Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Patentky

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Patentky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 08:53 Muž riso [129] - CichlidyRe: Yirka
Yirka napsal: Nemyslím, že je nejlepší když do sebe rybičky soukají patentky s krystalky ledu.
Myslis jako ze je zacne bolet v krku? smich smich
Ale jo, taky nekdy rozmrazuju kdyz mam cas ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   20.02.2013 08:13 Muž Yirka [9126] Re: MichoCZ
Tak tobě to určitě nevadí, když to píšeš. Za ty rybky by to vyjádření tak jednoznačné asi nebylo. Nemyslím, že je nejlepší když do sebe rybičky soukají patentky s krystalky ledu. A už vůbec se mi nelíbí, že se tu ten názor o nerozmrazování šíří jako obecně platný způsob podávání.
Ne, kolegové, správnější způsob podávání je rozhodně rozmrazit a propláchnout. Za tím si pevně stojím a po dlouhodobé zkušenosti to i jednoznačně doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 17:31 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: riso
Taky házím zmrzlou kostku a nikdo nic neříkal, že by mi to vadilo:-D Ale drobné mražené házím do krmítka na živé nitěnky a jak do toho rybky ťukají tak to vypadává. Mají zábavu a já míň bordelu po akva. I živé artemky dává do toho krmítka a rybky si je vyťukají ven. Nešíří se to potom po celé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2013 17:14 Muž riso [129] - CichlidyRe: Afim
ty kostky patentek tam klidne hazej cele at se ryby zabavi trhanim koristi :-D . Proplachovani ma dle meho smysl pouze u mrazenek kde je hodne bordelu (artemie, cerny komar), patenky byvaji relativne cisty X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 16:35 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: romant
U mě dostávají patentky ob dva až tři dny. Střídám to s černým komárem a artemkou a funguje to v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2013 16:33 R Muž romant [27987] Re: Afim
Pestrá strava, to je dobrá cesta ke zdravým rybám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 16:27 Afim Re: romant
Aha díky :) Doteď jsem nenechávala rozmrazit, házela jsem zmrzlé a nepromývala jsem je. Jo a ještě to nějak kombinovat s tabletami pro ancíky? Ty totiž taky mám a aby neměli ancíci každej den tablety, prej je lepší tak 1x za 2 dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 15:44 R Muž romant [27987] Re: Afim
Na přilepšenou tak 2x týdně, před podáváním nech rozmrazit a propláchni studenou vodou a teprve potom dávej rybám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 15:19 Afim
Zdravím, jak často se krmí mraženými patentkami? Díky za odpovědi :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.01.2013 19:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Danego Perros
Fotka k příspěvku Silonová dámská punčocha nelepší je ta nemenší (jen na chodilo) natažená na kus trubky o průměru 10cm.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2013 19:32 R Muž romant [27987] Re: Danego Perros
Příště to po propláchnutí a připlácnutí na sítko ponoř normálka do akva a nebudeš muset nic pracně dolovat. ;-) Jinak to že klesnou ke dnu a nikdo je neskonzumuje, to bych nepodceňoval, budou mít snahu rychle hnít a můžou začít kazit vodu, ale to nepředpokládám, oni si je rybky vždycky najdou. Krmil bych mini dávkama, aby se to riziko neskonzumování minimalizovalo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 19:10 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
X-) Asi jsem ten dotaz položil špatně,děkuju za vysvětlení vědeckýho rozdílu,ale mě teda asi spíš zajímalo,co je z toho lepší pro rybičky,jako potrava,nebo v tom není rozdíl? :)Jinak dneska jsem je použil poprvé,že by se po nich nějak extra vrhli,to se říct nedá.Hlavně okamžitě mi šli ke dnu a co teda bylo nejsmutnější,že jsem si ráno pracně vyráběl sítko a při proplachování,se mi to všechno na něj připláclo a pracně jsem patentky párátkem doloval zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 07:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Hele systém u těch malých potvor moc neznám, ale myslím, že jsou trochu příbuzné jen proto, že obě snad patří ke korýšům...Což zas tak velká příbuznost nebude... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2013 21:13 R Muž romant [27987] Re: Danego Perros
