Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chov živého krmení doma

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Chov živého krmení doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 21:00 MikiG Re: zdzd
Nevím odkud jsi, ale jestli jsi z většího města může být kolem tebe několik akvaristů co by ti byli ochotni občas pustit nějaké mladé rybky i na zkrmení. Osobně bych také do extra chovu ryb tak jak si to představuješ ty nešel. Pestrá strava základ zdraví platí i pro axolotly(ryby by vždy byly jen součástí krmení) , takže si přidávat práci pokud se nechceš naplno věnovat i rybám opradu nemá smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 16:08 zdzd
Tak jak to čtu, ztrácím nadšení pro rybičky.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 15:46 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: ZDRI
ZDRI napsal:
Ale když to celé čtu - zvaž, zda Ti to za to stojí :-)


Přesně, o nic jiného mi nešlo, jen aby si zdzd uvědomil, o čem to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 15:36 Muž ZDRI [1415] Re: Guppy
Kolega zdzd píše, že volnou nádrž má a chce něco chovat.
Popravdě, já bych se s tím pro axeloty nedělal, ale je to jeho volba.

Akara modrá je běžná cichlida, mají skoro všude.
Živý prachový plankton se neprodává, ale loví v rybníku... Popř. si líhneš artemie.
Ale když to celé čtu - zvaž, zda Ti to za to stojí :-)

PS: já to kdysi dělal/krmil s krvácejícím srdcem, ale bylo třeba nějak nakrmit čerstvé importy dravců, kteří nic jiného nežrali. A v té době se nic koupit nedalo. Kdežto axíci sežerou (skoro) všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2019 15:27 Muž dudak [1885] Re: zdzd
na nějaké plánované krmení rybkami se hodí spíš větší jikernaté ryby, třeba ty akary, nebo kančík příčnopruhý. Taky záleží v jaké velikosti je chcete zkrmovat, protože v 70 litrech, když tam bude pár akar s 300ks 2cm potěru, už to bude docela maso. Na občasné přikrmování budou asi vhodné ty paví oka, která mohou v té 70 docela prosperovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 15:10 zdzd Guppy
Krmím žížalama, krájeným masem, mouchama, pavoukama prostě co dům dá. Nic nekupuji, jen jsem dostal nějaké rybí žrádlo, tak jsem jim ho dával a docela jim chutnalo, ale oni sežerou všechno.

Ryby jsem chtěl proto, aby se příšeráci nenudili a museli se trochu snažit při lovu, protože taková žížala daleko neuteče.

Někteří jsou již starší, několik let, někteří jsou velcí jen 5 centimetrů.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2019 15:06 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zdzd
Pokud máš kde tak nachytat a nevím odkud jsi nakrmryby.cz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 15:02 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: ZDRI
A v tu ránu už potřebuješ (a udržuješ) dvě akvárka, kupuješ druhou filtraci...

zdzd, já teda nemám ponětí, na kolik vychází kupovaná potrava, ale zvaž to. hmm
EDIT: vzhledem k Tvým dvěma posledním dotazům - jak dlouho ty axolotly máš a čím je krmíš teď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 15:01 zdzd ZDRI
výměna vody není problém, mám přívod i kanál pod akváriem
jen bych se zeptal:
akary jsou normálně v prodeji nebo se musí shánět ?
a živý plankton se koupí kde a jak je to s cenou ?

díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 14:55 Muž ZDRI [1415] Re: zdzd
Toto jsem řešil v dávné minulosti a zkoušel i živorodky. Ale výrazně větší/rychlejší "produkci" krmných rybek jsem měl z odchovů akar modrých. Když se kvalitně krmí (živý prachový plankton) a udržuje čistá voda (pravidelné výměny), množí se a rostou opravdu rychle. Při opravdu intenzivním chovu se vyplatí dát od začátku kámen z jikrami do sólo nádrže (ale člověk se připraví o krásnou péči chovného páru o potomstvo).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 14:44 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: zdzd
zdzd napsal: ...co mám zvolit za rybky, aby se co nejrychleji množily a nebyly náchylné na nemoci atp.

