Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ostrava - prodejny

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ostrava - prodejny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2019 19:56 Muž mikig [512] - ŽivorodkyRe: NHKG
Jen pro upřesnění, vchod je z boční strany budovy nalevo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2019 18:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Skoro důchodce
Jenom upozorním, že prodejna je na druhé straně budovy než Středisko Přírodovědců. Jak jsem ji poprvé hledal, tak ze Střediska Přírodovědců na mě vyběhl dost nerudný chlap. Asi vypadám podezřele... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2019 13:00 Muž Skoro důchodce [21] Re: Thoros
Středisko Přírodovědců
Čkalovova 1881/10, 708 00 Ostrava-Poruba
599 527 321
Edit: goo.gl/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2018 12:57 R Muž afc1886 [14682] Re: Kochanski
Zverimex v Bohumíně mívá více druhů, ale teď jsem tam trochu déle nebyl. Zkus si tam zavolat, jsou dost ochotní. rybicky.net/obchody/842
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2018 12:03 jamajcan Re: Kochanski
Osmančík v Zátiší u Pusté Polomi něco mívá, jinak jestli jezdíš do Opavy, tak mám několik druhů a variet já ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 11:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kochanski
Na burze jsou mraky druhů, ale v prodejnách taky nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 11:45 Žena Kochanski [2]
Ahoj, nevíte někdo o prodejně v Ostravě či okolí, kde by prodávali více druhů krevetek (ne jen červené, ale třeba i yellow, nebo yellow neon..)? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 13:14 hurvajz77 Re: baletka
Když jsem to akutně řešil, tak mi pomohl pán Osmančík (www.akvaristika-ostrava.cz)
V sobotu, je ale zavřeno, takže nic moc.
Živou artemií mi nějakou prodal a k tomu jsem koupil i vajíčka k líhnutí na další dny. Nějaké mi ještě zůstaly, tak je klidně můžu darovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 11:43 Žena baletka [624]
Halo, někde v Ostravě živá artemie, mikry? Potřebuji akutně nakoupit pro potěr, ví někdo, kde bych mohla sehnat? Může být i okolí Ostravy, dojedu si.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 20:40 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Teenka
Já nechodím nakupovat prakticky do žádného zverimexu, tenhle ale znám, jelikož se tam často chodím kouknout a chodíval jsem tam poměrně nedávno zkoušet kupovat různé granule pro kocoury + pokud si vzpomínám jeden menší kořen jsem tam kupoval :-D
ale jinak nvm co bych k němu řekl, takový průměr, mrtvou rybu jsem tam asi nikdy neviděl nebo si nevzpomínám, jeden prodavač evidentně aspon něco málo o akvaristice věděl, ačkoli mi vnucoval rady o které jsem nestál :-D Takže co se týče výběru granulí pro kočky je celkem velký, ale ohledně akvaristiky osobní zkušenosti nemám, nicméně ryby jen naprosto běžné, málokdy tam je něco zajímavého hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 20:17 Teenka
ahoj, chodíte nakupovat K Zajíčkovi na Dubinu??co na ně říkáte?? love

