Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chov živého krmení doma

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Chov živého krmení doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2022 19:09 Muž Felix [201] - Cichlidy
Prosím Vás, nevíte někdo, kde (a zda vůbec) by se dala sehnat násada žížalic pestrých? Po zadání v češtině mi Google chrlí jen odkazy na žížaly, nitěnky a jakousi stolní hru, pokud zadám latinský název, vyjede mi prozměnu výhradně zahraniční prodejce, nejčastěji americké... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2022 14:31 Muž Habbakuck [12] Re: Beastie
Jo, to je další level, když se těch názvů chytnou lidi, co tomu nerozumí, ale chtějí to prodávat :-D Každopádně při hledání způsobu, jak na první pohled rozlišit háďátko octové a živorodé, jsem narazil na tuhle docela zajímavou bakalářskou práci: theses.cz/…
Popisuje chov hromady druhů domácího žrádla (včetně odskořápkování žábronožky solné v domácích podmínkách) a nečetl jsem to teda zatím celé, ale kromě roztomilé chyby, kdy autorka překládá "springtails" jako "jarní ocásky", mi to přišlo hodně dobré.

Jinak co se týče toho "líného" líhnutí žábronožky v misce, tak jsem to zkusil a něco málo se fakt vylíhlo. Zatím teda ani zdaleka tolik jako se vzduchováním, ale rozhodně víc než bych čekal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.11.2022 16:37 Muž Papik [565] Re: Beastie
Hobby chovná miska, sůl bez jódu, položit na radiátor topení. Podle teploty se bude líhnout za 1-3 dny.

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 21:06 Žena Beastie [207] Re: Habbakuck
Uf tohle bude ještě sranda. Profiplants pod názvem háďátko octové prodává mikry a s úplně jiným latinským názvem a návodem na pěstování jako to, co jsem našla na micro worm. Jen anglické weby doporučuji instantní bramborovou kaši která prý oproti chlebu a vločkám nesmrdí.
Háďátko octové se má pěstovat v láhvi s jablečným octem půl na půl s vodou a kusy jablek. Takže ono i když nějakou násadu získám ještě bude pecka to správné odchovat :)
Co prý nechci je grindal, protože u těch ryb pro které živé krmivo chci bylo zaznamenáno že ho nejí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.11.2022 19:31 Žena Beastie [207] Re: Redsnake
youtu.be/…
Přesně využívá ohřívání akváriem, kde se stejně svítí a topí a vzduchovani řeší prostě nízkou hladinou a velkou plochou plus malým množstvím.
Nevím jestli se tu dají odskořápkované vajíčka vůbec sehnat ale se skořápkami to bude jen delší. Příští týden to zkusím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2022 19:24 Muž Redsnake [12] Re: Beastie
Navod bych uvital i ja, je nejaky problem s odkazy na youtube? Na tom preci neni nic spatneho, ne? Sice mam na artemii lihen, ale lihen je v komore kde je ted pres zimu holt chladno. Samozrejme je mi znamo ze muzu celou lihen umistit do akvaria ohrivaneho topitkem, ale v dnesni dobe se mi do toho moc nechce a radeji pockam az lihnuti umozni teplotni podminky. Do te doby by se nejaky lifehack hodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 16:20 Muž Habbakuck [12] Re: Beastie
On ten bordel je už v původní angličtině, která má obecně dost chudé triviální názvosloví živočichů, někde si pomáhá latinou a lidi pak často jedním výrazem označují i víc různých druhů.
Každopádně vinegar eels by skutečně mělo být háďátko (česky se mu říká octové, wikipedie uvádí jako druh turbatrix aceti, každopádně to je něco jiného než micro worm, tedy háďátko živorodé), daphnia pak jsou hrotnatky (rod z řádu perlooček), buchanka je cyclops.
Víc jako líný chovatel, co v létě loví komáří larvy v sudu za barákem a doma chová jenom pár mexických blešivců, nepomůžu, ale zaujal mě ten návod na líhnutí artémie (tedy žábronožky solné, tam je to jednoduché :)) bez vzduchování, můžu poprosit o podrobnosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 14:50 Žena Beastie [207]
Dobrý den, pár dotazů:
čtu primárně anglické návody, takže mám trochu bordel v tom, co je grindala, mikry a jak je to s tím co je micro worm, bannana worm a třeba vinegar eels (to budou asi nějaká hádátka?) jestli má někdo nějaký překladový slovník a ještě třeba velikostní tabulku, byla bych fakt ráda