díky za radu, protože v rybách se vůbec nevyznám


Jenže ono paví očko není až tak nenáchylný druh ryby, jak je všeobecně rozšířeno. Určitě budeš chtít co nejvyšší produkci, takže tu 70l nádrž přerybníš a pokud zanedbáš údržbu, budou ta očka trpět plísněmi a jinými nemocemi.
Samo to nepůjde, počítej s nutnými výměnami vody, s výkonnou filtrací, atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 13:57 zdzd Re: Wanderer
díky
hned založím chov :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 06:14 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: zdzd
Bych to tipnul na klasické paví očko. Ty se budou množit, jak na běžícím páse a i do toho objemu se vejdou.
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 00:23 zdzd
doufám, že jsem dotaz neumístil do špatného vlákna :-)

chtěl bych zkusit krmit axolotly rybkami, mám k dispozici 70 litrovou nádržku a v ní bych to chtěl realizovat. co mám zvolit za rybky, aby se co nejrychleji množily a nebyly náchylné na nemoci atp.

díky za radu, protože v rybách se vůbec nevyznám

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 21:59 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Cyklop, buchanky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chcel by som sa s vami podeliť o svoju skúsenosť s chovaním cyklopa ako živého krmiva. Mám v zavaraninovej fľaši listy a jelsove sisticky. Stačí infikovat cyklopa a ide to. Množia sa rýchlo. :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 08:53 R Muž afc1886 [14681] Re: Zetor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 07:07 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny
Chtěl bych se zeptat, jestli se dají nějak chovat nítěnky. Vím, že je mohu nachytat někde v rybníce nebo jezírku. Ale chtěl bych je chovat sám. Děkuji za odpovědi ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 20:02 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Cyklop, buchanky
Chovali ste niekto úspešne buchanky ako živé krmivo? V separatnej nádrži, nejaký jednoduchý systém aby sa rýchlo množili. Moje rybky už všetky zožrali coze A to tam predtým bola cykopárty...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 21:01 Muž Miras [111] Re: dudak
tak jako když nalovím blechy a bude tam těch potvor pár, tak je asi nechám, ale radši s mírou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2018 20:47 Muž dudak [1885]
mě to přijde spíš jako larvy jepic, ale asi je to jedno, větší ryby to rády sežerou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.08.2018 20:46 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miras
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jsou to krásná stvoření.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 20:41 Muž Miras [111] Re: vaaclav
tak vyřešeno, radši je dávat nebudu, vřelé dík palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2018 20:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miras
Tak zkusit to můžeš ale budeš mít možná když rybám uteče nové nájemníky a po čase se ti pod krytem bude třepetat vážka nebo jako mě šidélka. Tvoje ryby co máš v akváriu asi neohrozí ale asi se jim ubrání. Já jako vážkař bych byl pro to aby jsi je házel zpátky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 19:45 Muž Miras [111] Re: vaaclav
áha, dík za info. No poteř pude do jiného akva, takže to můžu dát rybám jako krmení? Resp. když nalovím blechy tak jsou mezi nima i tyhle potwory, tak jestli je separovat nebo šup do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 18:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miras
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jsou to larvy vážek a šidélek a pokud máš v akváriu potěr tak bych je tam nedával, rychle rostou a jsou poměrně dravé. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 17:59 Muž Miras [111]
Fotka k příspěvku Zdar chlapi,
Mám na zahradě v nádrži blechy, jenže teď se mi tam rozmohl nějakej "bordel":-)
Co to je za potvoru a můžu to dát rybám?

