Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chov živého krmení doma

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Chov živého krmení doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2021 22:24 Muž Buldr [87] Re: Brodys
Nepovažuji se za experta, ale lepších výsledků dosahuji s velice jemnými bublinami a staženým vzduchováním na minimum. Nějaký čas zabralo vychytat celý proces na nějaký rozumný standard. První pokusy samozřejmě skončily fiaskem, vychytání vzduchování také nebylo na první pokus a zkoušel jsem tři různé intenzity z "jedné várky".

Mne fungují velice jemné bublinky s minimální intenzitou při udržované teplotě 25°C a objem 10litrů. S pěstírnou jsem byl vyhozen do garáže a topit zkrátka musím. Neumím odpovědět na otázku proč, ale při menším objemu vody sice rostou řekněme rychleji, ale je jich ve výsledku méně. Já se zastavil na 10 litrech a daří se mi drtivou většinu odchovat do větších velikostí. Na druhou stranu, část rostoucích artémií padne poslouží jako krmení neonek v malém. Co pochcípe, sežerou též.

Pěstuji druhým rokem a co funguje u mne, nemusí fungovat u tebe, nebo ostatních. Nejjednodušší jsou komáři, to se líhne a množí samo v sudu, to samé vodní blechy, ale chtěl bych zkusit i daphnie. Nejprve zkusit, než tomu udělám policovou odchovnu. Sušené parmičky žerou, snad i živými nepohrdnou.


@Silverbaris
Kupuji větší balení a dobré. Teda na udávaných 98% se asi nedostanu, ale přes 92% je hodně slušný výsledek. Proplachuji a dávám do obyčejné kuchyňské odměrky a krmím na etapy. Nic si tam nezavleču a za druhé, připadají mi trochu otupělé a nemusím řešit zdemolované kytky. Stačí abych jich pár zdrhlo do houště jemných lístků rotal. Asi nemusím popisovat následky nájezdu 37 strávníků.


www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2021 21:29 Žena Silviebaris [2049] Re: Buldr
Tuhle.. www.rostlinna-akvaria.cz/…
Ja mam klasické zavařovačky,neproplachuju,jen stříkačou natáhnu a krmím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2021 21:24 Muž Brodys [237] Re: Buldr
Všem díky za rady. Vylíhlé artemie je nutno nadále vzduchovat než dorostou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2021 21:14 Muž Buldr [87] Re: Silviebaris
Co přesně používáš za násadu?

Druhým rokem líhnu násadu od EasyFish, pokud zrovna nejde sehnat, tak Dajana, nebo JBL a myslím si, že minimálně 92% se mi vylíhne. Neříkám vždy, i sem tam se všechno nepovede.

Já na to mám skleněné* "vázy s logem" s objemem 3 litry, které mám na obyčejném dřevěném stojánky s udělanou spodní výpustí, vybavené malým topítkem s teplotou 25°C s jemnými vzduchovacími kamínky (kruhové). Všechny líhně i růstové nádrže utáhne jeden vzduchovací motůrek Eheim 200 l/h, bublinky jsou velice jemné a protože je kamínek kruhový, krásně pokryjí celý průměr. Jedno růstové bylo dříve používané na chov křečka, další jsem udělal ze starého, jen se to nařezalo, nalepily se přepážky a bylo hotovo.

* Zdarma, jen mají logo papalášké akce, po které to všechno vyhazovali. Proč jsou hranaté nevím, asi museli mít všechno extra :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2021 20:46 Muž Buldr [87] Re: Brodys
Doma připravené "vždy čerstvé" ryby milují, nezáleží ani na tom, zda nachytáš vodní blechy někde na kocábě, nebe si upravíš sud s čistou vodou a jemným sítem, ze kterého budeš pravidelně lovit komáří larvy. Ryby živé krmení milují.

Líhně si můžeš velice snadno vyrobit, nebo koupit. Pro pravidelné krmení živou havětí stejně budeš potřebovat 2 - 3 líhně, záleží na spotřebě. Chceš-li aby to trochu odrostlo na větší velikost, budeš potřebovat ještě fytoplankton (osobně používám ArtemioFluid od JBL ve 2000 ml balení) a nechávám artémie odrůst na plnou velikost. Pro parmičky jsou zkrátka moc malé, respektive sežerou je také, ale větším dávají jednoznačně přednost.

