Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zraněná ryba

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zraněná ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 10:49 Muž Petan26 [52] - Jezírkové rybyRe: KaGaOri
Kupte Sera Fishtamin, pro celé akvarium, neuškodí spíš naopak, to je tak vše, pokud zasolíte celé akva může Vám to zničit rostliny, pak Separační nádrž, obecně jak víte, ryby podobná zranění snáší dobře, jsou tak od přírody nastavené, hlídal bych zaplísnění, otázkou je co je horší, jestli stres způsobený oddělením do karantény nebo nechat tak a "riskovat" zhoršení. Nechal bych tak a sledoval, v případě zaplísnění nebo zhoršení karanténa a potom zkoušet dostupné věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2019 08:20 Muž Wanderer [1760] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: KaGaOri
Jednu neonku neřeš. Vypadá to, že podmínky mají vyhovující, tak se buď zmotá nebo chcípne. A jinak do toho tvého akvária by se těch neonek vešlo víc. Klidně bych jich přidal, bude jim líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 23:30 Žena KaGaOri [16]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dnes večer jsem bohužel našla v nádrži poraněnou neonku (viz. foto). Má to okolo celé hlavy, zleva více než zprava, kde má asi pocuchanou i skřeli. Netuším jak se jí to podařilo, přijde mi, že se pokusila nacpat někam, kam se nevešla, ale je mi záhadou kam :-O . Jinak se chová naprosto normálně, o žrádlo se drala jako první (je největší). Máte nějaké tipy, čím podpořit hojení? Nechce se mi úplně lít do akva eSha 2000 nebo solit (ale vyžádá-li si to situace samozřejmě to udělám). V akvárku jsou mandlovníkové listy a vyšší teplota, což by mělo samo o sobě pomoci. V hlubinách diskuze jsem vylovila tip na přípravek Dajana Aloe gel (www.rostlinna-akvaria.cz/…). Máte někdo zkušenost s použitím a jak moc je to účinné? Případně tip na něco jiného?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 20:38 H.Knappe Re: H.Knappe
Tak jeseterek to bohuzel neprezil :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 13:39 H.Knappe Re: Wanderer
Ja bych byla podstatne radsi kdyby to prezil, nez kdyby "chcipnul" ;-) ihned po tom, co jsem ho rano nasla jsem ho vratila do jezirka, ale vzhledem k tomu, ze se pretocil briskem nahoru a klesal ke dnu, jsem ho radsi evakuovala do lavoru (vim ze to prostorove neni idealni) aby byl pod dozorem. Aktualne se zda, ze je na tom lip, dycha uz obema zabrami, uz se nepretaci ani na bok, sem tam i trochu pluje. Zatim nezere. Pridala jsem vzduchovani. Aspon na par dni jej asi premistim do detske vanicky, aby mel vic prostoru a az bude vypadat, ze je ok, vratim ho zase do jezirka.
Kazdopadne stejne nechapu, jak se mu podarilo dostat ven, nebo jestli mu opravdu pomohla ta kocka. Na ocasku ma malicky skrabanec, ale to muze byt i od kamenu. Myslim, ze kocka by si ho podala podstatne vic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2019 13:22 Muž Wanderer [1760] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: H.Knappe
Troufl bych si říct, že nejlepší podmínky, tj. největší šanci na přežití bude mít zase v jezírku, tedy, jestli se nechystá nějaká extra péče a léčba. Určitě mu tam bude lépe, než v lavoru, byť se vzduchováním. A jestli má chcípnout, tak z jezírka se dá mrtvolka vylovit taky, ne? Vycházím z toho, že léčba byla stanovena stylem "Táhni a srůstej." :) tj. čeká se, jestli se z toho dostane sám.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 11:52 H.Knappe - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Anthrax
Děkuji, na to se chystám, zajedu ho koupit, snad pomůže, aby se mu lépe dýchalo. Kéž by se z toho dostal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 11:47 R Muž Anthrax [2794] Re: H.Knappe
Moc neporadím, ale dej mu tam alespoň vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 11:19 H.Knappe – Jak pomoci jeseterovi
Dobrý den, prosím o radu, co dělat pro záchranu rybky. Dnes brzy ráno jsem našla vedle zahradního jezírka jesetera, musel vyskočit v noci nebo k ránu (večer byl určitě v jezírku), možná mu "pomohla" kočka, ale jeseter není nikde zraněn. Jesetera jsem přemístila do většího lavoru s vodou z jezírka aby byl pod dohledem, dýchá (zdá se mi že mělce), chvílemi se přetáčí na bok, ale dýchá a pohybuje se. Co mohu udělat pro jeho záchranu? sad Děkuji,

