Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Bioflow 3.0

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Filtr Bioflow 3.0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 12:10 Muž Roger [1873] Re: Shimi
Takže hrubý objem je cca 160l mínus písek atd.. tomu se říká klamavá reklama :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 12:04 Muž Shimi [683] Re: Roger
Já vám to chlapci ulehčím, je to přesně 41 cm ode dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2020 11:42 Muž Roger [1873] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Není rozměr jako rozměr, 180l nemá ani náhodou, odečti si od hrany k čárce a pochopíš že sice má akva na výšku 50cm, ale faktických je o tento kus méně
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.01.2020 11:14 MatyMaty Re: Starej Fotr
Ahoj, mimochodem slušný jméno ;-). Filtr je dostatečný a výměna čerpadla není nutná. Poskládej filtrační hmoty podle sebe...veškerá voda ve filtru teče zhora a není nutné dodržet skladbu filtračních hmot podle Juwelu. Dole v koších Matrix, Penza, nebo něco takového a nahoře houby od nejhrubší po jemnou. Jeden dílek vaty úplně nahoru a každý týden vatu vyměnit....pak do filtru nebudeš muset téměř vůbec zasahovat. Tak at se daří ano Popsal jsem to za sebe ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 11:08 R Muž Anthrax [4762] Re: Roger
Jestli chce normální akva? Myslím, že mu to bude stačit, tak jako je a není potřeba utrácet. Jen můj názor.:-)

Nevím z jakého infa čerpáš. Podle infa prodejce je ten filtr ideální do 100 litrů.

Kolik filtračního materiálu tam je? 1,5 l? Kdybych si to sestavoval sám, tak bych volil tento objem dvojnásobek. Ale Když už ten filtr má, tak bych to s ním zkusil. Jen bych asi vyndal tu vatu a nahradil ji třeba molitanem.

Mám stejné rozměry akva a když jsem napoustel napočítal jsem 170 litrů a to mám silnější sklo. :-) Já mám zhruba 4 litry molitanu a je to v pohodě.

Edit: Tak se omlouvám. Špatně jsem pochopil údaj o objemu filtrace. Prodejce uvádí objem 3 l. Ale myšlen je jen objem hmot, považoval jsem to za objem celé filtru. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 11:07 Muž Shimi [683] Re: Roger
cca 3,5 litru filtrační hmoty. Ono ale hodně záleží, jak to má kdo poskládané, protože třeba ve spodním koši chybí v "originálním nastavení" jedno patro. Takže pokud si dotyčný nedokoupí další houbu nebo Cirax, tak se zbytečně připravuje o filtrační objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 10:30 Muž Roger [1873] Re: Anthrax
Když vymění jemnou houbu za cyrax tak by si měl polepšit ne?

Edit: ptám se jen ze zvědavosti, moc se v tom neorientuji, ale přijde mi, že filtračního materiálu je tam dost, když to porovnám s houbou ve vedlejší 200l která by měla stačit dle infa do 450l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 09:57 R Muž Anthrax [4762] Re: Starej Fotr
Myslím že ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 09:35 Muž Roger [1873] Re: Anthrax
Nezapomeň že voda není zdaleka po okraj, nepočítal jsem to ale 180l to není ani zdaleka, počítám že hladina je -10cm, pak odečti písek a sklo a budeš rád za 160l :-) možná ještě méně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 09:14 Starej Fotr Re: Anthrax
Díky moc za info, ještě poprosím o názor, zda by bylo účelné zvýšit výkon toho filtru výměnou za silnější čerpadlo a zároveň vyměnit molitany za lepší média s větším povrchem, třeba od seachem..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 08:06 R Muž Anthrax [4762] Re: Starej Fotr
O síle to ani tak není. Spíš o objemu filtrační hmoty. Je pravda, že na 180 litrů ten filtr není žádný zázrak. Hodně zbytečného plastu a filtrační hmoty relativně málo. Ale pokud budeš čistotné druhy ryb v rozumných počtech, dostatek rostlin a občas vyměníš část vody, tak by to mělo fungovat. UV není pro běžné akvárko potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2020 21:52 Starej Fotr – Rio 180 jsem teprve nedávno koupil.
Akvo jsem měl naposledy, když se v něm ještě svítilo i topilo jednou 60 w žárovkou.tak prosím o radu, jestli ten filtr bude stačit pro nenáročné ryby a kytky. Hodně čtu rady vyřezat, vyhodit, koupit silný vnější filtr, UV a já nevim co ještě, ale smrdí mi to všechno komercí. Pamatuju, že akvárko bylo nejhezčí, když se jen pravidelně čistilo sklo, ryby občas hladověly a vyžíraly kdejaký zbytek, vodu jen dolívat co se odpařila. Voda byla křišťál jen trochu byla cítit po rybách, jak jinak