Patentka je larva pakomára a artemie to jsou vodní korýši příbuzní perloočkám. Rozmrazit, propláchnout studenou vodou a skrmovat. Pokud mají patentky šmucik barvu, tak nepoužívat, krmit jenom pěkně červené jedince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 21:08 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky
Zeptám se.Do ted jsem používal suché krmivo,dnes jsem koupil mražené artemie a patentky.Co jsem tady četl,tak je dobrý je rozmrazit a propláchnout vodou,jo?Rozmražujete samovolně,nebo ve vodě(horké,nebo studené?)A jenom ještě drobnost jaký je rozdíl mezi patentkou a artemii??Dzenkujem bárdzo coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 19:15 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LiborSprysl
V neděli jsem si kupoval mražený a jen Patentek mají teď už tři sorty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 12:00 threat Re: Semtex
Vždyť Huml distribuuje,má dobré ceny,kvalitní zboží,tak v tom případě to sem patří:-).Jsem rád,že už znám rozdíl mezi producentem a distributorem :-)Nemusíme slovíčkařit.Ono je sned úplně jedno od koho to Huml koupí,záleží za kolik to prodá,ano bavím se o penězích,že je to kvalitní,už jsem zjistil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 11:21 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: threat
Řeč není o firmách co produkují, ale distribují, to je rozdíl. Producent je jen jeden - Polsko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 10:15 threat – Patentky
Tak trochu mimo,snad ale ne.Píšete tady hodně o různých firmách,co produkují patentky,ale nikde jsem se nedočetl,např. o firmě Huml,já od nich beru už tak tři roky a nikdy jsem neměl žádný problém.Velmi ochotní,dělají rozvozy,tak se vždy dá domluvit,do nedávna jsem si ještě musel kousek přijet,ale teď už přijede přímo do města,tak mám kvalitu skoro do baráku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 08:29 Muž tillecek [133] - SumciRe: LiborSprysl
L 401 je likvidují celkem slušně, L 181 taky. Ale neříkám, že teda všechny elka, jasně. Asi je spíš problém taky ve velikosti, určitě si líp berou ty jemnější.
Ať je už výrobce polák či někdo jiný, myslí, že naše oči a čich poznají, jestli to není "blato". Samozřejmě, po konvalinkách vonět nebudou:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2012 06:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
No to se tu toho sešlo... smich Proč krmit či nekrmit patentkami? Některé ryby je nesnáší - třeba některá elka - malé ryby se po nich mohou udusit, neb drhnou v krku. Jiné ryby se po nich mohou utlouct...jasně znám to třeba u characodonů, většiny cichlid a podobných exotů...nacpou si pupky do bezvědomí a rostou a množí se.
Ale pozor - po patentkách ryby tuční, takže platí to známé - s rozumem. O jakostních vadách se rozpovídal Roman, takže dál netřeba. A k těm firmám...Němci jsou na forhontě a pro ně dělají Poláci, značky se mění, zdroj je stejný...Takže nikdo není kvalitnější, ani ten Aqumaster, všichni jsou stejní protože stejný je zdroj. Jen to zacházení. Dovolil bych si podotknout, že ne všechno mražené, byť je ze stejného zdroje, je i ze stejné sorty...již jsem setkal u stejného zboží s rozdílnou velikostí, nebo chcete-li jemností, třeba patentek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.12.2012 22:00 R Muž romant [27987] Re: vaaclav
Výrobce je podle mě stejná polská firma, jenom to je jinej prodejce, takže půjde o stejný zboží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 21:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: baletka
www.vivarium.cz/…
Toto je asi zatím to nejlepší co jsem měl, jen mám jinou firmu nad obrázky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 21:48 R Muž romant [27987] Re: baletka
Jinak jejich sortiment k vám do Ostravy na burzu vozí Pepa Chmelař. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 21:46 Žena baletka [624] Re: romant