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 21:18 R Muž romant [27636] Re: Kaja
Kaja napsal: Co mám dělat už obrácená plave 1 den potřebuju pomoc nebo radu co nejrychleji.předem díky.Šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 20:32 Muž Wanderer [1760] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Kaja
Obávám se, že to skončí likvidací v mrazáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 19:47 R Muž ctibum [4991] - Snažím se to nezahubit...Re: Kaja
Co nejrychleji dej fotku ryby a nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 19:45 Kaja - Snažím se to nezahubit... – Otočená ryba břichem na horu
Co mám dělat už obrácená plave 1 den potřebuju pomoc nebo radu co nejrychleji.předem díky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 20:36 R Muž afc1886 [6520] Re: Jana
A v jak velkém akváriu jsi je měla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 20:21 Jana – Pokousani
Fotka k příspěvku Ahoj potřebovala bych radu, mam tri rybicky Betta, jednoho samce a dve samicky, ale jedne samicce mi uplne ozrali ploutvicky :-( jsem z toho nešťastná a nevim co s ni. Dala jsem ji mimo do akvarka.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 17:59 Žena anabra [0] – eSHa2000 v Praze
Bezva, letim do Hornbachu, děkuji oběma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 17:28 Muž NHKG [3746] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: anabra
V Ostravském Hornbachu to mají.

Jinak v Praze je asi jen 1 pořádná akvaristika. Tam by to taky měli mít: www.zoobranik.cz (ale radši tam zavolej).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 17:27 R Muž romant [27636] Re: anabra
Hornbach.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 17:26 Žena anabra [0] – eSHa2000 v Praze
Nevíte, prosím, kde seženu v Praze léčivo? Už 3 akvaristiky mi řekly, že ho nevedou... Jedině na internetu.
Nevíte, mají to v nějakém řetězci, OBI nebo Hornbach?
Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:29 Žena anabra [0] Re: romant
Poslala jsem muže pro eSHa 2000, zkusím ještě to. Tohohle nadnášení jsem si všimla už dřív, před tím týdnem to občas udělal. Teď, když jsem ho vylekala, tak se pohyboval svižně... Nehýbe jednou ploutví, tou párovou, za hlavou, což mu na stabilitě nepřidá...
Nicméně díky za rady, budu ho pozorovat a zkusím léčbu. Kdyžtak teda na led.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:20 R Muž romant [27636] Re: anabra
Osobně bych odlovoval pouze za účelem utracení. To nadnášení a otáčení by mohlo ukazovat na načatej plynovej měchýř, což je skoro neléčitelný. Vměnil bych polovinu vody, jako prevenci pro ostatní a uvidíš zítra, pokud bude stav přetrvávat, odlovoval bych a postupoval, jak jsem napsal. ovšem mlj radikalismus se nemusí všem zamlouvat a jistě se ozve ještě někdo další i třeba s jiným nápadem, pomocí, radou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:10 Žena anabra [0] Re: romant
Je z toho obrázku poznat víc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:10 Žena anabra [0] Re: romant
Uff... Kdybych ho odlovila a on měl klid? Do takové hodně široké vázy.. Ale nebyl by tam filtr... Jen voda a nějakou kytku bych mu tam dala a prolejzadlo. Ale on je houfový, tak by ho to ještě víc stresovalo, co?
A mohl mu ublížit nějaký jiný samec parmička nebo spíš ten Beťák? Paní akvaristka mi totiž prodala hodně blbej poměr parmiček, ač jsem jí říkala, že chci 3 páry, tak mi dala 5 kluků a jednu holku.. Ale zas jsem četla, že by to nutně vadit nemělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:04 R Muž romant [27636] Re: anabra
Aha, tak to jde ještě rychleji než jsem si myslel, do rána je na druhým břehu. Jakmile se ukáží problémy s potopením a to otáčení, je to konečná. To bych řešil ulehčením trápením a poslal tu rybu na druhej břeh. Ledovou vodu, do ní umístit a přilejvat ještě ledovější s ledem, tříští a trvá to několik vteřin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:04 Žena anabra [0]
Fotka k příspěvku O trochu lepší obrázek..

