Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Bioflow 3.0

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Žádná další stránka   1  
Filtr Bioflow 3.0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 09:51 R Muž romant [27981] Re: HaDaS
Jeden takovej intervalovej filtr mám v akva. Ten interval kdy vodu vypouští a tzv. napouští(protože i při napouštění lehce voda vytéká, takže k tomu vypnutí nikdy nedojde tzv. natvrdo) je u mě kolem 40 vteřin. Naprostá spokojenost s jeho prací. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 09:48 Muž Chose [0] Re: HaDaS
Naštěstí to bylo opravdu jen 3x za rok, což se dá přežít a vždy při velké údržbě kdy motorek déle stál, takže to vytažení motorku mě zase tak nezlobilo. Je fakt, že poprve jsem trošku znervóóózněl, proto ten nákup rezervní vrtulky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 09:45 HaDaS Re: Sid
Slyším ten oddech až sem. Pochopil jste správně. Vždyť přeci existují i filtry které spínají automaticky v intervalech, a jsou prý i co se filtrace týče lepší. S těmi ale také nemám zkušenost, jen jsem o nich četl. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 09:40 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: HaDaS
Takže máte výhrady proti vypínání tohoto konkrétního kusu, který má problémy s rozběhem.
Jinak nemáte nic proti. Pochopil jsem správně? Pokud ano, pak jsem si oddechl. ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 09:38 HaDaS Re: Sid
Té nespolehlivosti. Jak píše ludva10, někdy naskočí, někdy nenaskočí. Jak je vidět tak to níže píše i Chose. Mně osobně by nabavilo pořád vytahovat filtr ze zásuvky, nebo ho jinak vypínat, a nedej bože po každém krmení roztážet ručně vrtulku. To by zachvíli mohli výrobci dodávat k tomuto filtru kliku jako byla u Moskvičů. Tento výrobek však neznám a nemám s ním zkušenosti. Pokud to jiným nevadí, tak mě by to vadilo. Každým zásahem do filtru, byť jen roztočením vrtulky, dochází k zásahu do běhu elektroniky a tím pádem, se nerozbíhá tak, jak by měl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 09:29 Muž Chose [0] Re: ludva10
Mám Bioflow 6 (stejný princip jako 3. akorát vyšší výkon) cca rok a už se mi to také párkrát stalo (cca 3x) Žádné nečistoty jsem nikdy u vrtulky neobjevil, pokud se nepočítá lehký povlak, jinak vypínám jednou týdně při čistění filtru, respektivě vyměně filt.vrsty na hrubé nečistoty. Řešil jsem to tak, že jsem vytáhnu motorek, pootočím vrtulkou a vždy se rozběhne, předpokládám, že to má nějakou souvislost s magnetem na vrtulce, ale v každém případě tato metoda mě funguje. Nicméně už jsem preventivně zakoupil novou vrtulku, zatím je ve skříňce, ale co kdyby, že? :)
Jinak vypínat filtr při každém krmení mi přijde jako naprosto zbytečné, alespoň se krmení rozprostře po celé hladině a menší rybky mají více klidu a hlavně pro motorek a jeho opotřebení to asi taky nebude z dlouhodobého hlediska nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 09:11 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: HaDaS
...Vypínání při krmení? Lepší bude výtok nasměrovat, omezit průtočnost, vytvořit rozstřikovací rampu... Po pár krmeních poznáš, že to není právě to pravé ořechové...
Filtr při krmení, pokud má tento velký průtok, vypíná kde kdo. Čemu to vadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 08:58 HaDaS Re: ludva10
1.: Pokud Ti filtr nefunguje tak jak má již při rozběhu, tak bych mu příliš nedůvěřoval. Až přestane fungovat úplně, a to po nějaké době provozu (osídlení bakteriemi atd... na tomto fóru je toho popsáno hafo), tak uvidíš teprve ten mazec - umírání, zákaly, řasy atd... Poté se vše bude řešit ohodně složitěji.
2.: Nasazení rybiček do akva, které není alespoň částečně zaběhnuté, je také velké riziko (viz další fóra a články). Někdy to může dopadnou dobře, ale příliš bych se na to nespoléhal.
3. Vypínání při krmení? Lepší bude výtok nasměrovat, omezit průtočnost, vytvořit rozstřikovací rampu. Opět, je zde spousta rad. Po pár krmeních poznáš, že to není právě to pravé ořechové, nehledě na to, že to filtru nebude dělat dobře.

Když už seš v takovéto situaci, doporučil bych následující. Dal bych do akva nějakou provizorní filtraci. nejlevnější bude nějaký bublifuk se vzduchovacím motorkem, nebo čerpací hlava s pořádnou kostkou "biomolitanu". Dolil bych nějaké startovací médium. Mně se osvědčil "bio nitrivec" od Sera. Hodně často, alespoň co 3 dny, bych měnil 30% vody po dobu nejméně 14 dní. Osázel bych spoustou rychlerostoucích rostlin.

Třeba Ti v prodejně vyjdou vstříc a provizorní filtr Ti dají k zapůjčení, ale moc bych se na to nespoléhal. Každopádně, reklamuj !!! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 08:52 Muž Yirka [9118] Re: ludva10
Určiě to není normální a je tam asi nějaký špatný spoj. Tzv "studeňák". Vzhledem k typu zařízení je však vlastní rozebrání a kontrola nebezpečné, takže osobně bych reklamoval, i když je pochopitelné že filtr běří nonstop a když se rozběhne asi poběží.
Na dobu reklamace bych tam dal bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 08:38 ludva10 Re: HaDaS
Rozběhnout se mi ho podařilo. Když už se rozběhne, tak jede bez problémů. Prostě nenaběhne, když ho dám do zásuvku. Rozběhne se až na několikanásobný pokus. Prostě nejede jenom rozběh. Ted jsem to znova zkoušel a rozběhl se 4x za sebou, pak dvakrát ne a pak zase ano. Možná už to bude lepší. Na vrtulku jsem koukal, jinou zásuvku také zkoušel. Jinak ryby už tam máme, takže řešim co dál. Je docela výkonnej, takž na krmení asi budu muset vypínat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 08:33 HaDaS Re: ludva10
Zkus, jestli u tý vrtulky není něco namotanýho, třeba vlas. Zkus dát do jiné zásuvky, může být vadná i ta, ne filtr. Nepomůže-li ani jedno, reklamuj.
Když se Ti nepodařilo rozběhnout filtraci, tak předpokládám, že nemááš ani žádné osazenstvo. Tzn. že se bez filtru obejdeš.
Edit: Jinak, jestli se nepletu, tak při takovéto závadě máž nárok na vrácení celého výrobku, a to do 14 dní. Pokud je to přes net, tak to tak je na 100%. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 07:32 ludva10 – Filtr Bioflow 3.0 - nespustí se motůrek
Dobrý den,
Koupil jsem akvárium Juwel Rio 180.
Je úplně super, ale naskytl se jeden problém: Když dáme filtr do zásuvky, asi 4x z 5 pokusů se filtr vůbec nerozběhne ( prostě se nepustí ten motorek ).
Zkoušel jsem ho i z filtru vyjmout a zkusit jenom ve vodě a je to to samé. Když té vrtulce pomůžu, tak se rozběhne.
Je nainstalován dle návodu. Co s tím? Nezlepší se to třeba po zaběhnutí? Nebo mám reklamovat ( ale bez filtru asi nebudu moci být )?
Děkuji
S pozdravem
Ludvík

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 6 ...... [7]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7940x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16724-filtr-bioflow-30?od=301