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 11:43 xintruder Re: Pepan
To se hezky řekne, "nepochodíš u prodavače, jdi za vedoucím.." Zastavil jsem se tam s rodinou po tříhodinové cestě autem po celodenním výletu, v neděli večer, lidí jak opic (což tam běžně i u akvárek nevidím), obsluhují dva prodavači z jiných oddělení, co o tom nic neví, malá do toho brečí, že chce krysu, myši, morče, fretku a já se budu hádat s prodavačem, co? hop Předpokládám, že by měl mít aspoň základní znalosti, to je vše, co jsme chtěl říct.. Teď tam nakupuju když vím co chci a pokud nevím, tak jen když tam je paní, co se v tom vyzná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 20:16 Žena baletka [624] Re: lojzalojzovic
Díky! Nedávno jsem koupila nítě v tak strašném, hnijícím stavu (v jinak spolehlivé prodejně, takže jsem do krabičky předem nenakoukla), že se radši ptám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 18:46 Muž lojzalojzovic [327] Re: baletka
nitěnky beru dlouhodobě v centru na kuřím rynku v živě - malá měrka za 8,-, nikdy sem s nima neměl problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 15:29 Muž Robo [45] Re: xintruder
Tak pokud jsi byl ve Svinově tak se ani nedivím. Tam to byla kapitola sama pro sebe. Teď tam mají rekonstrukci tuším do 12.3.2014 tak doufám,že zdejší prodavače poslali na nějaké měsíční školení jak s rybama a akvarkáma zacházet. A nejlepší by bylo je úplně vyměnit. byl jsem tam jednou a to mi stačilo.
Jinak jak jsi psal o těch Kozmicích tak je to fakt paráda. Příjemně se pokacá poradí. jen ta otvírací doba je taková zvláštní.
Osmančík je taky super, byl jsem tam minulý týden a obměnili většinu sortimentu hlavně ryb. Velice ochotní a vstřícní. Na nítěnky chodím tam, ale odkud je oni berou to nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 15:22 Muž Robo [45] Re: Raviolka
Já jsem si koupil v Hornbachu na rudné hodně rostlinek i když jsou drahé hmm ,ale vodu mi do sáčku nikdy nenaleli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 14:37 Žena baletka [624]
A propos - prodava v Ostrave nekdo dobre zive krmeni? Pokud chci opravdu spolehlivou nitenku, musim az do Petrvaldu, koretru nebo patentku jsem ani nezahlidla. Da nekdo tip? Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 12:19 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Raviolka
Já netvrdím že ti prodavači jsou bez viny, ale už mě se.e, když se tady pořád dokola propírá totéž. Přitom nechápu jednu věc. Když si dotyčný vybírá nový mobil, počítač, kávovar, pračku, tak tvrdne na internetu třeba týden a hledá a porovnává parametry a cenové relace. Pak tentýž člověk vleze do akvaristiky a bez rozmyslu nakoupí a ten nákup si ani neohlídá. Proboha proč se ti lidi tak chovají? Já si hraji s akvaristikou už nějaký ten pátek. Pamatuji dobu, kdy nebyl internet, k mání bylo jenom pár knížek a pokud si chtěl člověk přečíst něco zahraničního, tak si to zarezervoval ve vědecké knihovně, přičemž mu ta knížka přišla třeba za půl roku. Dneska ti lidi mají ty informace doslova pod nosem a chovají se jako malá děcka. Tak pardon, že jsem vypěnil, ale tohle chování prostě nechápu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2014 12:04 Žena Raviolka [2154] Re: Pepan
Pepan napsal: Kdyby si každý před nákupem něco o těch rybách přečetl a při nákupu se řídil více rozumem než emocemi, tohle vlákno by bylo mnohem stručnější.
Stručnější by bylo, kdybyste dotyčného všichni místo poučení větou "to sis měl přece ohlídat přímo v prodejně" - naprostý souhlas, ale stačí to jednou - nekárali pořád dokolečka a naprosto nestručně ;-). Na druhou stranu, xintruder do tématu přispěl svým platným hodnocením obchodů. Ač udělal sám chybu, tak způsob balení živých tvorů o kvalitě prodavačů v Hornbachu vypovídá (kdyby to v prodejně vyřešil, tak podstatu to přece nijak nezmění).
Mimochodem, v Hornbachu na Rudné mi pořád lijí do sáčku s rostlinami vodu a já jim pořád říkám, ať ji zase vylejí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2014 08:51 Žena petulinakk [2016] Re: xintruder
K tomu, co už psali jiní níž, už asi není moc co dodat... nezbývá, než si vzít poučení.

Situace, kdy prodavač v obchodě je odborník na slovo vzatý, poradí, pomůže, a dá se mu věřit a spolehnout se na informace které podá... je sice ideální, ale krásná utopie...
V malých akvaristikách je to asi jinak, než ve velkých řetězcích, kde znalost akvaristiky nebude zrovna top kriteriem výběru, a taky asi tahle místa nebudou natolik lukrativní, aby o ně byla bitka. A i když prodavač znalosti má, je obchoďákem tlačený k tomu, aby prodal za každou cenu, protože kde nejsou výsledky, tam není práce...

Takže bych jim to rozhodně neměla za zlé, nevěřím že prodavač obsah pytlíku seskládal záměrně a škodolibě tak, aby ti způsobil co nejvíc škody.
Ty máš vědět co kupuješ a ohlídat si to, a nedostatek asertivity je jen tvůj problém, hodit vše jen na druhou stranu je určitě snadnější.

