Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chov živého krmení doma

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Chov živého krmení doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 18:40 JoKa Re: LiborSprysl
jednou za čas, je to tvrzení víc než smělé....

Takže splnilo svůj účel... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 18:35 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bwater
V zimě www.kosik.cz/… v létě stačí zelená voda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 18:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: JoKa
S ohledem na to, že je v mém příspěvku napsáno jednou za čas, je to tvrzení víc než smělé....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 18:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: JoKa
Není, protože to je už vymyšlené ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 17:52 JoKa Re: LiborSprysl
Zkuste se třeba jednou za čas do nádrže vyčůrat

Když chcete začít šetřit vodou, nesplachujte, pořiďte si dafnie...
Libore, ještě najděte uplatnění pro ten druhý konec a je to na Nobelovu.... smich :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.03.2017 16:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: bwater
bwater napsal: čím se dá doma krmit dafnie?
Zkuste se třeba jednou za čas do nádrže vyčůrat ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 16:17 bwater – g
čím se dá doma krmit dafnie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.03.2017 23:09 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: vaaclav
To je úskalí těch kvasnic , řasou nikdy nemůžeš překrmit , taky jsem si to párkrát vymlátil do mrtě , vždycky se ale na dně nějaké vajíčka najdou , stačilo párkrát vyměnit vodu aby se ty kvasnice odstranily a lejt vodu z akva + zelenej zákal a vždy se mi to vzpamatovalo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 22:19 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Překrmíš je, nějaké tam asi ještě jsou ale už z toho nic nebude. Měl jsem je asi od října. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 20:48 Maq – vaaclav - dafnie
Václave, všiml jsem si ve Tvém deníku, že Ti pochcípaly dafnie. Protože se o možnost jejich domácího chovu zajímám, zajímaly by mě podrobnosti, jak k takové katastrofě došlo. A pochcípaly fakt všechny, nepřežilo nic?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 12:33 sachlj Re: Maq
myslel jsem to tak, že bych z balkona z maltovníku 90 lt odebral petku "živé vody" a tu nalil do bazénku. Jinak na balkoně mám roky kytky v hydroponii. Tj furt jimi protéká voda. Poslední 3 roky jsem měl 2*90lt maltovníky plné vody. nevím o tom, že by se mi tam nějaký pták chodil koupat. A měl jsem 1*1metr vynu plnou vody v které stáli kytky (rajčata, papriky.) Kdo to objevil byla krysa, nebo potkán. Nevím. Tak dostal mňamku ve tvaru otráveného puku aby mi šmejd neožíral papriky.
ale možná to dopadne jinak. Možná si naše mladší konečně najde pořádného partnera a odstěhuje se a vyklidí dětský pokoj. Pak bych tam dal akvárko 250cm dlouhé a 80 široké a 70 hluboké. Tak nějak. A do něj vypustil ty rybičky. Tam bych dal větev tak hustou aby se větší ryby neprotáhly a v nich by žily menší ryby. jako v přírodě. Neopatrné by posloužili jako potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 12:24 Maq Re: sachlj
sachlj napsal: asi bych se i dost divil kdyby mi pravidelně lítali ptáci se napít
Zkus to a uvidíš. Pokud nejsi v desátém poschodí. Ptáci potřebují spoustu vody, a když ji někde najdou, pamatují si a vracejí se tam. Já používám takovou velkou plastovou podmisku pod květináč, a oni se v tom ráchají, nacákají, serou do toho i kolem - tohle si rozmysli (manželka, sousedi). Musíš to denně měnit a uklízet.