Taktéž, kde se v praze dá sehnat násada těch vinegar eels, banana / micro worms a daphnií (to jsou buchanky, žejo). Chci si je založit na rozkrmování, mám ještě čas než je budu potřebovat a mezi tím budu krmit artemkou.
Našla jsem nějaké docela hezké návody na méně pracné kultury a i suprový návod na líhnutí artemky bez vzduchování v krabičce co plave v akvárku, těším se na vyzkoušení, protože potřebuji menší množství dávek na krmení než litrovou lahev.
Plus pokud chápu dobře, mám 30l cca vázu plnou růžkatce a šneků, u okna, pokojová teplota, už několik měsíců. Pokud tam přidám vzduchovací kamínek na dno, měla bych být schopná s násadou daphnií bez práce, max krmení spirulinovým prášek, mít samostatnou kulturu? Nebo si to představuji moc růžově.
Děkuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2022 16:52 Muž vack2 [0] Re: GeXeS
www.youtube.com/… pak do ledničky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2022 16:32 Muž Yirka [8801] Re: GeXeS
Nejjednodušší, nejúčinnější a nejrychlejší likvidace těchto otravných minimušek je obyčejný vysavač.
Praktikuji dlouhá léta a maximálně dva dny a nejsou. :-P
(Možná OT)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2022 14:41 Muž GeXeS [64] – Octomilky
Trochu odbočím od červíků.
Přišel podzim a na kuchyňský bioodpad se vrhly octomilky, stačí pár dní zaváhat s vysypáním a kuchyně je jich plná. Když mám hodně času a nevadí mi připadat si jako blb, tak je chytám síťkou a hážu rybám na hladinu, což funguje skvěle jako simulátor přirozeného biotopu a paví očka se můžou radostí utlouct.
Už toho ale bylo moc a umístil jsem do kuchyně jednoduché pasti - do malé skleničky trochu vína, přetáhnout fólií, udělat dírky... a octomilky se chytají po desítkách. Čas od času náplň vyměním, obsah chrstnu do záchodu, naliju jim čisté víno...
A tak si říkám: kdybych z té pasti vybral ty nalovené octomilky a vysušil je třeba na topení (abych z toho dostal alkohol), dalo by se to ještě použít jako krmivo pro rybky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2022 17:09 Muž Štoff [5] Re: Kaspik16
Vodu mením tak na 5-7 deň.Vodu pridávam priamo z vodovodu vlažnú, teda aj s chlórom ( a všetkým svinstvom čo obsahujú 40 ročne rozvodné trubky :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2022 18:37 Muž Kaspik16 [34] Re: Štoff
Jak často měníte vodu u červů? A vodu dáváte přímo z řádu? Tedy i s chlorem? :-) diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.10.2022 12:05 Muž Štoff [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku U mňa platí na chov dero worms :
Čím menej sa staráš tým lepšie prosperujú (samozrejme kŕmiť každý deň)
Nepreplachovať molitan - len vytiahnuť z nádoby nechať stiecť v umývadle, medzitým nádobu opláchnem, NEUMÝVAŤ!
Po opláchnutí nádoby napustim vlažnú vodu a položím do nej molitan (vyplaví to z molitanu svinstvo po červoch aj zbytky z kŕmenia) opakujem 2x
Kŕmim ovsennou múkou - ovsennú múku zmacknem medzi prstami a položím na molitan. NESYPEM, (neposypávam) na červy - rýchlo sa kazí a zapácha.
Keď som preplachoval molitan každý druhý deň, červy neprosperovali a bolo ich tak málo že sa nedalo ani kŕmiť, myslel som že násada je mŕtva.
PS. Neodstraňujem múku pri čistení červov, môžu zaliesť do molitanu a potom chvíľu trvá než sa zase ukážu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.09.2022 17:24 Muž Tojsouvěci [3222] - Kytky s čudlamaDero worms - Auloforus:

