Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to Ancistrus?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to Ancistrus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 16:45 JoKa Re: LiborSprysl
No zrovna super redy odchovávám a přesně takto mladí vypadají... Uvidíme, necháme se překvapit, ale podle mě to super red je...
Co jiného by z toho mohlo být? Albín, nebo goldík?? Na to je zas moc tmavý, nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 05:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Urtman napsal: Ancistrus super red
Pepo ne každý zlaťák, který je víc do oranžova nutně musí být "super redem". I když i takové bledule mnozí takto nazývají...Já bych si to u takhle mladé rybky netroufl...S dospíváním může stále více blednout, až z ní bude trochu víc žlutá ryba... ;-) Už jsem to párkrát zažil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 23:21 Žena Lenisek [17] Re: Urtman
děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2014 22:23 JoKa Re: Lenisek
Ancistrus super red
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:02 Žena Lenisek [17] – ancistrus
Fotka k příspěvku Zdravim vás, dneska jsem dostala dvě tyhle miminka..rodiče jsou uplně oranžoví a prckové taky. Můžete mi prosím poradit přesný název?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:36 radim
to na věci nic nemění... jinak teda pěkný prcek, kde ti ho prodali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 20:25 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: radim
Ale tenhle je žlutější. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 22:10 radim Re: Čeníček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:36 Muž Čeníček [-22] - cichlidky
Fotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat jaký je tenhle ancistrus?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:26 Mikmiku Re: romant
V tom spěchu mě to nenapadlo, ale nechci se vymlouvat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:13 R Muž romant [27987] Re: Mikmiku
Hele, to jsou pitomosti, proč tam nedat jeho vodu z akvária? Holt, jsou věci který nepoberu, ale to je jenom a jenom můj problém. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:10 Mikmiku Re: radim
Dával jsem čistou do které jsem dal AquaSafe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 18:57 radim Re: Mikmiku
to oko nevypadá zdravě
za mě pořád Hypancistrus sp. L262 , ale hádat se nebudu X-)
doufám, že jsi mu při tom přelovení za účelem focení dal aspoň vodu z akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:24 Mikmiku
Fotka k příspěvku Doufám že to bude už dostačující
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 09:11 radim Re: Mikmiku
ten je ale kropenatý :-)
taky se přidám s vlastním tipem: Hypancistrus sp. L262
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 05:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: xx
Já jsem také psal, které z tečkovaných jsem v Rychnově viděl...Uvidíme další pokus o fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 00:12 Mikmiku
Zítra se pokusím udělat ostřejší a lepší fotku. Jinak díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 22:39 xx Re: LiborSprysl
Na fotkách od Mikmiku není Ancistrus.

Bohužel ani ta poslední fotka z 16:06 není tak ostrá, aby se dalo říct o jakého krunýřovce jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 22:27 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: LiborSprysl
Taky mi prošel hlavou ale tvar těla, hladké čelo, postavení tlamky, oči a hlavně tvar ocasu mě zavedly mezi hypancistruse. Uvidíme, třeba přiletí lepší fotka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 22:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mikmiku
leod.igon.org/…

tito byli v Rychnově...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 16:13 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Mikmiku
Hypancistrus sp. /L136a.... ale špatná fotka, ruku do ohně bych za to nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 16:06 Mikmiku Re: Mikmiku
Fotka k příspěvku Nakonec se mi ho podařilo vyfotit líp
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 15:46 Mikmiku Re: xx
Fotka k příspěvku Je tečkovaný, velikost je asi 6 cm. cena byla 300. Pokusím se najít lepší fotku ale je furt zalezlí.

Našel jsem. Jestli nebude stačit tak se pokusím o lepší fotografii
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 15:35 xx Re: Mikmiku
To nebude Ancistrus. Když budu hodně velký věštec, ze všeho nejvíc mi to připomíná tvarem hlavy Scobinancistruse. :-)

Nejen že není poznat kresba ryby (je to tečkované nebo pruhované?), na té fotce nejde vidět ani pořádně tvar těla, protože je to focené pod úhlem. Lepší fotka by nebyla? Nejlépe klasicky z boku.

