Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Bioflow 3.0

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Filtr Bioflow 3.0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 15:29 Muž Shimi [683] Re: Roger
Jako mechanická filtrace 100%. Biologická je otázkou, ale vzhledem k tomu, že to má v podstatě 2 stupně (jeden hlavní se silným proudem a druhý vedlejší se slabším proudem), tak bych věřil i té biologické. Jestli to celé složíš jen z biomolitanu a nebo použiješ do toho spodního koše "modernější" materiály, je na tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 15:23 Muž Atomret [41] Re: Roger
Já ho postavil proti návodu a šneci přežili po tejdnu. Ten jeden , co to nerozdejchal byl jetej. Fungovat to bude..... Ale já to zkusím o weekendu přeskládat podle toho SVK kolegy z článku a uvidíme. A koupím i origo keramiku( aspoň kvůli těm košíčkům) , zas taková darda to není.-)
Já mám v ,, malým filtru,, taky aktivní uhlí schovaný v molitanech a nesleduju nic negativního.-) Nesmíš být alchymista. Šimi má pravdu, že funguje i molitanovej bublifuk, ale je jiná doba. Říkám po tejdnu s aktivním substrátem, jsem vylejval skoro čistou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 15:13 Muž Roger [1873] Re: Atomret
Teď nejsem moudrý ani z jednoho z vás smich bude vůbec ten filtr fungovat, a mám ho tedy přeskládat. Na druhou stranu, četl jsem zde že prý funguje dobře a nejsou s není s ní krom té vaty problém. Takže teď už nevím vlastně vůbec nic, a už vůbec netuším proč v tom článku tam dával aktivní uhlí když se tu píše že se má raději schovat do šuplíku na horší časy, že po chvíli přestane fungovat a je kontraproduktivní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 14:19 Muž Atomret [41] Re: Shimi
Jo jenže to ryby nepadaly jak teď.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2019 13:47 Muž Shimi [683] Re: Atomret
"Ale pokud opravdu voda teče zhora- což je divné" - proč by to mělo být divné? Každý přepadový filtr funguje stejně, z principu. A o nutnosti keramiky bych se hádal. Naši otcové a dědové žádnou keramiku neměli a akvárka jim fungovala bezvadně. Jako kdekoliv jinde jde i tady o prachy, nepodléhat reklamě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 13:33 Muž Atomret [41] Re: Atomret
Ale pokud opravdu voda teče zhora- což je divné- , pak jediné , co je špatně je ta vata. Musím to technicky prohlídnout. Ale ta keramika je potřeba , u mě funguje na 1. Zkusil bych origo košíky a pokud nejsou zatavené tak tam nasypat něco levnějšího? Koupím oba dva a zkusím to......a snad konečně i tu rampu.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2019 13:25 Muž Shimi [683] Re: Roger
Na Matrix se vykašli, je to obyčejná Pemza, kterou koupíš za 75 Kč 5 litrů pytel. Seachem ji akorát přebalí a prodává za absolutně nesmyslnou cenu. U Ciraxu je to v podstatě to samé v bledě modrém. Další věc je ta, že je otázkou, jestli je vůbec reálné, aby v tomto konkrétním filtru mohla probíhat biologická filtrace při tom průtoku, jaký tam je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 13:18 Muž Atomret [41] Re: Roger
Já používám keramiku od Serry a to větší vespod a jemnější navrch v Halei 600. Tady u tohu juwelu je průser v tom , že má ty na nic koše. Takže sice tam válečky můžeš narvat, ale budou volně. Můžeš použít filtráční sáčky. O tom , že by to mělo jít i ,, molitanu,, hrubá a pak jemná se nechci hádat , ale logiku to má. A ta keramika není aktivní věc , je to jen nosič baktérii. Teda dle mého rozumu.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 12:43 Muž Roger [1873] Re: Shimi
Tak to teď koukám že je vše od výrobce podle článku špatně, on tam jmenoval náhradu za Cyrax Seachem Matrix to je lepší nebo je to to samé?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 13:19 Muž Roger [1873] Re: Shimi
Nečetl, budu muset dohledat, ale podle poznatků zde jsem přikoupil cyrax do spodního koše, a z vrchního jsem vynechal aktivní uhlí a nahradil molitanem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 13:04 Muž Shimi [683] Re: Roger
Já osobně jsem tam tu bílou vatu vůbec nedal, je to naprosto k ničemu a pokud to celé sestavíš podle instrukcí výrobce, tak je to naopak kontraproduktivní. V rubrice "Články" je nový článek od "Simse", včetně fotek, ohledně sestavování filtračních médií konkrétně pro Juwel Bioflow , četl jsi ho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 12:56 Muž Roger [1873] – Bílá vložka
