsit pod žárovku,bude to vysychat a ohřivat se a oni prolezou tou sitkou do kýble svodou který dáš pod sitku,s nitěnkama to fungovalo za 1* X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 13:53 xena Re: Markii
Díky ale jak je z toho bahna dostat? Síťkou to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 13:39 pansuu Re: tonik666
Černý to vím-komáří. Ale co ty červený který dělaj 8, to nejsou pakomáří coze Ono je to fuk, 8-ujou i volně a daj se chytat síťkou a to je podstatný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2007 10:02 Žena Markii [10] Re: pansuu
El_barto je přesýval přes látku pokud se nemýlím.Dáš je do kousku jemné látky a pustíš přes ně vodu, pokud ti tam zýůstanou kamínky a tak, tak to už bych vše dala do krmítka, oni prolezou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.06.2007 23:32 tonik666 Re: pansuu
ty co plavou, dělají osmičky a jsou černé jsou "klasické" komáří larvy (Culex sp.)
patentky jsou pakomáří larvy (Chironomus), které žijí zahrabané ve dně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 21:50 Žena petrys [107] Re: pansuu
jo jo, my je máme vždycky na dně sudu v bahně-v napadaný hlíně z kropáče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 21:26 Sidonius Re: pansuu
Řeč je stále o patentkách. ano
Většinu života tráví ve dně. :-)
Onďa: Mraženým si nemoci klidně nataháte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   10.06.2007 21:22 pansuu Re: tonik666
Z bahna- a nemluvíš o nítěnkách. Patentky jsou podle mě pakomáří larvy a ty se pohybují volně ve vodě(dělaj "osmičky"), proto je možný je nalovit síťkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 21:18 tonik666 Re: Onďa
Já mám radši živé, které si koupím v obchodě respektive na burze, kde už jsou bez bahna.
Z bahna se asi dostávají lopatkou, a pak se čistí přes síta, či tak něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 19:25 Muž Onďa [32] Re: xena
Nejlepší je koupit si je zmražené, nenataháš si do akva nemoci. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2007 19:18 xena – patentky
mohl by mi prosim někdo poradit jak lovit patentky,no spiš jak je dostat z toho bahna.diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 22:42 zoo Re: shedo
ja jsem mela i polsky i z veleslavinky. oboji ok.
oni tak divne smrdi, no. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 21:45 Lucík Re: shedo
Ja taky kupuju mrzaeny od Humla a nemuzu si stezovat -ale pride mi ze to smrdi a to je normalni asi jako zmrazeny cervy :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 13:10 shedlo Re: Marccello
Tohle krmení prostě trochu zapáchá no.. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 11:16 Marccello Re: j_j
Čau,u nás na Moravě kupuju patentky s označením Tukan, a jako dodavatel je na nich firma CHOVEX Třanovice. Kupuju je už dost dlouho a jsou O.K. Takže myslím, že by měly mít červenou barvu-jako ty co kupuju.No, s tím smradem, nevím, ale když jsem kupoval občas živé, tak ty smrděly taky dost ne a ty mražené dávám zmrzlé ještě do akva, takže po rozmrazení už nemám šanci si k nim čichnout ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 11:05 shedlo Re: j_j
Mražené krmení kupuji od Fa Huml, to se prodává všude možně po akvaristikách, nebo teď jsem si od jedné akva rodinky koupila na burze, taky rybkám chutnají. Žádné zkažené jsem nezaznamenala nikdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 07:16 Muž j_j [18] Re: Xantis
jsem z Prahy,ty moje byly myslím z Polska-mají červený alobal a na něm nápis Worms.díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 07:15 Xantis Re: j_j
nevím odkud jsi,v plzni kupuji patentky mražené ve veleslavínově ulici a nikdy se mi nestalo to co píšeš ty,ještě jsem kouknul do mrazáku jsou od firmy-mrkva jiří,tmaň.kupuji je delší dobu a vše v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 23:47 Muž j_j [18] – Patentky
Chtěl bych se zeptat,od jakého výrobce kupujete mražené patentky a jak se Vám osvědčily?
Ty mé totiž po rozmrazení silně zapáchaly a některé byly hnědozelené-což znamená že patentky chcíply před mražením,přecijenom nechci rakovi dávat takovej humus,takže se ptám na Vaše zkušenosti a oblíbeného výrobce mražených patentek.
Díky j_j a rak hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 3910x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1785-patentky?od=151