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 08:17 Muž Roger [1873] Re: Zip
Vím, taky jen čistím vatu, a když už je slabá dám novou, měnit náplně je jen zlaté ryto pro Juwel. Ale nesahal jsem na to skoro 7 měsíců tak si říkám že se dolů na ten Cirax podívám a když už bude venku tak ho vyčistím, tak mě zajímalo jak ho čistíte vy. Díky, udělám jak píšeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2020 08:06 Muž Zip [277] Re: Roger
Mám RIO180 4 roky. Jediné co občas vyměním po pár měsících je filtrační vrchní vata. Jinak ji jen proplachuji. Ostatní náplně proplachuji tak 1x za 6-12 měsíců.
Cirax je proklepu ve vodě.
Měnit pravidelně náplně dle prospektu Juwelu je podle mně zbytečnost.
Ale záleží co máš za AQ, rostliny a osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 22:38 Muž 1965 [35] Re: Roger
Juwel píše po prvním vložení do filtru , asi myslí po založení aq když jsou N nejvyšší 3 měsíce a pak nový .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 22:36 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Roger
Půl roku je ideal na proplach všech náplní. Tak to mám nastaveno i já. Samozřejmě proplachovat postupně a né všechny najednou v jeden den. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 22:25 Muž Roger [1873] Re: brukiz
Super, díky za odpověď. Mrknu se na něj, za celou dobu jsem ho neměl venku, vlastně celý spodní koš musím zkontrolovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2020 22:10 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Roger
Ahoj, čistím ho jenom protřepem v kýblu akva vody, to bohatě stačí. Pak klidně hned zpět do filtru. Vzhledově je sice nahnědlý a kdo ví jak jsou na tom póry, ale za 3 roky jsem nepoznal problém s bakteriemi a hladinami NO3, NO2 či NH4. Vše pořád funguje jak má. Pokud Cirax nebudu nějakou dobu používat, třeba dočasné nahrazení za jiný médium, tak ho nechám nějakou dobu v roztoku sava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 21:57 Muž Roger [1873] – Cirax
Ahoja, vy co máte Cirax, čistíte ho nějak, já ho tam mám od června, tak si říkám že se na něj mrknu jak vypadá. Ale netuším jestli se nějak čistí a nebo se mění za nový