===
K projektu vany. Myslím že dost dobře nejde chovat korýše a ryby v jednom. Ryby se nabaští k prasknutí a vyhubí je. Musíš jim udělat separé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 12:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: sachlj
No tak to udělejte... nebudete první ani poslední .. jen je ten bazén potřeba nějak zabezpečit proti kolísání teplot...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 11:45 sachlj
Jde mi o to, že už delší dobu plánuji, že si pronajmu jednu velkou nebytovou prostoru v baráku kde bydlím. Tam bych dal rámový nadzemní bazén. Do něj bych dal větev i s listy, nějaký šutr, kořen. A přesunul tam ryby až mi přerostou současné akva. A dal tam taky nějakou potravu pro ně. Prostě ryby z amazonii. Malé i velké. Turbínou tam udělal průvan tak jako u nich doma. Filtraci bych svěřil filtru pro jezírka. No a když tam budou velké i malé tak bych ty malé krmil nejraději živou vodou. Prostě do toho osázet to co by v přírodě normálně našli. Aby si prckové našli něco k snědku i když budou zalezlí někde u dna pod listem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 11:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: sachlj
Možná byste se divil ... akorát ten balkon bude posranej ... tak bacha na ostatní členy domácnosti... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 10:43 sachlj Re: Maq
No já terasu ani zahradu nemám. Mám panelákový balkon v Praze. Tam moc ptáků nemáme a asi bych se i dost divil kdyby mi pravidelně lítali ptáci se napít. Kdyby to bylo byl bych rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2017 09:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LiborSprysl
-tak samozřejmě, nikdy nedosáhneme optimálního řešení a vždy zde bude nutnost nějaké eliminace případně možných nežádoucích škůdců, třeba při uvedeném slovení
-už samotný faktor umístění(chovu) již zde hraje významnou otázku, nemluvě o vegetaci
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 09:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: lacewings
Nevýhodou skla je přehřívání nádrže v létě, nevýhodou sítí je, že skrz ně vážky nakladou ... ale každopádně to není složité řešit při slovení krmení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.02.2017 09:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: sachlj
- v podstatě ti tam ten zrod vznikne přirozenou cestou , tak jak je tomu v přírodě za určitý časový úsek
- mikroorganismy, řasy, rostlinstvo,klima, to vše jsou ovlivnující faktory (samozřejmě je jich vícero)
- další způsob je "zavedení" organismu do vody, kdy se z přírodní lokality přenese část populace žijících vodních organismů k umělému chovu
- filtrace v celé řadě je zcela zbytečná, provzdušnění je dobré pouze v případě dlouho trvajících vysokých teplot
- nutnost zajištění proti značnému zanesení nežádoucích živočichů -sítka, sklo, vždy dle druhu, nebo požadovaného vývoje vodních organismů.
- důležité je mít tam rostlinstvo, měkkýše, kvalitní násadu, dolévat vodu a moc se v tom nevrtat,v případě nedostatku řas tam dodat zařasené rostliny.
- již jsem to zde popisoval a do určité míry to koresponduje, s bezproblemovým založením akvária,
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 08:35 Maq Re: sachlj
Spory řas se tam jistě dostanou, a budou-li mít podmínky, voda se zazelená.
Pokud jde o dafnie a další korýše, četl jsem, že jejich vajíčka roznášejí ptáci. Takže by asi byla dobrá úvaha tu vodu naaranžovat tak, aby současně sloužila ptákům jako pítko.
V tom případě tam nemusíš ani dávat akvarijní vodu, protože ptáci do ní při pití naserou. To mám vyzkoušené, protože takové maličké pítko-koupátko pro ptáky přes léto mívám na verandě a denně (i dvakrát) ho vylívám a doplňuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 08:06 sachlj – jak oživit vodu?
Dám dotaz z druhé strany. Pokud bych vodu z akvária vypouštěl do nějaké nádrže, do sudu, do kýble. A postavil ji na sluníčko. Jak zajistit aby se mi voda oživila kdejakými živočichy? Nemyslím jen larvy komárů. Mohl bych přidat vzduchování a třeba i bublifukovou filtraci. Jak dam dostat život? Dostane se tam sám a nebo se tam musí nasadit. Třeba pokud bych to zvětšil na zahradní jezírko. Jak ho oživit ? Ne jen rybami ale potravou pro ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   26.02.2017 23:21 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Maq
Dafna zuby nemá , to si myslíš správně , takže nic ohlodávat nedokáže , spíše jde o různé mikroorganizmy které v řasách žijí ,volně poletující spóry kterými se řasy rozmnožují - to vše je potrava a přispívá ke zdárnému množení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.02.2017 23:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Maq
