Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zraněná ryba

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Zraněná ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 15:15 Muž DANMAZUR [20] Re: romant
No nazdar myslíš si ze to je bakteriální rozpad ploutvi?Jestli ano tak je jich tam hodně s bakteriálním rozpadem už jsem měl cest ale tolik za noc 2cm.Myslíš že bude stačit vodolecba a když přidám multi-medikal proti plísním,vnějším parazitum,a bakteriálním onemocněním? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 14:02 Muž DANMAZUR [20] Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Rostlinky mám v plánu přidat tak v pondělí v neděli dám pryč nevhodné rybky.To na fotce je ozdobny umělý koral.Včera jsme koupili říční písek č.2 a za pár hodin až přijde taťka z práce ho vyměníme.

Důkaz:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2014 13:57 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Když ono je to takhle daleko zajímavější. :-D No, né pro mě je to jasný. Lehce vožraná ta ploutev je, ale ne od beťáka, ale od počínající bakterky a jestli se pletu, tak sním svůj klobouk. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 13:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Turbínka
Probůh nedělejte z bet vrahy, které loví pancéřníčky...Tu hřbetní ploutev zcela jednoznačně beta neudělala!!! Není to tak rychlá ryba...
Co je to za strukturovaný šutr za tím pancéřníkem? rybicky.net/k/forum/n/581043.jpg Štěrk je také hrubý, při letu nádrží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 13:42 Žena Turbínka [2558] Re: DANMAZUR
Pokud to byla skutečně betta, pak nevidím důvod proč by přestávala, pokud se něco nezmění. Přidání skrýší, přidání rostlin, roztýlení jinou rybou, kterou by mohla terorizovat. U mě pomohla separace betty a i endlerka šla pryč. Ocásek u mě dorůstá už měsíc, skoro zahojen, ale časový údaj může být zkreslený dlouhodobou léčbou jiných ryb a tím, že byl pokousán mnohem víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 12:54 Muž DANMAZUR [20] Re: romant
Vodu bude mít cerstvou víc než dost. Až taťka přijde z práce vyměníme štěrk. Včera jsme koupili říční pisek č.2, takže dva týdny budu obden měnit 1/3vody. Myslíte že teď na něj betak bude útočit pořád? Za jak dlouho to asi doroste?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 12:29 Žena Turbínka [2558] Re: DANMAZUR
Mohla to být bojovnice, mě útočil beťák na pandičky, i když moje betta je fakt blázen a také podmínky v nádrži nebyly nejprostornější. Navíc jsem byla i očitým svědkem toho jak pancéřníčka kousla do ocasní ploutve endlerka při zápase o tabletu. To doroste ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 12:17 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR
Když budou dobrý podmínky doroste, takže častěji měnit vodu a udržovat dno v čistotě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 12:07 Muž DANMAZUR [20]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj dnes při krmeni jsem si všiml ze memu pancernickovi skvrnitemu chybí tak 2cm hrbetni ploutve.Bakteriální rozpad ploutvi to asi nebude ten během 14hodin nerozerve 2cm ploutve.Jestli je to rybou tak by to mohla být bojovnice.Ta trhá velkoploutvym rybám ploutve.Ale.pancernicek žije na zemi a bojovnice u hladiny a navíc pancernicci nejsou velkoploutve ryby a bez zadneho konfliktu zijou spolu přes rok.A ze rovnou 2 centimetry to by ji musel celou noc.pronásledovat.Nevíte čím to může být a jestli mu nemám nějak pomoc nebo to samo doroste.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 15:37 R Muž romant [27987] Re: Nikoletta
Častěji měnit vodu, klidně obden, když budou dobrý podmínky, tak se to za pár dní zacelí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 15:31 Nikoletta – Betta
Dobry den, mam Bettu a o neco si poranila zadni ploutev ( ma tam asi 5mili. Dirku) a u vnitr ma takovy cerveny vlasek ( neni to zilka?, netusim co to je..) zahoji se to? A pop. Co mam pro to udelat?
Dekuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 13:03 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Máca
Jak píše Libor, záleží jak se chová. Taky mám "zmrazačené" dánio. Žije, žere a je čilé, ale kdybych měl rybu, která by ho sežrala, tak ho nechám na krmivo. Do chovu je to ryba nevhodná a ani není moc reprezentativní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 11:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Máca
Asi ji nemá utrženou, jen nevyvinutou...častá degenerativní chyba...záleží jak se chová...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 08:47 Máca – žábry
Ahoj, přítel dones od známého danio, ale všimla jsem si, že má utrženou pravou žábru. Může normálně fungovat? Je mo jí/ho líto :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 20:14 Muž RadekH1 [129] Re: LiborSprysl
Tak samec hrbohlavce umřel. sad Bohužel nikdo nic neporadil a já byl 3 dny ve Frýdku Místku. Ale stejně by mě zajímalo co se mohlo stát. Mláďata plavou a rostou. Takže na vodu bych to neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 20:38 Žena markiz [33] – cervena neonka
Ahoj, stalo se mi uz podruhe ze jsem zpozorovala neonku, co ma ukousnutou skreli(nevim jak se to sklonuje), zrychlene dycha a asi pojde jako ta prvni.. ale nechapu proc? Je mozne ze to delaji cichavci? Pres den se tvari jako nejmirumilovnejsi rybicky na svete, takze jedine ze by v noci... nevi nekdo? Kazdopadne bych to spis tipla ze by sli po nejmensich, ale toto je opet ta nejvetsi z hejna :-(


