Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prodavači v akvaristikách - podělte se o zkušenosti

 

NápovědaFórum » Obchody » Kamenné 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Prodavači v akvaristikách - podělte se o zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   24.05.2012 10:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Můj kamarád má taky malý obchůdek a to co vykládá, je někdy na palici. Přijde člověk a řekne, že si v supermarketu koupil akvarijní set, chce poradit při instalaci a nedokáže pochopit, že by se měl o radu obrátit tam, kde ten set koupil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   24.05.2012 08:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: omnihash
No...pokud jste někdy stál za pultem, či k tomu ještě dokonce byl majitelem obchodu, tak byste věděl proč...Ono je mnohých zákazníků také dost... smich Nedávno tu jeden stěžovatel zjistil, že mu například šly špatně hodinky, když kritizoval, že obchod měl zavřeno... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 07:47 Muž omnihash [95] - RostlinyRe: LiborSprysl
A to jako proč? Pokud je majitel schopnej, tak zareaguje na kritiku odkudkoliv,pokud ne, tak je to stejně jedno. A pokud je teda opravdu schopnej, tak zajistí, aby se podobný příspěvky neměly důvod v různejch fórech vyskytovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   24.05.2012 05:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: tatianaZ
tatianaZ napsala: Zoo plus v Nitre...
Hele děvče, jedna přátelská rada - když se ti nelíbí něco na perzonálu, dej si tu práci a řekni to napřed majiteli a teprve až mu dáš šanci zareagovat a nic se nezmění, pak to zase pusť na internet. Je to spravedlivější a zamezí se tak po vašem ohovárání. Protože si myslím, že ing. Odstrčil, jako majitel obchodu, asi nebude jen tak nějaký tupý zlatokop, který se rozhodl vstoupit na Wall Street přes prodejnu pro chovatele... ano :-| no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 20:11 Žena maru [49] Re: tatianaZ
aha, to ale není mnou zminovaný obchod ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 20:04 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: maru
Zoo plus v Nitre...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 19:58 Žena maru [49] Re: tatianaZ
který z těch mnou zminovaných obchodů myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 19:53 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: Ad@m
,,napr na burze exotov tu v Nitre mali naozaj dobry vyber kreviet,rastlin,zaujimavych ryb a clea hejeny samozrejme nechybali..dalsia je tuto nedelu,som zvedava,co si odtial zas prinesiem.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2012 19:27 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Já jsem velmi spokojen s AKVA ZOO v Ústí nad Orlicí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 19:26 Muž Ad@m [1051] Re: tatianaZ
Mnohé obchody sú na úrovni, ale myslím, že najlepší výber a kvalita rýb je na aquaburzách. Napríklad na akvaristickej jari v BA mali Crystalky, Cley Heleny atď a o výbere rýb ani nehovorím potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 19:03 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: maru
,,no ja sa v zmienovanom obchode na rybky moc nepytam,skor si kupujem rastliny a potravu...ked ma naposledy zaujaly krevety a sneky,tak mi o nich nevedeli vela povedat...sama som si vsetko potrebne zistila a nasledne som sla len nakupit..ale az na jedneho predavaca a jeho svokru je tam naozaj mily a ochotny personal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 18:51 Žena maru [49]
taktéž se podělím o pár zážitků:
prvně nejmenovaná akvaristika ve znojmě - prodavač má prý sice akvárko doma, ale ani ho to moc nebaví. popis a uskladnění rostlin je katastrofa-malá cca40 litrovka, hodně zastíněná, a výběr žádný. pokaždé asi 3-4 druhy. rybičky v dobrém stavu, a často pěkný výběr.

