Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Bioflow 3.0

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Filtr Bioflow 3.0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 21:45 Žena Cancita [4] Re: Roger
Dobře, díky, už jsem na to zakládání celá natěšená :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2019 21:38 Muž Roger [1873] Re: Cancita
Řasa k novému akváriu patří, podle mě je přímo závislá na počtu a skladbě rostlin, já jsem si Bioflow sestavil dle výrobce, s tím že ve spodním koši mám ještě cirax, a ve vrchním nemám nitrax ani aktivní uhlí ale molitanové houby od Juwelu a vatu. A funguje to tak, dusičnany bych řešil až to bude potřeba (jestli vůbec, já je musím ještě dodávat :-) ) phorax atd.. neznám tak neporadím, každopádně podle mě to má Juwel vymyšlené dobře, náplně se mění až doslouží a to je za dlouho ;-)
Ps: zajížděcí ryby jsou jedině k plusu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 21:25 Žena Cancita [4] Re: vlka
Aha, špatně jsem se vyjádřila, sázet kytky budu teprve o víkendu, takže to teprve budu následující měsíc zajíždět. Proto jsem se ptala, jestli tam mám dát rovnou houbičku Nitrax, která je součástí balení, nebo ji přidat až později, aby mi ten Nitrax zbytečně nevychytával dusík, když ho rostiny budou potřebovat k růstu. Zase prý se zbytečně ve filtru nemá hrabat. (Se zájezdovými rybami nepočítám, leda nějaký šneci a taky jsem v balení dostala nějaké bio boost bakterie) Jako hnojivo dám pod některé kytky Bivoj kuličky, jinak budu mít jen říční písek.
Např. o Phoraxu píšou:
This medium removes phosphates from your aquarium, and it effectively reduces algae growth and promotes improved plant growth..
Tak mě jde o to, jestli působí preventivně např. proti řase, nebo je to fakt jenom marketing a zbytečnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 20:18 Muž vlka [3453] Re: Cancita
Nahoď aktuální fotky tvého AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 16:24 Muž Roger [1873] Re: Cancita
Ani jedno nepotřebuješ, všeobecně k tomuto filtru netřeba měnit nic, k jemným houbám dolů stačí přidat cirax, a filtr funguje dobře, nahoře stačí hrubé houby a vata. Nitrax jsem ani nedával, netuším zda opravdu odbourává co píšou, a 8 kdyby jo, tak to nemám zapotřebí a jsem raději když mi tam nechá to co má :) ohledně aktivního uhlí tam je názor rozdílný, všeobecně by se mělo použít k odbourání například léčiv apod.. někteří ho tam mají i v běžném provozu. Pokud dodržíš skladbu náplní od výrobce tak se mění až když se rozpadají. Jinak vše ostatní už napsal jarovo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2019 16:00 Muž jarovo [1695] Re: Cancita
Ahoj, to že máš mesiac iba rastliny je dobre - otázka je koľko Ti vyrástli, koľko zelenej hmoty pribudlo - to bude mať vplyv na spotrebu NO3. Keď budeš meniť náplne vo filtri tak prakticky proces NO2 - NO3 začínaš skoro od začiatku. Zmeral by som tieto dve hodnoty a pokiaľ Ti to rastie hodnoty sú v norme dal by som tam prvú menšiu várku rybičiek na "zábeh" - zmenia sa chemické pomery v AQ - potom už výmena časti vody a čas. Po čase keď to ešte viac zarastie tak po cca 2 mesiacoch pridať ďalšie ryby. Sledovať rastliny a začať hnojiť.
