Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chov živého krmení doma

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Chov živého krmení doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2019 10:51 Muž Planorbella [587] – Chvostoskoci - chov
Jen takový malý tip na chov chvostoskoků doma:
1) Připravte si dvě stejné cca 10cm hluboké misky
2) Jednu misku naplňte do 2cm vodou, je jedno, jestli z vodovodu či dešťovka
3) Do misky naplněné vodou dejte pár malých květináčů nebo kelímků se zeminou (nejlépe hlína pro pokojové rostliny) a do nich můžete zasadit nějaké akvarijní rostliny menšího vzrůstu, které chcete pěstovat emerzně
4) Teď už jen počkat a zanedlouho se na vodní hladině začnou ve skupinkách ukazovat chvostoskoci. Děje se tomu pravděpodobně při skoku těchto tvorů, kdy chvostoskok vyskočí a spadne na vodu
5) Druhou miskou to celé zakryjeme, stane se z toho skleníček
======
Podobný jev můžeme sledovat, když přelijeme pokojovou květinu a přebytečná voda se dostane do okrasného květníku. Tehdy se také na hladině objevují skupinky chvostosků.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 12:10 Muž Prašan [3311] Re: Planorbella
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pozeral som na to i cez mikroskom,povedal by som skôr Paramecium - črievičky.Nemám sklíčka,tak lepšiu foto pod mikroskopom neurobím.No nevylučujem,že sa tam nachádzajú i lastúrnatky či iné mikro červy. ano Tie som pod mikroskopom tiež zahliadol.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 13:17 Muž Planorbella [587] Re: Prašan
Na fotkách jsou lasturnatky, že?
Taky je chovám a teď se mi dokonce rozmnožily do velmi hojných počtů. Mám je v nádobě bez písku nebo jiného štěrku a místo tohoto dna, které se předpokládám u takovýchto nádrží ani nepoužívá, mám "zelený zákal" přefiltrovaný perloočkami. V tomhle se lasturnatkám daří jak nikde. Přikrmuju granulovaným krmením pro ryby, ovocem a rybím masem. Předevčírem jsem dost perlooček vysál stříkačkou a přecedil, pak zamrazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 00:35 Muž Prašan [3311]

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 21:19 Muž Planorbella [587]
Nebo ještě třeba chvostoskoci se dají dobře - sice ne v takovém množství - chovat ve volném (tam kam přiteče přebytečná zálivka) prostoru v květníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 20:25 Muž Prašan [3311]
Posledne som dostal mušky Drosophila,množia sa ako divé.To mi pripomína,že musím skontrolovať prípadne skŕmiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 15:25 Muž Skoro důchodce [20] Živé krmeni
Mšice, teď není žádný problém a nedotáhneš si žádného parazita. Kousek játrovky nech ji týden venku, potom na sítko a svítit žárovkou, uvidíš co červů vyleze, jinak já pokud nevyplachnu popelnici, též se to tam hemží. Stojatá voda - tam to bude taky žít, jenom pozor na dávkování. Jestli to ryby nezvládnou, komáři pískání u uší není nic příjemného :-O
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 15:19 Muž Planorbella [587] Re: hunti
Mimo to, co padlo, doporučím perloočky. Do nějaké nádoby i venku dáš perloočky nachytané venku v nádrži bez ryb kvůli možnému zatáhnutí nevítaných parazitů a už jen vykrmuješ. Osvědčila se mi tzv. zelená voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 15:08 R Muž afc1886 [6368] Re: hunti
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Za mě grindal a teď v létě venku nádoba s vodou a tam larvy komárů.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 10:13 Muž hunti [4] – Nejlepší
Zdravím. Jaké živé krmení je podle vás nejlépe udržitelné pro chov doma? Zkoušel jsem grindal a pořád jsem bojoval s tím, že mi v kolonii lezlo mraky broučků. Je třeba chov roupic, nebo miker udržitelnější?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2019 11:04 Muž JirkaŠčobák [2850] - Sbírám akvarijní rostliny, divoké živorodky a akvária bez filtru.Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Testuju banana worms:
- strouhanka s banánem
- jen strouhanka
- vločky s banánem
- jen vločky.