Pet řetězec ve švýcarsku: prodavači velmi ochotní, když si člověk vybere rybičky tak první otázka je, jak velké akvárko je, a jak dlouho je založené. rostliny jsou rozdělené podle velikostí, ve velkém otevřeném akvárku, s popisem názvu, velikosti a označením kde se má v akvárku sázet(dozadu, střed nepo popředí). rybičky v dobré kondici, ale malý výběr druhů.
Pouze jednou mě zarazilo, když jsem chtěla kongotetry, a oni mi ukázali tetru dlouhoploutvou, a nevěděli, že je to rozdíl. prostě tetra z afriky je kongo tetra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 18:34 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: Ad@m
,,no ja mam dobre aj horsie skusenosti...ale naj vyber,to je hlavne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 18:30 Muž Ad@m [1051] Re: tatianaZ
To je jediný obchod s ktorým mám iba pozitívne skúsenosti palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 18:27 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: Ad@m
,,bingo....:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 18:13 Muž Ad@m [1051] Re: tatianaZ
Čo tak ZOO Plus v OC Mlyny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 16:29 Žena TatianaP [77] - ŽivorodkyRe: yenya
,no je to najlepsi obchod v Nitre..inde nemaju taky vyber ryb a rastlin..krevety ako atyopsis moluccensis,alebo slimaky brotia pagodula v ziadnej inej predajni..to,ze tam robi naduty predavac mi je jedno..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 16:07 ghosts78
hlavní je,aby poznaly rozdíl mezi rybou a papouškem,jinak by mohly nastat komplikace ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 12:59 yenya Re: Zoidik
Každý má jinou povahu. Já bych tam prostě už nešel a ani kdyby paní přišla, že chce abych tam dělal, tak NE!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 12:37 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: yenya
Nešel? Proč? Ano, nezachovali se zrovna moc pěkně, ale pokud je tam takový personál, že ti prodaj skaláry a paví očka s doporučením o vhondosti do jedné nádrže a budou tvrdit že se obě ryby budou bez problému pravidelně, vydatně a zcela bez ztrát množit, tak je to bezva možnost, jak jim tam dávat zcela příjemné kapky :-) Buď by to vedení přesvědčilo, že udělali chybu a přišli by s prosíkem, nebo by aspoň začali brát tatianu s respektem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 11:53 yenya Re: tatianaZ
Tak to tě obdivuji, do takového obchodu bych už nikdy nešel!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2012 10:46 Žena TatianaP [77] - Živorodky – tiez super zazitok
,,tiez mam zazitky z pet centier..napr. som sa v jednom uchazdala o pracu,(nie som expert),ale som pre zvierata nadsena a aj vo volnom case si nakupujem literaturu a vedomosti s nadsenim hltam...tak pan predavac mi pri pohovore uz vysvetloval pracu na smeny a plat,potom dosla starsia pani,jeho svokra a po otazke na moje vzdelanie,ma chcela z predajne vyprevadit..ked som ju ubezpecila,ze co to o rybkach viem(priamo pri akvariach a aktivnym opisom druhov a ich potrieb)mi nakoniec povedala,ze som mala prist na pohovor rano,ze teraz uz je neskoro...
od vtedy,ked dojdem na nakup,tak pocujem po za chrbat posmesky a ak nebodaj nieco chcem kupit,tak predavac je maximalne znechuteny..a to si rybky slusne vypytam,s usmevom zaplatim a podakujem..
kupovala som rasborky hengelove,pri uvazovani mu sacok praskol,rybky skoncili na zemi,on neskutocne nadaval a tie chudence zo zeme mi potom chcel nasledne opatovne zabalit,na co som nepristupila a trvala na novom odloveni z akvaria..
ako maju super vyber ryb,krasne,zdrave rastliny,netradicne krevety,ci slimaky,ale nerada tam chodim prave kvoli tomu ako sa predajcovia ku mne spravaju..

a to som len chcela robit,co ma naozaj bavi a hlavne zaujima....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.05.2012 16:52 Muž Ad@m [1051] Re: Katha
S kúpou rastlín(keby len rastlín) mám nie zrovna príjemné skúsenosti.

V jednom vlákne som už písal, že v Hornbachu sa mi zapáčil Ophiopogon. Opýtal som sa predavača ako je náročný. Samozrejme, odpoveď bola "Ano, je to veľmi nenáročná rastlina, v akváriu rýchlo odnožuje a nepotrebuje ani CO2". Po nákupe som zistil, že je vhodný iba do terária...