Co délka a cena ryby? Nevím, co se v poslední době prodávalo v Rychnově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 14:53 Mikmiku – Co je to za Ancistruse ?
Fotka k příspěvku Dobrý den všem. Toho to ancistruse sem zakoupil před rokem na akvaristické výstavě v Rychnově nad Kněžnou. Mělo by jít o jedince z volné přírody. Všem děkuji za odpovědi
S pozdravem Michael
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.09.2013 15:31 Muž rudolf [4681] Re: Urtman
"Plecostomus", tedy správně nějaký krunýřovec rodu Hypostomus, to není v žádném případě. Vysvětlení si stačí přečíst ve vlákně "Jaký je to krunýřovec?" ( rybicky.net/forum/7943…), kam ostatně patří celá diskuse o této rybě, protože to není Ancistrus. Je to krunýřovec rodu Pterygoplichthys, druhové určení není možné, ryby jsou příliš malé, je třeba počkat, až trochu vyrostou.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 15:03 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Urtman
Běžný druh krunýřovce to je, jen patří mezi ryby které se v akváriích rozmnožují neochotně, odbtížně a jen sporadicky (to platí jak pro pardala tak pro plecostoma). Jinak je to krom potřeb na prostor velice nenáročná a vytrvalá ryba. Jen ověřujte, tak vztahovačný, aby mě to urazilo nejsem a dělám to samé když něco zjišťuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 14:26 JoKa Re: Hansel
Aha, tak to jsem netušil, že je tak náročný (Pardál). Četl jsem, že je to běžný druh krunýřovce, tak jsem předpokládal, že půjde tak nějak normálně rozmnožit. Na úrovni hormonální stimulace opravdu nejsem... Co myslí ostaní? Je to pardál, nebo plecostomus? Ne že bych Vám nevěřil, ale raději bych měl víc názorů... Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.09.2013 13:58 JoKa Re: savan
Krunýřovec siťovaný = gibiceps = gibouš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 13:09 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Urtman
No.... nevím jak na tom jste ... ale bez hormonální stimulace a v podmínkách hobby akvaristů, se u obou zmíněných druhů asi nemá smysl rozmnožováním zabývat. Je to hodně ojedinělé, složité a hádám, že se to ani nevyplatí. Takže jen zajistit velkou nádrž, a užívat si krásou velkou dlouhověkou rybu, víc bych v tom asi nehledal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.09.2013 11:48 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Kaplan007
Mne to pripadá ako klasický gibouš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 11:35 Muž Kaplan007 [51] Re: Zoidik
To by klidně mohl když tak koukám na fotky... Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.09.2013 11:26 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kaplan007
řekl bych že krunýřovec síťovaný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 10:43 Muž Kaplan007 [51]
Fotka k příspěvku Copak je to za druh Ancistruse?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 09:30 JoKa Re: Hansel
Chov nehraje roli, ale odchov je trochu jiný ne? Někde jsem četl, že Pardál si vyhrabává jamku do substrátu, co je na tom pravdy? Pokud to jsou opravdu pardálové, tak je mám poprvé a nemám s nimi ještě zkušenost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 01:28 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Urtman
Taky to vidím na pardála. V chovu to asi roli nehraje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 20:43 JoKa – Pomoc s identifikací
Fotka k příspěvku Ještě druhý kus.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 20:42 JoKa – Pomoc s identifikací
Fotka k příspěvku Zdravím všechny. Potřebuju poradit s identifikací krunýřovce. V akvaristice jsem to koupil pod označením plecostomus, ale čím více roste, nabývám dojmu, že to není plecostomus, ale krunýřovec pardálí. Co myslíte vy?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 23:56 radim Re: xx
nějak mi to uteklo, že jste mi ještě odepsal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 23:49 radim
Fotka k příspěvku ostatní jsou zbarvení-pruhovaní takto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 23:44 radim Re: prasan
Fotka k příspěvku a tady je ten můj odlišný panaque maccus... je to jiná ryba, nebo jen jinak vybarvený maccus? Má i jinší oči narozdíl od ostatních sedmi kousků...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 23:39 radim Re: xx
Má cca 12 cm a barva se nemění s podkladem. Je pořád světlá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.08.2013 09:35 xx Re: radim
Sturisomatichthys - ano, tvar hlavy i těla odpovídá viz ten můj první obecný odkaz, ale nevím jestli je to leightoni. Nezdá se mi kresba, celkově je ta tvoje ryba proti LG6 hodně světlá.

Kolik měří? Když sedí v akváriu na nějakém tmavším podkladu má výraznější kresbu nebo barvu nemění a je stále tak světlá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 16:22 radim
už asi mám...Sturisomatichthys leightoni nevím jestli určitě, ale tato ryba je vlastně úplně ono :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 16:12 - Re: LiborSprysl
Je ich cez 200 takmer podobných,to je na dlho.I v predajniach sa tieto druhy zamieňajú a veľa krát názov v predajni nie je správny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 16:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal: Len tak ma napadlo.Ja ich mám sú podobné,ale či je to presne ono to ti nik nezaručí.A myslím,že tá L.filamentosa či L.simillima sú momentálne najčastejšie predávané.


Filamentosa má kulatější a menší hlavu, similima má hlavu úplně jinou, a je od těchto lorek tak výrazně odlišná, že záměna nehrozí tímto směrem. Toto je také na pováženou...:-)Sturisomatichthys. Ale on se třeba objeví pan doktor, jestli není na dovolené a dá rozžehnání...ten se neplete... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 15:48 radim Re: prasan
nastražím bramboru :-D zrovna velký pozér to není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 15:45 - Re: radim
Daj foto,ak máš.Na stránke čo som ti dal odkaz sa toho dá nájsť požehnane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 15:37 radim Re: prasan
Nechám hmm Už teď mám v akva pro mě nějakého neznámého panaka. Strávil jsem nad ním hodiny hledáním a nic moc jsem nenašel. Nějak se vecpal mezi apuerce...barvy má stejné, ale jiné složitější kresby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 11:54 - Re: radim
Len tak ma napadlo.Ja ich mám sú podobné,ale či je to presne ono to ti nik nezaručí.A myslím,že tá L.filamentosa či L.simillima sú momentálne najčastejšie predávané.
To obrovské čudo na fotke čo si dal je pravdepodobne Loricaria lentiginosa.
Je ich nespočetné množstvo.Niekoľko si môžeš pozrieť tu:
www.planetcatfish.com/…
Na pravo je 25 najčastejšie chovaných.
PS:Nechaj sa prekvapiť až to vyrastie. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6805x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17775-jaky-je-to-ancistrus?od=201