-očistit ne, to sami nedokáží,pouze za součinosti okružáků,levantek
-rozhodně jejich přítomnost potlačuje masivní rozvinutí některých druhů řas
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2017 23:10 Maq Re: lacewings
Já jsem myslel že dafnie jenom filtrují řasy co volně plavou ve vodě. Takže ony by mohly dejme tomu očistit zařasené rostlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   26.02.2017 23:00 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
-pouze doplním
-do chovu je potřeba dát samice
-rozmnožování je partenogenetické
-líhnutí samců je indikací nepříznivých podmínek
-chov je možný i v přírodních akvariích s vyšším obsahem vody od 80l (osobní poznatek)
-používat kvasnice není potřeba ,pokud je dostatečně krmná dávka ve formě sinic ,řas a dostatečného množství mikroorganismů ,korýšů ,měkkýšů.(používám zařasené rostliny,vláknitou řasu,černou štětičkovou)
-atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2017 22:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: KatkaPtacatko
založil jsem chov z prodávaných pytlíčků na burze - které už tady někdo zmiňoval , nalovenou dafnu takto určitě půjde rozchovat taky , jednou se mi dokonce povedlo rozhejbat chov z mražené dafny v malé elementce - bylo tam pár vajíček - stačí jediná samice a příznivé podmínky, jinak se zrovna dafna dá najít v takřka každé kaluži v přírodě , nacházel jsem ji v lese v dírách po zákopech tanků , v periodicky zaplavovaných vyjetých kolejích od lesní techniky po těžbě , zahradní jezírka atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2017 22:25 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: KatkaPtacatko
-ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 22:22 Žena KatkaPtacatko [0] Re: MonterMonty
A to jsou dafnie nalovene z rybnika a potom chovane takto doma? Neco takoveho by se mi libilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   26.02.2017 22:15 Muž MonterMonty [2431] - Amerika
Fotka k příspěvku Akorát k tomu přidám , že dafna krmená jen kvasnicema může být pro potěr dost tučná ,tak je dobré to proložit tou řasou - ta se už teď dá lehce "vyrobit" třeba na okně v průhledné nádobě - do ní nabrat vodu z akva a z akvarijního hnojiva přidat jen KNO3 a Fosfor - za pár dní je voda na sluníčku jak brčál - a to je to pravé- "ořechové" pro dafnu např... jinak jsem dafnu choval i na balkóně ve vědrech od primalexu - pro pět chovných ramin to stačilo na 3x týdně nakrmení - čím větší nádoba ,tím lépe klidně do ní naházet i hromadu okružáků - ti se o pořádné prohnojení vody postaraj
myslím že jsem někde četl maximum 30 samic na litr vody - pak se to začne regulovat samo vychcípáním části populace , když se tomu věnuje pět minut jednou za tři dny jde to jak po másle ahoj
na fotu krásně červená dafna z domácího chovu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2017 21:57 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalV
S rybami je mít nemůžeš ně se do chovu vloudila jen malá rybka a je skoro po něm. Nemusíš je krmit řasou když není stačí kvasnice (ne sušené). :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 21:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: MichalV
- fungovat to nebude,nedostatečný objem,honič vody,světlo
- Mikroorganismy
– Mikrobi jsou drobounké živé organismy ,které jsou lidským okem nepostřehnutelné
– dělíme na tři skupiny bakterie viry plísně
-atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2017 20:29 Maq Re: MichalV
Jenom taková poznámka: Myslím že není praktické (a snad ani odborně správné) označovat tyhle korýše jako "mikroorganismy".
Jinak chov dafnií mě taky zajímá, velmi. V kterémsi vlákně nedávno jakési užitečné informace poskytl vaaclav, on takový chov doma má, nebo měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 20:13 Muž MichalV [327]
Pred casom som si zalozil experimentalne akva 15 L, len s "honicom vody", osvetlenie cca 1W/L, vyzivne dno a na to piesok a saggitaria. Voda zo zabehnuteho akva. Prejavila sa väcsina chorob novozalozeneho akva vratane vsemoznych rias a slepej hladiny, s cim som pocital. Saggitaria velmi dobre prosperovala. Sympaticky mi bol zivot, ktory sa samovolne prejavil. Zda sa mi ze mikroorganizmy, ktore sa najlepsie presadili boli dafnia a buchnatka. Po cca 3 tyzdnoch sa to samo usadilo, riasy boli uplne vyzrane a po pridani 3 gupiek a znizeni osvetlenia na cca 7W zmizli aj navstevnici.
Chcem sa spytat, ake mate skusenosti s chovom tohto krmiva priamo v hlavnom akva. Je to vôbec mozne aj pri decentnom osadeni rybami? Je na to nutne silne osvetlenie aby bola produkcia rias dostatocna pre uzivenie mikroorganizmov? Ake?