S iným nemenovaným obchodom mám skúsenosti asi takéto: Rastlinky sú celkom solídne, ryby nič extra. Problém je so vzdelanosťou personálu. O Sagittari tvrdia, že je to Vallisneria a pod.

Nakupovať rastliny či ryby v zverimexoch je vec pre začiatočníka problematická, pretože "najdrahšie je najlepšie" neplatí vždy, hoci predavači to tvrdia. Dôležité je nenechať sa zblbnúť, povedať "Chcem toto." a "Dovidenia."

A o umelých rastlinách sa môžem vyjadriť asi tak, že najkrajšie sú tie ružové, fialové a krikľavo oranžové smich .

Tak asi toľko. Pekný deň :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 16:27 Žena Katha85 [74] Re: Agnes998
Mno ono asi když s nimi nezacházejí špatně, tak to bettám nevadí, mě do dlaně vplouvají běžně, ale z akvaria je tedy nevyndavám, možná, že kdybych je rukou vyndala, že takovou důvěru v ruku mít nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 15:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Agnes998
co vím tak chovatelé bett je běžně loví rukou, a to nemuvím o těch co se tím živí, ale o hobby chovatelích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 15:32 Agnes998 – Pet centrum Letňany
Já mám dost děsivou zkušenost s Pet centrem v Letňanech. Jsem spíše začátečník a v té době jsem neznala ani rybicky.net, ale toho co se děje s rybkami v Letňanech je hrůza. Musím říct, že od té doby, co jsem tam kupovala bettu a paní mi ji vylovila rukou, se to dost zlepšilo, ale rybky si tam už nikdy nekoupím.(betta do 14 dnů chcípla :-( . Jinak proti ostatním Pet centrům nic nemám. I když to co jsem viděla za papouchy v Palladiu, také nic moc, ale rybky tam ujdou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 09:30 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Zoidik
No tak se nediv, že pro tebe má speciální pozdrav. smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 09:27 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Tomas Enderson
To právě že ne. Ale když jsem tam pro něj jednou byl, tak ho paní prodavačka hledala asi 15 minut a nenašla, přišel jsem za týden, no a ta samá situace. Odnesl jsem si ho asi po páté návštěvě. Přijdu po šesté a chtěl jsem zase nějakou jinou rostlinku. Tu teda našla, ale nenašla nikde cenu. Od té doby si mě pamatuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 09:19 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Katha
Katha napsala:
Přemýšlela jsem, proč se snažil za každou cenu mi rostlinu neprodat...

...protože měl moc hodně pěkných umělých :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 09:19 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Katha
A nebude to tím, že na těch umělejch víc vydělá. ano

Martin Honzejk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 09:17 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Zoidik
Hele jestli tam chodíš jen pro jávský mech tak se nediv. Taky jako prodejce si některé zákazníky pamatuji jen podle jejich odběrů. smich :-D

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.05.2012 09:17 Žena Katha85 [74]
Mno s rostlinami spíše takovou podivnou zkušenost...

Já - chci tuhle hnědovku
Obchodník - Čemu přesně říkáte hnědovka?
Já - tomuhle
Obchodník - my tomu říkáme mikrosorium
Já - to je to samé
Obchodník - aha a nechcete spíše umělé květiny? Mikrosorium Vám v akvariu uhyne
Já - to si nemyslím, už jednu hnědovku mám a daří se jí dobře
Obchodník - ale my máme spousty umělých rostlin, jsou pěkné, koukejte
Já - ne, já CHCI tu hnědovku
Obchodník - ale ona se pěstuje ve skleníku
Já - o tom nepochybuji
Obchodník - (chvíli váhá, nakonec rostlinu vyloví)