Včera jsem sestavoval filtr bioflow M 600l/h a nevím zda té bílé filtrační vložky co se dává až nahoru se dávají všechny 3ks co jsou v balení a nebo jsou ty dvě náhradní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 05:58 Muž Roger [1873] Re: Atomret
Hele zatím s tím nikdo neměl problém, naopak prý je moc silný a proto si dávají rampy aby ho ubrzdili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 00:29 Muž Atomret [41] Re: jarovo
Supiš, přijde mi to čerpadlo takové lenivé.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2019 21:29 Muž jarovo [1695] Re: Atomret
Mám rampu 80cm a dáva to cez celú šírku úplne v pohode, takže 1m by nemal byť problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2019 13:50 Muž Atomret [41] Re: Roger
Už je ta hadice a dva o kroužky na cestě. Jsem zvědavej jestli ten filtr 1 metrovou rampu utáhne?.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2019 15:07 Muž Atomret [41] Re: Atomret
Tak po menší úpravě ano, prý je ten vývod na čerpadle menší jak 16 mm, takže O kroužek:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2019 13:35 Muž Atomret [41] Re: Roger
Poptal jsem to ještě na Invitalu, mám s nima dobrý vztahy.-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2019 13:30 Muž Roger [1873] Re: Atomret
Super, právě se rozhlížím po řešení rampy tak se mi tvůj pokus hodí :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2019 13:06 Muž Atomret [41] Re: Roger
No je to 16 mm vnější průměr trubka vývod A tohle je flexibilní hadice, takže by to mělo pasovat....objednám a zkusím to. Stejně musím koupit Aqua safe.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2019 13:03 Muž Atomret [41] Re: gabinka632
Jo ten mám taky.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2019 12:56 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Atomret
Také jsem s ním naprosto spokojen. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2019 12:56 Muž Roger [1873] Re: gabinka632
A pasovalo to bez problémů? Mám bioflow M 600l/h ještě jsem průměr neměřil, ještě nevybaleno ale set je rio 180L tak předpokládám že je to stejný jako u Tebe. Ještě to změřím ale díky za tip palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2019 12:40 Žena gabinka632 [14] Re: Atomret
Já koupila tuhle rampu www.rostlinna-akvaria.cz/… a propojila to hadicí www.rostlinna-akvaria.cz/… . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2019 12:39 Muž Atomret [41] Re: brukiz
Je pravda , že to je dobrej nápad, dám tam ,, ponožku,,.-) Kdybu tu rampu , aspoň měli v nabídce.....Ale na druhou stranu , jsem mile překvapen, jak je to čerpadlo tiché.-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2019 12:06 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Atomret
Chtějí prostě vše své. Na jednu stranu dobrý tah pro vyšší zisky, ale na druhou stranu dost omezení pro spotřebitele. Já jsem třeba na propojení rampy a filtru použil ohebný kus z nepoužívaného odkalovače. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2019 11:50 Muž Atomret [41] Re: brukiz
Kdyby to byli Amíci neřeknu nic.-) No nic budu si muset nějak pomoct.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2019 10:10 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Atomret
Většinou člověk musí improvizovat a zapojit kutilství. Juwel bohužel dělá snad vše v jiných rozměrech. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2019 23:27 Muž Atomret [41] – rampa
Koupil jsem rampu s dvěma koncovkama , bohužel ani jedna nepasuje na výstupní trubku. Existuje nějaký mezikus na Bioflow?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 21:52 Muž vlka [3455] Re: mp3ky
Filtr se dá určitě rozdělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 15:26 mp3ky – ryba vliezla do filtra
Zalozil som akvarium, na zaciatok napustil sest 2-3cm ancistrusov.Na druhy den som dva nasiel vo filtri pod cerpadlom.Je niaka moznost ich vylovit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 21:46 MatyMaty Re: Peťule
Ahoj, mám to úplně stejně v Bioflow XL a funguje to super. Dávám tedy úplně nahoru jednu filtrační vatu, kterou properu při výměně vody (každý týden). Dle mého názoru je zcela jedno, zda tam bude zelená, nebo modrá náplň ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2018 13:47 Žena Peťule [3]
Ahoj, opet mam dotaz k filtru, resp. k filtacnim naplnim. Ve spodnim kosi mam 2x jemnou houbu + cirax. Ve vrchnim kosi mam 2x hrubou houbu + zelenou houbu Nitrax a vatu. Houby jsou 10 mesicu nevymemeny (menim jen vatu). Ma cenu mit tam ten Nitrax? Nebude lepsi ho vymenit za klasickou hrubou houbu?