ps: spotreba rybami bola natolko velka, ze volnym okom nepozorujem ziadne mikroorganizmy, preto som sa vratil k osvetleniu 1W/L a uvidim co to spravi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2016 19:27 Deepinpeat Re: vlachos
Ahoj,

Používám 3-5 litrů sklenice, násadu dát do sklenice a každý den dolívat trochu vody, až se s postupným množením sklenice naplní. Pak podle intenzity kultivace denně odlévat 1/5 až cca 1/2 a dolévat čistou vodu, ideální je občas odkalit dno. Zkoušeli jsme s kolegou jemně vzduchovat, zdálo se to spíš horší mnež lepší, ale chce to zkusit, některým kulturám to může vyhovovat. Krmit je nejbezpečnější řasami, používám chlorellu kultivovanou mixotrofně na mediu 1/2 SŠ, nebo kvasnicemi, lze dobře vařeným žloutkem. Jen to množství se obtížně popisuje, s řasami není problém, prostě nazelenit a podle potřeby přidávat. Kvasnice už velmi opatrně, to je prostě něco co si snad ani netroufám říct, že umím, 1 kapku řídké suspenze kvasnic ráno a kapku večer do slušně husté kultury, se žloutky ještě opatrněji, nedávat nikdy syrové, na těch se rozjedou nálevníci. Doporučuju www.akvarista.cz/…, minimálně lze z informací dobře vycházet a je šance, že kulturu nepopravíš uplně hned. Ve srovnání s kulturami jiných krmiv je to značně citlivé na zanedbání, jakmile hustota populace hodně klesne, špatně se to už krmí. Rozhodně doporučuju alespoň 3 stabilní kultury, dlouhodobé udržení bez zkušeností opravdu není hračka. Alespoň taková je moje praxe a zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 18:39 vlachos – Chov sladkovodního vířníka...
Zdravím,
nemáte někdo praktickou zkušenost s chovem sladkovodního vířníka? Voda? Krmení čím a jak často? Teplota? Nádoba? Vzduchovat nebo ne? Zřejmě se jedná o Pijavenku růžovou...Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2016 08:45 jamajcan Re: MonterMonty
To víš, já jsem stará škola. V době, kdy jsme chovali roupice v akvaristickém kroužku jsme nevěděli, že nějaký lignocel existuje. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 19:12 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: AdamSlaf
V drtivé většině jsem viděl chov na lignocelu , a to kvůli jeho neocenitelným vlastnostem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 19:11 AdamSlaf Re: jamajcan
A co na lignocelu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 07:08 jamajcan Re: AdamSlaf
Roupice se chovají na substrátu. Existuje více variant, ale většinou se jedná o směs zeminy a například pilin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 06:59 AdamSlaf
Mohl bych chovat roupice bělavé stejně jako grindal na molitanu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 07:31 sachlj
nevíte zda někdo zkoušel s úspěchem doma chovat jako živé krmivo rybicky.net/atlasostatnich/blesivec_hrebenaty ? Jako sušené je to dobré pro mnoho větších ryby ale živé by bylo rozhodně lepší. Nevíte zda se to vůbec dá doma chovat ? Tento druh ne ten náš co žije v potocích. Ten by potřeboval přírodně čistou ledovou vodu a to v paneláku jde těžko.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2014 18:37 R Muž romant [27987] Re: Pepan
Vo tom žádná, já jsem jenom poukazál na tu "vodu". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 18:35 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
To nevím, nicméně pokud by se daly koretry do sklenice s vodou a do teploty těsně nad nulu, přežijí, stejně jako v přírodě, několik měsíců. Tam totiž takhle přezimují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 17:51 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: romant
jj někde jsem to taky četl, jedná se o nějaký roztok, čistá voda to není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 16:57 R Muž romant [27987] Re: Pepan
Tuším, že ta voda v sáčku není jenom voda a jedná se nějakou směs vody a nějaké podpůrně udržovací látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2014 10:23 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: bonsator
Kupoval jsem je balíčkované na burze(zatavené s vodou v sáčku) a vydržely mi v ledničce i tři týdny. Podstatné je, uchovat je v co nejnižší teplotě, aby se zastavil jejich vývoj. Mrazit není nutné, pokud toho člověk nemá tolik, co by během třeba dvou týdnů nezkrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 19:27 R Muž romant [27987] Re: bonsator
I několik dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 19:27 Muž bonsator [1] - Jezírkové rybyRe: romant
A jak dlouho v tomto stavu zhruba vydrží naživu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 19:21 R Muž romant [27987] Re: bonsator
Vlhký noviny a do lednice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 19:19 Muž bonsator [1] - Jezírkové ryby
Poradí mi někdo,jak nejlépe uchovat živé koretry(bílé larvy) v bytě.Jestli je dát do sklenice s vodou,nebo raději zamrazit,

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 13300x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16750-chov-ziveho-krmeni-doma?od=101