Přemýšlela jsem, proč se snažil za každou cenu mi rostlinu neprodat a nenapadlo mě vůbec nic, rostlinka byla v pořádku, žádné vady, pěkně prosperuje,přechod na submerzní formu vypadá že zvládá dobře, měl jich tam spousty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.05.2012 08:20 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Pepino78
Když dojdu k Ratajovi občas na nákupy, tak slušně pozdravím a pokud je tam jistá paní prodavačka, tak misto standardní odpovědi na pozdrav se hned dozvím "Jávksý mech nemáme" smich Taky má někdo takovou zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.05.2012 22:40 Muž Pepino78 [49]
Se mnou se jednou prodavačka (zverimex v Novém Městě n. Metují) hádala, že parmička čtyřpruhá není parmička, ale tetra, protože:".. na štítku je přece napsáno tetrazona." :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 22:32 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: malyLibor
S těmi vrubozubci je to asi běžbý omyl. Taky si kdysi můj kamarád koupil čtyři do třicetilitrového akvária a nevěřil mi, že dost vyrostou. Za dva měsíce už byli na pravdé bóží. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   20.05.2012 22:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Katha
Taky znám pár prodavaček, co mají doma kdeco :-)
Mně se velmi osvědčil internet v mobilu. Když přijdu do akvaristiky a něco se mi tam líbí a nic o tom nevím - jedno jestli rybička, rostlinka nebo živočich, kouknu na tenhle server a čtu. Blbý je, když někdy se mi něco líbí, prodejce mi řekne název a ejhle.... tady to neexistuje. Ale potom přichází na řadu druhá záložka - strejda google. A tam se obvykle dopátrám pravého jména a zase mohu číst vědomosti zde.
Jo, když jsme u rad prodavačů. Mám kamarádku, která začala pracovat v jednom obchodě s chovatelskýma potřebama. Ráda by byla dobrá, tak se snaží nasávat vědomosti, kde se dá. Chuděra si myslela, že může věřit chovatelům. Nějaký pantáta jim prodal krásné malé Astronoty oceláty. Znáte to - malinkej je krásně mramorovej, pak se pebarví na jinou barvu a pak do třetice. Krásná ryba. Jenže chovatel, aby jim je vnutil, jim tvrdil, že jsou to naprosto klidné rybky, že už skoro nevyrostou a hodí se do společenských akvárií. Když jsem pak kamarádce vykládal, co že to je za rybu, málem omdlela. Den předtím jich 6 prodala rodince, která má ani ne 200 litrové akvárko plné pavých oček, neonek a malých teter. Moc se líbily jejich dětem a ona je ujistila o naprosté neškodnosti a klidu Astronotů. Zajímalo by mne, jak tohle dopadlo. Každopádně, rodinka už se v obchodě neukázala a prodejce při příští návštěvě vyhnali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   20.05.2012 20:02 Žena Katha85 [74]
Ráda bych přidala vtipné reakce prodejců na mé v tu chvíli absolutně neznalé dotazy začátečníka.

Pořebuju šneka, který vydrží každý víkend bez filtru. (Myslela jsem si, že filtr mohu vypínat)
Odpověď - každý šnek vydrží o víkendu bez filtru (absolutně žádné vysvětlení, že se filtr musí nechat zapnutý)

Potřebuji substrát, do kterého mohu zasadit tuhle rostlinku (anubias, jak se anubias sází, resp. nesází jsem netušila)
Odpověď - tenhle je ideální (stál 250 korun)

Potřebovala bych nějaký filtr k bettě
Odpověď - tenhle má i vzduchování

Vezmu si Tylomelanii, nepokoušou se nějak ve 40 litrech s měchýřovkou?
Odpověď - nepokoušou a mírný úsměv

Chystám se na jednu prodejkyni. At kupuji cokoliv, nebo se zajímám o cokoliv (jsem velmi zvědavá i když nemám v plánu zvíře pořídit) - zrovna to má doma - DOMA, NE V PRÁCI VE ZVERIMEXU. Za ty cca tři měsíce má doma betty, razbory klínoskvrnné, skaláry, terčovce, závojnatky, pancéříčky, vodní želvu, křečka, králíka, kočku, psa, dvě andulky a agamu. Příklad - máte razbory heglerovy? - ne nemáme, máme klínoskvrnné. Já - nechci klínoskvrnné, potřebují větší akvárko než mohu nabídnout. Prodavačka - já je taky mam doma ve 40 litrech a nevadí jim to. Když jsem tam byla prvně, měla bettu ve dvou litrech 3 roky..chmmmmmm... klobouk dolu. Plánuji se jí příště zeptat co všechno má doma za zvířátka a škodolibě se těším, až ji přivedu do rozpaků, pokud se splete :-D