dík,
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2018 18:34 jamajcan Re: Strakááč
Přesně jak říkáš. Zamrazit a v zimě jako když najdeš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2018 18:34 R Muž Anthrax [4762] Re: Strakááč
Určitě bude v domácích podminkach praktičtější zamrazit. Už proto, že to zařažení je daleko rychlejší a bezpečnější proces. Ale než to po rozmrazení mrskneš do akva, tak to propláchni pod tekoucí vodou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2018 18:26 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – sušíte někdo živý krmení ?, případně zamražujete ?
mám možnost mít mraky dafnií.. stačilo mi mávat síťkou ze silonky tak minutu a měl jsem cca půl decky dafnií, bez vody prostě taková červená koule v síťce.. kdybych tam byl hodinu, mám plnej kýbl dafnií.. což je krmění teda navím na jak dlouho ale prostě je toho strašně moc a zamrazit bych to mohl, i vysypat a nechat oschnout, myslím si že mražený ale bude lepší, děláte to někdo? má to cenu ? já myslím že asi jo ne ? :-D vždycky vyndám kousek z mrazáku ulomím kostičku, nechám rozpustit a mrsknu do akva.. co?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 02:08 typekpb – dafnie (zalozenie chovu)
Rad by som zacal chovat dafnie doma. Nemate pre mna niekto tip kde sa daju kupit (pre zalozenie chovu)? V zime v prirode nezozeniem. Ak by ste boli niekto ochotni poslat postou, predpokladam, ze aj na cene by sme sa vedeli dohodnut. Vdaka!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2017 16:56 Muž dudak [1885] Re: Maq
Chvostoskoci se běžně používají jako krmení pro malé ryby co berou žrádlo z hladiny, nebo v teraristice třeba pro pulce/žáby. Chovají se v plastových krabičkách, krmí se většinou sklepnutím z víka krabice. Krmí se sušeným droždím. Když se vám do kultury nedostanou roztoči, nebývá s chovem problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 15:11 Maq Re: quasimodo
Chvostoskoci jsou celkem všude, kde je vlhko a organické zbytky. Ale ty co já znám, chvostem skáčou, čili si umím jen těžko představit, jak je budeš chytat. Ale třeba to jsou nějací chvostoneskoci. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2017 14:46 Muž quasimodo [368] – Chvostoskoci
Zdar, chci upozornit na zive krmeni, o kterem jsem dosud neslysel, ze by se pro rybicky pouzivalo a zda se, ze se da celkem snadno mnozit doma (jeste jsem nezkusil, jen jsem o tom cetl). Chvostoskoci. Zda se, ze to rybickam docela chutna. www.youtube.com/…
Cesky navod na pestovani jsem nasel tady.
www.ranitomeya.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 12:08 Muž motýlek [275] Re: Maq
vajíčka možná neuvidíš, ale už teď se mi na zahradě larvy komárů v nádobách na zalévání producírují ;-) ... jen to pak musíš zavčasu odlovit - ať nejsi samý štípanec ...
je to asi nejbezpečnější živé krmení - a sqělé pro přípravu k výtěru ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2017 11:19 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Maq
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 11:17 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
V kubíkových nádržích mám různé korýše. Známí co mají prostor je chovají v těch velkých (4m v průměru) nafukovacích bazénech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 11:09 Maq Re: Semtex
Nemáš náhodou (odkaz na) fotku těch vajíček? Nemám tušení jak to vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2017 10:56 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Komáři se nejlíp chovají v mělčich nádržích, tak do 20cm s co největší plochou hladiny. Do toho trochu hnoje, nejlíp koňského. Trochu tepla, na slunci se daří víc jak ve stínu. A pak už jen čekat na ty malé upíry až nakladou vajíčka. Vajíčka se dají sehnat i v přírodě (jsou to takové ty malé hnědé lodičky). V ledničce se dají i skladovat, na sucho. Já je dávám do nádrží k potěru jako konzervy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 10:42 Žena Nicky [195] - Labyrintky – pro čichavce
Zdravím,
prosím, nemohl by někdo ve zkratce nastínit amatérovi, jak si vychovat nějaké živé krmení pro čichavce a další labyrintky? Doteď jsem se bála, že si dotáhnu do akva něco nežádoucího, protože to ani nepoznám.
Místa mám spoustu, bydlím v domečku, máme seno i slepice (i kozy), sudy, kýble, přebytečný placatý akvárko....
Hnojiště s červíky taky, ale to jsem krmila jen jednou ráčkovi.