Dvě poličky s LED páskem, jeden vzduchovací motůrek, rozbočky a hadičky, které vedou na všechny vzduchovací kamínky. V horní polici 5 líhní, o polici níže nádržky (mám tam pro jistotu topítka 20W topítka s regulací) s výpustí nadávkované fytoplanktonem. Vždy čerstvé, vždy po ruce :-) Rostou rychle. Stačí vylovit, propláchnout a žravé šílenství může začít.

EasyFish 425g balení ... cca 92% se vylíhne, trochu lepší zkušenost mám s Dajana Profi, která je podstatně dražší (EasyFish nešlo koupit) cca 95%. Myslím, že 90% co vylíhneš nakonec odroste na požadovanou velikost.

www.jbl.de/…
www.youtube.com/…

Nic na tom není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.09.2021 20:30 Žena Silviebaris [2049] Re: Brodys
Fotka k příspěvku HD Cauko..
Já lihnu normalně v zavařovačkach při pokojové teplotě,,líhnivost mám tak kolem 70%..Určité to vyznam má pro potěr,ale i ramirézky a endlerky mi jí přijímaj.
Jinak v sudu mívám komaři larvy. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2021 20:22 R Muž Anthrax [4009] Re: Brodys
Ahoj. Pro odchovy jistě líhnutá artemie smysl má. Ale pro dospělé ryby je to malé a bych volil jiné možnosti. O domácím „chovu“ za sebe můžu mluvit jen o komárech, pakomárech (sud s dešťovkou na zahradě) a grindalu (chovné kultury, ten je ale taky malý například pro ty skaláry ale i dopělé neonky). :-) Jinak živé krmení spíš chytám nebo kupuju (koretry, patentky, dafnie atd.). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2021 20:15 Muž Brodys [237] – Živé krmení,tipy
Zdravím všechny, chci se zeptat, zda má význam pořizovat si líheň na artemie pro mé akvárium (neonky, ramirezky, skaláry apod.) Popřípadě jak řešíte živou stravu vy? Nějaké jednoduché vychytávky? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.06.2021 09:53 Muž Jarry [1305] – Žížalice pestrá
Nikde jsem tu na to nenarazil, u nás jsou zdá se poměrně neznámé, ale při nedávném studiu rozkrmování notorických nežravců jsem narazil na Lumbriculus variegatus / California blackworm / Žížalice pestrá. Jsou to červíci zhruba velikosti nitěnek, ale měly by být mnohem vhodnější pro krmení a hlavně je možný a snadný domácí chov - stačí plastový box s co největším půdorysem, vzduchování, případně nějaký molitanový filtr, cca 10cm vody a tenká vrstva štěrku. Krmím krmením, co mi tu zbylo po krevetách (menší tablety), červíci je evidentně konzumují. Živé červíky jsem sehnal za pár korun od pana Grýgery a zatím mohu potvrdit úspěch při rozkrmování problematické ryby - mražené si sice dá, ale když hodím do akvária toto, tak se opravdu nacpe, co se do ní vejde. Chov mám jen krátce a zatím jsem nesklízel, zkrmuji co mi zbylo z původní násady, koupil jsem toho raději více.
aquariumtidings.com/…
www.aquariadise.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2020 23:22 Muž zdzd [5]
Nenašel by se někdo v okolí Jihlavy s nenáročnými malými živorodkami. Zatímco jsem byl pryč tak mi všechno neprozíravě zkrmili a tím pádem jsem přišel o chov :-)
Nějaké bych koupil pro založení nového chovu pro axolotly a plánované lezce.
Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2019 10:51 Muž Planorbella [639] – Chvostoskoci - chov
Jen takový malý tip na chov chvostoskoků doma:
1) Připravte si dvě stejné cca 10cm hluboké misky
2) Jednu misku naplňte do 2cm vodou, je jedno, jestli z vodovodu či dešťovka
3) Do misky naplněné vodou dejte pár malých květináčů nebo kelímků se zeminou (nejlépe hlína pro pokojové rostliny) a do nich můžete zasadit nějaké akvarijní rostliny menšího vzrůstu, které chcete pěstovat emerzně