Nebudu udávat přesná působiště, pointou mého přízpěvku není hlásit přesná místa, pointou je upozornit na to, že se má chovatel nejdříve dopídit informací o tom co potřebuje sám, protože se může stát, že Vás zklame ten, kdo měl Vaší plnou důvěru...

A tak bych mohla pokračovat do aleluja. Tato tématika není černobílá, nejde se kolikrát přihnout jen na jednu stranu kupujících, prodejci to také nemají jednoduché. Blbý ten kdo důvěřuje a neprověří - rada nad zlato.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 17:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ad@m
No jo, akvaburzy jsou něco jiného. To je setkání chovatelů a akvaristů, kteří věci rozumí a většinou rádi a dobře poradí.
Já tedy musím říct, že zrovna toto Pet centrum v Olomouci má prodavačky příjemné, rybky jak jsem psal, ale mrtvá nebyla žádná. Asi tady máme štěstí na lidi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 16:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zlatacek
Ježíš v Kolíně máš pana Mikšovského, tak co je třeba řešit? Domluv se zrovna s ním, bývá v akvaristice většinou nahoře u kostela v tom bývalém Zverimexu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 16:46 Muž Ad@m [1051] Re: malyLibor
Na Slovensku som navštívil už veľa PetCentier a musím povedať, že rastlinky aj rybky sú vo väčšine akvárii v hroznom stave. Rybičky sú buď choré, alebo zdegenerované a v akváriách plávajú mŕtve jedince. Ceny rastlín sú celkom OK. Hornbach je síce drahší, ale rastlinky sú v lepšiom stave. Vzdelanosť personálu je o ničom takmer v každom zverimexe, ale v PetCentrách chýba aj ochota. Farebná kombinácia je naozaj príliš pestrá, ale to je to najmenej. Celkovo obchod neodporúčam, pozitívne skúsenosti mám s obchodom ZOO Plus v Nitre. Ale na aquaburzy to nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 16:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: malyLibor
Jen bych ještě snad doplnil vysvětlení - můj článek je můj pohled. Snažil jsem se posat své pocity a dojmy. Nemyslím si, že by prodavačky byly odborně akvaristicky na výši, ale rozhodně si nemyslím, že by to byly špatné prodavačky. Nemohou znát prostě všechno a akvaristika je příliš okrajová a přitom příliš odborná záležitost, než aby jí mohly věnovat v tak širokopásmovém obchodě více než jí věnují. Obě prodavačky byly velmi příjemné a já jsem nakoupil, přestože jsem původně ani nic nechtěl. Kdyby nebyly tak příjemné, nenechal bych tam ani korunu a už bych se tam nikdy nevrátil. Takto si tam klidně zajdu rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 16:26 Zlatacek Re: LiborSprysl
Díky ti za recenzi ale já jsem z okolí Kolína a do Mělníka pro rybičky fakt nepojedu :-) .Takže by to chtělo něco bližšího jestli někdo ví ať porádí díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   20.05.2012 16:15 Muž malyLibor [5371] - Asie
Tož přidám takovou malou recenzi obchodu Pet Center v prostorách nákupního centra Globus v Olomouci. Na netu jsem se dočetl, že jsou největší sítí prodejen s chovatelskými potřebami v ČR, mají nejširší sortiment všeho možného pro chovatele a že jejich slogan: "Rozumíme řeči zvířat" poukazuje na jedinečnost a profesionální přístup řetězce Pet Center. Proto prý v jejich prodejnách pracují odborně vyškolení pracovníci, kteří dokážou chovatelům poradit s výběrem vhodného krmiva i živého zvířátka. Zákazníci se nemají bát na ně se svými dotazy obrátit. "Sláva", jásám. Konečně někdo pochopil, že prodávat zvířátka a potřeby pro ně je něco jiného než prodávat housky. Tak jdeme za těmi, kdo rozumí řeči zvířat. Třeba se něco dozvíme.