Diky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2018 15:19 Muž Zip [277] Re: Peťule
Po týdnu klesne, ale když properu tu bílou vatu, tak se to vrátí ;-)
Také na ní mám hnědé "bláto" a navíc spoustu piskořek :-)
Ostatní molitany se mi moc nezanáší

EDIT. koukám, že máš docela velký kořen a ancistruse, který ho bude hoblovat, tak se ti to možná bude zanášet víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 13:45 Žena Peťule [3] Re: Zip
A to ti neklesne proud z odtoku? Já už teda jednou měnila vatu, měla jsem jí úplně hnědou jak od bláta, cirax ve spodním koši mám taky. Tak díky moc, nebudu do filtru zasahovat vůbec.. Jen koupím tu modrou houbu (jak radí powery) místo té uhlíkové :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 13:41 Žena Peťule [3] Re: ctibum
Já mám to uhlí jako houbu www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2018 13:28 R Muž ctibum [6926] Re: Peťule
Já míval Aquatlantis Mini Box. Také tam byly tyhle kapsle. Akorát se mi kroutily prsty, když jsem měl za ty prachy kupovat nové. Tak jsem z nich opatrně odlomil přilepné víčko, což šlo celkem lehce, bez poškození víčka, uhlí vysypal na jindy, kdyby bylo potřeba, náplň vyměnil podle svého, víčko dal bez lepení zpátky a za cenu jedné kapsle měl náplně na tři filtry. Až to uhlí vyndáš, zkus si s tím pohrát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2018 13:26 Muž powery [250] Re: Peťule
Dal bych hrubý molitan www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 13:23 Muž Zip [277] Re: Peťule
Mám filtr 2 roky a za tu dobu jsem vyměnil asi 10x jen tu bílou vatu.
Propíral jsem ostatní náplně asi jen 3x, víc nebylo třeba. Hodně ale záleží jaké kdo má AQ, kolik kytek a rybek. Aktivní uhlí sis měla nechat na horší časy, např. po léčení, není tam na záběh potřeba.
Já od začátku pouze přidal navíc Cirax na vrch spodního koše.
Každý týden properu bílou vatu, jinak nic.
Měnit náplně za nové dle návodu k filtraci je dle mého názoru zbytečné, skoro až nevhodné.