Všude je trocha droždí.
Jože psal, že se kultivují jako mikry, jen on místo vloček používá strouhanku (nastrouhal jsem do ní i dva piškoty). Protože kultivuju mikry na vločkách, zkusil jsem i vločky.
Jože napsal, že banány nepoužívá, ale mohu je vyzkoušet. Tak zkouším :).

Taky mám už zvlášť založené dvě kultury walter worms - jednu na vločkách, druhou na strouhance (obojí s droždím).

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.04.2019 22:57 Muž JirkaŠčobák [2850] - Sbírám akvarijní rostliny, divoké živorodky a akvária bez filtru.
Fotka k příspěvku Hlásím, že jsem získal banana worms a walter worms. Obojí by to mělo být menší, než mikry. Zkusím udržet a budu referovat.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 14:34 R Muž vaclav [10691] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: visek
Už s nimi krmím ale jen malé akvárium, takže jich je jen trochu zato jsou červené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2019 14:28 Muž ZDRI [808] Re: visek
nadrze.navsechno.cz
Mám vyzkoušeno (60 l), i ty použité jsou OK a čisté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 14:16 Muž visek [48] - Tetry
Ja schanim barel 30-50 litru na balkon. Chci si pestovat dafnie abych nemusel na rybnik.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 23:17 R Muž vaclav [10691] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zdzd
Já bych se toho nebál pávčata klidně, mám je taky a už jsem je několikrát protáhl jezírkem a v hlavním jich mám taky dost, živé krmení je prostě nej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 21:00 MikiG - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zdzd
Nevím odkud jsi, ale jestli jsi z většího města může být kolem tebe několik akvaristů co by ti byli ochotni občas pustit nějaké mladé rybky i na zkrmení. Osobně bych také do extra chovu ryb tak jak si to představuješ ty nešel. Pestrá strava základ zdraví platí i pro axolotly(ryby by vždy byly jen součástí krmení) , takže si přidávat práci pokud se nechceš naplno věnovat i rybám opradu nemá smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 16:08 Muž zdzd [4]
Tak jak to čtu, ztrácím nadšení pro rybičky.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 15:46 Muž Guppy [776] - Rostliny, paví očka, foceníRe: ZDRI
ZDRI napsal:
Ale když to celé čtu - zvaž, zda Ti to za to stojí :-)

Přesně, o nic jiného mi nešlo, jen aby si zdzd uvědomil, o čem to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 15:36 Muž ZDRI [808] Re: Guppy
Kolega zdzd píše, že volnou nádrž má a chce něco chovat.
Popravdě, já bych se s tím pro axeloty nedělal, ale je to jeho volba.

Akara modrá je běžná cichlida, mají skoro všude.
Živý prachový plankton se neprodává, ale loví v rybníku... Popř. si líhneš artemie.
Ale když to celé čtu - zvaž, zda Ti to za to stojí :-)

PS: já to kdysi dělal/krmil s krvácejícím srdcem, ale bylo třeba nějak nakrmit čerstvé importy dravců, kteří nic jiného nežrali. A v té době se nic koupit nedalo. Kdežto axíci sežerou (skoro) všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2019 15:27 Muž dudak [1584] Re: zdzd
na nějaké plánované krmení rybkami se hodí spíš větší jikernaté ryby, třeba ty akary, nebo kančík příčnopruhý. Taky záleží v jaké velikosti je chcete zkrmovat, protože v 70 litrech, když tam bude pár akar s 300ks 2cm potěru, už to bude docela maso. Na občasné přikrmování budou asi vhodné ty paví oka, která mohou v té 70 docela prosperovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 15:10 Muž zdzd [4] Guppy
Krmím žížalama, krájeným masem, mouchama, pavoukama prostě co dům dá. Nic nekupuji, jen jsem dostal nějaké rybí žrádlo, tak jsem jim ho dával a docela jim chutnalo, ale oni sežerou všechno.

Ryby jsem chtěl proto, aby se příšeráci nenudili a museli se trochu snažit při lovu, protože taková žížala daleko neuteče.

