Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Patentky

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Patentky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 17:02 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: beowulfx
No on je mrazák a mrazák...dělí se to podle toho, kolik stupňů zvládne do mínusu. 1-3 hvězdičky bych to já vyhodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 19:44 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: bezoadam
No měl by tám být datum spotřeby, pokud to ovšem máš tu čokoládu, pokud to máš zamražené jako žívé, v mrazáku by měly vydržet dost dlouho, pár let určitě, proto je to taky mrazák, nemělo by tam docházet k nějakým biologickým procesům. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 15:50 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
cus..
ako dlho vydrzia mrazene patentky? mam ich uz asi 3/4 roka v mraznicke tak neviem ci ich mozem davat..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 19:17 Muž rriki [818] - CichlidyRe: sarlii
Proč zrovna Hornbach? Předpokládám,že se jedná o Katrinex mezi chovateli má svojí pověst.
pochopím ten kdo má jedno akvárko,že mu stačí jedno balení tak koupí kde je to při ruce.pak je mi divná cena léčení.Pokud jde o víc nádrží pak nechápu nákup v Hornbachu.Na trhu je několik prodejců s živým krmením cena patentek je 200kč za kg jsou čisté a čerstvé.Důležité
je propláchnutí, na novinách je trochu bahýnka.Kdýž dám do patentek litr vody a zamrazím tak mám supr krmení.Nechte rozmrznout čokoládu a uvidíte kolik je tam vody.A další věc ne každá firma je schopná včas zpracovat patentky hlavně v létě kdy jich je nejvíc a rychle se kazí.Pochybuju o tom ,že by někdo z výrobců vyhodil krmení.Prostě to zamrazí a nazdar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 15:50 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Bob66
No Bobe, nevím jak by Hornbach dokázal do patentek při příjmu zboží zamíchat třeba bláto, písek, kusy dřeva, jiné živočichy co tam nemají být atd. :) A pak to zase všechno zabalit zpátky a zamrazit...a čekat :) O tom že volný přistup lidí k mrazáku také není ideální, pak to nedovřou a vše je částečně rozmraženo a zamraženo vícekrát...o tom žádná.

Ale jedno vím naprosto přesně, nikdy si tam nekoupím jiné krmení než vločky / granule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 14:01 sarlii Re: grizly
v žádném případě se nejedná o konkurenční boj, jenom chci varovat ostatní chovatele, protože jsem léčil střevní parazity měsíc a to nepočítám protelefonování s chovateli! Takže bych patentky radil jedině ještě prolít vařící vodou ;-) nebo radši nekupovat vůbec !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 13:35 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Deathbull
Dodavatel nemusí být špatný, záleží také jak se k tomu chová prodejce a nebudeme si nic nalhávat Hornbach je obchoďák a prodejci ve většině případů moc znalostí nemají a prodají všechno i to co by měly třeba už vyhodit :) V Hornbachu se vyplatí nakupovat jen technika a dekorace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.10.2010 13:31 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: grizly
Boj neboj, mraženky z Hornbachu jsou fakt hnus hnojní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 13:22 Muž grizly [145] Re: sarlii
Léčba za 1600 korun??? Před 4-mi dny založený profil bez bližších informací a vysvětlení a hned takové zásadní obvinění!? Že by konkurenční boj??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 13:02 sarlii – Polské patentky z Hornbachu
Jenom bych chtěl varovat chovatele před patentkami z Polska prodávané z Hornbachu ! Přes měsíc jsem léčil rybičky ze střevních parazitů a léčba přisla na 1600Kč ! :-( teď se jenom modlím,aby se to nevrátilo zpět ..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 08:30 Žena Forro [3] Re: Misho258
radsi je vyhod, vzdyt stoji jen neco kolem 30 kacek. A kup jim novy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 22:27 jasanek29 Re: Deathbull
Nevim ,no asi jo,ale asi bych je po rozmražení omrk a pokud se budou jevit normal,tak bych je použil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 22:19 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: jasanek29
Je to jako s jídlem pro lidi, záleží na teplotě kterou mrazák zvládá. Tuším že to jde zjednodušeně i počtem hvězdiček které bývají vyznačené na dvířkách mrazáku. Pod 3 bych to vyhodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 22:16 jasanek29 Re: Misho258
Jsou zmražený,tak si myslim,že by neměl bejt problém. Podle mě by to nemělo vadit.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 22:13 Muž Misho258 [10] Re: jasanek29
nie je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 22:12 jasanek29 Re: Misho258
co datum spotřeby,je tam???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2010 21:47 Muž Misho258 [10] – patentky
neviete ako dlho vydrzia patentky v mrazaku uz som ich dlho nedaval asi rok :( a vsimol som si ze ich mam v mrazaku uz ich rybam asi davat nemozem co :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.07.2010 17:41 provokater Re: Linduš
Tak si vemte nůže a mrazené je naškrabte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 17:14 Žena Linduš [166] – ještě se zeptám...