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 19   16.09.2022 22:26 Muž Tojsouvěci [3222] - Kytky s čudlamaRe: Perlas
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Násadu máš živou,tak vydrž a červy namnož na původním molitánku,který při čištění přelož na polovinu,krmnou částí dovnitř a otevřené okraje stiskni,aby jsi zamezil výplachu červů,po té molitan můžeš namáčením a odvodňováním jemnějším stiskem vypláchnout vlažnou vodou.Chovnou nádobu vymyj,vlož molitan zpět a dolij vlažnou vodu,tak aby molitan plaval a zakrm pouze růžové oblasti s červy.
Ovesná mouka se moc neosvědčuje,rozptyluje se do okolního prostoru,výhodnější je udělat z mouky těsto a natvarovat jej do obdoby špaget na stretchovací folii fixované k pokladu pomocí lepící pásky(konzervace sušením,nebo zamražením) a můžeš jít do bodového zakrmování.Těsto jsem původně dělal husté,aby se z něj daly dělat válečky k vložení do výtlačné kartuše nebo jednorázové inj.stříkačky až do velikosti Janetty,ale byla to dřina.Přešel jsem na výrobu řidšího těsta a do výtlačných pomůcek je natlačuji pomocí kuchyňské stěrky.
Až se Ti červíci namnoží do dostatečného množství (nenechat přemnožit v původní nádobce,hrozí,že jim nebude stačit povrch molitanu a sestoupí do vody,kde bez vzduchování velmi rychle vydýchají kyslík a utopí se,tím dojde k celkovému zániku kolonie),tak je vhodná doba na přemístění do větší nádoby.Osvědčil se molitan 2cm silný,který z počátku plave, červi jej prolezou komplet,vytlačí z něj vzduch a molitan klesne na dno,červi se přesunou na jeho horní plochy,to mi nevyhovovalo,tak jsem použil kříž z nerezového svářecího drátu se zahnutými rameny,molitan klesne na podestu a červi jsou ve všech vnitřních i venkovních plochách podložky.Samotné přemístění červů je jednoduché,stačí původní molitan otočit krmnou plochou dolů a položit jej na nový s krmivem.Ze dna odsávám červy ke zkrmení upravenou stříkačkou,ještě dodám snímek cedícího sítka a čistících pomůcek.
Zapomněl jsem uvést,že tento chov částečně omezuje zápach červů a rozkladných procesů mouky,molitan není znehodnocován hnilobnými procesy s plísněmi a je používán v celé ploše i objemu,ale vzduchování je nutné.Chov je efektivní,denně se dá odebírat cca 20-25% červů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   15.09.2022 19:36 Muž 0 [1459] - Obecné.Auloforus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na jaře jsem dovezl násadu, zhruba 3/4 lžíce od auloforusů na burzu po 50 Kč . To jsem jej množil ve 4 nádržkách.

Teď udržují chov pouze ve dvou, protože, bylo k dispozici, jiné živé krmivo, takže na prodej nemám a potřebuji ho pro své mladé ryby.

Auloforus je vynikající krmivo a oproti větším nítěnkám ho lze podstatně snáze udržet a namnožit.

Mám jej pouze v čisté okysličované vodě, bez molitanu .

Vložím fotky, těch odchovných nádržek, kde je do jedné pohled z vrchu a do druhé ze spod na dno.

I když jsem to 4 dny nekrmil, tak jsou zřetelně vidět ta seskupení - shluky auloforusových červů.

No nic, půjdu jim připravit večeři, ať mi nezhynou hladem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2022 12:20 Muž Rovano [105] - RostlinyRe: Perlas
Takže odkud příště násady nemáme brát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2022 21:25 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Perlas
V těch násadách je zoufale málo jedinců. A rozpěstovat to z takové zoufalé násady pak trvá neskutečně dlouho. Ideální je najít nějakého kolegu, který ti toho věnuje alespoň lžíci. Jinak to budeš měsíce pěstovat a nenakrmíš z toho nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.09.2022 17:37 R Muž vaclav [13899] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Perlas
Co jsem já vypozoroval tak hlavní je teplota čím nižší tím méně to roste. Vodu bych měnil denně a neboj se to nakrmit, pokud to budeš mít v teple jako je třeba akvárium 24-25 stupňů. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2022 16:28 Muž Perlas [262] – Auloforus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Auloforus

