Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to Ancistrus?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to Ancistrus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   21.03.2014 19:51 Muž patamatix [408] Re: radim
Je pravda,že se to kříží všechno se vším :-D A pak ji musejí dávat čísla,protože jména došli smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 19:49 radim
Spojovat zbarvení takového prcka s dospělou rybou nemá snad ani smysl. V dospělosti takové strakaté zbarvení mít vůbec nemusí. Když si projedete a.sp. v různých prezentacích, tak jsou rozdílní skoro všichni :-D kdoví co nám to všem doma plave za mix:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 19:32 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: patamatix
taky bych řekl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 19:18 Muž patamatix [408]
A nemohl by to být tento? rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_claronsky Ale je to jen tipování. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 19:14 Muž patamatix [408]
No já bych výjmečně s kolegou souhlasil :-) ,nemyslím si že je toto sp.nějakou desítku jsem odchoval a takhle nevypadali ani jako malí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2014 15:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Hansel
Hansel napsal: Je to obyč, jen je to 3 cm mlaďák palec .To dospělácké vybarvení přijde až časem.
Nóóó...nebyl bych si tak sicher jistý...To je i u tak malé ryby hodně nestandardní zbarvení....mišuňk bezpochyby...ale s čím.... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 22:54 Muž RadekH1 [129] Re: Hansel
Dík. Taková odpověď úplně stačí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 22:53 radim Re: RadekH1
už jsem viděl i zelené mimina ancistrus sp. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 22:17 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: RadekH1
Je to obyč, jen je to 3 cm mlaďák palec .To dospělácké vybarvení přijde až časem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 22:04 Muž RadekH1 [129] Re: radim
No jasně, že ta fotka je z toho inzerátu, ale když se tu podívám na fotky tak mi nepřijde jako Obyčejný. a proto sem se tu ptal co to je zač.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 21:40 radim Re: RadekH1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 21:36 Muž RadekH1 [129] Re: radim
To sem nepochopil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 20:29 radim Re: RadekH1
Doporučuji zavolat na toto číslo 720616687 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 17:57 Muž RadekH1 [129]
Fotka k příspěvku Prosím, jaký je to ancistrus???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.03.2014 20:36 radim Re: Zober
Bunocephalus coracoideus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 20:29 Muž Zober [1] – Aka je to ryba?
Fotka k příspěvku Dostal som tuto rybu od znameho, ktory rusil akvarium. Vraj Ancistrus ale mne sa nezda, ze by to bol ancistrus. V akvariu ho vobec nie je vidiet, lebo stale je zahrabany v strku. Dnes som robil vacsiu udrzbu v akvariu, tak som ho odfotil, ked bol vyloveny.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 22:44 MigelR1 Re: radim
No nádrž je cca 430l netto takže se tam vejde....má asi 18 cm. je opravdu pěknej. Rád bych mluvil s někým, kdo ho chová..zkušenosti a tak podobně..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 19:31 radim Re: VojtaBatman
ten pardál je spíš rostlinožravý, ale sežere vše a nejvíc ti poroste po masité stravě ;-) už bych se mu pomalu díval po novém domově a 4 ancistrusi budou časem taky moc na těch 60L :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.02.2014 19:28 JoKa Re: VojtaBatman
ale jak koukám tak se mi ten pardalí moc nehodí
Oni se ti tam nehodí ani ti 4 ancáci... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 19:21 VojtaBatman Re: radim
Tak to díky no mám 60l akva, ale jak koukám tak se mi ten pardalí moc nehodí tak vůbec nevím,jinak je krmí granulkama co jim po zasnutí házim na dno a občas jsem dal kousek salátu je to dobře?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 19:17 radim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 19:15 VojtaBatman – Rybka
Fotka k příspěvku Mám 4 tyto rybky a vůbec nevím jak se jmenují?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 19:14 radim Re: VojtaBatman
můžu se zeptat na velikost nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 19:13 VojtaBatman Re: radim
Tak to děkuji no mám ho asi 14 dní a zdá se mi že už trochu vyrostl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 19:07 radim Re: VojtaBatman
vypadá to na velmi mladého Pterygoplichthys pardalis, ale s jistotu to opravdu netvrdím... je ještě prďola ;-) každopádně to v dospělosti bude velká ryba! Při dobrém krmení rostou jak o závod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 19:01 VojtaBatman – Nevím copak je zač?
Fotka k příspěvku copak je to za rybku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 19:57 JoKa Re: radim
Tak čistě pro uvedení věcí na pravou míru...
Psal jsem, že je odchovávám a že vypadají stejně, jako ti prcci, co byli na fotce. Moji dospěláci jsou červení, jejich mladí trochu světlejší a to proč? Protože ryby nebarvím (do té debaty jsem ani nevěděl, že se to tak houfně dělá). Původně jsem se domníval, že s věkem ztmavnou, ale mýlil jsem se...
Moji dospěláci jsou super redi, takový, jak mají vypadat, a proto jsem myslel, že moji mladí (bez přibarvování), kteří byli světlejší (vypadající stejně jako ti na fotce) také ztmavnou a budou "dokonalí" super redi... V tom jsem se mýlil a po debatě s Liborem i uznal... Proto jsem neotočil, ale upřesnil svůj názor a myšlenku. Zároveň jsem prohlásil, že pokud by tazatelka chtěla opravdu super redy, bude muset barvit a že její super redi nejsou "tabulkově" dokonalí...
Víš, já své zastřené oči umím otevřít, pokud mi k tomu někdo dá podmět a dokážu uznat svůj omyl, pokud se pletu... Od toho jsme tady na fóru a navíc nikdo neví všechno...
Není to o tom, že bych lezl někomu do zadnice, ale o tom, že umím uznat, že nemám pravdu, nebo že se pletu...