pripadne nepomohlo by prestehovani neonky jinam, nebo to ma uz sectene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 16:25 R Muž romant [27987] Re: milda
Utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 14:02 milda
co dělat když rybě praskne plynoví měchíř
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 06:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
To nebude od rvaní...je to přece jen říční ryba z mělké vody...ta bývá hodně čistá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 19:04 R Muž romant [27987] Re: RadekH1
Taky nevím, volím nejednodušší řešení, počkej co Ti k tomu sdělí někdo další.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 19:03 Muž RadekH1 [129] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Myslíš že vodoléčba pomuže? Mám strach aby neměl třeba nějaký poškození horní "čelisti". (nevím jak jinak to pojmenovat)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 18:55 R Muž romant [27987] Re: RadekH1
Vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 18:51 Muž RadekH1 [129]
Ahoj. Včera mi umřel samec hrbohlavce afrického. Byli v akva 2, nikdy jsem nepozoroval, že by se nějak prali. Měl vyboulený oči a tlamu strašně otevřenou. Dnes koukám na toho druhého (menšího) samce, a koukám že má tlamu strašně vytáhlou dopředu a nemůže ji zavřít. fotky budu moc dodat. je možný, že se porvali? samci spolu? a ten větší umřel, a toho menšího to čeká taky? Nebo se mu dá nějak pomoc. Jiného samce nemám a nevím kde bych ho scháněl. a tak udělám cokoliv, abych mu pomohl. díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:48 Muž Raduzza66 [2] – pancéřníček
Fotka k příspěvku prosím vás o radu.. mám páreček pancernicku a jednoho jsem musel dat zvlast mám totit jedno oko jakoby opuchle a vetsi a zda se mi ze ma i neco s hlavou jako ze se mu rozklada od toho oka:( nevite co s nim mam delat ? dekuji foto prikladam
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 07:52 R Muž romant [27987] Re: unabomber
Bylo by dobrý si zřídit prezentaci a uvést tam co nejvíce informací o daným akváriu, technice, rybí osádce, rostlinách apod. Takhle se budeme jenom dohadovat, odhadovat a nebude to mít valného výsledku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 07:29 unabomber Re: Silent
To je mi líto, ostatní rybky ji už večer okousávali, tak jsem ji vylovil do jiné nádrže, aby měla klid, vaše reakce jsem bohužel nestihl, škoda, ráno ležela na dně bez známek života. Jsem teda amatér, ale na onemocnění bych nesázel, 2 nebo 3 hodinky předtím ještě proháněla ostatní Parmičky naprosto bez příznaků.