Takto to robím ja ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 15:21 Žena Cancita [4] – Phorax, Amorax, Nitrax
Ahoj Juweláci, chtěla jsem se zeptat, zda při zajíždění akvária (měsíc jen rostliny) mám rovnou do filtru dát aktivní uhlí a Nitrax, nebo s těmito dvěma počkat, až budou rybičky. (Dusík zatím odčerpávat nebudu potřebovat) A dále, jestli je dobré používat Phorax a Amorax preventivně, nebo raději až by nastal problém. (Filtr mám velikost a budu používat horní část, jak doporučuje výrobce, ale dolů jsem přidala filtrační médium Eheim Pro - biologická filtrace v pytlíčcích a úplně dospod jednu houbičku Fine. Díky moc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2019 08:12 Muž Atomret [41] Re: Roger
Zjistil jsem jen , že vypadla ta výpustní trubka od filtru. Ale to je jako příčina málo pravděpodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 22:10 Muž Roger [1873] Re: Atomret
No to je teda záhada, to ti povím, si musel mít něco ve vodě ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 21:07 Muž Atomret [41] Re: Roger
No poslochej šly všechny rybky , krom všech ,, labyryntek,, vedro , asi žádnej kyslík. Pak jsem dotáh 30 teter červenotlamejch , to bylo 14 dní zpátky. Všechny do 10 minut po vysazení dead. Tak jsem dal vzduchování a 14 dní měl depku.-) Včera jsem koupil 4 noví a vysadil , bez problému. Tak mi to nedalo a dokoupil dalších 22 a před chvilkou vysadil a všechny OK!!! Takže záhada...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 11:55 Muž Roger [1873] Re: Atomret
Udusili? Jak se to mohlo stát, já na filtr krom vaty ještě nesáhl. Kapacitu má slušnou. Možná ani ne tak filtrem jako vysokou teplotou ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 11:29 Muž Atomret [41] Re: Roger
Zvrtlo se mi Co2 ve velkým , tak jsem koupil Nitrax a ,, uhlí,, a přidal zase nějaký pořádný kytky. Tak jsem zvědavej, jakej to má opravdu účinek..... Jo a ty parmičky se udusily.....takže přidal jsem dva vzduchovací kameny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 23:25 Muž Roger [1873] Re: Atomret
Hele nitrax jsem nedal vlastně vůbec, jelikož bojuji ve všech svých akváriích s nedostatkem NO3 tak si ho nenechám brát, no a nedostatkem fosforu trpím bych řekl taky, viz Malý bazén, anubias, sklo všude tečky,tak jsem ho tam teď trochu nalil, nový list anubiusu je zatím čistý tak snad to vydrží, i sklo už zatím nemusím škrábat od teček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 23:21 Muž Roger [1873] Re: Atomret
Koukal jsem do soupisu a zapomněl na ty parmičky :-) pak ano, ty to umějí :) to je pak zátěžový test filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2019 23:12 MatyMaty Re: Roger
Úplně s tebou souhlas, já jsem se tedy jednou hecnul a koupil tu zelenou houbu, samozřejmě že jsou uvnitř v kapse ty tabletky....po vyčerpání už funguje jako každá jiná :-). Vyhodil jsem defakto úplně perfektní filtrační vložku ano
Jinak tedy je ten filtr fakt makáč, proti externímu nesrovnatelný účinek, opravdu to maj kluci Německý zmáklý palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 23:09 Muž Atomret [41] Re: Roger
To je prostě business.-) Ale třeba ty jejich chemický zázraky - čti akt uhlí a ten Nitrax asi moc dlouho nefungujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 23:07 Muž Atomret [41] Re: Roger
Si piš.-)))))) Ty parmičky byly dobrý bordelářky, ale měl jsem je rád.-(
Nejvíc to zasvinili , ale ty rozkládající kytky.....Prostě devastace vedrem. A protože filtr nestíhal, tak jsem vyjímečně zvýšil frekvenci výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 23:04 Muž Roger [1873] Re: MatyMaty
Věřím že za to stojí, mít možnost tak velké nádrže zkusil bych je taky ;-) AU tomu asi pomůže určitě. Každopádně tak jak to navrhnul Juwel tak bych řekl že by to mělo být, nejsou to tupci, akorát je k smíchu ten harmonogram výměn náplní :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 23:02 Muž Atomret [41] Re: Shimi
Mě to platinum prostě,, práší,, , ale napadlo mě , že to mohlo být i díky přerostlímu růžkatci. Ale asi všechno najednou. Normálně to peru jednou za měsíc a vodu jednou za týden. Do půlky srpna vše ok. Navíc mi zčernali i Echináče....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2019 23:02 Muž Roger [1873] Re: Shimi
Jestli moc nebagruje odklavovačem :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 22:54 MatyMaty Re: Roger