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2019 23:09 Muž Atomret [41] Re: MatyMaty
Já mám rejdivý rybky a platinum, takže mám to jemný ,, to,, ve vodě furt.-) Jo , ale , co se týče kytek tak v platinu to fakt funguje.Ale to je OT,.-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2019 23:07 Muž Atomret [41] Re: Apollo
Já to mám v origo síťce, ale můžeš koupit jakoukoliv. Výhoda tohohle matroše je , že se dá vyprat v Savu, potom vymáchat třeme v Primu a jedeš dál.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2019 21:01 MatyMaty Re: Atomret
Asi je jedno kam ho člověk vloží, já jsem sázel na zachycení takového toho jemného ve vodě :-) ...vždyť víme, povedlo se. Dole je v našich filtrech menší proudění (četl jsem), ale Purigen funguje všude dobře ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2019 12:20 Muž jarovo [1695] Re: Apollo
Dajú sa kúpiť sieťky - rôzne veľkosti - dáš to do nej a je po probléme. ;-) Napr. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2019 12:13 Muž Apollo [3] Re: Atomret
Koukal jsem že to je dost jemný. V čem to máte aby vám to neběhalo po celym akváriu? Standartní plastová krabička např po cyraxu nebude stačit ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2019 11:31 Muž Atomret [41] Re: MatyMaty
Já mám Purigen úplně dole pod Ciraxem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2019 08:03 MatyMaty Re: Apollo
Do horní části mezi filtrační houby, před tu jemnou, kterou mám na konci vrchní řady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2019 22:41 Muž Apollo [3] Re: MatyMaty
Do jaké části filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2019 21:52 MatyMaty Re: Apollo
Já jsem do filtru přidal Purigen, jinak vše tady popsáno ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2019 20:40 Muž Roger [1873] Re: Apollo
Psal jsem ti to zde, komentář 14.10. ve 20:48. Přečti si to ;-) Nijak ;-) až když je to zapotřebí, tzv. neřiď se návodem ;-) když už filtrace nemá proud respektive se viditelně proud značněji sníží a vyčištění vaty nepomůže pak se přejde k postupnému vymačkání jednotlivých hub. Časté čištění totiž je kontraproduktivní, narušuješ tím rovnováhu jelikož se zbavuješ toho dobrého ve filtru co se tam pracně vytváří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2019 18:12 Muž Apollo [3] Re: Roger
Zbytečně nečisti:-) A jak se tedy čistí správně?:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2019 17:31 Muž Roger [1873] Re: Apollo
Mám originál náplně, krom nitrax a aktivního uhlí, nahrazeno houbou, dole k jemným přidán origo cirax koš. Netřeba si komplikovat život, funguje mi dobře ;-) mám Bioflow 3, spíše se orientuj na rady níže a zbytečně ho nečisti krom vaty a nech ho dělat svojí práci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2019 15:11 Muž Apollo [3] Re: MatyMaty
Změřil jsem pak hodnoty NO2/NO3 a byly v pořádku. Jinak ostatním rybkám se daří dobře a to včetně párečku cichlidek kakadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2019 15:09 Muž Apollo [3] – :-)
Ahoj,

jak ho máte vyladěný? Používáte originální náplně? Pokud ne tak jaké medium poradíte jako "vylepšení"? (přece jen seříznout něco do tvaru houby co by seděl nebo vyrobit košík s jiným mediem nevypadá jako nějak velký problém)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 21:43 MatyMaty Re: Apollo
Možná že se ryby lekly ( třeba náhlá změna světla ) pokud jsi je měl nové. Mě se osobně do filtru XL 8 napasovali tři mladí tlamovci a tím jak se prorvali tou mřížkou, tak to nepřežili. Nikdy bych nepředpokládal, že se ryba takové velikosti procpe tak malým otvorem. Bylo to druhý den, kdy jsem ryby přivezl od chovatele a rozsvítil více než byly zvyklý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 21:42 Muž Roger [1873] Re: Atomret
No proto tam ta vata je ;-) jinak kámen úrazu vidím úhlavně v častém čištění náplní, čistit je co týden nebo 14 dní je hodně kontraproduktivní, ano kvalita rybek je různá, ale nemohu čistit houby tak často při skladbě 6ti pancéřníčků. Kytky je věc druhá, těžko říct kolik jich má a jaké, prezentace není aktualizována.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 21:30 Muž Atomret [41] Re: Roger
No ta vata je tam tak trošku na nic.-) Jediný co umí je ,, zadržet bordel,, a ochránit tak hrubé houby. Tudíž je netřeba tak často čistit mechanicky. Jinak jestli Apollo používá po výměně vody některé z nespočetného druhu ,, baktérií,, , pak bude mít problém s květenou. Prostě je potřeba tam narvat dostatek rychle rostoucích , nenáročných kytek. A ani bych nepodceňoval vzduchování. Jinak při kvalitě rybek z velkoprodejen se dá taky pochybovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2019 20:48 Muž Roger [1873] Re: Apollo
Tak jsi si odpověděl sám. Vykašli se na čištění, čisti jen vatu a pokud chceš vyndej uhlí (to by se měnit mělo) dej místo toho jinou houbu, spodního koše se nevšímej, tímto častým čištěním si zničíš bakterie a nemáš jich tak dostatek, houby se perou až když je třeba, já ke ještě ani nečistil a to mám 50x danio, 6x sevelky atd.. pokud je budeš takto často čistit nebudeš mít dostatek nitrifikačních bakterií a pak ti přidání ryb udělá tento průser. A tu zelenou taky nepoužívám, nicméně jí tam nech a neměň jí, nic neměň jen vatu vyper a až se rozpadne dej novou
Edit: a ještě jedna věc, houby se nečistí pri odkalování je pro upřesnění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 20:44 Muž Apollo [3] Re: Roger
Houby vyperu v akvarijní vodě co jsem odčerpal z akvária a vrstvy které se mají vyměnovat vyměńuji - to je při každém čištění vata, každý měsíc uhlí a ta zelená houba proti NO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 20:41 Muž Roger [1873] Re: Apollo
Jak čistíš ten filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 20:40 Muž Apollo [3] Re: Roger
Máš recht. Prezentaci aktualizuji.

