Chov živého krmení doma
A v tu ránu už potřebuješ (a udržuješ) dvě akvárka, kupuješ druhou filtraci...
zdzd, já teda nemám ponětí, na kolik vychází kupovaná potrava, ale zvaž to.
0 27.03.2019 15:01 zdzd –
ZDRI Výměna vody není problém, mám přívod i kanál pod akváriem.
A živý plankton se koupí kde a jak je to s cenou?
díky
Toto jsem řešil v dávné minulosti a zkoušel i živorodky. Ale výrazně větší/rychlejší "produkci" krmných rybek jsem měl z odchovů akar modrých. Když se kvalitně krmí (živý prachový plankton) a udržuje čistá voda (pravidelné výměny), množí se a rostou opravdu rychle. Při opravdu intenzivním chovu se vyplatí dát od začátku kámen z jikrami do sólo nádrže (ale člověk se připraví o krásnou péči chovného páru o potomstvo).
Jenže ono paví očko není až tak nenáchylný druh ryby, jak je všeobecně rozšířeno. Určitě budeš chtít co nejvyšší produkci, takže tu 70l nádrž přerybníš a pokud zanedbáš údržbu, budou ta očka trpět plísněmi a jinými nemocemi.
Samo to nepůjde, počítej s nutnými výměnami vody, s výkonnou filtrací, atd...
0 27.03.2019 00:23 zdzd Ahoj,
chtěl bych zkusit krmit axolotly rybkami, mám k dispozici 70 litrovou nádržku a v ní bych to chtěl realizovat. co mám zvolit za rybky, aby se co nejrychleji množily a nebyly náchylné na nemoci atp.
Díky za radu, protože v rybách se vůbec nevyznám.
Starší reakce
Starší reakce
Chtěl bych se zeptat, jestli se dají nějak chovat nítěnky. Vím, že je mohu nachytat někde v rybníce nebo jezírku. Ale chtěl bych je chovat sám. Děkuji za odpovědi
Starší reakce
tak jako když nalovím blechy a bude tam těch potvor pár, tak je asi nechám, ale radši s mírou
Mě to přijde spíš jako larvy jepic, ale asi je to jedno, větší ryby to rády sežerou
tak vyřešeno, radši je dávat nebudu, vřelé dík
Tak zkusit to můžeš ale budeš mít možná když rybám uteče nové nájemníky a po čase se ti pod krytem bude třepetat vážka nebo jako mě šidélka. Tvoje ryby co máš v akváriu asi neohrozí ale asi se jim ubrání. Já jako vážkař bych byl pro to aby jsi je házel zpátky.
áha, dík za info. No poteř pude do jiného akva, takže to můžu dát rybám jako krmení? Resp. když nalovím blechy tak jsou mezi nima i tyhle potwory, tak jestli je separovat nebo šup do akva?
0 19.08.2018 17:59 Miras [111] Zdar chlapi,
Mám na zahradě v nádrži blechy, jenže teď se mi tam rozmohl nějakej "bordel"
Co to je za potvoru a můžu to dát rybám?
dík,
Starší reakce
Přesně jak říkáš. Zamrazit a v zimě jako když najdeš
Určitě bude v domácích podmínkách praktičtější zamrazit. Už proto, že to zamražení je daleko rychlejší a bezpečnější proces. Ale než to po rozmrazení mrskneš do akva, tak to propláchni pod tekoucí vodou.
mám možnost mít mraky dafnií.. stačilo mi mávat síťkou ze silonky tak minutu a měl jsem cca půl decky dafnií, bez vody prostě taková červená koule v síťce.. kdybych tam byl hodinu, mám plnej kýbl dafnií.. což je krmění teda navím na jak dlouho ale prostě je toho strašně moc a zamrazit bych to mohl, i vysypat a nechat oschnout, myslím si že mražený ale bude lepší, děláte to někdo? má to cenu ? já myslím že asi jo ne ?
vždycky vyndám kousek z mrazáku ulomím kostičku, nechám rozpustit a mrsknu do akva.. co?
Starší reakce
Chvostoskoci se běžně používají jako krmení pro malé ryby co berou žrádlo z hladiny, nebo v teraristice třeba pro pulce/žáby. Chovají se v plastových krabičkách, krmí se většinou sklepnutím z víka krabice. Krmí se sušeným droždím. Když se vám do kultury nedostanou roztoči, nebývá s chovem problém.
Chvostoskoci jsou celkem všude, kde je vlhko a organické zbytky. Ale ty co já znám,
chvostem skáčou, čili si umím jen těžko představit, jak je budeš chytat. Ale třeba to jsou nějací chvostoneskoci.
