Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Patentky

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Patentky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2022 07:42 Muž UndeR [80] Re: mikig
Ne ne nerozmrazoval. Zkusím tedy jednu kostku rozmrazit a uvidím jestli nebudou nějak smrdět, ale předpokládám tedy, že budou v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2022 21:38 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: mikig
Souhlas.
Jen se zamýšlím nad legislativou,je pro mražené výrobky, které nejsou určeny k lidské spotřebě vůbec nějaká "norma"?
Ví to aspoň strejda Google :-) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2022 20:29 Muž mikig [512] - ŽivorodkyRe: UndeR
Fotka k příspěvku Ahoj,pokud jsi je za tu dobu nijak nerozmrazoval,tak by asi měli být ok.Já mám jedny koupené v květnu a ty mají trvanlivost dle potisku ještě 2 roky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2022 12:43 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: UndeR
Ryby rok nejedli? smich
Jediná možná kontrola je čich,a pak chuť...ale kdo vlastně z akvaristů ví jak chutná patentka?
Maso když se kazí,tak v mrazáku mění barvu, čím vice do šeda až běla tím horší...ale i takové už jsem jedl( maso- ne patentku)...4 roky zmrazené a cca 2 prošlé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2022 12:21 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: UndeR
Rozmraz a zkontroluj "vůni"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.08.2022 12:15 Muž RAP [1553] Re: UndeR
Zkus jednu kostku rozmrazit a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2022 11:37 Muž UndeR [80] – Skladovatelnost
Mám dotaz ohledně skladovatelnosti mražených patentek. V mrazáku mi zůstalo asi rok staré zapomenuté platíčko mražených patentek. Podle mě by jim nemělo nic být, ale pro jistotu, budou v pohodě nebo je mám raději vyhodit? Jaký je váš názor? Barva vypadá v pohodě…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2021 17:02 Muž RAP [1553] Re: Luka123
S mraženým opatrně a s patentkama zvlášť. Přeci jen mají raději né příliš čistou vodu. Chce to je před zkrmením řádně propláchnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.09.2021 15:56 R Muž Anthrax [4765] Re: Luka123
Ahoj, akvárek máš víc. Jestli to pozoruješ ve všech nádržích a společná změna je nové krmivo, tak asi ano. Někdy jsou ty patentky z obchodu celkem hnus. Obzvlášť když jim to třeba rozmrzne a pak se to znova zamrazí. Nikdy nevíš jak s tím bylo zacházeno, než se to dostalo k tobě domů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2021 15:15 Žena Luka123 [128]
Zdravím, krmím nově ob den mraženým od zooschatz (koretry a patentky), a přijde mi, že voda je tak zvláštně cítit. Ne jako mech a mokrý les jako dřív, ale prostě jinak. Koretry jsou pachově neutrální, patentky jsou trochu cítit (ale jsou červené, vypadají dobře). Může to být tím? Nebo mám hledat chybu jinde? Díííky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 20:29 Anub Re: Lada50
Ty patentky, už nemám. Právě že jsem je dal na s krmení kamarádovi pro ty koi a ted mě napadlo,zda to voni vůbec muzou aby mu to nechciplo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 18:03 Muž Lada50 [165] - RostlinyRe: Anub
Odkud jsi,že bych ty patentky od Tebe koupil,moji gavúnci by spořádali bez problémů.Já koupil patentky a ty jsou zase dost malé.Jinak jsem z Turnova,pokud by to nebylo moc daleko,tak přijedu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 17:04 Anub – Patentka - koi kapři
Zdarec, koupil jsem 2kg mrazenych patentek,ale jsou moc velke. Snažil jsem se je prodat,ale marne, tak mně napadlo,že je dam koi kaprum. Nezkoušel to někdo, podle mne by to mělo byt v pohodě, že by se nemělo nic stát, co by na to ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 15:15 Muž dudak [1885] Re: Anub
prodávají se 0,5kg, 1 kg a pak i větší bloky, ale to jsem viděl jen artemii a cyklop. Ohledně ceny asi záleží na dodavateli a kolik toho berteš. Přesnou cenu ti neřeknu, já do faktur v práci moc nekoukám. Ale když si dáš vyhledat na netu, objevíš cca od 150Kč/kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2018 13:27 Anub Re: dudak
A vono je taky kilovka a kolik zhruba stoji ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2018 09:34 Muž navik [908] - SumciRe: dudak
Akoj, ty co mám doma s označením "klein" jsou drobné, výrazně menší než standardní patentka. Pochopitelně jsem mohl mít kliku na šarži extra malých, pořídil jsem je poprvé.
Každopádně dík za info - dnes, (pokud vyjde po obědě čas), se půjdu mrknout, jestli je mají a rovnou na místě je zkontroluji (pokud budou větší, tak si ty co zbývají v mrazáku budu šetřit pro malé ryby).