Ráno jsem se podíval na akva a co nevidím, Neonka přicuclá na mřížce filtru, bohužel už uhynulá. To mi ta akvaristika teda hezky začíná.

Asi týden předtím (od založení akva) s tím filtrem nebyly problémy, budu předpokládat že se jedná o náhodu, pokud mi filtr vezme ještě nějakou rybku, začnu to řešit, napadá někoho nějaká jiná možnost než výměna filtru? (výkon není regulovatelný)

Díky, smutnej unabomber..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2012 21:43 R Muž romant [27987] Re: unabomber
Silně perlivou vodu a dej jí do ní, za chvilku je trápení ukončeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.09.2012 21:41 R Muž Silent [5949] Re: unabomber
Pokud rybka dělá to co popisuješ bude pro ní nejlepší když ji šetrně utratíš a zkrátíš tím její agonii. Ta ryba nebude zraněná ale má nejspíše nějaké vnitřní onemocnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 19:31 unabomber – Zraněná Parmička
Ahoj,
při krmení jsem si všiml že mi chybí jedna Parmička čtyřpruhá, našel jsem ji přicuclou na mřížce filtru, mohla tam být tak 2, max 3 hodinky, i po tý době se usilovně snažila vyprostit.

Filtr je slabý, nějaký 4W..

Parmička sotva plave, občas vzhůru bříškem, občas saltíčko s několika vruty, viditelné poranění nemá, nikdy se mi to nestalo (nebo si to nepamatuju, dost let jsem akva neměl), tak nevím co s tím.

Díky za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 11:37 R Muž romant [27987] Re: Ferdajz
Daleko důležitější je to dobrý prostředí ve kterým ryba je a proto jsem jako prvotní doporučil tu vodoléčbu, nebo-li intenzivní obdenní výměny 1/3 vody a pokud se to nezačne lepšit, tak přidat třeba to co jsem psal a to jsem zvolil záměrně tak, aby se to dalo použít i ve společenským akváriu a neudělalo to žádnou neplechu ve vztahu k nitrifikačním bakteriím. Ta ryba podle těch fotek není nijak fatálně poraněna a vodoléčba by měla zabrat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 11:32 Muž Ferdajz [-1] Re: romant
Děkuju moc, omlouvám se, ale i tamto vlákno jsem četl a když tam byla řeč o Parmičkách čtyřpruhých, tak jsem to tam nepsal..
Hned zajedu koupit něco do zverimexu a uvidím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 11:27 R Muž romant [27987] Re: Ferdajz
Nasadil bych vodoléčbu s event. použil nějaký protiplísňový prostředek, třeba acriflavin nebo eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 11:23 Muž Ferdajz [-1] – Odřená parmička jednopruhá
Ahoj, prohledal jsem forum a nenašel jsem tam nic podobného, vím, že se takovýhle odpovědi často opakují, ale já to nechci nechat jen tak..
Mám párek Parmiček jednopruhých, hádám, že to jsou samci, protože se často honí..:(
A asi tak před dvěma dny jsem si všiml, že jedna je jakoby před ocasní ploutví odřená a má to trochu načervenalý, nedokážu si troufnout, jestli jí to mohla udělat ta druhá nebo jestli se odřela třeba o nějaký kámen.. Do akvária jsem přidal nějakou sůl, kvůli desinfekci a teď nevím jak další postup.. Karanténu nemám, tak jestli koupit nějaký léčivo, který by pomohlo.. Za jakoukoliv radu budu velice rád..
V tomto směru jsem amatér, akvárium mám teprve od Vánoc..
Zasílám dva odkazy na fotky, ona se nerada fotí, tak snad to bude ale aspoň trochu užitečný..
Děkuju za brzkou odpoveď..