Budu moc vděčná a moji čichavci dvojnásob stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 09:49 Muž FrantisekP [54] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Já jsem na tom stejně. Od podzimu máčím v kýblu menší kořeny a komáří larvy už rasborám lovím min 2 týdny.
Foto se nepodařilo ideálně zaostřit stydim Larvy se samo schovaly dolů, nejvíce jich je vidět kolem číslice 1 ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 09:40 R Muž Anthrax [4762] Re: Jarry
Já dal před dvěma měsíci do sudu kořeny vinné révy a voda trochu "zasmrádla" a komáří larvy tam mám už 2 týdny hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 09:34 Muž strappy [39]
U nás za městem a ve vesničkách kolem je v každé vesnici požární nádrž,ale v nich jsou většinou bohužel pouze jen nevýživné,avšak střeva čistící dafnie. Jinak mám sud pod jabloní kde tleje semtam nějaké listí,srmtam jablko atd. Takže voda taková skvašená a je ve stínu stačí hrábnout sítkem a černýma larvama se to jen hemží,ale ještě je na ně brzy. I když sem tam už náznak bude určitě. Ve středu obdržím grindal poštou takže domácí chov a nova zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2017 08:42 Muž Jarry [1437]
Já dal ven sud, do něj trochu kopřiv a taky ani prd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 21:58 Muž Driv3r [236] Re: rriki
to mužu zkusit zajdu k sousedovi pro par bobku:-) kdyžtak bude mít mladá tekute hnojivo:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 21:54 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Driv3r
Do sudu něco dej nejlepší je trochu slepičince
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 21:23 Muž Driv3r [236] Re: MonterMonty
to mi řekni kdes ty komary vzal ,ja mam venku napůl vypustěný bazén a sud s vodou ale nikde ani larvička a to sem hledal i v rybnících tady okolo v požarnich nadržích a jen pulci. ja snad požádam vaaclava at mi pošle nejakou nasadu dafnijí:-)na komary ješte počkam třeba je na ně zima. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 20:30 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – Culex pipiens
Kdo to tady lamentoval že to na balkóně v paneláku nejde ? :)
www.youtube.com/…
letošní první Culex pipiens - v paneláku na balkóně - žádné obštrukce , do vody z akva cca před měsícem pár okružáků a odumřelých listů rostlin - sem tam do něj spadne nějakej ten létavej hmyz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 23:46 bootha80 Re: romant
romant napsal: Zelená voda je k nezaplacení, nefunguje to moc efektivně, tedy ten tvůj tip.

když už si tu zmínil tu zelenou vodu, tak nevíš/te, co za tajemné přísady na její výrobu používají indonézští hoši tady v těch videích? www.youtube.com/… a www.youtube.com/… Očividně to jsou jedny a ty samé složky. Jednomu sem psal o návod, ale bez odezvy. Pak sem se v jednom komentu dočetl, že to borec prodává, a tudíž těžko čekat že by prozadil o co jde. Jasně, můžu hodit průhledné flašky na slunko a budu mít zelenou vodu taky (a možná dřív, psali tam někde, že z těch jejich zázraků to trvá 12 dní nebo 2 týdny), ale ta jejich zelená voda mi příjde víc tmavá, a tudíž předpokládám že bude asi víc nasycená tou řasou (nebo to možná bude jiný druh řasy). Zajímá mě především kultivace zelené vody bez pohybu (vzduchování) vody. Předem dík za jakékoliv informace k tomuto tématu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 20:05 R Muž romant [27987] Re: Maq
Zelená voda je k nezaplacení, nefunguje to moc efektivně, tedy ten tvůj tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 19:14 Maq
A nedaly by se dafnie živit bakteriálním zákalem?
Popíšu, jak si to představuju: Při výměně vody odliju litr vody z akvária do PETky a přidám cukr (dávka by se musela experimentálně vyladit). Do dvou dnů nastane těžký bakteriální zákal, to mám vyzkoušené. No a tuhle vodu prostě přiliju do nádrže k dafniím.
Šlo by to?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 13300x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16750-chov-ziveho-krmeni-doma?od=51