Všímám si vody při výměně, čistím všechny tři akva najednou vždy jednou týdně a právě od Tlamek je voda nejvíc v pohodě...a určitě víš jaký jsou to čuňátka :-), ale ty ryby za to fakt stojí. No samozřejmě nemusí to být tím uhlím, ale já si myslím, že to uhlí zrovna sem patří....snažím se o max. čistotu vody, žádná velká moudra nečekej ;-) ...neměním věci, pokud něco funguje palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 22:54 Muž Shimi [683] Re: Roger
Já Platinum používal a nic takového jsem nepozoroval, tak právě proto se ptám, nesedí mi to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 22:50 Muž Roger [1873] Re: Atomret
No podle tvé rybí osádky si nemyslím že bys musel náplně prát tak často. Shimi jestli nemyslí to že mu Platinium dělá bordel po akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 22:45 Muž Shimi [683] Re: Atomret
Jak to konkrétně myslíš s tím Platinem? A s těmi frekvencemi výměn to zase nepřeháněj, tak často to není. Nicméně výměny si upravíš podle svých představ, v tom bych problém neviděl. Já to mám třeba sestavené tak, že na ten filtr nemusím v podstatě minimálně půl roku sáhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 22:41 Muž Roger [1873] Re: Atomret
Tak ta frekvence výměn od Juwel je nesmyslná to je jasný, ale houby jsem ještě nečistil, jediné co čistím je vata :-) tvojí řasu neznám, no jestli si akva zažilo takovou ránu tak to chvíli trvá než se vzpamatuje, podobné zažil před rokem můj Kalimantan díky naší dovolené a švagrovi který to měl mít na starosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 22:31 Muž Atomret [41] Re: Shimi
Protože platinum soil.-) Jinak jsem koukal na frekvence výměny podle Juwelu a tam se mění všechno max 3 neděle.-) Jinak důvod byla ta hnusná červeno - hnědá řasa- proto přidán Purigen. Čistím filtry jednou za měsíc a to mechanicky ve vodě z akvárka. Všechny ty problémy začaly , tím , že žena nechala ,,uvařit,, kytky i ryby při těch vedrech......odskákaly to parmičky a 30% procent kytek.-( Jak to všechno hnilo....tak se začal zmírňovat průtok ve filtru......měnil jsem vodu 3 za týden...ale filtr nečistil tak intenzivně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 21:51 Muž Roger [1873] Re: MatyMaty
No pár lidí mi taky psalo ať to vyříznu a dám externí, nedal jsem na ně s několika důvodů, nevěřím externím filtrům, pak jsem si zhlédl nádrže kde tento filtr je a zjistil že nemá problém tak nějak s ničím, pak si prošel zahraniční weby kde ho hodnotili kladně, nebyl důvod tedy řezat. Myslím že je navržen dobře, do normálního akvária určitě, objem náplní si myslím dostačuje maximálně. No a u tlamovců je toho důkazem. V čem tobě to uhlí pomáhá, já ho tam měl a neviděl jsem rozdíl, přišlo mi to stejný, je pravda že u tlamovců už je to o něčem jiném
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 21:45 MatyMaty Re: Roger
Uhlí měním pravidelně, mám ho u Tlamovců, tam funguje parádně. Jsem rád, že jsem nedal na názory tento filtr (mám tedy XL) nechat vyříznout a dát externí. Raději jsem přidal náplně, ve filtru na to místo je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 21:34 Muž Roger [1873] Re: JB
Jj, mám to stejně, uhlí jsem tam měl ale opticky jsem neviděl rozdíl tak jsem ho po čase vyndal a nahradil houbou, dole mám taky houby a koš cirax, takže vše dle výrobce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 21:33 Muž Roger [1873] Re: MatyMaty
Já dávám vaty 3ks ale ještě jsem od června nemusel měnit za novou, jak píšeš navíc je to za pár kaček
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 21:12 MatyMaty Re: JB
Já osobně dávám tu vatu nahoru pouze jednu a každý týden jí vyměním. Houby pod vatou pak obsahují pouze to co mají obsahovat ;-) ....ta vata je korunová položka, žádné drama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 20:41 Muž JB [0] Re: Roger
Tak ja sem nakonec udelal kompromis a nechal jak ma vyrobce vatu nahore a pod to dal houby. Akorat misto uhli, sem dal navic modrou houbu:). Musi se ta vata sice tydne cistit, ale stejne menim tydne vodu a neni treba do toho filtru sahat a porad to vyndavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 20:27 Muž Roger [1873] Re: Shimi
Tak tak, Mag to popsal hezky a logicky, myslím že stejně tak uvažovali i v Juwelu, podle mě je uspořádání logické
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 20:03 MatyMaty Re: Shimi
ANO ANO ANO ;-) ...přesně napsáno a ktomu samému jsem dospěl také :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 20:00 Muž Shimi [683] Re: Atomret