sz.sdh-chrudim.cz/…
sz.sdh-chrudim.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 00:03 R Muž Silent [5949] Re: grizly
Na to funguje eSHa 2000. Vylovení ryby a ošetření mimo vodu by mohlo způsobit přílišný stres a kdoví jakými následky. Raději bych ji zaléčil v karanténní nádrži. Pokud to nejde tak ve společenské. Karanténa má výhodu, že můžeš v menším objemu zvýšit léčebnou dávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 23:58 Muž grizly [145] Re: Silent
Díky za tip. Měl jsem na mysli dezinfekci rány. Sportovní rybáři ji například ošetřují vpichy po háčcích, když vracejí ryby do vody. Rybu chci vylovit a dezinfikovat ránu hypermanganem. Nerad bych ale nadělal více škody než užitku.
Edit: Tak já budu zatím pokračovat s eSHA 2000, pečlivě sledovat velikost rány a její změny. Pak se uvidí co dál. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 23:50 R Muž Silent [5949] Re: grizly
Mně se na hojení ran u ryb velmi osvědčil přípravek od DajanaPet ALOE gel. Není to lék, ale velmi účinné tonikum které působí antisepticky a hojivě. www.dajanapet.cz/…
Edit: Přípravek eSHa 2000 by zabrat měl, Exit je v tomto případě na nic. Ten účinkuje na ektoparazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 23:47 Muž grizly [145]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Od 23.12. má ve svém akvariu (112 l ) 4 dospělé skalary. Sousedovi prasklo akfárko a tak jsem jim poskytl dočasný azyl, než ho nechá přelepit. Na jednu skalaru při vylovování z akfarka spadnul kámen.Poranění je hluboke asi 1 cm, kůže je rozseknutá až do masa a je zřetelně vidět svalovina. Okolo zranění je kůže sedřená a bílá. Ryba je aktivní a nevypadá, že by jí něco bylo. Neustále se požduchuje s druhým párem skalár a bojujou o lepší roh akva. K léčbě poranění jsem použil přípravek eSHA 2000 a EXIT v dávce udané výrobcem.( zatím léčím 2 dny) Co ještě můžu udělat, aby se zranění uspěšně zhojilo?? Pomohlo by rybu odchytit a dezinfikovat zranění koncenrovanějším roztokem přímo na ránu? K dispozici mám výše zmíněné přípravky a hypermangan. Jiné akva na karanténu nemám k dispozici.
Díky za smysluplné rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2011 17:27 HaDaS Re: sivon
Měl jsem čichavce se stejným problémem a "tykadélko" mu dorostlo do původní velikosti. Trvalo to asi 4 měsíce. Byl to čichavec zlatý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 16:54 Žena sivon [1711] - Plži – Čichavec
Naše nově zakoupená samička čichavce medového přišla při transportu o "hmatovou ploutvičku", měla ji zlomenou asi 3 mm od těla a po čase jí úplně odpadla. Chomáček plísně na konci po přeléčení zmizel. Chci se optat, zda se jí obnoví.