4) Teď už jen počkat a zanedlouho se na vodní hladině začnou ve skupinkách ukazovat chvostoskoci. Děje se tomu pravděpodobně při skoku těchto tvorů, kdy chvostoskok vyskočí a spadne na vodu
5) Druhou miskou to celé zakryjeme, stane se z toho skleníček
======
Podobný jev můžeme sledovat, když přelijeme pokojovou květinu a přebytečná voda se dostane do okrasného květníku. Tehdy se také na hladině objevují skupinky chvostosků.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 12:10 Muž - [3450] Re: Planorbella
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pozeral som na to i cez mikroskom,povedal by som skôr Paramecium - črievičky.Nemám sklíčka,tak lepšiu foto pod mikroskopom neurobím.No nevylučujem,že sa tam nachádzajú i lastúrnatky či iné mikro červy. ano Tie som pod mikroskopom tiež zahliadol.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 13:17 Muž Planorbella [639] Re: Prašan
Na fotkách jsou lasturnatky, že?
Taky je chovám a teď se mi dokonce rozmnožily do velmi hojných počtů. Mám je v nádobě bez písku nebo jiného štěrku a místo tohoto dna, které se předpokládám u takovýchto nádrží ani nepoužívá, mám "zelený zákal" přefiltrovaný perloočkami. V tomhle se lasturnatkám daří jak nikde. Přikrmuju granulovaným krmením pro ryby, ovocem a rybím masem. Předevčírem jsem dost perlooček vysál stříkačkou a přecedil, pak zamrazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 00:35 Muž - [3450]
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 21:19 Muž Planorbella [639]
Nebo ještě třeba chvostoskoci se dají dobře - sice ne v takovém množství - chovat ve volném (tam kam přiteče přebytečná zálivka) prostoru v květníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 20:25 Muž - [3450]
Posledne som dostal mušky Drosophila,množia sa ako divé.To mi pripomína,že musím skontrolovať prípadne skŕmiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 15:25 Muž Skoro důchodce [21] Živé krmeni
Mšice, teď není žádný problém a nedotáhneš si žádného parazita. Kousek játrovky nech ji týden venku, potom na sítko a svítit žárovkou, uvidíš co červů vyleze, jinak já pokud nevyplachnu popelnici, též se to tam hemží. Stojatá voda - tam to bude taky žít, jenom pozor na dávkování. Jestli to ryby nezvládnou, komáři pískání u uší není nic příjemného :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 15:19 Muž Planorbella [639] Re: hunti
Mimo to, co padlo, doporučím perloočky. Do nějaké nádoby i venku dáš perloočky nachytané venku v nádrži bez ryb kvůli možnému zatáhnutí nevítaných parazitů a už jen vykrmuješ. Osvědčila se mi tzv. zelená voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 15:08 R Muž afc1886 [11419] Re: hunti
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Za mě grindal a teď v létě venku nádoba s vodou a tam larvy komárů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 10:13 Muž hunti [4] – Nejlepší
Zdravím. Jaké živé krmení je podle vás nejlépe udržitelné pro chov doma? Zkoušel jsem grindal a pořád jsem bojoval s tím, že mi v kolonii lezlo mraky broučků. Je třeba chov roupic, nebo miker udržitelnější?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2019 11:04 Muž JirkaŠčobák [3226] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Testuju banana worms:
- strouhanka s banánem
- jen strouhanka
- vločky s banánem
- jen vločky.

Všude je trocha droždí.
Jože psal, že se kultivují jako mikry, jen on místo vloček používá strouhanku (nastrouhal jsem do ní i dva piškoty). Protože kultivuju mikry na vločkách, zkusil jsem i vločky.
Jože napsal, že banány nepoužívá, ale mohu je vyzkoušet. Tak zkouším :).