Pochopitelně to nekupuji a do akvárka nehážu v kilovkách, používám ty dělené dávky v blistrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2018 21:16 Muž dudak [1885] Re: navik
pokud vím tak Zoo Schatz má jen klein a grose, kleine normální, grose ty velké. Ale nejsem si na 100% jistej. A dost často popletou značení, dnes jsem zrovna otvíral v práci kilovku klein a byly to ty velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2018 20:08 Muž navik [908] - SumciRe: visek
tak oprava, jsou od ZOO SCHATZ popsané Rote muckenlarve (klein) - tedy německy a nikoli anglicky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2018 08:54 Muž visek [75] - TetryRe: navik
urcite je budou mit v nejaky zoo prodejne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2018 13:47 Muž navik [908] - SumciRe: Anub
Ano, dají se sehnat i patentky "small", ale nepodaří se to vždy. Pak koupím živé patentky a nechám je přes sítko vhodné velikosti (sadu sítek) odseparovat a zamrazit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2018 23:00 Anub – Velikost patentek
Rad bych se zeptat, zda nevíte jestli jdou koupit patentky menšího vzrůstu. Vím že jsou jumbo-velke a pak normální klasika,ale ja bych potřeboval ještě o něco menší. Když je nasekám sice budou menší, ale průměr zůstává velký.Vono někdy je v balení-šarže,kde jsou trocha menší, ale je jich fakt málo.Nevíte zda by to šlo někde koupit mražene-živé ,hlavně menší.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2017 08:23 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Anub
Fotka k příspěvku Patentnky koupím na burze, dovezu domů, propláchnu jem aby v nich nebyl bor... svinčík, pak je dám do plastové misky, v které bylo nějaké gastro balení masa do výšky 1cm, trochu zaliju vodou a dám do mrazáku. Musím to položit tak, aby miska ležela rovně, protože patentky v tomto stavu tečou. Za 24 hodin je to zmražené. Vyklopím to z misky, zatavím do igeliťáku obyčejnou žehličkou, napíšu fixem rok a měsíc výroby a dám do mrazáku. Ty desky mají zhruba 20x30cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 05:40 Muž Jifi [675] Re: Anub
Proč bys je měl dezinfikovat? V přírodě snad mají ryby sterilní žrádlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 20:06 Anub – Mražení živých patentek.
Ahoj,nevíte někdo jak postupovat při mraženi živých patentek ? Jak je dezinfikovat, nebo jak dlouho po koupě živých je nechat vyprázdnit aby se vyčistili,jak často je je potřeba proplachovat.Nebo Vaše zkušenosti s mraženim,dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 23:46 Muž ludvik [1082] Re: Janek
Budu věrný svým edukativním choutkám:

www.google.cz/…
www.google.cz/…

je to nejrychlejší ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 22:15 Muž NASREDDIN [1383] Re: Janek
Nitěnka cs.wikipedia.org/…

patentka - larva pakomára
cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   07.09.2015 22:03 Muž Janek [6] - Labyrintky – Patentky,Nitenky(tubifex)
Zdravím chcel som sa spýtať či je rozdiel medzi patentkami a nitenkami(tubifex) alebo je to to isté lebo si chcem zaobstarať trichogaster lalia 2ks a čítal som že tie tubifexky sú pre ne škodlivé. A ja často krmim rybičky patentkami preto sa pýtam či to náhodou nieje to isté mám v tom nejasno. Ďakujem hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 18:36 Žena Turbínka [2558] Re: PavíholkaXXL
Nůž, sekáček, mixér, cirkulárka, fantazii se meze nekladou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 18:29 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Turbínka
stačí jako nasekat najemno nožem ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 18:27 Žena Turbínka [2558] Re: PavíholkaXXL
Co myslíš, vejdou se jim do tlamek, tak aby se nezadávily? Není ta patentka větší než paví očko? Pro hodně mladý potěr nasekat, výživově dobrý ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 18:20 Žena PavíholkaXXL [7] – patentky pro potěr ?