Zvenku na mne obchod zapůsobil příšerně. Spousta polepů, reklam na vše možné, šílené řvavé barvy... celkově to působí spíš jak stánek komedianta než jako obchod s chovatelskými potřebami. No, co už. Jsem už tady, půjdu dál.
V obchodě mne uvítaly dvě mladé ženy v příšerných firemních barvách, ale velmi příjemného a zdvořilého chování. Prostor obchodu byl velmi čistě uklizen, veškerý sortiment roztříděn pěkně podle jednotlivých zvířátek, jimž bylo to které zboží určeno, celkově tedy nebýt těch šílených barev velmi dobrý dojem. Prodavačky neměly mnoho co na práci, proto mi co chvíli některá z nich nabízela dobrou radu, kterou jsem však stále odmítal s tím, že se zatím jen rozhlížím. Sortiment rybiček odpovídal dnešní praxi - v nádržích plavalo to, co letí, nádrže s růžovými, zelenými a modrými kamínky byly vyhrazeny zrůdám - degenerované, tzv. měsíční platy a molinésky, zrůdné zlaté neonky a krunýřovci, závojnaté příšernosti... prostě to, co lidi dnes rádi kupují. Až v samém rošku, ve špatně osvíceném akvárku plavaly ryby, při jejichž spatření mi zasvítilo v očích. Konečně jsem mohl využít řeči zvířat a položit super školenému personálu malou otázku: "Mladá paní, prosím vás, to, co tady plave, to je opravdu čichavec medový?". Mladá paní přispěchala, přehrabala se ve štítcích nad akvárkem a vítězoslavně oznámila: "Ano, jsou tam i čichavci medoví". To mne trošičku zmátlo, ale zkusil jsem druhou otázku: "A prosím vás, to je přírodní rybka, nebo nějaká vyšlechtěná barevná varianta". Pohled mladé paní svědčil o tom, že právě asi poslouchá spíše řeči zvířátek v kleci za ní. Už jsem ji více netrápil a šel si prohlížet rostlinky. Přitom mne zaujala druhá prodejkyně, která obsluhovala první zákaznici, jež vešla po mně do obchodu: "Ano, tyhle rybičky se hodí do kulatého akvária, ano, deset litrů pro dvě rybičky stačí. Ano, vybereme páreček" a s těmi slovy vrazila milé slečně do sáčku dvě zrůdičky - žlutou platu měsíční a černou sraženou molinésku. Nezkoumal jsem, zda to byl sameček a samička. I kdyby ano, potomstvo těmto rybkám nehrozilo. Asi naštěstí.
Rostlinky byly umístěny v působivém, čistém a dobře osvětleném mnohostěnu. Rostlinky pěkné, vše od firmy Karel Rataj, otec a syn. Kvalita na první pohled. Poněkud mne zmátla pojmenování, ale pak jsem si uvědomil, že Ratajové jsou dnes již velkofirma zabývající se především přeprodáváním rostlin z ciziny a v menší míře ze své pěstírny, a že již nejsou akvaristé. proto prodávají rostliny pod tzv. obchodními jmény a ne pod jmény vědeckými. Je to stejné, jako když vám v supermarketu prodávají drceného lososa vyrobeného z obarvené aljašské tresky a nebo krabí tyčinky vyrobené z jinak obarvené tresky :-) K jejich cti třeba říci, že ať už pod jakýmikoliv názvy, tak prodávají kvalitní rostliny. No a dvě z takto špatně označených, zato velmi pěkných rostlin jsem se rozhodl si koupit. Nejprve jsem zamotal druhé prodavačce trošku hlavu, když mi chtěla radit, jaké podmínky rostlinky potřebují. První prodavačka za mnou po otákách na čichavce již nechtěla přijít. Nedivím se jí. Když jsem tedy její kolegyni řekl, že se ty rostlinky ve skutečnosti jmenují jinak, nedůvěřivě mi ukázala tabuli, kde je přece napsáno od dodavatele, jak se jmenují. Nechtěl jsem ji trápit, tak jsem se zeptal raději na cenu. Trošku problém, ale po delším pátrání se našly i cenovky a teď zamotala hlavu mladá paní mně. Při oznámení ceny jsem šel málem do kolen. Tak drahé kytky jsem ještě nikdy do akvárka nekupoval a podle cen uváděných na portálu rybicky.net asi ani nikdo jiný. Ale co. Pro pár desetikorun nezchudnu a Pet center nezbohatne, koupil jsem si obě vybrané kytky, rozloučil se s příjemnýma prodavačkama a vyrazil k domovu sázet a napouštět akvárko.