První obrázek ukazuje to co jsem pořídil (cenu radši neudávám rozzureny ). Druhý obrázek už je s odstupem jednoho týdne. Krmím ovesnou moukou každý den a jednou za dva dny měním vodu. Krabička je otevřená pro přísun vzduchu. Po týdnu už je trochu jiná vůně než první den co jsem to obdržel. Pokud je pravda že každý den to naroste o 30% tak už bych měl být asi někde jinde.

Můj dotaz
A) dostal jsem už mrtvou násadbu
B) neumím se o to starat a nevím kde je chyba proto bych rád radu, viděl jsem hromady videí na YouTube.
C) překrmil jsem to a tím jsem to udusil nebo zabil
D) vydrž prťka vydrž

Diky

Obr3 je nakrmené a oplachnuté
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2022 13:55 Muž Kaspik16 [34] Re: ctibum
Posílá je pan běžně že Vsetína,ale 150kč za násadu se mě zdá dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2022 12:36 R Muž ctibum [6507] Re: Kaspik16
Odkud jsi? Hodonín? Skoro bych řekl, ze dafnie zaslání poštou neprežije...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2022 08:33 Muž Kaspik16 [34] – Dafnie
Chová z vás doma někdo dafnie?a byl by mě ochotně poslat násadu?kolem doma na přírodních vodách nemůžu nikde sehnat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.09.2022 08:31 Muž Kaspik16 [34] Re: Ajrín
Grindal za mě naprosto nenáročné, plnohodnotné krmivo, které má nulové náklady na provoz :-) ,kdyby si chtěl,tak můžu poslat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2022 22:28 Žena Ajrín [0] – Auloforus
Prosím má někdo srovnání těchto dero a např. banana worms nebo grindalu co se týká náročnosti chovu? Pořád přemýšlím jestli vůbec má smysl něco chovat, mám jen tetry a pancéřníčky 10 + 10, v létě chytám pro tetry komáří larvy, ale ne každý den se zadaří, střídám s mušími vajíčky které dávám i pancéřníčkům a krevetkám (doufám tedy že i krevetky je sežerou :-) ). Zbytek roku střídám mraženou artemii a sušené krmení. Díky za zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2022 09:19 maky Re: Richo
Do akvárka s dero worms jsem pustil hejno gupek takže dero rychle zdánlivě zmizeli. Po čase jsem si všim že jsou po celém dnu, ale tím že jsou tencí jak vlas, tak bylo bez šance si jich běžně všimnout. Gupky je hodně vyzobávají ale červíci dorůstají, nejsou ale nijak zvlášť přemnožení a hlavně nejsou vůbec nápadní, dožírají zbytky z krmení pro gupky místo šneků. Bílkoviny z detritu se akumulují v nich a ne v šnecích které pak musím vyhazovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2022 10:07 Muž Richo [9] – Auloforus
Už se někomu rozmnožil, nebo přemnožil ve společenském akváriu? Je s tím nějaký problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2022 09:52 maky Re: 0
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Teplotu jsem nastavil na 26°C, teploměr ukazuje 22, topítko je staré, tak možná nefunguje správně. Písek má tu výhodu, že auloforus je po celém dnu, písek je jimi prolezlý a myslím, že tu mají více příležitosti najít dodatečnou potravu v podobě nějakého bakteriálního nárostu mezi zrnky v písku. Dnes se nahloučili u rohu ve velké hroudě. Na poslední a předposlední fotce je trochu vidět vpravo dole na skle obláček trepek. Když vypnu vzduchování, vznáší se jich po chvíli těsně nad pískem milión, nebývale se jim s auloforem daří. Stejně tak i plevelným dafniím a buchankám, myslím, že si vzájemně prospívají.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2022 22:37 Muž 0 [1459] - Obecné.Re:
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Není potřeba mít písek, provozuji holé dno a vytvořené shluky hádat vybírám a po propláchnutí na punčoše použiji ke krmení.