Tak snad je to aspon poučení pro příště, ne jen pro tebe, ale i pro jiné, kteří tohle třeba budou číst ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2014 07:20 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: xintruder
Pořád tatáž písnička. Dotyčný si nic o rybkách nezjistí, při nákupu sám udělá hromadu chyb a pak nadává na prodavače. Takže:
1) Neexistuje, aby mi někdo balil rybky bez mé přítomnosti. Kupuji živý materiál, chci vědět, jak to bude zabaleno.
2) Nechat si dát do jednoho pytlíku bojovnici, borarasky, krevetky a ještě kámen s mechem, to by asi napadlo i malé dítě že to není v pořádku a minimálně ten kámen může živočichy potlouct.
3)Bojovnice je celkem dravec a pokud by kupující něco o nich věděl, určitě by se bránil tomu, aby byla tato ryba s výrazně menšími živočichy v jednom sáčku.
4)Když přinesu sáček s nakoupenými rybami domů a něco v něm chybí, okamžitě bych se s účtenkou a tím sáčkem vrátil do prodejny a reklamoval bych to. Pokud bych neuspěl u prodavače, šel bych za jeho vedoucím. Asi by mi nedokázali vysvětlit, kam se ti chybějící živočichové poděli.
Závěr - kupující udělal celou řadu pitomostí, ale není ochoten si je připustit, vinen je jenom prodavač. Kdyby si každý před nákupem něco o těch rybách přečetl a při nákupu se řídil více rozumem než emocemi, tohle vlákno by bylo mnohem stručnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 23:04 xintruder Re: Pepan
Sry, v Hornbachu ve Svinově.. Před měsícem. Rybičky mi "zabalil" beze mě, to mě obsluhoval další (starší) prodavač. Když mi pak ten mlaďoch dával vše v jednom sáčku, tak jsem se jen zmohl zeptat, jestli ty rybičky můžou být takhle spolu, tvrdil že jo.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 20:45 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Robo
A v Hornbachu ve Svinově mají pryč akvárka, protože tam probíhá rekonstrukce. Tak by mě zajímalo, kde to ten dotyčný vlastně byl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2014 20:37 Muž Robo [45] Re: xintruder
Tak bacha jestli myslíš Hornbach na ul. Rudné tak tam to mají chlapi dosti zmáknuté a většina lidí si tuhle akva pochvaluje, ale je fakt, že když jsem tam kupoval v sobotu taky Beťáka tak tam měli nějakého nového prodavače. Tak jestli to náhodou nebyl on, ale ostatní jsou na dost dobré úrovni. A že sis to nechal narvat všechno do jednoho pytlíku je taky tvůj problém. A že by tam ležela mrtvá rybka skoro týden? Sorry, ale tohle ti nežeru rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.02.2014 20:03 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: xintruder
Je pravda, že prodavač by zasloužil, že to tak udělal, ale s tou bojovnicí jsi měl reagovat hned v obchodě, když ti ji tam chtěl dát dohromady s takovými prcky, a nechat si ji dát do samostatného pytlíku. A případně ty krevetky taky zvlášť. A ten kámen snad ani nemá cenu komentovat. Brečíš na špatném hrobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2014 19:50 xintruder
Dnes jsem byl v Kozmicích v www.prirodni-akvaria.cz/… protože pán má velký výběr rybiček i do nanoakvárií, mám doma razborky skvrnoocasé a přikoupil jsem k nim trpasličí. Akvárka má nádherné, ryby čilé a spokojené. Dále jsem přikoupil In Vitro rostliny, velmi ochotný mladík, dal mi hodně zajímavýách rad, věnoval se mi naplno. Vážně doporučuju. Ceny na místě upraví směrem níže, než má na webu palec

Dále musím doporučit Osmančika, ale o tom již tady bylo napsáno hodně, mají velký výběr rybek, za pěkné ceny, ke krevetkám jsem dostal dvě zdarma,rostlinku zdarma. Taky příjemné nakupování.

Zoo Panda v Globusu nic moc, tedy co se akvaristiky týče. V Hornbachu měli krásné ceny u techniky, ale co se rybiček týká, tak se v tom vyzná jen jedna prodavačka, když tam trefíte na kluka, tak nohy na ramena.. rozzureny Do jednoho sáčku mi dal razborky, krevetky, bojovnici a ještě na ně hodil kámen obrostlý mechem. Domů jsem dovezl o 4 rybky méně,3 bojovnice spolkla, čtvrtou opakovaně polykala vyvrhovala, už se do ní nevlezla.. Sem tam v akvárku mrtvá rybka, ležela tam i téměř po týdnu, co jsem tam byl znova coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 14:48 jamajcan Re: atyl
Napsal jsem do osobních vzkazů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 14:39 atyl Re: jamajcan
Možná budu mít cestu do OP v sobotu. Kdybych nesehnal dříve, kam se můžu obrátit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 14:29 jamajcan Re: atyl
V Opavě.Ale není to blízké okolí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 14:18 atyl – PMDD
Ahoj, nevíte někdo, kde se dá v Ov nebo okolí koupit PMDD?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 20:01 Teenka Re: Fazca
u nás máme kořeny,EXOTIC ZOO zastávka Důl Jindřich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 12:27 Fazca Re: baletka
Tak to by bylo super....tak pokud by si je vyfotila tak bych ti byl vdecny a popripadne i cenu kdyby si napsala.prave ze na netu najit nejaky i slusne vyfoceny tak je problem,lepsi videt nazivo, a v potoku tezko dohledat:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 10:44 Žena baletka [624] Re: Fazca
Dekorace a koreny vsude - Hornbach, Osmancik, kazde ZOO v kazdem obchodaku. Vsude ale pomerne draho, burza je v tomto smeru nejlepsi. Jestli jsi primo z Ostravy, mam nejake dva koreny doma, uz dlouho mi tam lezi. Muzu nafotit a poslat Ti, bylo by to za par kacek, jen mi to tam lezi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 09:49 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Aforte
Hornbach bere kytky od Dennerláků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 06:08 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Ciffik
Jo ten pán je opravdu dobrý prodejce. Ještě, že ho přijali. Já tam koupil tři kořeny finger wurzel po ca 180,- Kč. To není dost. Třeba na internetu se pohybují i přes 200,-Kč. Jen Macenauer je má za 156,-Kč, protože je dováží. Zase v Hornbachu je uvidím a můžu si vybrat.