EDIT: jsem pomalejší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 13:21 Žena Peťule [3] Re: powery
Ano, to jsem už zjistila, že čím méně zásahů do filtru, tím lépe :-) Takže kupovat místo té černé houby toto www.juwelakvarium.cz/…, je asi blbost, že? A molitan hrubý nebo jemný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2018 13:10 Muž powery [250] Re: Peťule
Aktivní uhlí je vhodné spíš vhodné na odstraňování zbytků léčiv. Dlouhodobě ve filtru dobré není. Pozor, neplést si výměnu vody s výměnou náplní filtru. Vodu měnit stále, náplně ve filtru ne. Ty zůstávají stále. Tedy až na to aktivní uhlí, to vyměnit lze za jiné (vhodnější) filtrační médium. Nahradil bych ho molitanem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 13:00 Žena Peťule [3] – Filtrační náplně
Z tohoto fóra jsem pochopila, že časté výměny jsou spíš na škodu. Mám akva teprve měsíc zajeté a už bych správně měla vyměnit černou náplň (aktivní uhlí). Mám ho vyměňovat? Nebo ho proprat a nebo úplně vyhodit a nahradit např. molitanem nebo jinou filtrační náplní? Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 11:02 Quido Re: RomanMch
Vatu měním 1x týdně, respektive proplachuju dokud drží pohromadě, až pak měním za novou, tudíž mi vydrží 2 krabičky po 35 Kč na rok, horní houby proplachuju 1x měsíčně, spodní vůbec... 1x za 3 měsíce vyměním 1 kýbl vody (tj. 15 l), poté přidávám jen příslušné množství BlacWater od Tetry a žádnou jinou chemii neřeším - ryby, kytky i já už 4. rokem naprosto spokojeni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 12:49 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: romant
Nene, spatne jsi rozumnel, nebo jsem to spatne napsal. Menim jen cast vaty, ktera ma za ukol zadrzovat mechanicke necistoty. To vlastni medium, kde ziji ty "hodne" bakterie vubec nemenim, jen odstranuju z jeho povrchu zbytky listu a sneku, ktere se tam dostanou pres tu vatu. To jsou ty modre houby, ktere jsou tam celkem 3. Pak je tam cerna, ta udajne zadrzuje tezke kovy a zelena, ktera ma udajne snizovat obsah dusikatych sloucenin. Ty se maji menit v intervalu ca 6 tydnu, coz mi prijde moc casto. Menim je v intervalu 3-4 mesicu. Dusitany mam < 0,02mg/l, tak to snad bude OK. Co muze byt pravdou je, ze neodkaluju prostor pod filtracnim mediem, na ten se musim podivat. To muze byt zdroj problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 11:25 R Muž romant [27987] Re: RomanMch
Hmm, tak jak to tak čtu a vzpomenu na včerejší anabázi s tím beťákem, možná jsme zde odhalili problém a tím je ty výměna části filtračního média, což když se skombinuje i s odkalováním dna, máme tady potenciální riziko možnýho skokovýho zvýšení N látek. Neznám důvod, jenž tě vede k té výměně, osobně bych to nedělal, ale jenom když to bude potřeba propláchnul v akva vodě a dal zpět. Týdenní kontrola mě příjde velmi častá a činil bych tak jednou měsíčně. Filtr by neměl bejt čistej, ale zdravě zašpiněnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 09:29 Muž RomanMch [1] - LabyrintkyRe: Roman
Ja mam dole 2x tu modrou houbu + keramiku. Ten spodek vyndam tak 1x mesicne, houby neperu, jen odstranim mechanicke necistoty a dam to zpet. Vrsek vyndam kazdy tyden, odstranim mechanicke necistoty a jednou za 3 - 4 mesice vymenim cernou a zelenou houbu. Ty vaty tam mam 3, ktere kazdy tyden menim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 09:04 Roman Re: RomanMch
Já mám různě velké bioflovy ve třech akvárkách a naprostá spokojenost. Náplně není potřeba měnit, jen je vypereš a vrátíš zpět, proč zbytečně rozhazovat peníze. Uhlí vyhodit a místo něj přidat molitan. Jen pravidelně měnit vatu na vstupu. Dá se odříznout z horního košíčku ten caplík a do spodního pak můžeš přidat buď molitan, nebo keramiku. Co se objemy náplní týče, filtry se rovnají a v nejednom případě i předčí filtry vnější. A neřešíš těsnění víka. Kdo na ten filtr nadává, nic o něm neví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 08:54 Muž RomanMch [1] - Labyrintky – Co proti tomu filtru mate?
Dobry den, nejak mi neni z fora jasne, co proti tomu filtru mate. Vsichni pisou, ze se ma vyrezat, pripadne nepouzivat ty originalni naplne od Juwelu, ale nejak jsem nepochopil proc. Sam mam asi 8 mesicu Juwel Rio 180 a pouzivam to s originalnim prislusenstvim a nemuzu si stezovat. Teda nemenim cernou a zelenou houbu dle predpisu, ale jinak OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 08:43 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Flozik
Jediné možné riešenie je ho vykuchat a potom za pomoci žiletky alebo zalamovacieho noža opatrne odrezať.Ale hlavne bacha aby si nedoškrábal sklo

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6 7

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7945x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16724-filtr-bioflow-30?od=201