Udržbu akvária provádím každý týden až dva - to zahrnuje vyčištění filtru + výměnu cca 1/4 vody v akváriu.
Nedaří se kytkám - kytky rostou poměrně dobře, ale třeba té Corimbose se objevují driky v listech, stejně tak echinodoru argentinesis - nicméně obě tyto rostliny (stejně jako ostatní) poměrně dobře a rychle rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 20:32 Muž Roger [1873] Re: Apollo
Být Tebou aktualizuji prezentaci, z toho co tam vidím zase tolik kytek nemáš, pokud kytky nemáš jak píšeš v kondici tak přidávání ryb je vždy hazard, s tím ti filtr moc nepomůže, každopádně Bioflow určitě rybu nezabije, nemá se jak dostat do rotoru, ani jinam, jedině k houbám a tam nemá problém žít. Muselo se stát něco jiného, nejspíš není stabilizované akvárium, problém s vodou, jestli kytky nefungují, nemusí úplně fungovat nitrifikace, nevidím údaje o údržbě, o čištění filtru a skladbě náplní atd.. chybí ti dost údajů na to aby ti někdo poradil. Takže, aktuální foto akvária, čistil jsi filtr? Odkaluješ jak často a pokud ano tak vlastně proč pro 6 pancéřníčků, info o kytkách, co znamená že se jim nevede a kterým se vlastně vede, rostou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 19:17 Muž Apollo [3] Re: Atomret
Akvárko jsem zakládal na konci července, první ryby jsem tam dával před měsícem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 19:07 Muž Atomret [41] Re: Roger
Po tejdnu No2 dole.-) Ale dal jsem docela dost novejch kytek.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 18:58 Muž Roger [1873] Re: Apollo
No možný to není, možný je že tam vplavou, to mi dělají mladé Dania které se ještě vejdou do té mřížky, ale odtud ani ze shora ani ze spodu se nedostanou do čerpadla. Moje Danie filtr dokáží proplout od shora dolů ;-) chyba bude jinde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 18:58 Muž Atomret [41] Re: Apollo
Udělej si testy vody....Na No2... Teda myšleno tak, že to není mechanicky způsobeno filtrem. Jak dlouho máš to akvárko zajetý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2019 18:50 Muž Apollo [3] – Ryby ve filtru
Ahoj,

mam dotaz. Včera jsem si koupil razbory hengelovi. Dnes jsem našel 4 z nich mrtvé ve filtru (mam biflow 3.0). Je možné aby zdravou dospělou rybičku natáhl a umsrtil filtr?
Jsem začátečník a v akváriu mam cca měsíc 6 panceřníčků zelených kteří jsou v pohodě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2019 20:14 Muž Roger [1873] Re: romant
Jj, přesně tak, proto jsem tam nitrax nechtěl, aniž bych věděl zda opravdu dělá to co píše výrobce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2019 18:23 R Muž romant [27987] Re: Roger
Nejenom že je normální, ale je i vhodné(pochopitelně nejsou-li tam ryby), protože NO3 se tvoří právě z NO2. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2019 11:12 Muž Roger [1873] Re: Atomret
Jestli myslíš při zaběhu akvária, tak , vysoké NO2 je normální, pak je z toho NO3, já když chtěl srazit rychle NO2 při zaběhu Rasboralandu NO2 kde bylo v takové míře že ratajova stupnice to ani neznala tak jsem vymačkal zajetý filtr v akva a do druhého dne bylo vše ok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2019 10:07 Muž Atomret [41] Re: Roger
Já jsem Nitrax musel dát protože NO2 bylo hodně vysoko. Ono totiž vydrží max 2 měsíce. Jsem zvědavej jaký budou výsledky po týdnu po výměně za nový a uhlí tam mám preventivně....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7943x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16724-filtr-bioflow-30?od=51