btw. v Hornbachu mají opravdu nádherné a zdravé rostliny. Sice dražší, ale je to Tropica myslím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2013 22:01 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Aforte
Hornbach má ty kořeny (alepsoň ty finger woody) strašně drahý cca 400,- za kořen, který na burze seženu za 100,-

dneska jsem byl v tom Olomouckým, zaujalo mě 5 věcí - 1)velmi ochotný prodavač - koukal jsem na filtry, pozdravil a hned mi nabídl, že mi je klidně rozbalí coze padla mě brada - dlouho jsem takový přístup nezažil. palec 2) mají tam eheim 2213 s dvoukohouty a filt. médii za 1300,- 3) nano cube od EHEIMU (něco na styl dennerle, ale dost drahé) 4) nano cube 60l od dennerle - asi jsem se zamiloval, něco mi říká, že si udělám pěkné vánoce smich 5) pěkné rybky, žádný příznak nemoci, žádná mrtvolka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 19:22 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Fazca
Nevím, jestli je v Ostravě Hornbach, ale určitě bude. Já si našel opravdu pěkné kořeny z velkého výběru v Hornbachu v Olomouci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 19:02 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Fazca
zverimex u zajicka...v dubině :-D tam jsem si jeden kupoval, jsou tam ale záleží jak velké zháníš, jinak na burze bývají zas i hodně velké palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:04 Muž Aforte [533] - RostlinyRe. Fazca
Někde jsou i vyfocené: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:03 Fazca – Dekorace
Ahoj,už jsem to tady hledal ale nemůžu se dopátrat,mohli byste mě poradit obchod kde se prodávájí kořeny?a to jak e-shop či kamenný obchod v ostravě,ale asi by byl nejlepší kamenný obchod protože si to tam člověk může obhlédnout a většinou na netu jsou ilustrační obrázky.předem děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2013 01:01 Teenka
Jestli někdo budete mít cestu přes centrum Ostravy,mrkněte do EXOTICU ZOO naproti tram.zastávce Důl Jindřich,máme široký výběr akvarijní techniky,provádíme měření Vámi přinesené akvarijní vody rybiček i krásných rostlin máme dost a ceny se snažíme držet při zemi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 21:04 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
no ta moje fotka není bůh ví jak dobrá, fotil jsem to sice zrcadlovkou ale chtělo by to makroobjektiv, seťák 18-55mm na takové fotky už nestačí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 20:50 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Jjapan
Pravda... :-D ono si ji puvoně koupila moje polovička, ale pak zkončila u mě pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 20:37 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
No tak teď jsi mně dostal, ale dle mně 175. Hele nic to nemění, že i za těch 145 je to mazec. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 20:30 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: danosh
:-D jo ja vím, mě trvalo nvm jak dlouho než jsem taky udelal fotku do toho seznamu :-D a neni tak pěkna jako tvoje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 20:25 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
určitě si je kup, jsou to nádherné hejnovité rybky, které neúnavně plavou po celém akváriu, není snadné je vyfotit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 20:15 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: danosh
potlesk Dobrá fotka, tak všem díky :-D až tam příště budu tak jich pár vemu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 20:12 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: O.Tom
No já právě mam jen asi 6 kousků tak chci přikoupit :-D a řikal jsem si že mají v tech názvech zmatek, nebo v tom mam zmatek já
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 20:12 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Jjapan
175? stála 145 mam ten pocit :-D jednu mám v akvarku v te době ještě nebývaly na burze :-O

ale uvažuju že na příští burze koupím druhou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 20:08 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
Ahoj, já jsem si tyto rasborky kupoval minulý týden, mám jednu vyfocenou v prezentaci u seznamu ryb a musím konstatovat že se opravdu jedná o rasborku skvrnoocasou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 3217x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17334-ostrava-prodejny