jak mám "zmenšit" ty patentky? jsou supr, voní po čerstvém mase, ryby se můžou utlouct, ale jsou moc dlouhé na ty pidirybky. jak na to? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 16:36 Žena Danila [4489] - SumciRe: Linduš
to Linduš: pro tyhle drobky zkus někdy koupit moinu, je výborná palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 15:54 Žena Linduš [166] Re: Yirka
supr přehled, díky, ten půjde do záložek potlesk
nakonec jsem koupila opravdu patentky. byl tam mladý kluk, který jezdí mezi prodejnami a poradil dobře (i dle vlastních zkušeností), jak koukám.
patentkami se totiž opravdu často označují všechny potvory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.07.2010 15:06 Muž Yirka [9126] Re: Galbatorix
Patentky a nitěnky jsou původem přece jen trochu jiná kategorie. Trochu osvěty zde: www.aquamaster.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   09.07.2010 10:07 Galbatorix Re: Linduš
No patentky su skoro rovnaké ako nitenky ak sa nemylim....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 08:55 Žena Linduš [166] – rada
v obchodě mi při otázce na patentky nabízeli larvy červené, černé, bílé, cyklop, artemii, nítěnky.
tenkrát jsem vzala artemii, ale teď bych ráda něco jiného, hodně výživného. co z toho je vhodné pro razborky a hlavně pancíky drobné? prosím prosím
stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2010 00:07 Muž rriki [818] - CichlidyRe: tellecek
Vy jste kouzelníci,kdyby to bylo tak jednoduché tak už u nás je tisíce farem na patentky ,koretry a nebudem to sem tahat z venku.Kdyby jste si radši koupili kg živý patentky za 150 kč nalijete do toho litr vody, nalejete do čokolád tak máte supr krmení za 7,5 kč čokoládu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 12:09 Muž tillecek [133] - SumciRe: Sewer
Jj,pár jich nalovím, mrsknu do misek, nějak do zasíťkuju, ať mi neodletí a nechám je konat:) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 11:23 Muž Sewer [99] Re: tillecek
Koupíš patentky, necháš je vylíhnout a naklást do těchto připravených misek? Taky bych je rád, u nás je nikde neprodávají, ale do jejich chovu se mi nechce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 11:03 Muž tillecek [133] - SumciRe: Deathbull
Super! Zkusím to nějak ošéfovat s těma miskama a jílem s droždím. To by mohlo fungovat:) Díky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.07.2010 11:21 rriki Re: tillecek
Valí z Ukrajiny a Polska můžeš si vybrat kam se pro ně vydáš jo a min odběr je 1 tuna aby se s tebou vůbec Ukrajinci bavili, jak Poláci to nevím.Ale pak tě patentky vyjdou cca 50kč kg + doprava a 10% DPH,cca 5000 kč vývozní a dovozní povolení a musíš přes Polsko Slováci nic živýho krom rostlin nepouštějí mimo eu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 09:44 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: tillecek
www.biolib.cz/…

Tady o tom něco je, jen si nejsem jistý jestli to má význam..i když ve velkém možná ano.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 07:52 Muž tillecek [133] - Sumci – Chov
Zdravím.
Mě by ale opravdu zajímal chov patentek. Když to borci valí zmražené do obchodu, pochybuju, že to někde loví. Určitě nějaký způsob je! Neví te někdo jak na to? Je to výborný krmivo, ale chtěl bych ho živé a větší kvantum, než nalovím venku.