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:00 Žena anabra [0] Re: romant
Nevim, zda už není pozdě na cokoliv... Schovává se v kytkách, když vypluje, jakoby byl slabý, občas ho voda nadnese a on je vertikálně hlavou dolů.. Mohl ho zranit Betta samec? Neměla bych toho parmičku ještě odlovit? Ale musela bych ho dát do vázy stydim Nemam náhradní akvárium..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 18:45 R Muž romant [27636] Re: anabra
Nevím, nejsem jasnovidec. :-) Vím, že se blbě fotí, ale chtělo by to o kapánek průkaznější fotku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 18:42 Žena anabra [0] Re: romant
Dobře. Bylo bývalo vhodnější reagovat dřív s eSHa 2000? Hned když jsem si toho všimla? Abych věděla pro příště.
A nemůže být střevo, co mu to z boku trčí.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 17:08 R Muž romant [27636] Re: anabra
Zřejmě to postupuje a došlo k zaplísnění, aplikoval bych eSHu 2000 dle návodu. Před aplikací bych vyměnil polovinu vody a odkalil dno a několik dní nikoho ničím nekrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 16:53 Žena anabra [0] Re: anabra
Fotka k příspěvku Něco jsem vyfotila..

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 16:39 Žena anabra [0] – zranění či choroba?
Zdravím, poslední týden jsem pozorovala u jednoho samečka parmičky duhové na břiše nějakou ranku, myslela jsem, že se třeba samci poprali nebo že se někde odřel. Rána byla jakoby povrchová, bílá, cca 2 mm. Byl čilý, žral, choval se normálně. Od včera je na té ráně něco bílého, jakoby malá kulička nebo proužek, rybka na straně zranění nehýbe ploutví. Nepodařilo se mi to vyfotit. Co s tím, poradíte prosím?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 19:06 Muž CurvyTriangle [0] – Aktualizace
Tak, po dni rybička už není tolik zkroucená (jen trošičku, ale to bude asi už napořád), normálně plave, má zájem o jídlo, jen v těle vidím nějakou červenou tečku, tak nevím.. Snad se to časem zahojí a není to nějaké vnitřní krvácení, teda jestli něco takového u ryb existuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:42 DanH Re: Martin2035
Jestli se ta rána na těle zaplísní, tak ještě není z nejhoršího venku. Existuje spousta přípravků proti plísni ( například eSHa 2000 ), taky se dá použít rašelinový výluh.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:39 Muž RBeil [155] Re: Martin2035
pokud má zájem o jídlo tak bych to zatím neřešil. Pokud máš nějakou dezinfekci (prevent nebo něco podobného na rány pro ryby) tak ji to tím můžeš pokapat nebo dát zvlášť do nádrže a do vody nakapat léčivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:32 Muž CurvyTriangle [0] – ...
Fotka k příspěvku Tak teď jsem si všimnul další věci, zespoda má natržené tělíčko.,. sad :-O Když jsem krmil ostatní rybky, měla taky zájem, takže už je asi z nejhoršího.. :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:23 Muž RBeil [155] Re: Martin2035
Dej ji čas a uvidíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:20 Muž CurvyTriangle [0] – Aktualizace
No tak nevím.. chvilkama u hladiny položená na bok, jednou to i normálně proplavávala, ale taky na boku, nevypadá to tak hrozně.. Ale má nějaký celý tělíčko ohnutý. :-O takže nejen ploutvičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:13 DanH Re: Martin2035
Ploutve nejsou tak citlivá část těla. Pokud se dokáže nažrat, tak by to měla přežít. ( a myslím, že by s tím neměla mít problém )
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:07 Muž RBeil [155] Re: Martin2035
Může být v šoku a pokud má poraněnou boční ploutev tak se může špatně vyvažovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:04 Muž CurvyTriangle [0] Re: RBeil
Já bych řekl, že ani nemá sílu na to někam doplout, o 60° otočená na bok..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 21:01 Muž RBeil [155] Re: Martin2035
Ploutve srostou a u hladiny asi jen hledá co by sežrala. Pokud se nebulá nebo neschovává do míst kde nemá šanci vyplout ven tak bych ju nechal. Mi čichavec vlezl do odkalovače a než jsem ho vyprostil ven tak mu to vzalo celý ocas, do 3 týdnu ho měl dorostlý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 20:58 Muž CurvyTriangle [0] – Zraněné paví očko
Zdravím, dnes jsem při měnění vody akvária nasál do trubičky z nepozornosti paví očko :-O má natrhnutou hřbetní ploutev, a boční ploutvičku, "plave" u hladiny, pořád dýchá, je nakloněná, ale nevím nevím, asi už není šance na uzdravení, co? sad Popřípadě, jak ji mam šetrně utratit? :-O jsem fakt.. prostě jsem se díval na kýbl aby ta voda nešla ven a mezitím mi tam vklouzla, však víte, paví očka jsou strašně zvědavé ryby.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 21:36 Muž Nifty [5] – Opět ta sekavka
Ahojte,

