Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to Ancistrus?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to Ancistrus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2016 09:35 JoKa Re: janesik1xjakep
Až si vygooglíš co znamená to sp. (species) za názvem a proč se to používá, tak zjistíš proč může vypadat trochu jinak a může mít i trochu jinou velikost...
Je to prostě obyčejný ancák...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 09:06 Muž janesik1xjakep [63] Re: NHKG
Určitě? Protože já jsem ho kupoval za jinou cenu než se uvádí a vím že mi to chovatel říkal latinsky, a vím že to znělo jinak než ancistrus SP. A ještě jedna věc, měl jsem ancistruse SP.stare asi 12 let a dorostli max. 12 cm, a tihle mají už teď 7. Ale je pravda, že vypadají hodně podobně. Možná jsem to měl uvést na začátku, moje chyba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2016 08:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: janesik1xjakep
Ancitrus sp. Asi mladý samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 08:52 Muž janesik1xjakep [63]
Fotka k příspěvku Ahoj, mohl by mi nekdo poradit, co je tohle za krunyrovce?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 17:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Majo
Jsou absolutně nenáročné. Měj jsem podobnou rybu. Nejlínější ryby co jsem kdy měl. Ležely na jednom místě a ožíraly řasu. Ani pro žrádlo se jim nechtělo doplavat. A při údržbě, když jsem potřeboval odkalit v místě, kde zrovna ležely, tak jsem je musel rukou přesunout... Nechovat s agresivními rybami a rybami co ožírají ploutve.
Třou se do úzkých trubek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 17:45 Majo Re: NHKG
ako ja beriem vaše rady len si chcem zistiť nároky na chov/odchov atd nech mi neuhynú ... ak maju nároky rovnake alebo podobne tak uplne presný druh nepotrebujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 17:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Majo
Když už tak Dasyloricaria filamentosa - Krunýřovec vláknoocasý. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_vlaknoocasy
Ale pod tímto názvem se nejčastěji prodávají právě různé Rineloricarie. Pro mě jsou ty ryby nerozlišitelné. Třeba se najde nějaký odborník a určí ti to přesně.

Je dost možné, že i tady v atlase jsou pod odkazem Krunýřovec vláknoocasý fotky nějaké Rineloricarie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 17:30 Majo Re: Majo
ehm teraz mi priatelka volala a ta mi vravela že to je Loricaria Filamentóza je to možne? čo som čital tak take sa velmi nechovaju v akvarku pre ich velké rozmery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 17:12 Majo Re: NHKG
aj som si myslel len to sfarbenie mi nejako nesedelo tak dakujem :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 17:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Majo
Rineloricaria sp. Určit přesný druh je skoro nemožné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 17:07 Majo poradte prosim
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte dnes som dostal od priatelky k narodkam ancika teda aspon dufam vedeli by ste mi poradiť čo je to presne za druh nech si to môžem naštudovať presnejšie prosim dakujem :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2016 16:10 lefalo Re: PaDa
Nemocná ryba, tzv. danajský dar... ;-)
Edit: koukám, že v inzerátech to už je, tak hodně štěstí někomu



No,inzerát jsem dala dříve než jsem si přečetla odpověď,že vypadá jako nemocný.Inzerát samozřejmě stáhnu,nechám jej v karanténě,pokud bude zdravý,tak jej vyměním ( daruji),pokud ne,přeléčím a vyměním (daruji).I tak díky,já bych si toho,že je pohublý nevšimla,nemám ještě zkušenosti :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 16:06 lefalo Re: PaDa
No, to je problém nepoučených nákupů na burze. V kamenném obchodě by nebyl problém rybu vrátit, s těmi informacemi co ti k ní dali...
Nevím, kdy máte další burzu, ale otloukl bych to tam tomu prodejci o hlavu ano


no,další burza je myslím 27.2.,ale tak nějak nemám paměť na tváře a bloudit tam a hledat onoho prodejce se mi moc nechce :-) .Dívala jsem se na ty ancistruse a vybrala si brvonosého(někde ho označují i jak modrého),tak snad tentokrát budu mít štěstí :-) .A za všechny rady a pomoc děkuji,jsem začátečník a ve spoustě věcí zatím tápu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 15:53 lefalo Re: Legioix
Já myslím, že to je Krunýřovec guyanský. Pokud se nemýlím a máte 400l akvárium, tak klidně dokupte dalšího. V dospělosti dorůstá délky okolo 40cm.