Někteří jsou již starší, několik let, někteří jsou velcí jen 5 centimetrů.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2019 15:06 R Muž vaclav [10691] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zdzd
Pokud máš kde tak nachytat a nevím odkud jsi nakrmryby.cz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 15:02 Muž Guppy [776] - Rostliny, paví očka, foceníRe: ZDRI
A v tu ránu už potřebuješ (a udržuješ) dvě akvárka, kupuješ druhou filtraci...

zdzd, já teda nemám ponětí, na kolik vychází kupovaná potrava, ale zvaž to. hmm
EDIT: vzhledem k Tvým dvěma posledním dotazům - jak dlouho ty axolotly máš a čím je krmíš teď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 15:01 Muž zdzd [4] ZDRI
výměna vody není problém, mám přívod i kanál pod akváriem
jen bych se zeptal:
akary jsou normálně v prodeji nebo se musí shánět ?
a živý plankton se koupí kde a jak je to s cenou ?

díky
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 14:55 Muž ZDRI [808] Re: zdzd
Toto jsem řešil v dávné minulosti a zkoušel i živorodky. Ale výrazně větší/rychlejší "produkci" krmných rybek jsem měl z odchovů akar modrých. Když se kvalitně krmí (živý prachový plankton) a udržuje čistá voda (pravidelné výměny), množí se a rostou opravdu rychle. Při opravdu intenzivním chovu se vyplatí dát od začátku kámen z jikrami do sólo nádrže (ale člověk se připraví o krásnou péči chovného páru o potomstvo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 14:44 Muž Guppy [776] - Rostliny, paví očka, foceníRe: zdzd
zdzd napsal: ...co mám zvolit za rybky, aby se co nejrychleji množily a nebyly náchylné na nemoci atp.

díky za radu, protože v rybách se vůbec nevyznám

Jenže ono paví očko není až tak nenáchylný druh ryby, jak je všeobecně rozšířeno. Určitě budeš chtít co nejvyšší produkci, takže tu 70l nádrž přerybníš a pokud zanedbáš údržbu, budou ta očka trpět plísněmi a jinými nemocemi.
Samo to nepůjde, počítej s nutnými výměnami vody, s výkonnou filtrací, atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 13:57 Muž zdzd [4] Re: Wanderer
díky
hned založím chov :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 06:14 Muž Wanderer [1598] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: zdzd
Bych to tipnul na klasické paví očko. Ty se budou množit, jak na běžícím páse a i do toho objemu se vejdou.
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 00:23 Muž zdzd [4]
doufám, že jsem dotaz neumístil do špatného vlákna :-)

chtěl bych zkusit krmit axolotly rybkami, mám k dispozici 70 litrovou nádržku a v ní bych to chtěl realizovat. co mám zvolit za rybky, aby se co nejrychleji množily a nebyly náchylné na nemoci atp.

díky za radu, protože v rybách se vůbec nevyznám

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 21:59 Muž Cyklohentán [255] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Cyklop, buchanky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chcel by som sa s vami podeliť o svoju skúsenosť s chovaním cyklopa ako živého krmiva. Mám v zavaraninovej fľaši listy a jelsove sisticky. Stačí infikovat cyklopa a ide to. Množia sa rýchlo. :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 08:53 R Muž afc1886 [6368] Re: Zetor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 07:07 Muž Zetor [137] - Rostliny
Chtěl bych se zeptat, jestli se dají nějak chovat nítěnky. Vím, že je mohu nachytat někde v rybníce nebo jezírku. Ale chtěl bych je chovat sám. Děkuji za odpovědi ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 20:02 Muž Cyklohentán [255] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Cyklop, buchanky
Chovali ste niekto úspešne buchanky ako živé krmivo? V separatnej nádrži, nejaký jednoduchý systém aby sa rýchlo množili. Moje rybky už všetky zožrali coze A to tam predtým bola cykopárty...
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 21:01 Muž Miras [111] Re: dudak
tak jako když nalovím blechy a bude tam těch potvor pár, tak je asi nechám, ale radši s mírou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2018 20:47 Muž dudak [1584]
mě to přijde spíš jako larvy jepic, ale asi je to jedno, větší ryby to rády sežerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2018 20:46 R Muž vaclav [10691] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miras
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jsou to krásná stvoření.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 20:41 Muž Miras [111] Re: vaaclav
tak vyřešeno, radši je dávat nebudu, vřelé dík palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2018 20:39 R Muž vaclav [10691] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miras
Tak zkusit to můžeš ale budeš mít možná když rybám uteče nové nájemníky a po čase se ti pod krytem bude třepetat vážka nebo jako mě šidélka. Tvoje ryby co máš v akváriu asi neohrozí ale asi se jim ubrání. Já jako vážkař bych byl pro to aby jsi je házel zpátky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 19:45 Muž Miras [111] Re: vaaclav
áha, dík za info. No poteř pude do jiného akva, takže to můžu dát rybám jako krmení? Resp. když nalovím blechy tak jsou mezi nima i tyhle potwory, tak jestli je separovat nebo šup do akva?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 18:54 R Muž vaclav [10691] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miras
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jsou to larvy vážek a šidélek a pokud máš v akváriu potěr tak bych je tam nedával, rychle rostou a jsou poměrně dravé. :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 17:59 Muž Miras [111]
Fotka k příspěvku Zdar chlapi,
Mám na zahradě v nádrži blechy, jenže teď se mi tam rozmohl nějakej "bordel":-)
Co to je za potvoru a můžu to dát rybám?