Pokud bych měl obchod Pet center v Olomouci hodnotit, tak musím říct, že patří k těm lepším chovatelským obchodům. Prodavačky sice co se akvaristiky týká nemají lepší znalosti než je běžné v jiných chovatelských obchodech, ale také ne horší. Co jim chybí v odbornosti, to nahrazují příjemným chováním, slušností a ochotou a myslím, že spousta lidí si do tohoto obchodu díky prodavačkám najde cestu. Co ovšem považuji za příšerné je vzhled vnějšku prodejny, což je ovšem firemní stategie a tu prodavačky neovlivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 12:32 Selket
Zverimex na Vsetíně v Hypernově - oni jsou ti nejlepší široko daleko, ne-li v celé republice, slečna prodavačka, tak ta je expert přes všechno, všude byla všechno ví nejlíp a zákazníci, kteří tam chodí jsou pochopitelně ti největší blbci, které zem nosí... Na otázku, zda mají neritiny, mi bylo odpovězeno že ne, že ony jim v té malachitce vždycky zdechnou... ale klidně mi dá tu prázdnou ulitu... smich Musím uznat, že v okolí je to jeden ze zverimexů kde o zvířatech i něco ví, to jo, to zase cením, ale dokáží taky navykládat nesmyslů a takoví experti, jaké ze sebe dělají opravdu nejsou. To poznám i já hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 05:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zlatacek
Vivárium Mělník znám osobně, ZOO Braník jsem také viděl, Nuselská.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 01:10 Zlatacek – Petr
Ahoj chtěl bych poradit nějákou dobrou akvaristiku nebo burzu kde je vetší výběr rybiček.Nejépe Středočeský kraj.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 15:11 Muž sollik [257] - CichlidyRe: gupka
Protože jsi z Prahy. V Liberci bych hledal akvaristickou burzu asi marně :-D Čas od času se tu konají jakési Fauna trhy, byl jsem tam mrknout jednou a je to asi super pro teraristy, ale z akvaristiky ani ťuk. Prý se tam čas od času snad i někdo objeví, ale nebudu tam chodit pokaždý a čekat jestli se tam ten člověk ukáže nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 11:38 Muž gupka [2] - Chovám tři thorakáty, jednoho peřovce a dva Trnovce Egemanovy
já už nebyl ve zveráči asi 2 roky všecno kupuju na burze musel bych belt hodne bezradnej abych se snížil vlézt tam

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   04.07.2011 19:52 Muž diskoclub [40] - Cichlidy
Nevím jestli jsem to už náhodou sem někdy nepsal, ale jednou jsem byl u nás ve zverimexu a tam byla kryptokorynu. Já jsem chtěl vědět jaký je to přesně druh. Jestli je to usteriana a nebo balansae. Na požádání přišla prodavačka, podívala se do akvaria a řekla mně, že tlamovcům moc nerozumí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2011 18:43 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: JagerMaister
To mě nechávaj taky, většinou totiž poznám líp než oni co je samec a samice tak mě nechaj ať si je vylovím sám.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [11] 12 13

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 18696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16933-prodavaci-v-akvaristikach-podelte-se-o-zkusenosti?od=501