OK. Rozmražení beru jako logický postup. I když, jak jsem se dočetla ve vlákně zpět, někteří to nepovažují za nutné... Já ano. S těmi rozmrazovacími cykly je to těžké, že jo. Ale podívám se na toho prodejce. Díky za tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 21:34 R Muž romant [27987] Re: baletka
Mrkni na firmu Aquamaster, to je ověřená kvalita, jsou i další, jistě se někdo přidá. K tomu krmení. Chce to krmit rozmraženejma a propláchnutejma ve studený vodě. U patentek jsou důležitý v podstatě dvě věci a to aby byly mražený ne zdechlý a aby na cestě k nám zákazníkům nedocházelo k nějakým rozmrazovacím cyklům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 21:28 Žena baletka [624]
Můžu požádat o tip na dobré patentky? Koupila jsem jedny na burze, po rozmrazení jsou tmavě hnědé, takže... myslím, že je vyhodím. A ještě by mě zajímalo, jaké plusy a mínusy krmení mraženými patentkami má. Moje ryby se po nich můžou utlouci. Jakmile tam pustím první larvu, úplně zešílí a doslova se rvou. Takže, je nějaký důvod, proč s nimi nekrmit? Myslím, že mě někdo jednou upozorňoval "pozor na patentky". Předesílám, že krmím pomalu, házím je tam postupně, takže na dno jich dopadne minimální množství a i to okamžitě požerou pancíci, takže pokud by důvodem proti bylo zahnívání, to se mě, nejspíš, příliš netýká.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 16:23 Muž ivo1339 [161] - AmerikaRe: rriki
Určitě se takto nitěnky nelovily , bahno s nimi se totiž musí podebírat, a to nejčastěji při březích a ne přímo v korytě toku; kdežto u patentek se shrnuje horní jílovitopísčitá vrstva. Ty se totiž nesnaží unikat rychlým zavrtáním do substrátu. Propírat nitěnky přes síto z mušího pletiva je taky neekonomické, nítěnky během propírání stíhají rychle prolézt. Síto se světlostí ok okolo 1 mm je dobré pro patentky, pro nitěnky pak okolo 0,4 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 11:43 RAP
Fotka k příspěvku Parkrát jsem se spálil a patentky mi nesmí do mrazáku natož do akvária. Jediná vyjimka je ze sudu na dešťovku na chatě. A protože je tam relativně čistá voda, moc jich tam není, spíše černé komáří larvy různě velké. A to pak po příjezdu domů vypadá viz. foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 23:25 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: ivo1339
Nám se líhnou patentky v sudu na balkóně (teď teda ve sklepě :-) ) a ještě pořád jsou. Je to množství na nakrmení tak jednoho akvárka, ale věřím, že až příští rok přibude bahno, bude větší úroda.. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 21:22 Muž rriki [818] - CichlidyRe: ivo1339
Jenže ,kde ty zlaté časy jsou.Nyní se musíme spokojit Made in Ukrajina.To co popisuješ tak se hlavně lovily nítěnky ,patentky v potoce už tak hojný nebývaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.12.2012 21:08 Muž ivo1339 [161] - Amerika – Lov a čištění červených pakomářích larev
1. Místo intenzivního výskytu: Menší a větší nepromrzající potoky s jílovitými sedimenty a vodou bohatou na organické odpadní látky (ne jedy). Lokalit je spousta, sám jsem kdysi "profesionálně" lovil ve vodoteči Stružka v Orlové, dnes v potoce pod úpravnou vody ve Valašském Meziříčí jako hobbysta.
2. Způsob lovu: K lovu je nejlépe použít tzv. kombajn, tj. hranatou síťku robustní konstrukce na pevné násadě. Rozměr "oka" cca 30 x 20 cm (šířka x výška), na něm pytel z mušího pletiva sešitý pevným rybářským vlascem . Tahem směrem k sobě se nabere horní vrstva bahna ze dna a pak se v proudu propere, ukládat do vhodné plastové přepravky.
3. Čištění: Zbytky bahna s patentkami se v ploché nádobě překryjí muším pletivem, po obvodu se pletivo zatíží vhodným těžším materiálem (kusy kulatiny, tesařské kramle apod. a zalije se vše vodou. Za cca 3 až 5 hodin larvy pakomárů prolezou na pletivo. vyjme se zátěž a opatrně se vytáhne síťovina a larvy na ní a v ní ulpělé se spláchnou do nádoby s čistou vodou. celý postup se opakuje ještě 1x až 2x. Z mimořádně vhodných lokalit lze za 2 hodiny sběru a z následného čištění mít cca 50 litrů hrubé směsi a až 15 litrů čistých patentek.