Taky mám už zvlášť založené dvě kultury walter worms - jednu na vločkách, druhou na strouhance (obojí s droždím).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2019 22:57 Muž JirkaŠčobák [3226] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Fotka k příspěvku Hlásím, že jsem získal banana worms a walter worms. Obojí by to mělo být menší, než mikry. Zkusím udržet a budu referovat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 14:34 R Muž vaclav [13233] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: visek
Už s nimi krmím ale jen malé akvárium, takže jich je jen trochu zato jsou červené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2019 14:28 Muž ZDRI [1392] Re: visek
nadrze.navsechno.cz
Mám vyzkoušeno (60 l), i ty použité jsou OK a čisté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 14:16 Muž visek [75] - Tetry
Ja schanim barel 30-50 litru na balkon. Chci si pestovat dafnie abych nemusel na rybnik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 23:17 R Muž vaclav [13233] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zdzd
Já bych se toho nebál pávčata klidně, mám je taky a už jsem je několikrát protáhl jezírkem a v hlavním jich mám taky dost, živé krmení je prostě nej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 21:00 MikiG Re: zdzd
Nevím odkud jsi, ale jestli jsi z většího města může být kolem tebe několik akvaristů co by ti byli ochotni občas pustit nějaké mladé rybky i na zkrmení. Osobně bych také do extra chovu ryb tak jak si to představuješ ty nešel. Pestrá strava základ zdraví platí i pro axolotly(ryby by vždy byly jen součástí krmení) , takže si přidávat práci pokud se nechceš naplno věnovat i rybám opradu nemá smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 16:08 Muž zdzd [5]
Tak jak to čtu, ztrácím nadšení pro rybičky.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 15:46 Muž Guppy [1980] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: ZDRI
ZDRI napsal:
Ale když to celé čtu - zvaž, zda Ti to za to stojí :-)


Přesně, o nic jiného mi nešlo, jen aby si zdzd uvědomil, o čem to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 15:36 Muž ZDRI [1392] Re: Guppy
Kolega zdzd píše, že volnou nádrž má a chce něco chovat.
Popravdě, já bych se s tím pro axeloty nedělal, ale je to jeho volba.

Akara modrá je běžná cichlida, mají skoro všude.
Živý prachový plankton se neprodává, ale loví v rybníku... Popř. si líhneš artemie.
Ale když to celé čtu - zvaž, zda Ti to za to stojí :-)

PS: já to kdysi dělal/krmil s krvácejícím srdcem, ale bylo třeba nějak nakrmit čerstvé importy dravců, kteří nic jiného nežrali. A v té době se nic koupit nedalo. Kdežto axíci sežerou (skoro) všechno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2019 15:27 Muž dudak [1813] Re: zdzd
na nějaké plánované krmení rybkami se hodí spíš větší jikernaté ryby, třeba ty akary, nebo kančík příčnopruhý. Taky záleží v jaké velikosti je chcete zkrmovat, protože v 70 litrech, když tam bude pár akar s 300ks 2cm potěru, už to bude docela maso. Na občasné přikrmování budou asi vhodné ty paví oka, která mohou v té 70 docela prosperovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 15:10 Muž zdzd [5] Guppy
Krmím žížalama, krájeným masem, mouchama, pavoukama prostě co dům dá. Nic nekupuji, jen jsem dostal nějaké rybí žrádlo, tak jsem jim ho dával a docela jim chutnalo, ale oni sežerou všechno.

Ryby jsem chtěl proto, aby se příšeráci nenudili a museli se trochu snažit při lovu, protože taková žížala daleko neuteče.

Někteří jsou již starší, několik let, někteří jsou velcí jen 5 centimetrů.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2019 15:06 R Muž vaclav [13233] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zdzd
Pokud máš kde tak nachytat a nevím odkud jsi nakrmryby.cz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 15:02 Muž Guppy [1980] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: ZDRI
A v tu ránu už potřebuješ (a udržuješ) dvě akvárka, kupuješ druhou filtraci...

zdzd, já teda nemám ponětí, na kolik vychází kupovaná potrava, ale zvaž to. hmm
EDIT: vzhledem k Tvým dvěma posledním dotazům - jak dlouho ty axolotly máš a čím je krmíš teď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 15:01 Muž zdzd [5] ZDRI
výměna vody není problém, mám přívod i kanál pod akváriem
jen bych se zeptal:
akary jsou normálně v prodeji nebo se musí shánět ?
a živý plankton se koupí kde a jak je to s cenou ?

díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 14:55 Muž ZDRI [1392] Re: zdzd
Toto jsem řešil v dávné minulosti a zkoušel i živorodky. Ale výrazně větší/rychlejší "produkci" krmných rybek jsem měl z odchovů akar modrých. Když se kvalitně krmí (živý prachový plankton) a udržuje čistá voda (pravidelné výměny), množí se a rostou opravdu rychle. Při opravdu intenzivním chovu se vyplatí dát od začátku kámen z jikrami do sólo nádrže (ale člověk se připraví o krásnou péči chovného páru o potomstvo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 14:44 Muž Guppy [1980] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: zdzd
zdzd napsal: ...co mám zvolit za rybky, aby se co nejrychleji množily a nebyly náchylné na nemoci atp.

díky za radu, protože v rybách se vůbec nevyznám


Jenže ono paví očko není až tak nenáchylný druh ryby, jak je všeobecně rozšířeno. Určitě budeš chtít co nejvyšší produkci, takže tu 70l nádrž přerybníš a pokud zanedbáš údržbu, budou ta očka trpět plísněmi a jinými nemocemi.
Samo to nepůjde, počítej s nutnými výměnami vody, s výkonnou filtrací, atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 13:57 Muž zdzd [5] Re: Wanderer
díky
hned založím chov :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 06:14 Muž Wanderer [2077] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: zdzd
Bych to tipnul na klasické paví očko. Ty se budou množit, jak na běžícím páse a i do toho objemu se vejdou.
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 00:23 Muž zdzd [5]
doufám, že jsem dotaz neumístil do špatného vlákna :-)

chtěl bych zkusit krmit axolotly rybkami, mám k dispozici 70 litrovou nádržku a v ní bych to chtěl realizovat. co mám zvolit za rybky, aby se co nejrychleji množily a nebyly náchylné na nemoci atp.

díky za radu, protože v rybách se vůbec nevyznám

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 21:59 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Cyklop, buchanky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chcel by som sa s vami podeliť o svoju skúsenosť s chovaním cyklopa ako živého krmiva. Mám v zavaraninovej fľaši listy a jelsove sisticky. Stačí infikovat cyklopa a ide to. Množia sa rýchlo. :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 08:53 R Muž afc1886 [11419] Re: Zetor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 07:07 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny
Chtěl bych se zeptat, jestli se dají nějak chovat nítěnky. Vím, že je mohu nachytat někde v rybníce nebo jezírku. Ale chtěl bych je chovat sám. Děkuji za odpovědi ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 20:02 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Cyklop, buchanky
Chovali ste niekto úspešne buchanky ako živé krmivo? V separatnej nádrži, nejaký jednoduchý systém aby sa rýchlo množili. Moje rybky už všetky zožrali coze A to tam predtým bola cykopárty...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 21:01 Muž Miras [111] Re: dudak
tak jako když nalovím blechy a bude tam těch potvor pár, tak je asi nechám, ale radši s mírou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2018 20:47 Muž dudak [1813]
mě to přijde spíš jako larvy jepic, ale asi je to jedno, větší ryby to rády sežerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.08.2018 20:46 R Muž vaclav [13233] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miras
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jsou to krásná stvoření.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 20:41 Muž Miras [111] Re: vaaclav
tak vyřešeno, radši je dávat nebudu, vřelé dík palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2018 20:39 R Muž vaclav [13233] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miras
Tak zkusit to můžeš ale budeš mít možná když rybám uteče nové nájemníky a po čase se ti pod krytem bude třepetat vážka nebo jako mě šidélka. Tvoje ryby co máš v akváriu asi neohrozí ale asi se jim ubrání. Já jako vážkař bych byl pro to aby jsi je házel zpátky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 19:45 Muž Miras [111] Re: vaaclav
áha, dík za info. No poteř pude do jiného akva, takže to můžu dát rybám jako krmení? Resp. když nalovím blechy tak jsou mezi nima i tyhle potwory, tak jestli je separovat nebo šup do akva?

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 9745x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/16750-chov-ziveho-krmeni-doma