Ad1) místo hraní se slovY, se zasoustřeď na svojí češtinu, tolik gramatických chyb v jednom příspěvku jsem dlouho neviděl.
Ad2) místo pokusů o moderování fóra (nemyslím toto vlákno konkrétně, ty víš moc dobře, co mám na mysli), bych spíš přemýšlel, jak mu opravdu prospět.
Ad3) místo hledání chyb a omylů druhých, číhání, až někdo napíše kravinu a tu mu hned vpálit bych opět spíš přemýšlel, jak poradit a ne jen kritizovat.
Ad4) komu dojdou argumenty a jako obranu začne urážet, ztrapňovat a ponižovat, tomu se říká malé děcko.
Ad5) dej si mě kam chceš, do ignor, přátel, na nástěnku, je mi to fakt jedno, kvůli tobě, ani přátelství s tebou, tu fakt nejsem.

A ok, považuj to klidně za uzavřené, nebo ne, ale jestli chceš něco dodat, napiš mi SZ (já tě do ignor dávat nebudu, já se nebojím tvého případného vzkazu a v klidu odpovím), ať nezahmyzíme fórum debatou, která už nikoho nebaví, ani mě, ani tebe... Už teď jsme určitě pár opravdových moderátorů nakrkli...

Měj se krásně... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 19:20 radim
podivej, já budu žít v tom, že jsou to vyšlechtěné ryby, ktré lze efektivně pro prodej přibarvit a ty si nech to, že jsou všichni super redi obarvené ryby a že tak i vznikli... i s těmi vykřičníky X-)

tady tvůj: "A jen pro otevření tvých zastřených očí, všichni super redi jsou obarvení!!! Jak jinak si myslíš, že vznikli??"

tím to je pro mě uzavřené a už na to nemám dál náladu...měj se, nebo směj se jak chceš ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 19:09 radim Re: Urtman
pořád nic nevidím, ale to je jedno X-) Vidím kam ten rozhovor směřuješ. Hraní se slovi.
Ono nic jiné ani napsat nešlo na ty tvoje vykřičníky za barvením super red ne taky ten můj malý sarkasmus přišel až po tvém užasném barvícím výroku, tak nevím co to meleš...
Citovat tolik věcí jsem jaksi ještě nezkoušel...holt nejsem takový opisovač cizích myšlenek, jak uvádíš. Dvakrát jsi v té debatě tvrdil jak jsou to super red a pak se objeví někdo, kdo otevře tvoje zastřené super red oči a hned tady dotičné vysvětluješ, že to vlastně ti super redi nejsou, že má jen nějaké barvičky a musí se s tím smířit... :-D Prostě kam se foukne, tam se běží co? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 16:49 JoKa Re: radim
a ted mi prosím cituj kde jsem napsal, že je to původní forma!
Přesně tady:
že je to vyšlechtěná forma je pro mě taky novinka!!! potlesk

A teď zas prosím cituj ty mě, kde si protiřečím??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 08:48 radim Re: Joshuax
a životnost? 5 minut? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2014 08:42 Muž Joshuax [17]
ja je pribarvuju normalne lakem na nehty, Uz mam takhle vyslechtenou fialovou, zelenou ci modrou verzi. Ted se chystam experimentovat s perleti, tak doufam, ze to vyjde, protoze je trosku tezke odhadnout spravne vrstvu. Kdyz se to prezene, tak to jmenu krunyrovec dava uplnejiny rozmer a rybka pak nemuze plavat. Ale zase to dobre vypada ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 08:28 radim
reagoval jsem na přibarvení těch jejich prcků astaxanthinem a že to není obarvení trvalé! proto nově koupené ryby v akva časem umí vyblednout, protože to do nich chovatelé cpou horem pádem kvůli pěknější barvě, která je atraktivnější pro konečného laika zákazníka kterému o nic než tu barvu nejde hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 08:24 radim Re: Urtman
no, tak jsem si tě zase odebral, nebo přidal to je jedno...a ted mi prosím cituj kde jsem napsal, že je to původní forma! Takovou blbost bych nenapsal i kybych byl smyslů zbavený
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 08:15 JoKa Re: LiborSprysl
No vzdyt jo. Ja reagoval na Radimovu ironckou poznamku, ze je to puvodni forma a ne slechtena. Super red vznikl krizenim ancaka sp. a tusim (ted si nejsem jist, domnivam se) L041 a jeho barvy jsou umele podporovany...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 07:30 radim Re: MigelR1
oblíbený nevim, ale je to docela žrout a macek, tak se do většiny akva nehodí ;-) já bych za takový omyl byl rád jestli máš odpovídající nádrž...je to pěknější kosek než gibouš ano aspoň teda pro moje oko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 05:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Urtman napsal:A jen pro otevření tvých zastřených očí, všichni super redi jsou obarvení!!! Jak jinak si myslíš, že vznikli?? Studuj, pak kritizuj, rádoby moderátore fóra...