Zdar, chci upozornit na zive krmeni, o kterem jsem dosud neslysel, ze by se pro rybicky pouzivalo a zda se, ze se da celkem snadno mnozit doma (jeste jsem nezkusil, jen jsem o tom cetl). Chvostoskoci. Zda se, ze to rybickam docela chutna.
www.youtube.com/…
Cesky navod na pestovani jsem nasel tady.
www.ranitomeya.cz/…
Starší reakce
Zdravím,
prosím, nemohl by někdo ve zkratce nastínit amatérovi, jak si vychovat nějaké živé krmení pro čichavce a další labyrintky? Doteď jsem se bála, že si dotáhnu do akva něco nežádoucího, protože to ani nepoznám.
Místa mám spoustu, bydlím v domečku, máme seno i slepice (i kozy), sudy, kýble, přebytečný placatý akvárko....
Hnojiště s červíky taky, ale to jsem krmila jen jednou ráčkovi.
Budu moc vděčná a moji čichavci dvojnásob
Starší reakce
vajíčka možná neuvidíš, ale už teď se mi na zahradě larvy komárů v nádobách na zalévání producírují
... jen to pak musíš zavčasu odlovit - ať nejsi samý štípanec ...
je to asi nejbezpečnější živé krmení - a sqělé pro přípravu k výtěru ...
Nemáš náhodou (odkaz na) fotku těch vajíček? Nemám tušení jak to vypadá.
Komáři se nejlíp chovají v mělčich nádržích, tak do 20cm s co největší plochou hladiny. Do toho trochu hnoje, nejlíp koňského. Trochu tepla, na slunci se daří víc jak ve stínu. A pak už jen čekat na ty malé upíry až nakladou vajíčka. Vajíčka se dají sehnat i v přírodě (jsou to takové ty malé hnědé lodičky). V ledničce se dají i skladovat, na sucho. Já je dávám do nádrží k potěru jako konzervy.
Edit: V kubíkových nádržích mám různé korýše. Známí co mají prostor je chovají v těch velkých (4m v průměru) nafukovacích bazénech.
Já jsem na tom stejně. Od podzimu máčím v kýblu menší kořeny a komáří larvy už rasborám lovím min 2 týdny.
Foto se nepodařilo ideálně zaostřit
Larvy se samo schovaly dolů, nejvíce jich je vidět kolem číslice 1
Já dal před dvěma měsíci do sudu kořeny vinné révy a voda trochu „zasmrádla“ a komáří larvy tam mám už 2 týdny
U nás za městem a ve vesničkách kolem je v každé vesnici požární nádrž,ale v nich jsou většinou bohužel pouze jen nevýživné,avšak střeva čistící dafnie. Jinak mám sud pod jabloní kde tleje semtam nějaké listí,srmtam jablko atd. Takže voda taková skvašená a je ve stínu stačí hrábnout sítkem a černýma larvama se to jen hemží,ale ještě je na ně brzy. I když sem tam už náznak bude určitě. Ve středu obdržím grindal poštou takže domácí chov a nova zkušenost.
Já dal ven sud, do něj trochu kopřiv a taky ani prd.
To mužu zkusit zajdu k sousedovi pro par bobku
Kdyžtak bude mít mladá tekute hnojivo
Do sudu něco dej, nejlepší je trochu slepičince.
To mi řekni kdes ty komary vzal ,ja mam venku napůl vypustěný bazén a sud s vodou ale nikde ani larvička a to sem hledal i v rybnících tady okolo v požarnich nadržích a jen pulci. ja snad požádam vaaclava at mi pošle nejakou nasadu dafnijí
na komary ješte počkam třeba je na ně zima.
Kdo to tady lamentoval že to na balkóně v paneláku nejde ?
www.youtube.com/…
letošní první Culex pipiens - v paneláku na balkóně - žádné obštrukce , do vody z akva cca před měsícem pár okružáků a odumřelých listů rostlin - sem tam do něj spadne nějakej ten létavej hmyz
Starší reakce
Když už si tu zmínil tu zelenou vodu, tak nevíš/te, co za tajemné přísady na její výrobu používají indonézští hoši tady v těch videích?
www.youtube.com/… a
www.youtube.com/… Očividně to jsou jedny a ty samé složky. Jednomu sem psal o návod, ale bez odezvy. Pak sem se v jednom komentu dočetl, že to borec prodává, a tudíž těžko čekat že by prozadil o co jde. Jasně, můžu hodit průhledné flašky na slunko a budu mít zelenou vodu taky (a možná dřív, psali tam někde, že z těch jejich zázraků to trvá 12 dní nebo 2 týdny), ale ta jejich zelená voda mi příjde víc tmavá, a tudíž předpokládám že bude asi víc nasycená tou řasou (nebo to možná bude jiný druh řasy). Zajímá mě především kultivace zelené vody bez pohybu (vzduchování) vody. Předem dík za jakékoliv informace k tomuto tématu.