Já to origo složení zprvu taky rozporoval, ale při hlubším zamyšlení se nakonec musím přiklonit k teorii Maga. Ta bílá vata je tam v podstatě naprosto klíčová, protože jinak by to aktivní uhlí, které je hned pod ní, neplnilo svůj účel. Ale i kdyby tam to aktivní uhlí nebylo, tak to přesto dává smysl. Proč? No protože v prvním stupni odstraňuješ mechanické nečistoty a k tomu je nejlepší právě vata. A proč úplně nahoře? No protože je potřeba často měnit, tak ji logicky nebudeš dávat doprostřed. Není nic horšího něž se co 14 dnů vrtat ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 19:37 Muž Roger [1873] Re: Atomret
Tak já předpokládám že v Juwelu ví co dělají, nicméně to rozporoval tehdy tuším Mag a dával za pravdu Juwelu, a jeho vysvětlení mi připadalo logický, ale teď se ptám, co tě vede k tomu pořád hýbat s náplněma? Já s nimi problém nemám, v ostatních mám kostku molitanu s ip200 a vodu mám čistou bez problémů, stejně tak i v bazénu když pominu zabarvení od kořene, nevidím moc důvod proč tím hýbat. Vata mi stačí 1x týdně při údržbě vyčistit za zlo to nepovažuji je to 2 minuty práce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 19:22 Muž Atomret [41] Re: Roger
Největší zlo je tam tam měkká bílá vata.....ale po delším studiu problematiky filtrace, jsem usoudil, že ten chlapec má pravdu. Jestli mě někdo přesvědčí o logice uspořádání od Juwelu, tak možná smeknu.-))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 19:09 Muž Roger [1873] Re: Atomret
Chlapci, co s tím pořád koumáte :-) já to mám tak jak napsal výrobce akorát mám dole ještě cirax, a nahoře místo zelené modrou houbu a je to. Funguje bez problémů, lehce zabarvenou vodu mám ale od kořenu, to mě netrápí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 18:59 Muž Atomret [41] Re: JB
Já tam mám jeden koš ciraxu a dvě houby, co byly origo v balení. Ale asi je vykydám a koupím ještě jeden Cirax. Ten Purigen jsem dal úplně naspod. Dělal jsem to v pátek večer a včera odpo , když odjížděl , tak to už zase moc neproudilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 09:31 Muž JB [0] Re: Atomret
Ja sem dal Purigen nad dva kose Ciraxu (trosku sem je doplnil z tretiho kose) a funguje to super. Horni kos, mam taky trochu prehazenej, jen sem nechal i vatu nahore a prvidelne ji cistim;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2019 22:53 Muž Atomret [41] Re: Roger
Protože ten purigen nefungoval a ta vata byla za....á.-) Subjektivně to chodí líp.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2019 21:45 Muž Roger [1873] Re: Atomret
Dej vědět ;-) a co tě k tomu vedlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2019 21:27 Muž Atomret [41] – Média
Zdar, přeházel jsem filtrační média, podle toho článku , kterej tu je a naspod dal Purigen...tak jsem zvědavej.-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 14:37 Muž Roger [1873] Re: Shimi
No do zásoby jsem chtěl jedno, jeden nikdy neví kdy klekne a na tyto situace jsem raději přípraven :-) no a místo 600l/h mi poslal silnější 1000l/h no neber to za tu cenu smich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 14:27 Muž Shimi [683] Re: Roger
Koukám, že ty už si nové čerpadlo taky pořídil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 14:11 Muž Roger [1873] Re: Atomret
A není jednodušší tomu vyměnit vodu nebo co funguje ještě lépe větráček na hladinu ten funguje spolehlivě, 30st už je dost, proto od 26st nahoru pouštím pro jistotu vzduchovaní ve všech akváriích, akorát u bornejek ne, ty mají rádi teplo a jsou to prckové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 13:52 Muž Atomret [41] Re: Shimi
No pokud se to dá zaměnit 1:1 tak fajn...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 13:50 Muž Atomret [41] Re: Roger
No pochcípalo to , páč nejsem doma a když přijel tak bylo 30 grádů voda. Ale Čichavci a ostatní v pohodě. Mám v 54 regulovatelnou 600 na plnej ceres a filtrace v pohodě.-)
Myslel jsem tohle :
www.juwelakvarium.cz/…
Dneska a zejtra bude kriticky nad 30 , Přijedu dom až zejtra večer, tak doufám , že už je katastrofám konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 13:09 Muž Roger [1873] Re: Shimi
Shimi 600l/h dali i do mé 180l ;-) :-) ale u Juwellu je výhoda jakou píšeš ty, ostatní kteří mají jiné filtry musejí kolikrát dokupovat čerpadla ne protější strany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 12:51 Muž Shimi [683] Re: Atomret
A co ti brání si koupit silnější čerpadlo? Všechna čerpadla Eccoflow jsou zaměnitelná. Dokup Eccoflow 1000 a budeš mít po starostech. Ono je na druhou stranu s podivem, že do 240 dají stejný filtr jako do 125. Akorát s tím rozdílem, že ve 125 je čerpadlo s výkonem 500 l/h a ve 240 600 l/h.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7945x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16724-filtr-bioflow-30?od=101