Kucí, co to tu vyvádíte kvůlivá nějakejm čudlám? smich Pepo superredi nejsou obarvení. Jsou vyšlechtění a jejich barva je podporována nikoliv jen astáčem, on stejný efekt udělá i cyklop, nebo červená perla...a je to bezpochyby jedna z odchylek red and brown (LDA)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 00:28 MigelR1 Re: radim
Děkuji, mohl by to být on. Nikde jsem nenašel, že by ho měl někdo doma, nebo kde ho koupit. To znamená, že není oblíbený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2014 20:45 radim
Pterygoplichthys joselimaianus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:43 JoKa Re: MigelR1
je go gibbiceps?? roste pěkně, koupil jsem ho jako obyčejnýho ancistruse, ale nebude to ancistrus sp.
Neřeknu ti jaký to je, ale odpovím na dotaz. Ancistrus sp. to není rozhodně a gibouš také ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:39 MigelR1 – je to gibbiceps?
Fotka k příspěvku ještě přisátej na skle hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:37 MigelR1 – je to gibbiceps???
Fotka k příspěvku Ahojky ..kdo mi poradí? je go gibbiceps?? roste pěkně, koupil jsem ho jako obyčejnýho ancistruse, ale nebude to ancistrus sp.
Děkuji za určení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:05 radim
no, zasypal jsi mě opět převratnými informacemi tentokrát o barvení ryb :-D že je to vyšlechtěná forma je pro mě taky novinka!!! potlesk klidně se s tím astaxanthinem aj zadav, ale takto reagujícího arogantního troubu co tady nejmenovaným akvaristům leze akorát do zadnice na očích mít určitě nemusím...ignor ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 19:46 JoKa Re: radim
Nevím, jak to co nejlépe vysvětlit, ale neprotiřečím, jenom jsme si s Liborem ujasnili pár věcí a dá se říct, že měl, dle mého částečně pravdu. Jsou červení, ale asi opravdu nepatří do "škatulky" super red...
A jen pro otevření tvých zastřených očí, všichni super redi jsou obarvení!!! Jak jinak si myslíš, že vznikli??
Studuj, pak kritizuj, rádoby moderátore fóra...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 19:39 radim
ten astaxanthin je neobarví trvale...je to dočasné. Musela by je tím krmit pořád.
nemyslím že by se s něčím potřebavala smiřovat ..jen chtěla vědět co jsou zač hmm
jinak si trochu protiřečíš oproti tvé nejen první reakci
píšeš že super redy odchováváš a jsou úplně stejní jak ten její, to znamená, že máš samé nepovedené nebo obarvené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 19:24 JoKa Re: KEDAR
Než vyneseš závěr, tak listuj směrem dolů a čti. Já za tuto jednoznačnou identifikaci dostal kartáč... smich
A je pravda, že tak jednoznačné to není, jako se zdá... Však jak říkám, listuj a čti, je to poměrně zajímavé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 19:22 JoKa Re: Lenisek
Tak s ohledem na předchozí debatu bych to shrnul a vytvořil tím (doufám) kompromis.
Původně ti to paní zcela jistě prodala, nebo dala jako super red. Nemají ovšem zcela takovou barvu, jakou by měli tabulkově mít... Takže když se tě někdo zeptá, co vlastně doma máš, můžeš odpovědět buď nepovedený super red, nebo obarvený ancistrus sp.
Takže se s tím buď smiř (rozhodně nejsou ošklivý), nebo, kdybys chtěla opravdu super red, tak do nich futruj krmivo s astaxantinem. Jsou ještě mladí, měli by jít ještě přibarvit poměrně snadno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 19:21 Muž KEDAR [0] - Cichlidy
řekl bych že Ancistrus sp super red
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 19:16 radim Re: Lenisek
už jsem to hledal stydim je to z 2011
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 18:53 Žena Lenisek [17]
je to starší foto :) stáhla jsem si fotku od paní co mi je dala :) Jen aby jste viděli barvu rodičů :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6805x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17775-jaky-je-to-ancistrus?od=101