dnes jsem odkalil dno, a běhěm doby, co jsem zasazoval plavající kytky bylo zhasnuto - ano ten kryt má mouchy a předělám ho na vzpěry, aby to svítilo i během údržby a já něco viděl - tak jsem zahlídl poraněnou sekavku. Zranění je menší, vypadá stále dobře tak, že chybí "pouze" kousek kůže. Není zcela zahojeno. Ovšem po týdenním nasazení eSHy 2000 jsem se rozhodl doléčit Aloe gelem. Jak dlouho jej používáte vy? Jednorázově nebo více dní za sebou? Snad všechno dobře dopadne.

Pozn. Snížil jsem o dva dny dříve teplotu z 27°C na 24°C a dnes při výměně spadla na 22°C. Topím opět na 24°C 200W topítkem.

Díky za rady, je to na dobré cestě :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 10:18 Muž Nifty [5] Re: romant
To je ono, nevidím zásadní změnu (rybka je stále stejně čilá a zranění vypadá malinko lépe - po 3 dnech léčení). Taky proto se ptám. Díky za rychlé a věcné reakce ;-)
Edit posledního příspěvku: Sekavce se díra zacelila, chybí "pouze" tmavá kůže. Také měla předtím nějakou ránu na boku, která se vyditelně zahojila. Aspoň něco funguje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2015 10:12 R Muž romant [27636] Re: Nifty
Pokud to bude mít zabrat, tak druhej den po aplikaci první dávky budeš vidět změnu, dojedeš ty tři dny a potom přidáš ty výluhy, jak radí Honza a bude to v cajku. Výluhy až po skončení dávkování eSHy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2015 10:07 R Žena Turbínka [2552] Re: Nifty
Je to relativně šetrné léčivo, netřeba se moc bát překročit třídenní cyklus. Z mojí zkušenosti klidně i týden nebo déle, zkrátka do doby, kdy to je potřeba - do odeznění příznaků, viditelného zhoršení, smrti ryby, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 10:02 Muž Nifty [5] Re: Heimdall
Super, díky ti za rychlou reakci. Teď jen kontrolní otázka :-) Jak dlouhý je léčebný cyklus? To jsou podle příbalové informace ony 3 dny? Gel od Dajana Pet vyzkouším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2015 09:23 R Muž Silent [5936] Re: Nifty
Podle návodu. Pokud se na rance neobjeví žádná komplikace tak po léčebném cyklu se, pokud je v nádrži perfektní prostředí, rána zhojí sama. Lze tomu dopomoci přidáním nějakého přípravku typu rašelinné výluhy, nebo Aloe gel od Dajany s kterým mám při rekonvalescenci ran dobrou zkušenost. Uvidíš sám, třeba se to po zaléčení zhojí bez jakéhokoli dodatečného zásahu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 09:15 Muž Nifty [5] – Kousnutí
Ahoj, chtěl bych se zeptat jak dlouho léčit eSHou 2000? Situace je taková, že jedna ze sekavek má na čumáku ranku, cca 2-3mm velkou. Dva dny zpět, mi takto odešla sekavka, protože měla čumák pokousanej 2x těsně vedle sebe a dělala jí ta rána nepěknej zářez. Rána je ostře ohraničená, bílá. Vypadá "čerstvě", bez plísně. Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 12:56 R Muž romant [27636] Re: zdenekps
Poslat na druhej břeh.
Edit: Denně měmit 1/3 vody a jednou týdně vodu lehounce zasolit.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 4150x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/16816-zranena-ryba