Díky X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 21:17 Muž voko [9] - Živorodky
No patentky mi vybily krunýřovce, ale pokud je dávám jen 1krát týdně, je to v pohodě. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 13:48 Žena BBerunka [10] - Živorodky
Tak jsem včeera dala svým rybkám poprvé mražené patentky. Aniž bych pročítala tuto diskuzy tak jsem je automaticky dala rozmrznout. Nedala bych zmražený jídlo ani psovi - a že ten sežere cokoliv. Ani jsem je nepropláchla, protože se mi to nezdálo být důležité. Když ta kostka roztála, bylo na talířku trošku vody a patentky - žádný jiný sajrajt okolo. Tak proč proplachovat? Rybičky se na to zprvu tvářili divně ale jen co první ochutnala, daly se do toho všechny. Dokonce i pancéřníčci si pro ně chodili na hladinu. ano Nakonec všechny měli bříška jako balon molynky. smich Ju a tady někdo říkal že to smrdí - no ona ani ta psí konzerva nějak zvlášť nevoní a pes se po ní může utlouct, bůh ví jak by rybkám vonělo naše knedlo-zelo-vepřo. hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 18:54 marsz Re: chrostík
Jestli prospívají, tak je to asi v pořádku. Moji původní rájovci byli kupovaní se strašnýma vředama na hlavě, jako krmivo pro želvy za 5,- korun. Jejich potěr je zdravý a dnes dospělý. Ten jejich labyrint+led bude asi problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 18:46 Chrostík Re: Landvir
Mě jeden prodávající tvrdil, že by mražené patentky mohly škodit terčákům, tak jsem jim to přestal dávat. Co si o tom myslíte? Můžou terčáci dostat nějakou nákazu ze zmrzlých patentek? Jinak já osobně krmím terčáky mraženým krmením tak, že jim tam hodím celou zmrzlou kostku, kterou mi hned začnou rozebírat. Krmím je tak od mala a rostou bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 18:39 Muž Yirka [9126] Re: Leon
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 18:38 marsz Re: Leon
Labyrintkám bych kostku ledu teda nedával. Asi ani ostatním rybkám. Ano, v akvaristikách to možná někdo dělá, ale kupovat potom zmrzačené ryby je opravdu k popukání. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 17:47 Leon Re: capretto
Ja davam rozvnou zmrlou kostku a nikdy si ryby nestezovali a to to ani nepropiram pod vodou v akvaristikach to delaji taky a taky bez problemu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 16:38 Muž capretto [32] Re: Yirka
dobrý no tak vždycky je dam na světlo oni routajou a pak jim je dávám,ale s tim propíráním máš pravdu,začnu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 16:34 Muž Yirka [9126] Re: capretto
Nemyslím,že podchlazené krmivo je vhodné. (O proprání nemluvě, nevíš v jakém stavu to bylo zmražováno). Na jednu stranu se píše, že třeba labyrintní ryby musí mít i ohřátý vzduch nad hladinou aby nenachladlo jejich dýchací ústrojí, na druhou stranu rybám hodíš mraženou potravu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 16:27 Muž capretto [32] Re: sportsmen
Jak může vadit když se neproperou?já jim je tam házim ještě polozmrzlý a oni si to vždycky rozervou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 16:17 Muž Bubi200 [19] Re: Amy01
Nikdy som si nevsimol ze by smrdeli... vlockove krmivo smrdi hodne viac...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 15:03 Muž Yirka [9126] Re: Landvir
Nemyslím si, že by jako potrava mohly patentky škodit. Nejlepší kvality na trhu je momentálně dosahuje Aquamaster, velmi dobrou zkušenost mám také s firmou Huml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 13:21 Muž Landvir [57]
Ještš jsem se chtěl zeptat jestli jsou také ně¨jaké rybičky kterým by mohly patentky uškodit?? a s jakým výrobcem máte nejlepší zkušenosti děkuju moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 17:59 Žena Amy01 [39] Re: Landvir
tie moje teda smrdia dost :) ale to bude tým, že ja neznášam ani pach rybaciny asi som na to citlivá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 17:55 Muž jajaapaja [174] Re: Yirka
taky si pamatuju že jsme měli jak nítěnky tak patentky v otevřené kanalizaci.Nítěnky jsem používal.Patentky ne .Protože dodnes nevím jak je vyčistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 16:21 Muž Yirka [9126] Re: sportsmen
S tím životem v kanalizačních stokách-nepleteš si to trochu s nitěnkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 14:18 Muž sportsmen [62] Re: Landvir
s krmením je to jako s každým jiným druhem krmení, je jedno jestli je to jednou denně, jednou týdně, či jednou za měsíc, jen je důležité dodržet pestrost krmení a krmit pouze kvalitní rudě zabarvené patentky, pokud mají zdravou barvu a propláchneš je vůbec se nemusíš mírného zápachu bát! Ale zkus si je nechat třeba den či více rozmrazené a uvidíš jak ztrácení barvu a světlají a silně zapáchají tak přesně takové někteří i prodávají a takové rozhodně nekrmit! Mírného zápachu se neboj! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 14:14 Muž sportsmen [62]
Moje zkušenost je že po rozmražení zapáchají pokaždé i když mírně! Je to tím že žijí v odpadních kanalizačních stokách plných humusu! Patentky musí být po rozmražení sytě červené, žádné nahnědlé a nebo už vůbec né světlé či bělavé, na to pozor. Většina prodejců prodává živé patentky a až když jim odumírají tak je mrazí! Pokud po rozmražení najdete v sítku jakékoliv jiné patentky než sytě červené raději tím vůbec nekrmte a změňte výrobce! Také je vhodné je před krmením ponořit do slabě růžového roztoku hypermanganu aby se případně zlikvidovali případní parazité i když toto také není sto procentní! Nebo si udělat větší zásobu rozmrazit je, vykoupat v hypermanganu a co nejrychleji zmrazit a pak uz jen stačí před krmením kousek odlomit, dát do jemného sítka od čaje a zkrmit!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 14:08 Muž Landvir [57] Re: Snofrev
ok dekuju za rady a krmit asi tak 1 týdně že? (mám čichavce, neonky a parmičky)dohromady 9 KS

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 3910x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1785-patentky?od=101