mám otázečku jsou mražené patentky vhodné pro potěr pavích ok ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 18:03 R Muž romant [27987] Re: kulda1309
Kostička by měla mít pěkně červenou barvu a patentky v tý kostičce do sebe propletený, což je známka, že byly zamražovaný živý. Jak je to neurčité hnědo všelijaké barvy, nebrat. Ovšem problém s rozmrazovacím cyklem velmi často vzniká po cestě k zákazníkovi. Netvrdím, že to co jsi krmil bylo problematický, jenom dávám návod čím se řídit při výběru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 17:59 kulda1309 Re: jamajcan
vždy sem rozmrazoval ale neproplachoval nechal sem je v kalisku a pak je tam nalil ale ted uz to tak neudelam mel sem tam nekolik peknech moly zlato cernejch ktery sem si vypestoval sam takze to mrzelo dvakrat tolik a kazdopadne diky za radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 17:01 jamajcan Re: kulda1309
Zeptám se.Rozmrazil jsi je před krmením?Pokud ne,tak jsi mohl jednoduše zevnitř nachladit.Rozmrazit,proprat na čajovém sítku pod tekoucí vodou a hned zkrmit.Zkrmuju mraž.patentku už x let a při tomto postupu jsem nikdy problém neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 16:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kulda1309
I to, ale s patentkami si môžme do akvária kadečo zavliesť. Takže trošku tu prelistuj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 16:42 kulda1309
Dobrý den chtěl sem se zeptat jestli je možné že sem po několik dnu krmil pouze patentkami (mraženými) a to mě způsobilo docela velký úhyn ryb v nádrži jestli sem nemohl zatáhnout nějaké bakterie do akvaria protože mě příznaky připomínají vodnatost a po přestaní podavaní se rapidně zlepšil stav díky za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 16:47 Jarda – Patentky
Tak jsem dlouho šmejdil po internetu a nejlevnější a dobré patentky jsem
nalezl na www.rybicky-rybky.cz/….
Daleko levnější než na burze pankrác.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2013 09:23 jamajcan Re: Eva_R
Kupovaná živá patentka,je daleko náchylnější k úhynu,protože než se dostane do akva.,tak už toho má docela dost za sebou/skladování,balení,atd./,takže už přímo v prodejním sáčku mohou být kusy,které to už mají za sebou,ryby jdou po těch,které se hýbou/lovecký instinkt/ a neduživé,nebo už uhynulé můžou klesnout ke dnu a pokud není poblíž nějaký obyvatel dna,který se o ně postará,začnou se tam rozkládat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 09:08 jamajcan Re: vondr001
Tak to Tě musím opravit.To,co popisuješ je způsob života larev komára Culex.Patentka je Chironomus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 08:39 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: vondr001
Tyhle červený ne, ty žijou ve dně zahrabaný v bahně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 07:46 Žena vondr001 [674] Re: jamajcan
Larvy mají na předposledním zadečkovém článku dlouhou dýchací trubičku - tou se zavěšují k hladině, dýchají vzdušný kyslík. Když jsou vyrušeny, snaží se ukrýt na dně, za chvíli se opět musí vrátit k hladině. Někdy se utopí a pak ve dně hnijí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 07:32 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: jamajcan
Aha, tak to jsem nevěděla, díky za poučení :-) Jinak z kupovaných se taky vylíhnou? Občas se stane, že taky přeženu množství a po pár dnech odkaluju ze dna mrtvé larvy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2013 05:53 jamajcan Re: Marťa
Nevytvoří se broučci,ale vylíhnou se dospělí pakomáři.Nejsou nikterak nebezpeční,jen obtěžují svým vysokým bzučením.Pokud jich ke dnu spadlo jen několik,tak bych to neřešil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 05:40 Marťa Re: jamajcan
Aha tak to bych to měl asi odkalit.Jinak se mi jestli to dobře chápu ve dně pod hladinou vytvoří broučci kteří potom vyplavou na hladinu a uletí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 04:23 jamajcan Re: vondr001
Ve dně hnít nebudou.Zavrtávají se do něj,aby se zakuklily.Do tří dnů vylétají dospělci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.04.2013 04:04 jamajcan Re: Eva_R
Z patentek by se maximálně stali PAKOMÁŘI/Chironomus/,a ti se krví ostatních živočichů neživí.Narozdíl od komára/Culex/,tj.černá komáří larva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.04.2013 23:56 Žena vondr001 [674] Re: Marťa
Rozhodně odkalit, aby tam nehnily a nekazily vodu. Příště krmit s mírou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 23:43 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Marťa
namnožit a tím pádem bych měl živé krmení furt?
To by šlo, z těch patentek se vylíhnou komáři, v uzavřené místnosti je budeš krmit vlastní krví a oni ti na oplátku nakladou vajíčka do akvárka, a tak pořád dokola :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 23:28 Marťa
Zdravím dostal jsem od známého patentky.A s radostí že dám rybičkám pro zpestření živé krmivo jsem to tam nasypal všechno.....už vím že to byla chyba.A chtěl jsem se zeptat na to že mi rybičky nestihli vše sníst a některé patentky se mi zahrabaly do dna.Mám je zkusit odkalit nebo je tam můžu nechat?Jen tak náhodou myslíte že by se mohli patentky v tom dně namnožit a tím pádem bych měl živé krmení furt?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 09:03 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Yirka
Krmím půl kostky a než se stačí rybky strotit pod krmítkem tak jsou rozmrzlé. Možná první si vezme tudenější patentku, ale do půl minuty je kostka rozpadlá na dně. A drobnému krmení se s ledem nedostanou. Je to v plastovém krmítku a až co rozmrzne propadne dírkama ven. Ryby nechcípu, množí se tak nevím no.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 3910x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1785