Počáteční násadu k chovu jsem koupil hlavně pro výživu ryb druhu Quintana atrizona, ale dávám je i skalárům a potěru ostatních chovaných ryb.

Teplotu vody držím na 25°C. Vodu nutno včas měnit, ať se nezakalí.

Kromě ovesných vloček, mám ke krmení kukuřičnou mouku, pšeničné otruby, jemné strouganý mražený špenát a játra. Základ je i hladká sojová mouka. Touto směsí přikrmuji i nítěnky.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.03.2022 20:39 maky Re: Mejla
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ano, jsou na dně akvária; dno jsem vysypal tenkou vrstvou jemného písku a krmím uhnětenými kuličkami z ovesných vloček, které nekalí vodu jako mouka. Do směsi přidávám i prach ze sušených dafnií a rybí peletky. Do dvou dnů je vždy zpracováno množství zhruba o hmotnosti samotných červů. Krmení dávám do rohu akvária kde se červi slézají z celého akvária a shlukují v útvarech připomínajících sasanku, dokonce jsem si všiml, že se po akváriu přemisťují celé shluky které se různě spojují a rozpojují při hledání potravy. Výhoda u kultivace v akváriu je ta, že takový objem vody je stabilnější a odolnější nebezpečnému znečištění a tak stačí měnit jen část vody jednou týdně. Kultura se poměrně rychle rozrůstá i přes to že neustále ubírám pro ryby.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 19:08 Muž Mejla [21] Re: maky
no zrovna sem spekuloval z ceho vymyslim krmitko.. Ještě by mě zajímalo čím a jak je v tom akva krmíte? Chápu to dobře, že je nemate na houbě ale volně na dně akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2022 20:05 Muž LS [23] Re: maky
Ok výborný nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.03.2022 20:02 maky Re: LS
Já je podávám v jemném čajovém sítku, ryby si je vyzobou jako z krmítka a nečistoty zůstávají v sítku. Chomáčky podobné vatě mi také tvoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2022 19:04 Muž LS [23] Re: maky
Proplachujete nějak před použitím ?
Mám tam na dně takové "ekle" a pokud propláchnu tak zustane i ten "ekl " na sítku.
(nevím jak jinak nazvat to na dně jinak)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2022 12:29 maky Re: Mejla
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ...Nejvíc mi jedou v padesátce v akváriu, vzduchovat a pravidelně měnit vodu. Výnosnější než Lumbriculus.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2022 21:18 Muž Mejla [21] Re:
Zdravim,
tak jsem se vrati po tydnu a cervi zijou..dal jsem je na houbach do kyble s vice vody a pridal vzduchovani.. v mistnosti cca 20 stupnu. Nakrmil hromadou vlocek. Dokonce nejsou ani cejtit.. mel jsem tam i plovoucky a okrehek ale malo svetla takze nevim jestli to pomahalo nebo ne.. jeste jsem je nekontroloval ale nakrmil a cervi vylezli na povrch houby..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2022 19:10 Ld23 Re: Mejla
Je to pouze domněnka, ale myslím že auloforus budou účinně likvidovat pancéřníčci. Soudím tak dle videí kde je vidět že do akvária hází koule auloforu a vzhledem k jeho malé velikosti je koule pancéřníčky velice rychle roztrhaná na kusy a sežraná. Žizalice takhle likvidovat nedokáží poněvadž jsou příliš velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2022 11:44 Muž Mejla [21] Re: Ld23
Tak otazkou je jestli to necemu vadi.. ale asi to zalezi na hustote populace.. Sam osobne si myslim, ze to nemuze nicemu vadit... ale uvidim sam.. zatim tim nekrmim ale jestli se to namnozi tak brzo budu vedet????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2022 23:43 R Muž vaclav [13899] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jozef
Tak nitěnky jsem měl v akváriu ještě pár let, co jsem s nimi přestal krmit. Normální rybky je nechytí to bys musel mít nějakého bagristu, jedině tak při odkalování, když jsem je nasál a pustil zpátky do akvária ze zvonu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2022 23:14 Muž Tojsouvěci [3222] - Kytky s čudlamaRe: Ld23
Fotka k příspěvku Ovesnou mouku mají v Tescu cca 38Kč/kg.Foto je na výšku,ale chybí možnost otočení,nebo nevím,jak na to.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2022 12:24 Ld23 Re: Jozef
Obávám se, že to riziko tu je velké, také určitě záleží na počtu a druhů ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2022 11:57 Muž Jozef [156] Re: Ld23
Ld23 napsal: Je ale pavda, že jsou i tací, kteří tomu jdou naproti a podobně jako u blešivce mexického pomocí těchto bezobratlých vytvoří v akváriu jakýsi mikroekosystém. Tito zastávají roli šneků a požírají zbytky krmení a detrit a produkují velké množství mláďat, která jsou pak požírána rybami.
To znamená, že sa môžu v akváriu (so substrátom) pri kŕmení zabývať?