Silonové muší pletivo je běžně dostupné, "kombajn" svařený z odpadu každé zámečnické dílny není problém a plastové "lodny" se dají levně pořídit taky. Nezbývá, než najít vhodnou lokalitu, mít broďáky a chuť obstarat svým chovancům kvalitní krmení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 10:31 Muž Mispulin [67]
Neznate nejakeho chovatele na stredni Morave (idealne v dosahu Olomouce), ktery odchovava akvarijni ryby na vlastnorucne chovanych patentkach a nedelalo by mu problem obcas mne male mnozstvi zivych patentek prodat? Samozrejme jen pro mou domaci potrebu, respektive potreby halanciku v me nadrzi. ;-) Predem dekuji za info, pripadne SZ.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 19:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kmara
Já mám odpadní rouru průměr 10cm asi 10cm dlouhou a na ní nataženou silonku takovou tu krátkou jen ke kotníkům Funguje to na veškeré mraženky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 21:25 R Muž romant [27987] Re: kmara
Použij třeba nějakej cedníček na čaj, nebo dámskou silonku a per to ve studený vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 21:23 Muž kmara [10] - Cichlidy
Kluci poraďte mi jak je mám proprat. Napřed jsem je dal do nejmenší síťky co mám a potom byli všude po umyvadle jenom ne v síťce. Pak jsem akorát horkou vodou jen kostku rozmrazil a hodil do akva - celou ji zhltla jedna perleťovka. Tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 19:52 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Když jsme u toho, hodně nebo málo, tak jsem si dneska taky říkal kolik jich nachytám jestli hodně, nebo málo a bylo jich hodně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 19:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: kmara
Buďte rád, že vašemu prodejci stačí malá marže...jinde je to horší... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 19:33 Muž kmara [10] - CichlidyRe: LiborSprysl
No docela málo na to kolik toho je.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 18:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: kmara
To je hodně nebo málo? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 17:46 Muž kmara [10] - Cichlidy
Tak dneska jsem si byl v akvaristice pro mražené patentky. 17 Kč za celou čokoládu jsem teda nečekal a ještě k tomu od Fa. Huml.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 17:11 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Honza
Než se s tím takto remcat, tak bych raději zjistil, které patentky jsou kvalitní a zaměřil se na nákup pouze těchto ja např. kupuji takovou tu čoko od fa. Happy nebo tak nějak za 20 Kč, patentky jsou krásně čisté, avšak příjde mi ze hmotnostně jsou o malinko menší něž klasická čoko. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 14:16 Muž Honza [0] - ŽivorodkyRe: Peparafan
Já také používám sítko na čaj, které je už trochu zdeformované a mamka ho už nechce, tak mi ho dala pro tyto účely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 14:11 Muž Yirka [9126] Re: Peparafan
Normální sítko na čaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 14:09 R Muž romant [27987] Re: Peparafan
Nějaké s jemnějšími očky. Já používám starý cedníček na cukr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 14:08 Muž Peparafan [4] Re: Honza
Děkuji a jaké sítko je na to dobré ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 13:29 Muž Yirka [9126] Re: Peparafan
Rady kolegů jsou OK, ještě přidám: kupuj kvalitní patentky, tz by měly bbýt takřka zcela čisté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 13:07 Muž Honza [0] - ŽivorodkyRe: Peparafan
Já je vždy nechám rozpustit a potom pořádně propláchnu v sítku pod tekoucí vodou. Ze začátku to pěkně smrdí, ale potom je to dobrý. Až je to bez zápachu, tak je dávám rybičkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2011 13:06 R Muž romant [27987] Re: Peparafan
Patentky nech nejdříve rozmrazit a pak je propláchni studenou vodou, třeba v nějakým sítku a teprve potom je dávej do akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 13:01 Muž Peparafan [4]
Mám menší problém kupuji zmražené patentky v akvaristice (jeseník) a zjistil jsem že když je dám do akva jsou sice všechny pěkně červené ale zdá se mi jak se postupně v te vodě rybama a teplotou rozdělávájí že mají v sobě moc bordelu který pak mi zustane v akva. Nevíte co s tím ? Házím je do akva přímo z mrážáku 1 kostku vždycky. Díky za rady

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 3910x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1785-patentky?od=51