Tak já doufám,že snad ne tone .........strašně jsem chtěla ancistruse do akva,byla jsem v sobotu na burze a donesla si odtamtud místo něj Trnovce,kterého teď musím dát pryč,protože prostor na něj prostě nemám,dostala jsem místo něj opravdu ancistruse,jenže jestli je to opravdu ten,co jste jej tipl,tak "dárek" bude muset jít také k jiným majitelům,to bych šla z louže pod okap tone .Všechny rybky jsem pečlivě vybírala a tady s tou už jsem podruhé v háji :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 15:41 lefalo Re: jamajcan
Dobrý den,já si to vlákno přečetla a už jsem si dala inzerát,že jej vyměním za rostlinku do akvárka.Jen jste mě teď postrašil s tou pohublostí,pořád ho pozoruji,jestli má ještě nějaké jiné příznaky a nezdá se....ani nevypadá pohublý,žádné hlenovité výkaly,čilý je dost...jen přemýšlím,jestli jsem ho nevyfotila ze špatného úhlu,že by to voda zkreslila?Odkazy jsem si uložila a i přípravky na léčbu-tímto děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 14:47 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: jamajcan
popř. darujte
Nemocná ryba, tzv. danajský dar... ;-)
Edit: koukám, že v inzerátech to už je, tak hodně štěstí někomu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 14:47 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: lefalo
mám ho teprve od soboty z burzy v Olomouci :-( Prý skvěle žere řasy.
No, to je problém nepoučených nákupů na burze. V kamenném obchodě by nebyl problém rybu vrátit, s těmi informacemi co ti k ní dali...
Nevím, kdy máte další burzu, ale otloukl bych to tam tomu prodejci o hlavu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 14:00 jamajcan Re: lefalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2016 13:58 jamajcan Re: lefalo
Takže od začátku. Tahle ryba opravdu řasy nežere. Až povyroste, tak neonky sežere jako přirozenou potravu. Dával jsem odkaz na vlákno o jeho chovu. Do dané litráže a osádky je nevhodný. Pokud můžete, tak toho trnovce vraťe, popř. darujte. Mluvím o tom Trnovci bělopruhém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 13:55 Muž Legioix [574] Re: lefalo
Já myslím, že to je Krunýřovec guyanský. Pokud se nemýlím a máte 400l akvárium, tak klidně dokupte dalšího. V dospělosti dorůstá délky okolo 40cm.

lefalo napsala: a ten trnovec.Jak poznám ,že má ty parazity a jakou léčbu prosím?Děkuji a přeji hezký den :-)

discus.sk/…

www.sklorex-akvarium.cz/…


www.srovnanicen.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 13:45 lefalo Re: jamajcan
Dobrý den,krmení mají dost,mám ho teprve od soboty z burzy v Olomouci :-( .Já chtěla ancistruse a prodávajícího jsem se ptala,jestli se tato rybka hodí do 112 l akvaria,prý ano a skvěle žere řasy.Jsem laik,akvárko mám chvíli,snažím se rybkám vytvořit co nejlepší podmínky a teď mám rybku,pro kterou je moje akva malé a navíc nemocnou tone .Krmení mám vločkové Tetra min,od Dajan Tablets bottom pro rybičky u dna,vločky se spirulou a sušené dafnie.Sestava v akva je :neonky červené(10),tetry krvavé(6),párek čichavců zakrslých,molla black a gold(6),jeden ancistrus(teď darovaný) a ten trnovec.Jak poznám ,že má ty parazity a jakou léčbu prosím?Děkuji a přeji hezký den :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 13:32 lefalo – Ancistrus sp,nebo claronský,či jiný?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dostala jsem ancistruse,podle atlasu se mi zdá,že by to mohl být ancistrus sp,nebo claronský a samička.Můžu poprosit o pomoc s určením?Chtěla bych jí(nebo mu),dokoupit partnery(od dárce to nezjistím,prostě koupil ancistruse :-D ).Děkuji za pomoc :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2016 16:14 jamajcan Re: lefalo
Ještě bych doplnil kolegu. Vzhledem k tomu, jak je vyhublý bych to viděl na napadení střevními parazity. Tyhle ryby na to dost trpí.
rybicky.net/forum/3375-trnovec-belopruhy--chov…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2016 12:10 Muž Legioix [574] Re: lefalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 12:00 lefalo – jaký je to ancistrus
Fotka k příspěvku Můžete mi prosím někdo poradit jméno tohoto ancistruse?Děkuji moc :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2015 14:15 katrina – Ancík
Fotka k příspěvku Dobrý den, chci se ujistit, jestli mám pravdu. Je tohle ancistrus L144? Četla jsem, že tyhle černé skvrny po čase až vyroste zmizí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 08:13 radim Re: Dasa
Rineloricaria aequalicuspis
Rineloricaria altipinnis
Rineloricaria anhanguapitan
Rineloricaria anitae
Rineloricaria aurata
Rineloricaria baliola
Rineloricaria beni
Rineloricaria cacerensis
Rineloricaria cadeae
Rineloricaria capitonia
Rineloricaria caracasensis
Rineloricaria castroi
Rineloricaria catamarcensis
Rineloricaria cubataonis
Rineloricaria daraha
Rineloricaria eigenmanni
Rineloricaria fallax
Rineloricaria felipponei
Rineloricaria formosa
Rineloricaria hasemani
Rineloricaria henselii
Rineloricaria heteroptera
Rineloricaria hoehnei
Rineloricaria isaaci
Rineloricaria jaragu
Rineloricaria jubata
Rineloricaria konopickyi
Rineloricaria kronei
Rineloricaria lanceolata
Rineloricaria langei
Rineloricaria latirostris
Rineloricaria lima
Rineloricaria longicauda
Rineloricaria maacki
Rineloricaria magdalenae
Rineloricaria malabarbai
Rineloricaria maquinensis
Rineloricaria melini
Rineloricaria microlepidogaster
Rineloricaria microlepidota
Rineloricaria misionera
Rineloricaria morrowi
Rineloricaria nigricauda
Rineloricaria osvaldoi
Rineloricaria pareiacantha
Rineloricaria parva
Rineloricaria pentamaculata
Rineloricaria phoxocephala
Rineloricaria platyura
Rineloricaria quadrensis
Rineloricaria reisi
Rineloricaria sanga
Rineloricaria setepovos
Rineloricaria sneiderni
Rineloricaria steindachneri
Rineloricaria stellata
Rineloricaria stewarti
Rineloricaria strigilata
Rineloricaria teffeana
Rineloricaria thrissoceps
Rineloricaria tropeira
Rineloricaria wolfei
Rineloricaria zaina