Musel som vyradiť mrazené krmivo, lebo neviem získať bezpečnú kvalitu v mojom meste...:( tak ma to celkom zaujalo. Rozmýšľam či vyskúšať (asi jednoduchsie ako artemka), ale nechcel by som aby sa mi zabývali :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2022 08:26 Muž 0 [1459] - Obecné.Re: Tojsouvěci
Takových nahrávek, kde je vysvětlováno, čeho se při chovu vyvarovat, je mnoho a sám ta videa léta sleduji, takže to pro mne není objevení Ameriky.

Osobně tomu chlapovi stoprocentně rozumím, ale ne, každý dobře ovládá ruštinu a nutno použít překládací titulky.

Na Ukrajině s tím akvaristé běžně ryby krmí a jejich odchovny jsou vysoce produktivní a navíc bez omezení, množit i komerčně atraktivní "glo fish".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.02.2022 22:14 Muž Tojsouvěci [3222] - Kytky s čudlamaRe: Ld23
youtu.be/…
youtu.be/…
youtu.be/…
Edit: Auloforus furcatus, Dero furcata,Microfex Würmchen, Dero digitata :
youtu.be/…
Toto video je je zatím TOP1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2022 19:18 Muž LS [23] Re: Ld23
Dík za info.
Asi až se mi rozjede kolonie tak rozejdu bokem krabičku na pokus s "uspáním " na týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2022 17:06 Ld23 Re: LS
Fotka k příspěvku Také jsem to risknul, v krabičce byly i kuličky červů mimo molitan, tak jsem je rozmístil na nové houby.

Prý při srovnávání různých krmiv včetně spiruliny vycházela nejlépe ovesná mouka. Já asi budu používat jako základ drcené jemné ovesné vločky a pro zlepšení jídelníčku právě spirulinu, krmení pro rybičky a podobně.

Myslím, že když se dají do chladu do čisté vody, týden vydrží - prý užírají i bakteriální film z kroužku mrkve a podobně.

Každých deset dní by se měl objem červů zdvojnásobit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2022 15:36 Muž LS [23] Dero furcata
Fotka k příspěvku Tak jsem nevydržel a objednal. Došlo ve středu, množí se o 100 šest, krmím spirulinou. Do rána to je vyčištění sežraný. Ta potvora je velice žravá. Vodu sleju přes sítko, co je v sítku tak zkrmím. Zkoušel jem přidat i tablety s vitamínem D ale voda rychle zasmrádla.
Spíše mám strach až pojedu na týden pryč , jak uchovat násadu. Grindal mi zatím vydržel v chladném sklepě a bez problému se po týdnu znovu rozjede.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2022 23:35 Ld23 Re: kokos1
Teda to koukám jak to tam žije. Rusky je to аулофорус, водяная змейка. V Ruštině je teda mnohem víc informací a videí než v angličtině.
To je masíčko : )
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2022 12:55 Muž kokos1 [3] Re: MichoCZ
Zkusím to objednat až bude tepleji a nebude risk že to po cestě zmrzne. Jinak na youtube je plno videí z Ruska. Někteří rusové to jedou ve velkým např. v sudech a krmí s tím celé odchovny. Jsem na to zvědavý. Na burzách jste to neviděli?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 12594x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16750-chov-ziveho-krmeni-doma