Starší reakce
Zelená voda je k nezaplacení, nefunguje to moc efektivně, tedy ten tvůj tip.
0 10.03.2017 19:14 Maq A nedaly by se dafnie živit bakteriálním zákalem?
Popíšu, jak si to představuju: Při výměně vody odliju litr vody z akvária do PETky a přidám cukr (dávka by se musela experimentálně vyladit). Do dvou dnů nastane těžký bakteriální zákal, to mám vyzkoušené. No a tuhle vodu prostě přiliju do nádrže k dafniím.
Šlo by to?
Zkuste se třeba jednou za čas do nádrže vyčůrat
0 10.03.2017 16:17 bwater – g
Čím se dá doma krmit dafnie?
To je úskalí těch kvasnic , řasou nikdy nemůžeš překrmit , taky jsem si to párkrát vymlátil do mrtě , vždycky se ale na dně nějaké vajíčka najdou , stačilo párkrát vyměnit vodu aby se ty kvasnice odstranily a lejt vodu z akva + zelenej zákal a vždy se mi to vzpamatovalo ...
Překrmíš je, nějaké tam asi ještě jsou ale už z toho nic nebude. Měl jsem je asi od října.
0 09.03.2017 20:48 Maq – vaaclav - dafnie
Václave, všiml jsem si ve Tvém deníku, že Ti pochcípaly dafnie. Protože se o možnost jejich domácího chovu zajímám, zajímaly by mě podrobnosti, jak k takové katastrofě došlo. A pochcípaly fakt všechny, nepřežilo nic?
Starší reakce
0 27.02.2017 12:33 sachlj –
Re: Maq Myslel jsem to tak, že bych z balkona z maltovníku 90 lt odebral petku "živé vody" a tu nalil do bazénku. Jinak na balkoně mám roky kytky v hydroponii. Tj furt jimi protéká voda. Poslední 3 roky jsem měl 2*90lt maltovníky plné vody. nevím o tom, že by se mi tam nějaký pták chodil koupat. A měl jsem 1*1metr vynu plnou vody v které stáli kytky (rajčata, papriky.) Kdo to objevil byla krysa, nebo potkán. Nevím. Tak dostal mňamku ve tvaru otráveného puku aby mi šmejd neožíral papriky.
ale možná to dopadne jinak. Možná si naše mladší konečně najde pořádného partnera a odstěhuje se a vyklidí dětský pokoj. Pak bych tam dal akvárko 250cm dlouhé a 80 široké a 70 hluboké. Tak nějak. A do něj vypustil ty rybičky. Tam bych dal větev tak hustou aby se větší ryby neprotáhly a v nich by žily menší ryby. jako v přírodě. Neopatrné by posloužili jako potrava.
sachlj napsal: asi bych se i dost divil kdyby mi pravidelně lítali ptáci se napít
Zkus to a uvidíš. Pokud nejsi v desátém poschodí. Ptáci potřebují spoustu vody, a když ji někde najdou, pamatují si a vracejí se tam. Já používám takovou velkou plastovou podmisku pod květináč, a oni se v tom ráchají, nacákají, serou do toho i kolem - tohle si rozmysli (manželka, sousedi). Musíš to denně měnit a uklízet.
===
K projektu vany. Myslím že dost dobře nejde chovat korýše a ryby v jednom. Ryby se nabaští k prasknutí a vyhubí je. Musíš jim udělat separé.
No tak to udělejte... nebudete první ani poslední .. jen je ten bazén potřeba nějak zabezpečit proti kolísání teplot...
0 27.02.2017 10:43 sachlj –
Re: Maq No já terasu ani zahradu nemám. Mám panelákový balkon v Praze. Tam moc ptáků nemáme a asi bych se i dost divil kdyby mi pravidelně lítali ptáci se napít. Kdyby to bylo byl bych rád.
Jde mi o to, že už delší dobu plánuji, že si pronajmu jednu velkou nebytovou prostoru v baráku kde bydlím. Tam bych dal rámový nadzemní bazén. Do něj bych dal větev i s listy, nějaký šutr, kořen. A přesunul tam ryby až mi přerostou současné akva. A dal tam taky nějakou potravu pro ně. Prostě ryby z amazonii. Malé i velké. Turbínou tam udělal průvan tak jako u nich doma. Filtraci bych svěřil filtru pro jezírka. No a když tam budou velké i malé tak bych ty malé krmil nejraději živou vodou. Prostě do toho osázet to co by v přírodě normálně našli. Aby si prckové našli něco k snědku i když budou zalezlí někde u dna pod listem.
Přidat reakci
1 ...... [2] 4 5
Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 13444x