dík,

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2018 18:34 jamajcan Re: Strakááč
Přesně jak říkáš. Zamrazit a v zimě jako když najdeš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2018 18:34 R Muž Anthrax [2552] Re: Strakááč
Určitě bude v domácích podminkach praktičtější zamrazit. Už proto, že to zařažení je daleko rychlejší a bezpečnější proces. Ale než to po rozmrazení mrskneš do akva, tak to propláchni pod tekoucí vodou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2018 18:26 Muž Strakááč [119] - Jižní Amerika a (Truhlář) – sušíte někdo živý krmení ?, případně zamražujete ?
mám možnost mít mraky dafnií.. stačilo mi mávat síťkou ze silonky tak minutu a měl jsem cca půl decky dafnií, bez vody prostě taková červená koule v síťce.. kdybych tam byl hodinu, mám plnej kýbl dafnií.. což je krmění teda navím na jak dlouho ale prostě je toho strašně moc a zamrazit bych to mohl, i vysypat a nechat oschnout, myslím si že mražený ale bude lepší, děláte to někdo? má to cenu ? já myslím že asi jo ne ? :-D vždycky vyndám kousek z mrazáku ulomím kostičku, nechám rozpustit a mrsknu do akva.. co?
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 02:08 typekpb - Jižní Amerika a (Truhlář) – dafnie (zalozenie chovu)
Rad by som zacal chovat dafnie doma. Nemate pre mna niekto tip kde sa daju kupit (pre zalozenie chovu)? V zime v prirode nezozeniem. Ak by ste boli niekto ochotni poslat postou, predpokladam, ze aj na cene by sme sa vedeli dohodnut. Vdaka!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2017 16:56 Muž dudak [1584] Re: Maq
Chvostoskoci se běžně používají jako krmení pro malé ryby co berou žrádlo z hladiny, nebo v teraristice třeba pro pulce/žáby. Chovají se v plastových krabičkách, krmí se většinou sklepnutím z víka krabice. Krmí se sušeným droždím. Když se vám do kultury nedostanou roztoči, nebývá s chovem problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 15:11 Maq Re: quasimodo
Chvostoskoci jsou celkem všude, kde je vlhko a organické zbytky. Ale ty co já znám, chvostem skáčou, čili si umím jen těžko představit, jak je budeš chytat. Ale třeba to jsou nějací chvostoneskoci. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 14:46 Muž quasimodo [76] – Chvostoskoci
Zdar, chci upozornit na zive krmeni, o kterem jsem dosud neslysel, ze by se pro rybicky pouzivalo a zda se, ze se da celkem snadno mnozit doma (jeste jsem nezkusil, jen jsem o tom cetl). Chvostoskoci. Zda se, ze to rybickam docela chutna. www.youtube.com/…
Cesky navod na pestovani jsem nasel tady.
www.ranitomeya.cz/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 12:08 Muž motýlek [274] Re: Maq
vajíčka možná neuvidíš, ale už teď se mi na zahradě larvy komárů v nádobách na zalévání producírují ;-) ... jen to pak musíš zavčasu odlovit - ať nejsi samý štípanec ...
je to asi nejbezpečnější živé krmení - a sqělé pro přípravu k výtěru ...
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Krmení Přidat příspěvek • Zobrazeno 9021x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/16750-chov-ziveho-krmeni-doma