Daso tvoji snahu cením, ale nemusíš to hledat. Otázku položím přímo dodavateli, což je s největší pravděpodobností Macenauer.
Ty ryby (asi nejsou všechny) jsem ti sem dal, aby jsi pochopila co ti tady kolegové píší. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 04:53 - Re: Dasa
To je široký pojem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 01:00 Dasa Re: Hansel
ne,nemela to byt provokace,jen mi tam pri kopirovani zmizela druha cast nazvu,aniz bych si vsimla...nikdo neni neomylny... Rineloricaria
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 00:29 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Dasa
To už je ale vážně provokace a hodně hloupej vtip tohle ne? hmm smich Najdi si co to slůvko "Loricariidae" znamená a pak zkoušej radit. Nebo se zabav jinak, než mařením práce zdejších moderátorů .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 23:41 Dasa Re: radim
a co tohle?? Loricariidae ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 19:52 radim Re: Dasa
ten to opravdu není :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 19:34 Dasa Re: radim
Krunýřovec mnohoostný???
www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 18:05 radim Re: LiborSprysl
Mise obchod byla neúspěšná...
Žádný katalog ryb prý nemají (sám jsem v něm jednou listoval) a mám přinést fotku. Holky říkaly, že to poznají hmm Chtěl bych tomu věřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 12:29 radim Re: LiborSprysl
to není špatný nápad
projdu si ten jejich katalog ryb, co mají na prodejně a doma v klidu porovnám s fotkama ve vyhledávači :-)
Líbí se mi na rybě, že je neustále aktivní.
Ze začátku se i zahrabávala na spůsob trnuch, ale s tím naštěstí přestala, jinak by mohla zle dopadnout... Jako širokohlavci, které mi ryby vyhrabaly a zabily:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 04:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
No ale teď pryč od huby (na jiné fotky jsem nekoukal)...ta hřbetní ploutev a konec těla to k těm lórám hází....zkus cestu zpátky...od obchodu směrem dozadu...třeba se dostaneš ke zdroji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 15:33 radim
rybicky.net/k/forum/518577.jpg
tady je o rok mladší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 15:30 radim
chtěl bych tomu sehnat samici, ale to bude asi složité :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 15:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
Se obávám, že to bude spíš sturisoma...s ohledem na to, že je to z marketu...i když pod názvem ... ale ten dává dodavatel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 15:22 radim Re: LiborSprysl
s touto rybou koupeni oba dva pod názvem Hemiloricaria lanceolata.
rybicky.net/fotogalerie.php…
Vzal jsem si ji schválně, protože byla jinší než všechny ostatní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 15:17 radim Re: LiborSprysl
ZOO PANDA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 15:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
Znáš původ? Už jsem viděl i docela dobře se křížící....takové jsem měl zlaté
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 14:38 radim
rybicky.net/fotogalerie.php…
nebo ještě takto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 14:37 radim
Fotka k příspěvku držtička
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 14:36 radim
Fotka k příspěvku hlava
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 14:36 radim
Fotka k příspěvku poradí někdo? už jsem se ptal tak před rokem, no ryba se trochu změnila a dospěla
jediné co si troufnu říct je, že je to samec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 09:34 Muž patamatix [408] Re: prasan
Tak jste mě utloukly argumentama :-) ,popravdě jsem o tomto netušil,jak to je stydim Měl to být vtip,nu což zas jsem moudřejší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 07:23 - Re: patamatix
L či LDA čísla v skutočnosti označujú miesto/ lokalitu výskytu daného druhu.Pretože ich je ešte nespočetné množstvo nepopísaných.Až bude známe rodové i druhové meno,tak označenie nebude potrebné.Ako napísal radim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.03.2014 07:05 radim Re: patamatix
Pro ty křížence se L označení nepoužívá.
U takových neurčitých ryb se dává za rod právě ta zkratka sp. (species - druh) a je to...
Tady na stránkách je pěkný článek, kde je to rozdělení vysvětlené.
rybicky.net/clanky/490-krunyrovci-loricariidae
a až je páni vědátoři jednou všechny popíšou, tak třeba označení L zmizí...stejně ale nepopíšou, protože někde pod tím kořenem bude vždy nějaký schovaný
hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6805x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17775-jaky-je-to-ancistrus?od=51