Je to možná hloupý dotaz - na obnovu obyčejné ploutve bych se neptala, ale nevím, zda tento hmatový orgán se chová podobně. S čichavci nemám zatím žádné zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 17:24 Muž sefca [3] Re: FelidaeS
Podobně byl na tom můj samec čich.zakrslýho.Zřídili ho rájovci.Neměl oko a ta rána na boku byla větší a hlubší.Zdál se mi v pohodě.Žral a plaval normálně,ale ve středu po třech týdnech od zranění mi odešel do nebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 16:26 PetrNovakBolid Re: FelidaeS
Do nádrže, kde došlo k poškození ryby, nebo se často pošťuchují, se dává vitamín niacin. Dá se koupit v lékárně. Další podrobnosti jsou tady:
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 16:19 Žena FelidaeS [61] – Nehojící se zranění.
Fotka k příspěvku Mám dotaz ohledně zranění samečka čichavce. Objevilo se mu vcelku brzy, co jsme si jej přinesli. Ani nevím, jak se zranil, ale má to již několikátý týden stejný, možná malinko horší. Nejdřív to vypadalo, že přišel v místě o šupiny, ale už mi to přijde trochu hlubší. Ale žádná plíseň, nic...normálně žere, krásně zbarvený, i v chování nic nenaznačuje, že by mu něco bylo...jen toto. Dá se s tím něco dělat? Nebo je to nějaká nemoc? Ve 112l máme dva ..každý má svůj koutek a šarvátky ani nejsou...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 20:24 R Muž romant [27987] Re: spuntik92
No, tak pokud k tomu přistupuješ takto. hmm Levnější řešení je tu rybu přelovit do menšího akvária, kde tu vodoléčbu můžeš praktikovat denně. Výměna vody je podle mě daleko levnější, než použití léčiv. Podle popisu chovanců v akváriu bych si myslel, že tam je i nějaká závojnatka a pokud tomu skutečně tak bude, tak to bude chtít stejně tu výměnu vody praktikovat daleko častěji než u běžnýho akvária(30% týdně), protože závojnatky jsou velice zdatnými zněčišťovateli. Mrkni do atlasu ryb a něco nastuduj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 20:23 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: spuntik92
nic moc jiného než výměny vody ti nepomůžou, tolik ryb v tak čerstvě založeným akvárku se ti může lehce otrávit dusitany. Nepočítám s tím že bylo akvárko zaběhlé, nebo filtr běžel už delší dobu, nebo jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 20:16 spuntik92 Re: romant
Komplet akvárko ( 180l) i s rybami ( 5 pramiček černopruhých, cca 30 neonek, 2x Ancistrus sp., a ryba jejíž jméno neznám ( vypadá jako zlatý kapr :-D ) 2x pancéřníček - ten je můj čili jsou v akvárku druhým dnem a betta splendens také je moje) jsem předevčírem koupila rozpad ploutví tedy není mojí vinou. Nešlo by něco jiného než každodenní měnění vody? ( vzhledem k velikému obsahu akvárka to nebude moc levné ;) )
Edit: Jo a včera jsem ještě přikoupila 5x black molly ( 1 sameček a 4 samičky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 20:10 R Muž romant [27987] Re: Bob66
Máš pravdu, ta hřbetní ploutev je už taky užíraná. Když se rychle nasadí alespoň ta vodoléčba(myslím si, že by se to mělo zvládnout i bez použití léků), tak by se to mělo velmi brzy zastavit a do měsíce by mohla bejt ryba v naprostým pořádku, ale to bude záležet na majiteli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 20:02 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: romant
Romane mrkni i na tu hřbetní ploutev na té už to začíná být také vidět, ocasní už velký kus chybí ;-) S tou výměnou vody také souhlasím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 19:57 R Muž romant [27987] Re: spuntik92
Já tam vidím roztřepenou ocasní ploutev a to by mě ukazovalo ne nepříznivý podmínky v nádrži. Nedostatečná výměna vody a zřejmě i odkalování. Bez znalostí podmínek bych si myslel, že ta ryba je chována v příliš kyselé vodě. Ta vrchmí plotev podle mě není zlomená, ale ryba tím stažením ploutve reaguje na to prostředí. Toť můj lehce věštecký odhad. Určitě je dobré přistoupit k vodoléčbě a to pravidelnou klidně obdenní výměnou vody v objemu klidně 50% akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 19:52 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: spuntik92
Ploutve se mohou různě kroutit nebo zalomit ale je to jen estetická vada X-) Spíš na fotce vidím bakteriální rozpad ploutví je to i důvod že se straní, je ve špatných podmínkách :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 18:10 spuntik92 – zlomená ploutev
Fotka k příspěvku Ahoj, můj skalár nechce jíst, neustále se stranní ostatním rybám, vyhledává nejrůznější prázdné kouty a dokáže tam zůstat ( na tom jednom místě) celý den. Tak jsem si ho začala více všímat a zjistila jsem, že má nejspíš zlomenou horní ploutev pokud je to pravdu zlomenina mohly byste mi poradit, jak na to? sad
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5218x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16816-zranena-ryba?od=101